PEEL EN MAAS Venray uit haar ongenoegen bij de minister over het openbaarvervoer Vrijdag staat in het teken van de Venrayse Schaapscompagnieën cor Midgetgolf Raads vergadering Heerlo-Wanssum SCHOUWBURG- NIEUWS ALLERZIELENYIERING ebberink Oktober was 'n recordmaand voor het Cultureel Centrum Peter Janssenweg EXPOSITIE Iet zal ongetwijfeld niet gebeuren, a.s vrijdagmiddag de aardbol even vergeten om zijn as te draaien, meer zich achter elkaar drie plech- ieden zullen voordoen in de burger- l(voormalige kapel) van het raad- s. Wèl zijn het gebeurtenissen u-bij we zelf even mogen stilstaan, dat ze alle drie te maken hebben met rijk stuk Venrays verleden. Met de dat Venrayse mannen en jongens >r de wereld trokken om schapen te >en, te verkopen en te exposeren en meer dan een eeuw lang. Nu spreken over de tijd tussen het begin van de ige eeuw tot kort na de eerste wereld- log, toen leden van de Venrayse laapscompgnieën gedomineerd heb- iin de schapenhandel van Europa en indleggers werden van nog steeds eiende vee- en vleeshandelsbedrijven Antwerpen én Argentinië. )m vier uur vrijdagmiddag zal het oeentebestuur officieel de nazaten de Venrayse schapenhandelaren, t nu nog wonen in Belgie, Noord nkrijk en Engeland, in de burgerzaal vangen. Deze informele plechtigheid 5pt vooruit op hetgeen waarom alles egonnen: de officiële presentatie van boek over de geschiedenis van de nrayse Schaapscompagnieën, dat tot 1 draagt, ,,Die al wil koopen wat hij Daarna zal wethouder van Oers de itoonstelling van alles wat met de laapscompagnieën te maken heeft had, openen. Deze expositite wordt opend in de burgerzaal, maar wordt houden in het Venrays Museum aan Eindstraat. {UNIE Poels, Wismans, Raedts, van Meijel l. zijn namen van mensen die meer n een eeuw geleden een belangrijke I hebben gespeeld in de Europese Wapenhandel, welke vanuit Venray erd geleid. Als herders of als indelaren trokken zij de landsgrenzen rer. Sommigen van hen stichtten in lid België, Noord Frankrijk, Antwer- of Engeland een handelspost en Duwden daar. Sjef Verlinden uit Venray en de wmalisi Jan Derix van het Dagblad oor Noord Limburg hebben vele izaten van deze oud-Venrayers in het De raad van de gemeente Meerlo- anssum nam in de deze wek gehouden idsvcrgadering zonder hoofdelijke snming de navolgende besluiten. De verordeningsheffing onroerend edbelasting werd conform het voor- 1 aangepast. De aangeslagene in de De verordeniing „heffing (Aroe- ud-goed belasting" werd conform het orstel aangepast. De aangeslagenen lien in de toekomst op hun aanslag jet alle gemeentelijke belastingen ver lijd krijgen. De heer Hendriks was er behoor- k naast met zijn berekening, toen hij 1de dat de 12 te bouwen woningen el te duur zouden worden, 160.000.- nd hij te hoog. Verwondering bij Uege en raad, maar het bleek dat endriks zich weer eens een keer vergist kd. Over de gehouden algemene be- ïouwingen op de begroting voor het ir 1983 kunnen wij eigenlijk kort zijn. ij willen vermelden dat er van de 11 ladsleden er 10 deelnamen aan die schouwingen; baron de Weichs de enne de traditie voortzette om zijn be- louwingen niet op papier te zetten, aar wat losse opmerkingen wilde aken; dat het raadslid P. Beterams de Drtste beschouwing hield en dat de ride leden van de Progressieve Kombi- itie, de heren L. Beterams en J. Werk- oven meer lijd nodig hadden dan de idere raadsleden tesamen. Natuurlijk kjon L. Beterams weer iet nalaten een tirade af te vuren aan et adres van het college: Het beleid van et college zal de komende 4 jaar weer ■duidelijk zijn en er zal geen moeite orden gedaan om de informatieachter- and te verkleinen. Politiek is het allege onvolwassen en boert geen unenhangend