VERENIGEVGSNIEUWS >NJ JÜM MËRSELO SPRINGPLANK J FMRPENIEDWS Orkestvereniging 4r- 82635 H O.J.C. DE BARAK I.V.N. Venray IN cav27mc Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS St. Pe\^S ongerenkoor het goede adres „TUSSEN MAAS EN PEEL" FREE WHEELiN jeugdnatuurwacht POSTZEGELRUILEN WIJKVERENIGING VELTUM LK.I.B. I.S.V. PEEL EN MAAS ebberink VOLKSDANS- CURSUS VENRAY KINDERVUIST Verenigingsnleuws s.v.p. zo vroeg moge- n lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. Donderdag 23 december geen voorrepetitie, maar om 20.00 uur repetitie voor gehele koor. Na afloop van de repetitie kwartaaltoepen. Prijzen enkele stukken wild (van Kees) Zaterdag 25 december, le kerstdag, opluistering plechtige kerstviering in de Grote kerk. Deze mis wordt opgedragen voor de levende en overleden leden van het Venray's Mannenkoor. Allen in uniform op tijd aanwezig zijn, 10.30 uur voor het inzingen. De mis is om ll.OOuur. Donderdag 30 december repetitie om 19.30 uur voor de Baspartijen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Deze repetitie wordt gehouden in de Essel, Ursulastraat 15. Na de pauze mogenlijk oefenen met de hofkapel in ,,de Perdstal". Op 1 januari wordt er geen officiële nieuwjaarsreceptie gehouden, doch diegenen die samen met 't bestuur, dat na 12 uur in de Burggraaf aanwezig zijn, om een toast op 't nieuwe jaar willen uitbrengen zijn van harte wel kom. Donderdag 6 januari om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Na de pauze repeteren met de hofkapel in de Schouwburg. Zaterdag 8 januari optreden tijdens de prinsenproclematie. Tijd van optre den en tijd van eventuele inzingen word nog bekend gemaakt. Afmelden bij R. v. Mil tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 23 december. 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. Donderdag 30 december. 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. AGENDA Zaterdag 8 januari, medewerking Prinseproklamatie. Donderdag 13 januari, repetitie o.l.v. hulpdirigenten met toe zicht van docenten. Zondag 30 januari. 11.30 uur Joekskapellenfestival. Dinsdag 1 februari. Praktijkexamen hulpdirigenten met harmonie-orkest. Zondag 20 maart. Zondagochtendconcert met de Zangers van St. Frans. HOFKAPEL Dinsdag 28 december. 20.00 uur repetitie in de Perdstal, voor Prinseproklamatie en Cirkus Mök. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 23 december. 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag 30 december, idem. Individuele lessen volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND Zondag 26 december, geen repetitie. Zaterdag 8 januari. Medewerking aan Prinseproklamatie. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Racdts, tel 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: donderdag 23 december. 19.00 uur repetitie voor het hele koor. vrijdag 24 december. 19.30 uur aanwezig zijn in de Paters kerk, in uniform, voor de eerste Nachtmis. Om 22.30 uur aanwezig zijn voor de tweede nachtmis. Zaterdag 25 december. Eerste Kerstdag, om 10.15 uur Hoog mis, in uniform, in de Paterskerk maandag 27 december, geen repetitie. dinsdag 28 december, gzen repetitie. woensdag 29 december, geen repetitie. Eventuele afmeldingen: secretariaat, Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen. De rukke dagen voor ons koor staan weer voor de deur. Zorg ervoor op tijd aanwezig te zijn. In