PEEL EN MAAS WAB STUW GEMEENTEPRAAT FREE WHEELIN WEST! UITBREIDINGSMOGELIJKHEDEN VOO R WONINGEN IN KULUT I Bouwvergunning verleend Nieuwe ronde onderzoek op baarmoederhals kanker Verkeersmaatregel Vergadering commissie voor jeugd, sport, recr. Geschied- en oud heidkundig museum WIJKCOMITE WERKGROEP „EX" WV-KANTOOR zaterdags open VRIJDAG 14 JANUARI 1983 Nr. 2 HONDERDENVIERDE JAARGANG NOTITIES EN MEDEDEEINCEN VN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Sclnitle, Bureau. Voorlichting De gemeente is bezig met de uitwerking van een bestemmingsplan voor Kulut I. De bedoeling van deze publicatie is nu om belangstellende reeds in een vroeg stadium te informe ren. Binnen Kulut I komen 3 verschillende woningtypen voor. Voor elk woning type is afzonderlijk bekeken hoeveel er aan- of bijgebouwd zou kunnen worden. Onderstaand volgt daarvan een samenvatting. Daarbij moet er wel rekening mee worden gehouden, dat niet elke voorgestelde uitbreidingsmo gelijkheid voor elke woning haalbaar zal zijn. Dat heeft te maken met de ligging. Het uiteindelijke plan zal daarover uitsluitsel geven. De woningen met de inpandige garage worden woningtype A genoemd. Voorgesteld wordt, waar mogelijk, een Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 12 januari 1983 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning verleend Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een opslagruimte aan de Handrik3, t.n.v. de gebr. J.en A Poels. het bouwen van een woning en garage aan de Castelostraat 28, t.n.v. L.P.M. Drtiggen.. het bouwen van een houtopslag loods aan de Oostsingel 41, t.n.v. I Scouting Venray. het plaatsen van 2 fietsenstallingen I aan de Leunseweg 4, t.n.v. gemeente politie. het verbouwen van de garage en het bouwen van een carport aan de Mgr. Nolensstraat 30, t.n.v. J.A.M. Martens het verbouwen van de garage tot berging aan de Wilhelminastraat 45, t.n.v. A.P.F.M. Reichert. het bouwen van een garage/ hobby-ruimte en het slopen van de bestaande garage aan de Kennedystr.6, t.n.v. J.L.J. Linders. het bouwen van een garage aan de Touwslagerstraat 5, t.n.v. H.J.C.M. Franssen. Venray, 14 januari 1983. de burgemeester Van Venray, Mr. H.J.M. Defesche. UITSLAG LOTERIJ KERSTBOOMVERBRANDING 1983 Afhalen van de prijzen bij de i politieadministratie, Leunseweg 4 al hier, alleen op woensdag 19 januari 1983 van 13.30 -17.00 uur en op vrijdag 21 januari 1983 van 13.30 -17.00 uur. PAARS: 5,405,517,579,743,805,889. WIT/beige. 67, 142,187, 335, 524, 647, 942. Oranje: 321,327, 751,949. Blauw: 452,550,742,807,864,896,913,918. Geel: 61,86,414, 494, 780, 820, 871. Groen: I 11,65. aanbouw van ongeveer 3.50 meter diep aan de achterzijde van de woning toe te staan in een of twee lagen. Bij de eindwoningen kan eventueel ook aan de zijkant gebouwd worden. Bij de wat ruimere voortuinen kan een carport aan de voorzijde van de woningen toelaat baar zijn. De zogenaamde „wybertjes"- wo ningen worden woningtype B genoemd. Hier mag de achterkant in een of twee lagen uitgebouwd worden ter diepte van de „sprong' in de gevels. Bij de eindwoningen is soms een zijdelingse aanbouw toegestaan. Elke woning heeft al een bijgebouw (garage) van 20 m'. Gezien de kleine afmeting van de tuinen kan dit bijgebouw niet vergroot wor den. Om dezelfde reden kan er ook geen carport worden gebouwd. In de periode van 4 t/m 9 februari wordt in de gemeente Venray weer een ronde in de reeks onderzoeken op baarmoederhalskanker gehouden. Deze keer worden hiervoor de dames opgeroepen, die geboren zijn in de jaren 1948,1945, 1942, 1939, 1936, 1933 en 1939. De kosten van het onderzoek bedragen/ 11,-. Inlichtingen over dit onderzoek kan men verkrijgen op het raadhuis (afd. bevolkingszaken) van maandag 24 t/m 28 januari en van maandag 31 t/m 3 februari tussen 14.00 en 15.00 uur bij de dames D. Peeters-Verhoef of R. Claessens-v.d. Wiel. Telefoon 04780 - 83838 toestel 129 of 137' Indien men niet aan het onderzoek deelneemt gelieve men dit aan een van de beide dames te melden. Het onderzoek wordt op de volgende data gehouden: Vrijdag 4 febr. 1983 OIRLO zaal Rongen Hoofdstraat 9.00 uur tot 10.00 uur. 10.15 uur tot 11.30 uur. Vrijdag 4 febr. 1983 OOSTRUM gemeenschapshuis. 