VERENIGINGSNIEUWS SPRINGPLANK EN WIJK ZUID >NJ JlIM MERSELO EUTERPENIEUWS Orkestvereniging VROUWENGILDE HVK INFO VOOR OUDEREN m m 1E51 V Venray li FREE WHEELIN NRD.WEST imERnimonni en Venrays 1 Mannenkoor PEEL EN MAAS ook üw krant St. PeV^S 3 .1 F 4- VV, 1 H Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan jeugdnatuurwacht RUILBEURS PEEL EN MAAS WIJK PEEL EN MAAS DERDE ORDE Nieuws uit Overloon AQUARIUM VERENIGING PEEL EN MAAS Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. ietei A.s. donderdag 4 nov. geen voorrepe- titie om 19.30 uur, maar om 20.00 uur repetitiè voor 't gehele koor. Donderdag 11 nov. om 19.30 repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. A.s. zaterdag worden alle leden met dames verwacht in de foyer van de schouwburg voor 'n feestelijke avond, deze avond begint om 20.00 uur en men wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Alle zangers worden verzocht in uniform te komen. Na 't suksesvolle optreden op de Limburgse Zangersdagen zijn er diverse uitnodigingen voor 'n optreden binnen gekomen waaronder opnames voor Radio Omroep Zuid. Gezien 't drukke programma zal pas in 't voorjaar 1983 hierop worden ingegaan. Verder programma: 26 en 27 nov. optreden tijdens zitting van de Gulden Humor. 11 dec. Organisatie concert Nachtegalen van Polen. Verder kerstconcerten op 18, 19 december en 25 december opluistering Kerstmis in Grote Kerk. Kopij voor de V.M.K. periodiek kan men nog inleveren (gaarne met spoed) bij Wim Smits. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 4 nov.: 19.30 repetitie harmonieorkest Dinsdag 9 nov.: 19.30 bestuursvergadering. Donderdag 11 nov.: 19.00 Sinte Merte-tocht in Veltum. bijeenkomst om kwart vóór zeven school Coninxhof. Uniform: Beige hemd rode das. Na afloop repetitie in clublokaal. Zaterdag 13 nov.: 19.00 H. Mis met aansluitend Cecilia- feest. Zondag 14 nov.: 13.45 intocht St. Nicolaas. Zondag 28 nov.: 10.30 opluistering H. Mis b.g.v. 44 jaar Piëlhaas, met aansluitend sere nade. Zondag 12 dec.: 19.30 uur concert te Blerick met Horst en Blerick. HOFKAPEL: 861 Vrijdag 5 nov.: 19.45 zitting Servaas IEE Vrijdag 12 nov.: idem LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 4 nov.: 18.30 repetitie jeugdorkest Donderdag 11 nov.: Géén repetitie i.v.m. Sinte Merte- tocht in Veltum. Individuele lessen volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag T nov.: Repetitie drumband. 10.00 uur leerlingen; 10.30 uur korps. Bardienst hr. Thomassen. >Donderdag 11 nov.: zie harmonieorkest jZaterdag 13 nov.: zie harmonieorkest jZondag 14 nov.: zie harmonieorkest Afmelden harmonieorkest bij se se- etaris. tel. 80225; jeugdopleiding bij [dehecr Raedts, tel. 82803 en drumband |bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. eró wei Agenda: Vrijdag 5 november: om 18.30 voor de alten en sopranen; om 19.15 voor tenoren en bassen. Maandag 8 november: 8m 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 9 november: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 10 november: om 18.45 alleen voor de nieuwelingen (sopranen) met aansluitend om 19.30 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Graag zeggen wij dank aan alle ouders die er aan hebben meegewerkt, datt het verblijf van onze Engelse gasten zo pret tig is verlopen. Ook onze dank voor de belangstelling voor het concert dat deze jongens gegeven hebben. Drumen Showband Zoals verleden week reeds gemeld zal hel Showkorps St. Petrus Banden zaterdag a.s. de voetbalwedstrijd Hel mond Sport-Groningen opluisteren. Vertrek om 18.00 uur per bus vanaf de LTS. Zondagmorgen 7 nov.: 11.00 gezamenlijke repetitie o.l.v. Hans Noyen. Maandagavond 8 nov.: gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 9 nov.: gezamenlijke repetitie Donderdag 11 november: 19.30 Optreden Schuttersveld. Zorg dat je om 19.15 uur aanwezig bent. