GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schtttte, Bureau Voorlichting UIT DE MILIEU-NOTA KENT U DE VERKEERSREGELS? Parkeerplaats voor invaliden Bestemmingsplan ZUID I Hinderwet MUZIEKSCHOOL VENRAY Heerst er in Venray een geheimzinnige hondeziekte Als men nagaat hoeveel men sen aan de afd. belastingen gemeld hebben, dat hun hond is overleden, gaat men zo langza merhand aan een of andere besmettelijke hondenziekte den ken. Ofschoon er (nog) geen weten schappelijk vaststaand bewijs voor kan worden aangewezen, bestaat toch het vermoeden, dat het virus van die ziekte zich ver spreidt via aanmaningen tot het betalen van de belasting. Om daar enige zekerheid in te verkrijgen lijkt een gericht on derzoek noodzakelijk. Misschien dat dan ook nog wat reïncarna ties aan het licht komen. Dat bij zulke heuglijke gebeurtenissen wat extra geld op tafel zal komen is welhaast vanzelfsprekend. Als de wederopstanding reeds heeft plaats gevonden dan wordt men aangeraden daarvan reeds nu melding te maken bij de be lasting afdeling. Postbus 500 5800 AM Venray, tel.04780- 83838 toestel 250). Ook zij, die hun hond tot nu toe niet opgegeven hebben, kun nen zich voor de aangifte met die afdeling verstaan. OPENSTELLING VAN HET RAADHUIS Het raadhuis van Veneay, Raadhuisstraat 1, is op werkda gen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Bovendien kan men op donderdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur bij de afdeling Bevol kingszaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewijzen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis uitsluitend na telefoni sche afspraak (tel. 04780 - 83838). Het Bureau Voorlichting en Inspraak is dagelijks bereik baar van 9.00 -17.00 uur. SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H.J.M. Defe- sche: maandag van 10.00 - 11.00 uur. (Openbare orde en veiligheid, w.o. markten en kermissen; coördinatie mulieuzaken; dorps- en wijkraden; econo mische aangelegenheden: werkgelegenheid, handel en middenstand; financiën, belas tingen en grondbedrijf). Weihouder J.A.A. van Oers. maandag van 10.00-11.00 uur) (Onderwijs; volwassen-educa tie; emancipatie; vrije acade mie, Muziekschool; biblio theek, sportzaken, culturele zaken; personeelszaken en or ganisatie). Wethouder mevr. H.L.P. Poels- Pelers: maandag van 10.00-11.00 uur. (Sociale zaken; samenlevings opbouw; gezondheidszorg; be jaardenzorg; culturele minder heden en werklozenzorg). Wethouder W.A. Claessens: maandag van 10.00-11.00 uur. (Openbare werken; verkeer en vervoer; reiniging; energiebe sparing; ruilverkaveling;eigen- dommen en grondverwer ving; agrarische zaken en hin derwetszaken). Wethouder H.P.T.M. Willems: maandag van 10.00-11.0Q uur. (Ruimtelijke ordening; volks huisvesting; bouw- en woning toezicht; welstandstoezicht; grondexploitatie bestemmings plannen; stedebouw; peuter speelzalen: jeugdwerk en ac commodaties op het terrein van maatschappelijke zorg). Geen spreekuur voor huisves tingszaken. Betrokkenen dienen zich rechtstreeks te vervoegen op het spreekuur bij de Woning bouwvereniging „Noord-Lim burg". Met de bergemeester en wet houders kan ook een telefonische afspraak worden gemaakt via de bestuursassistent, de heer G. Spelbos, tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raadhuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray Ook in bestemmingsplannen wordt met het milieu rekening gehouden De taakstelling op dit gebied van de ruimtelijke ordening in verband met het milieubeleid omvat het onderling af stemmen en het verzekeren van de daar voor vereiste coördinatie op bestuurlijk, ambtelijk en organisatorisch niveau. Het ruimtelijk planningskader vormt dan tevens een instrument voor het milieu-hygiënisch beleid. Om een ver antwoorde weging mogelijk te maken zullen de mileufacetten van de diverse af te wegen belangen duidelijk gesteld worden in de gemeentelijke plannen op het vlak van de ruimtelijke ordening. Hierbij kunnen de gedachten uitgaan naar bijvoorbeeld het