Grandioze carnavalszittingen voor Groët Rooy 601 De Wetleling AGENDA JO VAN ELS 40 jaar bij „EUTEHPE" Jubilarissen Venrays Mannenkoor Sporten helpt Helpt sporten GEVONDEN CONCERT EN TONEEL IN HET GEMEENSCHAPS HUIS TE OOSTRUM Storingsvrij de winter door. Volgende week vrijdag en zaterdag avond gaat de officiële feestweek ter gelegenheid van het 4x11 jarig jubi leum van Vastelaoves vereniging de Piëlhaas van start. De zittingen op beide avonden in de Schouwburg onder de naam Groët Rooy" worden verzorgd door alle Vastelaovesverenigingen van Kerkdorpen cn de Kom van Venray. Maandenlang is men al bezig met de voorbereidingen voor deze twee avon den en bijna alle kerkdorpen leveren hun bijdragen met eigen artiesten. De inzet tijdens de voorbereidingen is enorm geweest, de verwachtingen kun nen dan ook terecht hooggespannen zijn. De avonden zijn opgezet in samenwerking met de Vorstenraad, een overkoepelend orgaan vaarin alle Vaste laovesverenigingen vertegenwoordigd zijn. De muzikale begeleiding tijdens beide zittingsavonden is in handen van de Venrayse hofkapel terwijl op Vrijdag avond de Fideler Rosenthaler uit Merselo en op zaterdag de Smele Blaozers uit Ysselsteyn hun muzikale medewerking verlenen bij de bals die aansluitend aan de zittingen in de foyer plaats zullen vinden. Op vrijdag is dat het Groët Rooy bal en op zaterdag het traditionele Vorstenraadsbal. Kaarten voor beide avonden zijn in Voorverkoop verkrijgbaar in de Schouwburg op zaterdag 13 november van 10.00 tot 13.00 uur en bij alle Rabobanken tijdens werkdagen. Een avond die geen eankele vastelao- vesvierder van Groët Rooy mag missen dus zorg dat u erbij bent. ZATERDAG GROTE RUILDAG FOTOSPAARAKTIE4X 11 ENORM SUCCES. De fotospaaraktie die het Venrays Winkelcentrum in samenwerking met de Piëlhaas in het kader van 4x11 heeft georganiseerd heeft, is een enorm succes. Tot en met zaterdag 13 november krijgt u bij alle deelnemende winkeliers fotoplaatjes voor iedere vijf gulden die U besteed. Deze plakt u op het spaarformulier en bij elke complete serie krijgt u nadat u de serie bij het V.V.V. kantoor in de schouwburg heeft laten afstempelen een waardebon voor een aardige attentie. Heeft u alle vier de series compleet dan moet u het formulier bij een der plaatselijke banken inleveren en maakt u kans op de hoofdprijs: een rondvlucht boven Venray. RUILBEURS De fotospaaraktie is met name bij de jeugd maar ook bij veel ouderen een geweldige rage geworden. Op Scholen, familiefeestjes, verenigingen etc. etc. wordt middels onderling ruilen getracht zoveel mogelijk verschillende foto- plaatjes te krijgen. Zelfs op de zwarte markt is het eoed zaken doen. Om iedereen in de gelegenheid te stellen om op legale wijze door onderling ruilen de nodige fotoplaatjes te verkrijgen hebben wij zaterdag 13 november Grote Ruildag genoemd. Op een drietal centrale plaatsen in het Centrum, voor het oude gemeentehuis op de Grote Markt, bij het standbeeld van Hensenius en bij de schouwburg, kan eenieder proberen zijn benodigde plaatjes door ruiling proberen te verkrijgen. DE PIËLHAAS ZINGT Z'N EIGEN LIED Bij het naderende 4x11 feest van de Venrayse Vasllaovesvereniging begint ,,De Piëlhaas" niet alleen de staart in de lucht te steken, maar ook danig te roeren! Immers naar' aanleiding van dit 44 jarig bestaan, is 'n feestweerk gepland volgestouwd met karnavlistische aktivi- teitcn. Reeds maanden zijn verschillen de commissies hard bezig om 'n programma op