VERENIGÏNGSNIEÜWS 0 >NJ 20-5O4 korting jeugdmode grote straat MERPENIEIIWS O.J.C. DE BARAK modieuse cav2?mc WEST t Venray IN Venrays Mannenkoor WIJK NOORD-WEST REISVERENIGING St. Pe\^S m- - -•* De Zonnebloem Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan WIJKCOMITE Imkers regio Venray Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 6 januari om 19.30 repetitie van de tenoren en om 20.00 uur het gehele koor in de Burggraaf. Na de Pauze repetitie samen met de Hofkapel in de Schouwburg. Zaterdag 8 januari optreden tijdens de Prinseproklamatie. Tijd van optre den is 22.00 uur. Verzamelen om 21.00 uur in de Burggraaf voor het inzingen. Leer uw teksten van buiten! Donderdag 13 januari om 19.30 uur rep. baspartijen en om 20.00 uur het gehele koor. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 6 januari. 19.00 uur generale repetitie in de schouwburg i.v.m. de Prinsenprocla matie. Zaterdag 8 januari. Prinseproclamatie in de Schouwburg. Uiterlijk om kwart voor acht aanwezig zijn. Uniform: wit hemd, zwarte vlinderdas. Donderdag 13 januari. 19.30 repetitie harmonie-orkest. AGENDA Zaterdag 8 januari. medewerking Prinseproclamatie. Donderdag 13 januari, repetitie o.l.v. hulpdirigenten met toe zicht van docenten. Zondag 16 januari, installatie nieuwe pastoor Vredeskerk. Zondag 30 januari. 11.30 uur Joekskapellenfestival. Dinsdag 1 februari. Praktijkexamen hulpdirigenten met harmonie-orkest. Zondag 20 maart. Zondagochtendconcert met de Zangers van St. Frans. HOFKAPEL Donderdag 6 januari. 19.00 Uur generale repetitie harmonie orkest; 21.00 uur generale repetitie met Venrays Mannenkoor, beiden in de Schouwburg. Zaterdag 8 januari. Prinseproclamatie. Kwart voor acht aanwezig zijn, in wit hemd, rode vlinder en zwart hesje. Dinsdag 11 januari. 19.15 Uur Vincentiushuis, paars hemd, das en hesje. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 6 januari. 19.00 Uur generale repetitie in schouw burg. Deze repetitie duurt tot half negen. Zaterdag 8 januari. Medewerking aan de Prinseproclama tie. Om kwart voor acht aanwezig zijn in de schouwburg. Denk aan aangepaste kleding. Zondag 9 januari. 10.00 Leerlingen; 10.30 uur drumband. Bardienst hr. van Kessel. Zie verder harmonie-orkest. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND Donderdag 6 januari. Allemaal om 19.00 uur aanwezig zijn voor de generale repetitie Prinsepro clamatie in de schouwburg. Zaterdag 8 januari. Prinseproclamatie, om 19.45 uur aan wezig zijn in de schouwburg in uniform. Afmelden harmonie-orkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda. Vrijdag 7 januari. Geen repetitie. Zondag 9 januari. Hoogmis in de Paterskerk om 10.15 uur Maandag 10 januari. Om 18.30 repetitie voor de alten. Dinsdag 11 januari. Om 18.30 uur repetitie voor de sopranen. Woensdag 12 januari. Om 18.45 repetitie voor de nieuwe lingen, met aansluitend om 19.^0 uur spel avond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen. Secretariaat, Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen. Een nieuw jaar ligt weer voor ons. Een jaar waarin opnieuw hard gewerkt zal moeten worden. Een jaar ook waarin we best nog wat nieuwe jongens kunnen gebruiken. Werk er aan mee nieuwe leden te werven. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 11 januari. Repetitie om 19.30 uur voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gelet op de prijs die ons nu geboden wordt voor het oud papier is het zeer belangrijk dat U uw oud papier deponeert in de loods achter het Tuin centrum van Henk Smits. Alleen gedurende de openingstijden van het centrum. Iedere Woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in de Hensenius- school. Zondag 16 januari. Hoogmis zingen in de paterskerk. DAMESKOOR Woensdag 12 januari. Om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de voormalige Henseniusschool, bij de Vredeskerk. Donderdag. Om 19.00 uur evaluatievergadering voor de besturen en dirigenten van alle Venrayse koren, in de Galmhut, achter deVredeskerk. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659. Op dinsdag 11 januari a.s. houden wij een kienavond, dit keer voor het goede doel n.l. voor P. Mommen, die werkzaam is op een Missiepost in Rwanda, Afrika. We beginnen 's avonds om 19.45 uur, in zaal ,,In den Engel". Leden, U mag op deze avond een dame als introducée meebrengen. a A.s. zondag is er weer kienen t.b.v. van de wijkraad. We beginnen om 19.30 uur. Denkt u alvast aan de maandelijkse dansavond met muziek op zaterdag 15 januari om 20.00 uur. Tot Ziens. Maandag 10 januari. 19.00 uur, Sopranen. Dinsdag 11 januari. 19.00 Uur, alten. Zondag 16 januari. 10.30 Uur, tenoren en bassen. 11.00 Uur, het hele koor. Vrijdag 14 januari. 18.45 Uur, repetitie voor het hele orkest SALTARELLO Zaterdag 15 januari. 16.00 Uur, Gezamenlijke repetitie. AGÉVOLÉ Zondag 16 januari. 18.45 Uur, repetitie in Merselo. P.S. Aan alle medewerkers(sters) aller eerst een Zalig Nieuwjaar. De contributiegelden gaan per 1 januari met ƒ5,- omhoog voor diege nen die nog steeds niet betaald hebben. VENRAY E.O. Leden en niet-leden. We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze kienavond die gehouden zal worden op donderdag 13 januari in café ,,De Volle Maan", Merseloseweg 36, Venray. De aanvang is om 20.00 uur. De prijzen bestaan uit vleesschalen en levensmiddelen. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van harte welkom. U steunt hiermee onze kas. De kaarten kosten: serie van 6 12,50 serie van 4/ 10,00 Losse kaarten 2,50 Rock Roll in De Brak. Donderdag 6 januari speelt de Amsterdamse band ,,P.B. and the Lockheeds" in O.J.C. De Brak te Venray. P.B. and the Lockheeds is begin '82 opgericht als gelegenheidsbandje, maar na vele succesvolle optredens heeft de groep de smaak te pakken gekregen en is na wisseling van drummer en bassist verder gegaan. P.B. and the Het Korps heeft het nieuwe jaar goed ingezet met enkele serenades en een receptie in het clublokaal. Tijdens deze receptie bood de heer Hub Clephas, namens Clephas b.v., een trainingspak aan voor de majoretten, waardoor de kleding voor deze cate gorie gecompleteerd werd. De heer Clephas deed zulks in een korte toespraak, waarbij het Korps de aller beste wensen kregen. Spontaan dankte voorzitter J. van Toor voor deze sympathieke geste van Clephas b.v.. Nog steeds ontbrak op de grote trom een mascotte ook dat behoort sedert Nieuwjaarsdag tot het verleden. Op sportieve wijze werd deze aange boden door het bestuurslid T. Peters en diens echtgenote. Menig uur had dit paar aan het werkstuk opgeofferd, Toon de pet en Mie de mascotte. Ook hier was het de voorzitter, die enthou siast bedankte. Zaterdag 8 januari werkt het korps mee aan de Prinsenproclamatie in de schouwburg. Verzamelen om 22.00 uur in de garderobe. Denk s.v.p. aan het inleveren van de formulieren! DEVRHDESKLOKOESJ®. Vrijdag 7 januari. Koorrepetitie om 16.00 uur. Voor jullie allemaal en voor U ouders een in alle opzichten gelukkig 1983 toegewenst. We hopen, dat jullie wat het koor betreft, een heleboel goede voornemens