Venrayse politieberichten tijdens twee weken FLYING FLIES Hondensport junrtRS M.C.C. VENRAY SOFT- EN HONKBAL PEEL EN MAAS Sterke dag voor Ven ray se coureurs BOWLING BOND VENRAY V.C.ROOY I Peter Wilmsen 3e in IMBA in België Peter Wilmsen heeft in het Belgische Weelde een fraaie 3e plaats weten te behalen in de 4e ronde voor het West Europees kampioenschap in de 125 cc klasse. Om het Nederlandse succes kompleet te maken was het Ron Marchal uit Stein die de dagoverwin- ning mee naar huis nam en zich tevens Europees kampioen mocht noemen, omdat hij onbereikbaar voor de concur rentie is geworden. Toon Claessens die in de tussenstand op een 2e plaats stond wist zijn naaste opponenten op ruime afstand te houden en lijkt ook bijna zeker van de 2e plaats in dit kampioenschap. Na het vallen van het starthek voor de le manche waren het vooral de Belgen en Nederlanders die goed voorin zaten met op kop .Scheres, gevolgd door de Belgen v. d. Berg en Volders, Marchal en Claessens. Scheres wist in de eerste ronden een flinke voorsprong op te bouwen op dit zware zandcircuit. Achter de rug van Scheres ontspon zich een gevecht om de 2e plaats tussen Volders, Wilmsen, Marchal en Claessens. Claessens kwam echter halverwege de strijd ten val en viel erg ver terug en besloot zijn krachten te sparen voor de volgende manches. Volders wist zich echter los te maken van Marchal en Wilmsen en werd 2e achter de ongrijpbare Scheres; 3e werd Marchal voor Wilmsen die 4e werd. Regerend kampioen van Lommei uit België kwam met de start ten val en moest als laatste beginnen. Na een sterk gereden wedstrijd wist hij achter zijn landgenoot v. d. Berg een 6e plaats te pakken; 7e werd Geert-Jan Boeijen. De 2e manche was het Marchal die in de beginfase het heft in handen nam, fel op de huid gezeten door Volders, die half koers de leiding zelfs wist over te nemen, maar in de slotfase was het Marchal die na een foutje van Volder als eerste de finishvlag passeerde. Derde werd van Lommei voor de regelmatig rijdende Wilmsen die de hele wedstrijd de 4e plaats bezette. Toon Claessen moest na een slechte start erg veel plaatsen goed maken om nog in de punten te kunnen meedelen. Bijzonder sterk kwam hij uit de achterhoede naar voren en wist nog 6 punten te pakken voor het kampioen schap met een 5e plaats. De 3e manche werd een Nederlandse aangelegenheid, met in de beginfase Scheres en Wilmsen op kop, maar tegen het geweld van Scheres moest Wilmsen in de slotfase toch afhaken om niet door een valpartij zijn 3e plaats in het dagklassement te verliezen. Claessens wist na een sterke en regel matig gereden wedstrijd ziek keurig als 3c te klasseren. Marchal moest in de laatste ronde nog tot het uiterste gaan om zich Volders van het lijf te houden om zodoende de dagoverwinning te pakken. Uitslag dagklassement IMBA 125 cc Weelde: leRon Marchal Ned. 2e Jozef Volders België 3c Peter Wilmsen Ned. 4e Ben Scheres Ned. 6e Geert-Jan Boeijen Ned. 8e Toon Claessens Ned. Tussenstand West Europees kamp.: 1 Ron Marchal Stein (kamp.) 148 p. 2 Toon Claessens Ysselsteyn 101 p. 3 Jozef Volders België 76 p. 4 Ben Scheres St. Joost 70 p. 5 Vic van Lommei België 70 p. 6 Peter Wilmsen Venray 55 p. 13 Geert-Jan Boeijen Berghem 13 p. Tijdens