verband met de temperatuur is het aan te bevelen een zwarte coltrui onder het overhemd aan te trekken. Uiteraard verwachten we dat alle koorleden aanwezig zullen zijn. Na de eerste Nachtmis gaan we naar het koorhuis waar koffie en broodjes zullen klaar staan. EEN KRANT OM TE LEZEN Dank zij ieders inzet heeft het jaar 1982 voor St. Petrus Banden een gunstig verloop gehad en wordt 1983 hoopvol tegemoet gezien. Het bestuur wil ook iedereen, die, op welke wijze dan ook, zijn medewerking verleend heeft hartelijk danken. Tevens wil het bestuur iedereen een Zalig Kerstfeest toewensen alsmede de beste wensen voor het nieuwe jaar. Enkele data om reeds te noteren. 1 jan. Serenades en Nieuwjaarsreceptie. 8 jan. Prinseproklematie. 15 jan. Jeugdzitting. 27 jan. Prinseproclamatie Schuttersveld 29 jan. Serenade Zilveren Bruiloft. 12 febr. Jeugdbal in de tent. 13 febr. Kinderoptocht. 14 febr. Grote optocht. 15 febr. Boerenbruiloft. 13 mrt. Zondagochtendconcert. 20mrt. Majorettenmeeting Bergen. 27 mrt. Frühschoppen, opening springplank 23 en 24 apr. Solistenconcours Gennep. 1 mei Solistenconcours majoretten Wetteling 21 mei Sevenum 12jun. Heel 26 jun. Meerlo. 20 aug. Giesbeek of Bruinisse. 3. sept. Taptoe Venray. 25 sept. Concours korps Lottum. Woensdag 29 december. GEEN repetitie i.v.m. de kerstvakantie. Woensdag 5 januari. Het barokensemble heeft een onder linge repetitie. Woensdag 12 en 19 januari. Repetitie barokensemble o.l.v. Jan Temme. Houthakken en Heidse Peel. Zaterdag 8 januari van het nieuwe jaar beginnen we weer met het houthakken. Als u nog nooit hebt meegeholpen, bekijk eens of u nu mee kunt helpen! DAMESKOOR Zaterdag 25 december zingen we de Mis van 11.30 uur in de VREDESKERK Weest U s.v.p. om 11.15 uur, in uniform, aanwezig in het zaaltje. Zondag 26 december zingen we om 10.00 uur de meerstemmige latijnse mis, aangevuld met kerstliederen in de kapel van het Ziekenhuis. Ook hier, tijdig in uniform, aanwezig zijn. Woensdag 29 december is er geen repetitie. Woensdag 5 januari is onze eerst volgende repetitie in de voormalige Henseniusschool. Als u verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v.d. Bekerom, tel.83332, of aan mevr. v.d. Waerden, tel 83659. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 28 december geen repetitie. Zondag 2januari. 10.00 uur opluistering eucharistievie ring in de Kapel van St. Anna. Dinsdag 4 januari. 19.30 repetitie voor de alten. 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Na de pauze bij-praten over allerlei zaken het koor betreffende. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. 26 december 2e kerstdag. Hoogmis in de Paterskerk zingen. Woensdag 29 december. 40 jarig huwelijksmis zingen. Woensdag 5 januari, normale repetitie. Allen een zalig kerstfeest en een voorspoedig 1983 namens het bestuur. VREDESKERK VENRAY A.s. Vrijdag 24 december verzorgen wij de kerstviering van 21.00 uur. Iedereen wordt om 20.00 uur verwacht in het parochiezaaltje om te oefenen. De lezers weten wanneer er geoefend wordt'. Verder wensen we iedereen een zalig kerstfeest toe, en een gelukkig nieuwjaar. Het bestuur. Vrijdag 24 december. 10.30 uur Gen. repetitie in de Grote kerk. 15.00 uur. Aanwezig zijn op het Schuttersveld. 20.00 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk. Tijdens de vakantie zijn er geen repetities. De eerstvolgende repetitie begint op maandag 10 januari, voor de sopranen om 19.00 uur. „BOJEMA" Woensdag 24 december. 