Mutaties bij de gemeentepolitie i De Wetteling 60 OUDE FOTO'S AGENDA BANENPLAN krijgt invulling bij gemeente Venray GEVONDEN Pleidooi voor aanpassing garantie bepalingen Museum gesloten GESLAAGD Na 40 jaar afscheid van de PTT Op donderdag 30 december, om |]6.00 uur, zal in de kantine van het Venrayse politiebureau officieel af- Lcheid worden genomen van adjudant TSjef Giesberfs, aan wie met ingang van tanuari Functioneel Leeftijd Ontslag zal gorden verleend wegens het bereiken |van de leeftijd van 60 jaar. Sjef Giesberts kwam in mei 1945 als hulp-marechaussee in het door oorlogs geweld kapotgeschoten Venray. Dat zelfde Venray, waar hij bijna de helft |van zijn loopbaan heeft doorgebracht. Begonnen als hulp, kan hij nu [afscheid nemen als Chef van de Algemene Dienst van de Venrayse [politie. Zijn èerste kennismaking met Venray was maar van korte duur want hij solliciteerde bij de politietroepen voor Curacao. Aan die tijd denkt Giesberts nog met weemoed terug. Een mooie tijd, maar vooral door de goede geest welke heerste onder de 36 uitverkorenen van de meer dan 1000 sollicitanten. Op4juni 1951 volgde zijn benoeming tot wachtmeester van de rijkspolitie van de groep Heythuizen. Toen er in de groep Swalmen een woning beschikbaar kwam, volgde zijn overplaatsing. Hij greep de kans om bij de Mijn- politie te komen, maar dat was van korte duur, want na 9 maanden keerde hij weer terug bij de Rijkspolitie en werd bevorderd tot wachtmeester 1 en tot postcomando te Vlodrop. Daarna werd het weer Swalmen, maar op aandrang van zijn vrouw, die met alle [geweld naar Venray wilde, nam hij de kans waar om in 1965 postcommandant te worden in Ysselsteyn. Vijf jaar was hij met die taak belast om dan ploeg- brigadier te worden van de gemeente politie in Venray. In 1975 volgde dan zijn benoeming tot adjudant en chef van de algemene [dienst. Onopvallend heeft hij, nu ruim 7 jaar, deze taak vervuld. Zoals hij was, zo neemt hij ook afscheid. Zonder veel officieel gedoe en geen officiële receptie maar daar zal hij niet goed onderuit kunnen. In ieder geval zal adjudant Giesberts zich in de komende vrije lijd kunnen uitleven in zijn hobby, volière vogels, en het zingen bij het Venrays Mannen koor. Daarnaast staat hij nog graag te kokkerellen aan het fornuis. Wij die veel met de scheidende adjudant te maken hadden, voor wat betreft de persvoorlichting, hebben altijd de grootste bewondering gehad voor zijn rustige optreden. Voor de ondervonden medewerking krijgen wij nu de kans om dank te zeggen en hopen dat hij nog lang van een welverzorgd pensioen mag genieten. ADJUDANT JANSSEN I Op 29 december, daags voor het ■afscheid van adjudant Giesberts, zal in leen aparte bijeenkomst de brigadier, ■Sjef Janssen geïnstalleerd worden als ■adjudant van de gemeentepolitie, belast ■als chef van de algemene dienst. Als één van Venrays politiemensen bekend kan zijn, dan is dat wel Sjef Janssen vanwege zijn vele funkties in het Venrayse politiecorps, zoals: Voor lichting voor de bestrijding van de misdrijven de zg. Crime Prevention; voorlichting over de Verkeersveiligheid en het formeren van Verkeersbriga- diers; voorlichting in politiezaken; instructeur van de Reserverpolitie. De nieuwe adjudant is in Horst geboren en 49 jaar oud. Hij trad hl 1952 toe tot het Wapen der Koninklijke Marechaussee en ging vervolgens naar de Mijnpolitie. Bij de formering van het Venrayse politiecorps kwam hij naar Venray en werd in 1970 aangesteld als hoofdagent en in 1972 bevorderd tot brigadier. BRIGADIER H. LANGENHUIZEN Als bevolg van de bevordering van brigadier Janssen tot adjudant is hoofdagent Hans Langenhuizcn bevor derd tot brigadier zodat ook deze ploeg weer compleet is. F. ADJUDANT Hei F.L.O. van adjudant Giesberts heeft ook nog konsekwenties voor adjudant van Ampting. Deze wordt met ingang van 1 januari bevorderd tot F. adjudant, een functie welke ook adjudant Giesberts vervulde. POLITIEMAN WERD MELKVEEHOUDER De op die dag juist 30 jaar wordende hoofdagent Peter Janssen hangt op 1 januari de overigens hem goed passende politiepet aan de kapstok en £aat zjch volledig inzetten voor zijn melkveehou derij in Merselo. Hij sluit dan een ai in h' Brigadier Sjef Janssen Hoofdagent Langenhuizen Hoofdagent Janssen-Sieben Afscheid van adjudant Sjef Giesberts politieloopbaan af, welke hij op 1 oktober 1976 bij het politiekorps in Nijmegen begon. 