VERENIGINGSNIEUWS nmi rv CDA PvdA EUTERPENIEUWS anno >NJ SPRINGPLANK EN WUK ZUID FOX HUNTER cav27mc JUM MERSELO FNV 1ES1 J.O.V.D. Orkestvereniging Venray IN HVK Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS BRIDGE voor beginners OUD PAPIER GRIEKS VOLKSDANSEN imERinmonni PEEL EN MAAS Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. a.s. Donderdag 23 september om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 30 september om 19.30 uur repetitie baspartijen en om 20.00 uur hele koor. Maandag 27 september bestuursver gadering in de Burggraaf om 20.00 uur. Vrijdag 29 oktober deelname zangers dagen te Blerick. 6 November feestelijke bijeenkomst in de foyer van de schouwburg waarbij 4 jubilarissen worden gehuldigd. Voor het Poolse Jongenskoor Azy- muth dat op 11 december in Venray komt concerteren worden nog over nachtingsadressen gevraagd. Gaarne even opgeven bij R. van Mil, telefoon 86917. Afmelden bij R. van Mil of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 23 september: 19.30 uur repetitie harmonie orkest. Donderdag 30 september: 19.30 uur repetitie harmonie orkest. Agenda: 11 november: Sinte Merte wijk Veltum. 13 november: Ceciliafeest. 14 november: intocht St. Nicolaas. 28 november: 44 jaar Piëlhaas. 12 december: concert te Blerick met Horst en Blerick. Hofkapel: Zaterdag 25 september: 16.30 uur repetitie i.v.m. opnamen LP. Zondagmiddag 17 oktober: 14.30 uur Oostrum. Leerlingenopleiding: Donderdag 23 september: 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag 30 september: idem. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. Drumband: Zondag 26 september: 10.00 uur repetitie leerlingen; 10.30 uur repetitie drumband. Bardienst: Hr. Kooien. Zie verder agenda harmonieorkest. Afmelden'harmonieorkest bij de se cretaris. tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Agenda: Vrijdag 24 september: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Maandag 27 september: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 28 september: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 29 september: om 18.45 voor de nieuwelingen (so pranen) met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: In verband met de viering van de ver jaardag van het koor op zondag 3 okto ber a.s. en de voorbereiding die daar voor nodig is, wordt een goede opkomst bij de repetities verwacht. Denk om de opgaven voor hei onderbrengen van het Engelse koor! 22September: 20.15 uur repetitie voor het hele orkest; 20.15 uur repetitie voor barokensemble. Vanavond o.l.v. Jan Temme. 29 September: 20.00 uur (en niet zoats eerder mondeling werd medege deeld om 19.30 uur) Algemene vergade ring in ,,De Wieënhof", Leunseweg 20a, Venray. Aan de orde komt o.a. het vaststellen van de verenigingssta tuten, de verkiezing van het definitieve bestuur en de financiële situatie. Dus belangrijk genoeg om te komen. 6 Oktober: 20.15 uur repetitie voor het hele orkest; 20.15 uur onderlinge repetitie voor het barokensemble. Wilt u steeds tijdig aanwezig zijn i.v.m. het stemmen e.d. Zowel het symfonie-orkest als het barok-ensemble kunnen nog versterking gebruiken. Bij het orkest kunnen nog strijkers en koperblazers worden geplaatst. Het ba rok-ensemble kan nog worden aange vuld met enkele vedels. Hebt u belangstelling, informeert u bij de secretaris, Pie Noten, telefoon 04780-87858, of kom eens luisteren op de wekelijkse repetitieavond. N.B. Afmelden alleen bij de secreta ris, Pie Noten tel. 87858. Denk echter niet te snel dat u niet kunt! 