beleid. Hij vroeg zich af f het niet zinvol zou zijn de algemene eschouwingen in de volgende jaren op tn vroeger tijdstip te laten houden, ipdat het college in zijn memorie van ■dichting met de wensen van de raads- den rekening kon houden Bij vrijwel alle sprekers kwam de ens naar voren de bouw van het emeentehuis op een andere plaats te aliseren nu er toch geen haast meer iboden is. Onderzoekingen zullen nog loeten worden gedaan voor de bouw an een sporthal c.q. de vergroting van e gymzaal, teneinde de volleybalsport logelijk te maken. Verbetering van wegen, worung- ouw en speciaal de bouw van sociale oningen, staan bij verschillende spre- ers hoog genoteerd. Zo ook de aktive- ng van de werkgelegenheid. Verschillende raadsleden vonden et een goede zaak om geen rentebij- chrijvingen meer te doen op te kopen bouwgrond. Ook werd aandacht gevraagd voor openbare aanbestedingen en voor at betreft het gemeentehuis werd ge el om aannemers binnnen de eente een kans te geven. Vogelkersbestrijding zal in samen ging mer particuliere bosbezitters hand moeten worden genomen. Openbaarheid van de commissies erd door velen onderstreept, al moet jjc openbaarheid aan bepaalde spelre- ls worden onderworpen. Het college van b. en w. zal binnen 4 dagen antwoord geven op de vele 'ragen en suggesties van de raad. buitenland bezocht en vonden stof te over voor het schrijven van een tweedelig boek. Het Venrayse gemeente bestuur heeft deze vertegenwoordigers van oude Venrayse geslachten uitge nodigd. Zij zullen om 16.00 uur officieel worden ontvangen door het gemeentebestuur waarna zij informeel een uurtje met elkaar kunnen praten of, indien nodig, de kennismaking her nieuwen. PRESENTATIE VAN HET BOEK. Om vijf uur wordt in de burgerzaal gastvrijheid verleend aan Uitgevers maatschappij Dagblad voor Noord Limburg in verband met de presentatie van het boek „Die al wil Koopen wat hij ziet...". Onder deze misschien wat onmoge lijke titel(ontleend aan een gedicht van Cornelis Raedts) hebben beide schrij vers een opzienbarend stuk streekge schiedenis samengebundeld in twee boekdelen. Vele tientallen Noordlim burgse families worden ten tonele gevoerd bij het beschrijven van de handels- en ondernemingsgeest van Venrayse mannen uit de vorige eeuw. Het boek is rijk geïllustreerd en vormt zonder meer een belangrijke bijdrage aan de geschiedschrijving van Venray in het bijzonder en Noord Limburg in net algemeen. Nadat Dr. J. Susante een inleiding zal hebben gehouden over het onderwerp „Ondernemersschap vroeger en nu" en burgemeester defesche een toespraak heeft gehouden, zullen de auteurs exemplaren van het boek aanbieden aan enkele vertegenwoordigers van families die deel hebben uitgemaakt van de Ven rayse Schaapscompagnieën. Leerlingen van de Muziekschool zullen de plechtig heid opluisteren. TENTOONSTELLING Het verschijnen van het belangwek kende boek was voor de museumcom missie aanleiding om in het Geschied en Oudheidkundig Museum aan de Eindstraat (Freulekeshuus) een tentoon stelling van de Venrayse Schaapscom pagnieën in te richten. Nadat wethouder van Oers deze interessante expositie vrijdag heeft geopend, zal zij tot en met zaterdag 29 januari a.s. te bezichtigen zijn. Veel war herinnert aan de Venrayse pioniers uit de vorige eeuw is document, voorwerp, foto of schilderij te bezichti gen. Boekjes met reisnotities en waarin de transacties van onderweg werden aange tekend, foto's, paspoorten, brieven en bidprentjes van de overleden leden van de Schaapscompagnieën behoren tot de belangwekkende documenten. Van de interessantste gebruiksvoor werpen van de globetrotters noemen we stempels, brandmerken, reistassen met toebehoren, een reisdeken (comp91eet