motocrosswedstrijden in Boxmeer wist Bert Hendrix een 4e plaats te bereiken. In de le manche wist Bert na een slechte start een keurige 3e plaats te behalen. De 2e manche verliep minder voorspoedig. Na 2 valpartijen waardoor Bert in de achterhoede verzeild was ge raakt, wist hij toch nog 8e te worden, waardoor hij in het dagklassement een 4e plaats bereikte, Zaterdag 14 augustus: HB Jun. Venray-MULO 14.00 aanwezig 12.30 uur HBAdsp. Ducks-Venray 10.00 vertrek 08.00 uur Rijden: Klomp, Peeters, Kuipers. HB Pup. Venray-Ducks 11.00 (D) aanwezig 10.00 uur SB Jun. Venray-HSCN 11.00 aanwezig 10.00 Zondag 15 augustus: HB Sen. Phantoms-Venray 12.00 vertrek 09.00 uur SB Sen. 1 Venray-Roef 11.00 aanwezig 09.00 uur SB Sen2 Phantoms-Venray 11.00 vertrek 09.00 uur EEN ABONNEMENT WAARD Tijdens de kampioenscross in het Zuidlimburgse Stein werd het een erg slechte dag voor onze coureurs. Peter Wilmsen de leider in de tussenstand voor het Nederlands kam pioenschap kwam in de le manche zwaar ten val maar wist zich nog enigszins te herstellen maar meer als een 20e plaats zat er voor hem niet in, in de le manche. Toon Claessens verging het al niet beter. Na een goede start van Toon zag het er lange tijd naar uit dat een 4e plaats tot de mogelijkheden be hoorde maar ook Toon kwam zwaar ten val en blesseerde zijn enkel waardoor hij nog wel in de 2e manche vertrok maar de wedstrijd niet uitreed vanwege zijn blessure én de wedstrijd van volgende week waarin hij zijn 2e plaats in het IMBA klassement moet verde digen waardoor hij niets wilde forceren. Peter ging ondanks een hoofd en heup öiessure ook van start in de 3e ronde al te rekaMi^HPMtpoiië koppeling waardoor MFMtviel. De dagoverwinning ging naar Mario Oos tendorp, vóór Marchal en van Dooren. Een beker ging er naar Venray. Daar zorgde Hans Tunnissen voor met een 7e plaats wist hij nog juist de laatste beker in de klasse 250cc junioren te pakken na een 7e en 10e plaats in de beide manches. Bert van Well kwam in de beide manches niet verder dan ongeveer de 25e plaats. Bij de 125cc junioren was er ook geen succes voor Peter van Es die in de le manche ten val kwam en later nog kreeg af te rekenen met een afgelopen ketting. In de 2e manche zat er voor hem niet meer in dan een 20e plaats. Tijdens de vrijdagavondcross op het Eurocircuit in Valkenswaard wist Toon Claessens de 2e plaats te behalen door in beide manches 2e te worden. Peter Wilmsen werd na een opstopping na de start van de le manche 24e en in de 2e manche 6e. Jan Bardoel viel in de finale bij de 500cc Junioren uit met materiaal- pech. Stand Nederlands Kampioenschap. 1.T. Boereboom Eindhoven 311 ptn. 2. M. Oostendorp Elzendorp 299 ptn. 3.B.v. Dooren Weert 298 ptn. 4. P. Wilmsen Venray 295 ptn. 20. Toon Claessens Ysselsteyn 48 ptn. Programma Zondag 8 augustus. Weelde Belgie. IMBA 125cc Geldrop 125 cc J un/250 ccPromB Zijspan Junioren Boxmeer 250 cc Senioren Maandag 9 augustus a.s. Vergadering MCC Venray aanvang 20.00 uur bar Dancing VAT 71 BELANGRIJK!11 i.v.m. crossweekend 14-15 augustus Ondanks de kermis werd er in Bergen weer hard gestreden om de punten en bekers. Vier bekers gingen naar rijder van Flying Flies, t.w. Nico Vermeulen met 'n tweede plaats; Pascal Hermsen 'n tweede plaats; Maurice