KERKELIJKE DIENSTEN 82635 ni Ril 1E51 IV inTERmmonu het goede adres Lrhjnders—. INGEZONDEN VREDESBERAAD VERONTRUST! Een succesvol jaar voor Drum- en Showband Venray PEEL EN MAAS Uit de raads vergadering van Vierlingsbeek GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Driessen-Wagemakers Frans de Vocht (v. d. Tuinstraat) piet Hanen en Piet v. d. Voort Bill v. d. Werken. Zondag: Eenendertigste zondag door het jaar, Solemniteit van Allerheiligen. 8.00 leesmis, int. Antoon Janssen en echtgenote; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Hendrik Keijsers overl. fam. van Dijck-Duykers Gerarda Clephas-Lin- ders (buurtver. St. Jozef) Piet Gerrits; 11.00 nederlandse hoogmis (kinderkoor „De Bandelieren"), int. ouders Duy- kers-Philipsen en zoon Pieter ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje v. Overveld Harrie Swaghoven overl. ouders Cox-Deckers. Maandag: Allerheiligen. 9.00 oude stichtingen Mathieu Arts Zr. philomena Kusters; 19.00 Peter Johan nes Bouten en zoon ouders Arts-Cor- nelissen Sraar Spee Petra, Antoinet te en Marij Duijf. Dinsdag: Gedachtenis van alle gelovi gen. 9.00 overl. ouders Flinsenberg-v.d. Mortel overl. fam. Janssen-Westen Jan Tillemans; 10.00 overleden paro chianen Piet Janssen en overl. fam.; 19.00 Antoon v. Osch overl. fam. Truyen-Hendricx José Kremer-Vul- fing'hs. Woensdag: H. Hubertus, bisschop. 9,00 pastoor Henri Wismans Nella Verblakt; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gossens ouders Coenen-Houtackers en zoon. Donderdag: H. Carolus Borromeüs, bisschop. 9.00 overl. fam. Hanssen- Verhofstad Wim van den Munckhof n overl. fam. Jacob Verhalle, .odewijk Aben, Harry Achten en overl. am. Jo Custers. Vrijdag: 9.00 Piet Pouwels en echtge note bijzondere intentie; 19.00 Gerrit Gossens Jan Pleket (bond voor ouderen). Zaterdag: Alle heilige Verkondigers ran het geloof in onze streken. 9.00 Harrie Messemaeckers overl. paro- hianen; 19.00 Johan Moorrees en overl. fam. Frans de Vocht Sjef lansen overl. ouders Philipsen-Pirlo. Mededelingen: - Zondagmiddag om drie uur is de dodenherdenking op de begraaf plaats Boschhuizen, waaraan mede werken de Kon. Harmonie ..Euter pe" en het gemengd koor „Ars Mu- sica". - Dinsdag op het gedachtenis feest van Allerzielen is 's morgens om 10.00 uur een gezongen Eucharistieviering voor alle overleden parochianen, bijzonder voor hen die in het afge lopen jaar gestorven zijn. De kollekte in die viering is bestemd voor heilige missen voor overleden parochianen. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Anneke en Mirjan an Soest, ?ezer: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Henri Willems en 'ieter Hermus, lezer: A. Noyens; 9.30 ohn van Bcrs; 11.00 Manon Vullings iLiset Jacobs, lezer: G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Colette 'eunissen en Nicole Schwachöfer. Woensdag en vrijdag: 19.00 Anja Sij- trsen Adriëtte Hoppenbrouwers. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 30 okt.: 18.30 Avondmis olkszang), int. fam. Hendriks, Hr. rts, Br. K. van Lingen. Misdienaars: »s Dirkx en Hans Hebben. Zondag 31 okt.: Allerheiligen. 9.30 oogmis (meerst. én gregoriaanse zangen). Int. overl. fam. Bexkcns- om, overl. Mevr. Cup. Misdienaars: ert-Jan Wismans en Harm v. d. ïsch. Door de weck iedere dag avondmis n 18.30 behalve woensdag. Kollekte voor de wercldmissiemaand. PAROCHIE PATERSKERK Zondag 31 oktober: Viering van het est van Allerheiligen. H. Missen: 00; hoogmis 10.15 gezongen door de ingers van St. Frans; 11.45; avondmis 1,00. Dinsdag: Allerzielen. In de avondmis n 19.00 gedenken wij onze overlede- n. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, egewijd aan het H. Hart van Jezus. 