9.30 uur tot 11.30 uur. Vrijdag 4 febr. 1983 VENRAY Raadhuisstraat 13.00 uur tot 14.45 uur 15.00 uur tot 16.30 uur 17.45 uur tot 19.45 uur 19.30 uur tot 20.30 uur. Dinsdag 8 febr. 1983 VENRAY Raadhuisstraat 13.00 uur tot 14.45 uur. 15.00 uur tot 16.30 uur 17.45 uur tot 19.45 uur 19.30 uur tot 10.30 uur. Woensdag 9 febr. 1983 VENRAY gemeenschapshuis Albionstr. nabij de kerk 13.00 uur tot 14.15 uur. Woensdag 9 febr. 1983 MERSELO zaal Arts Grootdorp 15.00 uur tot 16.30 uur. Woensdag 9 febr. '83 Ysselsteyn Gemeenschapshuis 15.30 uur tot 16.30 uur 18.00 uur tot 19.00 uur. 19.15 uur tot 20.00 uur. Onder woningtype C worden de woningen met de overbouwde ingang begrepen. In principe is aan de achterzijde een aanbouw van ongeveer 3.00 meter diep toegestaan. Bij de eindwoningen is een iage zijdelingse aanbouw toegestaan achter de bestaan de aangebouwde garage. Als de tuin groter blijft dan 30 m2, kan een bijgebouw van 10 m2 worden toege staan. De overdekte entree van deze woningen vormt zo'n kernmerkend element bij de beeldvorming, dat er geen carport aan de straatzijde ka worden gebouwd. Naast bovengenoemde uitbreidings mogelijkheden per woningtype bestaat in het algemeen nog de mogelijkheid om een klein bijgebouwtje extra te bouwen. Gedacht wordt daarbij aan een hobby gebouwtje zoals bijvoorbeeld een vo lière of een hondenren. Binnenkort zullen alle belangheb bende in de gelegenheid worden gesteld om aan de hand van meer uitgewerkte plannen op- of aanmerkingen aan het gemeentebestuur kenbaar te maken. Burg. v.d. Loostraat Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend dat zij van plan zijn voor het gedeelte van de Burgemeester van de Loostraat, gelegen tussen de Frans Michelstraat en de Bevrijdingsweg verkeersmaatregelen te treffen. Het ligt in de bedoeling voor dat weggedeelte een eenrichtingsverkeer - regeling (niet voor fietsers en bromfiet sen) vast te stellen, waarbij verkeer alleen in de richting van de Hoederstr. mag rijden, en tevens voor de oostkant kant met de even huisnummers) van datzelfde weggedeelte een parkeerver bod af te kondigen. Dit plan is in overleg met de wijkraad opgezet om een vrije doorgang voor auto's in die smalle straat te verzekeren. aanwonenden kunnen tegen dit plan binnen twee weken opmerkingen/be zwaren indienen bij de gemeente. Burgemeester en wethouders van Venray. Donderdag 20 januari begint om 17.30, in kamer 127 van het raadhuis, een openbare vergadering van de commissie voor Jeugd,Sport en Recre atie. Op de agenda van ae commissiever gadering staan de volgende onder werpen: Raadsvoorstel inzake krediet ten behoeve van aanpassing en eerste inrichting wijkvoorziening Landweert. —Voorstel met betrekking tot ver dere opzet welzijnsplanning. Advies wordt gevraagd over het voorstel. Aanwijzing kandidaten ten behoe ve van de plan-werkgroep. —Mondelinge toelichting en een eerste discussie over het kampeerplaat- senplan. Mogelijk worden aan de agenda nog twee punten toegevoegd, betreffende de kleedaccommodatie Smakt-Holthees en de realisering van een atletiek-voorzie- ning op het terrein van St. Anna. Een en ander is afhankelijk van nog door het college te nemen beslissingen. De op deze punten betrekking hebbende stukken zullen dan alsnog worden nagezonden. FREULEKESHUUS Het Venrayse museum bestaat nu een goed jaar. Het is gevestigd in het