Vijf korpsen luiden de mooie zomer 1982 uit „BRABANT-BAND" ST. OEDENRODE EIGEN TRIBUNE Muziek- en Majorettenshowkorps ST. PETRUS BANDEN VENRAY SHOWBAND „JULIANA" MIDDELBURG DRUMBAND „BEATRIX" DONGEN SHOWKORPS „WILHELMUS" SHedrecht PEEL EN MAAS ook üw krant TAPTOE VENBAU HSEPT VOORVERKOOPADRESSEN TAPTOE VENRAY 1982 Sigarenmagazijn Maan, Paters- straat 5a Sigarenmagazijn C. Jansen, Grote Markt 22 Sigarenmagazijn van Dijck, Langstraat 26 VW Venray, Schoolstraat 28 (Schouwburg). PRIJS TOEGANGSKAARTEN Staanplaats4,00 Kinderen tot 12 jr. en 65 2,50 Zitplaats6,00 Voor de 8e maal in successie zullen dit jaar aan het einde van de zomer, om precies te zijn op 4 september, de tonen van het taptoe-signaal over de Grote Markt weerklinken. Voor het echter zover is, zal eerst nog door 5 korpsen een knallende show ten beste worden gegeven. Het is de organiserende ver eniging gelukt ook dit jaar weer een aantal zeer interressante korpsen te contracteren zodat een gevarieerd pro gramma gewaarborgd is. Opgericht in 1959 als onderdeel van het toenmalig Patronaat. Initiatiefnemers: Kapl. Heymans, van Opbergen, Teng Stevens. Instrukteur: G. Bakens. Instrumenten: Es-trompetten, Es-jacht hoorns, Es-bassen en slagwerk. Repetitielokaal: Houten barak achter het voormalige politiebureau; blaasles- sen bij G. Bakens in het horloge-atelier. Het Jachthoorn- en trompettenkorps „St. Petrus Banden" moest zich met de kermis 1960 voor het eerst op straat vertonen. Dit was een verplichting omdat anders de betaling van de uniformen niet rond zou komen. Tot 26 augustus 1964 bestond het korps volledig als een onderdeel van het patronaat. Op deze datum werd een eigen jeugdbestuur gekozen, doch men bleef financieel afhankelijk van het pa tronaat. Jeugd-korpsbestuur: Geer Weyers, voorzitter; Mart Verstralen; Ton Ver stralen; Jo Verstralen, penningmeester; Loet Kusters, bibliothecaris; M. van Meyel; hulpintructeurs: G. Lamers en J. van Kempen; adviseur: G. Bakens. Hoofdbestuur van het patronaat inclusief korps: J. van Toor, voorzitter; Th. Smits, penningmeester; H. Peeters, secretaris. De contributie bedroeg toen 25 cent per week (ƒ13,- per jaar). 1966: Dhr. G. Bakens bedankte als instructeur wegens drukke werkzaam heden en ziekte. Hij werd vervangen door de heer A. Schellens uit Vlierden, en tamboerinstructeur dhr. H. van Eyk uit Liessel. 1967: Dhr. A. Schellens werd opge volgd door de heer Hoppenbrouwers uit Someren als blaasinstructeur. In de loop der jaren worden diverse successen op concoursen behaald: 1967 Liessel le prijs; 1968 Someren Ie prijs en promotie; 1969 Nieuwenhage le prijs; 1970 Oirlo le prijs; 1970 deelname Limburgse Kampioenschap pen. Veel optredens in buitenland: 2 maal Charleroi België, Jemond Frank rijk, Henien Lietand Frankrijk, 2 dagen Menesquiville Frankrijk, 5 maal Hasselt- Naast MMSK „St. Petrus Banden", de organiserende vereniging, zullen de volgende vier korpsen deelnemen: de „Brabant Band" uit St. Oeden- rode. showband „Beatrix" uit Dongen. showkorps „Wilhelmus" uit Slie- drecht. showband „Juliana" uit Middelburg Weliswaar niet als Showkorps maar wel hls medewerkend korps zal de Ven- rayse Harmonie aanwezig zijn. Dit zal gebeuren in de persoon van Bruno Lucassen die als elk jaar het Taptoe - signaal ten gehore zal brengen. Ook de hofkapel onder leiding van Herman Stevens werkt mee. £ii zal voor de deelnemende muzikanten en uiteraard verdere belangstellenden (iedereen is welkom) een gezellig samenzijn verzor gen gedrenkt in een muzikaal sausje, na afloop van de taptoe in de schouwburg. Het korps presenteerde bij de Taptoe Venray 1980 zijn nieuw uniform, ue oude werden na twintig jaar trouwe dienst vervangen. De taptoe werd een groot succes mede doordat „St. Petrus Banden" een show bracht waar zelfs een heuse stier aan te pas kwam In 1981 volgde dhr. L. Clabbers dhr. H. van Eyk op als instructeur bij de tambours. Hij nam tevens de taak als tambour maitre op zich. Veel optredens oogstten veel succes. Genoemd mogen worden: een tweedaagse concertreis naar het Duitse Rommersheim, taptoe St. Antonis en taptoe Gennep. 