PEEL EN MAAS VREDESWEEK KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray f S n z Kapel St. Servatius PJ Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Castenray Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn VAMOS A VER Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen BEAUTY LESSEN van 25 september t.m. 2 oktober Zaterdag 19.00 nederlands hoogmis m.v. het Koninklijk Toonkunstkoor Orpheus" uit Blerick, int. fam. (anters-Volleberg ouders Sikes-Nelis- en/ overl. ouders Janssen-Huijbers gang Arts. Zondag 26e Zondag door het jaar. I,00 leesmis int. Jan Hoogers en jjzondere intentie; 9.30 gregoriaanse hoogmis int. Herman Ebberink lendrik Keijsers Jan Nijs (van alle xwoners in leiding van de Laterije; II.OO gezinsviering met als thema „Ik :k de vrede", int. pastoor M.J. van tel jrd. Herman v.d. Laar overl. Iers Verstraelen-van Meijel Jan iman (v.d. Buurt). Maandag H. Vincentius de Paul, iester. 9.00 oude stichtingen Zr. r jlomena Kusters; 19.00 Antoon van )sch jrd, Toon Thijssen. Dinsdag 9.00 ouders Schols-Leers en overl. fam. bijz. intentie; 19.00 Piet Janssen en overl. fam. Woensdag HH Michael en Rafael, aartsengelen. 9.00 overl. fam. Jonkers- :iaessens; 19.00 Maria Sikes-Nilessen LVB) Thei Swaters (buurtver. St. lozef). Donderdag H.Hieronymus, priester m kerkleraar. 9.00 Pierre en Grada Gooren. Vrijdag H. Teresia van het Kind Jezus, maagd; tevens eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart Jezus. 9.00 Dina Wismans bijzondere intentie Jo Custers; 19.00 Henri JansBeken en zoon Arnold Frans de Vocht (Tuinstraat). Zaterdag 9.00 HH Engelbewaarders, uit dankbaarheid; 19.00 jrd. Antoon van Dooren en Theodoras Arts Sjef Jansen overl. fam. Hendriks-Willem- M ededelingen Zaterdagavond wordt de eucharistie- ing mede verzorgd door het Konin- üjk toonkunstkoor Orpheus uit Ble- :k. Zondag is om 11.00 uur een gezins- TI viering met als thema „Ik zoek de vrede". Daarmee wordt tevens de nedesweek afgesloten. Deze viering is bijzonder aanbevolen voor ouders en kinderen. Vrijdag eerste vrijdag van de maand, wordt vanaf 9.00 uur de H. Communie gebracht aan de zieken. Huwelijksafkondiging: Heriga Smet- kis en Jo Magermans. 1/ Rozenhoedje. Tijdens de oktober- W maand zal vóór de mis van 9 uur het ^■rozenhoedje gebeden worden. Akolieten Zaterdag 19.00 Wilbert van Waayen- ■g en Wiljan Wilms, lezer: m. van IWel I in. Zondag 8.00 Leon Stoffels en Erik Wekking, lezer: L. Trayen; 9.30 Mare Unskens en Bernadette Corzilius; 11.00 leke van Soest en Mirjam van Soest, lezer: A. Noyens. Misdienaars Maandag en dinsdag 19.00 Jacque line Classens en Peggy Janssen. Woensdag en vrijdag 19.00 Maart je Huibers en Inge Trayen. Dinsdag: 15.00 25 jaar huwelijk: br. Th. Thijssen. Zaterdag 18.30 avondmis (volkszang) voor een vriend; voor overl. ouders van Boom. ienaars: Hans Hebben en Harm .d. Bosch Zondag 26e zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis (greg. en ned. gez.) voor tede; voor overl. fam. van Achten. Misdienaars: Peter Janssen en Wilbert Valkx. A Door de week iedere dag avondmis Wlom 18.30 uur, behalve woensdag. M Kollekrw is bestemd voor Pax H Christi. Zondag H. Missen 9.00; hoogmis 1.15 gezongen door Crescendo; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H.Hart van Jezus; 14.00 gez. H. Mis bij het huwelijk Jo Magermans en Heriga Smetsers in de Veltumse kapel; 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties Zaterdag 18.30 Gertruda Janssen- Kelders Door Ewals-Janssen Antoinette Janssen-Flinsenberg overl. fam. Clevers-Verberkt. Zondag 9.00 overl. fam. Ambrosius; 10.15 Martinus Veldhuizen tot zekere intentie; 11.45 voor de parochie; 18.00 overl. fam. Wijnhoven Hein van Lierop, Maandag 8.00 Zuster Johannes Stol wijk; 19.00 Maria Sijbers-Poels. Dinsdag 8.00 Harrie Janssen; 19.00 jFrancien Coopmans-Custers en overl. t.e.v. O.L. Vrouw en Sint An- s. Woensdag 8.00 t.e.v. H. Aartsengel 'Michaël; 19.00 Thei van de Voort (buurt). Donderdag 8.00 Jo en Piet Janssen; 