GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting RAAD HOUDT A.S. DINSDAG ALGEMENE BESCHOUWINGEN OP DE BEGROTING 1983 Inspraakavond op het programma specifiek welzijn 1983 ZWEMBAD Geen commissie vergadering „Emancipatie" in takenpakket van commisiie onderw. en cultuur Tarieven voor bestrijding van ongedierte vastgesteld Hinderwet Bouwvergunningen aangevraagd Hinderwet RAAD ZET DINSDAG EERSTE PASSEN VAN DE MILJOENENDANS Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning verleend Verkeersspreekuur -n\" Dal wordt a.s. dinsdagavond een inge vergadering van de Venrayse emeenteraad. Daarom wordt al om VIJF uur begonnen mei hel behandelen y»n een normale agenda. Tussen zeven uur en half acht wordt de vergadering ■ven geschorst om de raadsleden de ;elegenhcld Ie geven de inwendige mens e versterken. Na heropening van de openbare vergadering zullen de verschil- ende raadsfracties hun algemene be- chouwingen op de gemeentebegroting roor 1983 houden. En is de raad tussen vijf en zeven uur liet rond gekomen met de normale igenda, waarop 27 punten staan, dan gaat men na de algemene beschouwin gen verder met deze agenda. Een pittige fergadering derhalve, die de eerste van Ie drie aan de begroting gewijde ,,ma- athonriltingen" van de raad is. Aan de gemeenteraad zullen a.s. linsdag de volgende voorstellen worden jedaan: Hel beschikbaar stellen van een «drag van 7.200,ter subsidiering ■an het introductie-project Open School nde regio noordelijk Noord Limburg; deelname in de nieuwe gemeen schappelijke regeling inzake de subsi diëring van de Stichting Limburgs Sym- k phonie Orkest; voorlopige vaststelling van vergoe- k V lingen voor het kleuter- en lager V\ inderwijs over 1981; beschikbaar stellen van gelden Atfoor het aanschaffen van meubilair .b.v. de openbare school „De Keg"; het verlenen van eervol ontslag aan Ir. H.P.H. Camps per 1 januari a.s. als jemeente-archivaris; vaststellen van de verordening op ^Jde heffing en invordering van een baat- «lasting in verband met de uitbreiding d 1981 van de riolering in Ysselsteyn; verhoging met 4% van de arieven marktgelden, begrafenisrech- en, hondenbelasting en afvalstoffen- leffing (reinigingsrechten); vaststelling van de verordening louwgrondbelasting industrieterrein imakterheide; verkoop van ca. 0.80.35 ha grond n de eerste fase van het bestemmings- ilan Landweert aan Bouwcoórdinatie- antoor drs. Ruyters b.v. te Sittard roor de bouw van 46 woningen, waar door in één bouwstroom 87 woningen kunnen worden gebouwd; verkoop van ca 2481 m1 bouw grond in de eerste fase Landweert aan de woningbouwvereniging Noord Lim burg voor de bouw van 48 z.g. H.A.T.- woningen; verkoop van een bouwkavel bouw grond in Vredepeel aan de heer P. van Duynhoven voor de uitbreiding van zijn timmerbedrijf met een opslagruimte; aankoop van ca. 1.43.00 ha grond in het bestemmingsplan Smakt van de heer L. P. Kersten; grondruil met de Stichting Psy chiatrisch Centrum St. Servatius; het beschikbaar stellen van een krediet van 270.000,— t.b.v. open bare werken in het bestemmingsplan Veulen; het beschikbaar stellen van een krediet van 5.600,—t.b.v. het beplan tingsplan Vredepeel; het beschikbaar stellen van een krediet van 38.200,— t.b.v. de ont sluiting van winkelpanden in de School straat: het beschikbaar stellen van een krediet van 155.000,— t.b.v. gedeelte lijke vernieuwing van de elektrische in stallatie in het pand Leunseweg 2 (voorm. lyceum); ongegrondverklaring van het be roepschrift van de heer F. Jenniskens te Ysselsteyn tegen weigering van een bouwvergunning voor de bouw van een loods aan de Ysselsteynseweg; ongegrondverklaring van het beroepschrift van de heer M. Michels te Merselo tegen weigering van een bouw vergunning voor de bouw van 1 mest- varkensstallen aan de Beekweg; herziening exploitatie-opzetten industrieterreine.i; het nemen van een voorbereidings- besluit partiële herziening bestemmings plan in hoofdzaak voor een perceel aan de Hoopweg; het beschikbaar stellen van 20.000,— aan S.V. Merselo, zodat de vereniging de veldverlichting op het sportpark „De Vloei'kan laten vervangen; verhoging met 4% van de tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke sportaccommodaties. Woensdag 24 november a.s. krijgen alle organisaties en andere belangstel lenden de gelegenheid om in te spreken over het welzijnsprogramma 1983. De drie betrokken wethouders zullen hier bij aanwezig zijn. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de burgerzaal van hel raadhuis. Een kleine maand geleden is de gemeente Venray uitgekomen met het welzijnsprogramma 1983. Het pro gramma 1983 geldt als een uitwerking voor het jaar 1983 van het „plan speci fiek welzijn 1982-1985". Dit laatste plan is in juni 1982 door de gemeente raad van Venray goedgekeurd. Uiteraard drukken de noodzakelijke bezuinigingen, waarmee de gemeente wordt geconfronteerd, hun stempel op het welzijnsplan voor het volgend jaar. In het programma 1983 zijn dan ook zeer beperkte mogelijkheden aanwezig voor een nieuw beleid. Het gevolg is, dat een groot aantal beleidsvoorne mens. opgenomen in het Welzijnsplan 1982-1985 opgeschoven dienen te wor den. Bovendien heeft men noodge dwongen kortingen moeten toepassen op een groot aantal subsidies. Daarom is het Welzijnsprogramma 1983 zeer nauw verbonden met de ge meentebegroting en prioriteitenstelling voor dit jaar. Dat welzijnsprogramma wordt dan ook gelijk met de gemeentebegroting voor 1983 vastgesteld. Zoals ook het welzijnsplan voor de gemeente Venray het gehele terrein van iet specifiek welzijn omvat, is dit ook het geval voor het programma 1983. In het programma is verder een on derscheid gemaakt in de drie hoofd elementen: Zor^ Educatie Recreatie. Bij deze driedeling is een onderscheid gemaakt naar diverse werksoorten. Naast de hoofdindeling is steeds onder scheid gemaakt naar: Welke beleidsvoornemens in im materiële sfeer gedurende het program majaar aandacht zullen krijgen. Deze hebben nog een enigszins voor lopig karakter. Een en ander hangt sa men met de nog niet afgeronde discussie en voorstellen rond de verdere opzet van de welzijnsplanning. Een duidelijke relatie tussen deze aanbevelingen en de nota van aanbieding is aanwezig. Welke nieuwe activiteiten/voor zieningen zullen worden gerealiseerd. Ten aanzien van deze voornemens is een directe relatie te leggen met de z.g. prioriteitenlijst, behorende bij de ge meentebegroting 1983. Welke bestaande voorzieningen en activiteiten gemeentelijke steun zullen krijgen. Het hele proces van welzijnsplan en -programma vergt nog de nodige ge wenning. Een en ander betekent, dat de systematiek van indienen van begrotin gen en programma's door de instellin gen en organisaties nog niet geheel slui tend is. Dit betekent, dat de subsidiebe dragen, zoals die in het programma zijn opgenomen, op diverse onderdelen nog een voorlopig karakter hebben. Wél is een duidelijke relatie gelegegd naar de bedragen, zoals die in de ge meentebegroting 1983 zijn opgenomen. Het educatief programma vormt een onderdeel van het welzijnsprogramma maar is al een op een aparte inspraak- avoond aan de orde gewest. Bent u als vereniging of persoon niet in staat om deze avond te bezoeken en u wilt toch reageren op hetgeen in het pro gramma staat vermeld, dan kan dat tot 1 december 1982, via een brief aan bur gemeester en wethouders. Overigens: het programma ligt in de bibliotheek en infotiek ter inzage. Parkweg 2 - Venray Tel. 04780 - 82069 ZWEMLESSEN PARTICULIEREN Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur 24 lessen, 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 96,25 inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa door middel van een inschrijfformulier. Kas sa open: maandag, dinsdag donderdag en vrijdag van 16.45 - 18.45 u.; woens dag van 15.45 - 17.45 uur; zaterdag van 11.45- 13.45 uur, Cursussen starten vanaf 22 november 1982. lestijden groepen: 1 maandag 20.00 - 20.30 uur; donderdag 20.00 - 20.30 uur; 2 maandag 20.30-21.00uur; donderdag 20.30 - 21.00 uur. ZATERDAG DIPLOMA ZWEMMEN Aanstaande zaterdag is het bad tussen 13.00 en 16.00 uur voor het vrij zwemmen gesloten in verband met diploma zwemmen. De voor woensdag 24 november a.s. geplande vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg komt te vervallen. De eerstvolgende vergadering van deze commissie is nu gepland op woensdag 22 december 1982. Hoewel niet vernoemd in de naam van de commissie, behoort emancipatie bij het takenpakket van de commissie voor onderwijs en cultuur. Het volledige takenpakket van deze commissie bestaat, volgens de verorde ning uit: aangelegenheden op het terrein van het onderwijs en de volwassenen- tie; aangelegenheden op het terrein van de emancipatie; aangelegenheden op het terrein van cultuur (openbare bibliotheek, cul tureel centrum, vrije academie, mu ziekschool, geschied- en oudheid kundig museum, monumenten en het oud-archief; de subsidiëring van culturele activi- teiten en aangelegenheden met betrekking tot de straatnaamgeving. In het plan Specifiek Welzijn 1982/85 van de gemeente, dat in juni j.l. werd aangenomen door de gemeenteraad, wordt aangegeven wat onder „emanci patie" wordt verstaan, n.l. het schep pen van mogelijkheden voor mannen en vrouwen tot het innemen van gelijke maatschappelijke en politieke posities naar eigen keuze. Gezien de bijzondere positie van de vrouwen zal het beleid vooral zijn gericht op de „emancipatie van de vrouwen in onze samenleving". De commissie voor onderwijs en cul tuur zal het college van b. en w. advise ren en bijstaan in kwesties, die met deze emancipatiedoelstelling te maken heb ben. Dit betreft zowel het jaarlijkse emancipatieprogramma en de bestedine van de rijksbijdrage emancipatie-ac tiviteiten, als de uitwerking van de voornemens, die genoemd worden in het plan Specifiek Welzijn. Enkele voornemens zijn: het stimule ren van activiteiten voor vrouwen en voorwaarden hiervoor scheppen; ande re instellingen stimuleren om de vrou- wenbelangen meer dan tot nu toe mee te laten spelen bij beleidskeuzen, het weg nemen van discriminerende onderdelen in gemeentelijke verordeningen etc. Daarnaast is vastgesteld, dat emanci patie niet beperkt moet blijven tot de sector welzijn, maar ook een uitgangs punt moet worden door andere beleids terreinen zoals b.v. onderwijs, werkge legenheid, huisvesting etc. Dit wordt „facetbeleid" genoemd. Er is nog veel te doen op het terrein van de emancipatie en de commissie kan daarbij een belangrijke rol vervullen. Hoewel in de gemeentelijke bouwver ordening enkele bepalingen zijn opge nomen betreffende de bestrijding van ongedierte, blijft deze bestrijding toch een particuliere zaak. De gemeentelijke taak op dit gebied blijft in principe dan ook beperkt lot het geven van gratis advies en voorlichting. In de praktijk betekent het, dat door de gemeente alleen ongedierte wordt bestreden wanneer gegronde klachten van particulieren (geen bedrijven) wor den ingediend of bij bedrijging van de volksgezondheid. Tot op heden werden hiervoor geen kosten berekend. Hierin komt nu verandering. De adviezen en de voorlichting worden ook in de toekomst gratis verstrekt, doch wanneer de gemeente moet optreden bij het bestrijden van ongedierte zullen hiervoor in het vervolg rekeningen worden uitgeschreven. Wanneer de gemeente bij een muizen plaag in actie moet komen zal men hier voor 50,- moeten betalen. Bestrijding van wespen wordt door de gemeente alleen uitgevoerd in geval van hinder in huis. Hiervoor geldt een vast bedrag van 50,-. Builen normale werktijden moet 60.- worden betaald. Voor wespen buiten de woning moet men contact opnemen met de plaatselijke imkers. Bij het bestrijden van kakker lakken zullen in het vervojg de personeelskosten en de bestrijdings middelen in rekening worden gebracht. De faraomier komt slechts sporadisch voor. Tenzij er sprake is van grove on zorgvuldigheid, is dc bestrijding door de gemeente gratis bij particulieren. Bedrijven zullen bij inschakeling van de gemeente de personeelskosten en de be strijdingsmiddelen moeten betalen. Door de gemeente worden geen tapijtkevers bestreden evenmin als de boktor en houtworm. De gedupeerde zullen zelf een hiervoor gespecialiseerd bedrijf moeten inschakelen. Ook bij de bestrijding van wandlui zen kan men rekenen op gratis advies van de