1.00 gez. H. Mis bij gelegenheid van t huwelijk Verkoeijcn-Schwachöfer; •00 avondmis om Gods zegen te agen over de gezinnen van de rochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te echten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 levende en overl. m, Wijnen-Wijnhoven Gertruda nssen-Kelders Antoinette Janssen- insenberg Door Ewals-Janssen tri. ouders Oudenhoven-Evers. Zondag: 9.00 Maria Barnhoorn-van oudt Anna Maas-Peters voor de rochie; 10.15 tot zekere intentie ng Hendrix; 11.45 overl. ouders en ton Jim overl. fam. Kusters-Bete- ms; 18.00 voor overleden familie n Arts. Maandag: 8.00 Ko en Piet Janssen; •00 overl. fam. Dechnar-Sijbers en rmeulen-Dijk mans Constant Pij Is »ngCoenders. Dinsdag: 8.00 overl. familie Slits; •00 overledenen van het afgelopen u/Wim van den Munckhof en overl. milie voor overleden familie Lies Herman Jeuken-Verhulsdonck. Woensdag: 8.00 Elisa Rojer en 'nstant Rojer; 19.00 overl. fam. issen-Kelders voor de gelovige len (offerblok Kruisstraat). Donderdag: 8.00 overl. familie Am- &sius; 19.00 Thei van de Voort lurt) overl. ouders Huijbers. Vrijdag: 8.00 overl. ouders Akker- tns-Timmermans; 14.00 tot intentie n het bruidspaar Hans Verkoeijen en >lde Schwachöfer; 19.00 gezinsmis; trrtie Janssen Thea Hendriks-van Gerrit Vermeulen. Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en peter Schoenmaekers. Zondag: 9.00 Johan en Leo Pouwels; 10.15 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom; 11.45 Maurice Derks; 18.00 Peter en Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 19.00 Tonnie Vermeulen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Martin Leenders en Theo Camps. Dinsdag en donderdag: 19.00 Twan- nie Peeters. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Zaterdag 30 okt.: Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen crèche. Misintentie: Leo en Martien Zeegers Mevr. Janssen Zr. Philomena Kusters Cato Flinsenberg-Gooren, Gerardus Flinsen- berg en Johanna Peters Opa en oma Jacobs-Arts. Zondag 31, okt.: 10.00 Gezinsviering m.m.v. ons -Kinderkoor. Thema van deze viering is: „Mijn naam - jouw naam". Misintentie: Jo van Kessel overl. fam. de Nijs-Hebrinck; 15.00 Allerzielen bijeenkomst op het kerkhof. Dinsdag 2 nov.: Allerzielen. Eucha ristieviering om 19.00 uur. Voor alle intenties van de afgelopen dagen. Woensdag 3 nov.: Eucharistieviering om 19.00 uur. Misintentie: Jos Linders en overl. fam. Zr. Philomena. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP Zondag 31 oktober a.s. om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel; predikant is ds. J. Heine. Koliekten voor het diakonaatsprojekt en inetrkerkelijke ontwikkelingshulp. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. Na afloop gezamenlijk koffiedrinken met verslag van het bezoek dat enkele leden aan de Evangelische Gemeente Klaffenbach in de D.D.R. brachten. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag: 15.00 H. Mis uit dankbaar heid voor het zilveren bruidspaar Kupers-Pelzer (in de kerk); 19.00 Mis met zang door de Vredesklokjes, voor Frans Stevens en zoon Leo Margare- tha Barents (v. d. buurt) en fam. Albers-Huibers. Zondag: Hoogfeest van Allerheiligen 8.00 overl. fam. Voesten-Pelzer; 9.00 overl. Joos Simons Martinus Bonants overl. fam. Huybers-Janssen; 10.00 Latijnse Hoogmis. Het mannenkoor zingt de Mis „Gaudeamus" en de vaste gezangen uit de 3-stemmige Mis van Cuypers, voor: Pastoor Geerits .(kerk. zangkoor) Rombout Appels overl. ouders van Ool-Lucassen Teng van Gerven Petran Willems; 11.30 voor overl. Thijs van de Waeter Ber Philipsen en ouders Maassen-Swagho- ven. Hel Dameskoor Venrode luistert deze mis op. 18.30 leesmis voor overl. Jaap Min en zoon George. Maandag: 8.00 om gezondheid naar lichaam en ziel; 19.00 voor overl. fam. Driessen-Rongen overl. fam. -Min- Vermeulen overl.ouders Siebers-Die- lemans en zoon Theo en Louis Linders voor Harry Linssen en overl. fam. Dinsdag. Gedachtenis van alle over leden gelovigen [Allerzielen]. 8.00 voor overl. Richard van Dijck overl. fam. Willems-Tijssen overl. Piet Potten; 19.00 Avondmis voor Pierre Thijssen Cornelis Matijssen overl. ouders Baeten-Martens overl. fam. Tijssen- Pelzer Pastoor Geerits. Het Mannen koor zingt de Requiemmis. Woensdag: H. Hubertus. 8.00 voor Theodorus Classen; 19.00 overl. ouders Bouten-van Megen en Huberta van Megen. Donderdag: H. Carolus Borromeüs. 8.00 voor overl. Thijs Arts en fam.; 19.00 overl. puders Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer. Vrijdag: 8.00 voor overl. fam. Thielen-Hendriks; 9.00 in de kapel: Mis voor leden van de brandweer; 19.00 overl. Petronella Hendriks. Zaterdag: Alle heilige Verkondigers in onze streken. Feest. 