Wijkcentrum Veltum Muziekkollektief heeft leden nodig St. Gerardus- Bedevaart Gemeente maant staatssecretaris Distelbestrijding bij oude stortplaats TWINTIG JAAR VOETBAL VETERANEN IN IJSSELSTETN KUNSTKRING AMBER PEEL EN MAAS KOM DANSER IEN R00Y Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum PEEL EN MAAS uw weekblad Eindelijk, eindelijk....Het Wijkcen trum Veltum gaat er defenitief komen. De gemeenteraad heeft op 10 augustus besloten een krediet beschikbaar te stellen om het centrum te gaan bouwen. Deze raadsvergadering heeft nog de nodige spanning veroorzaakt doordat een aantal leden van de fraktie Samen werking op totaal ongegronde redenen de beslissing wilden uitstellen. Maar gelukkig vond de meerderheid van de gemeenteraad dat Veltum nu recht had op een antwoord. Daarmee is een geschiedenis van bijna 10 jaren afgeslo ten. VERANTWOORDELIJKHEID De beslissing om het Wijkcentrum Veltum te gaan bouwen heeft met name binnen de Wijkvereniging al voor het nodige extra werk gezorgd. Zo zal er binnenkort een extra editie van het wijkblad uitkomen om zo alle inwoners van Veltum te informeren over wat er komen gaat. Verder zullen de bewoners in de direkte omgeving van het wijkcentrum, dit komt naast het winkelcentrum ter hoogte van de bakkerij, zeei binnenkort uitgenodigd worden voor een gesprek met de Wijkvereniging. Het bestuur van de Wijkvereniging kan zich voorstellen dat de realisering van de akkommodatie juist voor deze groep bewoners extra vragen oproept. Daar kan dan over gesproken worden. Op deze manier hoopt de Wijkvereni ging van het begin af aan een goede sa menwerking (in een ander kader is het begrip „Samenwerking" in Veltum een beladen term geworden) met de buurt bewoners op te bouwen. Dit hoort bij de verantwoordelijkheden van de Wijk vereniging. Immers van diverse kanten uit de gemeenteraad is de Wijkvereniging ge wezen op de verantwoordelijkheid die zij draagt voor de eigen bijdrage, 47.000,—, en de verdere expoitatie van het wijkcentrum. De Wijkvereni ging is niet bang voor die verantwoorde lijkheid. Deze wordt met eenzelfde strijdlust en enthousiasme gedragen als waarmee jarenlang voor de tot -stand- koming van het wijkcentrum gewerkt is. WERK AAN DE WINKEL ln het verleden is er hard gewerkt voor de totstandkoming, maar dit weegt natuurlijk niet op tegen wat komen gaat. Er is een hoop werk aan de winkel. Op de eerste plaats zal de dgenbijdrage geleverd moeten worden. Dit bedrag, 47.000,— hoeft niet in zijn geheel in geld op tafel te komen, een groot deel ervan wel. Daarom heeft de Wijkvereniging een speciaal bank rekeningnummer geopend: RABO- bank no. 1739.44.590 t.n.v. Bouwfonds Wijkcentrum. Het spreekt voor zich dat de Wijkver eniging een dringend beroep op iedereen doet een bedrag(je) op deze rekening te storten. In het bijzonder de inwoners van Veltum. Maar ook mensen buiten Veltum kunnen dit doen. Immers, zij kunnen weten wat een wijkcentrum voor hun wijk betekent en welk een moeite het kost om zo'n centrum van de grond te krijgen. Vandaar dat wij een beroep doen op de solidariteit van alle Venrayers. Zoals gezegd hoeft niet alles in geld opgebracht te worden. Dit wil dus ook zeggen als iemand materialen heeft die bruikbaar zijn in een Wijkcentrum deze van harte welkom zijn. U kunt dan kontakt opnemen met het sekretariaat van de Wijkvereniging Veltum, Giel Boonhof, Eligiusweg 13, tel. 82020. Iets verder in de toekomst, maar niet veel want wij hopen dat het gebouw er erg snel zal staan, is