'n leesbare krant DAMESKOOR Woensdag 29 september om 19.45 uur partij-repetitie voor de alten; om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de mezzo-sopranen erbij. Vrijdag 1 oktober zingen we om 17.00 uur de meerstemmige latijnse mis in Ysselsteyn, ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ons medelid mevrouw van Kessel; in uniform! Zaterdag 9 oktober houden we onze koorreis. Nadere informaties hoort u tijdens de repetitie. Als u verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v.d. Waerden, tel. 83695 of aan mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 28 september 19.30 uur repetitie voor de alten om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ursula- straat. Zondag 3 oktober 11.30 uur zondag ochtendconcert in de Schouwburg. Indien u verhinderd bent, dan gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, tfolkweg 3, tel. 81221 of mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt u oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Capriccio Zondagmorgen 26 september: 10.45 uur tenoren en bassen; 11.15 uur het hele koor. Maandagavond 27 september: 19.00 uur sopranen. Dinsdagavond 28 september: 19.00 uur alten. Bojema Vrijdagavond 24 september: 18.45 uur alleen de strijkers. Vrijdagavond 1 oktober: 18.45 uur het hele orkest. Saltarello Zaterdagmiddag 25 september: 16.00 uur gezamenlijke repetitie. *Agévolé Zondagavond 26 september: 18.45 uur repetitie in Merselo. P.S. Denk aan de contributie. Volksdansvereniging Opanka heeft een nieuwe voorzitter. Onlangs nam de club afscheid van Ton van Gestel als voorzitter, die drie jaar de vereniging heeft geleid. Zijn opvolger, Peter Son- nemans, heeft afgelopen week kennis gemaakt met de leden. De volksdansvereniging is voorts gestart met een nieuwe teenergroep op woensdagavond van 17.45 tot 18.45 uur. Nieuwe leden voor deze groep kunnen zich nog opgeven op telefoon 85837 bij Tiny van Gemert, Allegro straat 50. Ook bij de verschillende kindergroepen vooral de vijfde en zesde klassers, is nog plaats voor nieuwe leden. Kanarievereniginc De Huisvriend Venray Vergadering maandag 27 september om 20.00 uur in ,,In den Engel*'. Opening; verslag secretaris; ingeko men stukken; bestuursmededelingen; contributie-inning; rondvraag; sluiting. vrouwenkafee FEEST IN HET VROUWENKAFÉ Zoals de oplettende lezeres bemerkt zal hebben, zijn we weer gestart met ons nieuwe seizoen. Twee weken geleden, hebben we de eerste vergadering gehad en daarin hebben we de thema-avonden voor het komende seizoen vastgelegd. Op maandag 27 september hebben we onze eerste avond. Het thema van deze avond luidt:Waarom en waarvoor een Vrouwekafé?". Een avond vol infor matie, video, muziek en een collage over het reilen en zeilen in een Vrou- wenkafé. Dus als je zin hebt in een gezellige avond, ben je van harte welkom, aanvang 20.00 uur, Hoenderstraat 10. Entree1,—. Tot dan. De excursie van afgelopen week werd helaas slechts door 3 man bezocht. Wel werden er leuke dingen gezien zoals kleine bonte specht en grote gele kwikstaart. Verder werd er nog wat aan amfibieën en insecten gedaan. Leuke dingen waren de rugstreeppad en 2 soorten heidelibellen, behorende tot het libellengeslacht Sympetrum. De leukste was wel Sympetrum stricola- tum. Zaterdag is er een excursie naar een gloednieuw en zeer geroemd excursiege- bied n.l. de Strabrechtseheide achter Asten. Dit zeer grote heide- en vennengebied is een van de grootste van Zuid Neder land en er valt van alles te beleven. Vele zeldzame dieren en planten komen hier voor. Deze excursie staat o.l.v. Roy en vertrekt om 8.00 uur. (plm. 25 k 30 km fietsen). Zéér de moeite waard! Zondag is er dan nog een libellenex- cursie naar de alom bekende Rouwkui- len, die bekend staan om zijn rijke libellenfauna. Vertrek om 9.00 uur o.l.v. wederom Roy. Tot op excursie! Houdoe Stefan Inf.: tel. 04780-82413. Free Wheelin voorkant: a.s. Zaterdag treedt er in de Voorkant een rock and roll band uit Nijmegen op. Jacky and the Cheap Checkers brengen pure rock and roll uit eind jaren 50, begin jaren 60. Kompleet met kuiven, pakken en 'n echte oude kontrabas, be looft het een mooie avond te worden, waarbij