Freulekeshuus aan de Eindstraat 8. Telefonisch is het museum bereikbaar via het teloonnummer 83880 (ook wanneer het museum niet voor het publiek geopend is). In het museum wordt aandacht ge schonken aan: —archeologie. —oude klederdrachten. —gilden en schutterijen. —religieuze kunst. Komt U ook eens kijken In het afgelopen jaar waren er reeds ruim 1300 bezoekers. TENTOONSTELLINGEN Regelmatig worden er gedurende enkele maanden wisselende tentoon stellingen gehouden. In de afgelopen tijd waren dal: een tentoonstelling van werken van de 19e eeuwse landschapschilder Jo- hannus Adrianus van der Drift. een tentoonstelling van twee eeuwen „onderscheidingen" (konink lijke, kerkelijke en diverse andere onderscheidingen). —een tentoonstelling van een halve eeuw Venray in prentbriefkaarten, —een tentoonstelling over de Venrayse Schaapcompagnieën. Deze tentoonstel ling is nog tot 29 jan. a.s. te bezichtigen. De eerstvolgende tentoonstelling zal gaan over Oorlog en Bevrijding in Venray. In 1983 volgt nog een tentoonstelling over fotografie in het verleden in samenwerking met de Venrayse Kunst kring terwijl aan enkele andere tentoon stellingen nog gewerkt wordt. MEDEWERKING AAN HET MUSEUM Het is bekend dat een aantal particulieren ook verzamelingen van interessant materiaal heeft. Het museum zou het erg fijn vinden wanneer de bezitters van verzamelingen contact willen opnemen. Misschien zou dat kunnen leiden tot tentoonstelling van een hoeveelheid verzameld materi aal in samenwerking met de bezitter(s) van dat materiaal. U kunt te allen tijde kontact opnemen met de beheerder de heer W.J.M. Willemsen op het raadhuis of telefo nisch via telefoonnr. 83880 toestel 127 of 411. Ook op deze wijze kan het museum nog meer dienstbaar worden aan de doelstelling om informatie zichtbaar te maken over geschiedenis en oudheid kunde. OPENSTELLING VAN 'T MUSEUM Het museum is iedere week op woensdag en zaterdagmiddag voor het publiek geopend van des namiddags 14.00tot 17.00 uur. Groepen kunnen te allen tijde een afspraak maken voor een bezoek aan het museum ook voor andere dagen. Ook hiervoor kan men zich wenden tot de beheerder W.J.M. Willemsen bereikbaar op het raadhuis op per telefoon op no. 83880. TENSLOTTE Als u iets meer wilt weten over het museum en het tentoongestelde neem dan kontact op met de beheerder, de heer W.J.M. Willemsen. Hij zal u graag nader informeren. Opruiming oude spullen: Zondagmiddag, 16 januari, Verkoop en opruiming van spullen die Free Wheelin zelf niet meer gebruikt of nodig heeft. Alles wordt bij opbod verkocht; onder andere een flink aantal elpees uit de midden jaren '70, een paar oude boxen, een aquarium, stoelen enz. Aanvang van de verkoop half 4;de Voorkant is vanaf half 3 geopend, waar je dan tevens de te verkopen spullen kunt bekijken. Opbrengst van dit alles zal gebruikt worden voor een groots vrijwilligers feest. Zaterdag 22 januari: Optreden van de Venlose popformatie Whale in de Voorkant. Whale draait al behoorlijk lang mee in het clubcircuit en zijn dan ook nog een heel poosje van plan dat te blijven doen; ondanks allerlei proble men met hoge belastingambtenaren. Aanvang 21.30 uur. Zaterdag 1 februari:Komt in Free Wheelin's Oude Lullen-café Erwtjes oude Leemband optreden. Deze band brengt voornamelijk ritme en bluesmu ziek uit de 50 en 60-er jaren. Erwtjes Oude Leemband staat in het zuiden des lands beter bekend als feestvierders van huis uit. Vrijdag 22 aprihln het kader van Free Wheelin totaal Toontje lager. Hei duurt ook lang voordat het zover is, maar dan kun je vast deze datum vrij houden, toorkant vrijdagavond.: Sinds een aantal weken is de Voorkant ook op vrijdagavond open. De avond is vooral bedoeld voor de jongere bezoekers van Free Wheeling. We beginnen dan ook steeds