hebben, die kunnen we goed gebruiken. Op zondag 16 januari komt de nieuwe pastoor bij ons in de Vredes kerk. Daarover moeten we hog het een en ander bepraten. Ook zijn er nog verschillende andere mededelingen, kom dus aalemaal op de repetitie. Tot vrijdag om 16.00 uur. De Regio Venray van de Zonnebloem organiseert op zaterdag 8 januari a.s. een toneelmiddag voor haar gasten en wel in het gemeenschapshuis te Oos trum. Aanvang 14.00 uur. U wordt hierbij van harte uitgeno digd. Toneelvereniging ,,De Vlas bloem" uit Oostrum, bij de meesten van U wel bekend, zullen dan een boeiend Kerstspel voor U opvoeren. Tot zaterdag in Oostrum. Zijn er in Venray of directe omgeving nog mensen of bedrijven die ons werk financieel willen ondersteunen, bel dan even met mevr. v. Pelt, tel. 82740 (penningmeesteresse) of dhr. J. Steijlen, tel. 81221 (secretaris). Voor slechts 12,50 per jaar bent u al contribuant van onze vereniging. Lockheeds spelen oude Rock Roll nummers, wat voor de liefhebbers zal betekenen dat het een swingende avond zal worden. Aanvang is 22.00 uur en de entree is 2,50. Beste schuttersvricndcn. A.s. maandag 10 januari worden alle leden verwacht, op de algemene leden vergadering die gehouden wordt in zaal ,,De Klomp", aanvang 20.30 uur. Iedereen wordt vriendelijk verzocht aanwezig te zijn. Het is de eerste vergadering van een nieuw schuttersjaar, en voorbereiding op de komende jaarvergadering. Vooruitlopend op deze vergadering is onze medewerking gevraagd om op zondag 16 januari a.s. aanwezig te zijn met de gehele schutterij voor de installatie van de nieuwe pastoor in de Hoogmis van 10 uur. Houdt dus deze datum vrij! Het bestuur. Drum- en Showband Venray en omgeving Het jaar 1982 is weer ten einde, het was een jaar waarin D.S.V. weer de nodige resultaten behaalde. Op de zondag jl. gehouden wedstrij den werd het jaar zeer goed afgesloten. Junioren twirl team behaalde zilver, evenals de junioren danstwirlgroep. Het danstwirlteam senioren behaalde goud en de gezamelijke show behaalde met het hoogste aantal punten over alle onderdelen ook goud. Bij de solo's behaalde Melanie Mulder 58,1 punt, Bianca Claessen 63,5 punt, Claudi Linssen 57,5 punt, Gladys Kroh met 68,5 punten brons en Renate Peeters met 72,5 punten goud. Bij de strutting behaalde Renate Peeters én Gerry Peeters zilver. Het duo Gerry Peeters en Wilma v.d. Weem behaalde goud. A.s. zondag zal de Free Style groep deelnemen aan de eerste selectie voor de Europeese kampioenschappen die dit jaar in Londen worden gehouden. Deze wedstrijd wordt gehouden op het Sportcentrum Papendal. A.s. Zaterdag zal de drumband een serenade brengen bij de carnavals vereniging in Veulen. Via deze publikatie wenst het bestuur ieder lid van de vereniging en hun familie nog een zalig en voorspoedig nieuwjaar. Buurtbewoners. Op donderdag 6 januari 1983 hebben wij als wijkkomité weer een bespreking en wel in de Henseniusschool lokaal 3. Wat zou het fijn zijn als wat mede buurtbewoners blijk zouden geven van hun betrokkenheid met de wijk waarin zij wonen, en eens kwamen meepraten tijdens zo'n bespreking, een lekker kopje koffie staat altijd voor U klaar en dan kan er eens gepraat worden over Uw wensen en verlangens aangaande Uw wijk. Misschien hebt U wel een leuk idee, nu we over ruimte in de Henseniusschool kunnen gaan beschik ken. Wij willen graag samen met de bewoners van onze wijk tot ideeën komen en plannen maken. Maar daar hebben wij U voor nodig. Dan kunt U gelijk eens zien hou mooi de Hensenius school nu gebruikt wordt. Er zijn dus mogelijkheden genoeg. Maar, mensen met leuke ideeën is juist datgene wat wij het meeste nodig hebben. Blijf nu eens niet thuis zitten maar kom bij ons binnen, lokaal 3 Henseniusschool. 