handhaven c.q. herstellen van waardevolle landschap- pekijke, cultuurhistorische waarden, het voorkomen van geluidsoverlast etc. In een milieuparagraaf wordt aange duid op welke wijze men de milieuwaar den wil beschermen. Met betrekking tot de bestaande elementen zal een inventarisatie plaats moeten vinden, waarbij de waarden van de elementen zal moeten worden bepaald en afgewogen. Voor de te handhaven elementen en hun omgeving dienen randvoorwaarden te worden ge steld. Met betrekking tot nieuwe elementen dienen randvoorwaarden en doelstel lingen te worden opgesteld. Bij de uitwerking van een bestem- mongsplan moet rekening worden ge houden met het karakter, de sfeer en de schaal van het aangrenzend gebied. Öm een verantwoorde prioriteitenstel nng te kunnen verzekeren is het nood zakelijk, dat het belang van het milieu wordt afgewogen tegen de belangen van de werkceleeenheid. woninebouw etc. Voor de hoofdfuncties van de stede- bouwkundige kant van de ruimtelijke ordening (wonen, werken, recreëren en verkeer) zullen bij het opstellen van ruimtelijke ordeningsplannen milieu-as pecten worden belicht. Voor zover met betrekking tot deze hoofdfunkties deelplannen worden op gesteld, zullen de gevolgen voor het milieu worden aangegeven. Van bijzonder belang in het kader van de ruimtelijke ordening is het vast stellen van een geluidszone ter voorko ming van geluidshinder. RUILVERKAVELINGEN De Ruilverkavelingswet is een typisch agrarische wet. Voor de gemeente Venray is de ruilverkaveling Overloon- Merseïo van belang. Met betrekking tot het behoud en de ontwikkeling van het milieu dient te worden toegezien op de cultuurtechnische werken waaronder ook de activiteiten, dié betrekking hebben op de uitvoering van het plan van toedeling, de daarbij behorende ka- velinrichtingswerkzaamheden en het landschapsplan. De uiteindelijke vorm van het landschapsplan wordt hoofd zakelijk bepaald door het toedelings plan. De gemeente moet gehoord worden in verband met het toekomstig landschap beeld. Ook de kavelinrichtingsplannen en werkzaamheden zullen met de gemeente worden besproken en afgestemd wor den op het bestemmingsplan Buitenge bied. Voor het behoud van natuur en landschap heeft de gemeente een taak bij de opstelling van de richtlijnen voor het plan van toedeling. In een serie artikelen kunnen lezers hun kennis van de wettelijke bepalingen voor het wegverkeer nog eens opfrissen. Hieronder het 4e hoofdstuk in onze ver- keersrubriek. TEGENKOMEN EN INHALEN (1) Bij het tegenkomen van een voertuig wijkt men zoveel naar rechts uit dat er voldoende ruimte ten opzichte van het tegemoetkomende voertuig is. Ontmoet men een obstakel op de weg dat het uitwijken onmogelijk maakt, dan moet men snelheid verminderen of zo nodig gaan stilstaan om de tegenlig ger te laten voorbijgaan. (2) inhalen geschiedt links. in drie gevallen mag men rechts in halen, n.l.: wanneer degene die ingehaald wordt te kennen heeft gegeven dat hij naar links wil afslaan en daartoe heeft voorgesorteerd; b. bij fileverkeer door bestuurders die in de rechterfile rijden; c. fietsers en bromfietsers mogen het overige verkeer dat in file staat op gesteld of rijdt, rechts voorbij gaan. (3) Voorwaarden bij het inhalen: goed opletten of het veilig kan zonder een ander in gevaar te brengen of te hinderen; Men moet beduidend sneller kunnen rijden dan de voorligger, want het in halen mag slechts kort duren; De weg moet over ruime afstand vrij zijn; Men mag niet inhalen als men zélf wordt ingehaald (goed in de buitenspie gel kijken). (4) Gedurende het naar links uitwij ken om te gaan inhalen moet richting worden aangegeven naar links. Zodra men niet verder naar links uitwijkt moet het richtingaangeven worden beëindigd. Gaat men né het inhalen weer naar rechts dan wórdt geen richting aange geven. Niet zó snel naar rechts gaan dat de ingehaalde wordt „gesneden". Als een ander U inhaalt mag U de snelheid niet verhogen. (5) Men mag niet inhalen: a. als er gevaar of hinder voor