Lindefeesten te Overloon VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN INGEZONDEN PEEL EN MAAS Wethouders in Vierlingsbeek De zilveren sjees Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 1 Zonnelied PEEL EN MAAS Parochie Yredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Jehovah's Getuigen Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Rectoraat Smakt Parochie Merselo Rectoraat Yredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide VAN 18 TOT EN MET 25 SEPTEMBER Vanaf heden donderdagavond orga niseert de Natuurvereniging Overloon e.o. „Lindeboomfeesten", waarvan wij hieronder het programma vermelden: Donderdag 16 september: Op deze avond zal het verenigings- feest worden gehouden. Deze avond is voor leden en genodigden bestemd; ieder kan een aantal introducé's mee nemen. Voor stemmingsmuziek zal worden gezorgd, terwijl aan het eind van de avond een koud buffet zal worden verzorgd. Voor deze avond zal 15,— p.p. moeten worden betaald. Vrijdag 17 september: Om 20.30 uur zal Final Garanty een optreden verzorgen. Vervolgens zal voor u optreden de zeer populaire Nederlandse formatie SPARGO uit Amsterdam. Kaarten zullen tijdig in de voorverkoop worden aangeboden. Zaterdag 18 september: Om 15.00 uur zal de kwekerij van de botanische tuin feestelijk worden ge opend. Om 17.00 uur zal de kwekerij weer voor het publiek gesloten worden wegens het verdere avondprogramma. Om 20.00 uur aanvang sterkste man/vrouw wedstrijden van Overloon m.m.v. Stache Pyscko, één der sterk ste mannen van Nederland en van disco Flash. De jury zal bestaan uit promi nenten uit de regio. De wedstrijden zullen bestaan uit 6 onderdelen, voor de ploegen zijn er 7 onderdelen. Er zijn vier deelnemersklasscn: Juniorenklassement tot 18 jaar Seniorenklassement vanaf 18 jaar —Damesklassement Ploegenklassement (verenigingen). Academici in de raad In de Peel en Maas van 10 september trof ik een lijstje aan van academici in de Venrayse gemeenteraad. Een tijdje geleden heb ik in diezelfde raad een kort diskussietje gevoerd over hetzelfde on derwerp en wel om twee redenen. Ik vond dat academische titels bij volks vertegenwoordigers niet ter zake doen en wilde dus dat die aanduidingen weg gelaten werden en verder vond ik dat als je al titels wilde blijven vermelden, dat je dan ook volledig diende te zijn. In schrijf nu om dezelfde redenen. Eerstens: het overzicht in de Peel en Maas is niet volledig. En tweedcns: het feit dat iemand een bepaald vak geleerd heeft of een studie gedaan waarvoor zij/hij soms wel en soms niet een titel krijgt is onbelangrijk voo» 2ijn functio neren als volksvertegenwoordiger. Het vermelden van beroepen is misschien wei interessant, maar het gebruik van titulatuur is mijns inziens onnodig diskriminerend. ,,U bent wat U bent", zei de voorzit ter van de gemeenteraad tegen mij. Terwijl ik hem had aangesproken als „mijnheer de voorzitter" en niet als bijvoorbeeld burgemeester", „mijn heer Defesche", „weledelgestrenge heer" of „ome Harry", wat hij ook al lemaal is. Dus: graag titels weglaten en niet uit zoeken wie U vergeten bent. Pieter van den Boogaart Hypnotiseren en hulpverlening Sinds enige tijd is in Venray de stich ting Hypno-Agogisch Centrum aktief bezig op dit terrein. De Stichting richt zich met name op het verstrekken van informatie, directe behandeling van klachten en problemen die mensen hebben. Eveneens is men van plan om een cursus zelfhypnose te starten. Het bieden van informatie blijkt nog steeds nodig te zijn om te ontkomen aan de waas van mysterie die er hangt rond het begrip hypnose. Een mysterie die grotendeels afkomstig is van de show wereld. Voor veel mensen is het gebruik van hypnose om iets te ondernemen tegen geestelijke en lichamelijke klach ten en problemen, minder bekend. Door de groei die allerlei alternatieve geneeswijzen op dit moment doorma ken, is ook de hypnose in een ander daglicht komen te staan. Verspreid over Nederland zijn dan ook heel wat hyp notiseurs in de hulpverlening aktief. Alle klachten die met succes d.m.v. hypnose verholpen worden hebben als oorsprong de geest, duur gezegd: ze zijn psycho-somatisch. Maar de