GEMEENTEPRAAT OPRUIMING deijeest n NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Wij zetten het mes er in Kinderschoenen (Bunnies) Damesschoenen Herenschoenen Sportartikelen schoenservice Commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken Bouwvergunningen aangevraagd Vergunningen jeugdcollecten '83 Commissie voor onderwijs en cultuur MUZIEKSCHOOL VENRAY Kleding- inzameling 1983 Enquêteurs gevraagd Studie financiering 1983 Hinderwet Collectekalender Militaire oefening Bouwvergunning verleend Commissie voor maatschapp. zorg Subsidie voor oud-papier Verklaring van geen bezwaar 20, 30, 40, 50, 60^o KORTING Schoenreparatie klaar terwijl U wacht of winkelt siesEQ Maandag 10 januari begint om 18.00 uur in het raadhuis een openbare verga dering van de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken. Op de agenda van de vergadering staan de volgende onderwerpen ver meldt: —verkoop van stukjes grond van de stichting beheer landbouwgronden. Gronden welke bij de ruilverkaveling aan openbare lichamen kan worden toegewezen t.b.v. doeleinden ten al gemeen nut (b.v. wegen waterlopen). —verkoop van grond in B.p. Oos trum-Zuid; —verkoop van bouwgrond in Oos trum aan Bouwfonds Zuid-Limburgse Gemeenten, voor de bouw van 12 premie-A-woningen —grondruil in het gebied Vlakwater met M.P.H. Arts uit Merselo. Verkoop bouwgrond in Landweert 2e fase aan Stienstra Heerlen B.V., voor de bouw van 32 premie-A-woningen. —Overdracht van het beheer en onderhoud van het ..eindriool" Smakt aan het waterschap zuiveringsschap Limburg. —krediet ad 563.000,- t.b.v. ver bouw lagereschool Castenray. —krediet ad 175.000,- t.b.v. ont sluiting appartementen aan Langstaat/ Leeuwstraat. Garantieregeling ophalen oud pa pier, zie elders op deze pagina. —Verkeersmaatregelen in Vlakwater gebied en in Promenade gebied. Pachtprijsvasstelling voor een per ceel in Brabander en de overschrijving pacht v.d. Munckhof Venray Broek en J. Janssen Oostrumseheide. Zoals bekend hebben bezoekers van de vergadering de gelegenheid om in een sprekersronde, aan het begin van de vergadering hun mening t.a.v. de te behandelen onderwerpen naar voren te brengen. De agenda en de notulen van de commissievergadering liggen zoals ge bruikelijk ter inzage in de Infotiek. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: —het plaatsen van een verenigings gebouw op perceel C 7203 (ged) nabij de Eindstraat te Venray, t.n.v. Duivenver- eniging ,,De Zwaluw", p.a. Langeweg 84 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 7 januari 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 7 januari 1983. De burgemeester van Venray, Mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben besloten tot het verlenen van vergunning voor het houden van collecten in 1983 in het kader van het jeugdcollectenwezen, door 12 plaatse lijke jeugdorganisaties op een zaterdag in de maand, te weten. 1Stichting Samenwerkende Scouting groepen op 15 februari. 2. Jeugdcarnavalsvereniging de Haze- keutel op 5 februari. 3. Jeugdwelzijn Veltumop 19 maart. 4. Welpenclub Don Bosco op 19 maart. 5. Jeugdopvang Judovfreniging op 26 maart. 6 Jeugdcentrum De Springplank op 9 april. 7. Jeugdopvang M.M.S.K. Sint Petrus Banden op 4 mei. 8. Jeugdopvang Tafeltennisvereniging Red Stars op 4 juni. 9. Jeugdopvang Atletiek Vereniging Venray-Regio op 27 augustus. 10. Jeugdwerk S.V.V. op 17 september. 11Jeugdopvan Drum- en Showband Venray e.o. op 22 oktober. 12. Jeugdopvang Gymnastiekvereni ging St. Christoffel op 12 november De vergunning is verleend onder de volgende bepalingen: —het collecteren geschiedt met geslo ten en verzegelde collectebussen, waar op duidelijk leesbaar het collectedoc! is vermeld; —in de kerkdorpen wordt niet gecollecteerd behoudens door Don Bosco in Leunen; door Jeugdwelzijn Veltum (onder punt 3) wordt niet buiten de wijk Veltum en door Don Bosco-Leuncn (onder punt 4) wordt niet buiten het kerkdorp Leunen gecollecteerd; de collecterende vereniging levert binnen een maand na afloop van de collecte het collectestaatje in bij de afdeling openbare orde. veiligheid en milieuzaken van de gemeente. Dinsdag 11 januari begint om 17.00 uur in het raadhuis een openbare vergadering van de comissie voor onc^rwijs en cultuur. De agenda van de vergadering vermeldt de