119.00 overl. ouders Rongen-Buijssen en overl. fam. Vrijdag 8.00 Selina Rojer en Con- it Rojer; 19.00 gezinsmis uit dankb. Zaterdag 8.00 overl. ouders Akker- tans-Timmermans. Akolieten en misdienaars Zaterdag 18.30 Eric Arts en Hans [fcerstjens. Zondag 9.00 Ricky Douwes en Peter "ïhoenmakers; 10.15 Johan en Leo towels; 11.45 Willy v.d. Bekerom en eert Claes; 18.00 Maurice Derks. Maandag, woensdag, vrijdag; 8.00 Martin Leenders. Dinsdag en donderdag 19.00 André Basten. Brukske Vrijdag huwelijksviering om 14.00 uur van Hannie Lipman en Leo Ringen. Zaterdag huwelijksviering om 15.00 uur van Helmie Kol en Bart Nellissen; 19.00 eucharistieviering, geen kinder crèche. Misintenties: Jos Linders en overl. fam.; Zr. Philomena Kusters; levende en overledenen van de fam. Lenssen-Geurts. Zondag gezinsviering om 10.00 uur m.m.v. ons kinderkoor. Thema van deze viering is „Kom d'r bij". Kindercrèche door Miriam Claessens, Yvonne Cybulski. Misintenties overl. hr. P. Kruisen en fam. Woensdag eucharistieviering om 19.00 uur. Zaterdag 19.00 Nederlands gezongen mis, voor overl. Peter Muyzars, Willem Oudenhoven, Annelies Beterams, Pe- tronella Siebers en zoon Guus, Marga- retha Barents. Zondag 26e zondag door het jaar. 8.00 overl. Piet Philipsen; 9.00 voor overl. Jan van der Vorst, fam. Jansen-Koenen en fam. Hermans-Jans- sen; 10.00 Hoogmis, nederlands. Overl. moeder van Oort, pastoor Geerits (Th.), Johannes van Galen; 11.30 voor overl. Jan van Haren en Mensi Zegers, Lei Cox en zoon math, Wim Boom en Gertruda Lucassen; 18.30 Theo Claes sens, Wim Plum en Comelis Verschuy- ten. Maandag H. Vincentius de Paul. 8.00 Thijs Arts en fam.; 19.00 Pastoor Geerits (v.d. Buurt). Dinsdag H. Wenceslaus. 8.00 Pas toor Geerits (L); 19.00 Jan van de Vorst (v.d. buurt). Woensdag HH Michaèl, Gabriël en Rafaël, aartsengelen. Feest. 8.00 tot zekere intentie (Th); 19.00 Voor Peter Pelzer en Petronella Hendriks. Donderdag H. Hiëronymus. 8.00 overl. Dina Linders; 19.00 voor Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer. Vrijdag eerste vrijdag van de maand. H. Teresia van het Kind Jezus. 8.00 overl. fam. Thielen-Hendriks; 15.00 huwelijksmis in de kapel voor het bruidspaar Magermans-Smetsers; 19.00 Antoinetta Janssen-Sanders en overl. Zus. Zaterdag H. Engelbewaarders. 8.00 voor overl. Maria Derks; 19.00 overl. fam. Verstegen-Jacobs; pastoor Geerits (Hubenhof). Margaretha Barents. Mededeling Na elke mis in het weekend wordt de tweede editie van „Het Carillon" aan u uitgereikt. Kindercrèche onder de mis van 11.30 uur door Mientje Custers. Akolieten en misdienaars Zondag 8.00 T. Franken, S. Rongen; 9.00 B. Verstegen, B. Trimbos; 10.00 F. Vercauteren, S. Fijneman, M. Fijne man; 11.30 J. Dommeck, P. van Weert; 18.30 G. Krijnen, O. Geurts. Ma., di., wo. 8.00 R. Broens, J. Rongen; 19.00 J. Verstegen, J. Corne- jo. Do., vrij., zat. 8.00 A. Hermans, R. Duivenvoorde; 19.00 R. Poels, P. Bodden. Zondag 26 september a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, waarin voorgaat Ds. J.L. Mager uit Roermond. Koliek ten voor Synode en plaatselijk kerkewerk. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag 19.00 overl. fam. van Dijk- Claessens, overl. fam. Reijnders-Hen- drix-Coenen, schoondochter Martha en schoonzoon Herman, uit dankbaarheid bij een 94e verjaardag, Jan Haegens. Zondag 8.30 uit dankbaarheid; 10.00 Pierre Jacobs, jan Hulsman en Martien Moorrees, Lambertus Rutten (Heren- koor en soliste). Maandag 9.00 Toon Janssen. Dinsdag 9.00 tot intentie Verheijen- Kessels. Woensdag 9.00 Maria maas-Martens. Donderdag 9.00 overl. fam. Rutten- Koekelkoren. Vrijdag eerste vrijdag van de maand. 9.00 Sjeng Hoedemakers. Zaterdag 19.00 JanHulsman, Theo doras van Arsen, t.e.v. O.L. Vrouw, Thei Camps. Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.00 Michel Ghielen, Willem Vollenberg, Ronny Reijnders, Ron Versleijen. Zondag 8.30 Robin Oudenhoven, Sjonnie van Cuijck, Coen Litjens, Bram Linskens; 10.00 Clemens Weijs, Sander Martens, Wilbert Kusters, Bas Künen. Misdienaars: René Linders en Denny Wismans; Pepijn en Bram Houwen; Eddy Philipsen en Xavier Wcys. Zaterdag 19.00 Matthias Drabbels jrd.; tevens voor overleden ouders Vol- lenberg-Philipsen. Zondag 8.