Elvis en consorten graag te gast zouden zijn geweest. Verdere optredens: Zaterdag 9 oktober: The Marrons, reggae uit Venlo. Zaterdag 23 oktober Titanic and the Icebergs, rock and roll show uit Engeland. Free Wheelin baaimiddagen: Elke dinsdag-, woensdag- en ook donderdagmiddag gratis video-film. We beginnen steeds om 15.00 uur met het draaien van de film; het café is vanaf half twee open. Verder hebben we de beschikking gekregen over een tafelvoetbalspel en poolbiljart. Loop eens binnen en waag een stootje. Free Wheelin Scholierencafé: Morgenmiddag, dus na een nachtje slapen al, is er een grootse rommel markt in het Scholieren-café van Free Wheelin. Iedereen die die middag iets wil verkopen of wil kopen kan die middag terecht. Waarschijnlijk zal ook De Grote Mond aanwezig zijn, niet om op de rommelhoop gegooid te worden, maar om duidelijk te maken wat de Grote Mond is, en waarvoor ze staat en wie nou de werkelijke rommel maakt. Dus morgenmiddag massaal naar het Scho- liereivcafé. Hallo jongelui, Donderdagavond staan Truus, Mo nique, Jolanda, Angelique en Annette klaar voor jongens en meisjes van 6 tot 8 jaar, van 18.30 tot 20.00 uur. Vrijdagavond staat de deur open voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar. Gerard, Mia en Wiel verzorgen het programma. We zijn open van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagavond is voor de jongelui van 13 tot 16 jaar, van 19.30 tot 21.30 uur. Kontributie: De kontributie bedraagt 30,- per half jaar of 60,- per jaar. Je kunt het bedrag betalen op de club avond of betalen per acceptgirokaart die je binnenkort kunt krijgen op de club. Mocht het betalen per half jaar om welke reden dan ook problemen geven, dan kun je ook per keer betalen. De bijdragen bedraagt dan 1,50 per keer. Dit betekent wel dat er iedere clubavond enige tijd verloren gaat met het innen van deze bijdrage. De keus is echter aan jullie. Tot a.s. weekend. Berichten uit 't Peppelshuus Zaterdag 25 september opening van het Venrayse scoutingjaar. Voor alle scouts ook voor hun ouders, broers en zusjes, is een fietstocht uitgezet. Vertrek 13.30-14.00 uur vanaf 't Peppelshuus. Kinderen zonder begelei ding van ouders gaan met hun groepsleiding heen en terug. De opening is gepland om 16.15 uur - dus als de fietsroute goed gevolgd wordt verwachten we jullie allemaal om 4 uur (16.00 uur) rond de vlaggemast. Ieder een graag in keurig uniform! We verwachten om ongeveer 5 uur terug te zijn op 't Peppelshuus, waarna de leiding uitgenodigd wordt voor een klein feestdrankje. We rekenen op mooi weer. Tot zater dag. Hallo dames en heren, jongens en meisjes, hier zijn we weer. Wij willen jullie er eventjes op atten deren dat wij een heleboel in petto hebben, maar wij moeten eerst dat even bepraten pn navragen. Dus kunnen wij nog geen data noemen. Maar ik zet dat er maar vast in, anders denken jullie: wij horen of lezen niets meer van de Fox Hunter. En toch is die er echt nog hoor! Hebben jullie iets voor in het boekje laat het dan weten, of breng het eventjes langs. De groeten en dag hoor! Afgelopen zondag was er een fiets- vossejacht georganiseerd door H7 en Papa Victor. Er waren 6 deelnemers. Pascal en Steffie hebben de vos niet gevonden, doordat zij pech kregen. Volgende keer meer geluk jongens! De volgorde van binnenkomst was verder: 1 Lady H7 44 min. 2 Pussycat 46 min. 3Black Sabbath 1 uur 25 min. 4 Sierra 99 1 uur 31 min. De eerste 3 binnenkomers werden verrast met een mooie beker. Opgaven nieuwe leden: Delta Lima, Harpstraat 6; Sierra 99, Klarinetstraat 35; Bullshit, Ouverturestraat 45. Bye bye en zwaai zwaai. a.s. Dinsdag 28 september groepsbij eenkomst voor de jeugdgroep. Ook voor hen die zich vorig jaar als lid hebben aangemeld. 11-13 jarigen. Aan vang 18.00 uur tot 19.00 uur in de kelder van de Clockert. Breng s.v.p. een pen mee. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds aanmelden bii G. Wolters-van Maris, Gitaarstraat 20, tel. 85936. huisvrouwenkontakt brutske Wie kent Venray het beste? Wie weet er helemaal niets van Venray? Test uw kennis of leer Venray kennen op dinsdag 28 september. We vertonen dan een diaserie van de gemeente Venray, met daaraan verbonden een echte quizz. We beginnen om kwart over negen en natuurlijk is er een crèche, en de kosten zijn 3,-. Nog even dit. Op de zeer geslaagde ochtend over hypnose, komt begin november een vervolg, u leest vanzelf wanneer. Crèchehulpen gevraagd Wie wil er komen helpen in de crèche? We zitten dringend om hulp verlegen. We kunnen een kleine vergoe ding van 5,- per ochtend geven. Lief hebbers kunnen zich opgeven bij Lenie Gosling, Polkastraat 4, tel. 81397, of Alwine Koens, Vivaldistraat 27, tele foon 81397. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING II K' VROUWEN Dinsdag 28 september a.s. gaan we naar Schiltmans in 's-Hertogenbosch. De bus vertrekt om 8.45 uur vanaf het raadhuis. Willen de leden die zich voor deze dag opgegeven hebben zorgen tij dig aanwezig te zijn. Op dinsdag 5 oktober a.s. starten wij weer met de bridgecursus voor begin ners van de Ned. Bridge Bond. Deze cursus is geheel gratis. Deel nemers kunnen zich nog (in beperkt aantal) melden bij de heer E. Meertens, Langstraat 106 te Venray, tel. 80328. U dient in het bezit te zijn van de boekjes ,,Van start tot finish" deel I en II, welke bij boekhandel v.d. Munckhof verkrijgbaar zijn. De cursus wordt gegeven in de zaal van de fam. Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Voor verlichting en verwarming zal per avond per deelnemer een bedrag worden gevraagd van 1,- A 1,50 (al naar gelang het aantal deelnemers). De lessen zullen worden gegeven door de heer Joh. Spee met assistentie van de heer E. Meertens en enkele andere per sonen. De cursus eindigt op 21 december a.s. Op 5 oktober a.s. hopen we u te mogen begroeten. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Vrijdag 24 september 2.30 uur huwe lijksmis zingen Paterskerk. Zondag 26 september Hoogmis zin gen Paterskerk. Woensdag 29 september onze repeti tie op de normale tijd. Vrijdag 1 oktober 2 uur Huwelijks mis zingen in de Veltumse kapel. Lourdescomité afd. Venray Oktober-bedevaart Zoals reeds eerder gemeld, is er dit jaar een extra Limburgse Bedevaart naar Lourdes georganiseerd. Deze bedevaart gaat via Nevers, waar de H. Bernadette is opgebaard. Aldaar zal een H. Mis worden opgedragen, waarna een diner wordt aangeboden. Daarna gaat men rechtstreeks naar Lourdes. De bedevaartstrein vertrekt maan dagmorgen in alle vroegte 06.00 uur) vanuit Roermond, dit vanwege het oponthoud in Nevers. Men komt in Lourdes aan op 12 oktober 's morgens voor tien uur. Diegenen die graag een bezoek aan Nevers brengen in combinatie met een Lourdesbedevaart per trein hebben nu nog de gelegenheid, want de direktie van de Limburgse Bedevaart heeft al laten doorschemeren, dat het misschien wel 10 jaar zal duren voordat men weer een dergelijke reis kan organiseren. Maak dus NU van de gelegenheid ge bruik en laat U inschrijven door dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel 83575. Wacht dan wel niet te lang, want het aantal nog beschikbare plaatsen is beperkt. Kinderbedevaart Volgend jaar wordt door de Lim burgse Bedevaart naar Lourdes weer de driejaarlijkse kinderbedevaart georga niseerd. Drie jaar geleden konden vanuit de gemeente Venray 11 kinderen aan deze bedevaart deelnemen, dankzij extra akties en financiële steun, die we mochten ontvangen. Ook nu staan er weer diverse akties geprogrammeerd voor de kinderbede- vaart in 1983. Op zaterdag 30 oktober is er een gezellige avond in zaal ,,De Wieënhof' aan de Leunseweg. Op deze avond treedt op de bekende Razelkapel uit Venlo. Verder is er