het van belang dat de ruimtes in het centrum benut gaan worden. De Wijkvereniging zal zelf een aantal blijvende aktiviteiten op poten zetten. Maar daarnaast hopen wij dat ook anderen gebruik zullen gaan maken van de mogelijkheden van het wijkcen trum. Te denken valt hier aan vrouwen kontaktgroepen, hobby-clubs, praat groepen. VOS-kursussen, vergaderin gen, bejaardengym, kaartmiddagen enz. enz. Wij nodigen bij deze dan ook iedereen uit die gebruik willen maken van het Wijkcentrum, hetzij met bestaande groepen, hetzij met nieuwe aktiviteiten, kontakt met ons op te nemen. Het adres staat hierboven. Het spreekt voor zich dat aktiviteiten uit Veltum en/of gericht op Veltum voorrang hebben. WAT VERDER Alles wat wij in dit artikel aankon digen is nog mèar een eerste aanzet. Er zullen nog tal van aktiviteiten georgani seerd gaan worden. Hierover zullen wij U zeker via de Peel en Maas op de hoogte blijven houden. Zo willen wij zo regelmatig mogelijk vermelden wat de resultaten zijn van het inzamelen van geld via het bankrekeningnummer. Voorlopig wilier wij nu eindigen met de hoop uit te spreken dat U het resultaat van 10 jaar hard werken wilt waarderen, o.a. door het overmaken van een bedrag(je) op rekeningnummer 1739.44.590 RABO-bank Venray, ten name van BOUWFONDS WIJKCEN TRUM. Bestuur Wijkvereniging Veltum Sinds ongeveer een half jaar bestaat in Venray'de Stichting Muziekkollektief Venray, 'n groep mensen die vinden dat iedereen die in Venray of omstreken muziek wil maken, dat ook moet kun nen. Veel groepen of eenlingen komen hier nooit aan toe, omdat de instrumen ten veel te duur zijn of omdat ze geen oefenruimte hebben. Wij willen dit veranderen, maar daar voor is veel nodig: een oefenruimte voor iedereen die bij het M.K. aangesloten is; een basisinstallatie en evnt. wat in strumenten voor mensen die met veel talent, maar erg weinig geld ge zegend zijn; workshops en cursussen op het ge bied van muziek; Excursies naar studio's. En zo kunnen we nog wel even door gaan. Maar verder dan mooie dromen zal het wel nooit komen, als we niet snel geld bij elkaar brengen om een basis installatie te kunnen kopen en een ruimte om deze in te zetten. Bovenal hebben wij jullie nodig, de muzikanten zelf, de mensen die ons willen steunen en aktief willen meewerken in het Mu ziekkollektief Venray. Daarom hebben wij op zaterdag 21 aug. a.s. een MUZIEKFESTIVAL ge organiseerd, waaraan 6 Limburgse groepen geheel belangeloos, hun mede werking hebben toegezegd. Op deze dag is er dus de hele tijd LIVE-MUZIEK en je kunt je laten in lichten over het Muziekkollektief, of beter nog, lid worden. De entree voor de hele dag is slechts 5,—. In het kort nog 'n keer het programma (onder voorbehoud): 4.00 uur: Kut Stoned de Zatte Lad ders. 5.30 uur: Quivi. 7.00 uur: Hans W. Worstband 8.30 uur: Qotz, Qotz en de Znotz 10.00 uur: Transforner 11.30 uur: Entrance. P.S. Door omstandigheden kunnen Daddy's Pride en Zo Hoezo niet optreden. Dit in tegenstelling tot eerdere berichten. Deze bedevaart komt dit jaar niet op de traditionele 2e zondag van september l.v.m. de viering van Roermond 750 jaar stad. De bedevaartstrein voor Noord- en Midden-Limburg rijdt dit jaar op zondag 26 september 1982. Nadere inlichtingen over prijs en vertrektijd en kaartverkoop volgen over enkele weken. In het kader van het bijdragepro- gramma 1982 bodemsanering werd door de staatssecretaris van volksge zondheid en milieuhygiëne voor een nader onderzoek van de oude stort plaats op