met voetenwarmers), schapenschoentjes etc. Al met al een bijzonder interessante verzameling, die een goed overzicht geeft van de ondernemingsgeest van Venrayse voorouders. En wat men misschien niet weet is, dat de zeven zilveren kandelaars en de koorbanken van de Grote Kerk ge schenken zijn van de Venrayse Schaaps compagnieën en dat ook de kerk van Oostrum het een en ander aan deze Venrayers heeft te danken. Ook dèt is op de tentoonstelling te zien naast oude landkaarten waarvan de Venrayse scha penhandelaren anderhalve eeuw geleden gebruik maakten en het eerste Venrayse „telefoonboek". Dat was een met de hand geschreven blad uit 1906 met in totaal 20 namen waarvan een kwart deel uitmaakte van de Schaapscompagnie Een zeer interessant stuk Venrayse geschiedenis in woord en beeld. Mede vanwege het fraaie herfstweer hebben vorige week zondag vele honden nabestaanden een bezoek gebracht aan de Venrayse kerkhoven en de algemene begraafplaats Boschhuizen, waar deze foto genomen werd tijdens de Allerzielendienst. Het is treurig, dat van verschillende graven de bloemen werden weggehaald en zelfs vaste planten waren ver dwenen. Dat getuigt toch van weinig eerbied voor de overledenen. - „GASEXPLOSIE" IN - PETRUS BANDENSCHOOL Dinsdagavond werd de Rode Kruis- colonne van Venray in aktie geroepen voor een „calamiteit". Er zou zich een ontploffing in de St. Petrus Banden- school hebben voorgedaan, waarbij „slachtoffers" te betreuren waren. Ook wij spoedden ons naar de plaats des onheils en troffen daar inderdaad een 13 tal „slachtoffers" die hun taak op voortreffelijke wijze vervulden. We stonden perplex door hun realiteitszin, maar ook door de realiteit van de leden van de Rode Kruiscolonne. In recordtijd was de aula van de school omgetoverd tot noodhospitaal en voorzien van alle attributen welke daarbij nodig zijn. Dr. de Vocht, colonnearts, liet zich door de colonneleden voorlichten over wat de slachtoffers mankeerden, voor dat ze werden afgevoerd naar het „ziekenhuis". Na afloop gaf dr. de Vocht een deskundige toelichting, waaruit nog veel viel te leren, al moet worden gecon stateerd dat de colonneleden zich op buitengewone wijze van hun taak kwe ten. Ook waren enkele bestuursleden van het Rode Kruis, o.a. voorzitter Smeets aanwezig. Hoek MarMstraat-Schoolstrut Met hem vroegen wij ons af of het, in het kader van het rampenplan, niet zaak werd om binnen niet al te lange tijd een grote oefening met Rode Kruis, brand weer en politie op te zetten. Het was nu nog slechts spel. maar het had werkelijkheid kunnen zijn, en is Venray dan klaar? VENRAYSE SLAGER SUCCESVOL OP INT. V AKTENTOONSTELLING. Tijdens de vorige week gehouden Internationale Slagersvaktentoonstel- ling te Utrecht behaalde de heer Sjaak Verkoeyen uit Venray, thans een slagerij bedrijvend in Blerick, met 4 inzendingen de volgende prijzen: 1 x goud, 2 x zilver en 1 x brons, met resp. Saksische leverworst, Rauwe ham, Droogworst en gebraden gehakt met champignons. Mej. Everaerts, een van zijn medewerksters behaalde met haar ingezonden paté goud. GESLAAGD Voor het Ondernemersexamen voor de detailhandel Vestigingsexamen detailhandel slaafje te Arnhem, Gerard Stoks, Sportlaan 10, Venray. - PEELZWERVERSREUNIE Na verleden jaar 7 november het 35-jarig bestaansfecst van het orkest „De Peelzwervers" op grandioze wijze te hebben gevierc^ zijn er veel stemmen opgegaan om jaarlijks een reünie te organiseren. Deze reünie is nu op zaterdag 13 no vember in zaal „Het Anker" te Merselo. Voor de liefhebbers die de oude en jonge garde Peelzwervers nog eens willen beluisteren kunnen vanaf 20.00 uur in de zaal terecht. Aan deze avond zal ook nog muzikale medewerking worden verleend door