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (R.) Woensdag 8.00 Hubertina Strijbos- Kemmelings, tevens intentie van of feraars. Donderdag 8.00 overleden ouders Seykens en Collin. Vrijdag 8.00 t.e.v. het H. Hart. Zaterdag 19.00 Leida Duykers-Vul- lings (R.). Zaterdag 19.00 jongerendienst. Mede verzorgd door jonggarde Koor. Thema Vriendschap en Liefde. Maandd. Theo dora de Mulder-Jeuken; Wim Steeghs; Martien en Piet Rongen. Zondag 8.00 H.Mis voor de parochie; 10.00 Hoogmis Johan Classens (mndd.) st. Johannes Janssen en Petronella Kuijpers; jaard. Jan Nelissen. Dinsdag 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (C). Woensdag 8.00 H.Mis tot zekere intentie (L).' Donderdag 19.00 gez. H.Mis (dames koor) b.g.v. Opening werkjaar LVB afd. Oirlo. Vrijdag 19.00 H.Mis t.e.v. H. Hart van Jezus, vanwege eerste vrijdag van de maand. Zaterdag 18.45 Rozenkransgebed i.v. oktobermaand; 19.00 gez. H. Mis (da meskoor) Aldegonda Friesen-Custers, namens de buurt. 26e Zondag door het jaar. Zaterdag 19.00 weekd. v. Anna Bou ten jd. v. Antoon van Osch Ism. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen van Cuijck lsm. v. Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Zondag 8.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. gest. jd. v. Peter Joh. Wilms en Johanna Wismans; 10.00 hgm. v. overl. en lev. leden van de fanfare gest. jd. v. Jan Reintjes en echtgenote weekd. v. Maria Loonen- Scheffers, opgeluisterd door koor en fanfare; 11.15 jd. v. martien Jilesen lsm. v. Gerard Thijssen lsm. v. Mia Langenkamp-Lit jens Maandag 19.00 maandd. v. Ine Janssen Ism. v. Maria Achten-van Dijck en overl. ouders lsm. v. overl. fam. Litjens-Nabuurs. Dinsdag 19.00 lsm. v. Josefina Macka-Thomas lsm. v. lev. en overl. fam. Heidens-Smits. Woensdag 14.00 40-jarig huwelijk Litjens-Arts; 18.30 lsm. v. Gerard van Dijck lsm. v. Joos Buijssen. Donderdag 7.30 maandd. v. EUy Loonen en Elly van Berlo lsm. tot bijz. intentie (P). Vrijdag eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H.Hart. 7.30 mndd. v. Josef Croijmans, echtg. en Martin Croijmans; 19.00 lsm. v. een overledene (B) gest. jd.v. Carolina Peeters. Zaterdag 19.00 weekd. v. Anna Bou ten gest. jd. v. overl. fam. de Mulder maandd. v. Josef en Gerrit Claessens. Misdienaars 19.00 Erwin Holtackers. Akolieten Za. R. Kuenen en W. Emonts. Zo. 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 H. Cornelissen, S. Peeters en E. Holt ackers; 11.15 M. en T. Peeters. Huwelijksafk. Jacques Koenen en Hanny van Meijel (Merselo). Gezinsbijdrage Het jaar 1982 is voor driekwart verstreken. Wij danken allen die hun gezinsbijdrage al gaven. Degenen die dit nog niet deden vragen wij dit nu te doen. Hartelijk dank bij voorbaat! Zaterdag H.Mis overl. fam. van Well-Thoonen; maandd. v. Willem janssen; H.Mis v. Gerard, Gertruda, Wim en Jan Spreeuwenberg. Zondag 8.30 H.Mis voor Mathieu Arts; 10.00 H.Mis v. Harrie Jenniskens; 11.30 H.Mis v. Gerardus v.d. Munck- hof; H.Mis voor overl. parochianen sept. 81-sept. 82. Maandag 19.00 H.Mis voor Jan Jeurissen nms. fam. Heuy-Peters; weekd. v. Netje van Asten-Janssen. Dinsdag 8.00 H.Mis voor bijz. int. Woensdag 8.00 gest. jrgt. v. Petras Claessens, Mechtilda van Megen en dochter maria. Donderdag 8.00 H.Mis voor mevr. Friesen-Custers. Vrijdag eerste vrijdag van de maand. 