het Venrays Broek voorlopig 92.700,— gereserveerd. Deze reser vering moet nog worden omgezet in een definitieve toezegging om met onder zoekwerkzaamheden te kunnen begin nen. In een telexbericht aan de staatssecre taris heeft het Venrayse gemeentebe stuur gewag gemaakt van zijn ernstige verontrusting, dat ondanks herhaald aandringen van de zijde van de provin cie Limburg de definitieve toezegging nog niet is gedaan. De indruk is bij het Venrayse college van b. en w. ontstaan, dat de afwikkeling nog geruime tijd in beslag kan nemen. Vandaar dat in het telexbe richt bij de staatssecretaris wordt aan gedrongen de afwikkeling van het pro- jekt Venrays Broek te bespoedigen. Op de braakliggende weilanden, die voorheen verpacht waren aan Van Dijck en in de nabijheid van de voormalige stortplaats liggen, is een weelderige onkruid vegetatie ontstaan. Door het braakliggen van de gronden en het ontbreken van iedere verzorging heeft de distel zich in zorgwekkende mate ontwikkeld. Mede naar aanleiding van klachten van de omliggende grondgebruikers, die vrezen, dat na de bloei van de distels hun gronden onder distelzaad zullen worden bedolven, wordt van gemeente wege de distel met de zeis bestreden. Bij mechanisch maaien bestaat het gevaar, dat de fauna wordt aangetast. In de weilanden bevinden zich n.l. enkele reegeiten met kalfjes en vogels met jongen. Dit jaar hebben de kosten van de pro visorische distelbestrijding ruim 10.000 gulden gekost. Vanwege de hoge kosten hebben b. en w. besloten over te gaan op chemische distelbestrijding in het vroege voorjaar. De kosten hiervan liggen aanmerkelijk lager. Het toe te passen bestrijdingsmid del is een herbicide, dat door de plant soenendienst ook in de gemeentelijke olantsoenen wordt gebruikt. AUTO TEGEN BOOM Een autobestuurder uit Venray reed over de Kiekweg toen plotseling ter hoogte van de Handrik een ree uit het bos de weg op sprong. De bestuurder kon het dier ontwijken maar de auto kwam links van de weg in de berm terecht en botste vervolgens tegen een boom. De auto werd beschadigd maar het ree bleef ongedeerd. De bestuurder zit nu met de schade. Twintig jaar geleden richtte de voetbalclub Ysselsteyn de afdeling Veteranen op. Dit lustrum werd vorige week gevierd middels het organiseren van een veteranentoemooi, waaraan 8 elftallen deelnamen. Dezelfde dag recipieerden de vetera nen in 't gemeenschapshuis. De veteranen-afdeling is voor SV Ysselsteyn altijd een belangrijke onder steuning geweest. Bij verenigingsaktivi- teiten zoals kantine en jeugdleiders zijn de veteranen een wezenlijke steunpilaar. De nestor is Pierre Reinders, hij was 20 jaar geleden de oprichter. Vooral in het begin was het moeilijk om op 'zaterdag een elftal bij elkaar te krijgen. Het zaterdagspel bezorgde Pierre Rein ders veel fietskilometers om de spelers bij elkaar te trommelen. Pierre Reinders was leider van 1962- 1968; Teng Arts van 1969-1970; Jef Wismans van 1972-1981 en thans is weer Pierre Reinders de leider. Hoe aktief de veteranen zijn blijkt wel uit 't feit dat zo'n 40 wedstrijden per jaar geen uitzondering zijn. Een bij zondere prestatie werd in 1974 geleverd, door op 6 toernooien in te schrijven en deze alle 6 te winnen. De minimum leeftijd van de vetera nen is op 30 jaar gesteld. De oudste aktief spelende veteranen zijn Piet Konings en Hein van Well, beiden 52 jaren jong. Mede door de afdeling veteranen draaien bij SV Ysselsteyn de afdelingen jeugd en senioren soepel. Op maandag 9 augustus