PEEL EN MAAS enrayse ivegltruisen en reldkapellen in pace De Sint is modebewust VOOR DE OPVANG VAN JONGEREN ZOEKT M.A.S.J. GASTGEZINNEN GEVONDEN VOORWERPEN LINDEBOMEN RIOLERING SMAKT INDRUKWEKKENDE DODENHERDENKING OP DUITS KERKHOF BIERKUNDIGEN jii Up Verkeersveiligheid in Vlakwatergebied Naar buiten uil, is het de laatste paar aanden erg stil geweest ronde de tnrayse wegkruisen en veldkapellen. och heeft de Werkgroep van Veldeke et met de handen over elkaar gezeten, aar is zo"nder meer aktief geweest. Heen kon men jammer genoeg niet de eerste instantie geplande data van T-ingebruikname aanhouden. Aller- rst waren er de vakanties, zowel van leden van de Werkgroep als van hen e op vrijwillige basis hun medewer- aan het herstel en de renovatie van ze Venrayse monumentjes hadden egezegd. En toe men dan eindelijk eer allemaal aan de slag kon gaan, aren er hier en daar misverstanden die «vertraging leidden. Maar het ziet er iar uit. dat nu op korte termijn toch eer duidelijk .spijkers met koppen slagen worden". ROCHUSKAPEL Het Rochuskapelletje op de hoek angstraat-Hoebertweg staat al enige jd te wachter, op zijn „nieuwe iwoners". Het is nog steeds de doeling dat in dat kapelletje het teldje van St. Rochus geplaatst wordt, it destijds door Piet Clephas gemaakt erd, als kopie van het originele. Het sldje slaat nu nog in de grote eltumse kapel. Volgens de Werkgroep in Veldeke kan men in de grote eltumse kapel een beeld plaatsen van Antonius Abt, dat afkomstig is uit erselo, in deze kapel een waardige Bats verdiend. Het Rochusbeeldje is dank zij Rank erox door Piet Clephas gekopieerd iet de uitdrukkelijke bedoeling dat het het kleine kapelletje geplaatst zou orden. Het probleem is echter, dat na et overlijden van Pastoor Geerits, aan iens zorg de Veltumse Kapel was jeverirouwd, het Kerkbestuur van de redeskerk begrijpelijk enige schroom eeft om het Rochusbeeldje „af te aan". Enige zachte aandrang van emeentewege zal hier wellicht de plossing kunnen brengen. Overigens stond vroeger St. Rochus iet alleen in het kleine kapelletje. Hij lad er gezelschap van St. Lucia, die ermoedelijk afkomstig was van een murkapelletje uit vroeger jaren, dat bij huidige Calimero bar zou hebben tsiaan. Op de Vrije Akadcmie, in het oude ckenhuis, is men doende een nieuw i uciabeeld te maken. Men probeert dat jdig klaar te hebben en dan ook de westie met het St. Rochusbeeldje te ebben opgelost, zodat beide beeldjes et herstelde kapelletje kunnen worden eplaatst. In eerste instantie denkt men Ut 13 december, feestdag van St. ucia. Zou dat niet kunnen dan tipt ten op 16 januari: Antonius Abt. Yordt deze laatste datum aangehou den, dan zal men proberen het genoemde beeld van deze heilige in de Veltumse kapel te kunnen plaatsen. Zo mogelijk ook met het originele kruis beeld dat onlangs nabij de Veltumse kapel werd afgenomen en gerepareerd. Inmiddels is al een nieuw kruishout opgericht en is een kopie van het corpus in de maak. KAPEL OVERLOONSEWEG Ook het kapelletje aan de Overloon- seweg is al enige tijd gerestaureerd maar wacht nog op een schilderbeurt. De beeldjes van St. Martinus en St. Barbara staan al te wachten. Zoals bekend heeft Frans Heerens deze gemaakt en gratis ter beschikking gesteld. Zowel in deze kapel als die op de Deurneseweg, waar we 't dadelijk nog over hebben, was de kapelnis afgesloten met een zwaar gevlochten smeedijzeren poort. Men moest al met de neus tegen de tralies gaan staan, wilde men de beeldjes kunnen zien. Omdat de Werkgroep de toegang tot de kapellen met ijzeren poorten afsluit, is het niet meer noodzakelijk dat de kapelnissen ook nog eens met een traliepoort worden afgesloten. Men heeft daarom de beslissing genomen, dat de poorten van de kapelnissen open blijven staan. L)e beeldjes worden toch nog beveiligd door plexiglas. Zoals op veel plaatsen, zijn de kapelletjes door het ophogen van de wegen, nogal erg laag komen te liggen. Maar dan ooit waait er alles binnen maar ook het hemelwater kan er vrijelijk inlopen. Hoewel rond