om 8 uur en gaan om half 11 dicht. Normaal wordt er dan 's avonds steeds een video-film gedraaid. Verder zijn er plannen in de maak om een vrijdag in de maand iets aparts te doen, zoals een muziek-sessie, roller-disco, etc.Meer informatie is te krijgen bij Monique of Dud. Buurtbewoners. In de loop van de komende week moei U eens goed op Uw brievenbus letten. Dan komt er namelijk een enquete-formulier van het Wijkcomité West I in. Het comité roept U bij deze op daar nu eens met Uw huisgenoten [ook kinderen] voor te gaan zitten en in te vullen.Alleen zo kunnen wij datgene gaan doen waar ook echt behoefte aan is. Wilt U een Kaartavond? Vul het in. Wilt U een kontakt middag? Vul het in. Willen de kinderen een middag knutselen of spelen? Vul het in. Wij willen op deze manier U de gelegenheid geven om aan het comité kenbaar te maken wat wij het beste samen kunnen doen. Dit formulier zal na enkele dagen persoonlijk worden afgehaald. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Elke donderdagavond van 19.30 tot 24.00 uur is het wijkcentrum in het Brukske geopend om een spelletje te biljarten, te tafeltennissen etc. Vrijdagavond 14 januari starten we weer met onze kaartavonden en evenals vorig jaar wordt er weer om de twee weken gekaart. We beginnen om 20.00 uur. Zaterdagavond 15 januari van 19.30 tot 22.00 uur en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur is er weer Disco in het wijkcentrum, verzorgd door Disco Calypso. Entree 1,-. Zondagmorgen van 10.00 tot 13.00 uur is er weer een ruilbeurs voor postzegels, stickers, bierviltjes, kroon- kurken, munten etc. Door 'n misverstand onzerzijds, is ons programma voor het 2e halfjaar, vorige week niet op de Vrouwenpagina in Peel en Maas verschenen. Natuurlijk was dat onze bedoeling niet, daarom onze excuses hiervoor. De eerste helft van ons winterpro- gramma, dat tot een ieders tevredenheid zinvol verlopen is,zit er al weer op. Vol frisse moed beginnen we in het nieuwe jaar, wat onze activiteiten betreft op: Dinsdag 11 januari kienavond, waar van de opbrengst voor P. Mommen voor zijn missiewerk in Rwanda, hebben we reeds gehouden. Dinsdag 25 januari ledenvergadering, en als thema: Paranormale geneeswijze. Mevr. Effing hebben we hiervoor uitgenodigd om te komen spreken. Woensdag 9 februari, jaarvergade ring. Tevens hebben we uigenodigd Dhr. Frencken, juwelier, om deze avond verder te verzorgen. Dinsdag 8 maart, van de stichting huishoudelijke en consumenten voor lichting, krijgen we 'n avondvullend program aangeboden dat als thema heeft: Veiligheid in em om huis. Dinsdag 22 maart, moederdag-vie ring, met 'n gezellige kwis. Dinsdag 12 april, de oudheidkundige kring „Veldeke" zal voor ons twee films vertonen over Oud-Venray. Dinsdag 26 apriLKienen. Wat de overige activiteiten betreft, ons handwerkclubje heeft 'n goede start gehad de afgelopen maanden, daar gaan we dan ook zeker mee door. Zo gauw de weersomstandigheden het toelaten, gaan we in het vóorjaar, op de dinsdagmiddag eens in de maand, weer fietsen. Op dinsdag 3 mei brengen we 'n bezoek aan Kevelaer. Dinsdag 31 mei houden we ons jaarlijks uitstapje c.q. excursie. In samenwerking met onze leden hopen wij er de rest van dit seizoen ook iets gezelligs van te maken en wensen alle leden en verenigingen 'n goed 1983 toe. Namens het bestuur, de secretaresse, L. Arts-van der Aa. Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. BULLSHIT EN TAVERNE HOU_ DEN 3EOPEN HAARD VOLLEYBALTOERNOOI Op zondag 16 januari hebben recre atie volleybalclub Buil shit en Taverne „de Open Haard" hun derde volleybal toernooi gepland in de gymzalen nabij het winkelcentrum ,,'t Brukske" te Venray. Aan dit mix-toernooi (alleen recrea tieve gemengde teams) doen mee: Smashing Rabo, VCB, Potato Mix, BGX, VC Smash, de Verhuizers. DPS. en Buil Shit, een sterk bezet toernooi dus! De eerste wedstrijden beginnen om 12.45 uur en de prijsuitreiking heeft tegen 20.30 uur plaats in taverne „de Open Haard". Toeschouwers zijn van harte welkom. STUURGROEP WERKLOOSHEID VENRAY Open werkplaats 't Slüpke De werkplaats is bedoeld voor alle mensen die een te veel aan vrije tijd hebben. In het bijzonder voor mensen zonder werk. In de werkplaats kunnen hobby's en/of beroepen beoefend worden op het gebied van hout en metaal. Vakmensen zijn aanwezig om belangstellenden indien zij dit wensen behulpzaam te zijn. Hebt U interesse of wilt U zich eens op de hoogte komen stellen, U bent van harte welkom op de openings tijden. Maandag 9.30-12.00 uur. Dinsdag 9.00-12.00 uur Woensdag 9.00-12.00 uur. Donderdag 9.00-I2.ÜU uur. Adres: St. Antoniusstr. 3a Venray, tel. 87213. ONDERZOEK NAAR GERINGE BEI ANGST ELI ING VOOR ARBEIDSPROJEKTEN In voorbereiding is een onderzoek in Limburg en Noord-Brabant naar de geringe deelname van jongeren aan Arbeidsprojekten. Initiatief tot dit onderzoek is geno men door de Jeugd- en Jongerenraad Noord-Brabant. In een later stadium is de Raad voor het Jeugdbeleid Limburg erbij betrokken. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door het instituut voor Sociaal-Wetenschappelijk onder zoek (IVA). Het aantal jongeren dat werkloos is, is steigend. Ook de gemiddelde duur van werkloosheid onder jongeren is verontrustend, niet alleen vanwege de bekende psycho-sociale en economische consequenties van werkloosheid, maar door het gebrek aan toekomst perspec tief bij jongeren dat hiervan het gevolg is. Als jongeren niet in de gelelgenheid zijn een eigen arbeids-ervaring op te bouwen en zich langs deze weg een eigen maatschappelijke positie te verwerven, dreigt ook een belangrijke steunpilaar van de arbeidsmarkt of zelfs het arbeidsbestel in de komende jaren weg te vallen. Deze overwegingen zijn voor diverse instanties reden geweest om tal van initiatieven te ontplooien em de nade lige gevolgen van werkloosheid onder jongeren te bestrijden. Deze initiatieven lopen uiteen van sociaal-culturele op- vangactiviteiten in de zin van het aanreiken van een zinvolle tijdsbeste ding tot creatie van feitelijke (alterna tieve) werkgelegenheid. Een groot probleem bij al deze initiatieven is dat de jongeren als doel groep moeilijk te bereiken zijn. Slechts relatief kleine aantallen jongeren nemen deel aan deze activiteiten. Bovendien bestaat er de indruk dat dit een vrij selecte groep jongeren is (m.n. hoger opgeleid). De onbekendheid met wat jongeren, of beter de verschillende catagoriën van jongeren, nu eigenlijk zelf willen, maakt het voor de initiatiefnemers moeilijk een gericht inpassingsbeleid te voeren. De centrale p-- Tileemstelling van het onderzoek is dan ook „welke wensen, verwachtingen koesteren werkloze jon geren ten aanzien van initiatieven ter instandhouding van hun arbeidsmarkt positie'. Om straks een zinvol onderzoek te kunnen houden is het van belang om de vragenlijsten te toetsen. Dit gebeurt via een vooronderzoek in de gemeenten Breda, Bladel en Venray. De stuurgroep Werkloosheid uit Venray is benaderd voor medewerking aan dit onderzoek. Het STUW heeft vervolgens aan de gemeente gevraagd om medewerking via het beschikbaar stellen van ca. 20 adressen van werkloze jongeren uit het bestand van Sociale Zaken. Burgemeester en wethouders willen aan dit verzoek tegemoetkomen onder de voorwaarde dat de privacy van de betrokkenen kan worden gewaarborgd. Dit gebeurt doordat aangeschrevenen via een antwoordkaart kunnen reageren indien zij niet door een intervieuwer bezocht wensen te worden. Deze ant woordkaarten moeten naar de afdeling Sociale zaken van de gemeente worden gestuurd. Het STUW zorgt voor de vrijwilligers die de intervieuws afne men. Wanneer het eigenlijke onderzoek zal worden gehouden is nog niet bekend. Het in de schouwburg gevestigde VVV-kantoorzal met ingang van heden ook op zaterdag geopend zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. In de zomermaanden was het kantoor al op zaterdag geopend. Omdat ook buiten het seizoen op zaterdagen belangstelling voor de V.V.V.