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 5 nov.: 18.45 gezamenlijke repetitie 19.45 de 2e violen De bestuursleden houden dan ver gadering. SALTARELLO Zaterdagmiddag: 6 november: gezamenlijke repetitie. Breng de partijen en partituur mee van Aaarde er Adem. „AGÉVOLÉ" Zondagavond 7 nov.: 18.45 Repetitie in Merselo. - Met vignet - Kinderkoor ,,De Vredesklokjes" Het is november, de feestdagen staan voor de deur. De laatste mis vanrafge- lopen zaterdag hebben 'jullie fijn gezongen! Vrijdag 5 november hebben we weer repetitie. Voor de Ie stem van 16.00 tot 16.45 uur en voor de 2e stem van 16.45 tot 17.30 uur. Op zondag 14 november zingen we de mis van 11.30 uur. Zorg dat je allemaal op de repetitie bent, tot vrijdag. DAMESKOOR Woensdag 10 november is er om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de voormalige Henseniusschool, bij de Vredeskerk. Zaterdag 20 november houden we onze jaarlijkse Caecilia-avond, in de Wieënhof aan de Leunseweg. Als u verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v.d. Bekerom, tel 83332. 7 november. Hoogmis zingen in de Paterskerk. Iedere Woensdag repetitie van 6.30 tot 7.30 uur in de Henseniusschool. Wij rekenen op trouw bezoek van deze repetitie's. Met vriendelijke zangersgroeten Bestuur gem. zangver. Crescendo. Woensdag 10 november: 20.15 uur repetitie voor het symfonie orkest; 20.15 repetitie barokensemble o.l.v. Jan Temme. Zaterdag 13 november: Houthakken in de Heidse Peel. Ver trek vanuit Venray volgens nadere af spraak om 9.45 uur. Woensdag 17 november: 20.15 uur repetitie symfonieorkest; 20. 15 uur onderlinge repetitie. Donateursaktie. - Dc aktie loopt tot 15 november a.s. Probeert u in het belang van de vereniging het streefbe drag bij elkaar te krijgen. Denk niet: „de ander doet het wel!" Doe het zelf! Wilt u lid worden van onze vereni ging? Informeert u bij de sekjretaris. of kom eens kijken en luisteren op de we kelijkse repetitie in dc M.L.K.-school „De Essel" aan de St. Ursulastraat te Venray. Afmelden bij de sekretaris Pie Noten, tel. 04780-87858. V' VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 9 november om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij Dhr. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt u oud papier deponeren in de loods achter het centrum. De schutterij gaat een drukke maand november tegemoet. We hopen dat alle schutters de volgende data vast noteren, want wij moeten natuurlijk zo massaal mogelijk optreden. - 14 nov. Inhalen St. Nicolaas. Bijeenkomst om 13.oo uur in het Gildehuis Klomp. - 15 nov. Wintercompetitie in het gildehuis Klomp. -27 nov. Opening pronkzitting in de Schouwburg. Nadere berichten komen nog ruim voor de 27e zodat u weet wat er moet gebeuren. De oefenavond voor het muziekkorps is weer gewoon op de woensdagavond. Nieuwe jeugdleden kunnen gerust een komen kijken in „De Keg" dan kun je het eens zien. Ook heren kunnen wij weer aannemen dus als u interesse heeft dan neem eens kontakt op met J. Krijnen of een ander lid, dan komt dat wel goed (tel. 84956). A.s. donderdagavond beginnen we om 18.15 uur. We gaan naar het bos. Zorg dat je ei op tijd bent. Doe warme kleren aan, laarzen en breng een zak lantaarn mee. Om 20.00 uur zijn we terug. A.s. vrijdag wordt het programma verzorgd door groep 1: Michel, Peter, Hanny. A.s. zaterdag club voor jongelui van 13 -16 jaar. Weten jullie al wat we gaan doen?