VEREMGINGSNIEIIWS >NJ JUDO J1IM MERSELO SPRINGPLANK fiUTERPENIEllWS Cav27mc I.V.N. Venray li NRD.WEST oostrum Orkestvereniging L.V.B. VENRAY BRUKSKE Venrays Mannenkoor DE VOGELVRIEND KUNSTKRING „AMBER" PEEL EN MAAS Werkgroep Homosexualiteit St. Pe\* MUZIEK- COLLECTIEF WIJK WIJKCENTRUM Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. Donderdag 13 januari om 19.30 repetitie van de baspartijen en om 20.00 van het gehele koor. Donderdag 20 januari om 19.30 repetitie voor de tenorpartijen en om 20.00 voor het gehele koor. Maandag 31 januari bestuursverga dering. Afmelden bij R. v. Mil tel. 86917 of de Burggraaf tel. 81244. Donderdag 13 januari: 19.30 uur repetitie met hulpdirigenten onder toezicht van docenten. Zondag 16 januari: Medewerking bij installatie nieuwe pastoor Vredeskerk. Opluistering H. Mis met aansluitend serenade. Bijeenkomst om 9.45 in Vredskerk. Uniform: wit hemd, zwarte vlinderdas. Lessenaar voor op instrumenten mee brengen. Dinsdag 18 januari: 19.30 uur bestuursvergadering. Donderdag 20 januari: repetitie. AGENDA Zondag 30 januari: J oekskapellenfestival Dinsdag 1 februari: Praktijkexamen hulpdirigenten met harmonieorkest. zondag 20 maart: Zondagochtendconcert met Zangers van St. Frans. HOFKAPEL Vrijdag 14 januari: 20.00 uur De Ruif-Oirlo. Blauw hemd/ witte das/ hesje. Zaterdag 15 januari: 18.15 uur Jeugdzitting Schouwburg. Wit hemd/rode vlinder. donderdag 20 januari: 22.00 uur generale repetitie in schouw burg circus Mök. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 13 januari: 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag 20 januari: 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND Zondag 16januari: installatie nieuwe pastoor Vredeskerk. Zie harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Zondag 16 januari: 10.30 Tenoren en bassen 11.00 het hele koor. Maandag 17 januari: 19.00 Sopranen. Dinsdag 18 januari: 19.00 Alten. Vrijdagavond 21 januari: We gaan BOWLEN in Oostrum hoe laat? Wordt nog bekend gemaakt. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdag 14 januari: 18.45 gezamenlijk repetitie. Vrijdagavond 21 januari: Geen repetitie. SALTARELLO Zaterdag 15 januari: 16.00 gezamenlijke repetitie. AGÉVOLÉ Zondag 16 januari: 18.45 Repetitie in Merselo. Zondag 16 januari: Zingen in de Paterskerk. Iedere woensdagavond repetitie van 18.30-19.30 in de Henseniusschool. Gegevens voor de jaarvergadering volgen nog. agenda. Vrijdag 14 januari: 18.30 uur voor de alten en sopranen. 19.15 uur voor de tenoren en bassen. Maandag 17 januari: 18.30 uur alleen voor de alten. Dinsdag 18 januari: 18.30 uur alleen voor de sopranen. Woensdag 19 januari: 18.45 uur alleen voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.30 uur spel- avond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, telefoon 81690. algemeen. We willen onze koorleden nog eens herinneren aan de noodzaak om zich af te melden als ze om bepaalde reden niet kunnen komen. Afgelopen zondag ontbraken er 7 jongens en 8 mannen. Slechts 2 van hen hadden zich afgemeld. n DAMESKOOR Zondag 16januari: Vorzorgen wij mede de H.Mis, ter gelegenheid van de installatie van de nieuwe pastoor van de Vredeskerk. Wilt U s.v.p. om ongeveer 9.45 uur in het zaaltje bij de kerk aanwezig zijn, in uniform Woensdag 19 januari: Om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan: Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659 Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. VENRA.'S GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA dinsdag 18 januari: 19.30 uur repetitie voor de tenoren. 