2Jaar later solliciteer de hij met succes bij de Venrayse Eolitie, en bereikte daar de functie van cofdagent. Hij was een .recht voor zijn raap" zijnde politieman die een grote technische kennis inbracht. Daar naast maakte hij nog deel uit van het M.E. peleton en was ook deskundig als bomverkenner. OPHEFFING RAYONSCHAP YSSELSTEYN De Ysselsteynse brigadier van het Venrayse korps, als rayonagent belast met de specifieke belangen van de inwoners van Ysselsteyn, Merselo en Vredepeel, Wiet van der Hoff, is nu ingedeeld bij het Venrayse korps. De post Ysselsteyn is opgeheven. Wiet van der Hoff die wij meermalen de toepasselijke naam hebben gegeven van ..Sherrif van de Peel" zal dan volledig gaan functioneren binnen het Venrayse korps. Naast rayonagent Ys selsteyn had hij specifieke taken binnen het korps: naleving van bijzondere wetten zoals jachtwet, de milieuwetge ving en de vuurwapenwet. Ook in zijn nieuwe functie zal hij met die wetten te maken hebben, maar zal de naleving van de jachtwet mede in het kader van de bezuinigingen op een andere wijze worden geregeld. De onderbezetting van de verschil lende politieploegen en van de normale surveillancedienst is mede oorzaak dat tot een taakverandering is overgegaan. De bewoners van de kerkdorpen Ysselsteyn, Merselo en Vredepeel be hoeven geen angst te hebben dat er binnen hun dorpen geen politietoezicht meer zal zijn. Die dorpen worden in de normale surveillancedienst vanuit Ven ray opgenomen. ANDERE MUTATIES BINNEN HET KORPS De enige Venrayse vrouwelijke hoofdagent. Jet Janssen-Sijben, die jarenlang heeft gefunctioneerd bij de recherche en bijzonder belast was met kinder en jeugdzaken, keert weer tot de surveillancedienst terug. Het bekende beeld van onze vrouwelijke geüni formeerde hoofdagent keert daarmee weer terug. Het college van b.en w. heeft besloten n het kader van het Banenplan 1982 ïrojecten voor 23 deeltijders open te nellen. Zij zullen in W.V.M.-verband werkgelegenheids verruimende maat regel) twintig uur per week op een iantal gemeentelijke afdelingen worden ingezet. Het dienstverband geldt voor Ie meeste projecten voor twaalf maan- len en voor enkele andere projecten is dit zes maanden, al naar gelang de aanvragen door de D.A.C.W. (Dienst Aanvullende Civieltechnische Werken) rijn goedgekeurd. Aanvankelijk werd door de gemeente een groter aantal aanvragen voor de aanstelling van deeltijders in het kader van het Banenplan ingediend. Hiervan zijn er 23 door de D.A.C.W. goed gekeurd. Bij het invullen van de deeltijd plaatsen binnen het gemeentelijk appa raat is in de eerste plaats Bekeken naar jongeren tot 23 jaar, langer dan negen maanden werkloos. Deze beho ren nl. tot de categorie, waaraan ook het Gewestelijk Arbeidsbureau de hoog ste prioriteit toekent. De bedoeling is deze jonge mensen in staat te stellen hun positie op de arbeidsmarkt te verbeteren door het opdoen van ervaring en tevens om gedurende die tijdelijke plaatsing inhoud te geven aan een zo gericht mogelijke (bii)scholing. Zij blijven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau ingeschreven en worden ook van de gemeente uit gestimuleerd tot solliciteren. Uiteraard geldt dan ook een soepeler >zegtermijn wanneer de deeltijder er in slaagt in de loop van de tijdelijke plaatsing een vaste baan te vinden. Een aantal kandidaten is intussen geselecteerd. Degenen, die een tijdelijke arbeidsplaatsing bij de gemeente heb ben gekregen zullen in hoofdzaak in ventarisatiewerkzaamheden verrichten. Een kleiner aantal is geplaatst bij bouwkundige projecten van ae atde- ling openbare werken en onderhoud van de dienst gemeentewerken. De deeltijders zullen in de loop van december en januari met hun werkzaam heden beginnen. GETUIGEN GEVAAGD. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur gebeurde op de kruising Leunseweg- Zuidsingel een aanrijding tussen twee personenauto's. Een over de Leunseweg uit de richting centrum komende witte VW kever sloeg op de kruising linksaf en kwam in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto uit Schinveld. De be stuurders spraken af naar het vlakbij gelegen politiebureau te rijden en daar aangifte te doen. Maar.de bestuurder van dc witte kever kwam niet opdagen. Jammer was, dat de benadeelde be stuurder het kenteken niet geheel had opgenomen. De bestuurder uit Schinveld zit met een behoorlijke strop want de aute was aan de zijkant flink beschadigd. Mogelijk hebben zich getuigen wel het kenteken genoteerd. Zij worden ver zocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. SCHADE AAN AUTO de eigenaresse van een Volvo 343, staande op het parkeerterrein achter de Muziekschool, kwam bij terugkeer tot de ontdekking dat 'n onbekende had getracht het portier van haar auto open te breken. Het slot was vernield. Vermoedelijk is de dader bij zijn werk gestoord. Dit moet vrijdagavond lussen half acht en negen zijn gebeurd. Mogelijke getuigen gelieven zich in verbinding te stellen met de politie. AUTORADIO TERUGGEVONDEN. In de struiken aan de Weverstraat werd een autoradio gevonden. Die bleek het afgelopen weekeinde uit de auto van een bewoner van de Haammakerstraat gestolen te zijn. DIEFSTALLEN. Zondagmiddag werd 30 gulden ontvreemd uit de kleding van een inwoner welke in de sporthal aan het sporten was. Uit dezelfde sporthal werd maan dag een portemonnaie met 65 gulden, een bankpasje en een foto ontvreemd. Uit de open schuur van houthan del J. in Merselo werd een accu ontvreemd. Vanaf een bouwwerk aan de Laagheidseweg werden 250 stenen gestolen. Bij een inbraak in de kantine van S.V. Oostrum aan dc Sparrendreef werden 9 sloffen sigaretten en een radio-cassetterecorder gestolen. MATERIELE SCHADE Door het niet verlenen van voorrang door een personenauto uit Glimmen ontstond een botsing met een Venrayse personenauto. Door het onvoldoende rechtshouden op een parkeerplaats van de rondweg Brukske botste een auto uit Holthees tegen een Venrayse personenauto. Een vrachtwagenchauffeur afkomstig uit Ewijk verleende op de kruising Weg in de Berg-Aan den Dril niet de vereiste voorrang. Daardoor ontstond een bot sing met een personenauto uit Venray. Een Venrayse autobestuurster reed met haar voertuig vanaf de afrit Deurneseweg de Leundeweg op. Zij stopte voor de stopstreep, zag geen verkeer naderen, reed de weg op en toen kwam er plotseling toch een personen auto aan. Een botsing was onvermijde lijk. Bij alle botsingen bleef het van lichte tot zware materiele schade. GEWOND BIJ BOTSING Maandagavond liep mevr. v. B. uit Ysselsteyn, vanaf het voetpad aan het Lovinckplein, plotseling de Puttenweg op, terwijl op korte afstand een personenauto uit Beers naderde. On danks krachtig remmen kon de 35 jarige chaffcur een botsing niet meer voorko men. Met o.a. een beenbreuk, hoofd wonden en inwendige kwetsuren moest de vrouw naar hel ziekenhuis worden vervoerd. Jonge zwarte bastaardhoncfT 2 Bas taardhonden gelijkend op mechelse herder, lichtbruin met donkerbruine strepen. Blauwe dameshorloge merk Comodor. Blauwe rechter handschoen. Bordeaux rode dameslaarzen, maat 37. Huissleutel nr. 1366 met geel label. Zwarte etui met 2 sleutels en hanger. Bruine leren schoudertas met opschrift Beekman. Bruine canvas tas met camera, flitser, zaklamp en fotoboek. Zilveren ring. Draagbare cassetterecor der merk Philips. Een gele, een oranje en een groene valhelm. Rood kinder-regenlaarsje. Zwarte leren dameshandschoen. Kin- derportomonaie met inhoud. Huissleu tel. Gouden ring met robijnen. Schtoe- vedraaier met zwart handvat. Wind buks, merk Diana. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84$SMaesl£L227. Het college van b. en w. noemt het een schrijnende zaak, dat veel mensen, die tegen een hoge rente een hypo thecaire geldlening met gemeentegaran tie hebhen aangegaan, veelal niet kunen profiteren van de daling van de rentevoet van 12 naar 9°7o Het probleem ligt nl. bij de finan ciering van de z.g. oversluitkosten. Bij de nieuwe lening, tegen lager percen tage, moeten nl. opnieuw notariskosten, afsluitprovisie en taxatiekosten worden betaald terwijl in vele gevallen ook een boeterente is verschuldigd. Voor men sen is het veelal niet mogelijk om dit bedrag tussen de 5.000,- en 10.000,- uit eigen middelen te betalen. Daarom wordt dikwijls gevraagd naar omzetting van de gemeentegarantie, waarbij de kosten kunnen worden ingebracht. Volgens de huidige bepalingen mag de gemeente dat niet, tenzij de normen worden gewijzigd. Om de met name minder draag- krachtigen ook te kunnen laten profi teren van de lagere rente heeft het college van b. en w. bij de vijf landelijke bemiddelende organen, bemiddelings instituten tussen rijk en gemeenten, gepleit voor het omzetten van gemeente garanties, waarbij de oversluitkosten kunnen worden ingebracht. Deze aanpassing zal voor veel mensen een uitkomst betekenen. Het risico, dat in deze gevallen een groter verlies zal worden geleden is naar de mening van b. en w. niet aanwezig. Integendeel, zegt het college, omdat juist door een lastenverlichting het meestal niet zo gemakkelijk tot een gedwongen ver koop van een huis zal komen. Om hierover eens uitvoerig van gedachten te wisselen met de betref fende deputee zullen burgemeester Defesche en wethouder H. Willems binnenkort naar Maastricht gaan. Op eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag die beide op zaterdag vallen, zal het Geschied- en Oudheidkundig Museum in het Freulekeshuus aan de Eindstraat gesloten zijn. Tot en met zaterdag 29 januari a.s. wordt in het museum nog de tentoonstelling over de Venrayse Schaapscompagnieën gehouden. Voor deze interessante expositie bestaat veel belangstelling, en verwacht wordt, dat op de woensdag- en zaterdagmiddagen in januari nog velen een bezoek aan het museum zullen brengen. Het roemruch te verleden van de Schaapskompagnieën uit de.-vorige eeuw krijgt in beeld en geschrift gestalte. Het zijn herinnerin gen van en aan ondernemers uit de vorige eeuw, die een bescheiden scha- penhandel hebben laten uitgroeien tot een wereldhandel. De tentoonstelling wordt gehouden in het kader van het verschijnen van het tweedelige boek „die al wil koopen wat hij ziet" van Jan Derix en Jef Verlinden, waarin de geschiedenis van de Venrayse Schaapskompagnieën is beschreven. Programma van 24 t.m. 30 december. Vrijdag 24 december. Kerstavond, geen programma. Zaterdag 25 december. Ie Kerstdag, geen programma. Zondag 26 december. 2eKerstdag, geen pcogramma. Maandag 27 december. 9.00-17.00 Manual Scholen handbal- toernooi. 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-24.00 Zaalvoetbalcomp. Wittenhorst-GFC'33/3 Fe. Hento 2-IVO 4 De Wetteling 4-De wetteling 3. Dinsdag 28 december. 9.00-17.00 Manual JJchoIen handbal- toernooi. 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton. Woensdag 29 december. 9.00-17.00 S.V.V. Jeugd zaalvoetbal. 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 De Wetteling 2-EJP 1 vr. Donderdag 30 december. 