stapel te zetten dat zal plaats vinden in de week van 21 t.m. 27 november a.s. Een wezelijk onderdeel van. dit feestelijk gebeuren is het uitbrengen van de eerste Venrayse Langspeelplaat. Sinds Mei 1981 is 'n produktie-team, in samenwerking met de bekende musicus arrangeur Jan Theelen uit Munsterge- lecn, bezig om e.e.a. in 'n passend „Piëlhaasjasje" te steken. Dat binnen het Venrayse karnavals- gebeuren voldoende muzikale ingredi ënten voorhanden zijn om 'n langspeel plaat te vullen is 'n bekend gegeven en mede reden genoeg om dit muzikaal- karnavalistische projekt, in het kader van dit 44-jarig bestaan, te realiseren. Meer dan honderd bekende en onbe kende Venrayse „schlagers" kwamen in aanmerking om deze uit te brengen plaat te ^eren, voorwaar een zware klus om hieruit de juiste keuze te maken, 'n keuze overigens die zou moeten aanslui ten bij het 4 x 11 jarig feest. In nauw overleg met Jan Theelen heeft het produktie-team een composi tie weten te maken van oude en nieuwe liedjes, aangevuld met Cirkus Mök impressies en Kerkdorpenliedjes, waar mee, in tegenstelling tot andere karna- vals LP's, een meer gedifferentieerd scala van muzikale karnavalsmomenten werd gecreëerd. Ook de verscheidenheid in orkestrale uitvoering van het een en ander, o.a. door de Hofkapel, Bee Hive Jazzband en studio-orkest, de vocale interpre tatie van Venrayse artiesten en de voortreffelijk op tekst afgestemde arrangementen zullen het karakter van deze eerste LP van de Piëlhaas sieren. Een keurig verzorgde hoes comple- teerd dit Piëlhaasprodukt waarbij nog moet worden opgemerkt dat mede door toedoen van het Venrayse V.V.V. dit „Rooise Toonbeeld" tot stand is gekomen. Op 21 november a.s. zal de vastelao ves LP, door alle medewerkende artiesten, live worden gepresenteerd in 'n speciaal zondagochtendconcert waar na de plaat in verkoop zal gaan als een produkt waarop de Hazen en Hazinne- kes zichzelf en hun oortjes kunnen spitsen De Venrayse musicus Jo van Els zal 'zaterdag 13 november a.s. tijdens de jaarlijkse Cecilia-viering gehuldigd wor den i.v.m. zijn 40-jarig lidmaatschap van de Koninklijke Harmonie Euterpe. Jo van Els, een telg van de bekende Venrayse muzikanten-familie van Els, begon zijn muzikale loopbaan in 1939 als leerling klarinettist bij Venrays Har monie. Zijn leermeester, de toenmalige diri gent Henri Welting, ontdekte in zijn leerling vele muzikale gaven en advi seerde om ook vioollessen te gaan volgen. De oorlog gooide veel roet in het eten maar de jonge muzikant ontwikkelde zich tot een all-round musicus, die behalve de klarinet, saxofoon en viool nog diverse andere instrumenten be speelt. Jo van Els heeft zich als musicus in de loop der jaren grote bekendheid ver worven in het Noord-Limburgse mu ziekleven en met name Venray heeft in ruime mate van zijn veelzijdige muzi kale talenten kunnen profiteren. Hij leidde jarenlang een eigen dans- orkest, het ensemble Jo van Els en maakte in de jaren vijftig deel uit van het bekende orkest Harrie Janssen waartoe ook de Selvera's en Tony Bas behoorden. Gedurende IS jaren was hij leider van het huisorkest van Rank Xerox, de Rank All Stars. Met dit orkest verzorgde hij vele jaren de jongerenviering in Venray's Vredeskerk en schreef muziek-arrange- menten zowel voor het orkest als voor het jongerenkoor dat hij ook enige tijd onder zijn hoede nam. Jo van Els was ook de grondlegger van de muziektherapie in de Venrayse Psychiatrische Centra en talloze malen