- activi teiten bestaat heeft hel V.V.V. bestuur besloten bij wijze van proef - voorlopig tot en met augustus a.s. - het kantoor op zaterdagen open te houden. 'T ZANDAKKER Beste schuttersvrienden. A.s. zondag 16 januari wordt in dc Vredeskerk de nieuwe pastoor geïnstal leerd, wilt u allen in uniform om 9.30 uur aanwezig zijn in het parochizaaltje naast de Vredeskerk. Denk om gepoetste zwarte schoenen en zwarte kousen, het Bestuur. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan IN MEMORIAM PIET LENSSEN Voor velen totaal onverwachts kwam het bericht voor dc schutterij 't Zandakker Gilde St.Jan", dat hun ere-voorzitter Piet Lcnsscn. na een korte ziekte, was heengegaan. Dat gebeurde kort voor zijn 50 jarige huwelijksfeest, dat hij met zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen op 9 mei a.s. zou gaan vieren en waar hij sterk naar toe leefde. Aan het leven van een harde werker was een einde gekomen, want Piet was altijd bezig voor zijn gezin, dc samenleving of zijn schutterij, die hem zeer na aan het hart lag. Wanneer wij terugzien op zijn welbesteed leven, komen wc tot een indrukwekkende staat. In arme en slechte tijden had hij dc grote zorg voor zijn vrouw en tien kinderen. Met hart werken slaagde hij er in dagelijks brood op dc plank te brengen. Daarnaast was Piet ook in het maaatschppelijke leven zeer actief. Lange tijd was hij voorzitter van Herwonnen Levenskracht. Verder was hij secretaris van Credo Pugno, lid van de Derde Orde, lid van de Bouw- en Houtbond en afgevaardigde in het centraal N.K.V.-bestuur. In 1928 werd hijlid van zijn schutterij ,,'t Zandakker Gilde St. Jan". Vanaf 1937 tot 1975 was hij voorzitter en daarna ere- voorzitter majoor builen dienst. Piet Lensscn had zijn hart verpand aan dc schutterij. Hij was nauw betrokken bij de heroprichting in 1928 en vanaf het eerste moment af heeft hij met veel geduld en toewijding getracht om de gilde- en broederschapsgedachlc hoog te houden en uit tc dragen. Driemaal heeft Piet de schutterij als koning gediend. De laatste keer, ondanks zijn hoge leeftijd, in 1980. Steeds was Piet daar waar hij geroepen werd en dat deed hij altijd met de grootste toewijding en plichtsbe trachting.Zijn drie koningsplatn zullen zijn naam door de eeuwen mee voeren en onuitwisbaar maken. Voor zijn inzet voor zijn gezin en de Venrayse gemeenschap werd hij door dc Paus met Pro Ecclesia onderscheiden. De koninging onderscheidde hem met de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau en van de Oud Limburgse Schutters-fedcratie ont ving hij de gouden medaille van verdienste. Bij gelegenheid van zijn goeden jubileum onderscheidde zijn schutterij hem met de gouden speld cn de Venrayse Vastclaovcsvcreniging schonk hem dc bronzen Piëlhaas. Maandagmiddag heeft de schutterij haar 76 jarige crc-voorzitt r met groot ceremonieel ten grave gedragc na een zeer druk bezocht uitvaartsmis in dc Grote Kerk. Wij hopen, dat het leven cn werken van Piet Lensscn een voorbeeld zal zijn voor alle leden van de schutterij. Piet, bedankt voor alles en rust in vrede. Bestuur van Schutterij 't Zandakker Gilde St.Jan. Vanaf maandag 17 januari zal er alke maandagavond worden geschoten voor de wintercompetitie. Dit zal gebeuren om 21.00 uur .inschieten kan tot 22.00 uur gebeuren. Dit alles gaat gebeuren ins ons gildchuis „Klomp"

Peel en Maas | 1983 | | pagina 9