VERENIGINGSNIEUWS y >NJ SJEB Werklozenclub FOX HUNTER BDTERPENIEUWS LV.B. VENRAY Jong Nederland I.V.N. Venray IN WEST1 Venrays Mannenkoor EP St. Pe\^S KLAVERJASSEN RUILBEURS Leidster gevraagd „TUSSEN MAAS EN PEEt" jeugdnatuurwacht PEEL EN MAAS cav^'Jmc Schutterij 't Zandakker Gilde SL Jan WIJKCOMITE VOLKSDANS- CURSUS VENRAY VOS CURSUS Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. a.s. Donderdag 2 september om 19.30 uur repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 9 september om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Zondag 19 september om 11.30 uur foyerconcert in de schouwburg. Vrijdag 29 okt. deelname zangersda- gen te Blerick. t.m. Donderdag 9 september nog ge legenheid om zich aan te melden als as pirant-lid van Venray's Mannenkoor op de wekelijkse repetitie-avond in De Burggraaf of telefonisch bij F. v.d. Kruijf. tel. 86848. Afmelden bij R. van Mil, telefoon 86917 of De Burggraaf tel. 81244. Donderdag 2 sept. 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Donderdag 9 sept. 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Woensdag 15 sept. serenade. Vrijdag 17 sept. serenade. Zaterdag 18 sept. concert te Ar een (onder voorbehoud). Hofkapel Zaterdag 4 sept. 21.30 uur schouw burg i.v.m. Taptoe Venray 1982, wit hemd en rode vlinder en zwart hesje. Programmawijziging: zondagmiddag 19 september vervalt, daarvoor zon dagmorgen van 10.15-11.30 uur St. Anna.Finale carnavalslied op maandag 13 september. Leerlingenopleiding: Donderdag 2 sept. 18.30 uur repetitie jeugdorkest o.l.v. hr. Verstegen. Donderdag 9 sept. 18.30 uur repetitie jeugdorkest o.l.v. hr. Steyvers. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. Drumband: Zondag 5 sept. 10.00 uur repetitie leerlingen: 10.30 uur repetitie drum band; bardienst: hr. Racdts. ZondajfTZ sept. idem. Bardienst: hr. Peters. Woensdag 15 sept. serenade. Vrijdag 17 sept. serenade. Zaterdag 18 sept. concert te Arcen. Afmelden harmonieorkest bij de secr. tel. 80225; jeugdleden bij de heer Raedts. tel. 82803; drumband bij de heer van Els, tel. 86824; telefoon club lokaal 82515. Vrijdag 3 sept. om 18.30 uur voor alten en sopranen; om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 5 sept. om 10.15 uur hoogmis in de Paterskerk. Maandag 6 sept. om 18.30 uur alleen voor de alten. Dinsdag 7 sept. om 18.30 uur^ileen voor sopranen. Woensdag 8 sept. om 18.30 uur alleen voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.15 uur spelavond voor alle jong ens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen We wijzen er nog even op, dat de nieuwelingen ook verwacht worden op de maandag- of dinsdagavondrepetitie (al naar gelang hun indeling) en op de vrijdagavondrepetitie. a.s. Zondag verwachten we alle koorleden in de hoogmis. DAMESKOOR Zaterdag 4 september zingen we om 11.00 uur in de kapel van Veltum de meerstemmige mis voor de ouders van ons medelid mevr. Diana Arts; in uni form! Weest u tijdig aanwezig. Woensdag 8 september géén repetitie. Daarvoor in de plaats op donderdag 9 september om 20.00 uur voor het gehele koor. Woensdag 15 september om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-so pranen. Om 20.15 uur komen dan de andere stemmen erbij. Als u verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v.d. Bekerom, te lefoon 83332, of aan mevr. v.d. Waer- den, telefoon 83659. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. CAPRICCIO Zondagmorgen 5 sept. de tenoren en bassen repeteren om 12.00 uur bij Hans Noyens thuis. Voor het koor geen repe titie. Maandagavond 6 september 19.00 uur sopranen. Dinsdagavond 7 sept. 19.00 uur alten. Zondagmorgen 12 sept. 10.45 uur tenoren en bassen; 11.15 uur het hele koor. BOJEMA Vrijdagavond 3 sept. 18.45 uur geza- melijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 4 september geen repe- titie.a AGËVOLÉ Zondagavond 5 september geen repetitie. P.S. Contributie betalen. Ja natuur lijk zo snel mogelijk. SA KiNDCRKOOR D EV REDES KLOKJE S«f t Even nog een herinnering. Op vrijdag 3 september om 4 uur beginnen we weer met de koorrepetities. We hopen dat jullie weer veel energie hebben, want er staat een boel op het programma. Op de repetitie horen jullie daar alles over. Tot vrijdag 4 uur! IJl Ar VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 7 september 19.30 uur repe titie voor de tenoren om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ursulas!raat. Zaterdag 18 en zondag 19 september concertreis naar Enningen nabij Mün- ster. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt u oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Vrijdag 3 september huwelijksmis om 2 uur zingen in de Veltumse kapel. Woensdag 1 september de wekelijkse repetitie van 18.30 tot 19.30 uur in café De Volle Maan, Merseloseweg. Nieuwe leden kunnen zich tijdens de repetitie melden, of bij de voorzitster mevr. Claessens, Kempweg 79, telefoon 81719. Ondanks de drukte in verband met de voorbereidingen voor de taptoe op za terdagavond draait het programma ge woon verder. Zo zal zondag 5 september de eucha ristieviering op St. Jozef wegens te vie ren jubilea opgeluisterd worden. Verza melen om 9.40 uur op het voorplein van St. Jozef. Dinsdag 7 september gaan we weer fietsen. We vertrekken om 13.45 uur bij het gemeentehuis. 's Avonds zijn wij uitgenodigd bij de KW in zaal „In den Engel" voor een groente en fruit show. Aanvang 20 uur. De klaverjasclub is verhuisd van de Wiekslag, Mozartstraat naar de kiosk. Wijkcentrum Brukske 2. Dinsdag 7 september starten we weer om 20.15 uur in de Kiosk Wijkcentrum Brukske 2. Op zondag 5 september wordt in hotel De Burggraaf een ruilbeurs ge houden in alle ruilmaterialen. Deze duurt deze keer niet van 10.00 tot 13.00 uur maar van 12.00 tot 14.00 uur. Berichten uit 't Peppelshuus Hallo, wij zijn sherpa's, een onder deel van Scouting Venray. Sherpa's zijn meisjes in de leeftijd van 14 t.m. 17 jaar en wij zoeken een begeleidster van tenminste 21 jaar. We draaien groep op vrijdagavond van 8 tot half 10. Hou jij net zoals wij van het buitenleven, bel dan Lia Visser, tel. 87642, Dagobert- hof 24. Beste lezers/lezeressen van 21 jaar en ouder. Dit is echt een noodkreet van de sher pa's. Hun leidster Lia wordt nu welpenleidster - dus is er niemand om dit groepje meisjes te begeleiden. Ze zijn nu met z'n zessen en willen graag uitbreiden. Ze werken zelfstandig aan hun programma's en hun vraag is: wie wordt onze nieuwe sherpa leidster? Inlichtingen bij bovenstaand adres of bij het secretariaat van Scouting Venray, Tuinstraat 18, tel. 83193. Beste jongens en meisjes, Het is bijna weer zover. De opening staat weer voor de deur. Op zaterdag 4 september beginnen we het nieuwe sei zoen met een zeskamp. We beginnen dan om 13.30 uur en het zal tot 17.00 uur duren. Iedereen is van harte welkom.Vrè verwachten natuurlijk een grote opkomst. Trek a.u.b. zwemspul len en/of oude kleren aan. Tot zaterdag. Groepen-verdeling voor het nieuwe seizoen: maandag