het kapelletje aan de Overloonseweg ook nog een grindbed aangelegd is, om het regenwater vlug te laten wegtrekken, wil men hier toch ook nog een dorpel aanbrengen. Verder ligt het in de bedoeling de buitenpoort, die nu nog erg eenvoudig is, op een later tijdstip te laten vervangen door een mooiere smeedij zeren poort. Enkele Venrayse „kunste naars op dat gebied" hebben hun medewerking al toegezegd. Gepoogd wordt dit kapelletje op 4 december, het feest van St. Barbara, gereed te hebben. KAPEL DEURNESEWEG De kapel aan de Deurneseweg is zoals bekend een evenbeeld van het kapelletje aan de Overloonseweg. Hier hangt al een fraai smeedijzerenpoort, maar ook hier is het wachten op de schilder. In deze kapel is boven de nis een banderol mee de tekst: „Alphonsus en Antonius bid voor ons" bewaard gebleven. Deze banderol zal eveneens opnieuw geverfd worden. Zoals al eerder in dit blad vermeld en getoond, werden de hier te plaatsen beeldjes gemaakt op de Vrije Akade- Daarom komt hij jaarlijks weer met zeer aktuele kado's voor de mannen, van das tot sok - van shirt tot trui - hij koopt ze allemaal bij ons, omdat hij vindt dat wij zo n sprankelende kollektie hebben. U toch ook? Gespecialiseerd in aode voor mannen en jongemannen mie. Ton Litjens uit de Tolstraat en Piet Hermans van de Dr. Kortmanweg zijn hier da makers van respectievelijk Antonius en Alphonsus. De van rood- bakkende klei gemaakte beeldjes wor den nog gepolychromeerd (geschilderd) zoals dat vroeger ook gebeurde. De huidige eigenaar van deze kapel, de familie Vroomen, zou graag zien dat het dak van het kapelletje weer in zijn oude stijl, met leien bedekt zou worden. Er zijn er nog wel wal leien, maar niet genoeg. En zou men al enige aanvulling kunnen krijgen, dan zit men vermoede lijk over een paar jaar weer met dezelfde problemen. Overigens is het leidekken een kostbare aangelegenheid, ook al omdat er bijna geen mensen meer zijn die dat vak verstaan. Niet onvermeld mag blijven, dal het nabij gelegen straalbedrijf gratis voor het schoperen van de smeedijzeren hekken van deze kapel zorgde. Ook deze kapel probeert men op korte termijn weer in gebruik te stellen. De gedachten gaan uit naar 1 december óf 16 januari. KAPEL VEULENSEWEG Ook deze kapel zou, als alles goed was gegaan, al onderdak hebben kunnen geven aan zijn nieuwe bewo ners. De beeldjes van St. Barbara en Antonius Abt staan in de Vrije Akademie al gereed. Ze werden ver vaardigd door resp. Gradje Pijpers van de Veltumse Kleffen enLeen van de Mortel uit Deurne-Zeilberg. Het aannemingsbedrijf Pijpers en Zn. uit Leunen hadden het kapelletje al helemaal gerestaureerd, toen de Werk groep tot de ontdekking kwam dat het voorwerk voor zo'n mooi herstelde kapel niet achterwege kon blijven. En Pijpers was zo goed niet, of hij beloofde ook daar i\og voor te zorgen. Inmiddels is eind vorige week het oude voegwerk uitgeslepen en deze week is de voeger aan het karweitje begonnen waarna de schilder de laatste hand aan het werk legt. Ook deze kapel is voorzien van een fraaie smeedijzeren poort. Op 4 december, de naamdag van St. Barbara, hoopt men hier de beeldjes weer te kunnen plaatsen. De familie Crooymans, Kraakse Pas, heeft zijn belofte gehouden om aan de Veulenseweg weer een verdwenen kruis hout op te richten, indien de kapel hersteld werd. Afspraken zijn inmiddels gemaakt om t.z.t. op de oude plaats een nieuw kruishout te planten. KAPEL SCHEI WEG Aan de herstelde kapel aan de scheiweg hangt een briefje dat de beelden door de Werkgroep meegenor men zijn om te worden gepolychro meerd. Van die gelegenheid heeft aannemer Raedts van Oostrum gebruik gemaakt, de kapel nis nog eens opnieuw te restaureren. Gebleken is namelijk, dat door het afsluiten met plexiglas condens optreedt in de kapelnissen. Dat tast het stucadoor- en schilderwerk aan. Zowel in deze kapel als aan de anderen hierboven genoemd, heeft men intussen gezorgd voor voldoende ventilatie, zodat het euvel van overtollig vocht niet meer voorkomt. WERKPROGRAMMA De