14.00 uur. Aanwezig zijn bij de school van het Boschveld voor de Kerstwande ling. Denk aan de 2,50. „SALTARELLO" Vrijdag 24 december. 10.30 uur. Generale repetitie in de Grote Kerk. 15.00 uur. Aanwezig zijn op het Schuttersveld. 20.00 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk. Tijdens de vakantie geen repetities. Eerstvolgende repetitie 15 januari om 16.00 uur. „AGÉVOLÉ" Repetitie volgens afspraak. - 4^8 KiNKMOO* •IbDE YREDESKLOKaESi# Vrijdag 24 december. Kerstavondmis om 19.00 uur. Zondag 26 december. Kerstmis (2e kerstdag) om 11.30 uur. Vrijdag 8 januari. Koorrepetitie voor het hele koor om 16.00 uur. Vrijdag 24 december om 18.30 uur in het parochiezaaltje zijn, want om 18.45 uur beginnen we met zingen. De dwarsfluiters moeten om 18.15 uur aanwezig zijn. Zondag 26 december om 11.15 uur in het parochiezaaltje zijn. Ik verwacht dat jullie allemaal op tijd zijn, ook op 2e kerstdag. Al heel gauw komt de nieuwe pastoor Zorg dat je 8 januari allemaal op de repetitie bent, we hebben dan het een en ander te bespreken. het juiste telefoonnummer schilderwerken bv. VENRAY Plataanstraat 12 Tel 82635 VENLO GENNEP JEUNIERS. A.s. donderdag 23 december speelt in „de Brak" de Arnhemse New Wave formatie „Remo Tobs". Deze 4 maus formatie die 1 jaar bestaat en een soort „Utra muziek" maakt die ze zelf beschreven hebben als „Tegenpolige Drammende Toonsoorten". De Be speelde instrumenten zijn achtereenvol gens: Synthesisers, klarinet, altsax, trompet, bas, drums en percussie. Een Paradiso gegeven concert kreeg zeer gunstige kritieken en de groep werkt momenteel hart aan hun eerste cassette. Toegang 2,50 aanvang ongeveer half elf. Het bestuur van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie wenst al haar leden hierbij prettige kerstdagen. Kerst geen bal aan? Nou ja, hoe het ook zij, het zij zover. Kerstmis staat weer voor de deur en in de keuken. En omdat Kerst het feest van verbroedering is (of zijn we nou in de war?) doen de Voorkant en de Achterkant tijdens deze dagen samen. Er is dan ook steeds maar één ruimte open. Onze openingsuren en programma zien er als volgt uit: Vrijdag 24 december. Vanaf 20.oo uur is het Cafe voor open; mogelijk een redelijk alternatief voor de Nachtmis. Zaterdag 25 december. Vanaf 20.00 uur hazen-, konijnen-, ganzen- en karbonadebal: oftewel vanaf die tijd kun je er bij ons een paar komen „vatten" om de gevulde maag wat vloeibaarder te maken. Zondag 26 december. Vanaf 15.00 uur zijn we open tot 's avonds Iaat. 's Avonds is er een optreden van de Venlose reaggea-formatie The Marrons. The Marrons behoren tot, een van de beste reaggea-formaties uit ons land. De naam van de Marrons komt voort uit de zwarte geschiedenis. Marrons waren strijdlustige slaven, weggelopen van hun bazen en zich gingen verzetten tegen onderdrukking en slavernij. Juist die strijdigheid is terug te vinden bij de Marrons. The Marrons bestaan uit: John Louwiger, drums; Henk Liefde, bas; Ricky Gerritsen, lead gitaar; Nick Gaspersz, rhythm gitaar; Petra Lange, zang en percussie; John Jalink, zang en percussie; Leslley Pool, zang en percussie. Het optreden begint om half tien en de toegang is gratis. Hoi, Afgelopen weekend kwamen er maar twee mensen op excursie nl. Lodewijk en ik. Wel werden