8.00 over. ouders de Mulder-Aerts; 19.00 Petronella van den Heuvel en Antoon en Jan. Mededelingen: 1Niet alleen zondag Allerheiligen wil len wij bijzonder onder Uw aan dacht brengen. Ook graag uw aller belangstelling voor de missen op dinsdag 2 november,, waar we willen bidden voor alle overledenen van de parochie, vooral uit het voor bije jaar. en onze familieleden. 2. Vrijdag wordt de ziekencommunie rondgebracht vanaf 8.30 uur. 3. Kindercrèche onder de Mis van half twaalf; leidster is Jolanda van Nies. 4. De opbrengst van de wereldmissie- kollekte, welke we aan Pater Jan Peters meegeven, bedroeg 3003,95 waarvoor alvast veel dank. akolieten en misdienaars. zondag: 8.00 T. Franken-J. Rongen; 9.00 B. Verstegen-S. Rongen; 10.00 M. Fijneman-F. Vercauteren-S. Fijneman; 11.30 P. van Weert-O. Geurts; 18.30 G. Krijnen-Th. Houwen. Ma-Di-Wo: 8.00 A. Hermans-M. Cor- nejo; 19.00 U. van Weert-P. Bodden. Do-Vr-Za: 8.00 R. Duivenvoorde-C. Hendriks; 19.00 J. Verstegen-E. Smits. het juiste telefoonnummer: 04780 schilderwerken bv. R VENRAY Plataanstraat 12 Tel. 82635 VENLO GENNEP PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs Uit dankbaarheid overl. familie Direks- Hellegers overl. ouders Janssen-Jans sen en kinderen. Zondag: 8.30 Hoogfeest van Aller heiligen, uit dankbaarheid; 10.00 overl. familie Verrijdt-de Lauw vader en moeder Arts en zonen Piet en Harry Math Basten (Gem. Koor); 15.00 Aller- zielendienst (Gem. Koor en Harmonie). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 overl. familie Vermeu- len-Moorrees; 19.00 voor de overlede nen van onze parochie. Woensdag: 9.00 overl. familie Broek mans. Donderdag: 9.00 gest. jaard. familie Litjens en echtgenoten. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 Sjeng Hoedemakers; 14.00 voor het bruidspaar Gommans-van de Venne (Dameskoor); 15.00 voor het Bruids paar Jacobs-Hoex. Zaterdag: 19.00 Lena Camps-Dries- sen Herman Hoex. Misdienaarsbeurten: ZXaterdag: 19.00 Harm van Huet, Clemens Weijs, Bram Linskens, Sander Mariens. Zondag: 8.30 Wilbert Kusters, Bas Künen, Ronald Hoex, Michel Ghielen; 10.00 Willem Vollenberg, Ronny Reijn- ders, Ron Versleijen, Robin Oudenho ven; 15.00 Sjonnie van Cuijck, Coen Litjens, Sander Mariens, Wilbert Kus ters, Ronald Hoex. Vrijdag: 14.00 Clemens Weijs, San- der Marlens; 15.00 Ronald Hoex, Bas Künen. Allerheiligen - Allerzielen Je hoort het dikwijls zeggen: „Mijn moeder, dat was een heilige". Eigenlijk zijn er ontzettend veel mensen, die hun moeder heilig vinden. Dat komt, omdat de tijd je alle kleinmenselijke details doet vergelen. Wat in herinnering blijft zijn de grote krachtlijnen van liefde, offervaardigheid, rechtschapenheid en toewijding. Heiligen zijn gewone men sen. Op Allerheiligen en Allerzielen geven we aandacht aan de ontelbare naamloze en vergeten mensen, die in de voetsporen van Jezus zijn gegaan. Het is een feest van Gods lievelingen. Zij be zitten waardigheid bij God. Het feest van Allerheiligen en Allerzielen wil nu juist die waardigheid aan zoveel gewone mensen door God gegeven, erkennen. In de gemeenschap van de heiligen doen wij hun dit weekend recht, omdat God hen recht heeft gedaan en hen geroepen heeft tot eeuwig leven. De viering van Allerheiligen en Allerzielen Allerheiligen vieren we in alle diens ten van zaterdag en zondag. Zondag hebben we in de namiddag om 15.00 uur een Allerzielen-dienst in de kerk, die opgeluisterd zal worden door ons Gemengd Koor (met volkszang) en onze Harmonie. Daarna gaan we gezamen lijk naar Trans-Cedron. Op dinsdag 2 november zal er 's avonds om 19.00 uur nog een avondmis zijn, waarin alle overledenen van de parochie, maar heel speciaal de gestorvenen van het afgelopen jaar zullen worden herdacht. PAROCHIE OIRLO Hoogfeest van Allerheiligen. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed; 19.00 gez. H. Mis, maandd. Theodora de Mulder-Jeuken st. Petrus Muijzers en Maria v. d. Sterren Allegonda Frie- sen-Custers namens neven en nichten (P. Custers Oostrum) overl. familie Houwen-Derks uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. Ouders (L.); 10.00 Hoogmis jaard. Hubertus de Rijck Sjaak Bartels en Anne-Marie Muijzers jaard. Alphons Kusvers; 15.00 Allerzielendienst. Mede werking muziekver. „Ons Genoegen". Tijdens deze dienst zal er een kollekte gehouden worden voor het onderhoud van ons kerkhof. Gaarne uw bijdrage. Maandag: 19.00 gez. H. Mis t.i.v. de weldoeners van de kerk en tot intentie Allerheiligen. Dinsdag: 19.00 Requiemmis van Allerzielen. Voor dit jaar overleden Parochianen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overle den ouders (F. C.). Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering, st. Pastoor Reijnen (1903- 1925). Vrijdag: Feest van het H. Hart. Eerste vrijdag van de maand. 19.00 gez. H. Mis overlieden ouders st. Gerardus Houwen en Wilhelmina Peters. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Allegonda Friesen-Custers, na mens de buurt overleden familie van Kempen-Kuipers. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: René Linders en Denny Wismans; Pepijn en Bram Houwen; Eddy Philipsen en Xavier Weys. Zaterdag: 19.00 Martinus Kuypers (buurt). 18.45 Rozenkransgebed. Zondag: 8.00 overl. ouders Emonts- Lemmenz, 10.00 jrd. voor Jan Reyn- ders. Zaterdag en zondag viering van Aller heiligen. 15.00 Allerzielen-herdenking, waarna processie naar het kerkhof. Denkt U aan de verzorging van de gra ven? Dinsdag: Allerzielen - Gedachtenis van alle overleden gelovigen. 19.00 Be halve voor alle overledenen in het bijzonder ook voor overleden ouders Vollenberg-Philipsen en Martinus Kuy pers (besteld door de Kostersbond). Woensdag: 8.00 t.e.v. het H. Hart en t.e.v. O.L. Vrouw (R.). Tevens tot in tentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 Dora Willemssen- Martens. Vrijdag: 8.00 Hein en Martinus Emonts. Tevens t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings (R.). Willibrord-zondag. PAROCHIE LEUNEN Allerheiligen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuyck lsm. v. Martin Jilesen Petronella Siebers-Wilmsen. Zondag: 8.00 lsm. tot bijz. intentie (R) lsm. v. Sjeng Philipsen; 10.00 hgm. als jrd,. v. Henri Direks Jan Tax weekd. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm. v. Sjang Heesen lsm. v. overl. ouders Bomm en Johanna Beclet; 14.30 Gebedsdienst waarna processie naar het kerkhof. Maandag: Allerzielen. 7.30 lsm. v. overl. fam. Wismans-Loonen lsm. v. slachtoffers Libanon; 19.00 lsm. v. Harry Manders lsm. v. overl. fam. Swinkels-Peeters lsm. v. overl. fam. Swinkels-Peeters lsm. v. José Tim mermans, Jacq. Vervuurt en overl. fam. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen- Droesen lsm. v. overl. fam. Litjens- Nabuurs. Woensdag: 19.00 lsm. v. Frans v. Bavel en overl. fam. Sef Linders en overl. fam. Donderdag: 19.00 lsm. v. Gertruda Jenniskens-Droesen gest. jrd. v. Anna Jenniskens. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. fam. Loonen-van Rens lsm. tot bijz. intentie (P.); 19.00 maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijen-Loonen maandd. v. Jacoba Vogelsangs-Botden. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten maandd. v. Grad de Mulder. Misdienaar: 19.00 Sander Peeters. Akolieten: za 19.00 Th. v. Kempen en R. Duijkers; zo 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 hgm. W. Heidens, W. Emonts en L. Peeters; 11.15 M. en T. Heesen. Gebedsdienst-Allerheiligen 14.30: M. en T. Heesen, W. Emonts, R. Kuenen en E. Holtackers. Missiezondag: de kerkdeurkollekte op wereldmissiedag bracht op 502,66. Alle gevers hartelijk dank! PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1H. Mis voor Maria van Soest-Swinkels, overleden ouders Smedts-Dinghs, dochter Elisabeth en Theo van Soest; 2. H. Mis tot intentie van fam. Smeets. Zondag: Allerheiligen. 8.30 H. Mis voor Petronella Cox-de Lauw; 10.00 weekd. voor Netje van Asten; 11.30 H. Mis voor overl. ouders Litjens-Fleur- kens, 15.00 Allerzielenherdenking. Maandag: Allerzielen. 19.00 H. Mis voor alle overl. parochianen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Mulder-Maessen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Netje van Asten nms. kaartclub. Donderdag: 8.00 jgt. v. Mevr. Wismans-Droessen. Vrijdag: Eerste vrijdag. 