kwamen in restaurant „Vlakwater", de leden van de kunstkring „Amber" voor het eerst na de grote tentoonstelling in de Venrayse schouwburg weer bijeen. Verheugend was het feit dat we maar liefst acht nieuwe belangstellenden mochten verwelkomen. Een feit dat be tekent dat „Amber" in het Venrayse gebeuren goed is aangeslagen. De belangstelling voor het doen en laten van onze kunstkring groeit nog steeds. Op deze laatste bijeenkomst werd tevens voor het plan om een stichting te gaan vormen gestemd. Het plan werd met grote meerderheid aangenomen en verwacht mag worden dat de kunstkring „Amber" in de zeer nabije toekomst dan ook voluit „Stichting Kunstkring Amber" voor Venray e.o.", zal gaan heten. Op deze laatste bijeenkomst bleek een groot tekort. Mensen die belangstellend komen luisteren naar onze vier-weke- lijkse bijeenkomsten, blijken zo weinig notie te hebben van onze doelstellingen, dat het nodig werd gevonden om geïnte- resserden onze plannen en doelstellin gen uiteen te zetten op aparte tijden, los van de bijeenkomsten. Wanneer deze twee-maandelijkse informatie-avonden worden georganiseerd is vooralsnog niets vastgesteld, doch bekendmaking zal te zijner tijd zeer zeker volgen. Omdat deze rubriek tevens het kul- tureel gebeuren in Venray wil vermelden en eventueel toelichten, volgen hieron der nog enkele mededelingen: In onze plaatselijke „Luxor, Studio en Select" theaters, draaien momenteel twee films die gezien mogen worden. De eerste is de vorige keer al aange kondigd, n.l. de film „Les uns et les autres". Voor iedereen die iets om film geeft is dit een must. De tweede film, die zeer zeker de moeite waard is, is de opnieuw terugge haalde „Hair", een film over strubbe lingen, verwachtingen en teleurstellin gen van een groep jongeren in het eind van de zestiger en begin zeventiger jaren. De tijd van flower-power en peace bewegingen. Het verhaal is vaak humoristisch en vaak aangrijpend, doch in alle gevallen ontroerend en meesle pend. Als laatste punt maakt deze rubriek nog even gewag van het expositiesche- ma van de resto Quick In, Grote Markt 11 te Venray. Momenteel exposeert Ger Munten uit Wanssum zijn houtsnij werk. Ger Munten is lid (bestuurslid) van de kunstkring „Amber", evenals de exposanten voor dc maanden september en oktober, die beiden olieverfschilde rijen zullen tonen. In september zal dit Aanja Bolten uit Meerlo zijn en in oktober Marcel van Veen uit Venray. Als laatste punt een mededeling van het bestuur: Sommige buitenstaanders menen dat de kunstkring „Amber" een elitaire groep van mensen is, die zich bezig houden met verf, klei of hout. Niets is minder waar. De kunstkring Amber heeft zich ten doel gesteld het culturele leven in de regio Venray te stimuleren, dat hieronder het bij elkaar brengen van amateur, zowel als beroepskunste naars", spreekt voor zichzelf. Wat minder voor zichzelf blijkt te spreken is het feit dat „Amber" heel hard mensen nodig hebben, die bijvoor beeld ambachtelijk bezig zijn, of die helemaal niets doen en alleen maar belangstelling hebben. Het culturele peil in een regio stimuleren is geen gemakke lijke taak cn we kunnen daarbij eenieder, die hiertoe wil bijdragen heel goed gebruiken. Cultuur komt immers ten goede aan iedereen en niet aan een select stel mensen. De volgende bijeenkomst van de kunstkring „Amber" voor Venray e.o. zal wederom gehouden in restaurant „Vlakwater", Kempweg te Venray en wel op 30 augustus, beginnend om 20.00 uur. 