20.00 uur voor het hele koor in ,,de Essel", Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestr.7, telefoon 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits, kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. kiNDCMOOR 'WDE VREDESKL0K3ESi^> Vrijdag 14 januari: koórrepetitie om 16.00 uur. Het zingen in Vlakwater kan NIET doorgaan. We zingen nu op Zaterdag 22 januari om 19.00 uur de mis. Voor deze mis mogen jullie zelf de liedjes uitzoeken,denk er vast over na welke liedjes je graag wilt zingen. Zorg dat je er weer allemaal bent, we moeten voor de mis van 22 januari veel liedjes doorzingen, daar hebben we nog 2x een repetitie voor, dus moeten we op tijd beginnen. Tot Vrijdag. Op de afgelopen zondag in Maas tricht gehouden Limburgse kampioen schappen voor dames en jongens jeugd, behaalde de Venrayse Judovereniging 3 titels. Vooral bij de dames maakte de Venrayse judoka's een sterke indruk. Sandra Theeuwen wist zich door de voorwedstrijden zonder nederlaag heen te werken, zodat zij het in de finale op moest nemen tegen de Heerlense judoka Sylvia Habets. Na in het begin van de 3 minuten durende wedstrijd een voor sprong te hebben genomen met een koko, kreeg zij haar tegenstandster in een houdgreep, die zij niet meer losliet, zodat zij zich Limburgs kampioen in de klasse t.m. 44 kg mocht noemen. Zonder veel moeite gelukte het ook Miranda Siebers om tot deze prestatie te komen, dit ondanks een blessure die haar de laatste tijd veel parten speelde. Zij prolongeerde daarmee haar Lim burgse titel van vorig jaar in de klasse t.m. 52 kg. Verder was er nog een eervolle 4e plaats voor Jolanda Vullings in het gewicht t.m. 48 kg. Voor de twee kampioenen houden deze prestaties meteen een selektie in voor deelname aan het Nationale Kampioenschap, die dit jaar op 23 januari te Zevenbergen zullen worden gehouden. Bij de jongens was het Etienne Voesten die in de gewichtsklasse t.m. 39 kg er geen twijfel over liet bestaan wie zich kampioen mocht noemen. In de finale versloeg hij de voor eigen publiek optredende Alexander Bastings van sportschool Zenden uit Maastricht, met ipon. In de klasse t.m. 35 kg was het Frank Vermeulen die in de finale net iets te kort kwam maar desalnietemin met een eervolle 2e plaats het Venrayse succes op deze Limburgse Kampioenschappen compleet maakte. Volièrevereniging Jaarvergadering. Op dinsdag 18 jan. 1983 zal in zaal „De Volle Maan", Merseloseweg 36 te Venray 's avond om 20.00 uur de jaarvergadering van onze vereniging worden gehouden: —opening —notulen jaarvergadering jaarverslag penningmeester pauze.betaling kontributie ringen afhalen —aftreding en verkiezing bestuur. Ie voorzitter, 2e secretaris, le penning meester, zijn allen herkiesbaar. 2e Penningmeester Dhr. Rongen is niet meer herkiesbaar. Kandidaten gelieven zich voor 18 jan. op te geven. rondvraag. —sluiting. Hier volgen de uitslagen van de onderlinge tentoonstelling van de volière-vereniging de „Vogelvriend" gehouden van 10 december t/m 12 december. Mede door het grote bezoe kersaantal en de vele soorten verschil lende vogels die allemaal in een prachtig verenpak zaten, was deze tentoonstel ling een groot succes geworden. A. Stammen pigment zonder rood. Kampioen: H.v. Hoof. le prijs: H. Denissen. 