GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting ONTEIGENING Bezuinigen op l straatverlichting in t wijk West Opheffing een richtingsverkeer in Bontekoestraat voor fietsers Commissie voor onderwijs en cultuur MUZIEKSCHOOL VENRAY Bouwvergunningen aangevraagd Hinderwet Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning verleend Commissie ruimte lijke ordening en volkshuisvesting VERKEERSRUBRIEK GEMEENTELIJK ZWEMBAD (herplaatsing wegens rectificatie'» Het hoofd van het gemeentebestuur van Venray brengt hierbij, ter uitvoe ring van het bepaalde in artikel 80 van de Onteigeningswet, ter openbare ken- dat ingaande maandaa 8 november 1982 gedurende één maand ter gemeen- )ol tesecretarie, Raadhuisstraat 1, afdeling vaijadministratief-juridische zaken en se- edt cretariaat gemeentewerken, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt een uitgewerkt plan tot onteigening in het belang van ruimtelijke ontwikkeling 1 r van de volkshuisvesting, ten name van de gemeente Venray, van ongebouwd c.q. gebouwd eigendom, als aangegeven op een grondtekening -.r. lijst, vermel dende het kadastrale nummer en grootte van de te onteigenen percelen en de namen van de eigenaars en mede eigenaars volgens de registers van het kadaster, dt id De onteigening strekt ter verkrijging van de beschikking over eigendommen bestemd voor woondoeleinden, winkel doeleinden 1 en 2, gemengde bebou wing, openbare of bijzondere gebou- Owen, gemeenschappelijke tuin binnen- erf 1 en 2, bedieningshof, openbaar roen, voetgangersgebied, parkeerter rein en verkeersdoeleinden. De eigendommen zijn benodigd ter uitvoering van het uitwerkings-/wijzi- jngsplan Rose Vlek c.a. vastgesteld bij «sluit van burgemeester en wethouders van Venray d.d. 23 december 1981, nr. da 1435 en goedgekeurd door gedeputeerde Uitaten van Limburg bij besluit van 23 dis naart 1982, le afdeling nr. BL 769. Voornoemd uitwerkings-/wijzigings- ijkiLan maakt deel uit van het bestem- Tningsplan „Centrum" vastgesteld bij idsbcsluit van 30 oktober 1973, nr. «J 969, goedgekeurd door gedeputeerde vij laten van Limburg bij besluit van 23 a^ecembcr 1974, le afdeling nr. BD 220 tn na beroep goedgekeurd bij Konink- edijk Besluit van 27 januari 1978, nr. 18, lob net uitzondering van enkele gedeelten d<|van de bijbehorende gebruiksvoor- oöjtchriften. Conform artikel 30 van de Wet op de oa Ruimtelijke Ordening is bij raadsbesluit chvan 19 december 1978 een herziening li jebmiksvoorschriften bestemmingsplan 11 „Centrum" vast gesteld, welk besluit ejdoor gedeputeerde staten van Limburg s goedgekeurd d.d. 15 mei 1979, le rij^fdeling nr. BI 4964. Belanghebbenden kunnen uiterlijk innen 14 dagen na verloop van boven- moemde termijn hun bezwaren schrif- Jijk aan het gemeentebestuur opgeven. Venray, 6 november 1982 Het hoofd van het gemeentebestuur éojvoornoemd, mr. H.J.M. Defesche g* In het kader van de bezuiniging op de ym raatverlichting is vorig jaar in de eri oonwijk Veltum een proef genomen, let resultaat van deze geslaagde proef vi dat in Veltum een aantal lichtpunten ofl tfinitief is gedoofd terwijl lichtmasten lk - voor zover nodig zijn verplaatst lar de nieuwe woonwijk Landweert. Naar aanleiding van de positieve loo varingen in Veltum wil het college van en w. de gehele openbare verlichting de gemeente Venray wijk voor v^ijk bekijken om na te gaan op eb elke wijze verder op de straatverlich- w< ng kan worden bezuinigd. Intussen is de verlichting langs de regen in Venray-West geïnventariseerd, n het gebied tussen Westsingel, Noord- ingel, Kangeweg en Langstraat inclu- ief Molenklef zouden 137 wijzigingen ^Junnen worden aangebracht n.l.: >- 93 stuks z.g. „padddestoeltjes" avondbranders doven; nuf- 10 stuks z.g. „paddestoeltjes" Nachtbranders doven; 15 stuks hoge lichtmasten avond branders doven; ;hcf- 3 stuks hoge lichtmasten nachtbran ders doven; wjf- 16 stuks lichtmasten brandrooster wijzigen. ihtf Voordat in de komende wintermaan den bij wijze van proef in dit gebied