de joekskapel „Half om Half". In deze joekskapel zijn ook nog enkele oude Peelzwervers vertegenwoordigd. ZONDAGOCHTENDCONCERT d.d. 7 november 11.30 uur Programma: Tamboerkorps Fanfare „St. Oda" Merselo: Marching through Scotland Jungle Drums Tiger Drums Accenten Parade Marghos in Jumping Five Trein Ritme „Die Fidelen Rosentaler" Merselo: Ausreicher Marsch lm Rosengarten Gruss aus der Heimat Slavonicka Gute Fart Brasil Tropical Tiroler Ad Ier Marsch Wir sind Kinder von der Eger Musikanten Liebe 'n Beetje Vrede Herz Schmerz Es As Polka Gruss am Böhmen Tijdens de pauze van dit concert is de L.P. van Die Fidelen Rosentaler „lm Rosengarten" verkrijgbaar. KINDERVOORSTELLING VAN SPROOKJE „ASSEPOESTER" IN SCHOUWBURG VENRAY Op zondag 7 november a.s. om 14.00 uur komt het Limburgs Jeugdtoneel in de St reekschouwburg Venray met een grote kinder- en familievoorstelling van het prachtige sprookjesverhaal „Asse poester". „Assepoester" is een van de mooiste sprookjes die ooit geschreven werden en waarvan jong en oud naar hartelust zullen genieten. Het prachtige spel, de schitterende kostuums, de mooie muziek en het ballet, maken dit sprookje tot een onvergetelijke middag! De kaartverkoop voor deze voorstel ling is tijdens de normale kassauren van de schouwburg (ma t/m vrij van 9-12 en 14-17 uur) en vanaf één uur voor aanvang. De entreeprijs voor kinderen is 4,—, de ouders die hun kinderen willen begeleiden betalen 6, meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 VERNIELINGEN Een vrachtautobestuurder deed aangifte van vernieling en diefstal van de gril van zijn geparkeerde vrachtauto. Terzake het omver duwen van een personenauto op een parkeerplaats aan de Merseloseweg werd door de politie een 24-jarige Helmondenaar aangehouden. De man ontkende dat hij die auto omver had geduwd. Na verhoor werd hij weer heengezonden. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd bij C. aan de Langstraat een winkelruit vernield. Een direct ingesteld onderzoek heeft tot op heden geen resultaat gehad. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de daders niet opzettelijk die ruit hebben ingegooid maar dat met stoeien een persoon door die ruit is gevallen. De politie vraagt de dader zo sportief te zijn om zich te komen melden en de schade te regelen. Als hij zal worden opgespoord zal voor hem de schade aanzienlijk hoger uitv«r- len. VRIJDAG 5 NOVEMBER 1982 No. 44 HONDERDENDERDE JAARGANG In een uitvoerige brief aan de minister van verkeer en waterstaat heeft het college van b. en w. beroep aangetekend tegen het opgegrond verklaren van het Venrayse bezwaarschrift tegen de hui dige openbaar vervoer in Venray. Zoals bekend vindt het gemeentebe stuur de in mei j.l. ingevoerde gewijzig de dienstregeling van de Zuid-Ooster uit vervoerskundig oogpunt onaanvaard baar. De vele door de bevolking inge diende bezwaarschriften geven er bo vendien ook blijk van, dat het onge noegen algemeen is. Nadat het gemeentebestuur in het voorbereidende stadium al bezwaar had gemaakt tegen de voorgenomen wijzi ging, diende men in juni bij de rijks hoofdinspecteur (Rijksverkeersinspec tie) een bezwaarschrift in. Op 6 oktober werd dit bezwaarschrift ongegrond ver klaard. Voor het college van b. en w. was deze ongegrondverklaring aanleiding op in beroep te gaan bij de minister van verkeer en waterstaat. In de brief wordt in niet mis te verstane bewoordingen het Venrayse ongenoegen geuit over het openbaar busvervoer in Venray sinds het ingaan van de gewijzigde dienstrege ling in mei j.l. Er wordt duidelijk aan herinnerd, dat geruime tijd voor het ingaan van de nieuwe dienstregeling een begeleidings groep, samengesteld uit vertegenwoor digers van de