PvdA CDA VVD rHii IIr J.O.V.D. St. Christoff el KERKELIJKE DIENSTEN in pace KINDER WOORD-DIENST IN DE PETRUS RANDEN VENRAY VENRAY VENRAY PEEL EN MAAS; TAEKWONDO TONG-IL GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Johan Moorrees en overl. fam. Frans de Vocht Sjef Jansen overl. ouders Philipsen-Pirlo. Zondag: H. Willibrord, bisschop, verkondiger van ons geloof, patroon van de Nederlandse Kerkprovincie. 8.00 leesmis, int. Toon Thijssen, echtgenote en overl. kinderen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Her man Ebberink Jacob van Mil en echt genote; 11.00 nederlandse hoogmis, int. ouders Sikes-Nelissen maria Seijkes- Cuppen overl. ouders Roy-v. d. Zanden en dhr. Roeien. Maandag: 9.00 oude stichtingen Zr. Philomena Kusters ouders Vullings- Thuijls; 19.00 Petrus Camps en echtge note Anna v. d. Pas Gerarda Clephas- Linders (buurtver. St. Jozef) Josephi- na Rutten-Franssen. Dinsdag: Kerkwijsing van de Basiliek van Sint Jan van Lateranen. 9.00 W. Broers, echtgenote en overl. kinderen bijzondere intentie; 19.00 Johan Ver- haegen ouders Custers-Oudenhoven en overl. kinderen. Woensdag: H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 Jo Custers PierTe en Grada Gooren; 19.00 Gertruda van Meijel-Truyen Huub van Rijt. Donderdag: H. Martinus (van Tours) bisschop. 9.00 Mathias Goumans en Maria Hendrickx Francisca Wolke- Hettema. Vrijdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 9.00 overl. parochianen; 14.00 huwelijkssluiting: Truus Janssen en Mart van Rattingen; 19.00 Grada Voesten-Pelzer (buurtver. St. Jozef) ouders Coenen-Cremer. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters overl. fam. van Vegchel-Muysers; 19.00 ouders van Kessel-Versleijen en zoon Jan overl. 'ouders Janssen-Huij- bers Roel van Geenen en zoon Jo Sjang Arts levende en overleden leden Koninklijke HarmonieEuterpe". Mededelingen: Huwelijksafkondiging: Truus Jans sen en Mart van Rattingen (Oos trum). Wat betreft de Kinder-woorddienst: zie elders in dit blad. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Leon Stoffels en Erik Wekking, lezer: T. Verbeek. Zondag: 8.00 Tom .Kengen en Berti Bouten, lezer: R. Janssen; 9.30 Berna- dette Corzilius en Marc Linskens; 11.00 Wilbert van Waayenburg en Wiljan Wilms, lezer: A. Regli. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Petra Linders en Eugenie Driessen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Juliette Willems en Sandra Gerrits. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 6 nov. 18.30 Avondmis (volkszang), int. Thijs Coolen (ZH). Misdienaars: Harm v. d. Bosch en Hans Hebben. Zondag 7 nov. WiUebrordzondag. 09.30 Hoogmis (Paus Joh. mis en nederl. gezangen), int. overl. fam. Wel- sing. Misdienaars: Wilbert Valckx en Peter Janssen. Door de week iedere dag avondmis om 18.30 behalve woensdag. Van 1-13 november staat een beeld meditatie opgesteld in de zijbeuken van de kapel rond Franciscus van Assisië en zijn spirutualiteit. PATERSKERK Zondag 7 november: Willibrordzon- dag. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis, gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. De méér-opbrengst van de kollekte is voor het werk van het Willibrordapostolaat. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Louis Linders en schoonzoon Theo Hubertus Clevers. Zondag: 9.00 Wilhelmus Aarts Anna Maas-Peters; 10.15 overl. ouders Jenneskens-Deenen Piet Koenen; 11.45 Konrad Thijssen en overl. familie Jan Huisman overl. ouders Lucassen-Billion; 18.00 overl. fam. Wijnen-Wijnhoven overl. fam. Mi- chiels-Wijnen. Maandag: 8.00 familie Peters-Arts Maria Barnhoorn-v. Houdt en familie; 19.00 overl. ouders Kleuskens-Achten echtpaar Janssen-Kelders. Dinsdag: 8.00 overl. familie Ambro- sius; 19.00 fam. Janssen-Reinders en Vermeulen-Dijkmans t.e.v. O.L. Vrouw en Sint Antonius. Woensdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest; 19.00 overl. ouders Lucassen-Maassen en Pater Florentius Grada Clephas ^Linders. Donderdag: 8.00 Jozef Linders en overl. familie; 19.00 Antoon Luijpers overl. ouders Litjens-Jacobs en Spee- Rtthl. Vrijdag: 8.00 Elisa Palm en T.e.v. H. Gees 19.00 gezinsmis; overl. Familie Veldhuizen jgt. Wim Janssen Harrie Janssen. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Eric Arts en Hans Kerstjens. Zondag: 9.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers; 10.15 Leo en Johan Pouwels; 11.45 Geert Claes en Willy v. d. Bek erom. Maandag, wownsdag, vrijdag: 8.00 René Jansbeken en Simpat Kapriologli; 19.00 André Basten en Per Lenssen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar en Pascal Geuze. VREDESKERK Zaterdag: 19.00 Petronella van den Heuvel en Antoon en Jan Petronella Vink-Heidema. Samen zingen we neder landse liederen. Zondag 7 nov.: H. Willibrord, Pa troon van de nederlandse Kerkprovin cie. 8.00 overl. ouders Huybers-Poels- Janssen, zoon Jan en schoonzoon Ma- rinus; 9.00 overl. fam. Drabbels-Klaas- sen-van Meyel; 10.00 Hoogmis, neder- lands, met en door het koor. Pastoor Geerits overl. moeder, Beerkens overl. ouders Vullings-Martens; 11.30 leesmis voor overl. Jan van Haren en Mensi Zegers fam. Duitsmeyer-Claas- sen; 18.30 voor overl. Herman Ewals. Maandag: 8.00 voor overl. Wilhel mus Claes en fam. overl. fam. Willems-Poels; 19.00 overl. Martinus Jacobs overl. fam. Wijnhoven-Phi- lipsen en zoon Ber. Dinsdag: Kerkwijding van de Basiliek van St. Jan van Lateranen, feest. 8.00 overl. Gerlach van Ass; 19.00\ overl. fam. Noy-van de Aa overl; fam. Jacobs-Strijbosch. Woensdag: H. Leo de Grote. 8.00 om vrede in een gezin; 19.00 Mevr. Baken van Rhee (buurt). Donderdag: H. Martinus. 8.00 overl. fam. Muyzers-Steegs; 19.00 overl. Anna Wilmsen-Hermkens en overl. fam. Peter Muyzers. Vrijdag: H. Josafat. 8.00 overl. ouders Heezen; 19.00 overl. Piet Ver- meltfoort overl. Dina Linders. Zaterdag: 8.00 overl. Antoon Derks; 19.00 overl. ouders Vollenberg-Arts Leo Cox en Jo van Gerven Peter Muyzers overl. vader Leo Janssen en zonen Gerrit en Piet. Mededelingen: 1 Er is kleutercrèche tijdens de mis van 11.30 uur in het kleuterschooltje naast de kerk. Leidster: Ivet Stevens. 2 Zondag is het Willibrord-zondag, waarop wij bidden voor de hereniging der Kerken. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.00 T. Franken en J. Ron gen; 9.00 S. Rongen, B. Versteegen; 10.00 F. Vercauteren, M. Fijneman, S. Fijneman; 11.30 O. Geurts, P. van Dinter; 18.30 Th. Houwen, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 O. van Leeuwen, R. Poels; 19.00 J. Cornejo, R. Broens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 P. Bodden, F. Linskens; 19.00 U. van Weert, E. Smits. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Zaterdag 6 nov.: 19.00 Eucharistie viering. Geen kindercrèche. Misintentie Gerard de Bruin Fam. Lemmen Zr. Philomena Kusters. Zondag 7 nov. Gezongen eucharistie viering om 10.00 uur m.m.v. ons eigen koor. Kindercrèche wordt verzorgd door Trudy Vullings en Usha Sanichar. Misintentie: Johannes Verhelst. Woensdag 10 nov.: Eucharistievie ring om 19.00 uur. Misintentie: Jos Linders en overl. fam. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP Zondag 7 november a.s. om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, waarin voorgaat Ds. J. Heine. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. Koliekten voor plaatselijk kerkewerk en tevens najaarszendingskollekte. Na de dienst gezamenlijk koffiedrin ken. In Blitterswijck geen dienst. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Lena Camps-Dries- sen Herman Hoex. Zondag: 8.30 Jan v. d. Berg Gertruda Janssen-Peters; 10.00 jaard. Piet Rutten gest. jaard. Leonard Maas en Maria Martens gest. jaard. familie Camps-Verhoeven gest. haard, fami lie van Rens-Litjens Jan Kessels Toon Janssen t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum uit dankbaarheid (Jongeren koor). Maandag: 9.00 Toon van Cuijck. Dinsdag: 9.00 overl. familie Thielen- Steeghs. Woensdag: 9.00 overl. familie Hen- dricks-Jenniskens. Donderdag: 9.00 Harry Graat. Vrijdag: 9.00 tot intentie Loonen-van Rens; 14.30 voor het bruidspaar Kelder- man-Janssen. Zaterdag: 19.00 Johan en Thei Camps gest. jaard. Piet Camps en Johanna Goossens. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Ronald Hoex, Mi chel Ghielen, Willem Vollenberg, Ron- ny Reijnders. Zondag: 8.30 Ron Versleijen, Robin Oudenhoven, Sjonnie van Cuijck, Coen Litjens; 10.00 Clemens Weijs, Wilbert Kusters, Bas Künen, Harm van Huet. Vrijdag: 14.30 Sander Martens, Clemens Weijs. PAROCHIE OIRLO Willibrordzondag. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), Allegonda Friesen-Custers (v.w. buurt) overtleden familie van Kem pen-Kuipers. Zondag: 8.30 H. Mis Piet ten Haaf; 10.00 Hoogmis, Toos Duijkers-Jennis- kens Theodora Wilmsen-Opheij. Dinsdag: 8.00 H. Mis Jacob Baltis- sen. Woensdag: 8.00 H. Mis overleden ouders (F. C.). Donderdag: 8.00 H. Mis st. Pastoor Reijnen (1903-1925). Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor), maandd. Leonie Philipsen-Ver- dellen maandd. Allegonda Friesen- Custers Peter van Rhee. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: Robert van Casteren en Martijn Jeuken; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos; René Linders en Denny Wismans. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings (R). Zondag: 8.00 overl. ouders Janssen- Emonts en zoon Pierre; 10.00 jrd. voor Matthias Vollenberg. Dinsdag: 19.00 jrd. voor Peter Johannes Strijbos, Johanna Baltussen en Gerardus Baltussen. Woensdag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Tevens intentie offeraars. Donderdag: 8.00 jrd. voor Pastoor Verheggen. Vrijdag: 8.00 Willem van der Sterren. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Martinus Emonts. Tevens voor Martinus Kuy- pers. Grafrechten deze maand te betalen bij pastoor. PAROCHIE LEUNEN Feest van de H. Willibrord. Dit weekend is er bijzondere kollekte voor onze eigen kerk. De winter staat voor de deur, stookkosten zijn hoog! Reparaties blijven onze aandacht vra gen. Daarom graag uw steun!!! Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bou ten maandd. v. Giad de Mulder lsm. v, Rieky Reijnders en overl. fam. Reijn- ders-Gommans. Zondag: 8.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. maandd. v. Mathijs Litjens en echtg.; 10.00 hgm. als gest. jrd- v. Peter Joh. van Rens en Gertruda van Rens-Litjens weekd. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 maandd. v. Jan van Meijel, echtg. en overl. kinde ren lsm. v. Harry Heesen. Maandag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Verkoeijen-Janssen Frans Ver- koeijen Ism. v. Henri Direks en Willem Bal lsm. v. Maria Achten-van Dijcken overl. fam. Dinsdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Wismans-Loonen lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussen Woensdag: 7.30 lsm. voor slachtof fers van Libanon lsm. tot bijz. intentie (W.). Donderdag: 18.30 lsm. uit dankbaar heid (B) lsm. v. overl. fam. Voer- mans-Kursten en Antoon Voermans. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin Croijmans lsm. v. pastoor de Bot. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Gerard Wilmsen en dochter Lies lsm. v. Willem en Joos Jenniskens. Misdienaar: 19.00 (óf 18.30) Erw. Holtackers. Akolieten: za 19.00 J. Cornelissen en R. Kuenen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm. E. Kanters, E. Holtackers wn H. Cornelissen; 11.15M. enT. Heesen. Gedoopt: Annemieke Kuenen. Huwelijksafk.: Thomas Weijs en Wilma van Dijck. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. maandd. v, Anna Janssen-Spreeuwenberg; 2. H. Mis voor overl. fam. van Dijck-Driessen, Zondag: 8.30 H. Mis voor Margriet v. d. Berg-Spreeuwenberg; 10.00 uur maandd. v. Jos Arts; 2. H. Mis v. Piet Spee nms. de buurt; 11.30 jgt. v. Louis Custers en overl. fam. Custers-Claas- sen. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Jan Hendrix; 2. H. Mis voor Netje van As ten nms. de buurt. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Martien Hendriks en overl. fam. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Piet Spee nms. oudervereniging. Donderdag: 8.00 1. gest, jgt. voor Frans Claessens en Wilhelmina en Gertruda Claessens-Michels; 2. maandd. v. Toon Hendricks; 3. overl. fam. Wis- mans-Droesen—Gooren. Vrijdag: 19.00 1. gest. jgt. v. Simon Hubertus Lemmens; 2. H. Mis voor overl. fam. Philipsen-Cremers; 3. H. Mis v. Hendrica Vullings-Janssen en Gerard Vullings. Zaterdag: 19.00 1. jgt. v. Lambertus Janssen, Elisabeth Janssen-Drabbels en Piet Janssen; 2. H. Mis voor Netje van Asten nms. de buurt. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Strijbos en Mare Sijbers. Zondag: 8.30 Noël Michels en Bart Rongen; 10.00 Rob Janssen en Peter Michels; 11.30 Tom Lemmens en Roel Emonts. Weekdagen: Patrick Marcellis en Patrick Vergeldt. Vrij: Joan Lutters en Bart Marcellis. Mededeling: De Allerzielenherdenking was weer zoals gebruikelijk een geweldige grote manifestatie voor onze dierbare over ledenen. Het kerkhof zag er geweldig mooi uit, dank zij uw aller medewer king. Hartelijk dank aan de tuinman en zijn medewerkers en aan allen die eraan meegewerkt hebben. Ook nu is weer gebleken dat we een erg fijne gemeen schap hebben. RECTORAAT HEIDE H. Willibrord, bisschop, patroon van de Nederlandse Kerkptovincie, 7-11-'82 Zondag: 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Janssen-Doumen; 10 uur jgt. voor Hubertus Janssen, Anne Maria Philipsen, Johannes Janssen en Lien Peeters-Janssen. Akolieten: Geert Koonings en Henk Maas. Misdienaars van de week: Jan Willem van Rens en Johan Droesen. Maandag: 8 uur Kerkwijding van de Basiliek Sint Jan van Lateranen. 8 uur H. Mis voor Nellie Claessens-Derikx. Woensdag: H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor Helm Claes. Donderdag: H. Martinus, bisschop. 8 uur H. Mis voor Piet Spee. Vrijdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 8 uur H. Mis voor Harry Muijsers. Zaterdag: 19.30 Avondmis Harrie Willems v.w, zijn jagersvrienden, te vens voor Herman Vermeulen, Maria Gellings en zoon Martin. RECTORAAT VEULEN Zondag 7 november, Willibrordzon dag. Kollekte voor binnenlands aposto laat. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. voorzal. Jan Fleurkens. Zondag: 9.45 Hgm. voor zal. Joh. Geurts; 11.15 Hgm. jgt. zal. Wilhel mina de Lauw-Verheyen. Maandag: 8 uur lsm. zal Sef Linders en overl. fam. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Wim van de Goor. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. Willems-Hesen-van Lin. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Wylick-Steeghs. Vrijdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Servatius en Josua Nabuurs. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. Mulders-van Kem pen. Akolieten voor 7 nov. C. Classens, H. Reintjes en D. Janssen. Misdienaars: Tw. Reintjes, de Bac ker. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 6 nov.: feest van Alle heilige geloofsverkondigers in onze streken. Eerste zaterdag van de maand: Priester zaterdag, speciale kollekte voor de kerk. 7 uur voor Willem Gellings. Zondag 7 nov.: Feest van de H. Willi- brordus; 32e week door het jaar. Eerste zondag van de maand, speciale kollekte voor Kerk. 10.00 Jan Bardoel, v.w. Handboogschutterij St. Hubertus; 11.30 Lamberdina van Dijck-v. d. Burgt. Maandag: feest van H. Willehad, Bis schop. 8.30 uit dankbaarheid (P). Dinsdag: Kerkwijding van de basiliek van St. Jan van Lateranen. 8.30 Frans Michels. Woensdag: H. Leo de Grote, Paus en kerkleraar. 8.30 Petronella v. d. Hoo- genhof. Donderdag: H. Martinus van Tours, Bisschop. 8.30 fam. Arts-v. d. Bemt. Vrijdag: H. Josafat, Bisschop en martelaar. 8.30 Lambert van Meyel en Laurentia Noyen. Zaterdag 13 nov.: H. Stanislaus Kost- ka. 7 uur Jongerenmis. Thema: Jonge ren en Bejaarden. Mag ik alle jongeren en bejaarden uitnodigen voor deze dienst. Intentie: Henk van Meyel. Misdienaars: zondag 10.00 en zater dagavond Sandra v. d. Akker en Doro- thé van Dijck; 11.30 Moniek Poels en Moniek Janssen. Koilektanten: zaterdagavond 7 uur F. Hendriks; zondag: 10.00 G. Ewals; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken II nov.: Mevr. Versteegen, Haag en Mevr. Hegger, Op de Camp. Mededelingen: Missie-kollekte was 687,—. Hartelijk dank. Ik denk dat we allen een woordje van dank schuldig zijn aan Herman Thissen, die het kerkhof altijd zo fijn in orde houdt en die ook dit jaar dat kerkhof zo keurig in orde heeft gemaakt voor Allerzielen. Herman, namens het Kerkbestuur en ik durf zeggen, namens de gemeenschap van Merselo: hartelijk dank.... RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor fam. Vullings- v. d. Broek. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Huis. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Geurts en dochter. Dinsdag: 8 uur voor overleden ouders. Woensdag: 8 uur voor overl. fam. Bloemen. Donderdag: 8 uur voor een ernstige zieke. Vrijdag: 8 uur t.i.v. fam. Derikx-Wil- lems. Zaterdag: 19 uur voor de parochie. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 6 nov.: 19.00 Avonmis voor Maria Petronella Koenen-Derkx, Gerrit Koopmans, fam. Alink, fam. Rijken van Hees. Zondag: 8.30 H. Mis voor fam. Raafs-Bastiaans, overl. ouders van Veghel van Houten en voor overl. fam. Versleijen-Stoffelen; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Nellen-Kerstjens, C. Bongers, overl. ouders Geurts, René Buyzen, Jo Janssen, Ans Derks en Riet Stevens. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel, overleden jonge man en vader, herstel van een zieke en voor fam. Weerdenburg. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor de intentie van Bedevaart Gilze Rijen. Woensdag: 8.45 t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid en fam. Couwenberg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor bijz. intentie voor een verjaardag van moeder. Vrijdag: 8.45 t.e.v: de H. Jozef v.b.i. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo NO habrè Misa espafiola en nuestra capilla; SI habrè Misa solemne en aire libre en la capilla de San Wilibrordo en el bosque en Geysteren. La próxima Misa en nuestra capilla, Overloonseweg 2 es el domingo el dia 14. de noviembre a las once y cuarto en punto. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES Si, continua el curso de Espaflol para menores y mayores en los dias y horas fijadas. El sabado el dia 6 de noviembre a las 6 horas de la tarde curso de floricultura en el centr. Hasta la vista! VIERING FEEST VAN WILLIBRORDUS BIJ WILBERTSKAPEL Zondag 7 nov. om 10 uur, bij goed weer in de open lucht, plechtige viering van het feest van Sint Willibrord bij de Wilbertskapel in de Geysterse bossen, met Gilde-eer. De feestpredikatie wordt gehouden door deken L. Theunissen van Venray. Uitvaartverzekeringen uw vertrouwen waard VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 87575 Meisjes en jongens van klas 1, 2 en 3 en hun ouders. Als je wel eens in een kerk komt, dan is daar heel wat te zien. Er gebeurt ook van alles. Allerlei mensen doen iets of zeggen iets. Soms doen ook alle mensen samen iets. Meestal grote mensen. Jullie snappen daar af en toe misschien niet zoveel van. Grote mensen gebruiken vaak zulke moeilijke woorden; ze doen zo geleerd. Daar gaan we iets aan doen. Eén keer in de maand, op de eerste zondag van elke maand, houden we in een apart zaaltje van de Grote Kerk een kinder woord-dienst. Ook weer zo'n moeilijk woord; maar het betekent dat jullie gaan luisteren naar een verhaal uit de kinderbijbel, daarover samen gaan praten, een tekening maken, een spelletje doen of een liedje zingen. In tussen luisteren de grote mensen naar andere verhalen en naar de preek. Het duurt dus niet de hele mis, want als er geld opgehaald wordt, gaan jullie weer terug naar je plaats in de kerk. Je gaat dan gewoon met je vader en/of moeder mee naar de kerk; we beginnen en dan vraagt een van de priesters of jullie naar voren willen komen voor jullie woord-dienst. Je moet dan wel goed onthouden waar je vader en/of moeder zitten, anders kun je ze later niet goed meer terugvinden. In een apart zaaltje zijn dan een paar leidsters die met jullie samen de woord dienst gaan houden. De eerste keer dat we dit gaan doen is de komende zondag, 7 november onder de mis van 11 uur in de Grote Kerk. We zijn ereg benieuwd of er van jullie een heleboel mee gaan doen. De werkgroep 'Kinder-woord-dienst' De PvdA afdeling Venray houdt vrijdag 5 nivember om 20.00 uur in wijkcentrum De Kiosk in Brukske haar jaarvergadering. Tijdens deze openbare bijeenkomst, waar naast de leden ook andere belangstellenden welkom zijn, wordt onder meer teruggeblikt op het afgelopen jaar. Bestuur en raadsfractie brengen verslag uit over een jaar met drie verkiezingen, nieuwe PvdA-gezich- ten in de raad en voor het eerst een PvdA-wethouder. Bij de bestuursverkiezing legt Bert Kersten (de huidige fractie-voorzitter) het voorzitterschap van de afdeling neer. Bovendien komen de begroting en de plannen voor het komende jaar ter sprake. Inmiddels ligt ook de gemeentelijke begroting op tafel. De raads- en steun- fractie is al begonnen dit „huishoud boek" te bestuderen en te bespreken. Daarmee wordt op de aambdagen 8 en 15 november, steeds vanaf 19.30 uur, verder gegaan in de fractiekamer van het gemeentehuis. Op donderdag 26 oktober j.l. werd in de Wieënhof te Leunen een ledenverga dering gehouden. Het was de eerste algemene vergade ring sinds de gemeenteraadsverkiezin gen van 2 juni j.l. Uiteraard werd er uitvoerig aandacht besteed aan de ont wikkelingen in de Venrayse politiek sinds 2 juni. Door de C.D.A.