manier waarop deze klachten zich manifesteren zijn zeer uiteenlopend. Een greep uit de klachten zal dit wel illustreren: bijv. pij nen in de sfeer van hoofdpijn migraine, rugklachten, armen etc. In de sfeer van huiduitslag. Angsten en fobieën zoals plein, hoogte-vrees, tot aan lastige ge wenningen toe bijvoorbeeld te veel eten, nagelsbij ten. De zelfhypnose wordt vaak aange wend om te komen tot ontspanning, als tegenpool van overspanning en stress, of om prestatie in sport en op school te verhogen. Wanneer we resultaat vergelijken met het aantal behandelingen, dan komt men tot ongeveer 30% wat direct door hypnose te verhelpen of te genezen is, zo'n 25% is een combinatie van hyp nose en een andere vorm van hulpver lening. Het overige percentage meent wel verlichting te ondervinden, maar vindt er geen oplossing in. En zo ziet men dat hypnose geen wonder middel is maar één van de vele vormen van hulpverlening. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot de stichting hypno agogisch centrum p/a Wagnerstraat 25, Venray, tel. 04780-89874. Namens de stichting, J.Jansen 'n leesbare krant Tevens zijn er mogelijkheden wed denschappen op de deelnemers af te sluiten. Dit zal gaan in de vorm van een toto per deelnemersklasse, per wed strijdonderdeel. Tevens is er een totaal toto. Inschrijving is nu al mogelijk. Wij wijzen u er op dat er een maximum aantal is gesteld aan de deelname. Per klassement 10 deelnemers. Zondag 19 september: Om 10.30 uur Eucharistieviering voor leden en overleden van de natuurver eniging. Om 11.30 uur aanvang receptie in het gemeenschapshuis. Freunde Echo zal zorgen voor de stemmingsmuziek, ter wijl Mia Willems en Miep Henckens het lied „Het Bankske onder den Lin- denboöm" ten gehore zullen brengen. Om 11.00 uur zal in de feesttent de natuurdag beginnen. Vele organisaties op het gebied van natuurbescherming, energiebesparing, tuinaanleg, etc., zul len hier aanwezig zijn. Om 13.00 uur begint dan in het gemeenschapshuis de expositie „Over loon van steentijd tot heden". Om 17.00 uur trekking van de loterij. De hoofdprijs is een lang weekend Parijs voor 2 personen. Tijdens deze dag zullen er ook dia- en filmvoorstellingen van de diverse orga nisaties te zien zijn. Voor mensen die meer op rust gesteld zijn hebben we wandelroutes uitgezet. De natuurdag en de tentoonstelling „Overloon van steentijd tot heden" sluiten om 18.00 uur. Om 20.30 uur aanvang van de sluitingsavond. Voor U zal optreden het bekende allround orkest „Springfield" Bewustwording kernwapens Venray Op 30 maart 1982 heeft de gemeente raad van Venray de z.g. „Motie Helle- voetsluis" behandeld. Het resultaat was niet wat het Vredesberaad-Venray had gehoopt, n.l. een duidelijke afwijzing van opslag en transport van kernwapens binnen de gemeentegrenzen. De ge meenteraad heeft slechts haar bezorgd heid over de kernwapenwedloop uitge sproken. In veel gevallen zijn dit mooie woorden, die alleen maar worden gebruikt om van de zaak af te zijn. In het vragenuurtje van de vergadering heeft een vertegenwoordiger van het Vredesberaad nadrukkelijk gevraagd of dat hier ook de bedoeling was. Namens de gehele gemeenteraad heeft de voor zitter hierop geantwoord dat dit niet het geval was. Hierbij werd aangehaakt op de slotzin van de open brief, welke in totaal door 331 personen, inclusief praktisch de gehele gemeenteraad, werd ondertekend. Deze slotzin luidt: „En willen gaarne steun verlenen en eventueel deelnemen aan plaatselijke initiatieven tot een verdere bewustwording van het pro bleem van kernbewapening in Neder land". Het Vredesberaad-Venray heeft hier op de handschoen opgenomen en toe gezegd met initiatieven te zullen komen. Hierover is intern overleg gepleegd met als resultaat dat we via een aantal tus senstappen willen komen tot een zo breed mogelijke beperking van het kernwapengevaar door alle geledingen van de Venrayse bevolking. Overeen komstig de slotzin van de open brief rekent het Vredesberaad daarbij op de steun en deelname van de gemeente raad. Als eerste stap is gekozen voor behan deling van deze materie in de hoogste klassen van de basisscholen en de laagste klassen van het voortgezet