verzorgde hij het muzikale gedeelte van de revue-opvoering op St. Anna. Venray deed nimmer tcvergeets een beroep op hem en mede dankzij Jo van Els telt Venray thans zoveel joeks- kapellen, die allen wel een aangepaste compositie of arrangement van zijn hand spelen. Hij was en is nog instruc teur van enkele van deze kapellen o.a. de Plaarzèk, Jats-Marieen Moj Zat. Hij schreef de muziek van enkele Venrayse Carnavalsschlagers zoals het overbekende „Knoevele" en het lijflied „Schutteraars" van de bewoners van Het Schuttersveld, waar hij talloze malen de muziek verzorgde op feest avonden, carnaval enz. Naast al die muzikale aktiviteiten was de heer can Els meer dan 40 jaar een trouw en aktief lid van Harmonie Euterpe. Niet alleen als muzikant maar ook als muziekdocent die vele jeugdige leerlin gen onder zijn hoede nam. Zaterdag 13 november zal zoals gezegd de heer van Els gehuldigd worden en wel om 21.00 uur in het ver enigingslokaal „De Perdstal". Bij die huldiging zal ook de heer Eddie Lucassen worden betrokken wegens zijn 25-jarig lidmaatschap. Eddie Lucassen is een telg van een andere Venrayse muzikantenfamilie. De heer Lucassen woont in Overloon, maar bezoekt elke week trouw de repe titie. Daarbij is hij lid van de bekende Rooyse Hofkapel. KOE UIT SLOOT GERED Venrays brandweer werd ingezet voor een in nood verkerende koe. Aan de Baggerweg was een net gekalfde koe in een sloot geraakt en kon op eigen kracht niet meer op de kant komen. Venrays brandweerlieden wisten het dier aan de kant te brengen. Koe en kalf maken het naar omstandigheden goed. WATEROVERLAST IN POLITIEBUREAU. De Venrayse brandweer moest in aktic komen om de wateroverlast te keren, welke in het politiebureau was ontstaan doordat een filter gesprongen was. Toevallige ontdekking kon erger voorkomen. Zoals verwacht kon wor den hadden de brandweerlieden in de kortste keren de politiemannen van hun wateroverlast bevrijd. De schade bleef beperkt. Deskundigen zullen trachten te achterhalen hoe die filter kapot is kunnen gaan. Tijdens 'n feestelijke bijeenkomst in de Venrayse schouwburg j.l. zaterdag werd er door de afgevaardigde van 't Kon. Ned. Zangers Verbond, de heer Creemers, aan een drietal leden van Venrays Mannenkoor 'n onderschei ding uitgereikt, wegens het 25-jarig lid maatschap van het koor. Het waren de heren Theo Jacobs, Leo Oudenhoven en Wim Smits. Alle drie hebben in 't verleden hun sporen voor het koor ruimschoots verdiend en waren diverse jaren be stuurslid van et koor. Dit geldt ook voor de 4e jubilaris van 't koor de heer Jeu Aarts die z'n 12'/5- jarig jubileum vierde. Alle vier kregen uit handen van beschermheer Burge meester H.J.M. Defesche een hcrinnc- ringsbord aangeboden. Ook de dames van de jubilarissen werden door voor zitter Hans Gommans in de bloemetjes gezet. Tijdens de diverse toespraken kon men dan ook beluisteren dat het koor een zeer bloeiende periode doormaakt en dat de 90 zangers o.l.v. Dhr Pierre Gerits uit Hoensbroek door keihard en serieus te werken een zeer hoog muzi kaal niveau nastreven. Men heeft dan ook voor de toekomst grootse plannen, o.a. de viering van 't 75-jarig bestaan cn in dit kader 'n grote concertreis naar Wales. Dit is de slogan van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten cn die is niet zomaar gekozen. Het is bekend dat ongeveer 4 miljoen Nederlanders op vele wijzen aan sport doen. Die mogelijkheden zijn er in ons land. Jammer, dat wanneer je gehandicapt