jongens 19.00-20.15 uur, 3e en 4e klas. Maandag meisjes 19.00-20.15 uur 3e en 4e klas. Dinsdag meisjes 19.00-20.30 uur voort gezet onderwijs. Woensdag jongens 19.00-20.30 uur 6 en V.O. Donderdag meisjes 19.00-20.30 uur klas 4, 5 en 6. Vrijdag meisjes 19.00-20.30 uur 6 en V.O. Disco special Voor het eerst na de vakantie hebben we weer een disco special. Jullie weten wat dat betekent. We hebben dan een disco met meer lichteffekten enz. We hopen dat jullie allemaal uitgerust zijn van de vakantie en weer met je vriend of vriendin naar het wijkgebouw toeko men om weer lekker te dansen. Iedereen van 12 jaar en ouder is van harte welkom in het wijkgebouw. We beginnen m 19.30 uur en stoppen ermee om 22.30 uur. De entree is 1,50. Dus niet vergeten zaterdag 4 septem ber in Den Hoender. Van de leiding zullen de volgende mensen aanwezig zijn: Gerrit, Anja, Alda en Mieke, Geert en Wiel. Tot ziens zaterdag a.s. Het bestuur van het instituut voor natuurbeschermingseducatie Geyste- ren-Venray roept hierbij al haar leden op tot bijwonen van een ledenvergade ring op maandag 6 september a.s. Hierbij zal het jaarprogramma 1982- 1983 worden gepresenteerd. Een be knopt overzicht van dit programma zal in komende uitgaven van dit blad worden gepubliceerd. De vergadering maandag wordt ge houden in café Lensen te Geysteren, aanvang 20.00 uur. Ter opluistering zal na de pauze een dia-lezing worden ge houden over wilde planten door Joep Jansen. Tot ziens. Ondanks dat de herfst met rasse schreden nadert, blijft onze courgette nog steeds bloem en vrucht vormen. De derde en laatste doorgave van de grootste lengte zal 11 september a.s. plaats vinden. De tweede doorgave zal komende week in dit blad worden bekend gemaakt. Tevens zullen de spelregels voor de komende doorgave dan worden uiteen gezet. De nieuwe installatie van de 5e klas Jeugdnatuurwachters vindt plaats op woensdag 29 september a.s. Plaats van handeling zal in de schouwburg van St. Anna zijn, waarbij tevens een film zal worden vertoond. Meerdere gegevens over de installatie zullen jullie kunnen lezen in de herfst- uitgave van „De Natuurvriend", welke je voor 29 september op school zult ontvangen. Voor jullie allen een prettig Jeugd natuurwachters-jaar! Eind augustus, begin september be tekent voor Free Wheelin steeds het op starten van een nieuw seizoen, voor alweer de 18e keer. Met een beetje goede wil van sommige kanten maken we de 20 vol en dan is het groot feest. Maar eerst iets over het nieuwe seizoen: Oude Uilen Café: Elke dinsdagavond is het oude uilen café. Op de eerste plaats bedoeld voor de soosbezoekers uit de jaren zeventig, maar ook anderen zijn van harte welkom. Sjang bedient iedereen. Om de zaak eens extra leven in te blazen en om de start van de Toepkom- petitie in te luiden speelt dinsdag 7 sep tember in het café Ertjes Oude Leemband. Deze driemans formatie staat in het zuiden des lands bekend als: Feestvierders van huis uit. Zij brengen alleen maar „gouwe ouwe" en wel op zo'n manier dat je gewoon niet stil kunt blijven zitten. Aanvang half 10, gratis entree. Sportldub:Elke dinsdag van 7 tot 8 uur komen een aantal „vrijetijdsspor- ters" bij elkaar in de gymzaal aan de Langeweg. Er zijn nog wat plaatsen open. Zin om mee te doen? Bel dan Bert Albers, tel. 88471 (tussen 6 en 7) of loop eens binnen maar dan wel op gym schoenen. Optredens: Er zit het een en ander in het verschiet, maar daarover binnen kort meer. Wel is geregeld voor zaterdag 11 september de