'n leesbare krant DODE EN ERNSTIG GEWONDE BIJ VERKEERSONGEVAL Maandagavond had een inhaalma noeuvre op de Overloonseweg fatale gevolgen. Bij die inhaalmanoeuvre vond tussen de personenauto's, resp. bestuurd door de 22-jarige W. Aben uit Overloon en de 31-jarige M. P. uit St. Anthonis, een frontale botsing plaats. De Overloonse bestuurder werd met levensgevaarlijke verwondingen naar het Venrayse ziekenhuis overgebracht, waar hij korte tijd later aan de bekomen verwondingen overleed. De bestuurder uit St. Anthonis be kwam eveneens levensgevaarlijke ver wondingen en werd later naar het ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Omdat de twee Venrayse ambulances elders ingezet waren moest de Horster ambulance voor het Venrayse verkeers ongeval worden opgeroepen. Later kon een teruggekeerde ambulance van Ven ray het tweede slachtoffer naar het ziekenhuis vervoeren. Veel hinder ter plaatse ondervond men van het verkeersaanbod. Door Venrays politie werd het verkeer via de Spurkt omgeleid. Venrays brandweer moest een der beknelde bestuurders uit het wrak van de auto bevrijden. OVERVAL OP BEJAARD ECHTPAAR Terwijl het bejaard echtpaar H., wonende aan de Langeweg, zondag avond in zijn woonkamer naar de t.v. keek, drong via de achterdeur een on bekende man de woning binnen. Onder bedreiging met een vuurwapen eiste hij al hun geld. Toen bleek dat het geld boven lag, moest het echtpaar naar boven, waar hun geld, 2.000 gulden^ aan de onbekende werd gegeven. Hierna sloot hij het echtpaar in de kamer op en bedreigde hun nogmaals geen alarm te maken. De onbekende verliet daarna de woning. Tijdens de overval droeg de overval ler over zijn hoofd een muts waarvan enkel de ogen, neus en mond vrij waren. Het is niet bekend of de overvaller van een vervoermiddel gebruik heeft ge maakt. Met veel schrik heeft het bejaarde echtpaar gewacht eer dat ze alarm durfden te maken. Dat deden zij door via een geopend raam hun buren op de overval opmerkzaam te maken. Ook de buurtbewoners hebben niets ge merkt. Het is wel toevallig dat de overvaller juist dit echtpaar voor die overval heeft uitgekozen. Venrays politie en recher che hebben onmiddellijk op groot scheepse wijze akties ondernomen, welke tot op heden niet het gewenste re sultaat hebben opgeleverd. De politie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te willen stellen. AMBULANCE BIJ AANRIJDING BETROKKEN Verschillende getuigen bevestigden dat een ambulance uit Horst dinsdag avond op de kruising Zuidsingel-Lang straat-Westsingel zowel de sirene als de lichten gebruikte (optische signalen waardoor een ambulance voorrang krijgt boven verkeerslichten). Die sig nalen werden kennelijk niet gehoord door een Venrayse autobestuurder met gevolg dat een botsing met de ambulan ce ontstond. De ambulance vervoerde een ernstige en 2 licht gewonden van een verkeersongeval te Horst naar het Venrayse ziekenhuis. Nu moest de Venrayse ambulance de verkeersslacht offers overnemen. Ambulance en per sonenauto liepen schade op. DIEFSTAL Een inwoonster deed aangifte van diefstal van haar portemonnee inhou dende enig kleingeld en 2 bankpasjes. De diefstal vond plaats in een snackbar. De eigenaar van een personenauto deed aangifte van diefstal van zijn radio-casette-recorder uit zijn gepar keerde personenauto. Het rechter ach terruitje was verbroken en daardoor was toegang verkregen tot de auto. De schade bedraagt 1200 gulden. LICHT GEWOND Een autobestuurster uit Overloon reed over de Endepoel en raakte daar