bent dit lang niet altijd mogdijk is. Je moet dan maar aan de kant blijven staan. Dat kan niemands bedoeling zijn. Daaiom is dat Nationaal Fonds Sport Gehandicapten er. Om ervoor te zorgen dat niemand langs de lijn behoeft te blijven staan; dat ook gehandicapten in hun vrije tijd kunnen sporten, dan moet er nog heel wal gebeuren, op velerlei gebied. Er zijn nog veel aanpassingen nodig om, wanneer je gehandicapt bent, binnen te kunnen komen, er is veel aangepast spelmateriaal nodig, en er zijn nog veel wensen in het kader van de opleidingen. Sport bevordert bovendien het soci aal contakt onderling en met niet-ge- handicapten, maar dat vraagt veel. Dat vraagt veel vrijwilligers die metterdaad bereid zijn te helpen laten sporten. Dat vraagt veel vrijwilligers die eens per j*ar bereid zijn de collectebus te laten rammelen. Dat vraagt ook iets van u. nl. die geldelijke bijdrage die dit alles mogelijk, moet maken. En komt u toevallig die collectebus in de week van 15-21 november a.s. niet tegen, wees ervan overtuigd dat wij uw bijdrage verlangend tegemoet zien op onze Girorekening 5855 t.n.v. hel Nationaal Fonds Sport Gehandicapten te Den Haag. Alvast bedankt voor uw steun en hulp. U kunt ook storten op rekening 2347 90 059 Ned. Credietbank Venray ten name van Nat. Fonds Sport Gehandi capten afd. Venray. Een jonge zwarte poes met wit vlekje onder de nek; varken; Bruin/grijze jonge Duitse staander, teef; 1 bruine handschoen; zwart gestreepte shawl; blauwe regencape; 1 kinderschoentje, rechts, maat 20; een sleutelring met hanger en 5 sleutels; Lips sleutel met geel label; kindertas met inhoud: geld, schoolspaarkaart; draagriem, vermoe delijk van gitaar; zwarte jonge poes met rood riempje met belletje. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. Scholenkontakt- raad Nrd. Limburg Op initiatief van de Scholenkontakt- raad Noordelijk Limburg en met medewerking van de Katholieke School raad Limburg en het Katholiek Peda gogisch Centrum zullen op 18 en 25 november a.s. respek.levelijk in Venray en Horst informatie- en diskussieavon- den worden georganiseerd over het voortgezet basisonderwijs. In de nota voorgezet basisonderwijs wordt voorgesteld de onderbouw van de op dit moment gescheiden schooltypen van het voortgezet onderwijs te vervan gen door een zelfstandig schooltype voor ale leerlingen die van de basis scholen afkomen. Deze school die een driejarige cursusduur zal krijgen, wordt de school voor voortgezet basisonder wijs genoemd. De nota „Verder na de basisschool" dient ter voorbereiding van een wetsont werp over een nieuw stelsel van voort gezet onderwijs, dat in 1983 zal worden ingediend. Over deze nota zal geduren de 1982 overleg gevoerd worden en advies gevraagd worden aan de onder wijsorganisaties. Voor deze avonden worden belang stellenden van harte uitgenodigd. Plaats van handeling is op 18 november in het Boschveldcollege. Zuidsingel 1 te Venray, tel. 04780-85844. In Horst zijn we op 25 november te gast in de L.H.N.O. school „De Reindonk", Bemmelstraat 2, tel 04709-4900. U kunt naar de avond komen die u het beste schikt. Aanvang van de avonden is 19.30 uur en einde is 22.00 uur. Amateur muzi kanten de microfooon is voor u! In het kader van de Muziekfeesten Merselo 1983 heeft de organisatie het plan opgevat om op donderdag 19 mei 1983 amateurmuzikanten in de gelegenheid te stellen hun muzikale kwaliteiten aan het publiek te tonen. Hierbij wordt dan voornamelijk gedacht