6 januari, om half acht. Hallo jongens en meisjes. Nog allemaal een voorspoedig 1983, namens alle medewerkers van Disco Den Dissel. We beginnen het nieuwe jaar met een Disco normaal. Dus aanvang 19.30 uur en einde 22.00 uur, entree 1,-. De toegang is voor iedereen van 9 jaar en ouder. Verder hebben we nog een oproep voor iedere karnavalsliefhebbcr. Te beginnen bij de raad van elf. Hiervoor kunnen wc nog een paar deelnemers gebruiken. We gaan beginnen met een bruidspaar met de ouders en getuigen. Natuurlijk komt ook de ambtenaar van de burgelijke stand om het bruidspaar in de onecht te verbinden. Verder zal iedere deelnemer nog mee mogen eten van de bruilofiskrentemik. Wacht daarom niet te lang en geef je op voor deelname, het is helemaal gratis. ledereen die deze avond, 4 februari, komt, wordt verzocht gekleed te zijn in boerenkleren. Vergeet niet dat je je zaterdag tijdens de disco er voor kunt opgeven bij de leiding. Van de leiding wordt verwacht: Mientje, Mieke, Elly, Anja, Peter-Paul, Geert en Wiel. Tot ziens in wijkgebouw Den Hoen der, Ursulastraat 2 te Venray. Clubmiddag. A.s. zaterdag 8 januari is er weer clubmiddag, aanvang 14.00 uur. We gaan dan weer van alles maken, repareren, gezellig kaarten of kletsen, of wat er in onze kraam te pas komt. Ook gaan we werken aan onze CAV slee, die zoals bekend, tegen CAV prijs te bestellen is. En al kan uw Kurepiet er dit jaar niets mee doen, wees slim en bestel hem nu voor weinig poen. Iedereen is welkom te komen, dus blijf nou niet thuis zitten dromen. We komen dus met z'n allen, en niemand kan ons deze middag nog vergallen. Oriëntatie wandeltocht. In de kom van Venray, en wel op 15 januari om 20.00 uur inschrijven, en starten om 20.30 uur, natuurlijk in ons clubgebouw in de Antoniusstraat te Venray. En wat het weer betreft, daar hebben we niets mee te maken, deze tocht is uitgezet door iemand die hier verstand van heeft. Iedereen dus leden en nietleden kunnen aan deze tocht meedoen. Je hoeft niet te kijken naar de poen, de inschrijfprijs is laaggehouden dat kan u er dus niet van weerhouden. Voor ieder been dat meeloopt tellen wij een piek, dus hopen wij, op deze avond dat ze niet ziek zijn. Wie begint met moeite eindigt met gemak. En na afloop natuurlijk erwtensoep door CAV ge maakt. Als U de oplossing op deze avond heeft gevonden, zijn er misschien ook nog andere prijzen aan U verbon den, ja toch. Contributie. Iedereen kan op zijn lidmaatschaps kaart zien tot wanneer hij betaald heeft. Het ligt in de bedoeling dal de contribu tie vooraf wordt betaald. Dit is gewoon noodzakelijk. Het ligt dit jaar in de bedoeling om deze op tijd te innen, en wel op de volgende wijze: een van de bestuursleden kan worden verwacht bij al degenen die in de loop van januari contributie verschuldigd zijn bij vooruit betaling, let wel alleen bestuursleden kunnen deze contributie bij U innen. Bij voorbaat dank voor Uw medewerking. Oude materialen. Wij zijn op zoek naar oude resten garen, het liefst breiwol in allerlei kleuren. Leden en nietleden die hiervan in het bezit zijn kunnen telefonisch, mits ze het graag kwijt zijn, contact opnemen met de volgende telefoon nummers: 86314, 85834, 83115, 86991, 83080. Het wordt dan afgehaald. In het andere geval kunt u het afleveren op Pavanestraat 47, Venray. Alvast be dankt voor