door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. De auto kwam via de berm tegen een boom tot stilstand. De bestuurster werd licht gewond. Zij kon na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. in oude klederdrachten Kermissen, bruiloften en spinningen (dansbijeenkomsten van jongens en meisjes) waren vóór de veertiger jaren fijne dagen waarop dansliefhebbers zich konden uitleven. Er werd ook stiekum gedanst, omdat de pastoor vond dat het een duivelskunst was. In bedevaart plaatsen mocht zelfs helemaal niet gedanst worden. De trekharmonica of trekbuul was het belangrijkste muziekinstrument dat de dansers begeleidde. Een heel bekende speelman in de twintiger jaren was Helm Hendrix, beter bekend als Vaijers Helm. De mondharmonica werd meer ge bruikt bij spinningen, of tijdens de lange winteravonden. Als er geen muziekinstrument voor-handen was bespeelde men een stofkam met 'n stuk je perkament papier er omheen. Enkele favoriete dansen uit die tijd waren: Scottisch, Duitse polka, mazur ka, veleta en de kruispolka, ook wel de hakken-spits genoemd. De uitvoering van deze dansen verschilde soms van dorp tot dorp, daarom noemde men ze streekdansen. In Nederland bestaat een Folklris- tische Federatie. De groepen die hierbij aangesloten zijn, houden zich uitslui tend bezig met streekdansen. De eisen zijn nogal streng: Ze treden op in autentieke kostuums Men kan zich alleen per paar op geven (jongen/meisje, man/vrouw) Men moet het dialect van de streek kunnen spreken of verstaan De dansbegeleiding mag alleen uit gevoerd worden door het streekge bonden instrument: voor Venray de trek- of mondharmonika. Wij willen in Venray, onder de vleugels van „Veldeke", komen tot de oprichting van een soortgelijk groep. Wie heeft interesse om onze Rooyse dansen opnieuw leven in te blazen? Informeer even of kom langs bij: Ans van der Putten, Tamboerijnstraat 3 Brukske, telefoon 82623. Met nadruk wijzen wij er op. dat de hier bedoelde dansgroep geen „concur rent" zal zijn van de dansgroep „Opanka" of van de Bejaarden dans groep. Deze beide dansgroepen bewe gen zich meer op internationale volks dansen, terwijl hier echte streekdansen beoefend zullen worden. KOE BIJ BOTSING GEDOOD Op de Midden Peelweg liep een koe op de rijbaan. Een vrachtwagenbestuur der uit Mill kon de koe niet ontwijken. Bij de botsing werd de koe, eigendom van een inwoner uit Ysselsteyn, gedood. KOEIEN OP RAILS Venrays politie moest in een der afgelopen nachten weer cowboy spelen, nadat een melding was binnengekomen dat op de spoorlijn tussen de Maashese- weg en Oostrum 7 koeien op het baanvak liepen. Natuurlijk wisten de politiemannen de dieren in een weide te krijgen. De eigenaar kon worden ach terhaald en deze heeft zijn vee weer in een weide in Smakt teruggebracht. ERGERLIJKE VERNIELING Zaterdag te omstreeks kwart voor een plaatste een bromfietser uit Venray zijn bromfiets, merk Zündapp, in de fietsen stalling van de N.S. te Oostrum. Omstreeks 3 uur keerde hij terug en zag dat zijn bromfiets totaal vernield was. Het enige wat niet vernield was bleek het frame en voorwiel te zijn. Voor deze ergerlijke vorm van vandalisme roept de politie de hulp in van getuigen. Zij worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. GEPARKEERDE AUTO BESCHADIGD Vrijdag parkeerde een mevrouw haar auto op het parkeerterrein aan de Julia- nasingel. In het weekend werd die auto niet gebruikt. Maandagmorgen werd ontdekt dat de auto beschadigd was. De schade is vermoedelijk