17.00 H.Mis uit dankbaarheid b.g.v. het 25 j. huw. van fam. Janssen en fam. van Kessel; 19.00 gest. H.Mis v. Godfridus Vermeulen en Gertruda Jentjens; weekd. v. mevr. Litjens- Fleurkens. Zaterdag 19.00 H.Mis voor Jeanne v.d. Berg-Swinkels; maandd. v. Anna janssen-Spreeuwenberg; overl. fam. van Dijck-Driessen; H. Mis voor Netje van Asten-Jansen nms. de buurt. Misdienaars Zaterdag 19.00 Rob Strijbosch en Mare Sijbers. Zondag 8.30 Noël Michels en Bart Rongen; 10.00 Rob Janssen en Peter Michels; 11.30 Tom Lemmens en Roel Emonts. Weekdagen: Patrick Marcellis en Patrick Vergeldt. Vrij: Joan Lutters en Bart marcellis. Goed nieuws voor slechthorenden! Ook in onze kerk ligt nu een ring leiding! En wel in de hele kerk. Wij Hopen dat allen die een hooraparaat dragen er veel plezier van zullen hebben. U moet dan wel als de dienst begint uw hoorapparaat op de T-stand zetten en het volume, de sterkte zelf even regelen. Vergeet niet na afloop van de dienst uw toestel weer op de M-stand te zetten. M microfoonstand; T luisterspoel. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, a las once y cuarto: Misa con cantos y plètica en Catellano. Después de la Misa reunión en la salita interior del convento con un cafelito. Hast la vista! NOTICIAS CULTURALES El sèbado el dia 25 de Septiembre, en el centro: disco para la juventud. El sèbado el dia 9 y el domingo el 10 de octubre: Fin de semana caltural en Tegelen. Empieza el sèbado a las 16.00 horas en Tegelen. Hast la vista! Zaterdag 2.00 uur huwelijk van Rooy-Arts; 7.00 Jac. Bistervels en Anna Maria van Rijswijck. Zondag 26e zondag door het jaar. 10.00 Henri van Osch, Theodora Poels; 11.30 J. van Dijck-Hoedemakers en M. van Dijck-Steegs en dochter Cato. Maandag H. Vincentius de Paul, priester. 8.30 voor overl. fam. van Dijck-van Rijswijck. Dinsdag H. Wenceslaus, martelaar. 8.30 voor Peter Gerardus Michels, Petronella Poels. Woensdag HH Michaël, Gabriël en Rafaël. 8.30 Sibertus Muysers en Maria Michels. Donderdag H. Hiëronymus, priester en kerkleraar. 8.30 Peter Pubben v.w. buurt. Vrijdag eerste vrijdag van de maand, feest van H. Theresia van het Kind Jezus. 8.30 ter ere van het H. Hart voor wie geofferd hebben en tot int. v. O.L. Vrouw; 2.30 huwelijk Koenen-van Meyel. Zaterdag feest van H. Engelbewaar ders. 7.00 Martien v.d. Zanden. Misdienaars Zondag 10.00, vrijdag en zaterdag 7 uur Susan van Kruijsen en Saskia Arts; 11.30 Sandra v.d. Akker en Dorothé van Dijck. Zaterdagavond 7 uur F. Hendrix. Zondag 10.00 G. Ewals; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken Nellie Hendrix, Kleindorp 5A, mevr. Bouten, Pas. P.S. Vrijdag begint de maand van oktober. Oktober is de maand van de Rozenkrans. Het Rozenhoedje is nog bij uitstek een prachtgebed. Als het niet gezamenlijk gebeden wordt kan het ook alleen gebeden worden. We zullen proberen in de oktobermaand het weer tesamen te bidden bij de Mariakapel op de Haag. Zaterdag 19.00 t.i.v. Veeverzekering. Zondag 10.00 voor Frans Geven. Maandag 8.00 t.i.v. M. Janssen. Dinsdag 8.00. Woensdag 8.00. Donderdag 8.00. Vrijdag 8.30 eerste vrijdag van de maand. Zaterdag 19.00 voor Antoinette van Asten-Janssen. 26e Zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur hgm. zal. Maria Ewals-Holtackers en overl. oud. Zondag 9.45 hgm. voor zal. Theod. Hendriks-Arts; 11.15 hgm. voor lev. en overl. fam. van Meyc! Poels. Maandag 8.00 lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag 8.00 lsm. tot bijz. intentie fam. Burgers. Woensdag 8.00 lsm. overl. fam. van Soest-Cox. Donderdag 8.00 lsm. overl. fam. Heidens-Neerven. Vrijdag eerste vrijdag van de maand toegewijd aan H.Hart van Jezus. Om 8 uur lsm. zal. Leo en Harry Geelen. Zaterdag Priesterzaterdag. 8.00 H. Mis voor deze intentie; 's avonds om 7 uur hgm. voor zal. Tine Groetelaars en zoon Theo. Akolieten voor 26 sept. C. classens, H. Reintjes, D. Janssen. Misdienaars: A. Backen, Fr. Rein tjes. Zondag 8.00 H.Mis voor Betje Ewals; 10.00 Hoogmis gest. gezongen jaarget. voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen. Akolieten: Harrie janssen en Peter Vollenberg. Misdienaars van de week: Harold Linders en Ad Remmen. Maandag H. Vincentius de Paul, priester. 8.00 H.Mis voor Helm Claes. Dinsdag 8.00 H. Mis voor Nellie Claessens-Derikx. Woensdag HH Michaël, Gabriël en Rafaël, aartsengelen. 8.00 H. Mis voor de overleden ouders Meijboom-Janssen en overleden fam. leden. Donderdag H. Hiëronymus, priester en kerkleraar. 