1 Januari 1982 presenteerden de ma- joretten hun nieuwe uniformen. Mej. B. Gielens werd opgevolgd door het echt paar Groenenberg-Peters uit Nijmegen als instructeurs voor de majoretten en miniretten. Een groot succes werd behaald tijdens de taptoe'te Beuningen. 45 Muzikanten. Instrumentarium: trompetten, bas- petten, sousafoons, soupranino, para- detrommen, tenortrom, paukentrom, bekkens, jachthoorns, lyra's. Instrukteur: drh. P. Claessens. Tambour-maïtre: drh. M. v.d. Leest. Het korps werd op 30 september 1948 opgericht als een van de ontspannings groepen van de plaatelijke Kajotters. Nadat de groep zelfstandig was ge worden en zich had aangesloten bij de r.k. Federatie van Muziekgezelschap pen in Nederland, werd aan diverse concoursen deel genomen. In 1967 promoveerde de band naar de allerhoogste afdeling nl. de „Ere-divi- sie". Sindsdien heeft zij op diverse concoursen bewezen haar plaats in die divisie ten volle waard te zijn. Vorig jaar behaalde de „Brabant Band" een eerste prijs op het drumbandfestival in Nederhorst den Berg en een ruime eerste prijs op het Federatief Concours te Stiphout. Als hoogtepunt werd in dat jaar ook nog de titel van „Brabants Kampioen" in de Ere-divisie sectie C veroverd. Tot de andere aktiviteiten van de „Brabant Band" behoren het opluiste ren van allerlei plaatselijke aktiviteiten. Ook in het buitenland is de „Bra bant Band" een graag geziene en ge hoorde gast. In Frankrijk, België en Duitsland heeft de band al vele succes volle optredens achter de rug. In Nederland heeft de band veel suc ces met het opluisteren van o.a. de fol kloristische optocht van de Brabantse Dag in Heeze en bloemencorso's o.a. in Valkenswaard. Als een van de eerste burgerkorpsen was de „Brabant Band" te gast op de internationaal vermaarde „Taptoe Bre da". De organisatoren van de jaarlijkse Taptoe Venray - M.M.S.K. Sint Petrus Banden - doen er ieder jaar alles aan om het publiek ten volle te kunnen laten genieten van de muzikale shows op de Grote Markt. Als exclusiviteit voor dit jaar hebben zij maandenlang gewerkt aan de bouw van een grote demontabele tribune, die plaats zal bieden aan 700 toeschouwers. Muzikanten en vrijwilligers hebben onder leiding van de heer W. Stoffels in de LTS gewerkt aan een stalen con structie. De voorzitter van het korps„de heer J. van Toor, die tevejtf-leraar $an de LTS is, heeft met zijn fttigdlge timmerleerlingen het houten gedeelte verzorgd. Aldus is een 43 meter lange tribune ontstaan, die binnen twee uur kan worden opgebouwd en in nog kor tere tijd kan worden afgebroken en af gevoerd. Aan deze tribune heeft het korps een bedrag van enkele tienduizen- de guldens gespendeerd. Dit geld zal volgens de heer van Toor wel weer terugkomen omdat het korps van plan is deze te verhuren aan ver enigingen. Maar bovenalles staat de servicever lening aan het publiek dat de Taptoe Venray bezoekt. Zaterdag a.s. kan - dank zij deze nieuwe tribune - aan 1200 bezoekers een zitplaats worden aangeboden. Want behalve de zittribune worden rondom het taptoeterrein op de Grote Markt nog 500 stoelen geplaatst. Behalve op een grote belangstelling hopen de organisatoren zeker op goed weer, zoals de afgelopen jaren bij de Taptoe. Mocht het slecht weer zijn, dan wordt de Taptoe Venray 1982 uitgevoerd in de sporthal „De Wetteling". Ondertussen was een nieuwe repeti tieruimte gevonden in de aula van de LTS Venray. De heer Eykhout (toenmalig tambour maitre en instructeur van de Lucht macht Kapel) deed als instructeur zijn intrede bij de band. 1976: Overgang van Es- naar Es-des instumentarium (een ventiel). Er wer den aangeschaft: 16 Es jachthoorns, 8 Es-des trompetten, 4 Es-des alt trom petten, 2 Es-des bas trompetten, 2 sou- saphones, 8 trommen, 1 lyra, 2 Es-des tuba's. Ter waarde van 33.000,-, ge leverd door de Muziekhal Venray, van het merk Schenkelaars uit Eindhoven. Een vaandel werd geschonken door het oudercomité. 