^ Groetjes, leiding Berichten uit 't Peppeishuus Zaterdag 6 nov. a.s. vergadering Bestuur met Rowans, Sherpa's en Pivo's. Alle R, S, Ps, zijn welkom. 13.30 uur precies in het stafiokaal. Agenda: Interne huisvesting. Kwartaal- en jaarplanning met begro ting, financiën. Dinsdagavond 9 nov. installatie van 20 nieuwe gidsen. Ouders, broers, zusjes zijn van harte welkom. Jantje Beton zakjes inleveren zondag avond 7 nov. bij het sekretariaat. Tuin straat 18, tel. 83193. Heeft U nog kleine bomen en/of struiken? Als U ze uit uw tuin haalt willen wij ze wel graag hebben om de wal rond het Pelleshuus te beplanten. Laat het even weten! Vast bedankt! Jullie hebben twee weken geleden in dit blad kunnen lezen, dat de puzzel wandeltocht op zondag 3 oktober j.l. door zeer velen is uitgevoerd. Bij de vraag hoe jullie de opdrachten en vragen vonden, blijkt de meerderheid het „toch wel moeilijk" te vinden. Dit moet jeer toch niet van afhouden om 14 novemver a.s. NIET mee te lopen. Om een en ander iets makkelij ker te maken, moet je onze eigen uitgave „de Natuurvriend" eens goed doornemen. Hierin zullen enkele vragen van de komende puzzel-wandeltocht worden ingebracht. Deze herfstuitgave van „de Natuurvriend" kun je de eerste week van november op school verwach ten. Tot ziens dus! Dinsdag 9 november a.s. komt de heer J. Derix, warme bakker uit Horst, 'n broodshow geven. Kijkt U voor nadere informatie over die avond eens in uw programmablad!! We verwachten een grote opkomst en beginnen om 20.00 uur in zaal „In Den Engel". Komende zondag, 7 november, wordt in hotel De Burggraaf een ruilbeurs ge houden. Deze duurt van 10 tot 1 uur. Er kan overal in geruild worden, zoals postzegels, munten, stickers, etc. EEN ABONNEMENT WAARD Hoi, De DV zit er weer op. Er is flink vergaderd en een nieuw bestuur is gekozen voor ons distrikt nl.: Voorzitter: Marion Penningmeester: Marcel Distrikts Natuurhistorisch seer.: Stefan. Redaktie: Luc en Loek. Kampregelaar: Hans Lid zonder funktie: Paul. De dag daarop was er een excursie naar de Bult waar maar liefst 13 man kwamen er uit het hele distrikt. Dit was de eerste excursie i.v.m. het inventri- satieprojekt, aldaar. Leuke dingen die gezien .werden waren een Havik, sperwer en het paddestoeltje, de Heideknotszwam. Zondag is er weer een excursie o.l.v. Marion naar de Maasheggen om daar aan paddestoelen te gaan doen. In de vochtige maasuiterwaarden en in de daaraan gelegen bossen komen vele interessante paddestoelensoorten voor. Het vertrek is om 9.00 uur vanaf het schouwburgplein. Hou doe, stefan informatie: tel. 04780-82413 MARC FALCO AND THE REST srtuomscHt noen zoets r moct Zaterdag 6 november speelt in Free Wheelin's vookant de Zuidlimburgse formatie Marc Falco and the Rest. Mare Falco and the Rest brengt symphonische Rock met daarin eigen tijdse stijlen verwerkt. De Band bestaat uit: Marnix Valke, Leadgitaar-zang en synthesyser; Frans Moors, Drums en bas; Rick Alberigs, Bas-baspedaal en zang. Verder zijn er nog 4 personen die de komplete licht en geluidsinstallatie bedienen. De muzikanten van Mare Falco and the Rest zijn allemaal ex-beroepsmuzikan ten, zij hebben o.a. gespeeld bij