aan amateurmuzikanten die anders niet op zeer sporadisch in de gelegenheid zijn om voor het voetlicht te treden. Muzikanten die hun hobby, muziek, voornamelijk thuis beoefenen en ook wel eens een keer naar buiten willen treden. De mogelijkheid bestaat om de deelnemers door een deskundige jury. bestaande uit op muziekgebied bekende personen, te laten beoordelen. Om het een en ander organisatorisch tijdig rond te krijgen worden de amateurmuzikanten die hieraan willen deelnemen, vriendelijk verzocht dit nu al kenbaar te maken bij de organisatie. Dit kan schriftelijk tot uiterlijk 17 december 1982, onder vermelding van het genre waarin opgetreden wordt (zang(solo, duo etc) of met welk instrument.) bij: Mej. Marjo Wistnans Pas 3 5815 CT Merselo De organisatie verwacht deelname van amateurs uit de wijde omgeving die zingen of een instrument bespelen Van Beat tot Bach, met zang en instrument dat mag! Alliance Francaise ie Asten De Alliance Francaise te Asten ontvangt op 16 november a.s. haar eerste Franse gastspreker om 20.00 uur in het College Asten Someren, Beatrix- laan 25 Asten. Monsieur Claude Verdier is naast schilder en tekenaar maker van culture le programma's voor Radio France Internationale. Zijn lezing zal gaan over: „Une révolution: L' Impressio nisme". Iedereen, die geïntresseerd is in dit onderwerp of al lang met het plan rondloopt eens nader met de Alliance francaise te willen kennis maken, is van harte welkom. Immers ook de Astense afdeling van Alliance francaise probeert naa*t zo'n dertigtal andere afdelingen de Franse cultuur in Nederland uit te dragen d.m.v. lezingen en taalcursus sen, waarbij de Civilisation francaise en dc conversatie over allerlei onderwerpen een belangrijke plaats innemen. Voor inlichtingen over de Alliance francaise en haar taalcursussen kunt u Altijd terecht bij Mevr. ter Steeg- Beudeker, Vlinkert 17, Asten, tel. 04936-3239. Verkoopmiddag Welfare Merselo Op zondag 14 nov. a.s. houdt de wel fare-afdeling van het Rode Kruis de jaarlijkse verkoopmiddag in het Ge meenschapskuis in Merselo van 2 tot 4 uur. Dan worden de handwerken die door zieken en bejaarden gemaakt zijn verkocht. Er is wederom een loterij aan verbon den. Alle opbrengsten komen ten goede aan het Rode Kruis. Unicef-verkoop in Rabobank In de week van 15 t.m. 19 november zal er een speciale St. Nicolaas- en Kerstverkoop vor. UNictF gehouden worden in de vestiging van de Rabo bank aan de Merseloseweg te Venray. De openingstijden zijn Maandag t.m. Donderdag van 9.00 tot 12.00 uur en op vrijdag van 9.00-12.00 en van 17.00 tot 19.00 uur. U kunt er terecht voor leuke St. Nico- laascadeautjes als de puzzels, kook boeken voor de jeugd, adventsboeken, correspondentiemappen, agenda's voor 1983 en natuurlijk ook voor de prachtige colektie kerstkaarten! Kerstkaarten aan huis In de week van 13 november tot 21 november zullen de leden van Basket ballvereniging Jumpers '76 kerstkaarten huis aan huis verkopen. De kaarten zullen worden aangeboden in mapjes van 10 stuks en kosten2,50 per mapje. Deze aktie is mede bedoeld om het jeugdbasketbaal in de Gemeente Venray financieel te ondersteunen. Zuid Amerikaanse VOLKSDANS Voor de tweede keer dit seizoen zal het Volksdans Overleg Limburg een dansmiddag organiseren en wel op 20 november a.s. Deze middag zal in het teken staan van Zuid-Amerikaanse volksdans. de dansleidster is Marijke Kruythot en de plaats waar gedanst wordt: ge meenschapshuis „De Reigervorst" te