2e prijs: Mevr. Straatman. 3e prijs: W.Smets. A. Stammen pigment met rood. Kampioen: J. v. Bakel. le prijs: J. v. Bakel. 2e prijs: J. Dechnar. B Stammen pig. met. rood: Kampioen:H.v. Hoof le prijs: H.v. Hoof B'Stammen pig. met. rood. Kampioen: J. Dechnar. le prijs: J. Dechnar. Enkeling pigm. zond. rood: Kampioen: H.Denissen. le prijs: H.Denissen. 2e Prijs: Mevr. Straatman. Enkelingen pigm.met rood.: Kampioen: L.Willems. le prijs: J. Dechnar. 2e Prijs: L. Willems. Vetstof zond. rood. Kampioen: J. Pauwels. le Prijs: J. Pauwels. Bastaard en tropen. Kampioen: H. Donders. Parkieten. Kampioen: H. Janssen. le Prijs: W. Bönschen. 2ePrijs: J.v.d. Heuvel. 3e Prijs: W. Bönschen. O.E.K. Parkieten. le prijs: W. Bönschen. Jeugd Kanaries. Kampioen: A. Speyken. Jeugd. Tropen. le prijs: M. Philipsen. Jeugd. Parkieten. le prijs: H. Philipsen. Mooiste vogel van de tentoonstelling: H. Janssen. Clubkampioen: Bönschen. Bondskruis: H. Willems. Bondsmedaille: Verdellen. Uitslagen Kring tentoonstelling: A.Stammen pigm. zond.rood. Kampioen: H.v.Hoof. Enkel pigm. met rood. Kampioen: L. Willems. 3e prijs: J. Dechnar. A. Stammen grasparkieten. Kampioen: J. v.d. Heuvel. Enkel, grasparkieten. Kampioen: H. Janssen 2e-3e prijs: W. Bönschen. Jeugd. Tropen. Kampioen: M. Philipsen en le prijs. Grasparkieten O.K.[jeugd] le prijs: H. Philipsen. Op de afgelopen bestuursvergade ring, dinsdag 4 januari, werd ten huize van Joachim, met algemene stemmen, het bestuurslid dhr. Ger Munten uit Wanssum, tot penningmeester van de kunstkring „Amber" voor Venray e.o. gekozen. Dhr. Munten volgt dhr. de Veth op en zal samen met de onlangs gevormde kaskommissie het Financiële beleid, van de kunstkring gaan bepalen. Dat hij hier ongetwijfeld in slaagt, daar heeft het bestuur alle vertrouwen in. Lopende tentoonstellingen van Am- ber-leden: In „The Old Calahan", Gouden Leeuw 14, te Venray, vullen momenteel de werkstukken van Pierre van Bergen en Henk Hoedemakers, de wanden. Pierre van Bergen toont olieverfschilderijen, die voornamelijk zijn liefde voor de natuur weerspie gelen. Van Henk Hoedemakers zijn nog steeds de kunstig uitgesneden wapens in hout te bewonderen. De Pub is geopend van 17.00-2.00 uur en is 's zondags gesloten. Theo Willems exposeert zijn werk in de resto „Quick In" grote Markt 11 te Venray. Zjjn werk behoort tot de fijnschilderkunst en is uitgevoerd in olieverf en gouache. De resto is geopend tot 2 uur na winkelsluiting en op zondag van 16.00-21.00 uur. In Blerick bij Berden Meubelen in de Pontanusstraat is het werk te zien van Joachim. Hij exposeert daar zijn indiaanse werken die in verschillende materialen zijn uitgevoerd. Berden is tijdens de winkeldagen geopend. Tot slot kondigen wij hier nog een tentoonstelling aan, die gehouden zal worden van 17 tot 24 ianuari in de Rabobank te Venray. Leo Neyenhuys zal hier zijn monotypes tonen, terwijl Lies Dorn haar fijnschilderkunstige olieverfschilderijen laat zien. Verder zal Mai Stevens vertegenwoordigd zijn met zijn abstrakte olieverfschilderijen. Als