Girls Walk By, Partner en Garlic. Kortom ervaring zat. aanvang half tien. Vrijdag 12 november The Mo plus voorprogramma Perplex. De voorver koop loopt nog steeds en goed. Haast je want het ziet er naar uit dat het uitverkocht raakt. huisvrouwenlcontalct' brukske Op dinsdagmorgen 9 november be ginnen we met onze eerste morgen poppenmaken. Plaats: wijkcentrum van het Brukske. Tijd: kwart over negen. De kosten zijn 3,— en er is een crèche. Wij zouden het prettig vinden als u het volgende zou willen meebrengen: een wit T-shirt, een niet te grote poppe- kop om als mal te bebruiken, oude panty's, lapjes stof, schaar, naalden en naaigaren, tangetje om ijzerdraad mee te knippen, kwasten voor plak en lege flessen met een lange hals. Voor inlichtingen, of als u iets nog niet duidelijk is, kunt u bellen naar 81059 of 81397. Iedereen is welkom, want het huis vrouwencontact is geen vereniging. U kunt gewoon komen binnenlopen. Tot ziens. Werkgroep Vrouwen- aktiviteiten Landweert Op 12 oktober j.l. is de werkgroep vrouwenaktiviteiten Landweert gestart met haar aktiviteiten. De bedoeling van deze aktiviteiten is het creëren van een plaats waar vrouwen uit de wijk elkaar kunnen ont moeten en creatief bezig kunnen zijn. Deze aktiviteiten vinden wekelijks plaats op de dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur in de Openbare School te Landweert, Boterbloem 45. Per avond wordt een eigen bijdrage van 2,50 gevraagd voor huur van de ruimte, koffie en kosten programma's. De creatieve avonden, waarop een ieder zijn eigen handwerk, knutselwerk e.d. meebrengt, worden regelmatig afgewisseld met programma's rondom een bepaald thema of onderwerp. Het programma tot eind 1982 ziet er als volgt uit: 9 en 16 nov. creatieve avonden; 23 en 30 nov. Surprises, gedichtjes en zelf kadootjes maken; 7 en 14 dec. creatieve avonden; 21 dec. kerststukjes en kerstversieringen maken. Tot slot nog het volgende. Tijdens deze avonden zijn alle vrouwen uit de wijk, jong en oud, wegkom. Bent U geïnteresseerd, wip dan eens een dinsdagavond binnen. Het verplicht u tot niets, want er wordt niet met lid maatschapskaarten gewerkt. Tot ziens. Dansen. De maandelijkse dansavond in het wijkgebouw Den Hoender is weer op zaterdag 6 november. Aanvang 20.00 uur. U bent van harte welkom. Opstapplaats naar Nistelrode Dinsdag 9 november. BUS 1. Vertrek om 12.30 van de Landweert, St. Servatius, Bachstraat, De Kruuze, Julianasingel(oude Rabobank), Ken- nedyplein. BUS 2. Vertrek om 12.30 bij Garage van Haren Maasheseweg, Hoge Beek, Het Schut tersveld, De Clockert, Kennedyplein. Mogen wij u verzoeken op de genoemde vertrekpunten tijdig bij elkaar te komen. Beide bussen vertrek ken om precies 13.00 uur vanaf het Kennedyplein. EEN KRANT OM TE LEZEN Beste kinderen, Zoals jullie weten wordt er jaarlijks op II november het St. Maartensfeest gevierd. Dit feest wordt ook megevierd op Jong Nederland en wel op Donder dag 11 november a.s.. Het geheel gebeurt dit jaar in samenwerking met de Wijkraad in Veltum. Voor de leden van Jong Nederland begint de lampionnen- optocht, natuurlijk met de mooie zelf- gamaakte lampionnen, op donderdag 11 november om kwart over zes vanaf de blokhut. Wij lopen vervolgens met de St. Maarten te paard en muziek door onze eigen Christus Koning parochie en proberen om 7 uur aan te sluiten bij het Coninxhof waarna de tocht door Veltum wordt voortgezet. Na afloop van de tocht wordt op de Weg in den Berg de grote brandstapel in brand