onderwijs. Daartoe is aan alle in aan merking komende scholen een pas ver schenen onderwijsprojekt van het IKV aangeboden, met het verzoek om dit projekt in de Vredesweek (van 19 t/m 26 september a.s.) op de scholen te be handelen. Op dit moment hebben 14 scholen positief gereageerd, welke in totaal voor 628 kinderen projekten hebben besteld. Van 7 scholen moet de beslissing nog binnen komen, terwijl 6 scholen geen belangstelling toonden. Alhoewel geen 100% resultaat werd verwacht, is het aantal negatieve reakties toch teleur- lend. Dat neemt echter niet weg dat nu al zeker is, dat het kernwapenprobleem met en door een groot aantal kinderen zal worden besproken. Als de 7 scholen ook positief reageren, zullen wellicht ca. 1000 kinderen aan het projekt deelnemen. Waar mogelijk en noodzakelijk zal het Vredesberaad haar medewerking verlenen en in ieder geval een evaluatie na afloop verzorgen, op weg naar de volgende stap in het bewustwordings proces van de gemeente Venray. Het Vredesberaad Sterke arm. biedt helpende hand De laatste jaren zijn wij in Nederland gewend geraakt aan negatieve berichten over onze Politie. Toch moeten ook de positieve kanten eens naar voren gebracht worden. Deze heb ik nog pas tot tweemaal toe ervaren. Een mooie sportfiets werd me gestolen. Na aangifte kwam de Politie hem binnen 24 uur op het spoor. Een agent signaleerde hem ergens voor een café. Zeker in een tijd, waarin fietsdiefstallen aan de orde van de dag zijn een staaltje van nauwgezette surveillance!!! Korte tijd later verloor een huisge noot, vlak voor een wereldreis, zijn rijbewijs. Hij was erg gedupeerd. Nadat iemand het rijbewijs gevonden had, kwam de Politie het nog dezelfde dag thuis bezorgen. De wereldreiziger in spé was er wat blij mee!! Bijzonder attent en een voorbeeld van dienstbetoon! In beide gevallen heeft de service van onze Venrayse Politie mij bijzonder getroffen. Ik vind het heel terecht, dat hieraan ook eens enige ruchtbaarheid wordt gegeven! Hartelijk dank! Een inwoonster van Venray uit Rotterdam. Hoogtepunt van deze avond is een optreden van de bekende zangeres Lori Spee. Voor inschrijvingen en voor verdere informatie over de sterkste man/vrouw wedstrijden, kunt u terecht bij A. Weerts, Irenestraat 13, tel. 1336 of T. Wilmsen, Museumlaan 2, tel. 1978. U dient bij de inschrijving te vermelden: naam, adres, leeftijd en m/v. Indien het een vereniging of in stelling betreft: naam van de vereniging, aantal deelnemers (max. 8 plus 1 reserve en trainer/leider), adres van de vereni ging, m/v en leeftijd van de deelnemers. In de gemeente Vierlingsbeek zijn mevr. Van Duynhoven en de heer L. Litjens tot wethouders gekozen. Zij kregen van de 6 man sterke Overloonse fraktie slechts 3 stemmen. De drie andere stemmen gingen naar de voor malige wethouder A. van de Pas. In deze raadsvergadering werden tevens de zetels in de commissie ver deeld. Eén raadslid ontbrak op het appèl: de heer Broeren van de Vortumse lijst. Hij is opvolger van de heer Swinkels, die vorige week voor zijn zetel bedankt heeft. De heer Broeren zal in de volgende vergadering worden beëedigd. Oriëntatietocht Zondag a.s. wordt er weer gestreden om de „Zilveren Sjees". Deze wisseltro- phee werd vorig jaar beschikbaar ge steld door juwelier Van der Linden en werd gewonnen door de fam. Driessen uit Maasbree. Wie gaat hem dit jaar winnen? De organisatie is in handen van Drum- en Showband D.S. V. De lengte van de rit is 28 km. en wordt verreden met een gemiddelde snelheid van 7 km. per uur. De inschrijving en vrije start is vanaf 10.00 uur in manege „Vlakwater",Har- deweg 36. Zij vertrekt bij manege „Vlakwater" te Venray en voert hoofdzakelijk door Heide, Leunen, Venray en Merselo. In Leunen bij de LLTB is de rustpauze, hier kan paard en ruiter of koetsier zich van een natje en droogje voorzien. Er wordt gereden in A-, B- en C-klasse. A-klasse zijn aanspanningen. B-klasse zijn equipes 2 ruiters of ama zones. C-klasse zijn pony-ruiters. Alle wegen worden gevonden d.m.v. een routebeschrijving, voorzien van leuke foefjes. Er zijn ook dit jaar weer veel prijzen te winnen. De wisseltrophee wordt gewonnen door hen, die van alle 3 de categorieën het laagst aantal strafpunten heeft. 