vordt wordt bezuinigd op de straatver- ichting, zal a.s. dinsdag 9 nov. om 18.00 uur eerst het advies worden bevraagd van de commissie voor •penbare werken, verkeer en agrarische vw aken. Daarnaast zal overleg worden w< evoerd met de wijkraad Noord-West, iet Wijkcomité West I en de werkgroep w( Iruithofje. De bewoners in Venray- Vest en Molenklef zullen over deze w< wijzigingen nog schriftelijk worden ge formeerd. Na afloop van de proefperiode, C"c waarin alle inspraakmogelijkheden zijn /qc "gebouwd zal de gemeenteraad worden sse 'Oorgesteld tot definitieve bezuinigings- naatregelen over te gaan. 31Ï Wanneer het plan in deze vorm zal moorden uitgevoerd, betekent dit naast 5. I^n eenmalige uitgave van rond 2.000, <n jaarlijkse besparing van rond .000,- Het college van b. en w. speelt met de gedachte om het eenrichtingsverkeer in de Bontekoestraat voor fietsers en bromfietsers op te heffen. Gebleken is, dat er weinig autover keer in deze straat is en dat er weinig wordt geparkeerd. De behoefte om de Bontekoestraat in noordelijke richting te berijden bestaat vooral bij Jerusalem- scholieren en ambtenaren, die per fiets naar het raadhuis gaan. Zodra gevaarlijke situaties de nood zaak hiervan aantonen zal in deze straat een parkeerverbod worden ingesteld. Over de opheffing van het eenrich tingsverkeer voor fietsers en bromfiet sers zal echter niet eerst het advies worden gevraagd van de comissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken. Op dinsdag 9 november a.s. om 17.00 uur houdt de commissie voor onderwijs in kamer 019 een openbare vergadering. Hoofdpunten van bespreking zijn het Educatief- en EmanciDatieDrogramma 1983 en het Welzijnsprogramma 1983 alsmede de nota over de Open School en de subsidiering van het L.S.O.. Wat betreft de onderwijszaken zal aan het college van b.en w. advies moeten worden uitgebracht over het aanschaffen van meubilair voor „de Keg" en de voorlopige vaststelling van onderwijsvergoedingen over 1981. SUBSIDIERING L.S.O. B. en w. vragen het advies van de commissie over de nieuwe gemeen schappelijke regeling inzake de subsidi ering van het Limburgs Symphonie Orkest. Het college stelt dat naar zijn mening het L.S.O. een belangrijke culturele voorziening voor de provincie is, die beslist gehandhaafd dient te blijven. Zeker nu in samenwerking met de Venrayse muziekconsulent een uitge breid educatief project op alle scholen voor de 5e en 6e klassers van start is gegaan. Mede tegen deze achtergrond heeft het college bij de minister van C.R.M. geprotesteerd tegen het voor nemen het Brabants Orkest en het L.S.O. samen te voegen. Een gemeenschappelijke regeling (het verlenen van subsidie door een aantal gemeenten tesamen) vindt het college een onmisbaar bestanddeel voor een goede financiële basis. Daarom zeggen b. en w. dat de deelname daaraan moet worden voortgezet. In de gemeenschap pelijke regeling participeren naast de provincie dertien gemeenten. B. en w. stellen zich evenwel op het standpunt, dat het aandeel van de gemeente Venray terug moet van 1,5^0 naar IVo, hetgeen in 1983 een verschil maakt van 18.162,-. Deze visie is gebaseerd op het aantal uitvoeringen en bezoekers in Venray in vergelijking met andere gemeenten. G.S. delen echter het Venrayse standpunt niet. Daarnaast wil Venray, dat het L.S.O. jaarlijks de ontwerp begroting en -rekening voor commentaar naar de subsidiërende gemeenten stuurt. Nu wordt over hel een en ander de mening van de commissie gevraagd. OPEN SCHOOL. ook zal de commissie moeten advise ren over de subsidiering van het intro ductie project in de regio noordelijk Noord Limburg. Hierbij treedt de gemeente Venray als centrumgemeente op voor Horst, Sevenum, Grubben- vorst, Broekhuizen, Meerlo Wanssum en Venray. Door Venray dient 7.200, te worden bijgedragen. Een praatje en een plaatje voor meer luistergenot. Luisteren doen velen. Maar „horen" ze ook werkelijk alles? Of ontgaat hen, doordat men onvoldoende op allerlei dingen is gewezen, zoveel, dat