nieuwe Limburgse nederlandstalige rockband „Hoezo" (Free Wheelin voorkant). Volgende week meer over „Hoezo". Scholierencafé: De gang naar school is weer begonnen en daarom is ook ons Scholierencafé elke middag weer open, van kwart voor twaalf tot kwart voor twee. Voor het Scholierencafé zoeken we nog enkele jongens en meisjes die willen meehelpen het scholierencafé te „draaien". Zin hier in, neem dan kontakt op met Pieter Bekxens, die is elke middag in het scholierencafé te vinden. Verkiezingen: De dans om die honderdvijftig stoelen is weer begon nen. Free Wheelin organiseert deze keer geen verkiezingsaktiviteiten; van Agt en konsorten zullen wel merken hoeveel dat scheelt en ook wel snappen waarom. Hoenderstraat 10 Venray De vakanties zitten er weer op, de zon is weer met de noorderzon vertrokken en het vaste dagelijkse ritme is weer begonnen. Voor veel jongeren betekent dit weer veel dagen met erg veel tijd, want onge veer 20<7b van alle jongeren zit zonder werk. Niks te doen te hebbee, zohder werk, of pas van school af en nog niet aan de bak kunnen komen; als je je erg verveelt en niet lekker voelt in een werkloze- situatie, dan kun je misschien aan een van de volgende aktiviteiten meedoen: De baaimiddagen: Elke dinsdag-, woensdag- en donderdagmiddag kun je van half twee tot 5 uur in de Voorkant van Free Wheelin terecht. Voorlopig worden er de eerste twee middagen steeds spannende videofilms gedraaid. De plannen voor de donderdag zijn in de maak. Kanoën: Donderdag 23 september gaan we de hele dag kanoën. Iedereen kan zich hier voor opgeven, kanoën is niet moeilijk of gevaarlijk. Wij zorgen voor kano's en voor het vervoer. Kosten voor de hele dag 5,-. Interesse? Neem dan kontakt op met Jan Verheijen, te lefoon 83293. Verdere aktiviteiten: Op stapel staan de volgende dingen een modeshow, een bezoek aan de bierbrouwerij Arcen, een motorcross-gebeuren i.s.m. M.C. Venray. Vrijwilligers gevraagd: Als je zin hebt om aan deze aktiviteiten mee te werken, mee te organiseren, dan kan dat. Graag zelfs! Neem dan eens kontakt op met Jan Verheijen, of loop eens binnen op Hoenderstraat 10. Volleyballen: Elke donderdag kun je van half 5 tot 6 uur volleyballen in de gymzaal aan de Raadhuisstraat (tegen over tankstation van Gerven). Iedereen kan hier aan mee doen, deelname is gratis. Gymschoenen verplicht. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING II K' MM VROUWEN Op dinsdag 7 september a.s. openen wij het seizoen met een eucharistievie ring om 19.00 uur in de Paterskerk. Daarna zal de avond voortgezet worden in zaal „In den Engel" te beginnen met een ledenvergadering, waarna een show gepresenteerd zal worden door de stichting propaganda voor groente en fruit. Aanvang 20.00 uur. Voor deze show hebben we tevens uitgenodigd de leden van onze zuster vereniging van de LVB. Tevens is er die avond voor de leden, die mee willen naar Schiltmans in Den Bosch op 28 september a.s., gelegenheid zich hiervoor op te geven. De kosten voor de busreis en warme maaltijd zijn totaal 14,-. Graag wel gelijk bij het opgeven betalen. Wil men aan de handwerkcursus deelnemen dan kan men zich hiervoor ook deze avond nog opgeven. uw Venrays weekblad Hoi, Afgelopen week is er een excursie naar de Hamert geweest waar 8 man op excursie waren. Ga zo door! Het was erg mooi weer en er werden dan ook leuke insecten gevangen waar onder 10 soorten libellen, o.a. kleine glazenmaker en bruine glazenmaker. Ook werd er wat aan vogels gedaan en werden o.a. bruine kiekendieven en buizerds gezien. Plantjes als ronde en kleine zonnedauw en klokjesgentiaan waren ook het bekijken waard. Al met al een leuke excursie. Dit weekend n.l. zondag 5 september is er een afdelings-libellenstudiedag. Ie dereen is welkom, zowel leden als proefleden. 