laatste is er het werk van Jaques Cuijpers te bewonderen. Hij zal hier zijn grafiek tonen. De tentoonstelling is tijdens de openingsuren van de bank te bezich tigen. De volgende ledenvergadering is op 31 januari om 20.00 uur in restaurant Vlakwater aan de Kempweg, Venray. Oriëntatie wandeltocht, A.s. Zaterdagavond is het dan zover. Natuurlijk heeft iedereen deze avond vrij gehouden en brengt iedereen introduces mee, ja toch.Iedereen .dus ook niet leden, mag aan deze tocht meedoen. Modderige paden of wegen zijn in deze tocht vermeden, het hele gebeuren speelt zich af in de kom van Venray. Voor degene die het nog niet weten, deze tocht is uitgezet door een op wande!-gebied deskundig persoon uit Venray. Inschrijvingen v.a. 20.00 uur in het clubgebouw in de Antoniusstr.3a te Venray, van waaruit ook wordt gestart om 20.30 uur. Het inschrijfgeld is 2,- p.p.. Er zijn natuurlijk ook leuke prijsjes te winnen, maar het accent ligt toch op een gezellige avond. Voor de liefhebbers is er natuurlijk een koud of warm drankje, en de heerlijke erwtensoep gemaakt door lady Veronica is te verkrijgen. C.A.V.-tje Is de naam van ons clubblad, dit in plaats van qst, het gaat binnenkort verschijnen. Dus heeft U nog iets te melden, of wilt U nog even Uw mening zeggen ove het een en ander, ook advertenties zijn welkom, doe dit dan nog deze week anders is voor de maand januari Uw kopy te laat binnen. Het blad verschijnt op het einde van deze maand. STUIFIN AVOND Is de avond 5 februari en natuurlijk net zo goed als de vorige. Houdt U deze avond vrij, het belooft weer een knalavond te worden. Introducees zijn op deze avond natuurlijk ook welkom. Zeg straks niet van „kwist ut nie". Op deze avonden wordt er van alles gedaan, zoals sjoelen, pijltjes gooien, kaarten, aktiviteiten kalender. CLUBMIDDAG A.s. zaterdagmiddag om 14.00 uur gaan de deuren in de Antoniusstr. 3a weer open voor alle leden en gezinds- leden, om aldaar hun hobby's of bezigheden te komen uitoefenen die normaal gesproken thuis niet mogelijk zijn vanwege de ruimte of gebrek aan gereedschap. Het loopt de laatste tijd prima op deze middagen, toch zouden wij graag zien dat er zo af en toe ook eens leden naar binnen kwamen, die wij maar hoogst zelden zien op deze gezellige middagen al was het alleen maar voor een tokkeltje, of een heerlijke kop koffie. Deze staat altijd klaar. Zaterdagmiddag, maar in ieder geval tot zaterdagavond, JA TOCH. C.A.V.-tje laat iets van zich horen, U OOK? Wandelsport Federatie Venray FAMILIEWANDELINGEN In de mooie winterse omgeving van Venray en Oostrum worden op zondag 16 januari winterwandelingen en fami liewandelingen georganiseerd.De routes zijn ongeveer 6 km. lang en gaan door de mooie natuur van Venray en omgeving. Het is een wandelgebeuren voor iedereen. Met deTamilie, het gezin of met vrienden en vriendinnen kan men hieraan deelnemen. De wandelaars die graag meer dan 6 km. willen wandelen kunnen zondag 16 januari onder begeleiding van de heer J. van Meyel een prachtige natuurwande ling van 20 km. maken door de bosrijke omgeving van Merselo. Omdat het in de winter zo vroeg donker is moeten deze wandelaars wel eerder vertrekken en wel om 12.00 uur bij café Janssen, Grootdorp te Merselo. Iedereen die meedoet ontvangt een leuke herinnering en de deelnamekosten