Zaal contra gemeenschapshuis PEEL EN MAAS w handel en middenstandszaken cor sociaal bewogen wethouder UIT DE COMMISSIE VAKANTIE-FOTO VAN DE WEEK B. en W. ANTWOORDEN MILIEUGROEP VENRAY FEEST IN HET WIJKCENTRUM BRUKSKE PEEL EN MAAS VGRLINDGN JUWGLIGR PEEL EN MAAS ook üw krant Voor de laatste maal in haar oude samenstelling vergaderde deze week de commissie Handel- en Middenstands zaken onder voorzmerscnap van wet houder G. Schols. BROOD OP DE PLANK Bij de behandeling van de notulen van de vorige vergadering, kwam het Winkelcentrum Brukske aan de orde. Een der commissieleden had geconsta teerd dat daar in de nieuw gebouwde winkels een broodzaak gevestigd zou worden. Dat had haar zeer verwonderd, omdat er in datzelfde winkelcentrum al een bakker gevestigd is, terwijl ook de supermarkt brood verkoopt. Dat vond jte veel van het goede. De wethouder herinnerde zich uit een bespreking met heren van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (eigenaars van het winkelcentrum) dat men een gevarieerd aanbod van middenstands zaken had, wat het winkelcentrum zeker ten goede zou komen, Hij vond het daarom zeer vreemd dat er drie ver kooppunten van brood zouden komen in zo'n beperkt gebied. Hij zou er wel eens naar informeren. VUILNISBAKKEN Opnieuw kwam het ledigen van vuil nisbakken in het winkelcentrum aan de orde (Grotestraat c.a.) op zaterdag. De middenstand wordt er regelmatig mee geconfronteerd, dat in het weekend deze vuilnisbakken door de jeugd wor den geledigd; met dien verstande dat de inhoud over de straten wordt uitge schud. Dat is één grote rotzooi Volgens de wethouder is het kosten- vraagstuk de grote boosdoener, wat betreft het bevoegd ledigen van deze bakken. Als de vuilnisophaaldienst deze bakken zaterdags om 5 uur moet ledigen, kost dat extra geld. De gemeen te kan dat niet voor haar rekening nemen VERKOPEN IN DE SCHOUWBURG Het gemeentebestuur heeft nog eens extra onder de aandacht van de commissieleden gebracht, dat het wettelijk toegestaan is, dat b.v. twee maal per jaar antiekbeurzen in de schouwburg gehouden worden en dat daar ook verkocht mag worden buiten de normale winkelsluitingsuren. B. en noemen dit geen oneerlijke concur rentie, omdat het om beroepsmatige (ambulante) handelaren gaat. De heer Ebberink wilde even beves tigd zien, dat dus iedereen de schouw burg (foyer) kan huren. Hij was benieuwd, wat men daar voor moet be talen. Er hoort volgens hem verschil te zijn tussen de huurprijs voor commer ciële en niet-commerciele doeleinden. Eveneens verschil in huurprijs voor huurders uit Venray en van buiten Venray. Dit laatste motiveerde hij als volgt: de Venrayers dragen middels de gemeentelijke subsidie toch al een behoorlijk steentje bij in de exploitatie van de schouwburg. Voorzitter Schols moest hem de huur- tarieven schuldig blijven. Maar hij zou zedesgewfcnst opvragen. Ook moest de voorzitter beamen, dat iedere particuliere zaalhouder (horeca- bednjt) de mogelijkheid heeft vergun ning aan te vragen voor het houden van verkoopshows, tentoonstellingen e.d. WINKELS IN LANDWEERT EN OP DE KERKDORPEN De'heer Reintjes had vernomen dat er liefst 26 gegadigden waren om een middenstandsbedrijf in Landweert te vestigen. Hij nam aan, dat er wel een paar zouden overblijven. „Stuur ze maar naar Leunen", zo zei hij, „want daar gaat de laatste winkelier in eerste levensbehoeften de zaak sluiten". Wethouder Schols opperde de veron derstelling, dat indien de Leunse bevolking een plaatselijke middenstan der oprecht zou steunen, deze er beslist een zaak in stand zou kunnen houden. Kijk maar eens naar Ysselsteyn, Oos