8.00 H. Mis t.b.i. Vrijdag eerste vrijdag van de maand. 14.00 plechtige jubileummis b.g.v. het zilveren huwelijksfeest van Jan maas en Maria maas-Janssen. Zaterdag 19.30 avondmis voor de overleden vander Handrie Maas en de overleden ouders Hubertus Janssen en huberta Janssen-Gellings. Zaterdag 19.00 avondmis voor Gerrit Koopmans, Jan Rouwens, John van Veghel. Zondag 8.30 H.Mis te Holthees voor b. i. mevr. v.d. Meyde, Piet van Kempen, namens de buurt, Willem Fleuren en echtg.; 10.00 hoogmis v.b.i. en voor overl. ouders Kleemans. Maandag 8.45 H.Mis voor de overle denen van de Garmel, Cornelia Hese mans. Dinsdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid. Woensdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef t.z.i. Donderdag 8.45 H. Mis voor gene zing van een ernstig zieke. Vrijdag 8.45 H. Mis t.e.v. het Heilig Hart voor Cornelia Hesemans. Eerste vrijdag van de maand. Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een openbare bijbeltoe spraak met als thema: „Zult u van Christelijke loyaliteit blijk geven" in onze koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat. Tijd: zondag 26 september 10.00 uur v.m. Géén kollekte, gratis toegang. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1982 Nr. 38 HONDERDENDERDE JAARGANG VREDES OPVOEDING Van de grote vredesdemonstratie van 21 november vorig jaar is me nog het meest bijgebleven het beeld van die oudere vrouw, die vanaf haar balkon de menigte toezwaaide, terwijl ze met haar vingers het V-teken maakte. Zij was één van die vele oudere men sen, die op haar eigen wijze duidelijk maakte, dat ook zij die vrede, waarvoor zoveel mensen op de been waren, dich ter bij wilde brengen. Gelukkig is de vredesbeweging al lang niet meer een zaak van zogenaamde dwarsliggende jongeren en beroepsde monstranten. Nee, in tegendeel, we mogen wel zeggen dat in alle lagen van de bevolking is doorgedrongen, dat er iets moet gebeuren, dat wij iets moeten doen, ja dat we zelf aan de slag moeten, wie we ook zijn Het is erg belangrijk, denk ik, dat nieuwe generaties worden opgevoed in een omgeving, die vrede voorstaat. Vredesopvoeding is geen apart aspekt van de opvoeding, maar moet evenals bij bijvoorbeeld een geloofsopvoeding, geïntegreerd zijn in het geheel van die opvoeding. Kinderen moeten daarin niet alleen onderwezen worden, maar moeten dat ook aan de lijve kunnen ervaren. Daarbij is het belangrijk, hoe ouders met elkaar omgaan, maar vooral ook, hoe zij omgaan met andere mensen in hun buurt, in hun omgeving, in hun samenleving. Dat zal zijn weerslag hebbenop het kind, op zijn gedrag en op zijn vredevol staan in de samenleving. De vredesweek 1982 is weer begon nenLaten we het bij die ene week, of willen we permanent aan de vrede werken? Een vredesopvoeding is dan onont beerlijk! Werkgroep voor Missie, Ontwikkelings- en Vredesvraagstuk ken Venray. VREDESKAMP BIJ VLIEGBASIS VOLKEI. Zaterdag 18 september 1982 is bij de vliegbasis Volkel een vredeskamp ge vestigd voor de duur van de vredesweek (19 tot 26 september). Het initiatief hiertoe werd genomen door de leden van het Udens Vredes beraad. Bij de start van dit vredeskamp waren een dertigtal deelnemers aanwe zig, afkomstig uit verschillende vredes en antikernwapengroepen uit Uden en omliggende regio, alsook een aantal vrouwen van de Werkgroep Vrouwen voor Vrede uit Venray. Deze aktie is een vreedzaam protest tegen de aanwezigheid van kernwapens op de vliegbasis Volkel, een uiterst belangrijke militaire luchtmachtbasis van de Navo, tegen de nog steeds dreigende plaatsing van 48 nieuwe kruisraketten in Nederland én tegen de (mogelijke) nuclearisering van de F 16. De deelnemers aan de vredeskamp vliegbasis Volkel verklaren zich solidair met het Vrouwenvredeskamp te Soes- terberg, dat die dag voor de 118e dag de militaire vliegbasis Soesterberg protes terend flankeert. Heeft u interesse en voelt u zich soli dair dan kunt u het vredeskamp bezoe ken. (Midden