1977: Het bestuur bestond inmiddels uit: J. van Toor, voorzitter; L. Beter- ams, vice-voorzitter; H. v.d. Windt, se cretaris; P. Houba, penningmeester; mevr. Poels-Peters; Th. Smits; A. Pe ters; B. Fijneman; B. Otten; J. van Kempen; B. van Bronkhorst, geestelijk adviseur. Na het overlijden van beschermheer Teng Stevens werd mevr. S. Stevens- Hcyen bereid gevonden deze functie verder te vervullen. Leden oudercomité: G. Tissen, voor zitter; A. Peters, penningmeester; mevr. Kessels; mevr. Reynders; mevr. Kap- pel. In 1978 werd bij het concours Mont- foort met het nieuwe Es-des instrumen tarium een eerste prijs met promotie en het hoogste aantal punten van het concours in de derde divisie sectie G be haald. Dit resulteerde in een deelname aan de Limburgse kampioenschappen in Echt. Deze deelname werd gewaar deerd met de kampioenswimpel. Verder waren er optredens in Geleen en Epen. In 1979 vond alweer een instrumen tarium-wissel plaats. De Es-des instru menten werden vervangen door bes-in strumenten met drie ventielen. De be zetting van het korps is nu: 8 Es- jachthoorns, 10 3-ventiel Bes-trompet ten; 4 3-ventiel bes-baritons; 2 3-ventiel es-sousaphones; 15 tambours; 20 ma joretten. In oktober 1979 volgde de oprichting van een eigen joekskapel „Dikke Mik". Het 20-jarig bestaan werd groots ge vierd in de LTS, met drie dagen allerlei aktiviteiten, waaronder de presentatie van de nieuw opgerichte miniretten groep. De majoretten behaalden een eerste prijs op het concours in Bergen(L).Op 10 oktober behaalden de majoretten te Lobith een eerste prijs met promotie naar de tweede divisie o.l.v. dhr. Vro lijks. Na de Taptoe Venray 1979 (eerste lustrum taptoe) werd besloten om de resterende Es-jachthoorns te vervangen, o.a. door 4 drie-ventiels bes-trombones. In 1980 werd dhr. Vrolijks door mej. B. Gielens opgevolgd als intructrice van de majoretten en miniretten. Er werd voor de tv opgetreden b.g.v. het Ste- denspel van de NCRV waaraan ook Venray deelnam. Bij het optreden in het Ponypark Slagharen, werd een goed resultaat behaald De naam van jachthoorn en trom pettenkorps „St. Petrus Banden" werd in 1981 veranderd in Muziek- en Ma jorettenshowkorps „St. Petrus Ban den". 60 muzikanten instrumentarium: 3 ventielblaasinstru menten, en een percussion-groep in Amerikaanse stijl. Dirigent: Jaap Eversen Drum-major: Frans van der Paal Verder werkt mee een colour-guard van 20 dames, o.l.v. captain Pauline Bodrij. Historie In 1933 begon de band als pijper korps. In de loop der jaren ging men via jachthoornkorps en trompetterkorps naar een 3 ventielsbezetting in 1976. In 1979 werd begonnen in Amerikaanse stijl met uitgebreide slagwerkgroep en colour-guard. Dit alles werd direct be loond met een enorm succes. Optredens in o.a. België,Frankrijk en Engeland en natuurlijk in geheel Nederland. In 1982 werd het korps uitgenodigd voor een tournee door Indonesië. Hieraan kon door een overbezette agenda geen gevolg worden gegeven. Op 22 mei 1982 werd op internatio naal niveau een 5e prijs behaald op een showwedstrijd in Engeland. Alle muziek wordt door de verschillen de instructeurs gearrangeerd, zonder hulp van vakmensen. Alle instructeurs zijn amateurs. Het repertoire is zeer gevarieerd en om vat muziek van o.a. The Beatles, Rogers en Hammerstein, Tsjaikowsky en An- tonin Dvorak. Van 19 t/m 28 augustus neemt „Juliana" uit Middelburg deel aan de „Nationale Taptoe Breda". In 1969 werd het 2e lustrum gevierd in het Odapark. Dit feest viel letterlijk- in het water omdat de weergoden niet meewerkten. In 1972 werd de afdeling majoretten opgericht onder