9.00-17.00 SVV Jeugd zaalvoetbal 18.00-21.30 Manual handbal tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. openbars bibliotheek v/enray Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenafdeling: Arsenberg, A. De wolvenvrouw. Het leven van een jonge vrouw, bijna even schuw cn wild als de dieren die zij beschermt op haar landgoed, leidt tot een onafwendbare, noodlottige climax. Carmiggelt, S.J. Welverdiende onrust. Verhalen. Fleming, Th. Officiersvrouwen. Belevenissen van drie officieren van de militaire academie West Point en hun vrouwen tijdens dc eerste moeilijke jaren in het leger, waarbij de oorlogen in Korea en Vietnam vooral voor de vrouwen een grote rol spelen. Kirst, H.H. De Helden van het laatste uur. In een militair kamp ergens in de Alpen wordt een aantal soldaten en officieren getraind voor de laatste aanval die zal moeten leiden tot de eindoverwinning van het Duitse Rijk in de Tweede Wereldoorlog. Konsalik, Heinz G. Ware liefde wint altijd. Een succesvol schrijver gaat alleen op vakantie en wordt ondanks zijn goede voornemens verliefd, waar door hij zijn beloftes aan zijn vrouw vergeet. Lubis, Mochtar. Een tijger valt aan. Roman uit het Indonesische oerwoud. Een hongerige tijger ruikt het spoor van zeven harsverzamelaars en blijft hen achtervolgen, wat veel emoties binnen de groep mannen losmaakt. Lyall, G. Draaiboek voor een dictator. Een charterpiloot raakt in het Caribisch gebied betrokken bij een revolutie. Moues.P. Een dodelijk paradijs. Tijdens een vakantie in het Caribisch gebied wordt een hoofdinspecteur van Scotland Yard zeer direct betrokken bij een complot van drughandelaren. Oosterbroek-Dutschun, A. Mijn zuster Silvia. Een jonge oorlogsweduwe vindt steun ir| haar geloof, wanneer haar oppervlakkige en egoïstische zuster ongeneeslijk ziek bij haar komt en haar de zorg van een buitenechtelijk kind opdraagt. Met grote letters gedrukt. —Terpstra, P. De jonge dokter Halbertsma. Een arts neemt de praktijk van zijn vader over en redt het met de steun van zijn zwakke vrouw. Maar wanneer zij komt te overlijden, blijft hij eenzaam achter. 070 Kending, F. en R. Hutton. Leef-tijden. Systematisch overzicht van de levensduur van de meest uiteenlopen de zaken. 157.3 Watts, A.W. Het boek; over het taboe op het weten wie je bent. Filosofische beschouwing over funda menten van het menselijk bestaan. 244.6 Moeder Teresa; een engel op aarde. Journalistiek verslag over het werk van de Joegoslavische religieuze te Calcutta. 317.2 Offrede, J. Lech Wales; of de Poolse Zomer. Beschrijving van het leven van de Poolse Vakbondsleider en van zijn rol in de vakbond Solidariteit. 434 De wereld van het kinderboek. Handboek met inleidende opstellen van deskundigen uit onderwijs en biblio theek wereld over uiteenlopende aspec ten van de jeugdliteratuur, waarbij de nadruk valt op de hedendaagse functie van het jeugdboek. 555.3 KEidel, C. Wolken voorspellen het weer. Beknopte inleiding in de meteorologie. 629.2 Stuit, M. Koken voor jezelf; handige tips en vele recepten voor één alleen. Recepten voor één tot vier personen. 763 IJsseldijk, P. 100 vragen over fotograferen. 898 Plot. Bundel science fiction, misdaad en griezelverhalen. 912.4 Mellor, I. Even afkloppen; bijgeloof. Korte beschrijvingen van vormen en uitingen van bijgeloof. Aan de Geldersche Leergangen slaag de Lidwine Hermus, voor Handvaar digheid, Textiele Werkvormen, Kunst geschiedenis, 2e graad. Aan de Academie voor Diëtiek te Nijmegen slaagde voor Diëtiste Brigitte Claessens vap de Oostsingel. Dinsdag 28 december neemt Jac Philipsen afscheid als PTT besteller, met een receptie in het Pelgrimshuis te Smakt. Hetzelfde Smakt waar hij de laatste 5 jaren als vaste autobesteller een bekende verschijning is geworden. Jac Philipsen kwam op 30 december 1942 als hulp-besteller op het Venrayse postkantoor. Hulpbesteller betekende toen: werken op afroep; was het druk dan mocht je komen opdraven; was het „slap" dan kon je thuis blijven En dat kon toendertijd nog, want thuis was er wel werk op de boerderij op den Handrik. Vermoedelijk heeft hij zijn intresse als besteller opgedaan