Nederweert-Eind. Aanvang 12.00 - 16.00 uur. Opgave en inlichtingen na 18.00 uur: S. Jansen, tel. 04760-5365. Opdracht Sporthal Horst Het Venrayse architektenburo Lerou b.v. heeft vorige week de opdracht mogen ontvangen voor de nieuwbouw van de gemeentelijke sporthal te Horst. Genoemd buro had tesamen met het Horster aannemersbedrijf Haegens en Martens een plan ingediend welke zowel qua programma van eisen als prijs vorming verkozen werd boven een aantal, door andere bedrijven, inge diende plannen. Binnen 2 maanden hoopt men de bouw te gaan starten, aangezien alle goedkeuringen en financieringen zowel door de gemeenteraad als G.S. zijn verstrekt. OPEN DAG PEUTERSPEELZAAL De Regionale Stichting Kindercentra Noordelijk Limburg, die op regionaal gebied het peuterspeelzaalwerk bege leidt en ondersteunt, houdt pi zaterdag 13 november een OPEN DAG in Peuterspeelzaal Centrum Kolkweg te Venray. Deze dag is in eerste instantie bedoeld voor betrokkenen bij het peuterspeel zaalwerk (peuterleidster ouders), maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Tijdens deze open dag wordt informatie gegeven en worden ideëen aangereikt, die betrek king hebben op de historie van het speelzaal werk, landelijke en provinciale organisaties, speelgoed, eigengemaakt speelgoed, boekjes en brochures, de peuter betreffende b.v. over zindelijk worden, moeilijk slapen, moeilijk eten etc. De openingstijd is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Dus tijd genoeg om even binnen te lopen. Er wordt voor (beperkte) kinderopvan gezorgd. Op zondag 14 en maandag 15 november a.s. zullen harmonie Sub Matris Tutela en toneelvereniging De Vlasbloem gezamelijk weer de jaarlijkse concert- en toneelavonden verzorgen. Deze avonden worden gehouden in het gemeenschpshuis. Op beide avonden zal het tamboer- korps van de harmonie openen om 19.50 uur. Het tamboerk.orps zal enkele concertwerken ten gehore brengen, waaronder Quasi Bassa Nova van O. Clark en Solisten jolijt van S. Egberts. Na het optreden van het tamboer korps zal het orkest van de harmonie aan haar concert beginnen. Tijdens dit concert zullen ook de concourswerken ten gehore worden gebracht. Deze wer ken zullen op zaterdag 20 november a.s. op het concours in St. Michielsgestel worden uitgevoerd. Het gaat hier om de werken United-Youth van H. van Lijnschooten en Caesar en Cleopatra van G. Boedijn. Daarnaast wordt tijdens het komende concert ook lichtere muziek ten gehore gebracht, zoals Vaudeville Suite van P. Scheffer en de wals Die Lerchesang van K. Vacek. Na het concert is het dan de beurt aan de toneelvereniging De Vlasbloem met het toneelspel Niets veranderlijker dan een mens. Het is een blijspel in vier bedrijven van P. Joh. Zonruiter. Hoofdpersoon in het verhaal is Her man, die getrouwd is met een weduwe, wier eerste man enkele jaren geleden gestorven is. Het portret van deze eerste man staat op een ereplaats in de huis kamer. hel was een beste, brave man en goed echtgenoot. De Tweede echt genoot, Herman, kan daar nog veel van leren, hetgeen uiteraard voor Herman de nodige problemen oplevert. Daar moet wat aan gedaan worden. Herman neemt een list te baat om zichzelf die plaats te verzekeren, die hem als echtgenoot toekomt. Olga is de naam van de vrouw, Sofie heet haar inwonen de zuster en Sonja is Olga's dochter, die ruzie krijgt met Gerard, haar verloofde. Verder komen in dit spel voor. Opa met zijn talrijke hobby's en Bram, de buurman-vrijgezel. Tenslotte