gemeente. Tegen betaling van personeelskosten en de kosten van de bestrijdingsmiddelen komt de gemeente desinfecteren. Vragen...? Wendt u. tot de gemeentelijke voorlichter Werkgroep markten vraagt kandidaten De werkgroep markten, die in de plaats is gekomen van de marktcommissie, zoekt twee ge gadigden uit de sector consumen tenbelang om deel uit te maken van deze werkgroep. In principe kan iedere volwassene zich kan didaat stellen, maar huisvrouwen genieten de voorkeur. Kandida ten moeten uiteraard belangstel ling hebben voor het marktge- beuren als wekelijkse gelegenheid voor het doen van huishoudelijke inkopen en als regelmatige be zoek [st]er de markt zien als so ciaal ontmoetingspunt. De consumentenvertegen- woordig[st]ers worden door b. en w. benoemd uit de personen, die zich daarvoor hebben aange meld. Een van hen vertegenwoor digt Venray-kom, de ander de kerkdorpen en de regio. De werkgroep zal uit acht le den bestaan: drie ambtenaren, twee vertegenwoordigers van de marktkooplieden, twee vertegen- woordig(sl]ers van de consumen ten en een vertegenwoordig(st]er van de plaatselijke middenstand. Er wordt door de werkgroep meestal eenmaal per kwartaal vergaderd. De vergaderingen zijn niet openbaar. De werkgroep ad viseert het college voor de prak tijk van de wekelijkse markt. Degenen, die belangstelling hebben voor deze werkgroep kunnen zich schriftelijk kandi daat stellen bij het college van b. en w. vóór 26 november a.s. on der opgave van summiere per soonsgegevens. kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: dat op 28 oktober 1982 bij hen eeq aanvraag is ingekomen van P. J. van Duijnhoven, Johan van Wyttenhorst- weg 18 te Vredepeel-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een timmerwerkplaats, waar elek tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 kW worden ge bruikt, gelegen aan de Johan van Wyt- tenhorstweg 18 te Vredepeel. dat op 28 oktober 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van F. J. M. Vergeldt, Zeilbergseweg 10 te Yssel- steyn-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Zeilbergseweg 10 te Ysselsteyn. dat op 28 oktober 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van M. J. Janssen, Pastoor Jacobspeel 1 te Yssel steyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een varkensfok kerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Pas toor Jacobspeel 1 te Ysselsteyn. dat op 1 november 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van C. X. Lin en C. H. Lin, p/a Raadhuisstraat 27 te Panningen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een Chi nees-Indisch restaurant, waar voedings- en genotmiddelen worden gebakken in oliën en vetten, gelegen aan het Kenne- dyplein 13 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 19 december 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan alddar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (afdeling openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor boven genoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag lussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als boven om schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 19 november 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een loods aan de Paardekopweg 13 te Ysselsteyn, t.n.v. W. Swinkels; het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Rouwkuilenweg 29 te Yssel steyn, t.n.v. M. A. v. d. Bogaard; het bouwen van een varkensstal aan de Pottevenweg te Ysselsteyn (per ceel M 206), t.n.v. L. Philipsen, Ring weg 12 te Ysselsteyn; het uitbreiden van de keuken/ber ging aan de Coppelenberg 4 te Merselo, t.n.v. J. Claassen; het bouwen van een varkensstal aan de Hulstweg te Oostrum (perceel R 514), t.n.v. A. P. M.Poels, Wethouder Pubbenstraat 18 te Merselo; het bouwen van een Varkensstal aan Volen 8 te Heide, t.n.v. Gebr. Poels; het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Ripseweg 4 te Vredepeel, t.n.v. A. Cornelissen; het verbouwen van de boerderij Lemmenweg 16 te Heide, t.n.v. P. H. J. H. Camps; het verbouwen van een landbouw- schuur aan de Straat 11 te Merselo, t.n.v. P. G. J. Wismans; het uitbreiden van de woning Kempweg 101 te Venray, t.n.v. Wo ningbouwvereniging „Noord-Lim burg", Plataanstraat 15 te Venray; het bouwen van een duivenhok aan de Griegstraat 8 te Venray, t.n.v. K. A. M. Tholen; het bouwen van een vrijstaande berging aan de Andeslaan 4 te Venray, t.n.v. K. Walma. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 19 november 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 19 november 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend: dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van J. P. E. Bloemen, Vrede- weg 8 te Vredepeel-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Vredeweg 8 te Vredepeel, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen. dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Firma v. d. Camp, Hen- seniusstraat 7 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een poeliers- bedrijf, waar elektromotoren worden gebruikt niet een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Henseniusstraat 7 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarde om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van M. Peeters, Heidse- schoolweg 4 te Heide-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundvee houderij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Heidseschoolweg 4 te Heide-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 3 december 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvrager, alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag een een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 19 november 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen De schaar heeft geknipt Het mes heeft gesneden De bijl heeft gehakt Het snoeimes heeft zijn werk ge daan. Al het knip-, snij-, hak- en snoei- werk heeft voor 1983 een sluitende begroting opgeleverd met op de post „onvoorzien" een bedrag van rond 170.000,—. Dat is dan 5,per inwoner. Dat er ondanks de verslechterde financiële situatie tóch een sluitende begroting aan de raad kon worden aangeboden vindt mede zijn oorzaak in het feit, dat b. en w. er van uitgaan, dat de gemeenteraad straks „ja" zegt tegen het verhogen van de onroerendgoedbelasting met 6°7o, verhoging van de tarieven met 4°7o en de voorgestelde bezuinigingen van ruim 1 miljoen gulden. Met deze gegevens maakt de gemeenteraad a.s. dinsdagavond om ZEVEN UUR (met het behandelen van de normale agenda wordt al om VIJF UUR begonnen) de eerste pas sen van de miljoenendans. De ver schillende raadsfracties zullen dan hun algemene beschouwingen geven op het gemeentelijk huishoudboek. Op maandag 13 december, 's mid dags om vier uur, krijgt dan de gemeenteraad te horen hoe het college denkt over hetgeen de algemene beschouwingen aan nieu we gezichtspunten heeft opgeleverd. Een dag later, op dinsdag 14 decem ber, slaat dan „het uur van de waar heid" wanneer de raad om twee uur bijeenkomt, om met b. en w. op één spoor te komen. Wanneer op die dag voor de laatste maal de voorzitters hamer valt, weet men precies waar men in 1983 aan toe is. Met andere woorden: wat het komend jaar wel of niet kan worden gedaan en hoeveel daarbij de financiële inbreng van de bevolking is. DE NIEUWE RAAD Degenen, die straks het laatste woord over de begroting zullen spre ken zijn de raadsleden, die in juni j.l. door U gekozen zijn en die in september met hun werk zijn begonnen. Toon daarom uw belangstelling voor het moeilijke werk van de door u gekozenen. Alle vergaderingen zijn openbaar. De publieke tribune is groot genoeg ener is voldoende koffie voor alle belangstellenden. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben aan het gemeentebestuur ver zonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergun ningen voor: het bouwen van een paardenstal aan de Overloonseweg 99 te Venray, t.n.v. M. H. J. M. Stiphout (verzend- datum 3-11-1982); het bouwen van een loods aan de Brugpas 27 te Veulen, t.n.v. J P. G. Geelen (verzenddatum 3-11-1982); het bouwen van een pluimveestal aan de Lorbaan 5 te Veulen, t.n.v. H. W. M. Muijsers (verzenddatum 3-11- 1982); het bouwen van een varkensopfok- stal aan de Pastoor Jacobspeel 1 te Ys selsteyn, t.n.v. M. J. Janssen (verzend datum 3-11-1982); het bouwen van 34 woningwetwo ningen aan de Maasheseweg/St. Oda- straat te Venray, t.n.v. Woningbouw vereniging „Noord-Limburg", Pla- taanstraat 15 te Venray (verzenddatum 3-11-1982); het bouwen van 18 woningwetwo ningen in Ysselsteyn en 12 in Veulen, t.n.v. Woningbouwvereniging „Noord- Limburg", Plataanstraat 15 te Venray (verzenddatum 8-11-1982); het herbouwen van de woniag Op de Kamp 2 te Merselo, t.n.v. J. H. M. van Rheden (verzenddatum 8-11-1982). Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 19 november 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 november voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrogffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het slopen van de berging en het bouwen van de garage en erfafscheiding aan de Peter Janssenweg 19, t.n.v. J. J. H. Wismans; het bouwen van een carport aan de Kempweg 87, t.n.v. W. H. Geurts; het bouwen van een garage/werk plaats en het slopen van de berging aan de St. Antoniusstraat 117, t.n.v. C. M. H. van Duijnhoven; het bouwen van een garage aan de Dioniusstraat 22, t.n.v. A. W. H. Fleur- kens; het aanbrengen van een rookka naal aan de Ouverturestraat 47, t.n.v. A. A. Louwerse; het verbouwen van een cafetaria aan de Hoenderstraat 36, t.n.v. E. M. J. Sijbers; het bouwen van een tweede be drijfswoning aan de Horsterweg 9a, t.n.v. W. G. M. Loenen; het bouwen van een loods aan de Kempkensberg 2, t.n.v. H. M. H. van Ass; het bouwen van een loods aan de Brugpas 27, t.n.v. J. P. G. Geelen; het bouwen van een varkensop- fokstal aan de Past. Jacobspeel 1, t.n.v. M. J. Janssen; het bouwen van een broeikas aan de Bolderik 12, t.n.v. W. A. Harrewijn; het bouwen van een tuinberging aan de St. Antoniusstraat 45, t.n.v. A. W. Hermans; het bouwen van een tuinhuisje aan de St. Franciscuslaan 12, t.n.v. Mevr. J. Arts-Wiebe; het bouwen van een toiletgedeelte aan het telefoongebouw aan de Coppe lenberg 26, t.n.v. Staatsbedrijf der PTT; Het bouwen van een toiletgedeelte aan het telefoongebouw aan de Casten- rayse weg, t.n.v. Staatsbedrijf der P.P.T.; het ait breiden van net winkelpand aan de Grotestraat 40, t.n.v. Exploitatie maatschappij Sanders; het aanbrengen van een rookka naal aan de Mambostraat 47, t.n.v. J. M. Pellis; het uitbreiden van de varkensstal met een schuur aan de Vredeweg 17, t.n.v. P. J. S. van Vegchel; het bouwen van 48 HAT-wonin- gen in het bestemmingsplan Landweert, t.n.v. de woningbouwvereniging Noord Limburg; het bouwen van 18 woningen Ys selsteyn aan het Veenmos 2 t/m 36 even, 12 woningen Veulen aan De Vlies 26 t/m 32 even, 33 t/m 40 oneven en even, t.n.v. de woningbouwvereniging Noord-Limburg; het bouwen van 32 woningen in de 2e fase Landweert, t.n.v. Stienstra Heerlen b.v. Venray, 19 november 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Op donderdaa 24 nov. a.s. wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuurge- houden in het raadhuis. Iedereen, die opmerkingen over een bepaalde verkeerssituatie heeft, kan een afspraak maken om dit verkeerspro bleem persoonlijk in het verkeers spreekuur ter sprake te brengen bij ambtenaren van de afdelingen Open bare Orde en Veiligheid, Civieltech nische Werken en Verkeer en aan de politie. Voor het maken van een afspraak kan men contact opnemen met de heer W. Gossens (tst. 159) of de heer G. Rutten (tst. 320). Spoorwegovergangen worden gesloten Op woensdag 24, donderdag 25 en vrijdag 26 november zullen drie over gangen in de spoorlijn Nijmegen-Venlo tijdelijk voor alle verkeer worden afgesloten. In verband met werkzaam heden aan de spoorlijn geldt de afsluiting van 7.30 tot 16.00 uur. Op woensdag 24 november gaat de overweg in de Gunhoekweg worden af gesloten. Op donderdag 25 november gaat op genoemde tijd de overweg in de Meerloseweg dicht en op vrijdag 26 n'ovember volgt dan de afsluiting van de overweg Oirloseheide-Roland. De wegen worden afgesloten door de fa. N.V. Structon te Maarssen.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15