zijn 1,50 per persoon. De familiewandeltocht (6 km) waar bij de route enkele malen onderbroken wordt om enkele sportieve opdrachten uil te voeren start vanaf Trefcentrum Den Hoender, hoek Hoenderstraat - Ursulastraat te Venray. De natuurwandeling, (6 km) gaat door de Geysterse bossen en start vanaf café van Dijk, Mgr. Hanssenstraat te Oostrum. Voor deze wandelingen kan men starten tussen 13.00 en 14.00 uur. De Wandelsport Federatie Venray hoopt dat bijna iedereen aan deze wandelingen zal deelnemen. Hopelijk laten de weegoden ons niet in de steek en mogen we veel mensen op deze winterse wandeldag begroeten. jeuadnatuurwacht De inzendingen van de puzzel-pagina uit de Natuurvriend zijn binnen. Het waren er zeer velei., helaas niet allemaal de dierennamen! Voor je eigen kontrole volgen hier 25 dierennamen die uit de puzzel gehaald kunnen worden: aap-ai-ara-beer-beer-bij-das-duif-egel- gazelle-gorilla-haan-ked-kiwi-mot- nandoe-paard-pad-panter-pinquin- pi ranha-ree-rog-tor-wou w-zalm koe en boa tellen niet mee. deze staan diagonaal(schuin)! Een AI is een luipaard, een KED 'n soort paard en een Nandoe is een loopvogel. Een als of wier is geen dier, maar een waterplantje.Het woordje GAZEL is niet juist, wel GAZELLE! De volgende prijswinnaars zijn uit de bus gekomen: Anette Custers Langeweg 84 te Venay —Jasper Boersma Eifellaan 6 te Venray Ineke v. Dijck Deurnesew. Ysselsteyn Robert v. Kempen Grootdorp 1 Merselo. Angelique Verhoeven Mozartstr. 3 Venray. Allemaal roficiat! Jullie kunnen je prijsboekje afhalen op vrijdag 21 januari a.s. tussen 17.00 en 19.00 uur op het adres: Groene Hart 1, Venray. De prijswaardering voor het stempel- boekje is nog niet helemaal rond. Na de bestuurvergadering van komende week volgt hierover mededeling in dit blad. tot dan! EEN KRANT OM TE LEZEN Lourdescomité afdeling Venray Drie Lourdes bedevaarten in 1983 Er zijn voor 1983 weer drie Limburg se bedevaarten naar Lourdes vastge steld. De officiële data zijn als volgt: Per trein: 14 t/m 21 mei, 1 t/m 8 sept, 9t/m J6okt. Per vliegtuig: 15 t/m 20 mei, 2 t/m 7 sept., 10 t/m 15 okt. Gelukkig is er dit jaar geen sprake van een prijsverhoging. De reis-en verblijfkosten voor de voorjaars- en najaars-bedevaart bedragen (2e klas hotel) 750,-. Wil men eerste klas reizen per trein, dan komt daar een verhoging bij van 125,-. Een couchet te kost 55,-. Verder organiseert men diverse reizen naar andere bestemmin gen, waaronder Rome, Assisië enz. Hierover komen we later terug met een korte beschrijving. Binnenkort wordt begonnen met een bezoek aan de zieken, die dit jaar in aanmerking komen voor een gratis Lourdes-reis. Wij hopen ook dit jaar, zowel met de voorjaarsbedevaart in mei, als met de kinderbedevaart in oktober weer een flink aantal mensen gelukkig te maken. Voor alle inlichtingen kan men zich wenden tot G. Philipsen, Goudsmidstr. 