er van muziek weinig interessants overblijft? Wij zijn ervan overtuigd dat dit zeer zelden voorkomt. Muziek is in al haar verschijningsvormen voor de mens het genieten waard; wat men er ook van waarneemt. Muziek Iaat de mens vaak de zorgen van alledag vergeten Het is wel zo, dat met enige aanwij zingen de muziekgenieter dingen waar neemt (hoort) die hem voordien waren ontgaan. Plotseling gaat er een wereld voor hem open. Men gaat „kleuren" horen, ritmen herkennen en een melodie overzien; kortom, men gaat bewuster luisteren. Hij „hoort" niet alleen! En dat betekent een verrijking voor het hele leven; dus voor iedere komende,dag Dat is in het kort beschreven hetgeen Margreet Gitsels voor ogen staat bij de op handen zijnde kortlopende luister- cursus die op 4 woensdagavonden in de Muziekschool Venray wordt gehouden, nl. op 3 en 11 november en 1 en 15 december a.s.. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een open frontstal aan de Kuulenweg 15 te Merselo, t.n.v. C. van de Kroon; het uitbreiden van een zeugenstal aan de Ericaweg 4 te Oirlo, t.n.v. Th. Wismans. Deputé Petersstraat 26 te Oirlo; het verbouwen van het winkel woonhuis aan de Albionstraat 38 te Leunen, t.n.v. Marcus koeltechniek b.v., Spinetstraat 21 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 5 november 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 5 november 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: M. Jacobs, Heuvelstraat 9a te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor opslag en verkoop van vuurwerk, gelegen aan de Heuvelstraat 9a te Venray. positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. L. P. H. J. van Vegchel, Johan van Wyttenhorstweg 2 te Vredepeel- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting, gelegen aan de Johan van Wyttenhorstweg 2 te Vredepeel, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 19 november 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 5 november 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: dat door hen op 20 oktober 1982 vergunning is geweigerd ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J. G. M. E. Peeters, Tim- mermannsweg 51 te Ysselsteyn-Venray, mipr het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en kuikenmesterij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Timmer- mannsweg 51 te Ysselsteyn. dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 27 oktober 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J. P. H. Kersten, Hoogriebroekseweg IA te Oirlo-Ven- ray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wij zigen van een legkippenhouderij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Hoogriebroekseweg IA te Oirlo. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 5 november 1982 tot 5 december 1982, elke werkdag van 09.00 uur tit 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 5 december 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt bedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot hel treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek beslist is. Venray, 5 november 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen kennisgeving, bekendmaking aanvraag. Burgemeester en wethouders van Ven ray, gelet op artikel 12 van de Wet algemen bepalingen milieugygiëne; maken bekend: Dat op 28 september 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van Landbouw bedrijf Bouwman, Puttenweg 82 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Puttenweg 82 te Ysselsteyn. dat op 13 oktober bij hen een aanvraag is ingekomen van B. Hegger, Op de Kamp 4 te Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveebedrijf, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan Op de Kamp 4 te Merselo; dat op 21 oktober 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van B.V. Metaalwarenfabriek Inalfa, Maashese- weg 83 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een metaal warenfabriek, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Maasheseweg 