is er dan nog Truus de dienstbode, nogal vrij postig maar met een grote levensblijheid en een grote dosis humor. De entree voor deze uitvoeringen be draagt ƒ4,50 per persoon. Een donateurskaart geeft recht op vrije toe gang voor twee personen bij een van deze avonden. Voorafgaande aan de uitvoeringen zal door toneelvereniging De Vlasbloem op zaterdag 13 november a.s. om 14.00 uur de generale repetitie gehouden worden. Deze generale repetitie kan, evenals verleden jaar, weer bijgewoond worden door de leden van de Zonne bloem afd. Venray. De muzikanten en acteurs hebben er alles aan gedaan om van deze avonden weer fijne muziek- en toneelavonden te maken. Voor de muzikanten is het tegelijkertijd het laatste concert vóór hun deelname aan het concours te St. Michielsgestel. Mede ook namens to neelvereniging De Vlasbloem wensen wij hen graag alle succes toe bij hun concours-deelname. Bij deze concert- en toneelavonden zijn alle bezoekers van harte welkom en wij wensen iedereen een plezierige avond. MATERIEELE SCHADE Een bestuurder van een personenauto verleende bij de kruising St. Jozeflaan- Op de Bus, geen voorrang aan een van rechts uit die straat komende personen auto. Bij de ontstane botsing bleef het bij materieele schade. PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTLING 12 november t.m. 18 november, vrijdag 12 november. 19.00-14.00 Zaalvoetbalcompetie. Voor het programma zie sportpagina. Zaterdag 13 november. 9.00-10.00 Wetteling 3-Klomp 2 zaalv. 10.00-15.00 Manual Handbal, competitie vanaf 12.00 uur. HP-Popeye DA-PoPeye 1 DP-Heldia I HA-Blerick 3 15.00-18.00 zaalvoetbal competitie, dames. EJP 2-de Zwaan *t Huukske-EJP 1 Pauline-GFC'33 18.00-19.00 Bowling Bistro zaalv. vr. 19.00-21.30Jumpers Baskestball comp. 21.30-22.30 Spraeland Sport. Zondag 14 november. 9.00-10.00 zaalvoetbal jeugd. 10.00-12.00 Badminton comp. Venray 5-Good Luck 6 12.00-15.00 uur Badminton voor recre anten. 15.00-19.30 Manual handbalcomp. 19.30-20.30 Batu Badaun. Maandag 15 november. 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-24.00 Zaalvoetbal comp. Dinsdag 16 november. 18.00-21.00 V.C.Rooytr. 21.00-23.00 Badminton. Woensdag 18 november. 19.00-22.30 Badminton tr. 22.30-24.00 Z.V.V. de Wetteling zaalv. Donderdag 18 november. 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 V.C.Rooy tr. fiejuan v|sai4jojiqiq ajequado Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling. A boeken (tot 9 jaar) - Fuchshuber, a. De vergeten tuin. Als Katja terugkomt van de bakker, belandt ze in een vergeten tuin, waarin alles ligt wat de mensen zijn vergeten of kwijt geraakt. Prentenboek om voor te lezen aan ouder. - Grote bedtijdboek. Bundel korte verhalen en rijmpjes in de fantasiesfeer met een moralistische ondertoon. Om voor te lezen vanaf 5 jaar. - Pelgrom, E. Een droom lijkt net echt. Bokje is verdrietig omdat hij niet weet wat dromen is. Maar op een nacaht droomt hij een massa avonturen. Leesoefenstof voor kinderen die een paar maanden leesonderwijs hebben gevolgd. Bboeken(van 9 tot 11 jaar) - Schouten A. De vrouw met de honde- kar. In 1861 logeert Kees bij juf in de duinen bij Haarlem. Net als het leuk wordt, schopt een vrouw met een hondekar alles in de war. Ze heeft van die helle ogen, waarmee ze dwars door je heen kijkt. - Verschoor van der Vlis, N. Ruut en Nienke. Ruut gaat met haar familie en haar vriendin Nienke met vakantie naar de zeel Met Gods hulp redt Nienke een