gestoken. Voor de leden van Jong Nederland duurt dit kampvuur tot 21.00 uur en gaan dan vervolgens terug naar de blokhut waar de kinderen nog iets warms wordt aangeboden. Het geheel sluiten we rond de klok van half tien. Wij hopen dat er genoeg animo is bij jullie en loop fijn de lampionnenop- tocht mee. Tot 11 november 18.15 uur. UNICEF najaarsaktie Wederom heeft UNICEF een prach tige collectie kerstkaarten samengesteld. De opbrengst van de verkoopaktie van dit najaar zal worden besteed aan pro jecten ter verbeterering van de water voorziening, vooral in Afrika. Goed water is essentieel voor ons leven. Gebrek aan drinkwater voor 80% de ziekten bij kinderen door gebrekkige leefomstandigheden De UNICEF-agenda 1983 heeft dan ook als thema „water" meegekregen. Bijna 60 afdrukken van exclusieve kleurenfoto's brengen het belang en de waarde van water voor ons leven tot uitdrukking. Naast kerstkaarten en agenda omvat de Unicef-collectie o.m. corresponden tiemappen, puzzels, jeugdkookboeken, adventsboeken en de wandkalender, een fraai nieuw artikel in deze najaarsactie! Al deze artiekelen zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: Mw. L. Grootjans, Stationsweg 11, Venray; Mw. I. de Vocht, Henseniusstraat 13a, Venray; Mw. A. van Coeverden, Dr. Poelsstraat 12, Venray; Mw. M. van Lieshout, Veerweg 14, Broekhuizen; Mw. E. Thomsen, Heideweg 10, Broek- huizenvorst. Ons comité Venray en omstreken zou best nog enkele vrijwillige medewerk sters kunnen gebruiken, ook uit Horst en Wanssum! Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot Mw. A. van Coeverden, Dr. Poelsstraat 12, Venray, tel. 88687. Vrijdag 5 nov.: Vanavond draaien we de kampdia's; van 7 tot 10 geopend voor de jeugd van 12t/m 15 jaar. Zaterdag 6 nov.: Kollekte Jantje Beton. Van 10 tot 12 uur komen wij bij U langs. Bij voorbaat hartelijk dank. 's Avonds zijn we weer geopend vanaf 8 uur. Zondag 7 nov.: We zijn weer geopend van 3 tot 10 uur. ELISABETH VIERING. Woensdag 10 november a.s. houden wij onze Elisabeth viering. In tegen stelling tot eerdere berichten zal deze viering plaats hebben, zoals we gewend zijn, in het Schuttersveld om half 8. We hopen dan enige jubilarissen in ons midden te hebben en gedenken dan onze overleden leden van het laatste jaar. 8 november. Dia en schrijfavond in zaal In Den Engel. Fidel Agcaoili werd gearresteerd op 12 mei 1974. Gedurende de eerste ondervrageingen werd hij vreselijk geslagen en twee maanden lang met handboeien aan zijn bed vastgebonden. Hij zat bijna twee jaar in isolatie. Zijn vrouw werd samen met hem gearres teerd maar zij werd in juni 1976 weer vrijgelaten. Hij werd beschuldigd van wapensmokkel op grond van zeer twijfelachtige bewijzen, zó twijfelachtig dat alle anderen die met hem van deze wapensmokkel werden beschuldigd al zijn vrijgelaten. Fidel Agcaoili zit nog altijd vast. Fidel Agcaoili is één van de vele mensen die het slachtoffer is geworden van de schendingen van de mensenrech ten op de Filipijnen. Mensen worden illegaal gearresteerd, gemarteld of vermoord door eenheden van de inlichtingen- en veiligheidsdienst en dor ongeregelde para-militaire groeperingen Ook „verdwijnen" er geregeld mensen en hun familie komt er niet achter waar ze zich bevinden. De werkgroep van Amnesty Interna tional van Venray is op dit moment bezig met een Filippijnenactie. We willen zoveel mogelijk bekendheid geven aan de schendingen van de mensenrechten op de Filippijnen. Ook proberen we mensen