Peelweg/afslag Odilia- peel). U bent van harte welkom! Werkgroep Vrouwen voor Vrede Venray 6E VOLKELTOCHT Dit jaar wordt de 6e Volkeltocht ge houden op zondag 26 september. De tocht is grootser van opzet dan andere jaren. Meer groepen nemen deel: Bij het begin van de organisatorische aktivitei- ten dit jaar waren dat er nog 51 (tegen 25 in 1981), terwijl het aantal betrokken plaatselijke vredesbewegingen op dit moment reeds meer dan 60 telt! Volkel, gelegen in zuid-oost Brabant herbergt één van de luchtmachtbases waar het Amerikaanse leger is gestatio neerd en is toegerust met atoomwapens. De introduktie van de F 16 is daar in volle gang. Het verzet tegen de specifie ke taak van de basis is al lang geen uit sluitend Brabantse zaak meer. Vredes groepen uit Noord-Limburg en uit de regio Nijmegen scharen zich eveneens achter de centrale leus: „Geen kernwa pens in Brabant". In de beginselverkla ring van de organisatie wordt bena drukt, dat daarmee de zaak niet op de schouders van andere provincies wordt gelegd, maar veeleer, dat hiermee de Brabantse bijdrage in een mondiaal verzet wordt aangegeven. Vanuit tientallen plaatsen zullen dui zenden fietsers weer naar de lucht machtbasis komen. Zij zullen daar kunnen vaststellen, dat hun uitgangs punt gedragen wordt door landelijke representanten: Voor het FNV spreekt federatie-secretaris Cees Commandeur. Voor het IKV richt secretaris Mient Jan Faber het woord tot de aanwezigen. De manifestatie aan de basis wordt voorts opgeluisterd door veel muziek- en thea tergroepen. Op de 6 verschillende hoofdroutes die naar Volkel leiden zullen de fietsers door diens muzikale bijdragen reeds worden ondersteund. De organisatie, die uit een zeer brede vertegenwoordiging van vredes-aktivis- ten is samengesteld, roept andere groe peringen op hun solidariteit met de tocht te betuigen. Het uitwisselen van zulke verklaringen moet de gezagheb bers duidelijk maken, dat het verzet tegen de wapenwedloop géén zaak is van wat onsamenhangende groepjes, doch dat het een overgroot deel gelijk- denkenden van de bevolking betreft. Inlichtingen: Peter Ronkes Agerbeek, coördinator Volkeltocht 1982, Lelie straat 128, 5741 XZ Beek en Donk, te lefoon 04929-2564. Vertrektijd Venray 11.00 uur vanaf het Schouwburgplein. TIJDELIJK TRAPVELDJE IN CASTENRAY Destijds moest in Castenray het trap veldje worden opgeofferd ten behouve van de aanleg van de korfbalaccomo- datie. Hoewel bekend was, dat een andere ruimte moeilijk te vinden zou zijn, is de dorpsraad blijven zoeken naar een goede plek voor een trapveld je. Tal van onderhandelingen met particuliere eigenaren hebben geen succes opgeleverd. Nu heeft de dorps raad zijn oog laten vallen op een stukje gemeentelijke bouwgrond aan de pas toor Verheggenstraat. Dit perceel wordt van jaar tot jaar verpacht. Gebleken is dat op dit stukje grond met weinig kosten een trapveldje kan worden gemaakt. Afgesproken is, dat_ de gemeente de afrastering en het gras zaad betaalt, maar de dorpsraad voor de aanleg en het onderhoud zal zorgen. Mocht men in de toekomst enkele speeltoestellen wensen, dan kan ook op gemeentelijke medewerking worden ge rekend. Zo hebben burgemeester en wethouders besloten. HINDERWET GEWEIGERD De heer H. Poels, Deurneseweg 111 te Ysselsteyn krijgt van het college van b. en w. geen hinderwetvergunning voor het oprichten van een varkensmesterij op zijn perceel. Gevreesd wordt n.l. dat de in de nabijheid gelegen bossen van het natuurreservaat Rouwkuilen schade zullen ondervinden van Ammoniak- emissie, afkomstig uit het bedrijf met 900 mestvarkens. Nu reeds heeft Staatsbosbeheer in het staatsnatuurreservaat aanzienlijke schade geconstateerd. GEEN EXTRA PARKEERVOOR ZIENINGEN AAN DOORMANSTRAAT Een aantal flatbewoners van dë Doormanstraat heeft de gemeente ver zocht de parkeerplaatsen aan de Doormanstraat uit te breiden. Deze zaak is op bestuursniveau nader beke ken met de Woningbouwvereniging Noord Limburg. Noch de woning bouwvereniging, noch