bij het dagelijks bezorgen van de Venlosche Courant. Eerst op 27 maart 1948 kreeg hij zijn vaste aanstelling en kon hij beguuien aan wat men noemt de diverse bestellers- rangen. Dat betekende inzet in alle wisselende diensten. Dat was niet altijd even plezierig. De bestellingen werden toe nog per rijwiel uitgevoerd, over veelal slechte wegen, dikwijls niet meer dan een karrespoor. En hoewel het postverkeer in die tijd niet zo druk was als tegenwoordig, had je vrijdags bijvoorbeeld naast de gewone post ook nog „Peel en Maas", „Boer en Tuinder" en „Land en Vee" te versjouwen en te bestellen. En als je dan op onbegaanbare wegen je fiets of tas op de nek moest nemeh, dan wist je 's avonds wel wat je gedaan had. Destijds waren de bestellers buitenaf een soort klein postkantoor, waar de klanten talrijke handelingen konden verrichten, en de postbode ook wel een s boodsZnappenjongen was Naast het werk overdag, vond Philipsen ook nog de tijd om actief lid te zijn van de inmiddels opgeheven Bedrijfsbrandweer. Philipsen is een besteller van de oude stijl. Hij staat erg positief tegenover zijn werk. Dit uit zich b.v. in hetvfeit dat hij nooit te laat komt en zijn- bestelling erg nauwkeurig uitvoert. Bij zijn collega's is hij een erg gezien figuur. Op 28 december komt aan zijn werk een einde, want dan neemt Philipsen na 40 dienstjaren afscheid van de PTT wegens vervroegde pensionering. Be langstellenden kunnen afscheid van hem nemen van 18.00 tot 19.30 uur in het Pelgrimshuis in de Smakt. Ditmaal een geheel andere foto dan we gewoonlijk plaatsen. Gemaakt in 1934 voor de kerkingang aan de Grote Markt toont deze foto ons het kerkelijk zangkoor St. Cecilia dat toen zijn 60e verjaardag vierde, Van onder naar boven en van links naar rechts: le rij onder: Wiel Kruijsen, Van Dijk, Herman Vollenberg, Verstraelen, Theij Arts, Litjens, Albert Muis, van denBekerom. 2e rij onder: Anton Kennis, Laurens- se, Frans van Opbergen, Gerrit Peters, Harrie Clephas, Leo Wintels, Van Dijk, Jozef Welting, Lambert Laurensse, Beterams, Gradje Wintels, Harrie Bar- doul. 3e rij: Martinus van Beesel, Harrie Oudenhoven, Harrie Jacobs, Handrie van den Bosch, Kapelaan Strijkers, Harrie Welting, Jan van Heijster, Klaas Beckers, Jan Ars. 4e rij: Mathieu Laurensse, Piet Ou denhoven, Sjraar Janssen, Huub Cus- ters, Piet Kersten, Bemhard Kruijsen, Neeteson, Sjarrel Sijbers, Huub Ouden hoven, Jan Thomassen. Bovenste rij: Harrie van Opbergen, Mathieu Arts, Piet Sijbers, Winkelmo len, Jan Poels, Meester Haas, Jacques Janssen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN •Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schrayen en J. Wittgen: SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. SchmeetZ. Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: kerstavond G. VAN LOON Patersstraat 60 telefoon 88800 eerste kerstdag TH. VAN THIEL telefoon 88800 tweede kerstdag F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13-00 en van 17.00 tot 16.00 uur; zondag: van 10.00 tot J 2.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar PJ. WASSER, telefoon 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray, Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 - 12.45 en 13.15 - 17.00; vrijdags 9.00 12.30 en 13.00 - 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. F.N.V. afdeling VENRAY Sekretariaat: Overloonseweg 89 telefoon 04780-88723 Aangesloten plaatselijke bonden: industriebond, bouw- en houtbond, voedingsbond, vervoersbond, ABVA/KABO, ABOP, dienstenbond en Vrouwenbond FNV Juridische dienst: elke tweede en vierde donderdag avond van de maand. Klachtenbureau: alleen voor leder, van de industriebond iedere eerste en derde donderdag avond van de maand van 18.30-19.30 op het adres Burg. v.d. Loostraat 2b. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid"' van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11