volgende onderwerpen. de vaststelling van de exploitatie vergoedingen over het jaar 1981 van de lagere scholen St. Ursula, De Kemp en de St. lozef te Castenray. —het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van aanvullende mate rialen bij de rekenmethode „Taltaai" ten behoeve van de lagere school St. Petrus Banden. —het beschikbaarstellen van een krediet ad 563.000,-- t.b.v. de ver bouwing van de lagere school te Castenray tot basisschool. Op 26 september 1978 heeft de gemeenteraad medewerking verleend voor de verbouwing van de lagere school te Castenray. Concreet omvatte deze medewerking de verbouwing van vier bestaande lokalen voor lager onderwijs tot drie lokalen, de aanbouw van additionele ruimten (hoofdenka- mer, gemeenschapsruimte e.d.) en de nieuwbouw van een vierde lokaal, te gebruiken als werklokaal voor het kleuteronderwijs. Eind december 1978 verraste de minister de gemeentebesturen met een kerstsurprise: voortaan is toestemming nodig, van de minister, voor de bouw en verbouw van scholen om leegstand te voorkomen. Na veel correspondentie heeft de minister op 1 september 1981 toestem ming verleend voor de verbouw van de school met dienverslande dat inge bruikname dient plaats te vinden na 1 januari 1983. Nadat de commissie en de raad hun goedkeuring hebben gegeven aan het plan kan met de bouw worden begonnen. De verbouw gebeurt door aanne mingsbedrijf Dinghs uit Castenray. De start is gepland in maart 1983. Het werk dient klaar te zijn met ingang van het schooljaar 1983-1984. Met ingang van het komende school jaar gaat de school van Castenray door het leven als een volledig geïntegreerde kleuter en lagere school: een basis school. laatste punt op de agenda is de bespreking van de nieuwe opzet voor welzijnsplanning. In de Peel en Maas van 31 december j.l. is op deze pagina uitvoerig aandacht besteed aan deze nieuwe structuur. Zoals bekend hebben bezoekers aan de vergadering van de commissie ae gelegenheid om in een sprekersronde, aan het begin van de vergadering hun mening t.a.v. de te behandelen onder werpen naar voren te brengen. De agenda en de notulen van de commissievergadring liggen zoals ge bruikelijk ter inzage in de Infotiek. Op maandag 10 januari begint de nieuwe cursus. De toeloop voor alle opleidingen is enorm te noemen. Voor de vakken slagwerk en viool zijn resp. benoemd de heren J. Voermans en Fr. de Wit. De heer Voermans heeft het Maastrichtse conservatorium gestu deerd en is in het bezit van een B-be voegdheid. Hij zal naast de bekende Hafabra-opleiding ook de slagwerken voor combo's, bandjes en ensembles lichte muziek opleiden. Dhr. Fr. de Wit heeft aan het Tilburgse conservatorium gestudeerd en is in het bezit van een B-bevocgdheid en van het diploma uitvoerend musicus. Hij studeerde bovendien nog enige tijd in de V.S. Om misverstanden te voorkomen: de docenten P. Poels (slagwerk) en A. Tonoli (viool) blijven eveneens aan de Muziekschool Venray verbonden. Nieuwe aanmeldingen. Op beperkte schaal zullen nog nieuwe leerlingen geplaats kunnen worden. Voor de leerlingen die in het bezit van een l.V.M.-getuigschrift zijn, attende ren we nog even op de samenspelklas. In deze klas wordt gemusiceerd met gebruikmaking van de blokfluit, orff- instrumenten, zang, spel en/of dans. In gezamenlijk overleg wordt de les ingericht. Het lesgeld is redelijk te noemen en wel op 15,- per maand. Voor meer inlichtingen kunt u de school bellen (85320) of komt u eens langs voor nadere informatie. U bent overigens voor iedere informatie altijd van harte welkom. In 1983 zal door verscheidene organi saties een kledinginzameling worden gehouden. Door burgemeester en wethouders zijn vergunningen verleend aan: ae stichting hulpaktie Kerk in Nood uit Vucht, voor hel inzamelen van kleding, schoeisel en houdbare levensmiddelen, in de periode van 4 tot 12 januari. —net Leger des Heils, Nijmegen, voor het inzamelen van kleding, in de periode van 6 tot 17 juni. —de Max Tailleur Stichting, voor het inzamelen van kleding, op 2 novem ber. Nieuwe „Venray van A tot Z" is er weer Dezer dagen is de nieuwe Venrayse gemeentegids „Venray van A tot Z" huis-aan-huis bezorgd. Dit in een geel jasje gestoken boekje komt in de plaats van het in januari 1981 verschenen boekje met een brui ne omslag. „Venray