-fraktieleider in de gemeenteraad, de heer J. Truijen, werd uitvoerig verslag gedaan van alle gesprekken (en dat waren er velen) die uiteindelijk hebben geleid tot een sa menwerking 'met de P.v.d.A. bij de vorming van het College van B W en de opstelling van een gezamenlijk ge meenteraadsprogramma 1982-1986, als mede sw samenstelling van de diverse commissies van advies. Al deze onder handelingen zijn in een goede sfeer ver lopen. Bij de vorming van de commissies heeft zich helaas een probleem voorge daan met als gevolg dat Frans van Opbergen niet benoemd kan worden, hetgeen voor hem aanleiding is geweest vooralnog zijn activiteiten als bestuurs lid te staken. Het door de fraktie en bestuur gevoerde beleid van de afgelopen 5 maanden werd door de ledenvergade ring unaniem goedgekeurd. Op deze ledenvergadering werden tevens bestuursverkiezingen gehouden. Afgetreden zijn de heren H.Philipsen, J. Jenniskens, J. de Beer en F. van Opbergen. Als nieuwe leden van het bestuur werden gekozen de heren A. Ederveen, G. Hendriks, Fr. Janssen en M. van Kempen. Aangezien het nieuwe bestuur bijna voor de helft is vernieuwd, was het thans moeilijk om op deze vergadering een nieuwe voorzitter te kiezen. Daar om heeft de algemene vergadering het bestuursvoorstel goedgekeurd, dat de afgetreden voorzitter H. Philipsen tot de volgende ledenvergadering in maart 1983 zal aanblijven als waarnemend voorzitter. Aan het slot van deze algemene ledenvergadering werd afscheid geno men van de scheidende bestuursleden, de heren J. Jenniskens, J. de Beer en F. van Opbergen, die resp. 14 jaar, 6 jaar en 1 jaar hebben deel uitgemaakt van het bestuur. De geplande spreekbeurt van staats secretaris van Zeil kon helaas niet doorgaan i.v.m. een spoedvergadering van de C.D.A. Tweede Kamer-fraklie i.v.m. de kabinetsformatie. Wilt U meewerken om het C.D.A. in Venray verder gestalte te geven? Wordt dan lid! Neem daarvoor kontakt op met de secretaris H. Raedts, tel. 04780 81469. De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie gaat nu wat aan het lang beloofde gezelligheidsaspect doen. Zij organiseert nl. een „Liberale Borrel Avond" met de mogelijkheid tot gratis kegelen. Het geheel vindt vrijdag a.s. plaats om ca. 20.30 uur in de Engelse Pub. Deze is bereikbaar via de achterzijde van de Calimero bar aan de Langstraat. J.O.V.D. Venray Langeweg 69 5801 XW Venray tel.82971 t.n.v. Dick Frederiks. De algemene ledenvergadering van VVD afdeling Venray, die aangeko digd was voor 8 november komt vervallen. De nieuwe datum voor deze vergat ring is maandag 22 november 191 aanvang 20.00 uur in café Restaura Vlakwater, Kempweg 162. Op de agenda staat o.m. de verk zing van een nieuw bestuurslid, wege het aftreden van de heer Sjef Verlin den. Het tweede gedeelte, dat omstreek 21.00 uur zal beginnen, is een „Ope: Vergadering" - belangstellende niet-le. den zijn hierbij van harte welkom. Tevens maken wij U er op attent da u op maandag 15 november in Baexem „Het Witte Huis" - aanvang 20.15 uu r een ledenvergadering zal worden ge. houden van de Kamercentrale Limburg waar behalve voor de afwerking vai enkele huishoudelijke punten, ooi ti spreektijd is ingeruimd voor leden vai a de Eeerste en Tweede Kamer, alsmed&c Prov. Saten. Op 25 nov. zal in café-restauraa Vlakwater de najaarsvergadering vandc Ondercentrale plaatsvoinden, waarir j ondermeer de reglementswijziging aai de orde komt. Op 10 en 11 december a.s. wordt ii Nijmegen de Algemene Partij vergade ring gehouden. Meer informatie hier over vindt U in het blad „Vrijheid es Democratie". Nadere informatie betreffende <fc VVD afdeling Venray, en/of aanmef ding als lid bij het secretariaat: Leonit Cals, Beek weg 60. 