's Morgens vertrekt er om 9 uur een libellenexcursie richting Rouw- kuilen en misschien nog de Peel. 's Middags om 15 uur zijn we dan terug in Venray waar er dan nog een libellenlezing is met dia's. Ook heb je dan gelegenheid om nog wat materiaal op je gemak na te determineren. Daar voor zullen er fotoboeken en tabellen aanwezig zijn. Hopelijk tot op de libellenstudiedag. Houdoe, Stefan. Inf. tel. 04780-82413 Competitie fietsvossejacht Zondag j.l. was er de laatste vossejacht van de competitie van dit jaar. Iedereen was weer aanwezig. De uitslag na 5 vossejachten was als volgt: 1 Pussycat 39 pt. 2 Papa Victor 38 pt. 3 Black Sabbath 33 pt. 4 Lady Pascal en Steffie 29 pt. Voor de puntentelling werden de beste resultaten van 4 vossejachten geteld. Iedereen kan zien dat het dit jaar een nek aan nek race is geweest. Er is maar weinig verschil in punten. Op 19 september is er nog een vossejacht waaraan ook enkele be stuursleden mee zullen doen. Natuurlijk is ook verder iedereen van harte welkom, die graag nog een keer wil vossen. Als het zover is zullen we dit nogmaals via de krant bekend maken. Hobbymiddag: De laatste paar weken is er elke 2 weken hobby-middag. Wij willen jullie er even aan herinneren dat het a.s. zaterdagmiddag weer zo ver is. We hopen dat iedereen dan weer present is. De koffie staat in ieder geval klaar. Bye bye en zwaai, zwaai Hallo, hier zijn we weer. Allemaal een prettige vakantie gehad? Wij houden 6 september een leden vergadering in „De Hoendert", Ursu- lastraat. Komt allemaal, dan kunnen we een hoop bepraten. Ook wil ik nog eventjes melden dat de laatste fiets-vossenjacht wegens omstandigheden niet door is gegaan. Daarvoor ons excuus. Tot ziens, dag hoor!!! Eindelijk na een lang en spannend seizoen gaat het dan toch gebeuren. Het grote gebeuren van het kampioenschie- ten staat voor de deur. Zaterdag 4 september om 14.30 uur gaat de strijd ontbranden, wie zich kampioen 82-83 mag noemen. Komt u allemaal dan is de strijd alleen maar heviger en spannender. Voor ieder is er een lekkere barbeque gereed, maar dat zal wel tegen een kleine vergoeding zijn, en wel 5,-. Ook voor de jeugdleden zal er een wedstrijd gehouden worden met de luchtbuks, en ook voor hen zal er wat te eten zijn tegen een kleine vergoeding van 3,-. Het zal zeker gezellig zijn als u allen van de partij bent. Zondag 19 september excursie naar Diest en Zoutleeuw in België. Programma en informatie te verkrij gen bij het secretariaat: Allegrostr. 52. Ook niet-leden kunnen deze excursie meemaken. Kosten voor leden 30,- p.p.; voor niet-leden 35,-. AMNESTY INTERNATIONAL Help de werkgroep van haar boeken af! Zoals u de vorige week reeds in de Peel en Maas hebt kunnen lezen houdt de werkgroep Venray van Amnesty International een 2e hands boeken ver koop. Deze verkoop vindt plaats tijdens de braderie in de Grotestraat op 4 en 5 september. Op deze dagen zijn wij aan wezig in onze stand van 13.30 tot 16.30 uur. Hebt u interesse in 2e hands boeken, kom dan rustig een kijkje nemen. De opbrengst van de boeken is ten bate van onze werkgroep zodat wij mede daardoor ons werk kunnen blijven voortzetten. Want helaas is het werk van Amnesty International