anderen kan ontstaan; b. kort voor een zebrapad; c. op een kruising of splitsing, behalve wanneer de weg voorrangsweg is of wanneer her verkeer door een rege laar of door lichten wordt geregeld; d. op een spoorwegovergang zonder bomen of lichten; e. in of dichtbij een bocht die niet te overzien is; f. dicht bij het hoogste punt van een helling. behalve als de weg in rij stroken is verdeeld en men op het „eigen" weggedeelte blijft. (6) Een tram moet rechts worden in gehaald. Een motorvoertuig mag een tram inhalen: awanneer de breedte van de rijbaan rechts te klein is en er geen gevaar voor tegenliggers is; b. op een weg met éénrichtingsverkeer, indien de vlotheid van het verkeer met dat inhalen gebaat is. (7) Wanneer een tram bij een halte stilstaat moet men aan passagiers gelegenheid geven in en uit. te stappen en de tram of het trottoir te bereiken. Der halve: snelheid minderen en zo nodig stoppen. Volgende week zijn in deze rubriek verzameld de voorschriften over „krui singen en splitsingen" en „richtingver andering". Hieronder de test voor deze week. De juiste antwoorden vindt u elders in dit blad. Veel succes. 1 Noem drie handelingen die op een autoweg verboden zijn. a. Op de vluchtstrook parkeren. Langzamer rijden dan 40 km per uur. Achteruit rijden. b. Keren. Op de rijbaan stil gaan staan. Zonder noodzaak stilstaan op de vluchtstrook. c. Gebruik maken van de vlucht strook. Keren. Oo de riibaan stilstaan. 2 Mag u met uw motor een bromfiets inhalen die een zebrapad nadert? a. Ja. b. Ja, doch alleen links. c. Neen. 3 Binnen welke afstand moet u uw mo tor tot stilstand brengen? a. Binnen remafstand. b. Binnen 25 meter. c. Binnen de afstand waarover de weg vrij is, en waarover ik de weg kan overzien. 4 U rijdt 's nachts met uw motor buiten de bebouwde kom. De straatverlich ting brandt, en u kunt de weg over voldoende afstand overzien. Moet U dan dimlicht voeren? a. Neen. b. ja. c. Dit is niet geregeld. 5 Welke maximum snelheid geldt voor motorvoertuigen binnen de bebouw de kom? a. 50 km per uur, doch alleen indien dit staat aangegeven. b. 50 km per uur, tenzij een andere ma ximum-snelheid is vermeld. c. 50 km per uur en op brede wegen 70 km per uur. 6 Noem de volgorde van voorrang. a. Auto 2 - auto 1 - auto 3 b. Auto 1 - auto 3 - auto 1 c. Auto 3 - auto 2 - auto 1 7 In welke volgorde hebben deze weg gebruikers voorrang? a. Fietser - auto 2 - auto 1 b. Auto 2 - fietser - auto 1 c. Auto 2 - auto 1 - fietser. 8 Noem de volgorde van voorrang. a. Fiets - auto 1 - auto 2. b. Auto 1 - auto 1 - fiets. c. Auto I - fiets - auto 2. In Venray-kom zijn door de gemeente zes parkeerplaatsen voor invaliden ge reserveerd. Hier mogen alleen auto's parkeren, die zichtbaar achter de voorruit een ontheffingsbewijs, dit is een landelijke of plaatselijke invaliden- parkeerkaart, hebben liggen. Deze speciale parkeerplaatsen in Venray zijn gelegen: Op het Henseniusplein, naast het beeld van Hensenius. aan de Schoolstraat nabij de apo theek en bij de schouwburg/bibliotheek Op het GoudenLeeuwterrein(t.o. Hoedemaekers). Deze parkeerplaats is bedoeld voor invalide marktbezoekers. Op de Grote Markt tegenover Hotel De Zwaan. Op de Wilhelminastraat ter hoogte van fa. Manders. Bij het raadhuis zijn twee invaliden parkeerplaatsen en bij het politiebureau is er ook een, speciaal t.b.v. invalide bezoekers van deze gebouwen. Bezitters van een parkeerkaart voor invaliden hebben een landelijke ont heffing van de parkeerverboden, die door een bord worden aangeduid. De ontheffing geldt dus niet voor stODver- boden, de bekende stoepranden, hoeken van straten; kortom voor alle plaatsen waar volgens de algemene regel het parkeren verboden is. Met de auto, waarop de invaliden- parkeerkaart zichtbaar is aangebracht, mag de invalide hoogstens twee uur parkeren op de plaats waar een parkeerverbod geldt. De invalide mag van de ontheffing geen gebruik maken als in de buurt van de plek waar hij/zij wil parkeren, een vrije parkeerplaats aanwezig is, van waar hij of zij redelijkerwijs per voet zijn doel kan bereiken. Wanneer b.v. naast een speciale invaliden-parkeer plaats een vak vrij is. dan dient de invalide zijn auto dèdr te parkeren om een andere invalide de kans tot parkeren op de speciale plaats te geven. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 31 augustus 1982 een partiële herziening van het bestem mingsplan Zuid 1 in voorbereiding heeft verklaard voor het gebied, gelegen aan de Eikenlaan hoek Kastanjestraat. Het voorbereidingsbesluit is genomen ten behoeve van de uitbreiding van een winkelpand. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens afspraak. Venray, 15 oktober 1982 De Burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche 9 Wat betekent dit bord? a. Gevaarlijke gelijkvloerse kruising en voorrangsweg. b. Aanduiding dat op de volgende kruising of splitsing aan alle be stuurders op de aldus aangeduide weg de doorgang moet worden vrijgelaten. c. Gevaarlijke kruising of splitsing van wegen. 10 Wat betekent dit teken van de ver keersregelaar? a. Snelheid verminderen voor ver keer dat de agent van voren na dert. b. Snelheid vermeerderen voor ver keer dat de agent van links na dert. c. Snelheid vermeerderen voor het verkeer dat de agent van rechts nadert. ■q'6 'f'8 '9'! 'T9 Q'S 'Q'fr 'yl 'l'l jsai 8uisso|do Kennisgeving bekendmaking aanvraag. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne,ma ken bekend, dat op 27 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. Swinkels, Paardekopweg 13 te Yssel- steyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehou derij, waarbij meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Jaegershofweg (ongenummerd) te Veulen-Venrav. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 15 november 1982, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondeling toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telef. afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bii ons college worden infebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht(afd. Openbare orde en veilig heid, tel. 04780-83838, toestel 151) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe rederlijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Venray, 15 oktober 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd namens deze, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Aktiviteiten gemeentelijk combi-bad Vroeg op zwemmer. Begin de dag met een frisse en verkwikkende duik! Van maan dag t.m. vrijdag kunt u terecht van 7.00 tot 8.30 uur. Zwemmen voor dames. Elke dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur en elke woensdagmor gen van 10.15 tot 12.00 uur is er zwemmen uitsluitend voor dames waar u rustig en ongehinderd kunt zwemmen. Zwemmen voor 65 plussers. Onder alle sporten is zwem men een van de meest doeltref fende vormen van bewegen met betrekking tot de gezondheid. Omdat zwemmen een indivi duele aangelegenheid is, is men meestal niet gebonden aan het tempo van anderen, maar kan met het tempo volledig zelf bepalen. Dit betekent dat men tot op zeer hoge leeftijd, wanneer veel sporten niet meer mogeliik zijn, nog steeds lichamelijke aktiviteiten kan verrichten, door middel van zwemmen. Wekelijks is er een uurtje voor de 65 plussers en wel op donderdag van 12.10-13.00 uur. Het verdient aanbeveling om vooraf uw huisarts te raadplegen. Trimzwemmers. Trimmen is bewegen en bewe gen voor de gezondheid is nood zakelijk. Trimmen kan op veel manieren, wandelen, fietsen hol len in het bos, ook zwemmen is trimmen. Wat is trimzwemmen? Het is een uurtje aktief bewegen, waar bij op speelse en ongedwongen wijze allerlei oefenvormen (natte gymnastiek) in het water plaats vinden. Vrijdagavond kunt u terecht van 20.00 uur tot 21.00 uur. Tarieven: volw./jeugd 65 enkel bad ƒ2,50// 1,95 lObaden /24,00//17,75 30 baden /64,50//47,75 50 baden /98,25//74,50 Ga vaker zwemmen! Gezondheid van de bovenste plank. EXTRA VRIJZWEMMEN IN DE HERFSTVAKANTIE. In de herfstvakantie kan men volgende