Adviesgroep voor Verkeer en Vervoer te Utrecht, de rijksverkeers inspectie, de Zuid Ooster en de gemeente suggesties heeft gedaan tot verbetering c.q. aanpassing van het lijnennet. Desondanks werd een dienstregeling ingevoerd, die een aanmerkelijke ver slechtering ten opzichte van het door vervoersonderneming en gemeente plan betekent. Het college van b. en w. zegt in de brief het te betreuren, dat geen rekening is gehouden met de wensen van de gemeente. Het college kan het niet accepteren, dat geen goedkeuring is verleend aan een met het deskundig in zicht van de ondernemer (Zuid Ooster) tot stand gekomen budgettair neutraal plan, dat tegemoet komt aan vele in Venray levende wensen met betrekking tot het openbaar vervoer. Burgemeester en wethouders stellen duidelijk erg veel waarde te hechten aan het niet goedgekeurde plan. „Om een ook goede openbaar vervoervoorziening voor de komende jaren veilig te stellen, acht het college de invoering van het gemeentelijk plan NU noodzakelijk." Vraagtekens worden nog gezet bij de wijziging van de dienstregeling per 15 november a.s. Naar aanleiding van ingediende bezwaren van de bewoners van de wijk Noord West zal n.l. met ingang van die datum op zaterdagen en zondagen het noord-westelijk deel van Venray ontsloten worden met lijn 30 (Venray-Venlo-Roermond). Het college vraagt zich af, nu dat qua tijdruimte mogelijk blijkt, waarom de bediening van die wijk dan ook niet op de andere (werk)dagen kan worden gerealiseerd. De piekbelasting op zater dagen in de steden Venlo en Roermond voor de bus van lijn 30 lijkt het college n.l. vergelijkbaar met de spitsuurbelas ting op die lijn gedurende de weekdagen maandag t/m vrijdag. B. en w. vinden het merkwaardig, dat in die beslissing niet is meegenomen de bediening van het in het noord-westelijk deel van Venray gelegen ziekenhuis, dat in het weekeinde alleen een bediening op zatermiddag met de buurtbus heeft. De afgelopen maand gonsde de Bee- jekurf weer van alle aktiviteiten. Sommige mensen denken alleen maar aan theatervoorstellingen wanneer het Cultureel Centrum ter sprake komt. De neven-akliviteiten zijn echter zo veelvul dig en veel omvattend, dat het toch leuk is dat even op een rijtje te zetten. De maand begon met een driedaagse Ford Show die door ruim duizend men sen bezocht werd. Op dezelfde dag van de Ford Show werd er in de schouw burgzaal een voorstelling gegeven van Sieto Hoving. Zondagochtend een zeer druk och tendconcert. Daags daarop een verga dering van de L.V.B. In de schouwburg werden twee uitverkochte voorstellin gen gegeven van Amerika, Amerikia met Jos Brink. Vrijdag daarop was er een feestavond van Euribird uit Box meer. Ook hier weer een vijfhonderd bezoekers. Op zondag het gebruikelijke ochtendconcert, waar de zaal letterlijk uitpuilde en het cultureel centrum eens te meer toch weer te klein bleek te zijn. 's Avonds een goed bezochte toneel avond door het amateurtoneel. Op maandag had het Vrouwengilde haar bijeenkomst, gevolgd op dinsdag door een theatervoorstelling door to neelgroep Theater. Op woensdag even als de week daarvoor en de nog volgende woensdagen wordt de foyer gebruikt door dansschool Jeanne van Rooy. Op donderdag een concert door Chris Hinze in de schouwburgzaal, ter wijl daags daarna schoolvoorstellingen werden gegeven die bezocht werden door een duizendtal leerlingen. Op zondag grote belangstelling voor het Gemini-ensemble, terwijl 's middags een kindervoorstelling in de schouw burg werd gegeven. Maandag vergadering C.N.V. Dins dag Intertype, woensdag Jeanne van Rooy, donderdag een stampvolle schouwburgzaal met Robert Long. Op zaterdag was er de kunstveiling van Amber. Zondag het traditionele