's Avonds om 20.00 uur is het gezellig samenzijn in 't Trumke, Leunseweg 2a. Ook daar zal uitleg van de rit en prijsuitreiking plaatsvinden. Deelname is mogelijk voor iedereen die in het bezit is van een paard of aan spanning. ZEER GEVAARLIJK RIJGEDRAG In de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks kwart voor twee, constateer de een politiepatrouille dat een perso nenauto met grote snelheid over Venrays wegen reed. Bij een ingezette achtervolging, met inmiddels aange vraagde assistentie van een tweede pa trouille, reed betrokkene met snelheden van 165 km verder. Een gegeven stopteken werd genegeerd. Ondanks het feit dat de achtervolgende politieauto sirene en zwaailicht gebruikte reageerde de bestuurder helemaal niet. Hij reed in de richting Maashees-Groeningen, waar de bestuurder zelfs op voetgangers in reed, die door aan de kant te springen het vege lijf konden redden. In Boxmeer reed de bestuurder door een rood verkeerlicht en keerde weer terug in de richting Groeningen en Vierlingsbeek. Een stopteken, gegeven door ter assistentie aanwezige rijkspolitieman nen, werd eveneens genegeerd. In Vortum-Mullem werd weer op voetgan gers ingereden, die ook door snel opzij te springen gespaard bleven. Eindelijk konden de politiemannen de auto klem rijden. De bestuurder, een 20-jarige jongeman uit Stevensbeek, bleek onder invloed van alcohol te ver keren. Hij weigerde de bekende proeven te ondergaan. Hij werd ter ontnuchte ring ingesloten. In overleg met de offi cier van justitie werd het rijbewijs ingevorderd. Met de mededeling dat tegen hem de nodige processen verbaai zullen worden opgemaakt, werd hij later huiswaarts gezonden. MUZIEKAPPARATUUR IN BESLAG GENOMEN Waarschuwingen van de zijde van de politie, tegen het produceren van muzi kaal geluidsoverlast, werden door een 36-jarige inwoner genegeerd. Omdat de overlast voor de buurtbewoners bleef voortduren nam de politie de gehele apparatuur in beslag. De eigenaar werd procesverbaal aangezegd. GEEN VISITEKAARTJE Een eigenaar van een personenauto uit Venray parkeerde zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vijf zijn perso nenauto in onbeschadigde toestand op de parkeerplaats achter de Hema aan de Schoolstraat. Toen hij later bij zijn auto terugkeerde bleek die behoorlijk beschadigd te zijn, Kennelijk door een andere auto. De veroorzaker verzuimde zijn visitekaartje achter te laten. De politie roept eventuele getuigen op om zich met haar in verbinding te willen stellen. De eigenaar van de auto is be hoorlijk gedupeerd. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Bosch-v. d. Weijer Pieter Verblakt Petronella Barents- Flinsenberg fam. Hendriks-Willemse. Zondag: Vijfentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. uit dankbaarheid; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Wilhelmus Janssen Christina van Mil-Rutten Anna en Sjang Zeegers; 11.00 nederlandse hoogmis, int. jrd. Cornelis Barents Maria Seij- kens-Cuppen Piet Terwijn José Kre- mer-VuIlinghs. Maandag: 9.00 oude stichtingen bij zondere intentie zuster Philomena; 19.00 Pierre en Grada Gooren. Dinsdag: H. Matteiis, apostel en evengelist. 9. Jan Tillemans; 19.00 Jan Lamers. Woensdag: 9.00 Paul Kuipers en echtgenote Catharina Knippenberg overl. ouders van Moorsel-van Goch; 19.00 Petronella Peeters-Fransen (buurt) Thei Swaters (buurtvereniging St. Jozef). Donderdag: 9.00 ouders Custers- Oudenhoven en overl. kinderen Pieter Verblakt Rie Wolke-Greefkens. Vrijdag: 9.00 Petronella Bol Jan Janssen, Maria Claessens en overl. kin deren; 19.00 Christina Vermeulen-Al- bers Theodora Flinsenberg-v. d. Boo gaard. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters; 19.00 fam. Kanters-Volleberg ouders Sikes-Nelissen overl. ouders Sikes-Nelissen overl. ouders Janssen- Huijbers Sjang Arts. Mededeling: Huwelijksafkondiging: Jo peters en Theo Swinkels Margret Goumans (Leunen) en Hub v. d. Heuvel. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Pieter Hermus en Henri Willems, lezer: W. Bistervels. Zondag: 8.00 Berti Bouten en Tom Kengen, lezer: J. Wekking; 9.30 John van Bers; 11.00 Liset Jacobs en Manon Vullings, lezer: T. de Bruijn. Midienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Petra Linders en Anja Sijbers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Sandra Gerrits en Juliëtte Willems. Zaterdag 18 sept.: 18.30 Avondmis (volkszang), int. overl. ouders. Misdie naars: Hans Hebben en Bas Dirkx. Zondag 19 sept25e zondag door het jaar. 09.30 Hoogmis (nederlandse en gregoriaanse gezangen), int. uit dank baarheid. Misdienaars: Harm v. d. Bosch en Gert-Jan Wismans. Door de week iedere dag avondmis om 18.30, behalve woensdag. Vrijdag 24 sept. bovendieji om 15.30 Gez. Eucharistieviering bi/ Jt '25-jarig dienst- jubileum van dhr. J. Goossens. Zondag 19 september: Vredeszondag. H. Missen: 9.00; hoogmis 10.15 gezon gen door de Zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 14.30 gez. H. Mis bij gele genheid van het huwelijk Swinkels- Peters; 19.00 avondmis voor de gezin nen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: De meeropbrengst is dit weekend voor het werk van Pax Christi. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Lenssen Jo hanna Lormans-Gerrats. Zondag: 9.00 voor de parochie; 10.15 Martinus Lenssen, echtgenote en overl. kinderen; 11.45 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 18.00 voor de overledenen (offerbus). Maandag: 8.00 Piet Janssen; 19.00 jgt. Door Hendriks-Arts overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boeren-van Wees. Dinsdag: 8.00 fam. Peters-Arts; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. Thei van de Voort (buurt). Woensdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 Antoon Luijpers Giel Troisfontaine Thea Hendriks-van Els. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Dorus Koek. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Arts-Jans- sen; 14.30 tot intentie van het bruids paar Theo Swinkels en Jo Peters; 19.00 gezinsmis, Harrie Janssen. Zaterdag: 8.00 Jozef Linders en overl. familie. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Zondag: 9.00 Johan en Leo Pouwels; 10.15 Geert Claes en Willy van de Beke- rom; 11.45 Maurice Derks; 18.00 Tonnie Vermeulen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Twannie Pee- ters. Dinsdag en donderdag: 19.00 Tonnie Vermeulen. Brukske Zaterdag 18 sept. Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: voor de parochie. Zondag 19 sept.: gezongen eucharis tieviering om 10.00 uur m.m.v. ons gemengd koor. Kindercrèche wordt ver zorgd door Mechtild v. Casteren en Margo Franssen. Misintentie: Jos Lin ders en overl. fam. Martien en Leo Zeegers Mevr. Jansen. Woensdag 22 sept.: Eucharistievie ring om 19.00 uur. EEN KRANT OM TE LEZEN Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. Jan van den Heuvel Leo Koopmans Pastoor Geerits Marga- retha Barents. Zang door heb kinder koor „De Vredesklokjes". Zondag: Vredeszondag. 8.00 leesmis voor overl. Piet Philipsen, Nout Cremers en Tiny Philipsen en Wim Philipsen; 9.00 voor pastoor Geerits (K.) Jan van der Vorst; lO.OOHoog- rais. Het mannenkoor zingt de mis „Da Pacem" met latijnse volkszang. Voor overl. Leo Cortenbach (buurtver. St. Jozef) Johannes van Galen; 11.30 voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 18.30 Avondmis voor overl. ouders Kusters-Ewalts overl. Gerrit de Haart en kleinzoon Johnny. Maandag: 8.00 jaargetijde voor overl. fam. Michels-Seykens en Hendri- cus Verstegen; 19.00 Antoinetta Jans- sen-Sanders en overl. zus overl. Jan van Lin en zoon Nout. Dinsdag: H. Mattëus. Feest. 8.00 voor Antoon Jenniskens en overl. fam.; 19.00 overl. Pastoor Geerits (Th.). Woensdag: 8.00 overl. ouders Arts- Lenssen Jan Arts Jetje Oeis; 19.00 Pastoor Geerits (bew. Hubenhof) overl. fam. de la Roy-Collaris. Donderdag: 8.00 voor overl. Peter Muyzers en Thei van der Voort; 19.00 Leo Cortenbach (buurtver. St. Jozef) overl. moeder Agatha Theuvenet. Vrijdag: 8.00 overl. Piet Lomme; 15.00 Huwelijksmis voor het bruidspaar Killaards-van den Heuvel (in de paro chiekerk); 16.00 Huwelijksmis voor het bruidspaar Duykers-Arts (Kapel); 19.00 voor overl. Jacques Janssen als jaarge tijde. Zaterdag: 8.00 overl. ouders de Mulder-Aerts; 19.00 Peter Muyzers Willem Oudenhoven Annelies Bete- rams Petronella Siebers en zoon Guus Margaretha Barents. Mededelingen: 1 Zaterdagavond in de Mis van 19.00 uur zing het kinderkoor „De Vredes klokjes" weer. Wij wensen het koor in zijn nieuwe bezetting natuur lijk veel succes. Tegelijk hopen wij dat ouders met kinderen deze gele genheid aangrijpen om een heilige Mis te komen bijwonen. 