19.00 1. overl. fam. Wismans-Droesen-Gooren; 2. maandd. v. Jan Jeurissen. Zaterdag: 19.00 1maandd. v. Anna Janssen-Spreeuwenberg; 2. overl. fam. van Dijck-Driessen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Noël Michels en Bart Rongen. Zondag: 8.30 Rob Janssen en Peter Michels; 10.00 Tom Lemmens en Roel Emonts; 11.30 Patrick Marcellis en Patrick Vergeldt. Weekdagen: Joan Lutters en Bart Marcellis. Zondag 15.00 Rob Janssen, Rob Strijbos en Roel Emonts. RECTORAAT HEIDE Hoogfeest van Allerheiligen. Zondag: 8 uur H. Mis voor Sef Janssen; 10.00 Hoogmis: gesticht ge zongen jaargetijde voor Wilhelmus Voesten, tevens jaargetijde voor Gerrit Poels en Hendrina Michels. Misdie naars van de Hoogmis: Maurice Eng- bersen, Richard Janssen, Johnny Ron gen, Aron Voermans, Wilbert Claessens en Johnny Willems. Misdienaars van de week: Harold Linders en Ad Remmen. 3 uur Gedachtenis van onze overlede nen waarna processie naar het kerkhof. Misdienaars van de Hoogmis. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden De- rikx-Voesten. Dinsdag 2 november: Gedachtenis van alle overleden gelovigen. 8.45 H. Mis voor Peter van Meijel en Helm Claes; 19.30 Avondmis voor Nellie Claessens-Derikx. Woensdag: Hoogfeest van Kerkwij ding van onze kerk O.L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen. 8 uur H. Mis voor L.S. Donderdag: H. Carolus Borromeüs, bisschop. 8 uur H. Mis t.b.i. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor Piet Spee. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Engelbertus en Ger truda Poels-Voesten. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 30 okt.: 7 uur voor M. v. d. Zanden. Zondag 31 okt.: 31e zondag door het jaar. 10.00 (Hoogmis van Allerheiligen) voor fam. Gielen-Arts; 11.30 voor Pierre Zwitserlood, 3 uur (15.00) Aller zielendienst en processie naar het kerkhof. Maandag 1 nov. Allerheiligen. 8.30 uit dankbaarheid; 7 uur ,s avonds avondmis voor overleden priesters die in deze kerk dienst hebben gedaan. Dinsdag 2 nov. Allerzielen. 8.30 voor rtenricus Verstegen-Helena Huibers; 7 uur 's avonds Jan Wilms v.w. Coppe- lenbergstraat. Woensdag: feestdag van H. Huber tus, schoolmis. 8.45 voor Johan van Keysteren. Donderdag: feest van H. Carolus Borromeüs, Bisschop. 8.30 voor Peter Mathijs Gielen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 ter ere van H. Hart voor allen die geofferd hebben. Zaterdag: feest van Alle Heilige Ver kondigers van het Geloof in onze streken. Ook eerste zaterdag van de maand: Priesterzaterdag. Er zal een H, Mis gelezen worden voor roepingen. 7 uur voor Willem Gellings. Misdienaars: Zondag 10.00, woens dag en zaterdag 7 uur: Susanne v. Kruijssen en Saskia Arts; 11.30 Sandra v. d. Akker en Dorothee van Dijck. Kollektanten: zaterdag 7 uur H. Arts; zondag 10.00 F. Hendrix; 11.30 G. Ewals. Kerk schoonmaken 4 nov.: Mevr. Poels-Driessen, Haag; Mevr. Verstee- gen, Haag. P.S. Ik heb op 1 en 2 nov. een avond mis ingelast voor de mensen die die dagen toch de H. Eucharistie willen bij wonen zoals men vroeger deed. Dit komende weekeinde (nov. 7) is de eerste zondag van de maand. Gedenk de speciale kollekte voor de kerk. RECTORAAT VEULEN Zondag 31 okt. Feest van Allerheili gen. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. voor zal. Maria Ewals-Hollackers. Zondag: 9.45 Hgm. afgest. fam. van Staveren-van Son; 11.15 Hgm. jgt. zal. Theodorus Jacobs, echtg. en zoon Leo; om 3 uur Allerheiligen - Allerzielen-her denking met bezoek aan het kerkhof. Maandag: Allerzielen. 8 uur lsm. overl. fam. Heidens-van Neerven; 's avonds om 7 uur lsm. voor alle over ledenen. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. fam. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Piet Janssen, Jan Fleurkens en overl. fam. Donderdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Hart van Jezus, tot bijz. intentie fam. Geurts-Ambrosius. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. 8 uur lsm. zal. Jan van de Aker. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor deze intentie; 's avonds om 7 uur Hgm. jgt. zal. Jan Fleurkens. Akolieten voor 31 okt. Chr. van Don gen, G. Timmermans, J. Thissen. Misdienaars: Tw. Reintjes en M. van Staveren. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Pouwels- v. d. Steeg. Zondag: 10 uur Feest van Allerheili gen. H. Mis voor Henk Nabuurs. Na de Hoogmis bezoek aan kerkhof. Maandag: 19 uur Gedachtenis van alle overledenen. H. Mis voor fam. Muysers-v. d. Sterren. Dinsdag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Woensdag: 8 uur t.i.v. fam. Huis. Donderdag: 8 uur voor overl. fam. Pouwels-v. d. Steeg. Vrijdag: 8 uur voor overleden ouders. Zaterdag: 19 uur voor fam. Vullings- v. d. Broek. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 30 okt.: 19.00 Avondmis voor Piet Wismans, overl. ouders Kersten-Asselbergs, fam. Rijken-van Hees en fam. Weerdenburg. Zondag: Allerheiligen. 8.30 H. Mis te Holthees voor Petrus Martinus Ver sieyen en voor ouders van der Meyden; 10.00 Hoogmis voor fam. v. d. Winkel van Kempen, overl. ouders Nellen, Johanna v. Kempen, Jan Logtens en fam. Gerrit Koopmans, Vader en zoon van Dijck, Johannes Bastiaans en Henrica Huygen, Pierre Koopmans, moeder Philipsen-Verpoort, overl. fam. van Kempen-Lochtens, Johannes Hu bertus v. d. Winkel, voor goede uitslag onderzoek15.00 Allerzielendienst hierna bij goed weer processie naar mkerkhof. Maandag: 8.45 H. Mis voor al de overledenen van de Carmel en voor al de overledenen van ons rectoraat, voor overl. fam. van Kempen-Lochtens en voor C. Bongers; 10.00 H. Mis voor fam. Buyzen en René Buyzen. Dinsdag: 8.45 H, Mis voor overl. ouders Michiels-Versteegen en dochter Carolien, van Es-Barends, Toos en Dick en t.z.i. Woensdag: 8.45 t.e.v. de H. Jozef voor alle weldoeners. Doms Koks en fam. Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor behoud van geloof in een gezin en v.b.i. Vrijdag: 8.45 t.e.v. het H. Hart tot zegen van een gezin voor een overl. fam. Eerste vrijdag ziekenkommunie. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS EI domingo próximo celebramos Ia fiesta de todos los Santos. A las once, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con cantos y platica en Castellano en el primer anniversario de la muerte del padre de Barbara, Meindert van de Pol y por el descanso eterno de todos nuestros difuntos. Después de la Misa reunion en la salita del convento. Hasta la vista! A las tres de la tarde en el cementerio de Geysteren, benediccion de las tumbas. NOTICIAS CULTURALES Sigue el curso de Castellano para jóvenes y adultos el el Centro. El sabado el dia 30 de octubre, en nuestro Centro, disco para la juventud. Hasta la vista! FEEST VAN WILLIBRORD IN DE SINT WILBERTKAPEL IN HET BOS Zondag 7 november, feest van Sint Willibrord; bij de kapel van Sint Willi- brord in de Geysterse bossen wordt dan in de open lucht een plechtige H. Mis met Gilde-eer gecelebreerd. De feestpre dikatie wordt gehouden door deken L. Theunissen van Venray. Als oud inwoner van Ysselsteyn maakte ik met mijn vrouw een fiets tochtje van Blerick naar Ysselsteyn. Het was op 20 juli van dit jaar, een warme dag om 31 km te fietsen. Dit is op zich niets bijzonders maar we wilden dit eens doen via Boekend, Sevenum, Horst-A- merica richting Midden Peelweg. Daar kwamen we op het fietspad dat langs deze weg ligt. Aanvankelijk viel net nog al mee maar hoe verder de richting Ysselsteyn kwamen hoe slechter het fietspad werd. Ik schat dat we ongeveer 3 km slecht fietspad gereden hadden, we waren toen nog 4 km van Ysselsteyn af. Jonge, Jonge, dat hebben we geweten. In Ysselsteyn aangekomen heb ik geïn formeerd waarom het ene stuk zo slecht is en het andere stuk was een genot om te fietsen. Ik hoorde dat er iedere dag een twintigtal kinderen overheen moe ten fietsen om naar school te kunnen gaan. Op den duur moeten hier toch ongevallen van komen. Als de Burgemeester of een van de Wethouders hieroverheen moesten fiet sen, dan zou er zo verandering in komen, of moet er eerst weer geprotes teerd worden door b.v. afzetting op zoiets. Verder was onze dag zeer geslaagd maar ik hoop dat er toch spoedig iets gedaan wordt in deze. De kinderen van Ysselsteyn worden er de dupe van, die moeten 2 maal daags deze weg maken om de school te kunnen bezoeken. P.J.M.v. A. Naar