gelegenheid om te sjoelen en zal er een tombola c.q. een rad van avontuur aanwezig zijn. Op deze avond is iedereen van harte weikon. De entree is gratis. Foro/Dia-avond Deze jaarlijks terugkerende avond wordt traditioneel gehouden in Huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat en is in hoofdzaak bedoeld voor diegenen, die dit jaar naar Lourdes zijn geweest. Ook hun familieleden zijn van harte welkom. Aanvang 19.00 uur. Steunkaarten De kolportage met steunkaarten voor de voorjaarsbedevaart van 1983 is ook weer in volle gang. Afgelopen jaar kon aan niet minder dan 31 zieken een gratis reis worden aangeboden. Vele vrijwil ligers zijn ook nu weer op stap om de zieke medemens, die graag naar Lour des wil, een helpende hand toe te ste ken. Door het kopen van een kaart kunt u hen een handje helpen. Bij voorbaat hartelijk dank. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Vrijdag 24 september zijn we ge opend voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar van 19.00 tot 20.00 uur. Zaterdag en zondag 25 en 26 sep tember zijn we geopend van 8 tot 12 uur voor de mensen van 15 jaar en ouder. Vrijdag 1 oktober is er een disco avond tezamen met de jeugd uit Heide. Geopend van 7 tot 10.30 uur voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar. Zaterdag 2 oktober is het weer nor maal geopend van 8 tot 12 uur. Zondag gaan we proberen de soos van 15.00 tot 22.00 uur te openen. Op woensdag 3 november is er ouderavond. De aktiviteitengroep van Volksdans Overleg Limburg (V.O.L.) organiseert een cursusmiddag Grieks. Deze middag wordt geleid door dans- leidster Marijke Polymerus, specialiste op het gebied van de Griekse volksdans. De dansmiddag zal worden gehouden op zaterdag 25 september a.s. van 13.00 tot 17.00 uur in het gemeenschapshuis ,,In Kepèl" te Helden-Panningen. Voor inlichtingen kunt u bellen na 6 uur 's avonds Francis Janssen, Ring- ovenstraat 40, Helden-Panningen, tele foon 04760-5365. Vakbondsscbool ook voor U! In Venray start binnenkort de Ven rayse afdeling van het FNV wederom een vakbondsschool, voor alle leden en verwanten van leden. Wat doet de vakbondsschool? Een ieder die zijn gedachten daarover laat gaan, komt tot de ontdekking, dat het tamelijk veel is! ±25 Avonden, van september tot mei krijgen de cursisten een „schat" van informatie over sociaal beleid, medezeggenschap, algemene ontwikkeling, kortom een scala van informatie en leerdoelen waarmee de vakbondsschool haar leden mondiger en weerbaarder maakt. Vanuit het Venrayse bestuur van de FNV is een werkgroep al enige jaren bezig om het vakbondsschoolgebeuren in goede banen te leiden. Ook dit jaar wil de werkgroep samen met de bege leiders en cursisten uit het vervolgjaar weer proberen om voor een groot aantal leden uit het Venrays FNV de cursus te doen plaatsvinden. Juist nu, in deze tijd waarin regeringen elkaar opvolgen aan de lopende band, een tijd waarin o.a. door deze wisselingen niets gebeurt te gen de werkloosheid, een tijd waarin steeds meer mensen te vroeg hun ar beidsplaats voor de WAO moeten inruilen, juist nu duidelijker wordt dat de werknemer en de uitkeringstrekker nun sociaie zexerneden aangetast voelen worden, juist in deze periode is het be langrijk dat werkers en niet-werkers bijeen gebracht in de FNV en op de vakbondsschool bijgespijkerd worden Wat voor een regering er ook komt, er zal in ieder geval rekening met die mensen moeten worden gehouden. Het bestuur van de FNV afd. Venray vraagt allen die aangesloten zijn bij een FNV-bond om zelf of familieleden aan de vakbondsschool-aktiviteiten deel te nemen. U kunt zich apgeven en/of in formatie krijgen bij:Coördinator vak bondsschool P. Hendriks, De Aldenweg 9, tel. 85143; H. Linders, Veltumse Kleffen 59, tel. 83098, Fr. de Jong, Ba zuinstraat 21, tel. 85055, of bij de secretaris van uw eigen