er leuke dingen gezien in ons inventarisatiegebied de Bult. Er werden veel roofvogels gezien zoals Havik, sperwer en buizerd. Spectaculair was de waarneming van een smelleken, een soort valk. Deze is nogal klein en we zagen hem jagend op een lijster. Komend weekend is het kerstmis en er zijn dan geen excursies. Tevens omdat maandag het congres begint. Mensen die hier naar toe gaan zullen hier ondertussen wel genoeg van weten. Verder heb ik een oproep aan iedereen die een excursie wil leiden. Bel mij maar gerust op, zo moeilijk is het niet. Tot op congres of excursie étefan. informatie: tel. 04780-82413 De Kerstvacantie laat niet lang meer op zich wachten. En met de vakantie is de laatste grote puzzel-speurtocht van dit jaar. 26 December, 2e Kerstdag, betreden we het Vlak watergebied. De start geschied vanaf „de Perdstal", ongeveer 100 m na het parkeerterrein van Vlakwater. De start is van 9.30 tot 10.30 uur. Wij zien jullie gaarne verschijnen in warme kleding en goed schoeisel. Vergeet ook beslist niet je stempelboek- je en 'n potlood mee te brengen. Wij adviseren jullie het inmiddels ontvangen winternummer van „de Natuurvriend" bij je te hebben of anders heel goed door te nemen. Er zullen namelijk wederom vragen worden gesteld die je via je boekje moet kunnen beantwoor den. Hopelijk zijn de Kerststukjes met plezier vervaardigd en hebben ze een juiste bestemming gekregen! Rest nog dat het bestuur van de Jeugdnatuurwacht jullie allen een fijne vakantie, prettige feestdagen toewenst en een voorspoedig 1983! Tot ziens op 2e Kerstdag DISCO SPECIAL De laatste disco special van het jaar 1982 zal worden gehouden op zondag 26 december a.s.. Dus let opf geen zaterdag maar zondag. We beginnen om 19.30 en stoppen om 22.30 uur. De entree is nog altijd 1,50 dus daar kun je weer veel plezier voor hebben. Zeg het tegen je vrienden en vriendinnen en breng ze allemaal mee. Namens alle discomedewerkers wen sen we iedereen een goed uiteinde en een nog beter 1983. Voor de laatste Special verwachten we de volgende medewerkers: Gerrit, Anja, Alda, Mieke, Geert, Mientje, Wiel, Br-m en de Stage-Fright drive- in-Show. Op maandag 27 december van 18.00 tot 19.30 uur wederom postzegels ruilen voor de jeugd van 8 tot 16 jaar, in de zaal van cafe Veerhuis, Henseniusstraat 13 Venray. Onder toezicht van leden van de I.V. Philatelica afd. Venray e.o. is de jeugd van Venray en omgeving welkom. OLIEBOLLEN IN VELTUM Bij de feestelijkheden rond de jaarwisseling zijn oliebollen een niet meer weg te denken onderdeel. De Wijk vereniging Veltum gaat deze heer lijke traditie verkopen op vrijdag 31 december. Verser kan het dus niet. Op oudjaarsdag kunt u uw oliebollen vanaf 10 uur 's morgens kopen bij de bakkerij in het Winkelcentrum Veltum. De wijkvereniging staat daar met een kraampje vanwaaruit wij U graag olie bollen verkopen. De opbrengst komt uiteraard weer ten goede aan het wijkcentrum. Overigens is dit dan ook een goede gelegenheid om even een kijkje te nemen bij de bouwplaats. Rond 16.00 uur stoppen wij met de verkoop. Tussen 10.00 en 16.00 uur bent U van harte welkom. Nog een mededeling. I.v.m. nieuw jaarsdag, de eerste zaterdag van de maand halen wij Uw oud papier pas op zaterdag 8 januari op. Zet U uw papier weer vanaf 10.00 uur buiten, dan komen wij het graag halen. U zult begrijpen dat de Wijkvereni ging doorgaat met