Uw medewerking. QST. Is het blad wat wij iedere maand bij U in de bus deponeren in de toekomst te beginnen eind jan. 1983. Hierin kan iedereen zijn of haar mening zeggen, advertenties opgeven in clubverband, dus U wilt iels verkopen of U biedt iets te koop aan. Het is wel noodzakelijk dat de tekst die u wilt publiceren in ons blad voor de 15e van iedere maand bij een van de bestuursleden bekend is. De eerste bijeenkomst van het jaar 1983, wordt gehouden op maandag 10 januari 1983 in de foyer van het Cultureel centrum ,,I)e Becjekurf" te Venray om 20.00 uur (tel. 82468). Op deze avond zal de heer G.J.M. Vertinden, bestuurslid van onze Kring, spreken over: ..DRIE EEUWEN MILITAIRE INKWARTIERING IN VENRAY (1483-1798)". In de loop der ecu wen is Venray vele malen geconfronteerd met de verschrik kingen van militaire door(stroop)toch- ten en inkwartieringen. Lang niet alle meldingen over de plaatsgevonden verplaatsingen en opgeslagen kampe menten, zijn in ons archief bewaard gebleven. Wat ons nog rest is waar schijnlijk niet meer, dan het bekende topje van de niet minder bekende ijsberg. Met enige moeite is het overigens nog wel mogelijk de schaars overgebleven documenten op een rijtje te zetten en ons een idee te vormen wal hel voor de bevolking moet hebben betekend om van de ene op de andere dag overgeleverd te zijn aan een rondtrek kend huurleger. Dat in veel gevallen niet meer was dan een bende georganiseerde rovers, die hun handen alleen thuis hielden als het molenstenen of gloeiend ijzer betrof. Het oudste nog bewaard gebleven bericht over een militaire inkwartiering dateerd van 1483. Het betrof hier 4000 huurlingen van hertog Maximiliaan van Oostenrijk, die terugkeerden van het beleg van Utrecht en terloops nog even de inwoners van Venray uitschudden en ruïneerden. Een zelfde of nog erger lot trof hen in het rampjaar 1635. In dat jaar werd met regelmaat van de klok de wacht afgelost door o.a. Italianen, Fransen, Kroaten en Spanjaarden. Tijdens de laatste periode van de Spaanse Successie oorlog (1711-1714), de Zevenjarige oorlog (1756-1763) en tijdens de Franse bezetting (1794-1798) verging het de bevolking niet veel beter. Het bestuur is ervan overtuigd, dat het een zeer interessante avond zal worden, waarbij uiteraard ook introdu- cees en andere belangstellenden van harte welkom zijn. Hoi, De excursie afgelopen week was niet erg succesvol. Er kwam nl. niemand! Waar blijft de opkomst? Er zijn echt wel excursies hoor, Aankomende zon dag doe ik de excursie daarom maar over. Deze excursie gaat dus wederom naar de Hamert. Vertrek, zoals ge woonlijk om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein. We gaan vooral naar vogels kijken. Verder is de Flevo-excursic weer op komst. Dit is de jaarlijkse afdelings excursie naar de Flevopolders om aldaar naar vogels te gaan kijken. Volgende week meer hierover. Houdoe, Stefan. Informatie, tel. 04780-82413. Thema-avond. Om een nuttig gebruik van bijenwas te stimuleren, wordt er op vrijdag 7 januari a.s. om 20.00 uur bij Maris Cornelissen, Scheiweg 14 een uiteenzet ting gegeven, met praktische tips over wassmelten, kunstraat maken e.d., verzorgd door Dhr. v. Stiphout. Iedereen is welkom, die hiervoor belangstelling heeft, ook niet leden! Kontaktdag. Op zondag 9 januari, bij Marian Jennen, Kulutweg 2 te Overloon om ongeveer 10.30 uur. Jaarvergadering. Deze wordt gehouden op 17 maart a.s. in zaal Martens te Leunen. De convocaties worden tijdig bezorgd.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7