er toe te bewegen zelf iets te doen. Vaak is dit erg moeilijk. We krijgen nogal eens te horen: waarom zou ik iets doen, het helpt toch niets. Tocht is dit niet helemaal waar. Vorig jaar, tijdens de campagne tegen „verdwijningen" zijn op de Filippijnen drie mensen vrijgela ten: Petronilo Torno en Milagros Lumabi-Echevis en haar zoontje. Het lijkt misschien niet veel, drie mensen, als ja nagaat hoeveel mensen er „verdwenen" zijn, maar tochHet geeft in ieder geval hoop. Wilt U iets doen dan kunt U a.s. maandagavond 8 novemvber om 19.30 uur naar de schrijfavond in zaal In Den Engel komen. We draaien eerst dia's over de Filippijnen, daarna kunt U een brief schrijven naar de regering op de Filippijnen of naar de Filippijnse Ambassade voor een gevangene of „verdwenen persoon". Er is ook allerhande informatie over de Filippij nen aanwezig. De avond duurt tot 21.30 uut. In de bebliotheek is ook een standje over deze actie ingericht. Voor informatie kunt u ook op het contaktadres terecht. Aan den Dril 11 Venray. tel. 04780-84136 t.n.v. Han van Weers. De Gescheid- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. en het bestuur van de Archeologische Vereniging Limburg, regio Noord, houden hun eerstvolgende bijeenkomst op 8 november 1982 in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beeje kurf". Aanvang 20.00uur. Op deze avond zal de heer A. N. van der Lee, secretaris van de Archeologi sche Sectie van het Noordbrabants Ge nootschap, uit 's-Hertogenbosch spre ken over: „Homo erectus in Neder land". Al een miljoen jaar geleden leefden er in Nedreland mensen. Sporen ervan zijn op vele plaatsen gevonden, vooral in Limburg, Drente en in de stuwwallen van Utrecht/Gelderland. Wie was de homo erectus, de rechtop- lopende mens, die hier tot ongeveer 300.000 jaar geleden huisde? Hoe was zijn uiterlijk, hoe leefde hij en waarvan? Wat hebben we ervan terug gevonden en waar? De amateur-archeoloog Anton van der Lee zal aan de hand van talrijke kleuren dia's trachten, het antwoord op al deze vragen te geven. De bovengenoemde besturen zijn ervan overtuigd, deze avond een boeiende spreker met een zeer boeiend onderwerp te brengen, en zij hopen op de komst van vele leden en andere be langstellenden. BOND VAN OUDEREN Op zaterdag 6 nov. dansavond voor ouderen vanaf 50 jaar, in 't gemeen schapshuis te Overloon. Aanvang 8 uur. Muziek Discotheek Hollands Glorie. Van harte welkom. LIMBURGSE KATHOLIEKE INVALIDENBOND Kontaktdag. Op zaterdag 30 oktober had de LKIB haar jaarlijkse kontaktdag. Deze bij eenkomst werd gehouden in Hornerhof te Horn en had een feestelijk tintje omdat een grotendeels nieuw bestuur zich aan de leden kon voorstellen met als voorzitter de heer S. v.d. Geyn. Voor deze bijeenkomst hadden zich 110 personen aangemeld, waarbij ook de agdeling Venray vertegenwoordigd was. Br. Orentuis opende de dag waarna verder een goed programma geboden werd. Zo waren er o.a. de gochelaar Henk Linders uit Sevenum, en de Swingende Hornia dansgroep die letterlijk en figuurlijk haar beste beentje voor zette. Alle optredens werden pratend aan elkaar geregen door de organisator Harry Claassen uit Neer. Harry Wou ters uit Koningslust trad op de voorgrond als buutredenaar. Veel ap- pllaus kregen de drie zusjes Muysers uit Posterhoh. Ze zongen goed en wisten de toeschouwers in beweging te krijgen, de meesten zongen en sjoenkelden mee. In de pauze werd koffie en vla aangeboden en werden er loten verkocht om 'n bijdrage te