42,tel. 04780-83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 04780-83428. Ook pelgrims kunnen zich nu reeds opgeven. Wil men verzekerd zijn van een plaats in Hotel Fr. d'Assise, waar de meeste Venrayse pelgrims zullen logeren, dan is een spoedige opgave wenselijk. We weten op dit moment nog niet hoeveel bedden we in dat hotel ter beschikking krijgen.Wij houden U op de hoogte, ook van andere aktiviteiten die nog geprogrammeerd staan. „TUSSEN MAAS EN PEEL" Zondag 16 januari a.s. volgt voor de leden van het IVN-Venray-Geijsteren een Peelexcursie o.l.v. Marianne Jacobs en Lies Oudenhoven. Het doel is: ,,de Mariapeel". De Mariapeel is een 1063 ha. groot Peelreservaat gelegen tussen Griends- veen en Helena veen, behorende tot de gemeentes Horst, Sevenum en Deurne. Top. kaarten 52 C en D. Het reservaat bestaat uit twee delen, t.w. het Mariaveen dat in het centrum van de oorspronkelijk Peel heeft gelegen en het Griendtsveen, dat een geheel eigen aard heeft door de sterk gevarieerde bodemgesteldheid met ka rakteristieke levensgemeenschappen Het bestaat uit Peelkemen waarop de waterhuishouding een grote invloed uitoefent. In allerlei gradiënten komt dit tot uiting: droog, vochtig en nat terrein; bos, heide, moerassen en vennen. Dit Peelgebied kenmerkt zich door een strikt gelokaliseerde soorten rijkdom, zowel op botanisch als op zoölogisch gebied.Waarnemingen zijn o.m. gemeld van pleisterende kraan vogels.Het reservaat is toegankelijk op wegen en paden, die in bescheiden mate aanwezig zijn. Vertrek vanaf het schouwburgplein Venray om 9.30 uur. Op dinsdag 18 januari a.s. bestaat vanaf 19.30 tot 21.00 uur gelegenheid tot bezoek aan het Museum-Venray Dhr. Willemsen verzorgt een rondlei ding langs de tentoonstelling over de Venrayse Schaapscompagnieën. Op dinsdag 18 januari houden wij weer een thema-avond. Op deze avond zullen we verder praten over de Homo demonstratie „Amersfoort" en de ervaringen hieromtrent. Op deze avond zullen enkele diskussievragen aan bod komen die onbeantwoord zijn gebleven bij de vorige thema-avond, b.v. hoe gaan wij zelf om met: diskriminatie en agressie —hoe gaan wij om met de toenemen de verharding van standpunten. —het toenemen van neo-fascisme. Deze avond zal gehouden worden in „Masj" Hoenderstraat 33 Venray. De aanvang is om 20.00 uur. Wil je algemen informatie over het C.O.C. bel dan 04780-88809. Verder als er nog vrouwen deel willen nemen aan de lesbische praatgroep kunnen die zich alsnog opgeven tel. 04780-80102 of postbus 316 Venray. Vrijdag 14 januari is er een disco met een herkiezing van de jeugdraad van elf. Wil je hierin komen dan moet je vrijdagavond zeker aanwezig zijn. We zijn zoals gewoonlijk vanaf 19.00 uur geopend voor de jeugd van 12 l.m. 15 j"r- - Zaterdag 15 januari zijn we gewoon geopend vanaf 20.00 uur voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 16 januari zijn we vanaf 15.00 uur geopend met hopenlijk weer een film. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Bijzonder succesvol trad hel Korps op zaterdagavond bij de Prinseprocla matie op. Bestuurslid Wiel Stoffels werd onderscheiden vooral vanwege zijn grolc verdiensten voor het Korps en zijn inzet bij de bouw van de tribune, die nu jaarlijks bij de Taptoe Venray wordt gebruikt. Zaterdag 15 januari e.k. nemen de miniretten deel aan de jeugdzitting om 19.00 uur. Verzamelen om 18.45 uur aan de Schouwburg. Kleding: boerekiei, lange broek en halsdoek. Voor het Korps in het verzamelen om 20.45 uur. Het optreden is gepland om 21.00 uur. Kleding: uniform! Afgelopen excursie op de Hamert was het weer niet al te best maar toch werden er wel leuke dingen gezien, vooral onderweg. Zoals vogels m.n. Frater, Putter, Sperwer en de