aanleiding van artikelen in Vrij Nederland en het Vrije Volk van 25 september jl. is er grote verwarring ontstaan bij het Vredesberaad Venray. In dit artikel stond nl. dat in januari 1983 een speciale commissie van de NAVO zich zal wenden tot de gemeen tebesturen van plaatsen die in eerste instantie geschikt zijn voor de plaatsing van kruisraketten. Eén van deze plaatsen is het vliegveld „De Peel". Het grondgebied is van de gemeenten Bakel, Milheeze en Venray! De Peelbasis wordt grondig onder zocht op infrastructuur en bestaande bestemmingsplannen. In juli wordt de definitieve selectie gemaakt. Het Vre desberaad Venray is door deze bericht geving geschokt en erg op zijn hoede voor verder nieuws op dit gebied. 64 gemeenten in Nederland zijn kernwapenvrij verklaard door hun gemeenteraad! VENRAY NIET!! Men vond dit een zaak van defensie! Men is nu bezig een grote aktie op touw te zetten, want de kernwapens komen nu waarschijnlijk naast ons bed te staan! Wilt u meer weten of ons helpen in de strijd tegen plaatsing van kruisraketten bel dan een van de volgende nummers: 86812 of 84876 te Venray. Woensdag 27 oktober kemt het nieuwe jaarboek van Amnesty Interna tional uit. Het boek is, in tegenstelling tot andere jaren, een samenvatting van het engelstalig jaarboek. Het aantal pagina's is ca. 120 en de prijs is 7,50. Rondom het uitkomen van het jaarboek voert Amnesty een korte aktie met als doel èn nieuwe leden te werven èn aandacht te vragen voor gewetens gevangenen op het platteland. De gevangenen op het platteland krijgen weinig aandacht in vergelijking met mensen die in de steden wonen. Dit heeft te maken met de vaak gebrekkige communicatie tussen het platteland en de steden. Vaak komen berichten over schendingen niet in de krant, zijn er geen telefoons of andere manieren om informatie door te geven. Ook journa listen komen vaak niet in die gebieden. Deze week vraagt Amnesty Inter national daarom speciaal aandacht voor deze gevangenen. In een apart hoofd stuk in het jaarboek wordt de situatie van de plattelandsgevangenen belicht. Ook worden er enkele voorbeelden gegeven van gewetensgevangenen op het platteland. In het jaarboek zitten ook twee voorbedrukte kaarten die u kunt versturen voor een gevangene. Amnesty International, brengt voor deze aktie een pakket uit onder het motto „Zaag een tralie door". Dit pakket omvat: - het lidmaatschap van Amnesty Inter national van oktober 1982 tot en met december 1983. - het jaarboek van de Politieke gevangenen. - „Gewetensgevangenen", een folder over het werk van de plaatselijke groepen van A. I. - het oktobernummer van het maand blad Wordt Vervolgd van A. I. Nederland. - een tweetal voorbedrukte briefkaar ten, die verstuurd kunnen worden ten behoeve van de vrijlating van twee gevangenen. - aanvullende informatie over het werk van Amnesty International. De prijs van dit pakket is 45,—. U kunt aan dit pakket komen door storting van dit bedrag op giro 454000 van Amnesty International Amsterdam of door het te bestellen bij de contact persoon van onze werkgroep. Voor inlichtingen over het bovenstaande of het werk van Amnesty International kunt U ook op het contactadres terecht, attentie: Maandagavond 8 november is er, in het kader van de Filippijnenaktie een dia en schrijfavond in zaal „In Den Engel". Deze duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Meer hierover kunt u volgende week in dit blad lezen. De Werkgroep contaktadres Han van Weers Aan de Dril 11 Venray tel. 04780-84136 1982 is voor D.S.V. een bijzonder goed jaar geweest. Hoogtepunten waren: Deelname aan de nationale twirl wedstrijden in Dronten; daar behaalde het twirl-team een bronzen medaille; danstwirl junioren een zilveren medaille en het danstwirl-team senioren en de danstwirl-groep behaalden beiden de nationale titel. De danstwirl-groep werd door Neder land afgevaardigd naar de Europese kampioenschappen te Arnhem. Die be- naaiaen zij de bronzen medaille. Direct na de vakantie startte de oefening voor het bondsconcours te Sevenum; ook hier waren de resultaten zeer goed. Minirettenshow le prijs; ma- jorettenshow le prijs; gecomb. show le