Werkgroep Kruisen en Kapellen hoopt de onderhanden genomen kapel len en kruisen dus in december uiterlijk begin januari op te leveren. Dan zal men overgaan tot het maken van een werkplan voor 1983. Uit het grote aantal kruisen en kapellen welke om een goede onderhoudsbeurt vragen of zelfs dringend herstel nodig hebben, zal een keus gemaakt moeten worden, priori teiten gesteld dienen te worden. De ervaringen, opgedaan in het tweejarig beslaan van de Werkgroep, hebben enig inzicht gegeven in de mogelijkheden die er zijn om per jaar een aantal kruisen en kapellen te herstellen. Dat dan mogelijk het herstel vaft een of ander kruis langer op zich laat wachten dan verwacht mocht worden, is iets waar men niet onderuit zal kunnen. De Werkgroep kan ook geen ijzer met handen breken. Intussen weet men zich nog steeds gesteund door de bijdragen van de bevolking. En al zijn die bijdragen dikwijls zeer klein, toch heeft men gezamenlijk al rond 17.000,- bijeen gebracht. Het zou te optimistisch zijn, als we vóór 1 januari nog de 20.000,- zouden verwachten Wellicht ten overvloede zij het nog eens vermeld, dat van dit geld waar nodig herstellingen, en met name mate rialen, werden en worden betaald. Uiteindelijk streeft men naar een fondsvorming waarmee men na een langere periode het regelmatige jaarlijks onderhoud en herstel zou kunnen betalen. Van de 600 jongeren die jaarlijks bij het M.A.S.J. om hulp, zijn er 60 die lijdelijk onderdak nodig hebben omdat zij in een situatie terecht zijn gekomen waarin zij niet terug kunnen naar het ouderlijk huis, kamer of internaat en ook niet weten waar zij naar toe moeten. Het M.A.S.J. is de afkorting van Maatschappelijk Advies Sentrum voor Jongeren en is een hulpverlenigns- instantie die zich tot doel stelt: hulp te bieden aan jongeren en jong-volwassen- en in de vorm van informatie en adviesverstrekking, voorlichting, bege leiding en ook opvang in krisissituaties. Bij het M.A.S.J. werken 7 maatschap- Delijk werkenden. Wat houdt het in: GASTGEZIN [zijn. Een gastgezin is een gewoon gezin of samenwonende mensen, die net als anderen hun ups en downs, leuke en fijne maar ook minder leuke kanten hebben. In een gastgezin kan een jogere wat tot rust komen en een aantal zaken op een rijtje zetten. Van daaruit kan hij/zij dan zoeken naar een meer defini tieve oplossing in de vorm van een andere leef- en woonsituatie. Vaak echter keren zij na deze korte adem pauze wee i naar de oude situatie terug. Aan het verblijf in een gastgezin wordt de uiterlijke termijn gesteld van 3 weken maar er woidt er naar gestreefd het verblijf niei langer dan 14 dagen te laten duren. Bovendien wordt er naar gestreefd een gastgezin na een plaatsing 3 maanden rust te gunnen, dat wil zeggen dat maximaal 4 maal per jaar een beroep op het gastgezin wordt gedaan. Van het gastgezin wordt verwacht dat het de jongere wat geborgenheid biedt en ruimte om op adem te komen. Geprobeerd wordt de jongere te stimuleren om zoveel moge lijk het normale levensritme (naar school of werk) te blijven volgen. De jongere blijft tijdens de plaatsing onder begeleiding van een maatschappelijk werkende van het M.A.S.J.. Dat betekent dat het gastgezin niet in de hulpverlening verzeild raakt en zij niet 24 uur per dag „opgescheept" zitten met een „moeilijk of zielig geval". Integedeel: zij krijgen een gast te logeren en dat brengt naast verant woordelijkheden ook afleiding en een stuk gezelligheid. Het gastgezin kan dag en nacht terugvallen óp de steun van een M.A.S.J. mederwerkende, ontvangt een redelijke vergoeding voor kost en inwoning en is verzekerd tegen even tuele schade, aangericht door de „gast". Ingeval van plaatsing van een minder jarige wordt altijd de justitie in kennis gesteld. Het gastgezin blijft echter wel volstrekt anomiem, ook voor ouders, vrienden, politie, sociale dienst e.d.. Alkohol- en drugsverslaafden worden niet geplaatst omdat het M.A.S.J. daar niet op is ingericht. Om mogelijk te maken dat niet vaker dan 4 maal per jaar een beroep hoeft te worden gedaan op een gastgezin, is het noodzakelijk dat het aantal gastgezin nen wordt uitgebreid. Mocht u interesse of naar aanleiding van dit artikel nog vragen hebben, dan kunt u terecht bij het M.A.S.J. (Annelies en Peter Vereijken) Hoenderstraat 33 Venray 04780-85251 Jonge bastaard, zwart Bastaard, wit met bruin Timex dameshorloge, goud kleurig Jas met bont gevoerd Een paar grijze gebreide sokken Kinder schoen van merk Renate, maat 19, rechterschoen rode sok Een ring met 2 sleutels en een nummerplaatje Een sleutel met geel hoesje Een chroom wieldop Groen fietsen-kabel- slot. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de Gemeentepolitie te Vneray, Leunseweg 4, tel. 04780 - 84888. toestel 227. Omdat in het verleden de meeste klachten over druipende lindebomen afkomstig waren van bewoners van de Oude Oostrumseweg, heeft de gemeen telijke plantsoenendienst in deze straat en enquête gehouden. Het resultaat daarvan is dat 14 bewoners voorstan der zijn van handhaving van de linde bomen, terwijl een gelijk aantal bewo ners graag een andere boomsoort wil. Een en ander betekent, dat de lindebomen aan de zijde van Atebe/ Clephas praktisch geheel zullen worden vervangen. In het verleden zijn nl. aan die zijde de meeste bomen verdwenen omdat zij inderdaad te dicht op de gevels stonden. Waar dit door de bewoners gewenst wordt, zullen de lindebomen worden gekapt en vervangen worden door de Hollandse Iep. Voor de andere kant van de weg wordt gedacht aan vervanging door de veld-esdoorn. In totaal zullen 14 linden worden geveld en, meder ter vervanging van de eerder gekapte bomen, 15 esdoorns en 8 iepen worden geplant. Thans wordt een enquête gehouden in de Kennedystraat. Het in augustus jl. door de gemeente raad beschikbaargestelde bedrag voor de riolering van Smakt is door G.S. goedgekeurd. Thans zal tot aanbeste ding van het werk kunnen worden over gegaan. Omdat een gedeelte van het werk in Holthees op het grondgebied van de Brabantse gemeente Vierlings beek moet worden uitgevoerd, zal de gemeente Venray nauw samenwerken met Vierlingsbeek. De aanbesteding zal worden gehouden op maandag 29 november a.s.. VRIJDAG 19 NOVEMBER 1982 Nr. 46 HONDERDENDERDE JAARGANG Zondagmorgen vond op het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn weer de traditionele dodenherdenking plaats en ook deze keer maakte de eenvoud van die herdenking niet alleen op de vele honderden nabestaanden maar ook op de vele Nederlanders een diepe indruk achter. Juist, omdat zowel de leger aalmoezenier Dr. Hildebrand, als de Duitse Ambassadeur dr. Gerard Fischer de nadruk oplegden, niet alléén de Duitse soldaten te herdenken, maar alle slachtoffers van het Nazisme, slachtof fers van bombardementen, de vluchte lingen, de slachtoffers van concentratie kampen en ook de verzetsslachtoffers. De Duitse Ambassadeur sprak ook nog eens zijn grote waardering uit aan het adres van de Nederlanders, voor de instandhouding van dit kerkhof. Zijn dank ging ook uit aan de Manner- gezangverein uit Goch o.l.v. de Venray- er v.d. Tillaart en het Gemengd Koor Vivace o.l.v. de heer Flinsenberg uit Ysselsteyn.- Een erecompagnie van de Duitse Bundeswehr uit Budel gaf aan de plechtigheid een militair karakter zon der storend te zijn. Tijdens de kransleggingen door de Ambassadeur dr. Fischer geassisteerd door de Generaal Konsul dr. Waib- linger, de Duitse Generaal bij het Nato Hoofdkwartier uit Brunssum, door dr. Genscher namens de Volksbond Duitse Kriegsgraberfursorge en door burge meester Drs. Dittrich namens het ge meentebestuur van Meerlo-Wanssum inoneerde een trompetter van de Duitse Bundeswehr „Ich hatt einem Kame- rade". Nu de werkzaamheden rond de verfraaiing van het kerhof ten einde zijn, hebben wij moet vaststellen dat de verandering bij het hoofdkruis een ver betering is welke vooral tijdens deze herdenkine tot ziin volste recht kwam. Ook de opstelling van het carillon is beter geworden. Nu een volledige restauratie achter de rug is kan het carillon weer op gezette