83 te Venray; dat op 22 oktober 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van Automo bielbedrijf Van Haren B.V., Raadhuis straat 38 te Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een tankstation, waar motorbrandstoffen worden bewaard en afgeleverd, gelegen aan de Noordsingel 34 te Venray; Deze aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 5 december 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (afdeling openbare orde en veiligheid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling be zwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweckt, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werpbeschikking in te dienen. Venray, 5 november 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 november 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van een veestal aan de Vredeweg 7, t.n.v. A. L. J. van Hel- voirt; het uitbreiden van een varkensstal aan de Heidse Peelweg 60, t.n.v. J. E. en W. P. Peeters; het uitbreiden van de woning ten behoeve van een aanpassing aan de Houten Hoek 11, t.n.v. de woning bouwvereniging Noord-Limburg; het bouwen van een garage aan de Kennedystraat 11, T.n.v. J. H. J. van de Vorle; het aanbrengen van een tuindeur aan het Dennenoord 14, t.n.v. Mevr. A. Th. Linders-Peters; het verbouwen van de woning Timmermannsweg 111, t.n.v. L. H. P. de Wit; het bouwen van een hondehok aan de Chopinstraat 58, t.n.v. C. H. M. Hanen; het verbouwen van de woning aan de Laagriebroekseweg 18, t.n.v. C. M. H. M. Hellegers; het bouwen van een carport aan de Geysterseweg 12, t.n.v. H. Kamp; het bouwen van een garage/ber ging aan de Past. Gerardsstraat 20, t.n.v. A. G. Kurvers; het verbouwen van de serre/Ber ging aan de Ooster Thienweg 18, t.n.v. Mevr. A. C. v. d. Berg-Philipsen; het verbouwen van de serre/ber ging aan de Ooster Thienweg 20, t.n.v. A. Verstegen; het bouwen van een sierteeltkwe kerij en kantoor aan de Merseloseweg 53b, t.n.v. „Floriade"; het bouwen van een carport aan de Etnalaan 29, t.n.v. G. G. J. Vossen. Venray, 5 november 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Vandaag, donderdag 4 november komt de commissie voor ruimtelijke or dening en volkshuisvesting om 17.30 uur in kamer 127 van het raadhuis bijeen. Voordat er twee beroepschriften worden behandeld, zal de commissie eerst het college van b. en w. moeten ad viseren over het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor een gedeelte van het recreatiegebied Vlakwater. Dit besluit zal straks door de gemeenteraad moeten worden genomen om de bouw van een clublokaaltje aan de Hoopweg voor de politiehondervereniging mogelijk te ma ken. TWEE BEROEPSCHRIFTEN De commissie zal het college moeten adviseren over twee beroepschriften, welke bij de gemeenteraad zijn inge diend. Het eerste is afkomstig van de heer F. Jenniskens aan de Ysselsteynseweg 79 te Ysselsteyn. Bij de bouw van een loods op zijn perceel is hij aanzienlijk afgeweken van de verleende bouwvergunning. Op de alsnog op die gewijzigde uitvoering afgestemde nieuwe bouwaanvraag heb ben b-. en w. afwijzend beschikt. Het bouwplan ww4 uit welstandsoogpunt onaanvaardbaar geacht. De welstands commissie was n.l. van mening, dat door het achterwege laten van de gevel bekleding in langs- en kopgevels de loods in geen enkele relatie meer staan met de omgeving. Bovendien achtte zij de plaatsing van de vele gevelelementen niet meer in harmonie met de gevels. Ook het college onderschrijft de mening van de welstandscommissie omdat het bouwsel door zijn architec tonische vormgeving niet aan de om geving is aangepast. Omdat de heer Jenniskens, zoals hij zegt, „best wat wil doen, maar niet wat de welstandscom missie voorstelt", heeft hij beroep aangetekend bij de gemeenteraad. MESTVARKENSST ALLEN Het Maatschap Michels te merselo is bij de gemeenteraad in beroep gegaan tegen het weigeren door b. en w. van een bouwvergunning voor de bouw van twee mestvarkensstallen aan de Beek- weg. In