trum en Merselo BIJ HET SCHEIDEN VAN DE MARKT De heer Ebberink had enkele punten, welke hij in deze laatste commissiever gadering nog wel even kwijt wilde: Nog steeds is er geen regeling omtrent het uitstallen van winkelgoede ren op straat. In de Grotestraat en op het Henseniusplein mag dat, maar op de Grote Markt en de Marktstraat moet men een speciale vergunning aanvragen. Dat is meten met twee maten Er is nog steeds geen integratie, samenwerking of samenspraak met andere commissies. Dat werkt frustre rend. Zo zou toch zeker tussen de Marktcommissie en de Commissie voor Handel en Middenstandszaken een goede verstandhouding moeten be staan. De praktijk is echter anders br is nog steeds geen verkeerscir culatieplan. Dus blijft het verkeer maar door de Hofstraat, Grote Markt en Marktstraat rijden, terwijl volgens een gemeentelijke enquête 60% van dat ver keer er helemaal niet behoeft te zijn. Men zou ze dus terecht kunnen werenTijdens een braderie en der gelijke werd de Marktstraat voor het verkeer afgesloten. Dat gaf geen proble men. Waarom dan van de Marktstraat geen voetgangersgebied gemaakt? De verkeersstroom loopt zowel in de Hofstraat-Marktstraat als van de Patersstraat-Schoolstraat van Oost naar West. Van verkeerscirculatie is dus helemaal geen sprake. Het huisvuil van de zakenpanden in het winkelcentrum wordt niet opgehaald; dat laat men staan. Maar ook het huisvuil van de mensen die boven een zakenpand wonen blijft buiten staan. Dat moet veranderen. Het spijt me, aldus wethouder Schols, maar de heer Ebberink zit wel te appelleren aan het verkeerde adres. Hij moet bij andere commissies zijn beklag indienen Dat is nou juist wat ik bedoel, aldus de heer Ebberink, er is zo weinig ver standhouding tussen de commissies onderling Hoe het ook zij, de wethouder zou deze klachten toch wel ter bevoegde plaatse deponeren. En daarmee kwam ook aan deze vergadering een einde, met dank namens de commissieleden, uitgesproken door de heer Geert fylulders en eveneens met dank voor de prettige samenwerking van de kant van wethouder Schols. Elders in dit blad, in het verslag van de vorige week gehouden raadsverga dering. kan men lezen dat de grond- transacties met de heer Van Dijck te Leunen, nodig i.v.m. het bouwen van een zaal, tot de volgende raadsvergade ring verdaagd is, omdat enkele raads leden een gedetailleerde tekening ter inzage wilden hebben omtrent de be bouwing achter deze zaal en de daarbij behorende parkeerplaatsen. De heer Van Dijck heeft dit uitstel echter naast zich neergelegd, want vorige week vrijdag is de aannemer be gonnen met hel omheinen van de bouw plaats en het uitzetten van de bouw- lijnen. Maandag werden graafwerk zaamheden verricht en dinsdag werden reeds de fundamenten gestort. KLACHTEN Prompt kwamen er ten gemeente huize klachten over deze bouw binnen.. Wethouder Schols, die tijdens de jongste raadsvergadering afwezig was, bestudeerde de zaak en kwam tot de ontdekking dat een bouwvergunning was afgegeven zodat op dat punt geen overtreding was geschied. Wel is de bewuste grond nog geen eigendom van Van Dijck, maar ook dat is geen vreemde situatie; dat gebeurt wel meer. Wel moest men Van Dijck er op attent maken, dat er nog een beroep tegen zijn bouwplannen lopende is. En als Den Haag vandaag of morgen de bouw op schort vanwege dat beroep, dan heeft Van Dijck geen enkel verhaal. Deze kwestie kwam dinsdag opnieuw aan de orde in de commissie voor openbare werken. Wat betreft de opmerking van de heer Reintjes, dat de gemeente met een stuk waardeloze grond zou blijven zitten, had dc heer Van dijck al voorgesteld