2 Zeker nu van 19 tot 25 september de VREDESWEEK wordt gehouden, hopen we dat veel parochianen komen bidden voor vrede in de we reld; vrede in het hart van iedere mens, vooral van hen die ons dier baar zijn. 3 Onder de mis van 11.30 uur is er kin dercrèche door Marjo Rouvroye. 4 Maandag 20 september vertelt Pater Peeters aan de hand van een 8 mm film iets over zijn werk in het voor malig nederlands Nieuw Guinea. Plaats: Den Kerkdijk (St. Servaas). Tijd: vanaf 19.00 uur. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.00 T. Franken, P. van Dinter; 9.00 J. Dommeck, B. Trimbos; 10.00 R. Beerkens, F. Vercauteren, M. Fijneman; 11.30 G. Krijnen, Th. Houwen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Michiel van Genigten, E. Smits; 19.00 Stan de Bruyn, U. van Weert. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Duivenvoorde, Olaf van Leeuwen; 19.00 M. Cornejo, Christiaan Hen driks. Zondag 19 september a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. Predikant is Prof. Dr. N. Bakker uit Roosendaal. Ter gelegenheid van het begin van de Vredesweek extra kollekte voor her Interkerkelijk Vredesberaad. Tijdens de dienst kinderkerk en -op- pas. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. Zaterdag: 19.00 Theodorus v. Arsen Bert Daniëls en overl. familie Aleida Claessens-Teuws jaard. Johannes Rongen Hendrina Maria Houwen-Ja- cobs Maria Maas-Martens Truus Sijbers jaard. Mia Claessens-Maas Lena Camps-Driessen (Jongerenkoor). Zondag: 8.30 overl. familie Rutten- Koekelkoren; 10.00 jaard. Hendricus Verrijdt (Koor van Oirlo). Maandag: 9.00 overl. familie Litjens- Verheijen. Dinsdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven; 19.30 tot intentie van de L.V.B. Woensdag: 9.00 tot intentie Rutten- Kleuskens; 14.00 voor het bruidspaar Gommans-Kessels (Dameskoor). Donderdag: 9.00 tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 Toon Janssen. Zaterdag: 19.00 overl. familie van Dijck-Claessens overl. familie Reijn- ders, Hendriks, Coenen, schoondochter Martha en schoonzoon Herman uit dankbaarheid bij 'n 94ste verjaardag Jan Haegens. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Harm van Huet, Cle mens Weijs, Bram Linskens, Sander Martens. Zondag: 8.30 Wilbert Kusters, Bas Kunen, Ronald Hoex, Michel Ghielen; 10.00 Misdienaars van Oirlo. Woensdag: 14.00 Sander Martens, Clemens Weijs. Vredesweek! Op 19 september begint de Vredesweek. Bidt U dan mee? Om vrede! Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een openbare bijbeltoe spraak met als thema: „Behoudt tot het einde toe 'n krachtig vertrouwen", in onze koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat. Tijd: zondag 19 sept. 10 uur v.m. Gratis toegang, geen kollekte. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor), maandd. Leonie Philipsen-Ver- dellen. Zondag: 8.30 H. Mis st. Pastoor Reijnen (1903-1925); 10.00 pl. Hoogmis in Oostrum b.g.v. bedevaart naar O.L. Vrouw. (Dames- en herenkoor). Dinsdag: 8.00 H. Mis st. de Folville. Woensdag: 8.00 H. Mis tot bijzon dere intentie (L.). Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (C.). Vrijdag: 14.30 pi. gez. H. Mis b.g.v. 25-jarig huwelijksfeest echtpaar Jans- sen-Versleijen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor) maandd. Theodora de Mulder-Jeuken Wim Steeghs Martien en Piet Rongen. Misdienaars: Eddy Philipsen en Xa- vier Weys; Robert van Casteren en Martijn Jeuken; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos. Zaterdag: 19.00 Martinus (best. door de buurt). Tevens jrd. voor Joannes v. d. Water, Maria Wilhelmina Spreeu- wenberg en Petronella Gertr. Lommen. Zondag: 8.00 voor het geestel. en tij delijk welzijn van alle parochianen t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 10.00 Gerardus van Kuyck (coll.). Dinsdag: 19.00 voor overleden fami lie (R). Woensdag: 8.00 overl. fam. van Kuyck-Verrijdt. tevens voor intentie offeraars. Donderdag: geen H. Mis. Vrijdag: 8.00 overleden familie Ram- bags-Cleven. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Matthias Drabbels. Vredeszondag. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Ism. v. Jean Loenen-Poels. Zondag: 8.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. maandd. v. Jacoba Vogel- sangs-Botden; 10.00 hgm. gest. jrd. v. Arnold Weijs, echtg. en overl. kinderen gest. jrd. v. Willem Vervuurt en echtg. hgm. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm. v. overl. ouders Heesen-Verdellen maandd. v. Petronella Gerrits. Maandag: 19.00 maandd. v. Grad de Mulder jrd. v. Harry Manders. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Maria Achten- van Dijck en overl. ouders lsm. v. overl. fam. van Vegchel-Hoeijmakers. Woensdag: 19.00 jrd. v. Gertruda Jenniskens-Droesen maandd. v. Chris Gooren en echtg. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. Theod. en Martinus Derks lsm. tot bijz. intentie. Vrijdag: 14.30 huwelijk v. d. Heuvel- Gommans. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten jrd. v. Antoon v. Osch lsm. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck Misdienaar: 19.00 Emiel Kanters. Akolieten: za 19.00 Erw. Holtackers en John Cornelissen; zo 8.00 J. Jans sen; 10.00 W. Emonts, W. Heidens en L. Peeters; 11.15 M. enT. Heesen. Huwelijksafk.: Hub v. d. Heuvel (Venray) en Margret Gommans; Jac ques Koenen en Hanny v. Meijel (Mer selo). Miva-kollekte: de Miva-kollekte bracht op/468,55. Alle gevers hartelijk dank. Zaterdag: 19.00 1. Maandd. v. Theo dora Verheijen; 2. H. Mis voor Jos Arts; 3. H. Mis voor Jan Jeurissen nms. mevr. Korf; 4. H. Mis voor overl. fam. Janssen-Drabbels. Zondag: 8.30 H. Mis voor bijz. inten tie; 10.00 1. jgt. v. Hendrikus Maessen, Maria Mans en hun zoons; 2. H. Mis voor overl. fam. Peters-Michels; 11.30 H. Mis voor Peter Johannes Philipsen. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Jan Jeurissen nms. fam. Heuy-Fleurkens; 2. weekd. v. Mevr. Litjens-Fleurkens; 3. jgt. v. Maria Vergeldt-Burgers. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jan Hendrix. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Martien Hendriks. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Jan Jeurissen nms. vrienden; 16.00 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het huwelijk van Toos van Lipzig en Aloys Smits. Vrijdag: 14.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het 25-jarig huwelijk van Harrie Claessens en An Vollenberg; 19.00 H. Mis voor overl. ouders Lit jens-Fleurkens. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor overl. fam. v. Well-Thoone; 2. Maandd. V. Willem Janssen; 3. H. Mis voor Gerard, Gertruda, Jan en Wim Spreeuwenberg. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Noël Michels. Zondag: 8.30 Rob Janssen en Peter Michels; 10.00 Tom Lemmens en Roel Emonts; 11.30 Patrick Marcellis en Patrick Vergeldt. Weekdagen: Joan Lutters en Bart Marcellis. Vrij: Rob Strijbos en Mare Sijbers. Zaterdag 18 sept.: Avondmis voor fam. Verstegen-Kuypers en v.b.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Johannes Hubertus van de Ven; 10.00 Hoogmis voor Piet van Kempen (namens de buurt), overl. fam. Janssen- Versteegen, Antoon Coppus, overl. ouders Nellen en Johanna van Kempen. Maandag: 8.45 voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 uit dankzegging en voor fam. Rietschoten. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef, voor ouders van Es-Bar ends, Toos en Dick, voor een overl. fam. voor een goede vlucht en toekomst in Aus tralië. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Corne lia Hesemans en v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en t.z.i.; 14.00 H. Mis t.g.v. het 25-jarig huwelijksfeest Hermans- Der kxs. Zaterdag 18 sept.: 7 uur voor Peter Pubben v.w. buurt. Zondag 19 sept.: 25e zondag door het jaar. Vredeszondag. 10.00 Lamberdina van Dijck-v. d. Burgt; 11.30 Henricus Muysers en Johanna Verhaag. Maandag: 8.30 jgt. Peter Joh. Poels en Wilhelmina van Vechel. Dinsdag: feest van Mattheus, apostel en Evangelist. 