kleine bonte specht. Verder is er naar bomen gekeken. Zaterdag a.s. is er een werkdag om de nestkasten die onze afdeling al jaren op het terrein van St. Anna heeft hangen te renoveren en te repareren. Iedereen die daar zin in heeft wordt om 9.00 uur verwacht op het schouwburgplein. We gaan dan alle kastjes nakijken. Zondag daarop is er dan nog een excursie naar de Bult. Zoals je weet wordt dit gebied door onze afdeling op het moment geïnventariseerd op alles wat er groeit en bloeit. Heb je oudere of nieuwere gegevens van dit gebied, stuur ze dan a.u.b. naar mij of overhandig ze persoonlijk op de excursie. Deze vertrekt om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein en er zal vooral naar vogels worden gekeken. Zaterdag 5 februari is de Flevo- excursie. Daar gaan we de interessante vogelfauna van dit gebied bekijken. We gaan met de trein vanuit Venray naar Harderwijk en van daaruit op gehuurde fietsen de flevopolders in. Iedereen die mee wil moet zich voor 22 januari opgeven bij mij. De kosten zijn 15,- per persoon. Bij deze prijs zit de treinreis en de fietsenhuur inbegrepen. Ga mee en geef je snel op! Houdou, Stefan informatie, tel. 04780-82413 VENRAY Het Muziekcollectief organiseert dinsdag a.s. een ledenvergadering. Een van de agendapunten zal zijn; hel voorstellen van de bestuursleden aan de leden. Een ander belangrijk en verheugend punt is dat het Muziekcollectief er in geslaagd is om een ruimte te krijgen. Maar deze moet natuurlijk nog aange kleed worden. Behalve deze 2 agendapunten zijn er nog meer punten waar we de leden van op de hoogte willen stellen. Trouwens, een soort gelijke vergaderavond hebben we in de nabije toekomst gepland, zij het dat deze niet alleen voor leden is, maar voor een ieder die interesse heeft. Heb je vragen of wil je je opgeven als lid, dan kun je kontact opnemen met: M. Peeters, Wagnerstraat 10, 5802 JM Venray. Tel.: 04780-88056 Berichten uit 't Peppelshuus zaterdag 15 januari: Jeugdcollecte voor Scouting de Peel- speurders. Wie van de leiding en/of leden wil koliekteren wordt op zaterdag morgen om 10.00 uur in het Peppels huus verwacht. Beste mensen van Venray - Wij rekenen op U - vast bedankt voor Uw gulle gaven. Aan de ouders van onze Scouts Op woensdag 19 en donderdag 20 januari van 18.30-20.30 uur is er een algemene ouderavond. Wij willen U dan een en ander laten zien en vertellen over het fusiegebeuren in de achter ons liggende periode en tevens een kijkje nemen in de toekomst: Wat gaan de groepen doen, hoe zitten de financiën in elkaar enz. U bent van harte welkom. We rekenen op een grote ouder opkomst! Graag tot Ziens. Zaterdag 15 januari, dansavond in wijkgebouw „Den Hoender" aanvang 20.30 uur. Iedereen is van harte welkom. De wedstriidcrossers hebben hun nationaal kampioenschap van de N.W.B. gereden in Echt, op een loodzwaar parkoers. Het parkoers bestond uit vooral zware leemstukken, die door de regenval van de laatste dagen een grote modderpoel waren geworden. De mensen met de goede lichamelijke konditie kwamen daar het beste uit de voeten, omdat de techniek op het tweede plan werd gedrukt. Gerrit Janssen kwam niet aan de start, maar Gerard Keijsers en Piet Engberscn wel. Gerard Keijsers werd elfde en Piet Engberscn twaalfde. Wanneer Piet niet in het slot van