de gemeente heeft echter het geld om extra parkeer voorzieningen bij de flats aan de doormanstraat te realiseren. Bovendien zou men dan ook eventuele verzoeken van bewoners van andere flats in de omgeving moeten honoreren, waardoor de zaak helemaal onbetaalbaar wordt. OPHALEN VAN OUD PAPIER IN VELTUM De Wijk vereniging „Veltum" heeft van het college van b. en w. vergunning gekregen voor het inzamelen van oud papier in de wijk. Ook bij het afgeven van deze vergunning geldt, dat de gemeente een aanvullende subsidie verleent, wanneer de prijs van oud papier beneden de 5 cent per kg ligt. De wijkvereniging krijgt dan 1 cent bij een papierpriis van 4 cent en 2 cent bij een prijs van 3 cent of lager. Eenzelfde subsidieregeling geldt voor iedere vereniging, die van het college vergunning krijgt voor het inzamelen van oud papier. WATEROVERLAST IN DE BERMEN Het college van b. en w. heeft zich bezig gehouden met de vraag wat te doen tegen wateroverlast in de bermen in woonwijken waar voor de afvoer van hemelwater geen straatkolken en goot- lagen zijn aangelegd. Naar de mening van deskundigen zou de grond geen water meer kunnen doorlaten als gevolg van het veelvuldig parkeren in de bermen. Aanleg alsnog van een gootlaag met kolken is fiancieel een volkomen onmogelijke zaak, terwijl ook het boren van diepe gaten in de bermen onbetaal baar wordt. Het laten betalen van de aan te brengen voorzieningen zou ook voor de eigenaren van de woningen een dure zaak worden. Wel is de gemeente bereid op een tweetal plaatsen een boorproef te doen. Als het resultaat hiervan bekend is zou men de bewoners van de wijken kunnen worden overlegd of en in hoeverre om hun kosten maatregelen dienen te worden genomen. DOOD KNUPPELEN Het doodknuppelen van konijnen en patrijzen, als er mais gekneusd wordt, is ook verboden. De Venravse politie betrapte een inwoner die met die ver boden sport bezig was op een maisveld op de hoek Overloonseweg-Spurkter- dijk. Proces verbaal werd aangezegd. INBRAKEN Door het uitnemen van een ruit werd toegang verkregen tot het kinder dagverblijf Duimelot aan de Heuvel straat. Ontvreemd werd een rekenma chientje ter waarde van 200 gulden. In een gebouw van Rank Xerox werd ontvreemd een electropneumati- sche boor (hamer) machine, merk Bosch, type UBH 4/26-2-DS met 15 speciale boren, aanwezig in een geel kleurige metalen kist. De waarde van het gestolene bedraagt 2000,-. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND Zondagmiddag was onvoldoende op letten bij een inhaalmanoeuvre op de Horsterweg oorzaak dat een 28 jarige motorrijder, de G. uit Venray, na eerst tegen een linkerboom te zijn gebotst tegen een tweede boom botste. Met zware verwondingen moest de motor rijder naar het Venrayse ziekenhuis worden vervoerd. De motorrijder moest uitwijken toen een voor hem rijdende personenauto, bestuurd door een Blit- terswijekse dame, ging inhalen. Om een botsing te voorkomen week de motor rijder uit en kwam via de wegberm tegen de boom aan. De auto werd wel ontweken en liep geen schade op. Swaenehof parfumerie en Salon de Beaute starten dit najaar met het geven van beauty lessen. Deze beauty lessen zullen gegeven worden in samenwerking met de schoonheidshuizen LANCAS TER, CHRISTIAN DIORen CHA NEL. Men kan naar eigen keuze inte kenen voor een les van 10.00 uur tot 12.30 uur 's morgens of van 14.00 uur tot 16.30 uur 's middags. Op de beauty lessen krijgt U voor lichting over huidverzorging in het algemeen en wat misschien wel het al lerbelangrijkste is, over de verzorging van Uw specifieke huid in het bijzon der. Dat is mogelijk omdat voor iedere les niet meer dan 15 vrouwen worden geaccepteerd, zodat iedereen persoon lijk kan worden tewoordgestaan en geadviseerd. Niet alleen krijgt U de nieuwe kleuren van de verschillende cosmeticahuizen te zien, U mag zich er ook mee opmaken, en er uitgebreid mee experimenteren. De schoonheids specialiste zal u desgewenst leren, welke wijze van maquillage voor