hem die grond maar te laten bebouwen. Maar dat kon de gemeente niet doen, aldus wethouder Loonen. De gemeente betaalt voor die grond 10,per m'. Straks als het plan bebouwd gaat worden beurt de gemeente 100,—. En VAKANTIEWINKEL FOTO-AKTIE Onze eerste naaktfoto is binnen! Lidwien Pas uit Venray wordt hiermee winnares van de kadobon en de bon voor een gratis vergroting. Ook u kunt uw leukste, mooiste, ontroerendste foto bij ons inleveren Ons kantoor is in de Nederlandse Credietbank, Patersstraat 13, Venray. Wacht niet te lang, want we krijgen ontzetend veel inzendingen binnen. Succes ermee! het gaat hier om 3 bouwkavels, die kunnen niet in het plan gemist worden. AAN DE LIJN Wethouder Schols herinnerde er nog eens aan, dat Van Dijck nu al bijna anderhalf jaar aan de lijn gehouden wordt, terwijl zijn eerste bouwplan feitelijk verwezenlijkt had kunnen worden, met veel rigoreuse gevolgen voor de buurt. Het is zuiver te danken aan de bereidwillige medewerking van Van Dijck dat het plan zó is veranderd, dat er de minst mogelijke overlast geleden wordt. De heer Reintjes, sinds de plannen op tafel kwamen tegenstander van deze zaalbouw, bleef er bij, dat de buren grote overlast zouden krijgen van de feestelijkheden en vermakelijkheden die er gehouden zullen worden. Hij had op de bouwtekening aan de achterkant van de zaal een grote schuurdeurachtige toe gang gezien. Dat beloofde weinig goeds wat het geluid betreft. En gezien de ruimte welke achter de zaal gepland is, zou Van Dijck tijdens de kermis er wel een tent neerzetten, zodat de buurt dub- bel-op geluidsoverlast zou krijgen „Nu moet je toch wel ophouden, geachte heer Reintjes", aldus wethou der Schols, „er zal met de kermis zeker wel eens geluidsoverlast plaatsvinden, dan moet je maar eens in Venray-cen- trum komen luisteren met de kermis. Daar wordt meer lawaai gemaakt dan in een danstent". De heer van den Boogaart moest de heer Reintjes toch wel een beetje gelijk geven. Zonder dat alles in kannen en kruiken was, werd toch maar begonnen met bouwen. „Dat is beschuitjes eten voordat de baby geboren is...." Gemeente-directeur Grootjans ver klaarde nog voor alle duidelijkheid, dat de gemeente verplicht is een bouwver gunning af te geven, indien aan de vereiste voorwaarden is voldaan. Of er nog een beroep lopende is, heeft daar niets mee te makenDe heer L. Janssen vond dat het particulier initiatief hier toch wel op een verschrikkelijke manier getorpedeerd wordt. Als dat zo meer gebeurt, doet over een paar jaar geen mens nog iets DE WAARHEID.. De heer Reintjes verklaarde dat het hier niet alleen om een particuliere zaak ging, maar ook om een gemeenschaps kwestie.... En toen kwam het hoge woord er uit: door de aktiviteiten van de heer Van Dijck liepen de inkomsten van het Gemeenschapshuis achteruit. En dat betekent nu al, dat men een financieel beroep moet doen op de gemeente voor het herstel van de centrale verwarming De heer Philipsen onderschreef de woorden van Janssen: men mag het par ticulier initiatief niet torpederen. In Ysselsteyn heeft men dezelfde proble matiek gehad gemeenschapshuis en particuliere zaal maar-.