haar aktiviteiten in 1983. Wij hopen dat U net zo veel plezier aan de aktiviteiten mag beleven als wijzelf. De wijkvereniging Veltum wenst u een voorspoedig 1983. Vrijdag 24 december en zaterdag 25 december zijn we i.v.m. kerstmis gesloten. Zondag 26 december. Geopend vanaf 16.00 uur. Woensdag 29 december. Vandaag doen we mee aan de snertloop voor 12 t.m. 15 jaar. Donderdag 30 december. Houdt voor deze avond het krentje en de aanplakbiljetten bij het jeugdhuis in de gaten. Oudjaarsavond. Geopend vanaf 21.00 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Nieuwjaarsdag. Geopend vanaf 16.00 uur voor ieder een van 15 jaar en ouder. Zondag 2 januari. Gewoon geopend vanaf 15.00 uur met om 20.00 uur een videofilm in de hobbyruimte. Hallo jongelui, A.s. donderdag gewoon club van 18.15 tot 19.45 uur. Vrijdagavond en zaterdagavond is er geen club i.v.m. kerstmis. 2e Kerstdag hebben we een kerstviering op het clubgebouw aan de Beukenlaan. We beginnen om 10.30 uur. Er wordt een toneelstukje gedaan, de voorzitter zal een paar woordjes spreken tot alle aanwezigen. Tevens is er een koffietafel voor alle aanwezigen. Het duurt tot ongeveer 12.00 uur. We rekenen op een grote opkomst. We wensen allen een prettige kerst en jongelui, tot 2e kerstdag! Groetjes, leiding Springplank. éx Venray omstreken Op vrijdag 17 dec. jl. hielden wij onze jaarlijkse Kerstviering. De belangstel ling voor deze avond was groot: bijna 90 deelnemers. Het gemengd koor van Merselo bracht onder leiding van de heer Muysers een aantal Kerstliederen ten gehore. Het geheel klonk zeer gaaf en het mag gezegd worden, dat dirigent en koor de moeilijkheden niet uit de weg gaan. Naast enkele „gewone" kerstliederen, die nu eenmaal in deze sfeer thuis horen kregen we ook min of meer bekende stukken in voor ons totaal, nieuw arrangement. Het leek ons 'n goed idee, dat de dirigent waar nodig 'n zeer korte toelichting gaf, soms met 'n enkel zinnetje. Pastoor Barnhoorn, onze geestelijke adviseur, maakte van 'n korte pauze gebruik om ons op originele manier deelgenoot te maken van 'n voor iedereen passende kerstgedachte. De koffietafel, zoals we bijna mogen zeggen als „vanouds" opgediend in zaal 't Anker in Merselo, was ook als „vanouds" sfeervol en goed verzorgd. Daarbij gevoegd 'n gezellig samenzijn na afloop, opgeluisterd door 'n muziek je van eigen bodem, d.w.z. verzorgd door mensen uit onze eigen vereniging, en we mogen ook dit jaar weer spreken van 'n geslaagde kerstviering voor onze leden. 'n leesbare krant Clubmiddag. Afgelopen zaterdag werd er weer als vanouds aan de kerststukjes gewerkt. Het was hoe kan het anders behoorlijk druk, er was dan ook genoeg materiaal aanwezig zodat iedereen na afloop met een mooi kerststuk naar huis ging, door groot en klein werd ijverig gewerkt en het resultaat mocht er zijn. Daar we nog veel materiaal over hadden kwamen we op het idee om een mooi kerststuk voor een bejaardenhuis te maken en met z'n allen, dat ook dat er mocht zijn bleek uit de reacties die we kregen bij het aanbieden daarvan. Kortom de kerstsfeer was zaterdag al volop aanwezig. Hersenbrekertje. Zaterdag jl. werd bij ieder gezin welke een of meer leden telt van CAV een hersenbrekertje bezorgd waarvan wij hopen dat er gebruik wordt gemaakt. En dat natuurlijk zonder te foetelen. Ook weer iets wat op onze gezellige clubmiddagen door enkele