Uw gezicht het meest Matterend zal werken en bovendien, wat de nieuwe methodes zijn die de diverse huizen voor. hun eigen kleurengamma adviseren. Want ook make-up is de laatste jaren mode geworden, zoals u weet, en dat houdt in dat de wijze van make-up kleuren aanbrengen per seizoen steeds een beetje wordt gewijzigd. De Beauty lessen houden geen enkele koopverplichting in. Wél is het bijzon der praktischdat u op een prettige en persoonlijke manier wordt voorgelicht en U zo op Uw gemak kunt zien welke producten en kleuren voor U het meest geschikt zijn. Dat vergemakkelijkt niet alleen Uw eventuele latere aankopen, maar bespaart U bovendien onnodige uitgaven bij een verkeerde keuze. Om U dit helemaal te vergemakke lijken, ontvangt U aan het einde van zo'n beauty les een beauty paspoort, waarin alle produkten staan genoteerd die speciaal voor Uw huid en type worden aanbevolen, dat dient U dus goed te bewaren, het zal U bij latere aanschaffingen goede diensten bewij zen. Uiteraard wordt in deze gezellige uurtjes ook de inwendige mens niet vergeten, terwijl ieder cosmeticahuis U graag een klein souvenier aan Uw lessen zal overhandigen. De lessen zullen gegeven worden op: dinsdag 28 september dinsdag 12 oktober dinsdag 26 oktober De prijs per les bedraagt 15,- en U zult zien dat dat een klein bedrag is voor alles wat U daarvoor krijgt: voorlich ting, demonstratie's adviesen en een make-up les, terwijl het gebruik van alle produkten zowel als het drankje, het kadootje en het beauty paspoort er bij inbegrepen zijn. U kunt zich opgeven bij SWAENE HOF, Grote Markt 5, Venray. tel. 04780-86427 ALCOHOL BIJ SNELVERKEER Aan twee autobestuurders afkom stig uit Venray, die te diep in het glaasje hadden gekeken, werd een rijverbod opgelegd. Een autobestuurder afkom stig uit Maastricht en een uit Stevens beek moesten naast de blaasproeven ook de bloedproef ondergaan. Het rijgedrag van een Venrayse autobestuurder viel de politie op. Bij aanhouding werd drankgebruik gecon stateerd. Blazen deed die bestuurder wel, maar de bloedproef werd gewei gerd. Daarvoor kreeg hij dan ook een extra proces verbaal aangezegd. Een 42 jarige autobestuurder moest de gebruikelijke proeven onder gaan en kreeg naast een rijverbod ook de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt terzake het onder invloed van alcohol besturen van een personenauto. Een 35 jarige Venrayer moest «Ie gebruikelijke proeven ondergaan terza ke het onder invloed van alcohol besturen van eenbakfiets. Ook deze bestuurder kreeg een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt. Een 22 jarige autobestuurder kreeg een rijverbod opgelegd. Zijn alcoholge bruik was nog niet zo groot, dat hij een bloedproef moest ondergaan. In de nacht van zaterdag op zon dag werd een 39 jarige Venrayse auto bestuurder aangetroffen onder invloed van alcohol. Na de bekende proeven te hebben ondergaan kon hij met een rij verbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt huis waarts keren. Een 24 jarige Venrayse autobe stuurder kreeg van de politie een rijver bod opgelegd. Hij stond toen bij zijn auto welke zonder benzine gestrand was. Ongeveer een uur later trof de politie die jongeman achter het stuur van zijn auto aan, terwijl die door een andere auto werd voortgetrokken. Hij moest toen de bekende proeven onder gaan en met een aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij wederom huiswaarts gezonden. POGING DIEFSTAL Een poging tot inbraak werd gecon stateerd bij het tankstation van v. L. aan de Ripseweg in Vredepeel. Twe£ wanddelen aan de achterzijde waren vernield. Mogelijk is de dader in zijn werk gestoord. Er werd niets vermist. GEEN VISITEKAARTJE Een op de parkeerplaats bij Jan Linders staande personenauto werd beschadigd aangetroffen. De veroor zaker had wel vergeten zijn visitekaartje achter te laten. Voor de eigenaar een flinke schadepost, tenzij de politie de. dader kan achterhalen.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9