dc wedstrijd zijn achterdcrailleur tussen dc spaken had gekregen, dan was hij wellicht noa voor Gerardjteeindigd. In eerdere verslagen van de crosses hebben we als gezegd dat Piet Mijscrs uit Merselo een goede zou worden. Hij bewijst dat nu, door al een paar keer derde te zijn geworden. Vandaag op de kampioenscross werd hij ook derde (zeer mooi).Drceske Willcmssen kwam op een veertiende plaats binncngeploc- terd en zijn zoontje Michel volgde achter in het rennersveld. Op 23 januari wordt er in Oostrum een cross georganisseerd en we hopen dat onze leden-deelnemers, dan (nog) in conditie zijn. .Van dc tourrenners valt momenteel niet veel te melden, omdat zij niet zo veel interesse tonen, vanwege het slechte weer. Hallo jongelui, A.s. donderdagavond zijn Monique - Angelique-Jolanda-Truus en Harry weer van dc partij om jullie avond te verzorgen van 18.15-1945 uur. Vrijdag 14 jan. hebben Frans-, Sjang en Frank weer iets voor jullie in petto. Zorg voor warme kleding. De rest horen jullie wel op de clubavond. Zaterdagavond is er geen clubavond. Daarentegen zijn jullie van harte welkom op de jeugdzitting in dc schouwbure. die becir.! om 18.30 uur. Kaartjes zijn af te halen bij Henk, Eikenlaan 28 en wel op donderdag 13 jan. en vrijdag 14 jan. tussen 16.00- 18.00 en zaterdagmiddag 15 jan. tussen 14.00-18.00 uur. Tot a.s. weckend. Repetities Symfonieorkest: Woensdag 12 januari 20.15uur. Zaterdag 22 januari 18.00 uur. Woensdag 26 januari 20.15 uur. Alle repetities in de aula van M.L.K. school „De Essel". Barokensemble: Woensdag 12 jan. 20.15 uur in „de Essel" o.l.v. Jan Temmc. Woensdag 19 jan. 20.15 uur o.l.v. Jan Tcmme bij Herman Burger, dc Berg kamp 32 te Overloon. Woensdag 26 jan. 20.15 uur onderlinge repetitie in M.L.K. school „de Essel". Houthakken: De houthakwerkzaamheden gaan tot nader bericht niet door omdat het in de Heidsepeel te nat is. U hoort tijdig van ons wanneer we weer beginnen. Nieuwe leden Nieuwe leden zijn nog van harte welkom, zowel bij het barokensemble als bij het symfonieorkest. Hebt u belangstelling informeert u bij dc sekretaris Pie Noten, Dakdekkerstr.2, alhier Telefoon 04780-87858. Afmelden Wanneer u echt niet kunt meldt u dan persoonlijk af bij Pie Noten. tel. 04780-87858. Voor de leden van de Limburgse Vrouwen beweging wordt op maandag 17 januari 1983 een Thema-avond gehouden in zaal „In den Engel" te Venray. Aanvang 19.45 uur. Het thema is: Vrouw - geloven -kerk. Kap. L. Brueren uit Venlo zal een korte inleiding houden, daarna is er discussie in groepen. Verdere informatie en opgave bij de plaatselijke afdelingen. Woensdagavond, 19 jan., is er een bijeenkomst voor leden van de L.V.B. in het zaaltje bij de Vredeskerk. Deze avond wordt verzorgd door de heer Peters van de Weru over glas en isolatie. Aanvang 20.00 uur. Dames die zich hebben opgegeven voor de thema-avond 17 jan., gelieve dit niet te vergeten. Aanvang 19.45 uur in zaal Den Engel. Dc volgende openbare vergadering van de wijkraad Bruksk is gepland voor a.s. maandag 17 januari 1983, in het wijkcentrum „de Kiosk" aanvang: 20.15 uur. Agenda: opening —notulen vergadring 20.12.'82 —post en mededelingen. speelvoorzicningcn Brukske. —representativiteit van dc wijkraad, —rondvraag en sluiting. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11