tijden zijn klanken over de inmense dodenakker laten horen. Het was opvallend dat dit jaar meer dan anders officieren bij de plechtigheid aanwezig waren en naast drie generaals merkten wij vele hoofdofficieren op en niet alleen van het Duitse maar ook van het Nederlandse leger. Een delegatie van het Vetranenlegioen Nederland was ook dit jaar weer vertegenwoordigd en het is te verwachten dat het volgend jaar ook een delegatie van het Voormalig Verzet'Nederland aanwezig zal zijn. ONDERSCHEIDINGEN Na afloop van de plechtigheid op het kerkhof vond een ontvangst plaats in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn, waar Dr. Genscher namens de Volks- bund Duitse Kriegsgraberfürsorge aan Peter Muller uit Goch de zilveren speld van verdienste van de Volksbund kon opspelden, en aan de Generaal Konsul te Rotterdam, dr. Waiblinger, de gouden speld van verdienste. DR. WAIBLINGER DANKTE. Dr. Waiblinger dankte niet alleen voor de aan hem verleende onderschei ding, maar vooral al degenen die het hem mogelijk hadden gemaakt dit werk te doen. Te meer daar het de laatste keer zal zijn dat hij (wegens overplaatsing) deze plechtigheid zal mogen organiseren Dat was niet mogelijk geweest zonder de hulp van velen welke hij ook wilde bedanken. Dat waren de burgemeesters van Meerlo-Wanssum drs. Dittrich, van Venray mr. Defesche, kapitein L. Timmermans, pastoor Sjef Janssen, de commandanten van de Bundeswehr in Budel, de koren uit Goch en uit Ysselsteyn en vele anderen, waaronder ook ons blad. Zonder hun hulp was het niet mogelijk geweest Volkstrauertag te vieren en de doden te herdenken. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN - Een inwoner deed aangifte van inbraak in zijn aan de Zuidsingel gelegen woning. Bij een onderzoek bleek een houten schot te zijn inge drukt, waarna een deur kon worden geopend. Ontvreemd werden een Tuner versterker, pick-up, lichtorgel en meng paneel. totale waarde 12.000,-. -In de nacht van 9 op 10 november werd ingebroken in de lagere school te Ysselsteyn. Toegang werd verkregen door verbreking van een ruit. Ont vreemd werden een kleui en televisie en een video recorder. De waarde van het gestolene bedraagt 6.300,-. - In de mgr. Hanssenstraat te Oostrum werden twee inbraken gepleegd. De achterdeur van een woning werd geforceerd. Keuken en woonkamer bleken doorzocht te zijn. Uit twee portemonnaies waren Duitse Marken en Belgische Franks verdwenen. In het bowlingcentrum werden twee deuren geforceerd waardoor toegang werd verkregen. Mogelijk zijn de daders in hun werk gestoord. In zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. - Door de Venrayse politie werd, op verzoek van de rijkspolitie uit Bergen, een 25 jarige Venraynaar aangehouden. Hij werd verdacht van diefstal van fietsen. Voor het verdere onderzoek is hij overgegeven aan de rijkspolitie in Bergen. - Tijdens een fuif welke in een woning aan de Luitstraat werd gehouden werd een telefoontoestel ontvreemd. VENRAYSE POLITIE WAS ER HET EERST Het is meerdere malen voorgekomen dat de Venrayse politie gealameerd wordt voor verkeersongevallen buiten onze gemeentegrenzen. Die alarmering heeft dan plaats omdat de melders niet op de hoogte zijn van onze gemeente grenzen, of omdat ze weten dat de Venrayse politie altijd aanwezig is. Zo heeft de Venrayse politie reeds hulp verleend in Overloon, Holthees, Maas hees, Geysteren, Wanssum en zelfs tot inGrubbenvorst. Vrijdagmiddag kwam er een melding dat op de Twistweg in Vredepeel een verkersongeval met gewonden zou hebben plaatsgehad. Er waren, door het niet verlenen van voorrang, twee gloednieuwe personenauto's met elkaar in botsing gekomen. De vier inzittenden liepen allen verwondingen op en werden door particulieren naar het ziekenhuis gebracht. Na daar behandeld te zijn konden de slachtoffers naar huis worden overgebracht. Inmiddels kon worden vastgesteld dat de aanrijding op grondgebied van de gemeente Oploo had plaatsgevonden. De Venrayse poli tie kon zijn gegevens doorgeven aan hun