-nen zou nu geen van beide meer willen missen Het mocht allemaal niet baten. De heren Reintjes en van den Boogaart bleven tegen de voorgenomen grond- transacties. Burgemeester en wethouders hebben de Milieugroep Venray geantwoord op schriftelijk gestelde vragen over ver spreiding van mest en vliegtuiglawaai. Wat betreft de stankverspreidende stoffen wordt herinnerd aan hetgeen hierover is bepaald in de gemeentelijke Afvalstoffenverordening: „Het is verboden op bouwland en tuinen langer dan 24 uur stankversprei dende stoffen aanwezig te hebben, met uitzondering van reeds ingezaaide of beplante percelen. Tevens is het verbo den stankverspreidende stoffen op zaterdag, zondag en navolgende feest dagen Nieuwjaarsdag, 2e Paasdag, Hemelvaartsdag, 2e Pinksterdag, le en 2e Kersdag en Koninginnedag over bouwland of weiland te verspreiden". Door de gemeentepolitie kan verbalise rend tegen overtreders worden opgetre den. De Algemene Politieverordening ver biedt het vervoer van stankverspreiden de stoffen anders dan in een lekvrij en deugdelijk afgesloten voertuig en deze voertuigen daar te laten staan waar men hinder of overlast kan ondervin den. In geval van klachten kan men zich wenden tot de betreffende gemeente ambtenaren of rechtstreeks tot de gemeentepolitie. Met betrekking tot vliegtuiglawaai wordt gezegd, dat boven Nederland de minimum vlieghoogte voor militaire straalvliegtuigen op 330 m. is gesteld. Bij oefeningen gelden regels, die overbodige hinder beogen te voorko men. Klachten over vliegtuiglawaai worden door het gemeentelijk Bureau Voorlich ting en Inspraak geregistreerd en doorgegeven aan het hoofd van het Volkel en zo nodig via dat kanaal of reentstreeks naar de sectie geluidshinder van de Luchtmachtstaf in Den Haag. De ervaring heeft geleerd, dat dergelijke klachten door het basiscom mando van Volkel zeer ernstig worden genomen wanneer zij worden doorgege ven via de beide voorlichtingsdiensten. Bij de gemeente Venray zijn vanaf oktober 1981 een twintigtal klachten binnengekomen en doorgegeven aan Volkel. Op 21 augustus a.s. organiseert het Bestuur van het Wijkcentrum Brukske een Open Dag van 11.00 - 17.00 uur in haar gebouw. De bedoeling van deze Open Dag is dat alle groeperingen, ver enigingen en clubs uit het Brukske zich presenteren aan de bewoners. Deze groepen presenteren zich mid dels demonstraties en tentoonstellingen doe-aktiviteiten, spelletjes voor jong en oud, informatiestandjes en noem maar op. Aan deze Open Dag doen de volgende groeperingen mee: de Werkgroep Surinamers die iets zullen laten zien van hun cultuur uit Suriname; de Biljartclub die van 13.00 - 17.00 uur demonstraties zal geven; de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk die samen met de Pioniers een geweldig feestprogramma voor de jeugd hebben met allerlei spelletjes en leuke verrassin gen. De Slankcursus geeft informatie over hoe u uw gewicht in balans kunt houden; de Huisvrouwenkontaktgroep die laat zien welke leuke aktiviteiten zij voor het komend seizoen in petto heeft; het PEC dat vertegenwoordigd wordt door een drietal groepen n.l. de naailes, de Hindilessen en de nederlandse taalles Verder de bekende Volksdansgroep van de bejaarden die om 11.00 en om 12.00 uur enkele volksdansen laten zien; de Sjoelclub die van 13.00 - 17.00 uur demonstreren welke scores zij op het bord kunnen maken; Milieudefensie die u informeert over het bewust omgaan met milieu en huishouding; de Volks universiteit waar u zich in kunt schrij ven voor hun cursussen voor het komend seizoen. Verder zijn vertegenwoordigd de Wijkraad, de Algemene Hulpdienst, het Buurtwerk en de PvdA met hun infor matiestandjes. In de loop van de dag zal tevens de naam van het wijkcentrum „De Kiosk" op de voorgevel van het gebouw onthuld worden. U ziet het, het belooft a.s. zaterdag een feestelijk gebeuren te worden in het wijkcentrum Brukske. Een aktiviteit die u als bewoner beslist bezocht moet hebben. EEN KRANT OM TE LEZEN VKIJL»All ZU AUliUS I UI» IVtiZ Nr. - JAAnUAnia Het zijn niet alleen mannen, die op 'n lange periode als raadslid kunnen terug zien. Ook mevrouw A. P. Rutten-Tielen mag met recht trots zijn, dat zij twintig jaar lang en dikwijls als de enige vrouw de belangen van de bevolking mocht behartigen. Haar afscheid, vol gende maand, mag men gerust zien als een afsluiting van een belangrijke periode in de Venrayse geschiedenis. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Mevrouw Rutten toen nog Paula Tielen was in de oorlog anderhalf jaar lang werkzaam als lerares land- bouwhuishoudschool, in het Brabantse land. Zij weigerde onder „De Land stand" te werken en zo kwam zij terecht in het maatschappelijk werk in Venray. Als zodanig was zij werkzaam tot haar huwelijk in oktober 1945. In die oorlogsjaren en direct daarna kreeg zij bij de Venrayse bevolking al een zekere bekendheid, al was „maat schappelijk werk" voor velen een nog onbekend begrip. Zij was waarschijnlijk de eerste vrouw die na de evacuatie terugkeerde in het zwaar verwoeste Venray, waar zij de geleidelijk terugkerende bevolking kon helpen aan de eerste levensbehoef ten. Na de bevrijding speelde zij ook een belangrijke rol bij het Rode Kruis en de „Haarlem-helpt-Venray"-aktie. RAADSLID EN WETHOUDER In 1962 deed mevrouw Rutten dan haar intrede in de Venrayse gemeente raad. Twee zittingsperioden stond zij kandidaat op de lijst van Frans Janssen en Toon Vermeulen. In 1970 echter kwam zij uit met een eigen lijst, waarop o.a. ook Sraar Beterams kandidaat stond. Bij de daarop volgende wethou dersverkiezingen volgde zij wethouder Schols op, als wethouder van sociale zaken. Tevens mocht zij het wethouder schap voor onderwijs behartigen. Om met het wethouderschap van onderwijs te beginnen: mevrouw Rutten was in die acht jaren dat zij deze funktie vervulde nauw betrokken bij de bouw van vele scholen in Venray en zijn kerk dorpen. Maar evengoed moest men in die jaren zo rond 1976 al consta teren, dat het aantal leerplichtige kinderen zou teruglopen; dat er „straks" scholen zouden moeten wor den gesloten. In het „gemeenschappelijk overleg" tussen gemeente en scholen werd die te verwachten gang van zaken op tafel gelegd, zeer tot ongenoegen van „de scholen". Niemand geloofde daar in; natuurlijk speelde daarbij ook de gedachte aan een afvloeiing van leer krachten Het was de gemeentelijke afdeling bevolking die deze prognose kon doen aan de hand van de geboortecijfers. In tussen is wel gebleken dat men méér dan gelijk had Als wethouder van onderwijs heeft mevrouw Rutten het nog meegemaakt dat als eerste, in Vredepeel, een kleuter school gesloten moest worden. SOCIALE ZAKEN In de nu voorbije 12 jaren heeft mevrouw Rutten als wethouder een unieke ontwikkeling op het gebied van sociale zaken meegemaakt, welke zich onmogelijk in een volgende periode van 12 jaar kan voordoen. Een periode waarin eerst alles kon en mogelijk was in de sociale- en welzijnssfeer, maar nu weinig meer kan en alles teruggedraaid moet worden Tekenend hiervoor zijn de volgende cijfers: de afdeling sociale zaken telde in 1970 een tiental medewerkers; mo menteel zijn dat er ongeveer 30; ook de begrotingen, bij het begin en het einde van haar ambtsperiode, laten enorme verschillen zien. Op de eerste begroting waarmee zij als wet houder werkte, was een bedrag van 835.000,— aan bijstand geraamd. GOUDEN SIERADEN nu i.v.m. de internationale lage goudprijzen AANTREKKELIJKER dan U denkt I bijvoorbeeld: massief gouden schakelarmband mat originele c.f.e. sluiting 482,- met de lage goudprijs 380,- ST HUBERT VENRAY Past. Jacobsstr 34 I Grotestraat 2 HELMOND k Ameidestraat 18 Nu prijkt op de begroting 1982 daar voor een