bond. Amnesty Intenational: Filippijnse re gering verantwoordelijk voor martelin gen en „verdwijningen". De laatste anderhalf jaar hebben strijdkrachten van de Filippijnse rege ring op grote schaal de mensenrechten geschonden. Honderden mensen wer den illegaal gearresteerd, gemarteld of vermoord door eenheden van de inlich tingen- en veiligheidsdienst en door on geregelde paramilitaire groeperingen. Dit heeft Amnesty International ver klaard. De onafhankelijke mensenrech tenorganisatie zal vanaf vandaag tot eind januari in verschillende landen, waaronder Nederland, actie voeren, om meer bekendheid te geven aan de situatie op de Filippijnen. De Filippijnse regering heeft ontkend verantwoordelijk te zijn voor de be weerde misstanden en ze zegt er onder zoek naar te doen. Uit het beschikbare bewijsmateriaal concludeert Amnesty Intenational daarentegen, dat de over heid er niet in is geslaagd om de schul dige eenheden doeltreffend te straffen en nog steeds illegale acties tegen bur gers toestaat. In november 1981, tien maanden na de opheffing van de staat van beleg, bezocht een onderzoekscom missie van Amnesty International de Filippijnen. Volgens de vandaag gepu bliceerde bevindingen zijn nog steeds de vele noodbevoegdheden van kracht, die president Marcos tijdens de staat van beleg heeft afgekondigd. De manier waarop gevangenen wor den behandeld is meestal onwettig. Het is niet toegestaan om tegen de arrestatie in beroep te gaan en familieleden en ad vocaten mogen de gevangenen niet be zoeken. Soms worden arrestanten da- gen- of wekenlang „incommunicado" gehouden: ze hebben dan geen enkel contact met de buitenwereld. Ook de plaatsen van gevangenhouding zijn niet altijd wettig, men gebruikt bijvoorbeeld militaire barakken. Gewoonlijk wor den de slachtoffers mishandeld. Ze worden geslagen, bedreigd met de dood, krijgen electrische schokkken en worden vaak weer vrijgelaten, zonder ergens van beschuldigd te worden. Degenen die wel in staat van beschul diging zijn gesteld, worden vaak in mi litaire gevangenissen gehouden. Burgers komen nog steeds voor militaire recht banken, die niet voldoen aan de inter nationale richtlijnen voor een eerlijk proces. Amnesty International heeft de overheid verzocht commissies in te stel len, die de klachten inzake martelingen en „verdwijningen" zouden moeten onderzoeken. Bovendien heeft de orga nisatie erop aangedrongen de politieke gevangenen die geen geweld hebben ge bruikt vrij te laten, gevangenen te be schermen en burgers die om politieke redenen gevangen zitten over te dragen aan civiele rechtbanken. Aldus Amnes ty International. De werkgroep Amnesty International Venray zal binnen deze Filippijnen campagne zeer aktief zijn. De werkgroep zal dit in de komende maanden doen middels: het aan een zo breed mogelijk publiek bekendheid geven aan de schendingen van de men senrechten in de Filippijnen en middels pressie: het in aktie zetten van zoveel mogelijk groeperingen en individuen om druk uit te oefenen op de Filippijnse regering. De werkgroep Venray wil dit doen d.m.v. het houden van stands, het geven van informatie-avonden, het houden van schrijfavonden, het verstu ren van kaarten aan gevangenen en autoriteiten in de Filippijnen. Verschil lende groeperingen o.a. scholen en kerken zullen benaderd worden. Er zullen verschillende aktiekranten, bro chures en artikelen worden uitgegeven die bij de werkgroep te verkrijgen zijn. Kontaktadres: Mevr. Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 84136. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan j.l. Zaterdag 18 september heeft ons tamboer- en fluitercorps deelgenomen aan een drumband festival te Stevens- weert' Om precies 2.30 uur vertrok de karavaan naar het tournooi waar 8 corpsen waren ingeschreven, die mee zouden dingen naar de prijzen. Maar eerst moest er een optocht worden gelopen in een broeiend hete atmosfeer door Stevensweert, wat een niet geringe opgave was. Na een tijdje ontspanning te hebben gehad moest er dan om bij zessen worden opgetreden, en iedereen was bloednerveus, want voor de meeste was het het aliereerste optreden buiten het schuttersgebeuren dat er moest worden opgetreden, maar met trillende handen en knikkende knieën werden de num mers ten gehore gebracht, en tot ieders opluchting ging het goed, dachten de leden. Maar het zou toch nog enkele uren duren voor de uitslag zou komen. Om deze tijd te korten werd het corps een leuke eetpartij aangeboden, waar van zei niets afwisten en wat erg goed in de smaak viel. Daarna moest er gewacht worden wat altijd lang duurt, maar overal komt een eind aan, want om 20.30 uur was het zover. De tamboer-majoors moesten naar voren komen en daar bleek dat er maar één corps was, wat beter had gepres teerd en dat kreeg het predicaat „zeer goed" mee naar huis. En toen kwam het Zandakker met de waardering „goed", waarna de andere 7 corpsen kwamen, dus voorwaar een goede uitslag. Daarna werd onder gezang de thuis reis aanvaard en werd direkt gevraagd om een herhaling want het is zeker voor de animo van het corps zeer goed, om verder tot ontplooing te komen. VENRAY De fraktie van het CDA in de gemeenteraad van Venray heeft een fraktiebestuur gekozen. De taakverde ling van het fraktiebestuur is alsvolgt: Voorzitter: de heer Joos Truyen; vice- voorzitter: de heer jan Reintjes, sekre- taris: de heer Toon Broeksteeg; 2e se- kretaris tevens penningmeester: mevr. Marlies Hoppenreys-de Loo; lid: de heer Toon van Soest. Het bestuur is gekozen voor de periode van een jaar (1 september 1982 tot en met 31 augustus 1983). Tot de taak van de fraktievoorzitter behoort de fraktie naar buiten te verte genwoordigen. In de vergadering van de gemeenteraad zal de fraktie in de regel - afhankelijk van het onderwerp - een vaste woordvoerder aanwijzen. VENRAY In de laatste ledenvergadering is uit voerig gesproken over de nieuwe opzet voor de gemeentelijke adviescommis sies. Voor zover dat nog niet is gebeurd, kunnen leden van de PvdA zich tot uiterlijk woensdag 29 september als kandidaat aanmelden voor een van de commissies. Opgave bij secretaris A. Leyssen, Leunseweg 27, met vermelding van het beleidsterrein waarnaar de voorkeur uitgaat. Tot en met zondag hebben belang stellenden nog de kans om foto's, die onder meer tijdens het bezoek van Joop den Uyl aan Venray zijn gemaakt, te bestellen. De fotoboeken kunnen inge zien worden bij Truus Kemmelings, Akelei 92, liefst na telefonische af spraak (tel. 83136). De (steun)fractie vergadert maandag 27 september, het bestuur komt woens dag 29 september bijeen en de volgende ledenvergadering wordt gehouden op donderdag 14 oktober in wijkcentrum de Kiosk in Brukske. De jaarvergade ring vindt plaats op 5 november. VENRAY De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie organiseert op 29 septem ber om 20.00 uur een politieke avond die voor iedereen toegankelijk ij in Vlakwater aan de Kempweg 162. Een DS '70 lijsttrekker, de heer Wenteler uit Rijswijk, zal daar komen spreken. Ook lopen er kontakten met een links-radicale spreker. DS '70 is een voorstander van de sociale dienstplicht en wijst de dienstplicht in zijn alge meenheid niet af. Dit onderwerp zal de rode draad vormen van de spreekbeurt van de heer Wenteler. Er zal gelegen heid zijn de eigen mening naar voren te brengen. Dit onderwerp lijkt de JOVD afd. Venray uitermate interessant omdat vele jongeren met de dienstplicht geconfronteerd worden. Het is bekend dat de belangstelling er is, dus er wor den veel belangstellenden verwacht. Voor nadere inlichtingen: JOVD - Langeweg 69, tel. 82971 ten name van Dick Frederiks. EEN KRANT OM TE LEZEN

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11