8.30 voor levende en overl. fam. Janssen. Woensdag: feest van H. Mauritius en Gezellen, Schoolmis. 8.45 Jan Wilms v.w. bejaarden uit de buurt. Donderdag: feest van H. Linus, Paus en martelaar. 8.30 overl. fam. v. d. Hoogenhof-van Rijswijck. Vrijdag: feest van H. Vincentius Strambi, Bisschop. 8.30 Lambert van Meyel en Larentia Noyen. Zaterdag 25 sept.: feest van H. Cleo- fas en Gerulfus. 2 uur huwelijk van Rooy-Arts; 7 uur Jac. Bistervels en An na Maria van Rijswijck. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag en zaterdag: Leon Voesten en William Arts; 11.30 Susan v. Kruijsen en Saskia Arts. Kollektanten: zaterdag 7 uur H. Arts; zondag: 10.00 F. Hendriks; 11.30 G. Ewals. Kerk schoonmaken 23 sept.: Mevr. Arts-Gielen, Coppelenberg; Nelly Hen driks, Kleindorp 5A. P.S. Hartelijk dank aan de dames van de LVB die de kerk zo'n goede beurt gegeven hebben. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Corne lissen. Zondag: 10 uur voor Henk Nabuurs. Maandag: 8 uur t.i.v. fam. Arts-Lu- cassen. Dinsdag: 8 uur t.i.v. fam. Bloemen. Woensdag: 8 uur t.i.v. M. Janssen. Donderdag: 8 uur voor Antonette van Asten-Janssen. Vrijdag: 8 uur voor Henk Nabuurs. Zaterdag: 19 uur namens de Veever zekering. Zondag 19 sept. 25e zondag door 't jaar. Vredeszondag. Zaterdagavond: om 7 uur Hgm. overl. ouders Burgers-Heesen. Zondag: 9.45 Hgm. voor zal. Gerar dus de Lauw; om 11.15 Hgm. voor zal. Marlie Weys. Maandag: 8 uur lsm. tot bijz. intentie fam. Janssen-Jacobs. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van de H. Antonius van Padua, offerblok. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Wylick-Engelen-Steegs Donderdag: 8 uur lsm. uit dank fam. Kunen. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. ouders Leyssen-V ollenberg Zaterdagavond om. 7 uur^hgm. zal. Maria Ewals-Holtackers en overl. ouders. Akolieten voor 19 sept. W. Fleur- kens, L. Reintjes, R. Weys. Misdienaars: Tw. Reintjes, M. v. Sta veren. 25e zondag door het jaar. Vredeszon dag, 19 september 1982. Zondag: 8 uur H. Mis voor het recto raat; 10.00 Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Leonardus Spee en Lamberdina Arts. Akolieten: Theo Nellen en Jan Loonen. Misdienaars van de week: Wilbert Claessens en Johnny Willems. Vredesweekkollekte aan de kerkdeur. Maandag: 8 uur H. Mis voor Johannes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lomme. Dinsdag: H. Matteiis, apostel en evangelist. 8 uur H. Mis voor Nellie Claessens-Derikx. Woensdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.i.v. de familie Spee-Arts. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Voermans-Leijssen. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, el dia 19. de septiembre, en nuestra capilla, Over- loonseweg 2, a las once y cuarto, Misa en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del convento. El domingo el dia 3 de octubre sera bautizado Rubén, el hijo de Angelines y Julièn Martinez de Blerick. El 29 de septiembre el Sr D Jo Jacobs irè a Roma por algunos dias. Hasta le vista! NOTICIAS CULTURALES Por fin los nifios espafioles tiendran a un nuevo maestro: el Sr D Alejandro Gomez que vive en Eindhoven. El sèbado el dia 18 de septiembre, en el Centro, camponeato de futbolin. El sèbado el dia 9 y el dia 10 de octubre: fin de semana cultural en Tegelen. Hasta la vista! DIEFSTAL Een inwoner uit Eindhoven deed alhier aangifte van diefstal van een zware autojalouzie vanaf de achterruit van zijn in Venray geparkeerde perso nenauto. SCHAAFWONDEN Een autobestuurder uit Meerlo- Wanssum had zijn auto hier in een par keerhaven van de Julianasingel staan. Bij het wegrijden wilde hij zijn auto op de Julianasingel keren, maar lette onvoldoende op. Een motorbestuurder afkomstig uit Venray moest, om een aanrijding te voorkomen, Krachtig remmen. Daarbij kon hij zijn motor niet meer in het juiste spoor houden: de motor begon te slingeren en de bestuurder kwam ten val en liep schaaf wonden op. De motor schoof door en botste tegen een boom. Motor en auto werden daarbij beschadigd.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13