5815 CN Merselo, tel. 04786 - 209. EEN ABONNEMENT WAARD GTp de „Open Districtswedstrijda Zuid Nederland" van 31 oktober j.l. ijJt Nijmegen, georganiseerd door het dis n trict Zuid van de T.B.N. (Taekwon-<fc Bond Nederland), zijn door leerlinge: van de Venrayse Taelwon-do Vereni ging „Tong-ll" wederom opmcrkelijkt resultaten geleverd. In hetjotaal werden door deze leerlic ra gen 13 prijzen veroverd, verdeeld in zal' le prijzen twee 2c prijzen en vij tt derde prijzen. De verdeling was aid volgt: i In de categorie „meer keuzen wed ij strijd" behaaalden bij de senioren Rol c Greevink, Erik Krens en Jos Nellen dffi le prijs en 3e prijzen waren er vooK Peter v. d. Pasch en Ed Sahmena. In dezelfde categorie, maar nu voa l de junioren, behaalden Léon Bosch 8 Martin Eevers en Harry Xhofiecr de I prijs, een 2e prijs was er voor Willi,, Janssen en twee 3e prijzen waren ed voor Martin Krens en Hssan Korkmaz. k ln de categorie „sparring wedstrij I den" tenslotte behaalde Rob Greevinl de 2e plaats en Eric Krens de 3e plaats. Een wederom prima resultaat als me in ogenschouw neemt, dat er ruim 18 deelnemers(tcrs) waren w.o. een aanu die tot de beste Tackwon-doka's va Nederland behoren! Gezien de resultaten van de Venray» Taekwon-do vereniging is het destemec n verheugend dat de volgende Districts wedstrijden op 12 december a.s. georga niseerd zijn in sporthal „de Wetteling" in Venray, zodat diegenen die de vecht sporten een warm hart toedragen, it Venray de leerlingen van Tong-il' eens aan het werk kunnen zien. TURNEN IN VENRAY In Venray bestaat al jaren de moge I lijkheid om te turnen of om aan gyMr nastiek te doen. St. Christoffel is hieri c toonaangevend. Er bestaat nog dlc mogelijkheid om lid bte worden va onze vereniging. Er zijn lessen voo cl jong en oud, dames en heren, die alle - plaatsvinden onder deskundige leiding i Hieronder treft u een schema aan vi de lessen. Kom gerust eens kijken op lx betreffende uur en laat u inlichten doe de leidster. Maandag: wedstrijdgroep B 8-10 jaar Langewc 'j 20.00-21.00 Gehuwden (en ongeh e dames Langewi n 21.00-22.00 idem Langewc 20.30-21.30 idem Coninxhi Dinsdag: 18.00-19.000 vrij turnen Langewc j| 19.00-20.00 meisjes 11-12 jaar Oostnü j, 18.00-19.00 meisjes 8-10 jaar Oosatrui 20.00-21.00 meisjes 12-14 jaar Oostnu Woensdag: 13.00-14.00 kleuters 3-5 jaar Oostra 14.00-15.00 kleuters 5-7 jaar Oostnu 13.3014.30 kleuters 3-5 jaar Coninxhc 14.30-15.30 meisjes 6-8 jaar Coninxhc 15.30-16.30 meisjes 8-10jaarConinxhc 16.3017.30 meisjes 1012jr. Coninxhc 17.30-18.30 meisjes 8-11 jaar Langewc 18.00-19.00 wedstrijdgroep B 8-10 jaar Coninxhd 19.00-20.00 wedstrijdgroep A 11-13 jaar Coninxhc 't Donderdag: 18.30-19.30 meisjes 8-10 jaar Langewc 19.3021.00 wedstrijdgroep A Langewc Vrijdag: >j 18.00-19.00 meisjes 10-12jr. Langewc ta 19.00-20.00 meisjes 12-14 jr. Langewffie 20.00-21.00 u. dames vanaf 14 jaar hc Langewc li 21.00-22.00 heren vanaf 16 jaar Langewc Zaterdag: 10.30-11.30 kleuters 3-4 jaar Coninxho 11.30-12.30 kleuters 5-6 jaar Coninxhc Zoals u wel ziet genoeg keuze vo# iedereen. Inlichtingen omtrent de lesscrj van (on)gehuwde dames zijn in winnen bij mevr, Pijpers 04780-813L Voor overige inlichtingen kan ma*1 terecht bij mevr. Bakker 04780-81975.w

Peel en Maas | 1982 | | pagina 12