leden van onze vereniging gemaakt is. Bij eventu ele vragen over de spelregels, alhoewel bijgesloten, kunt U zich altijd wenden tot het bestuur, Veel plezier er mee. Aktiviteitenkalender. Deze was ook op tijd klaar en zoals beloofd op tijd bij U in de bus gebracht. Er staan altijd wel aktiviteiten bij waarvan U denkt daar doe ik aan mee, maar denk er dan ook aan om de betreffende data vrij te houden. U weet wel hoe meer zielen hoe meer vreugd, niet vergeten! Oriëntatie wandeltocht. De door een specialist uitgezette en niet makkelijke orientatiewandeltocht gaat definitief door en wel op 15 januari 1983, zie aktiviteitenkalender. Deze tocht wordt gehouden binnen de kom van Venray en na afloop is er erwtensoep en leuke prijzen. Introdu- cees en niet leden zijn ook van harte welkom. Clubgebouw. Dat is tijdens de feestdagen gesloten. 8 januari om 14.00 uur rekenen we weer op jullie. Tot dan. Volgende week geen CAV stuk in deze krant, dit in verband met de feestdagen. Verder wensen wij de medewerkers van Peel en Maas, van de Merselose Muziekfeesten en van de Venrayse Wandelsport Federatie en niet te vergeten alle leden en niet leden met hun gezinsleden Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1983 toe Het bestuur van CAV 27 mc. Op de clubavond van 30 december wordt de gelegenheid geboden om te experimenteren met omkleuringsbaden. zij die zich voor deze avond opgegeven hebben, krijgen van te voren bericht wat er meegenomen dient te worden. Clubleden (die zich voor deze avond hebben opgegeven) zijn van harte welkom. Verder willen wij de leden er aan herinneren dat er weer een Kerst-in wordt gehouden op zondag 26 decem ber. Vanaf 14.00 uur bent U van harte welkom. Beide aktiviteiten worden gehouden op het welbekende adres: St. Antonius- straat 1 te Venray. vrouwenkafee Op maandag 27 december is er weer een speciale thema-avond in het Vrou wenkafee. Het thema voor deze avond zal zijn Stromingen in het Feminisme. Wat is nu het feminisme en hoe doet dit zich voor in onze omgeving? Is dit ene nu wel feministisch en dat nou niet? Via allerlei invloeden wordt het woord en haar inhoud vaak verkeerd en slecht beoordeeld. De verscheidenheid waar mee we als vrouwen in het leven staan zegt ook iets over de verscheidenheid waarop het feminisme zich voordoet. Of je nu een moeder en huisvrouw bent, werkt als kraanmachiniste of studeert aan een universiteit, we proberen ons allen te ontworstelen aan de onderdruk king in deze mannenmaatschappij. Om er nu een weinig achter te komen hoe dit zich in onze omgeving afspeelt gaan we samen in diskussie op maandag avond. aanvang om 20.30 uur in het Vrouwen kafee, Hoenderstraat 10. Hoek Marktstraat-Schoolstraat ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray verslag vergadering 16 december jl. Enige weken geleden is er een schrijven gericht aan de wijkraden en lagere scholen in de gemeente Venray, betreffende eventuele maatregelen die de gemeente zou kunnen nemen t.a.v. snelheden in de bebouwde kom. Hierop is nog lang niet door allen gereageerd. De betreffende instituten zullen nu telefonisch naar hun reactie worden gevraagd. Tegelijk zullen zij uitgenodigd worden voor een vergade ring over dit onderwerp op 27 januari 1983, om 20.00 uur in het Wijkcentrum Kiosk. Op ons verzoek aan de gemeente om ons de agenda en de notulen van de vergaderingen van