van A tot Z" is een gemeentelijke uitgave en samen gesteld door het bureau Voor lichting en Inspraak in samen werking met Kommunicatie Ser vice Nederland b.v. te Cuijck. Het nieuwe boekje geeft een duidelijk overzicht van alles wat er in de gemeente aanwezig is aan verenigingen, instellingen, scho len, gezondheidszorg, cultuur, noem maar op. Voor het eerst is achterin het boekje een trefwoordenregister opgenomen, dat het zoeken vergemakkelijkt. Tussen de tekst treft men foto's aan van Venrayse kruisen en kapellen (foto's Gé Hirdes). De fa. Vierhand is op de laatste dag van het oude jaar met de huis-aan-huisverspreiding be gonnen. Heeft men rond 10 januari het boekje om de een of andere reden niet ontvangen, dan wordt men verzocht contact op te nemen met het gemeentelijk bureau Voorlichting en In spraak, tel. 04780-83838 toestel 125 of 146. Elke twee jaar wordt gelijktijdig in alle landen van de Europese Gemeen schap een Arbeidskrachtentelling ge houden. In Nederland wordt deze telling in opdracht van het Centraal Bureau voor de Statistiek uitgevoerd door de gemeenten. In de gemeente Venray moeten ongeveer 300 adressen door enquêteurs worden bezocht. Doel van dit onderzoek is het verkrijgen van gegevens over de (poten tiële) beroepsbevolking. Daartoe is het nodig om gegevens te verzamelen omtrent werkenden, werklozen en nog niet en niet meer werkenden. De te verzamelen gegevens zijn onmisbaar voor het beleid op het gebied van ruimtelijke ordening, sociaal-economi sche en sociaal-culturele planning. Hierbij kan men denken aan structuur plannen, bestemmingsplannen, welzij nsplannen, werkgelegenheids plannen, en dergelijke, zoals die door ministeries, dan wel provinciale of gemeentelijke overheid worden opge steld. De Arbeidskrachtentelling 1983 vindt plaats in de periode van 28 februari t/m 27 mei. Voor het uitvoeren van deze telling zoekt de gemeente Venray een 10 tal enquêteurs. Hierbij wordt gedacht aan huisvrouwen, werklozen, etc. Ook uit de kerkdorpen zijn enquêteurs welkom, omdat ook daar adressen bezocht moeten worden. Elke enquêteur krijgt in een periode van maximaal 30 dagen 25 30 adressen te bezoeken. Bij voorkeur moet dit geschieden in de avonduren. Eventuele gegadigden kunnen contact opnemen met de afdeling onderzoek, statistiek en werkgelegenheid van de gemeente Venray (telefoon 83838 toe stel 147). Naar school gaan kost geld, veel geld soms. En zeker voor gezinnen met een klein inkomen is dit vaak de oorzaak van nodige financiële problemen. Erger nog. Het kind krijgt soms niet de gelegenheid om de studie van zijn keus te (ver)volgen. En dat terwijl er juist voor deze groep speciale financiële regelingen bestaan: EEN TEGEMOETKOMING IN DE STUDIEKOSTEN EN RIJKSSTUDIETOELAGE. Een tegemoetkoming en in de studie kosten kan bestaan uit: —een tegemoetkoming in de directe studiekosten, de reiskosten van thuis wonende leerlingen of de meerkosten van het uitwonend zijn, als volledig dagonderwijs wordt gevolgd aan een school die valt onder de Wet op het voortgezet onderwijs. De school moet door de rijksoverheid worden bekos tigd of zijn aangewezen, —een leeftijdstoeslag voor 16- en 17-jarige leerlingen, als gedurende ten minste drie aaneengesloten maanden minimaal 19 lesuren per week dag onderwijs wordt gevolgd aan een in Nederland gevestigde instelling van onderwijs. De rijksstudietoelage(beurs) is be doeld uitsluitend voor (toekomstige) studenten van instellingen voor Weten schappelijk onderwijs en Hoger Be roepsonderwijs en van de Opleidings scholen voor Kleuterleidsers. Aanvragen voor de tegemoetkomin gen in studiekosten of de rijksstudie toelage moeten worden ingediend bij de Centrale Directie Studiefinaciering in Groningen, postbus 30006, 9700 RH Groningen, lel. 050-249111. Ook voor alle informatie. kennisgeving bekendmaking aanvraag. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiën; maken bekend: dat op 2 december 1982 bij hen een aanvraag is binnen gekomen —van Gebr. Fleurkens, Heidsepeel- 'weg 50 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkens- mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Heidsepeelweg 50 te Ysselsteyn; dat op 10 december 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen —van A. van Ham, Stationsweg 185 te Oostrum-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrich ting voor personenauto's, waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Stationsweg 185 te Oostrum. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 7 februari 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook ingezien worden op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (afdeling openbare orde en veilig heid, tel. 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tusssen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gestled bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Venray, 7 januari 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Inzameling van gedragen kleding, schoeisel en houdbare levensmiddelen door de kapelwagen van de Stichting Kerk in Nood te Vught: —op 10 januari van 9.00-11.00 uur bij de Vredeskerk; —op 11 januari van 9.30-11.00 uur bij de kerk te Ysselsteyn; —op 11 januari van 11.30-13.00 uur bij kerk te Veulen; —Op 12 januari van 9.30-11.00 uur bij de kerk te Heide. Op 15 januari Samenwerkende Scou tinggroepen (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Allen voor deze aktie is een collecte vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toege staan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. In de nacht van 26 op 27 januari a.s. van 23.00 tot 4.00 uur wordt in de gemeente Venray, door de Koninklijke Kaderschool Luchtmacht een militaire oefening gehouden. Hieraan wordt door 40 man zonder voertuigen deelgenomen. Men zal zich verplaatsen over bestaande wegen en paden. Het peelkanaal zal met vlotten worden overgestoken. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 januari 1983 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend.Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. —het bouwen van een tuinhuisje aan de St. Luciastraat 10, t.n.v. M. Morales-Hermandéz; —het verbouwen van de werkplaats aan de Geijsterseweg 9, t.n.v. de 'fa. Gebr. Versleijen; —het bouwen van een tuinberging aan de Stationsweg 81, t.n.v. H.P.M. Schim vjd. Loeff; —het uitbreiden van de varkensstal aan de Heidse Peelweg 50, t.n.v. Gebr. Fleurkens. Venray, 7 januari 1983. De burgemeester van Venray, Mr. H.J.M. Defesche. Op donderdag 13 januari om 17.00 uur een extra vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg. De vergadering wordt zoals gebruikelijk gehouden in het raadhuis. Onderwerp van discussie tijdens deze vergadering zal zijn: het subsidieverzoek van de Stichting Wijkgezondheidscentrum Landweert. Vertegenwoordigers van de instelling zijn uitgenodigd om de vergadering bij te wonen en zonodig nadere toelichting te verstrekken. Op 1 januari 1982 is een subsidie regeling t.b.v. de inzameling van oud papier ingevoerd. Een en ander met een proeftijd van 1 jaar. De subsidieregeling houdt in dat de gemeente garant staat voor een mini mum prijs van 5 ct. per kg ten behoeve van die vereinigingen en instellingen, die op geregelde tijden oud papier inzamelen. Per kg opgehaald oud papier bedraagt de gemeentelijke subsi die maximaal 2 ct (1 ct bij een papier- prijs van 4 ct en 2 ct bij een papierprijs van 3 ct). In 1982 zijn 21 vergunningen afgege ven voor het ophalen van oud papier. Van deze vergunninghouders heeft een 12-tal een beroep gedaan op een aanvullende subsidie. Over de eerste 3 kwartalen van 1982 is 370.000 kg papier ingezameld waarover een subsidiebedrag van 5.364,25 is uitgekeerd. De hoeveelheid papier die is opgehaald door verenigingen die geen gebruik hebben gemaakt van de rege ling is onbekend. In de vergadering van de commissie van openbare werken, verkeer en agrarische zaken van maandag a.s. zal het raadsvoorstel voor „GARANTIE SUBSIDIEREGELING OPHALEN OUD PAPIER" aan de orde komen. Als de commissie en straks ook de gemeenteraad akkoord gaan met het voorstel is de subsidieregeling definitief vastgesteld. Ten opzichte van de regeling zoals die in het proefjaar 1982 gold, heeft de subsidieregeling voor oud papier een belangrijke wijziging ondergaan. Van de papier inzamelende verenigingen, die een beroep doen op de regeling, wordt gevraagd dat zij zich inspannen om een redelijke prijs voor het papier bij hun afnemers te bedingen. Als het college van oordeel is dat de vereniging het erbij laat zitten wordt het verzoek om subsidie afgewezen. De voor het subsidie benodigde bedrag wordt opgevangen door lagere kosten van de huisvuilophaaldienst. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben 28 december 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een pluimveestal aan Op de Kamp 4 te Merselo, t.n.v. A.H. Hegger; het bouwen van een opslagruimte aan de Handrik 3 te Merselo, t.n.v. Gebrs. Poels. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur.Zij, die menen door de afgifte van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht, de termijn, waarbinnen een eventueel bezwarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzend- datum. Venray, 7 januari 1983. Venrays Geschied en Oudheidkundig Museum WIÈ HEEFT OUDE FOTOS OVER MOSILISATIE EN DE BEZETTINGSJAREN? Begin maart zal in het Geschied- en Oudheidkundig Museum aan de Eind- straat een tentoonstelling worden ge houden over Venray tijdens de mobili satie, de bezetting en de bevrijding.Om een zo breed mogelijk overzicht te krijgen wordt een beroep gedaan op de medewerking van de inwoners. De vriendelijke vraag van de Museum commissie is of mensen, die in het bezit zijn van foto's uit de mobilisatietijd tussen augustus 1939 en mei 1940, en de bezettingsjaren, deze enige tijd in bruikleen af te staan. Uiteraard zijn dokumenten uit die tijd ook van harte welkom. Waar het NIET om gaat zijn foto's van na de bevrijding omdat er hiervan voldoende aanwezig zijn. Ook gaat het niet om oorlogstuig of door vliegtuigen afgèworpen pamfletten. Wanneer men uit particulier bezit foto's e.d. beschikbaar wil stellen is een telefoontje naar de beheerder van het museum, de heer W. Willemsen, voldoende. Hij is bereikbaar op het gemeentehuis, tel. 04780-83838 toestel 127. DADER VERNIELING AANGEHOUDEN De 41 jarige R. uit Venray werd aangehouden omdat hij enkele ruiten van een bar had vernield. De dader verklaarde dat te hebben gedaan omdat de eigenaar van de bar hem niet had binnengelaten. Hij wilde de bar in om zijn jas te halen. Omdat de dader onder invloed verkeerde werd hij in de daarvoor bestemde ruimte ingesloten en later na aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt huiswaarts gezonden. BROMFIETSER GEWOND Het niet verlenen van voorrang door een 19 jarige automobiliste uit Broek- huizenvorst, op de kruising Merselose- weg-Westsingel, was oorzaak dat haar auto tegen een bromfietser uit Deurne botste. Bij die botsing werd de bromfietser ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. ONVOLDOENDE OPGELET Door onvoldoende opletten op de kruising Noordsingel-Overloonseweg ontstond een botsing tussen twee 'personenauto's. Een chauffeur uit Venlo sorteerde op de kruising links voor. Toen een achter hem rijdende autobestuurder uit Venray rechts wilde inhalen, sloeg de Venlose bestuurder plotseling rechtsaf. Een botsing was onvermijdelijk. Het bleef gelukkig bij materiële schade. VERANDERINGEN BIJ DE VENRAYSE POLITIE Zoals wij reeds eerder habben bericht vond in een speciale bijeenkomst op het Venrayse politiebureau de bevordering plaats van brigadier Sjef Janssen tot adjudant als opvolger van adjudant Giesbers. Tot brigadier werd in dezelfde bijeenkomst hoofdagent T. Langenhuizen bevorderd. Verder werd afscheid genomen van hoofdagent Peter Janssen, die de politiepet ruilde voor de boerenpet. Hij zal een veehoudersbe- drijf in Vredepeel gaan runnen. Donderdag kwamen in een speciale bijeenkomst wederom vele politiemen sen en personen, waarmede adjudant Giesberts dienstkontakten had, op het politiebureau bijeen om in verband met het bereiken van de 60 jarige leeftijd afscheid te nemen van deze adjudant. Voordat de scheidende adjudant de kans kreeg het politiebureau te betreden moest hij eerst een doek wegtrekken op de toegangsweg naar het bureau, om een straatnaambordje te onthullen. Op ludieke wijze hadden zijn collega's besloten, die weg de naam „J.S.H.M. Giesbersweg" te geven. Wij zijn benieuwd of de Venrayse raad goedkeuring zal verlenen dat die weg als zodanig zal worden aangemerkt. Op deze afscheidsbijeenkomst kreeg de scheidende adjudant veel woorden van lof te incasseren. Als zijn opvolger, belast als hoofd van de algemene dienst, werd benoemd adjudant van Ampting. PATERSSTRAAT 8 VENRAY de opruiming begint 13 januari

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12