tijden extra vrijzwem- men in het Gemeentelijk Combi- bad: Maandag 18 okt. 13.00-16.00 Dindsdag 19. okt. 13.00-16.00 Woensdag 20 okt. 12.30-15.30 Donderdag 21 okt. 13.00-16.00 Vrijdag 22 okt. 13.00-16.00 Gedurende het extra vrij-zwem- men in de herfstvakantie is er elke middag een „speelinstuif" Blokfluitdagen. De jaarlijkse blokfluitdagen zijn een goede traditie aan het worden. Op 22 en 23 oktober a.s. gaan zeer vele blokfiuitleerlingen van de Gemeen telijke Muziekschool Venray met niet- leerlingen o.l.v. blokfluitdocenten Els van Ruth en Ans Thijssen met enkele assistenten weer vele uren gezellig muziek maken. Een ieder die blokfluit speelt en twee dagen kan komen is welkom. Bijna 100 aanmeldingen zijn reeds binnen. De kosten bedragen slechts 8,— per gezin. (incl. alle kosten). Er is een fijn dagprogramma opgesteld waarin een lunchpauze is opgenomen. De deelnemers zullen tussen de middag gezamelijk hun ontvangen lunchpakket oppeuzelen. Er ligt leuke muziek op de blok flui tisten te wachten zodat wij verwachten dat die twee dagen zullen omvliegen. Op de tweede dag zal in de aula van de muziekschool Venray een kort optreden plaatsvinden waarin de inge studeerde muziek en dansen voor de ouders en belangstellenden wordt uitge voerd. aanvang: zat. 23 okt. om 17.00 uur. De toegang is natuurlijk gratis. U bent van harte welkom. Accordeonspeeldag. De accordeon kan zich in Venray verheugen over een groeiende belang stelling. Steeds meer voorbestemde electronische orgelenthousiastelingen willen toch graag samen spelen in een orkest en kiezen "dan uiteindelijk accor deon. Op zondag 17 oktober a.s. zal er volop acc-ri, onmuriek in de Gemeen telijke Muziekschool Venray ten gehore worden gebracht. Van 's morgens (10.15) tot ver in de middag gaan accordeonisten (vanaf het 2e jaar) o.l.v. accordeondocenten Joke Höppener en Ton Vranken een leuk programma instuderen. Accordeonisten die voor deze dag belangstelling hebben kunnen alle in formatie op de muziekschool verkrij gen. De kosten zijn f 5.-- per gezin. 's Middags wordt om 12.30 gezamen lijk geluncht. Een gezellig gebeuren waar altijd naar uitgezien wordt. De dag wordt afgesloten met een kort optreden in de aula van de muziek school en wel om 15.45 uur a.s. zondagmiddag. Eenieder is daarbij van harte welkom. Toegang gratis. GYMZALEN GESLOTEN IN HERFSTVAKANTIE Tijdens de herfstvakantie, de periode van 18 t.m. 22 oktoberzullen de gymnastiezalen aan de Langeweg en de Beukenlaan niet beschikbaar zijn voor verhuur. Beide zalen zullen in die week worden gerenoveerd. PROGRAMMA SPORTIEVE RECREATIE EN SCHOOLSPORT GEMEENTE VENRAY. x DONDERDAG 21 OKTOBER 1982 SCHOOL BOWLINGTOURNOOI Bowling Bistro te Oostrum Aanvang: 10.00 uur tot 17.00 uur Deelname kosten: gratis X VRIJDAG 22 OKTOBER 19 82 SPEL-SPORTINSTUIF VENRAY Gymzalen Brukske I en II Aanvang: 10.00 uur tot 16.00 uur Deelnamekosten: 1,50 - f 2,50 x ZATERDAG/ZONDAG 23/2 4 OKTOBER 1982 INDOOR VOLLEYBALTOURNOOI RECREANTEN Sporthal "de Wetteling" Venray Aanvang beide dagen 9.00 - 17.00 uur Deelnamekosten: f 25,-- per team. x ZONDAG 7 NOVEMBER,1982 HERFST-WANDEL-OR1ENTATIETOCHT Start café van Dijk te Oostrum route via natuurschoongebied GEYSTEREN inschrijven vanaf: 13.00 tot 14.00 uur Deelnamekosten: f 2,p/p Iedere deelnemer ontvangt een herinnerinc DOE MEE AAN AKTIVITEITEN IN HET KADER VAN DE SPORTIEVE RECREATIE - G_R_0_0_T S_P_E_L_L_E_N_C_I_R_C_U_S SPORT INSTUIF Een leuke aktiviteit, bedoeld voor alle kinderen van de basisscholen in de gemeente Venray (7 tot 12 jaar) DATUM: VRIJDAG 22 OKTOBER 1982 PLAATS: GYMNASTIEKLOKALEN BRUKSKE I/II nabij wijkcentrum Brukske TIJDEN:'s morgens Vhn 10.00 - 12.30 uur s middags van 13.30 - 16.00 uur ENTREE: alleen 's morgens of 's middags 1,50 voor de hele dag 2,50 p/p LEIDING: POOLING RECREATIESPORTLEIDERS CIOS STUDENTEN SPELONDERDELENkegelen, tafeltennissjoelen tekenen, etc. etc. met als klap op de vuurpijl: LUCHTKUSSEN GYMSCHOENEN MEENEMEN.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9