de commi.ie ver keer toe te sturen, is gereageerd met het sturen van de notulen. Het maandblad Rooys Nieuws kan alvast rekenen op 5 abonnementen. Ook is er bij ons de bereidheid t.z.t. een artikel te schrijven. We zullen geen bemanning voor de redactie leveren. Knelpunten in 't verkeer zijn door ons weer eens op een rijtje gezet. De 12 gevonden punten zullen donderdag a.s. op het spreekuur bij de gemeente worden ingebracht. Het gewestelijk Fietspadenplan, nu in definitieve versie, zal door Olaf worden bestudeerd. Enkele financiële zaken worden geregeld. Het bezwaarschrift betreffende de dienstregeling van de Zuid-Ooster inge diend bij de minister van Verkeer en Waterstaat, kan slechts worden behan deld als een van ons een machtiging krijgt op te treden namens het ENFB. In Woerden (hoofdbureau) zal om die machtiging worden gevraagd. De volgende vergadering wordt ge houden op 20 januari 1983 ten huize van Karin en Hans. Rooseveldstraat 12. Aanvang 20.00 uur. Ook U bent van harte welkom (denk niet dat U er niet meer bij kunt). Tot dan. Contactpersoon Olaf Ostendorp Mambostraat 148 tel. 87494 Iedereen wordt een zalig kerstfeest gewenst. De Nederlandse volksdansvereniging organiseert een kursus Internationale Volksdansen met dansen uit: Israël, Engeland, Hoegoslavië, Bulga rije, Verenigde Staten, Roemenië, Armenië, Griekenland, Frankrijk en Nederland. Dit zijn de belangrijkste landen die vertegenwoordigd zijn in de instruktie- kursussen Internationale dans, die de NEVO (Nederlandse Volksdansvereni ging) organiseert. Tijdens de kursus leert men een aantal volksdansen met behulp van o.a. speciaal samengestelde muziek en dans beschrijvingen. De kursus wordt gehouden gedurende 10 achtereenvolgende woensdagavon den en is bijzonder geschikt voor mensen, die met jongeren werken in Onderwijs, jeugdklubs, buurtcentra etc. en voor iedereen die voor zijn plezier wil dansen. Een lesavond duurt 2 uur. Zaal: Wieënhof, Leunseweg 20a, Venray. De eerste les is op 19 januari van 20.00 tot 22.00 uur. Dansleiding: Clairie Schouten en Theo Kerkhof. Informatie: Ans v.d. Putten Tamboerijnstraat 3, Venray tel. 04780-82632 KOMITEE LAAT EENS WAT VAN JE HOREN KINDERTELEFOONS NIET VERLOREN! Het ziet er naar uit dat in 1983 vijf kindertelefoons zullen moeten sluiten. Het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur zegt dat er geen geld meer voor is. Het betreft hier o.a. ook de kindertelefoon Venlo. Daarom voert „Kindervuist" samen met het Landelijk Overleg Kindertele foons aktie, om ervoor te zorgen dat de kindertelefoons blijven. Het gaat om een nieuwjaarskaarten en brieven aktie om goed aan de minister te laten merken dat heel veel mensen willen dat de kindertelefoons blijven bestaan. In januari worden alle kaarten en brieven tegelijkertijd aan de minister aangeboden. Kindervuist heeft al een hele stapel nieuwjaarskaarten gedrukt. Ze kunnen worden gehaald bij het kontaktadres: Frank van der Wolf Cellostraat 14 5802 KA Venray 04780-85254 Natuurlijk kan ook iedereen zelf een kaart of brief sturen. Wij roepen schoolklassen en clubs en buurthuizen dringend op om ook mee te doen en kaarten en brieven op te sturen. De kaarten en brieven moeten gestuurd worden aan: Minister van Welzijn, Volksgezondheid en cultuur p/a Postbus 9899 3506 GW Utrecht. Verenigingsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 19