nog steeds hard nodig. Wilt u meer weten over Amnesty In ternational en/of onze werkgroep dan kunt u terecht bij onze mensen in de stand of bij de kontaktpersoon: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, te lefoon 84136. Wilt u ons werk steunen met een gel delijke bijdrage dan kunt u deze depo neren in onze bijdragenbus in de stand of overmaken op onze girorekening: 3875939 t.n.v. penningmeester A.I. werkgroep Venray, Herenpasweg 4, Oostrum. Bij voorbaat onze hartelijke dank! Lourdescomité afd. Venray Reduktie voor „Vrienden van Lourdes" Leden van „Vrienden van Lourdes" Vrienden van de Limburgse Bede vaart naar Lourdes) hebben verleden week een schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat zij voor de a.s. oktober-bedevaart gebruik kunnen ma ken van een reduktie van 75,- per lid. Deze bedevaart (van 11 t.m. 16 oktober 1982) is een zeer bijzondere bedevaart, en zal waarschijnlijk de eerst komende tien jaar niet meer georgani seerd worden. Aan deze bedevaart kan uiteraard iedereen deelnemen. Wat is het bijzondere van deze bede vaart? Deze bedevaart heeft op de heenreis een oponthoud in Nevers, waar de H. Bemadette ligt opgebaard in een glazen schrijn (chasse). Hier zal een h. Mis worden opgedragen, waarna een diner op het programma staat. Vanaf Nevers gaat het dan recht streeks richting Lourdes, waar de pel grims 's morgens vóór tien uur aankomen. Men-verblijft dan vier volle dagen in Lourdes om op 15 oktober tegen de avond de terugreis weer te aan vaarden. Men maakt in Lourdes een volledige bedevaart mee. Voor opgave en verdere inlichtingen kan men zich wenden tot dhr. G. Phi- lipsen, Goudsmidstraat 42, telefoon 83575. De reduktie voor „Vrienden van Lourdes" geldt tot 15 september. De jaarlijkse aktie met steunkaarten gaat ook weer van start. Deze dona- teursaktie is tevens de start voor het jaar 1983. Eind deze week of begin volgende week zullen onze kolporteurs/trices de kaarten krijgen thuisbezorgd. Uiteraard wordt er niet gekolporteerd in dié weken, die via de gemeentelijke collec tekalender voor andere doeleinden zijn uitgetrokken. Op maandag 8 november a.s. houden wij onze foto/dia avond in Huize St. Vincentius, aanvang 19.00 uur. Nadere berichten volgen. Op 30 oktober organiseren wij een gezellige avond in „De Wieënhof". Een avond met veel muziek en tal van andere aktiviteiten. Kortom voor elk wat wils. De opbrengst van deze avond is voor onze driejaarlijkse Kinderbede vaart in 1983. Ook hierover in de komende weken meer informatie. Op het zondag j.l. gehouden schiet- concours te St. Agatha behaalde A. v.d. Broek een 4e prijs bij het Vrije Hand schieten. Zondag 5 september a.s. is er een vriendschappelijke wedstrijd tegen het gilde van Geysteren aldaar. Deze begint om 13.30 uur. Dinsdag 7 september a.s. is er ledenvergadering om 20.00 uur in het gildehuis. Agenda: Opening; notulen; ingekomen stukken; mededelingen; stemming nieuwe leden; contributie; rondvraag; sluiting. Zaterdag 11 september houden we weer een rommelmarkt. Hebt u bruik bare of onbruikbare spullen die u toch weggegooid zou hebben, graag dan een telefoontje naar 82187 en wij komen het gaarne bij u ophalen. Na een heerlijke vakantie zijn we weer van start gegaan. Na de konfron- tatie met een geheel ontruimde Hense- niusschool, hebben we tijdelijk onder dak kunnen vinden in het parochiezaal tje van de Vredeskerk. Wat wij uiter aard zeer waarderen. Onze volgende openbare vergadering is op maandagavond 