veroorzaakt door een ander motorvoertuig. Getui gen gelieven zich in verbinding te stellen met de politie. POES DOOR BRANDWEER GERED Zaterdag kwam bij de politie een melding binnen dat in de Vivaldistraat al sedert enkele dagen een jong poesje in een boom zat. De politiemannen konden het dier niet uit de boom krijgen wat ze ook probeerden. Zondagmorgen werd de hulp ingeroepen van de brand weer. Toen was de kat weldra op de begane grond en kon het dier aan de eigenaresse worden overhandigd. DADERES DIEFSTAL PLANTEN AANGEHOUDEN Terzake diefstal van planten uit een voortuin aan de Weg in den Bereg, werd door de politie een 50-jarige Venrayse mevrouw aangehouden. De planten werden in beslag genomen. Na onder zoek en verhoor en de mededeling dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd deze mevrouw huiswaarts gezon den. DIEFSTALLEN Door de campingbeheerder werd aangifte gedaan van inbraak in zijn sta caravan aan de Zeilbergseweg. Toegang is waarschijnlijk verkregen door een niet geheel afgesloten raam. Ontvreemd werd een geldbedrag tussen 6 en 7.000 gulden. Uit een vrachauto staande aan de Henri Dunantstraat werd een kleuren televisie ontvreemd. VERNIELINGEN Een inwoner deed aangifte van ver nieling van 15 coniferen, staande aan de Burggraaf. De toppen waren uit die coniferen gesneden. OPENBARE DRONKENSCHAP In het afgelopen weekend werden 2 personen uit Venray ingesloten terzake openbare dronkenschap. Een van hen had moeilijkheden veroorzaakt in de Jeugdsoos te Ysselsteyn. DIEFSTAL FLES DRANK Terzake diefstal van een fles drank uit een slijterij alhier, werd een 28-jarige inwoner uit Boxmeer aangehouden. Na verhoor en mededeling dat procesver baal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. RIJDEN ONDER INVLOED Terzake het rijden onder invloed van alcohol werd een 27-jarige Venrayse be stuurder procesverbaal aangezegd. Dat gebeurde nadat die bestuurder de bekende proeven had ondergaan. INBRAAK De exploitant van een Chinees restau rant op het Brukske deed aangifte van inbraak dan wel insluiting in zijn restau rant. Hoe de daders zijn binnen gekomen kon niet worden vastgesteld. Ontvreemd werden 130 kg. vlees, diverse soorten drank en diverse merken sigaretten. De totale waarde van het gestolene bedraagt 2800,—. BRANDJE Venrays brandweer moest uitrukken voor een bosbrandje aan de Sparren- dreef te Oostrum. Toen de brandweer mannen arriveerden behoefden zij slechts het werk af te maken, want de bemanning van een politieauto was hen voor geweest; zij hadden een begin van borbrand reeds geblust. Late^ toen de brandweer nog ter plekke was, ging het weer aan het branden, nu aan de over kant van de weg. Het vermoeden is gerechtigd dat de branden opzettelijk zijn aangestoken. INBRAAK AUTO J. uit Venlo deed alhier aangifte van diefstal uit zijn aan de Smakterweg ge parkeerde personenauto. Ontvreemd werden een radio-cassetterecorder, 2 boxen en een console met klokken. Totale waarde van het gestolene be draagt 2500 gulden. Vermoedelijk is de dader binnengekomen door met een valse sleutel het linkerportier te openen. TEGEN PAAL Een autobestuurder wilde vanaf de Paterslaan-Oude Oostrumseweg de Ju- lianasingel opdraaien. Hij lette daarbij meer op een fietser die vanaf de Julianasingel de kruisingnaderde, als op de door hem te nemen bocht. Daardoor botste de auto tegen een op het trottoir staande paal. LICHT GEWOND Een motorrijder uit Dalfsen reed over de Midden Peelweg. Tijdens het inhalen kreeg de motor een