leveren aan het verzachten van de onkosten. Na de pauze traden alle artiesten nogmaals op. Om ongeveer 19.00 uur werd er met hulp van het Rode Kruis uit Herten 'n feest feest-souper geserveerd dat door de heer Puts en zijn assistenten zeer goed verzorgd was. De avond werd verder opgeluisterd door het prima Orkest zonder Naam uit Heel. Er werd volop gedanst, ook door rolstoelers, het was 'n gezellige boel. Om 21.00 uur verrichte de nieuwe voorzitter zijn eerste taak door uit te maken wie het grote lot gekocht had. Hij stelde zich aan de aanwezigen voor en zei o.a. dat hij er met het bestuur en vooral met alle leden iets goeds van hoopte te maken. Om 22.15 uur werd deze mooie dag, waar menigeen met genoegen aan zal terugdenken, afgesloten. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray NOTULEN AFDELINGS VERGADERING 11 NOVEMBER '82 1. De ENFB-afdeling Venray hoopt dat het inderdaad een goed idee is om de leden op de hoogte te houden d.m.v. publikatie van de notulen in „Peel en Maas". Tezijnertijd zullen we nagaan of deze wijze van berichtgeving aan de verwachtingen van de leden voldoet 2. Er is ENFB-propagandamateriaal aangeschaft. Karin Janssen, onze pen ningmeester, heeft dit in beheer. Zij zal tevens nagaan of er inmiddels een nieuwe „bijspijkermap" is uitgekomen. 3. Het fietsenstaallinsprobleem bij het busstation van de Zuid-Ooster. Ons inziens kan het stallingsprobleem wor den opgelost zonder dat dit al te hoge kosten met zich meebrengt. Het lijkt na melijk mogelijk om de huidige stalling simpelweg te verplaatsen naar de Julianastraat-zijdc van het busstation. Herdoor kan tevens het autoparkeer probleem io het terrein van het busstation worden opgelost. Remo Toffolo zal deze mogelijkheid aan onze contactpersoon van de Zuid-Ooster voorleggen. 4. Naar aanleiding van de benoeming van de raadscommissies „nieuwe stijl" heeft de afdeling besloten ook in de toekomst op dit nivo het verkeersbeleid te blijven volgen. We. hopen dat de ENFB in de gelegenheid wordt gesteld om in commissie-vergaderingen zijn visie op plaatselijke verkeerszaken ken baar te maken. 5. Clim Parren en Remo zullen nog nader ingaan op de recentelijke afwij zing van de bezwaarschriften tegen de nieuwe dienstregeling van de Zuid-Oos ter. 6. Dit betreft de inventarisering van de maximum-snelheuds problematiek in Venray: 50 km. is vaak teveel! Clim zal een conceptbrief opstellen voor scholen en wijkraden. 7. Volgende vergadering: 11 novem ber bij Olaf Ostendorf. Deze is tevens contactadres en bereikbaar voor inlich tingen over de notulen: Mambostraat 148, telefoon: 04780 - 87494. De voorzitter besloot de vergadering met een klein dankwoord aan de actieve leden voor hun trouwe opkomst. Na 8 jaren ploeteren heeft Aquarium- vereniging A.V.E.O. in Venray de bovenste regionen kunnen bereiken in de districtskeuringen van Midden- en Noord-Limburg. Wij zijn in sept. 1981 als eerste geëindigd en hebben hiermee een lang verwachte wens in vervulling zien gaan. Door deze overwinning hebben wij het genoegen om de dis trictsfeestavond in 1982 te mogen organiseren. Op deze feestavond wordt de districts kampioen 1982 bekend gemaakt. Bij deze nodigen wij leden en oud-leden van A..V.E.O. uit en hopen vele van deze mensen te mogen ontmoe ten. Deze feestavond wordt gehouden in zaal „De Ruif", Hoofdstraat 43 in Oirlo. Aanvang van deze avond is 20.00 uur. Tot ziens. uw Venrays weekblad

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11