dit geval kan geen toestemming worden verleend omdat de bouw in strijd is met een reeds geruime tijd in procedure zijnde herziening van het bestemmingsplan Buitengebied. Tevens is het bouwplan in strijd met het nog geldende bestemmingsplan Buitenge bied. Ook over deze kwestie zal eerst de commissie het college moeten advise ren, voordat het beroepschrift door de gemeenteraad zal worden behandeld. In een serie artikelen kunnen lezers hun kennis van de wettelijke bepaling voor het wegverkeer nog eens opfrissen. Hieronder de 5e aflevering van onze verkeersrubriek. SNELHEID (1) Men mag nooit zó snel rijden dat gevaar of hinder voor andere wegge bruikers of schade kan ontstaan. In de afstand vóór zijn voertuig, waarover de weg te overzien en vrij is, moet de bestuurder ziin voertuig tot stilstand kunnen brengen. (2) Een bestuurder mag niet onnodig plotseling remmen als dat voor anderen gevaar of hinder kan opleveren. Als men wil gaan remmen móet men dat aankondigen aan het achteropkomende verkeer (d.m.v. stoplicht of armbewe ging). Men mag niet onnodig langzamer rijden dan andere soortgelijke voertui gen, indien dit belemmerend werkt. Comité Recreatiesport Venray H ERFSTW A N DELORIËNT ATIE- TOCT 7 november 1982 Voor sportieve wandelaars én natuurliefhebbers Het Comité Rekreatiesport Venray organiseert dit jaar wederom een wandeloriëntatietocht in samenwerking met pooling rekreatiesportleiders/sters. Er zijn attraktieve routes uitgezet in het bosrijke landgoed Geysteren. De herfstkleuren om deze tijd van het jaar zijn alleen al de moeite waard om hieraan deel te nemen. Zowel natuurliefhebbers alsmede ge oefende of ongeoefende wandelaars komen aan hun trekken. Er zijn routes uitgezet met een lengte van 3, 5 of 7 km. Ze hoeven niet binnen een bepaalde tijd te worden afgelegd. U kunt wandelen in uw eigen tempo. Kortom: een wandeloriëntatietocht voor IEDERÉEN in een ongedwongen sfeer. Voor deelname: 7 november a.s. Start: bij café van Dijk te Oostrum. Inschrijven: Tussen 13.30en 14.30u. Deelname: Voor iedereen. Deelnamekosten: ƒ2,— per persoon. Iedereen ontvangt bij de finish een leuke herinnering. Parkweg 2 - Venray Tel. 04780 - 82069 ZWEMLESSEN PARTICULIEREN Aanvangsleeftijd: kinderen die voor 1 maart 1983 zes jaar zijn. Cursusduur: 24 lessen, 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 74,25 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa door middel van een inschrijfformulier.Kas sa open: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 16.45 - 18.45 u. Woens dag van 15.45 - 17.45 u.; zaterdag van 11.45-13.45 u. Cursussen starten vanaf 15 november 1982. Lestijden groepen: 1 maandag 17.00-17.30 uur; donderdag 17.00- 17.30 uur; 2 maandag 17.30- 18.00 uur; donderdag 17.30-18.00 uur; 3 dinsdag 17.00-17.30 uur; vrijdag 17.00-17.30 uur; 4 dinsdag 17.30- 18.00 uur; vrijdag 17.30- 18.00 uur; 5 woensdag 16.00-16.30 uur; zaterdag 11.00 -11.30 uur; 6 woensdag 16.30-17.00 uur; zaterdag 11.30- 12.00 uur; 7 woensdag 17.00- 17.30 uur zaterdag 12.00-12.30 uur; 8 woensdag 17.30-18.00uur; zaterdag 12.30 -13.00 uur. Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur 24 lessen, 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 96,25 inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa door middel van een inschrijfformulier. Kas sa open: maandag, dinsdag donderdag en vrijdag van i6.45 - 18.45 u.; woens dag van 15.45 - 17.45 uur; zaterdag van 11.45 - 13.45 uur, Cursussen starten vanaf 22 november 1982. lestijden groepen: 1 maandag 20.00 - 20.30 uur; donderdag 20.00 - 20.30 uur; 2 maandag 20.30 - 21.00uur; donderdag 20.30 - 21.00 uur. In verband met diploma zwemmen is er a.s. zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur geen vrijzwemmen. (3) Binnen de bebouwde kom geldt een maximum snelheid van 50 of 70 km door borden is per uur, naar j aangegeven. Buiten de bebouwde kom kunnen maximum snelheden ook van andere waarde worden ingesteld, door borden aan te geven. (4) Bovendien