ochtendconcert. Op maandag trad de Het college van b. en w. zal geen gevolg geven aan het verzoek van de dorpsraad Ysselsteyn om een gedeelte van de Peter Janssenweg af te sluiten voor het vrachtverkeer. Bij een eventueel inrijverbod zou, naar de mening van het college, het zeer geringe vrachtverkeer dat gebruik maakt van het gedeelte Peter Janssen weg tussen Kerkweg en Timmermanns- weg, gedwongen worden via de Kerk weg naar de Timmermannsweg te rijden. De bochtstraal van de Kerkweg naar de Timmermannsweg is te gering om door een vrachtauto te worden bereden zonder daarbij ruim op de linkerweg helft terecht te komen. De zich dan voordoende onveilige verkeerssituaties wegen volgens het college zwaarder dan de incidentele overlast in de Peter Janssenstraat. Overigens heeft de gemeente de bezorgdheid van de bewoners van de Peter Janssenstraat onder de aandacht gebracht van de L.L.T.B. omdat de vrachtwagens voornamelijk de LLTB als doel hebben. Haagse Comedie op. Gelijktijdig waren er vergaderingen van L.V.B. Hetzelfde op dinsdag, terwijl 's avonds de vrouwenbeweging kring Horst een voorstelling had in de schouwburg. Op donderdag was er vervolgens een concert voor scholen. Vrijdag een hele dag gereserveerd voor het Boschveld- college. Op deze dag alleen al zo'n tweeduizend mensen over de vloer. Zaterdag de gehele dag lustrumviering door Opanka, gevolgd door het weke lijkse zondagochtendconcert. In deze maand werden ook nog twee filmvoorstellingen gegeven door de Oudheidkundige Kring. Beide voorstel lingen waren uitverkocht. Ook de komende maand gaat men er hard tegenaan. 11 dagen is de foyer en de schouwburg verhuurd aan de carna valsvereniging i.v.m. 4x11 viering. In deze maand heeft ook het Mannenkoor haar feestavond in het C.C. De voorstelling van DE JANTJES wordt driemaal uitgevoerd, waarvan eenmaal 's middags voor bejaarden. In de week van 13 tot 18 november worden vijf theateruitvoeringen gege ven. Zaterdag en zondag Tosjopa uit Tegelen, traditiegetrouw uitverkocht. Maandag opera uit Milaan met II Trovatore. Ook deze voorstelling is bijna uitverkocht. Dinsdag De koop man van Venetië, waarvoor de verkoop bijzonder groot is. Ook hier hoopt men op een volle bak. Donderdag Jan Blaaser. Niet genoemd worden de vele bijeen komsten door het L.V.B. Intertype en Jeanne van Rooy die een vrij regelmatig schema hebben. Ondanks de recessie is men in het Venrayse Cultureel Centrum dik tevre den over de belangstelling die zich over de gehele linie manifesteert. Tussendoor worden dan ook nog regelmatig tentoonstellingen gehouden. Ten overvloede wordt nog gemeld, dat initiatieven door derden waar mogelijk graag ondersteund worden door het cultureel centrum. DRANK IN BESTUURDERS In de nacht van vrijdag op zaterdag trof de Venrayse politie drie dronken autobestuurders aan, afkom stig uit Venray, Lottum en Arnhem. Deze laatste bestuurder bleek militair te zijn en werd later aan de Koninklijke Marechaussee overgedragen. Het drie tal moest na het pijpje blazen de bloed proef ondergaan. Met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt en met een rijverbod konden zij huiswaarts keren. In de nacht van zaterdag en zon dag werd hier een 32-jarige autobe stuurster uit Amsterdam aangehouden en ook deze dame bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Zij moest de bekende proeven ondergaan, kreeg een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt. Zaterdagmiddag trof de politie, in het centrum een 25-jarige tractorbe stuurder aan die onder invloed van alcohol verkeerde. Nadat de bekende proeven waren genomen, de tractor was veilig gesteld, kon de bestuurder huis waarts keren met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt en dat hem een rijverbod was opgelegd. Het gemeentebestuur hoopt, dat de minister het beroepschrift gegrond zal verklaren en de door Venray voorge stane dienstregeling zo spoedig mogelijk invoert. In de maand november zal Bertus de Veth uit Venray exposeren in de Engelse Pub „The Old Calahan", ingang aan het Gouden Leeuwterrein. Bertus is geboren in Oudenbosch en woont en werkt in Venray. Zijn werken bestaan vooral uit aquarellen, pentekeningen en potloodtekeningen. De onderwerpen die hij maakt zijn landschappen, stillevens, dieren en natuurtaferelen. Bertus heeft een cursus gevolgd van Fannous Artist Schools. Hij doet tekenen en schilderen als hobby en doet dit voor zijn plezier. Bertus de Veth is eveneens lid van de kunstkring Amber. Zijn werk is zeer de moeite waard om bezichtigd te worden. De openingstijden van „The Old Calahan" zijn dagelijks van 17.00 tot 02.00 uur, op zondag is de Pub gesloten. Lourdescomité afdeling Venray FOTO/DIA-AVOND A.s. maandagavond 8 november houden wij onze jaarlijkse foto/dia avond, die om 19.00 uur begint in Huize St. Vincentius. Deze avond is telkenjare opnieuw een hoogtepunt voor al diegenen die het afgelopen jaar naar Lourdes zijn geweest. Wij hopen hen dan ook allemaal te mogen begroeten a.s. maandag. Er zijn weer een groot aantal foto's en dia's bijeengebracht, die eventueel kunnen worden bijbesteld, echter wel bij vooruitbetaling. Tevens zal er een filmpje worden gedraaid. Breng gerust 'n familielid of kennis mee. We verzoeken U wel op tijd aanwezig te zijn, dan kunt U op uw gemak de vele foto's bekijken en houden we voldoende ruimte over voor de dia's, waarvan ook foto's kunnen worden bijbesteld. De dia's worden gedraaid in de zaal van Huize St. Vincentius. Maak geen gebruik van de hoofdingang, maar volg de pijlen. Tot maandagavond. Zaterdag j.l. hielden we onze drie- jaarlijse gevarieerde avond t.b.v. de Kinderbedevaart naar Lourdes, in oktober 1983. Het werd een gezellige happening, met een mooie financiële opbrengst. Ook ditmaal was het de Razelkapel uit Venlo die met hun onvolprezen mu ziek zorgden voor een uitskende stem ming. Velen hebben genoten van hun optreden. Nieuw, maar in .alle opzichten ge slaagd, was de samenwerking met de Invaliden Sportvereniging Venray e.o. afd. sjoelen. Mevr. Door van Dijck en haar secondanten zorgden voor een vloeiende en vlekkeloze organisatie van de sjoelwedstrijden. Heel hartelijk dank. Hopenlijk mag deze samenwer king bestendigd blijven. Ook het Rad van Avontuur bleek een goede keus te zijn. Er waren veel prijzen te winnen, welke vlot van de hand gingen, mede dank zij onze aktieve lotenverkoopsters en de snelle afname der loten. Ook hiervoor allen bedankt. Het Lourdescomité afd. Venray kijkt met veel plezier terug op deze avond. A.s. zaterdag 6 nov. orgniseert Hengelsport vereniging „De Roer domp" Venray een koppelwedstrijd aan de maas te Maashees. Hieraan wordt door enkele medewerkers/sters van het Lourdescomité de helpende hand toege stoken om zodoende een graantje mee te mogen pikken. „VLAKWATER" Een van de laatste toernooien van het seizoen werd in Eindhoven gehouden. Een zeer sterk bezet tournooi met inter nationale deelname. Diverse leden van onze vereniging kwamen redelijk tot goed voor de dag, met als uitblinker De- siree van de Boom die de derde plaats behaalde in de categorie meisjes scho lieren. De eerstvolgende kaartavond is ge pland op 18 november a.s. De twee wedstrijden om de A. v. d. Moostdijk-trofee zullen in december over twee zondagen gespeeld worden. Deelnemers zijn: Someren, Heeze, Mierlo en Venray. Besprekingen over het hoe en wat zijn al gaande.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9