bedrag van maar liefst 7.500.000,—. Het laat zich aan zien, dat dit bedrag het komende jaar nog hoger zal zijn in 1971 werd voor uitkeringR.W.W. 35.000,— geraamd. Voor het lo pende jaar 1982 was dit 5.500.000- aan overige uitkering stond in 1971 een bedrag van 102.500,op de begroting geraamd. In 1982 staat er ƒ9.000.000,—. PERSOONLIJK BETROKKEN Het meest kenmerkende aan mevr. Rutten-Tielen, was haar persoonlijke betrokkenheid bij haar werk. Daardoor was zij zoals haar naaste medewer kers weten zich zelf als het ware tot lastProblemen ging zij niet uit de weg, waarbij zij zichzelf beslist niet spaarde. Zo heeft zij bijvoorbeeld ook haar werk in het college van bijstand met grote nauwgezetheid verricht. Bij het oplossen van problemen on derhield zij nauw kontakt met het ministerie en meer dan eens heeft zij door die kontakten plaatselijke en regionale problemen tot een oplossing kunnen brengen. Sinds 1978 beheert mevrouw Rutten- Tielen nog de portefeuille van sociale zaken en welzijnszorg. Daar heeft ze haar handen aan vol. Vanwege de privacy timmert ze weinig of niet aan de weg. In tegenstelling tot de andere wethouders komt ze dan ook weinig in de publiciteit. Maar daarom is haar werk niet minder belangrijk. Integen deel. Zelf moet ze constateren dat er een groei zit in de verscheidenheid van pro blemen. „Zes jaar geleden was 'n echt scheiding bijvoorbeeld nog 'n zeld zaamheid; 'n uitzondering. Nu wordt men er vrijwel elke week mee gecon fronteerd. En niet alleen uit Venray. Ook met echtscheidingen uit de regio valt men dikwijls op Venray terug: de kinderen zijn er op school en een der ouders wil daarom in Venray wonen; wil daar in aanmerking komen voor sociale voorzieningen De problemen van jongeren, van zorgenkinderen, van ouderen, van andere volksculturen in onze samen leving; ze dwarrelen allemaal bij wethouder mevrouw Rutten op tafel. „Telkens probeer je als het ware in de huid van een ander te kruipen; probeer je je voor te stellen dat je zelf aan de andere kant van de tafel zou zitten De zorg van die mensen wordt ook een beetje haar zorg. „En daarom is 't om moedeloos te worden, als je telkens weer moet constateren, dat de een of de ander de zaak beduveld; door de mazen van de wet heen extra profiteert van onze duur verworven sociale voorzie ningen. Zij bederven het voor de anderen, de goedwillenden, die onver diend een kwade naam krijgen „Een van de grote problemen van vandaag", aldus de wethouder, „is de financiële nood van velen. In goede tijden heeft men verplichtingen aange gaan en dat kon men toen gerust doen maar die nu als een groot blok aan het been worden ervaren. Men is werkloos geworden; de inkomsten zijn (veel) minder geworden en op de duur moeten deze mensen hun eigen bezittin gen, hun eigen huis „ODSouperen". Mevrouw Rutten-Tielen hoopt van harte, dat begin volgend jaar de Volkskredietbank zich in Venray komt kan bieden aan dergelijke probleemge vallen". IN DE REGIO Haar persoonlijke betrokkenheid bij het sociaal gebeuren is met name ook in de regio opgevallen. Zeer veel heeft zij gedaan om de Venrayse lijn op de regio af te stemmen, waardoor zij de zaken wijder zag dan Venray alleen. In het overleg met de achttien Noord Limburgse regio-gemeenten heeft zij een belangrijke rol gespeeld. Op ambte lijk niveau in de regio hechtte men grote waarde aan haar aanwezigheid en men benijdde het Venrayse college met zo'n betrokken en bewogen wethouder EXTRA WERK Hoewel in Venray het wethouder schap een full-time baan is, was mevrouw Rutten toch ook buiten het raadhuis nog bij diverse dingen betrok ken. Noemen we slechts enkele funkties welke zij in de loop der jaren vervulde: lid van het oudercomité van het Boschveldcollege; bestuurslid van de Muziekschool; bestuurslid van Het Schuttersveld; bestuurslid van De Kruu- ze; bestuurslid van de Sociale Werk plaats. Als voorzitter van de W.S.W.