klapband, waardoor de bestuurder zijn motor niet neer onder controle kon houden. De motor rijder en een 18-jarige duopassagier kwamen ten val. De duopassagier moest voor onderzoek naar het ziekenhuis worden vervoerd. Bij onderzoek aldaar bleken de opgelopen verwondingen mee te vallen en kon hij alsnog naar huis worden vervoerd. DE WIJKRAAD ZUID wenst THEA VERMEULEN uit de Beukenlaan veel succes toe als Nederlands afgevaardigde bij de wereldkampioenschappen Solo Twirlen jr. in Tokio Japan. Thea genoot haar opleiding bij de Amerikaanse docente Shanon Barker en de Helmonds Petra van Kraay. Thea, alsnog wensen we je veel succes I DE WIJKRAAD ZUID. Uit de Lang moest de raad en het publiek wachten op een videovertoning, welke opnamen ter gelegenheid van de Brug feesten waren gemaakt. Schuld daaraan was, dat de raad nog steeds niet heeft geleerd met snelheid te vergaderen en dikwijls langs omwegen vele vragen stelt welke met het te behandelen agenda punt niets te maken hebben. Om de commissie gelegenheid te geven de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden te onderzoeken werd de vergadering geschorst. Die commissie kon niet anders dan mede delen geen bedenkingen te hebben tegen die toelating. Was de gemiddelde leeftijd van de huidige raad 51 jaar, de nieuw benoemde raad is verjongd. De gemiddelde leeftijd is nu 41 jaar. De verordening studiefaciliteiten werd conform het voorstel aanvaard. Lang bleef de raad stilstaan bij de verklaring als bedoeld in de wet geluids hinder. Enkele straten werden als zodanig aangewezen, terwijl van enkele straten was komen vast te staan dat deze de 2450 motorvoertuigen per etmaal niet zullen halen. De heer L. Beterams poogde nog uitvoerig, om ook de Geysterseweg aangewezen te krijgen, als bedoeld in die wet, maar het college en de raad hadden een andere mening. De drie maanden bietencampagne met het daaraan verbonden vrachtvervoer levert te weinig op voor het gehele jaar. De subsidiëring van peuterspeel zalen was een voorstel waaraan jaren lang gewerkt was. Maar de heer L. Beterams was het er niet mee eens. Hij wilde méér, maar daarin kreeg hij geen steun van het college en de raad. Als er in de toekomst aanleiding voor zal zijn om meer te subsidiëren, kan het altijd bij de begrotingsbehandeling veranderd worden. Verschillende raadsleden hadden in eerste instantie moeite met het voor stel de Molenzijweg te reconstrueren en de eigenaren toch niet met een baatbe lasting te belasten. Het was een particu liere weg en deze werd „om niet" aan de gemeente geschonken voor die recon structie. Dat daarmede een precedent geschapen zou worden, zag het college niet zitten. Het voorbereidingsbesluit in het bestemmingsplan voor een woonwagen- lokatie kreeg na veel gepraat toch de medewerking van de raad. Het kampje zal nu ten zuiden van de Cocq van Haaftenstraat worden aangelegd. Wan neer is nog niet te zeggenHet is een zaak van het gewest om serieuze gega digden voor die standplaatsen te zoeken. Als het zover is zal ook een begeleidingscommissie gevormd wor den. In een eerdere speciale bijeen komst had het college afscheid genomen van de zes scheidende raadsleden. De heren drs. Hurenkamp, nestpr G. Rutten, Ad Holl, wethouder Chris- tiaens, J. Aerts en S. Nellen keren niet terug. Nochtans meenden enkele raads leden nü, aan het einde van hun laatste raadsvergadering, woorden van dank te moeten uitspreken. Maar ja, nu was er ook publiek

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11