6 september om 8 uur in voornoemd parochiezaaltje. Wij zullen u daar graag ontvangen en uw eventuele wensen, maar ook ideeën aanhoren en gezamenlijk doen wat er aan te doen is. Een kopje koffie staat altijd klaar, dus kom eens binnenlopen. Het gaat er altijd gezellig toe en wij horen graag wat er onder de buurtbe woners leeft. Wie weet wat voor positieve bijdrage u kunt leveren. Laat ze ons weten. Graag tot ziens op maandag 6 sep tember om 8 uur. De Nederlandse Volksdansvereniging organiseert een kursus internationaal volksdansen A4 programma. Met dan sen uit Israël, Engeland, Joegoslavië, Bulgarije, de Verenigde Staten, Roe menië, Armenië, Griekenland, Frank rijk en Nederland. Dit zijn de belangrijkste landen, die vertegenwoordigd zijn in de instruktie- kursussen Internarionale Dans, die de NEVO (Nederlandse Volksdansvereni ging) organiseert. De kursus wordt gehouden gedurende 10 achtereenvolgende maandagavonden en is bijzonder geschikt voor mensen, die met jongeren werken in het onder wijs, jeugdklubs, buurtcentra enz. en voor iedereen die voor zijn plezier wil dansen. Een lesavond bestaat uit 2 uur. Zaal Gemeenschapshuis Oostrum, Watermolenstraat 1. Eerste les op 27 september, dansleiding Claire Schou ten, tijd: van 20.00 tot 22.00 uur. Opgave bij: Ans v.d. Putten, Tam boerijnstraat 3, Venray, tel. 82623, of Nevo, Proveniersstraat 9b, Rotterdam, tel. 010-6666383. Heb je zin en interesse in de V.O.S. kursus, kom dan maandagavond 6 sep tember naar onze informatie-avond. Deze begint om 20 uur in het PEC gebouw, Marktstraat 8 in Venray. Kun je niet op deze informatie avond aanwezig zijn, maar wil je wel informatie bel dan even naar: Betsie Wildenbeest, Marimbastraat 14, tele foon 86417, of naar Marlies Janssen, Mozartstraat 15, tel. 89167. C^O ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkrroep Venray Onlangs (24 aug.) is weer de eerste vergadering van het nieuwe seizoen vn de Echte Nederlandse Fietersbond afd. Venray gehouden. We hebben besloten dat de leden niet iedere keer meer notulen in de bus krijgen, maar drie keer per jaar een krantje (met beslui tenlijst) dat dan ook naar de buiten lieden zal gaan. Een verslag van elke vergadering verschijnt we! in Peel en Maas. Hier dus het eerste. Op 12 september is weer de jaarlijkse kerkdorpenfietstocht waaraan ook wij weer onze bijdrage zullen leveren (route en posten). We zullen proberen de post Smakt te krijgen en hebben de posttijden onderling geregeld. Op 4 september is de demonstratieve fietstocht tegen R 73. Ook daar zullen we aanwezig zijn. Over een evt. nieuwe raadscommissie voor verkeer hebben we nog niets vernomen. Er zal opnieuw een brief naar de Hema gaan over de slechte fietsstallingsmogelijkheid aan de uit gang Schoolstraat. Dit jaar zullen we proberen veel aan dacht te krijgen voor de mogelijkheid voor gemeenten om in niet doorgaande straten een maximumsnelheid van 30 km per uur in te voeren. De volgende vergadering (op 20 september) zal be steed worden aan het bestuderen van deze problematiek, waarna we mogelij kerwijs contacten proberen te leggen met wijkraden. Verder zullen we dit jaar de ontwikkelingen aan het front van het fietspadenplan van de ge meente blijven volgen en de verkeers- commissie kritisch volgen. Veel werk aan de winkel dus. Nieuwe leden zijn dus hard nodig. Je kunt je aanmelden bij de Echte Nederlandse Fietsersbond afd. Venray, Mambo- straat 148, tel. 87494.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7