-com- missie heeft zij destijds ook zeer veel gedaan voor de Sociale Werkplaats en het Administratieve Diensten Centrum. Bij de fusie met het Werkvoorziening- schap Helden heeft zij hard gevochten voor de gemeentelijke inbreng. HUISVESTINGSZAKEN Als wethouder van sociale zaken waarin huisvestingszaken nog een extra zware belasting zijn kreeg zij veel kontakt met de burgerij en werden haar veel persoonlijke problemen toever trouwd. Waarschijnlijk omdat zij een vrouw was, kon men tot een vertrouwe lijker gesprek komen. Maar bemoederd heeft zij haar „klanten" nooit. Zij schroomde zelfs niet, om op niet mis te verstane wijze haar eigen mening te zeggen „Inderdaad, de huisvestingsproble men zijn geen lolletje", zo verzucht de wethouder. „Niet voor de woningzoe kenden, maar ook niet voor hen die een woning moeten toewijzen". Gelukkig zijn de wachttijden wat korter gewor den. Er zijn zelfs gevallen waarbij men al binnen 'n paar maanden geholpen kon worden. Dat was o.a. het geval met woningen voor een- en tweepersoons huishoudens. Maar dikwijls kan men de hoge huur niet betalen en laat men zo'n toewijzing aan zich voorbij gaan. „Speciale wensen duren natuurlijk langer. Als men met alle geweld in de Hoge Beek of in de Oranjebuurt wil wonen, zal men moeten wachten tot daar een woning vrijkomt. Duidelijk blijkt dat er 'n grote behoefte is aan goedkope c.q. betaal bare woningen. „De eisen van Volks huisvesting zijn zó hoog gesteld, dat het praktisch onmogelijk is dergelijke wo ningen te verwezenlijken". Bij het toe wijzen van woningen moet men met allerlei dingen rekening houden, na tuurlijk allereerst met de portemonnee van de woningzoekende. Maar even goed met de buurt waarin men iemand wil onderbrengen. Zo willen bepaalde bevolkingsgroepen als Molukkers, Suri namers en Turken, zoveel mogelijk bij elkaar wonen in ieder geval bij elkaar in de buurt. Maar de integratie gebiedt feitelijk, dat deze mensen over een gehele wijk verdeeld worden. Weer anderen willen beslist niet in een bepaalde buurt wonen. „Zoek het dan nog maar eens uit..." BEGAAFD SPREEKSTER Mevrouw Rutten is in de omgang een gezellige spreekster, maar ook iemand die weet waar ze het over heeft. In de raadsvergaderingen kon men met ple zier naar haar betogen luisteren. Goed geformuleerd en zonder haperingen deed zij haar zegje, daarbij het bewijs leverende van haar gedegen kennis. Niet alleen voor uw verslaggever, maar ook voor menigraadslid, waren de vele afkortingen waarmee we in onze sociale wetten aanduiden, en die vooral bij begrotingsbeschouwingen rijkelijk van haar lippen vloeiden, het reinste vakjargon Als we haar vragen wie haar opvolger(ster) zal worden in de komen de zittingsperiode, lacht ze hartelijk. „Daar heb ik geen zeggenschap in. Ik heb natuurlijk wel mijn eigen idee daarover, maar die vertel ik je toch niet Op onze laatste vraag, of er na die derde dinsdag in september nog een taak voor haar is weggelegd, antwoordt ze zonder haperen: „Ik wil nu wel eens een persoonlijk leven leiden. Als wethouder ben je van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bezig. Zelfs in het weekend moet je nog stukken doorne men. Daar wil ik onderhand wel eens van af. Ik heb zeven kleinkinderen en die willen ook wel eens 'n oma meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9