collega's van de rijkspolitie, die voor verdere afhandeling zorg droegen, maar toen waren de gewonden al thuis. Meer dan dertig slijters uit het hele land konden vorige week in dè „proeverij" bij de Arcense bierbrouwe rij het nuttige met het aangename ver- einigen. Zij waren de deelnemers aan de tweede cursus in Nederland voor bierkundigen, georganiseerd door het bedrijfsschap voor detailhandel in alcoholhoudende dranken in Hillegom. De meeste deelnemers aan de twee daagse cursus zijn slijters/vinologen, die zich op deze wijze proberen te bekwamen in het proeven en verkopen van bier. Dus waren maandag en gisteren diepzinnige uitlatingen over bouquet, afdronk en aroma van meer dan 60 biersoorten uit Engeland. Duits land, België en natuurlijk ook Neder land te Beluisteren. Met dit warme weer kosste het veel deelnemers af en toe overigens behoorlijk moeite om het proeven tot één slok per soort te beperken. De belangstelling uit de proffesionele hoek voor de biercursus is overigens uitermate groot, want de vier volgende cursussen aan het eind van dit en het begin van het volgend jaar zijn inmiddels al volgeboekt. Onze plaats genoot dhr. W. Leenen behaalde met goed gevolg de oorkonde, welk door de wijnambassatrice werd uitgereikt. When Joe sells Grolsch he knows from experience that it is a premium beer in the Netherlands because he's Dutch and it has always been his fa vorite beer. He came to the United States on an exchange program dur ing his university studies. He gradu ated with an MBA from Temple in Philadelphia. His American wife, Rona, helped him adjust to the American lifestyle and his first job with Miller Brewing Company helped introduce him to the beer business in America. While he was with Miller he be came interested in the development of Grolsch. He joined the Grolsch team in February 1980, and soon moved from Philadelphia to Chicago. He recently has been transferred to Los Angeles to become the South western Divisional Manager. Joe feels working for Grolsch gives him the opportunity to introduce a little bit of his Dutch heritage into the American communities. Uitvaartverzekeringen uw vertrouwen waard VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 87575 De gemeenteraadsfraktie PSP/PPR/ CPN heeft het college van b. en w. schriftelijk op een aantal verkeerson- veilige punten in het recreatiegebied Vlakwater gewezen en aangedrongen op verbetering. Het college kan de klachten onderschrijven en zal daarom op korte termijn een aantal maatregelen in dit gebied nemen, waardoor èn de rust èn de verkeersveilig gediend worden. Het gedeelte van de Weg in de Berg tussen Kempweg en Hoopweg zal worden afgesloten voor het gemotori seerd verkeer en worden aangewezen als toeristisch fietspad. Het bestemmings verkeer voor de aanliggende percelen krijgt een ontheffing. De aansluiting van de noordelijke tak van de kruising Weg in den Berg- Kempweg kan daardoor drastisch wor den versmald. Door een en ander wordt de verkeersveiligheid op bovnenoemd kruispunt drastisch verbeterd. Het weggedeelte tussen Kempweg en Weg in Den Berg blijft toegankelijk voor alle verkeer. Bij de aansluiting Vlakwater-Kempweg wordt het bord „doodlopende weg" geplaatst. Om te vookomen dat bezoekers van het tennispark/-hal in de bermen blijven parkeren, moet aan beide zijden van de weg een parkeerverbod worden ingesteld. Langs de Kempweg zal voldoende parkeerruimte zijn voor het geval het parkeerterrein van de Tennis- hal volledig bezet is. De Drilsweg, verbindingsweg tussen Vlakwater en Hoopweg zal voor alle gemotoriseerd verkeer worden afgeslo ten bij de aansluitingen op de Hoopweg en Vlakwater en eveneens als toeristisch fietspad worden aangewezen. Omdat aan aantal wegen buiten de bebouwde kom liggen, zullen gedepu teerde staten de verkeersmaatregelen moeten nemen. Een verzoek hiertoe is inmiddels ingediend. Ook is de PLEM verzocht een lichtmast te plaatsen op de kruising Weg in den Berg-Vlakwater.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9