gelden buiten de bebouwde kom, zonder dat dit door borden is aangegeven, de volgende maximum snelheden: apers. auto's 100 km op auto(snel)- wegen; 80 km op andere wegen; b. vrachtauto's en autobussen: 80 km per uur (op B-wegen 60 km/u); c. vrachtauto's met aanhangwagen en autobussen met een meer-assige ba gagewagen: 80 km per uur op autowegen, 60 km per uur op andere wegen; d. personenauto's met éénassisge aan hangwagen: 80 km per uur, personenauto's met meerassige aan hangwagen: 60 km per uur; e. motorfietsen met aanhangwagen: 70 km per uur. (5) Maximum snelheid bromfietsen: binnen bebouwde kom: 30 km/u. daar buiten: 40 km/u. Maximum snelheid snorfietsen: 20 km/u. Zowel binnen als buiten de bebouwde kom. (6) Voor politie, brandweer, zieken auto's met zwaailicht en meertonige hoorn gelden de maximum snelheden niet. SNELHEDEN (1) Wanneer gevraar dreigt voor an dere weggebruikers moeten bestuurders ter afwending daarvan een geluid signaal geven. Motorvoertuigen mogen in donker i.p.v. een geluidsignaal een knippersignaal geven. (2) Zulke signalen mogen buiten de bebouwde kom worden gegeven als men kenbaar wil maken dat men wil inhalen. (3) Voorgeschreven geluidsignalen: motorvoertuigen: een hoorn (of een samenstel van tegelijk werkende hoorns) van vaste toonhoogte (dus geen passeer - hoorns die een bepaalde melodie laten horen); bromfietsen en feitsen: een bel waarvan het geluid op een afstand van 25 meter duidelijk hoorbaar is; trams: een bel of een hoorn. (4) Signalen mogen niet worden gegeven in andere gevallen dan hiervoor genoemd. Zij mogen niet langer duren dan nodig is. De volgende aflevering zal gaan over de verlichting. Dan is er ook weer een test. Welke gevaren er verbonden zijn aan het inhalen leest u hieronder. INHALEN: EEN RISIKO Wie een met 40 km per uur voor hem rijdende auto, met een eigen snelheid van 80 km per uur wil inhalen, heeft daarvoor op zijn minst een afstand nodig van 215 m, waarbij hij zeker 400 meter vooruit zou moeten kunnen zien. Wie een met 40 km per uur voor hem rijdende auto, met een eigen snelheid van 50 km per uur wil inhalen, heeft hiervoor meer dan 500 m nodig. Wie met een snelheid van 90 km per uur een voor hem rijdende vrachtauto, die 85 km per uur rijdt wil inhalen, heeft hiervoor 1,5 km nodig, waarbij hij 3 km ver zou moeten kunnen zien of de weg vrij is. Niets toont duidelijker hoe gevaarlijk elke inhaalpoging is. Dus: Bij het inhalen met een duidelijk hogere snel heid rijden dan de in te halen auto, maar niet zonder eerst in de spiegels te hebben gekeken of dit ook kan en ook of er geen tegenliggers zijn. Op snelwegen bijzonder goed op de snelheid van voor u rijdenden letten pas dan als u zeker bent absoluut veilig te kunnen inhalen, uw snelheid verhogen, richting aangeven en dan pas met het inhalen beginnen. SUKSESVOLLE VOLKSMUSICAL „DE JANTJES" IN VENRAYSE SCHOUWBURG Op dinsdag 9 en woensdag 10 november a.s., telkens om 20.15 uur is in de venrayse schouwburg de overbe kende volksschets van het ijzersterke trio Herman Bouber, Louis Davids en Margie Morris te zien, in een bewerking van Dick Nooy. Wie kens ze niet: De Dolle, De Schele en De Blauwe, de meiden Toffe Jans en Blonde Greet en niet te vergeten het schilderachtige zwerverkoppel Na Druppel en De Mop. Wie herinnert zich niet de onvergete lijke liedjes: Daar komen de Jantjes Wordt nooi verliefd. Draaien. O mooie Westertoren. In de Jordaan. Als je huilt ben je een stakker. Nopu tabé dan. Als de tros wordt losgesmeten en het ontroerende „Omdat ik zoveel van je hou". Liedjes die onverbrekelijk verbonden zijn met het Nederlandse Volkstoneel. Aan deze voorstelling werken een groot aantal bekende artiesten mee en als speciale gasten ziet u: ANK VAN DER MOER en HENK MOLENBERG. Alle infgrediënten voor een avondje onvervalste romantiek en gezelligheid zijn weer in ruime mate aanwezig, veel zang en dans, een lach en een traan, sfeervolle decors en kostuums

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13