prijs. Naar aanleiding hiervan zal onze ver eniging recipiëren op zondag 21 nov. a.s. in ,,'t Trumke", Leunseweg2a. Wij hopen dat iedereen die D.S.V. een warm hart toedraagt, indien moge- lijk,even binnenwipt. Na al deze successen staat alweer een nieuw programma voor 1983 klaar. Als eerste komt er een gezamenlijke show (samen) met de tamboers, een majoret- ten A-groep en een Majoretten B-groep, een danstwirl-team junioren, een dans twirl-team senioren en een Free-Style- groep. De Free-Style-groep zal deelnemen op 26 december a.s. aan de districtswed strijden, op 8 januari a.s. aan de Try- outs, de voorrondes voor de Europese en Wereldkampioenschappen. Deze worden gehouden in 1983 resp. in Londen en Milaan. Naast deze wedstrijden gaat D.S.V. op zeer korte termijn weer met een grootscheepse ledenwervingsaktie ko men. Meisjes en jongens kunnen zich weer opgeven voor verschillende funk- ties in onze vereniging. Maar vooral willen wij onder de aan dacht brengen 't melodisch gedeelte van D.S.V.; al jarenlang proberen wij een blazersgroep of een ander melodische groep van de grond te krijgen, maar nog steeds zonder resultaat. Bij zulk een vereniging als D.S.V. zou dat toch moeten. Dus meisjes en jongens vanaf 7 jaar, wilt U een leuke hobby en/of soort, wordt dan lid van D.S.Ven geef U op in het oefenlokaal aan de Leunseweg 2a, op vrijdag 5 november vanaf 18.30 uur, of neem voor inlichtingen even telefonisch kontakt op met nummer 86191. Ook dames en heren boven de 25 jaar die een bestuursfunktie bij D.S.V. zouden willen vervullen, neemt U dan telefonisch kontakt op, U bent van harte welkom. Denkt U allen aan de kollektebus a.s. zaterdag. Steun uw vereniging, er is veel nodig. EEN KRANT OM TE LEZEN Nadat het nieuwe raadslid R. Broeren in handen van de raadsvoorzitter de voorgeschreven eden had afgelegd was de raad van de gemeente Vierlingsbeek weer kompleet en kon zij voor de eerste maal in voltallige samenstelling aan een lijvige agenda beginnen. De raad ging niet met het voorstel van het college mee, om de raadscom missies in besloten zitting bijeen te laten komen. De commissies worden, met uit zondering van de commissie grond- en pachtzaken, openbaar. Ondanks warme pleidooien van enkele raadsleden, om een afwijkend tarief te gaan hanteren voor medewer king bij trainingsvelden haalde toch het collegevoorstel met 10 tegen 3 stemmen de eindstreep. De raad had geen moeite een bedrag van 13.549,— beschikbaar te stellen voor de nieuwe inrichting van de burge meesterskamer. Na enkele onduidelijkheden recht te hebben gezet, ging de raad akkoord met een aanvullend krediet ten behoeve van de bouw van de nieuwe basisschool te Vierlingsbeek. In totaal was reeds een bedrag van 2.339.599,verstrekt en nu werd een kredietoverschrijding van ƒ42.313,goedgekeurd. De verordening „geldelijke steun gehandicapten" werd aangepast. Overname lozingspunt riolering te Vierlingsbeek, door het Waterschap Maaskant, ondervond geen bezwaar, waarbij werd opgemerkt dat in 1983 zal worden begonnen met de aanleg van een persleiding naar Boxmeer. Ook had de raad geen moeite met het delegeren van de aankoopbevoegd heid bij een openbare verkoop van on roerend goed aan het college. Voor de aanleg van riolering te Holthees had de gemeente met enkele inwoners overeenstemming bereikt over het verlenen van erfdienstbaarheid; de raad vond dat prima. Ook de straatnaamgeving in Holt hees van de Horstenweg en de Eikhof weg ondervond geen kommentaar. De Engelseweg te Overloon is aan reconstructie en verbetering toe en daarvan was ook de raad overtuigd, want met een hamerslag werd een bedrag van 75.094,gevoteerd. Wel werd aangedrongen om in voorkomen de gevallen meerdere aannemers de kans van inschrijven te geven. Dat zegde de kersverse wethouder Litjens toe. Ook de riolering kan voor een bedrag van 55.101,— worden aange legd. De jaarrekening van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek werd goedgekeurd, waarbij wel werd aange drongen dat de stichting haar reserve zal moeten opgebruiken. Overigens had de raad alle lof voor het funktioneren van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13