leiding van de heer van Zeil, later dhr. Vrolijks met als leidster mej. M. Oomens. Optredens op taptoe's in: Velp, Rhenen, Ottersum, Siebengewald, Dongen, Vierlingbeek, Eist (Betuwe) en vele andere plaatsen. In 1974 werd het 15-jarig bestaans- feest gevierd met o.a. een tweedaags festival waaraan bekende korpsen deel namen, zoals de kampioen 1974 „St. Antonius" uit Treebeek en het jacht hoorn- en trompetterkorps Edelweiss uit Heerlen. Het festival werd afgeslo ten met de eerste Taptoe Venray waaraan buiten de organiserende ver enigingen meewerkten: Meester van der Zandt-vereniging Velp, Harmonie Rhe nen, Drumband „St. Michaël" Nijme gen en Harmonie Ottersum. Binnen het bestuur vonden verande ringen plaats. Secretaris werd dhr. H. v.d. Windt, penningmeester werd dhr. B. Otten en dhr. A. Peters van het in middels opgerichte Oudercomité werd aan het bestuur toegevoegd. Het uniform werd verrijkt door toe voeging van pluimen en emblemen op de baret, geschonken door de heren A. Sijbers en G. Verkoeyen. De majoretten namen voor de eerste maal deel aan een concours in Beek (L) en zagen dit gewaardeerd met een 2e prijs. 29 muzixanten en 16 marjoretten Instrumentarium: Trompetten, mella- hoorns, barritons, tuba's/sousaphones en trombones. Dirigent: Dhr. van de Broeke Tambour-maitre: Dhr. van der Veeken Miss-majorette: Elly Timmermans Uit een groepje enthousiaste kinderen die met een blikken trommeltje en een toetertje door de Dongense straten paradeerden, is op 5 januari 1955 de drumband „Beatrix" ontstaan. Via allerlei akties (oud papier, erwtensoep verkopen, donateurskaarten) konden geleidelijk de uniformen en het nodige instrumentarium worden aangeschaft. In de jaren 60 waren er reeds veel optredens in binnen- en buitenland. Met diverse Duitse bands werden regelmatig leuke weekends georganiseerd zowel in Dongen als in Duitsland. De leden van de korpsen werden daarbij steeds gast vrij bij elkaar ondergebracht. Bijzonder eervol was het optreden in maart 1966, toen de drumband „Beatrix" de huwelijksdag van onze huidige koningin mocht opluisteren. Ook in België en Frankrijk waren er zeer succesvolle optredens, waarbij regelmatig meer dan honderduizend mensen langs de kant stonden. Twee jaar geleden kwam er onder in- struktie van de heren van de Broeke (voorheen instrukteur van Showband Axel), Maas (reeds vele jaren instruc teur bij Beatrix), beiden voor het blazersgedeelte, Strouss (tambour in structeur) en Annemieke Sperber als instructrice van het majorettenpeloton een complete muzikale verandering. Was het voorheen drumband muziek, nu is de muziek geënt op drumfanfare met een Zuidamerikaanse stijl. Een vlot repertoire met nummers als Viva Esp&na, Adelita, Paramaribo, Over and Out, Drumbo enz. brengen de toeschouwer veel luister- en kijkgenot. Kortom, Drumband „Beatrix" uit het Brabantse Dongen komt in Venray met een wervelende muzikale show. „Wilhelmus" uit SHedrecht is de showband-afdeling van het Tamboer-, Pijper- en Trompetterkorps „Wilhel mus", met in totaal ca. 240 leden, verdeeld over 3 korpsen. In 1931 werd het Tamboer- en Pijperkorps opgericht en bestaat in middels al meer dan 50 jaar, hetgeen in 1981 op uitbundige wijze is gevierd. blijkt wel uit het grote aantal leden, maar ook uit het feit dat deze vereniging een eigen verenigingsgebouw bezit. De muzikale leiding van dit korps Ugt bij twee leden van de Marinierskapel, de heren Lemmens en van Dijk, die borg staan voor een hoog muzikaal peil. Vele successen werden dan ook geboekt bij taptoes en muzikale shows, waar de Enige voorbeelden hiervan zijn Taptoe Ahoy Rotterdam en de Nationale Taptoe Breda, en verder een drietal optredens voor TV. Talloze malen werd over de landsgrenzen opgetreden, waar bij met name in Parijs en Antwerpen met succes werd gespeeld en geshowed. kinderen tot 12 jr. en 65+ 4,50

Peel en Maas | 1982 | | pagina 5