jongetje, waarna zijn ouders haar grootste wens vervullen. - Wallace, L. Ben Hur. Beschrijving van dc verhoudingen tussen de op macht beluste Romeinen en de zich verzettende joden aan het begin van de jaartelling. - Wheeler, J.D. Billie Bradley en haar spookhuis. Billie Bradley en haar vrien dinnen belevean weer spannende avon turen als zich allerlei geheimzinnig heden in huis voordoen. C boeken (Vanaf ±11 jaar) - Bouhuys, M. Anne Frank is niet van Gisteren. Gefingeerde verhalen over familie Frank en haar huisgenoten ten tijde van de oorlogsjaren 1940-1945. - Marxveldt, Cissy van. Kwikzilver. Een jonge, zorgeloos levende vrouw krijgt het heel moeilijk als haar man ziek wordt en vervolgens in financiële moeilijkheden raakt. CURSUS OUDER WORDENDE MENS Het Groene Kruis is van plan om bij voldoende deelname, te starten met een cursus voor personen vanaf 60 jaar of ouder. De onderwerpen welke behandeld worden zijn: Voeding, medicijnen, slapen, slapeloosheid, beweging, ont spanning, informatie kruiswerk, een zaamheid en veel voorkomende ziekten. Verder bestaat er ook nog een mogelijkheid om andere onderwerpen naa eigen keuze in te brengen. Met deze cursus wordt half januari gestart. De kosten zijn 10,- per persoon, voor een echtpaar ƒ15,-. Heeft U belangstelling dan kunt u zich opgeven bij: Het Groene Kruis Venray telefoon. 04780-81269 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken. Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz, Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren -terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13-00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar O. VERHAEGEN, telefoon 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 dienst op vrijdag, zaterdag en zondag KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 Rijden m de win tec is i niet prettig. Regen, sneeuw en \js maken het rijden moeilijk en soms bijna onmogelijk Het is verstandig uw auto hierop voor te bereiden. Onze aantrekkelijke speciale winter- inspektie houdt o a. in. koplampen afstellen, elektronische motorafstelling, controle op koelvloeistof beveiligingsgraad. accu- conditie en nog veel meer Bel onze werkplaats receptie en vraag meer gegevens over I onze Winterinspektie. U kunt I er op vertrouwen; wij zorgen dat uw auto er deze winter I tegen kan. y Autobedrijf van Haren BV RAADHUISSTRAAT 38 VENRAY TEL 85300 WONINGKLACHTEN IN BRUKSKEII ONDERZOCHT. Naar aanleiding van schriftelijke door de P.v.d.A. ingediende klachten over vochtigheidsverschijnselen en en scheurvorming in woningen in Brukske II heeft de gemeentelijke dienst Bouw- en Woningtoezicht een nader onderzoek ingesteld. Er werden in enkele gevallen vochtig heidsverschijnselen, regendoorslag en onvolkomen afwerking (douches) ge constateerd. Het merendeel van de klachten betrof scheurvorming in bin nenmuren en scheidingswanden. In een enkel geval werd een erg hinderlijke scheur geconstateerd. Naar mening van de Bouw- en Woningtoezicht zijn de scheuren niet gevaarlijk. De veiligheid van de woonhuizen is dus niet in het geding. Wèl zijn er hinderlijke aspecten zoals het lelijk in het zicht komende scheuren, koude, tocht, uitvallend gruis en losse tegels. De door Bouw- en Woningtoezicht gemaakte inventarisatie van de klachten is met het verzoek de nodige verbete ringen aan te brengen onder de aandacht van de Woningbouwvereni ging Noord Limburg gebracht.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3