Boom behaalde eveneens een tweede plaats en Nico Jak ops een derde plaats. Algelopen zondag zijn we in Veghel geweest. Op deze wedstrijd wisten zich 13 rijders te plaatsen voor de finale, waarvan er 6 een beker mee naar huis wisten te nemen en wel Freddy de Vries 3e prijs; Kristiaan en Roy Teluy ieder 'n 3e plaats; André Peters 2e prijs. Mark Pelzer le prijs en Nico Jakops een 2e prijs. Jongens allemaal nog proficiat! A.s. zaterdag 14 aug. is er een wedstrijd in Hout-Blerick waar alle leden aan mee mogen doen doen; de plaats is Romeinenweg nabij de Water- meule. Het is tot 12 uur inschrijven en de kosten daarvoor zijn 2,50. De races beginnen om 13.00 uur. Tot ziens op zaterdag 14 augustus a.s. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Aan alle leden van de Bowling Bond Venray: De Algemene Ledenvergadering van Bowling Bond Venray wordt gehouden op maandag 16 augustus a.s. in Bowling Bistro Venray te Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Willen degenen die nog niet hun kontributie voldaan hebben dit zo spoedig mogelijk doen!! De contributie voor seniorleden bedraagt 50,— per jaar. De contributie voor jeugdleden be draagt 25,— per jaar. Het rekening nummer van Bowling Bond Venray is: 14.00.02.360. Indien U niet op tijd Uw contributie betaalt, bent U niet speelgerechtigd in de league. Wij verzoeken de captains van de diverse teams zo spoedig mogelijk te willen doorgeven de samenstelling aan de Bond. Des te sneller "Runnen wij beginnen met de voorbereiding van de huisleagues. Aan alle leden van VC Rooy: De vakantie zit er weer op en vol enthousiasme kan aan de voorbereiding van de competitie begonnen worden. De herenselectie o.l.v. Theo Scholten heeft 't eerste luie zweet er inmiddels al weer uitgewerkt en de damesselectie is door Martin Spee al de bossen inge stuurd. Helaas kan per 16 augustus de sport hal nog niet gebruikt worden. Dit wordt 2 september (misschien iets eerder, maar tel daar maar niet op). Het staat de trainers uiteraard vrij om buiten alvast wat conditie te kweken bij de diverse groepen M.i.v. 16 augustus kunnen wel de buitenzalen te weten Brukske en Groe- newoldt, gebruikt worden. Indeling (onder voorbehoud): 1 Brukske: dinsdag 18.00- 19.30 jeugd; 19.30-21.00 vet. dames (Mieke Beer- kens). Donderdag: 18.00-19.00 dames 3 en 4 of dames 4; 19.00-20.00 Heren 3. Vrijdag: 18.00-20.00 Dames 2 (Geert Janssen). Groenewoldt: woensdag: 21.00-22.30 dames en recreanten (Mia Terwijn). Het trainingsschema voor de sporthal kan volgende week in Peel en Maas verwacht worden. We wensen iedereen een goed en prettig seizoen toe en hopen dat nieuwe trainers en leden zich gauw bij onze vereniging thuisvoclen. Namens 't bestuur, Tiny v. d. Werken Trainingen: deze zijn voor alle cate gorieën op woensdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur op sportpark „DeWieën". Ledenbijeenkomst: deze is op 6 sep tember in Den Boggerd van 18.30 tot 21.00 uur. Wedstrijdagenda: 13 aug. Baan wedstrijden te Willich. Aanvang eerste nummer 17.45 uur. 13 aug. Baanwedstrijden te Roer mond. Sen. en Jun. A/B. 15 aug. 15 km loop te Best. Ronde van Naestenbeste. 20 aug. Blaos Oet stratenloop te Blerick. 22 aug. Kompetitie senioren te Roermond. Op zondag 15 augustus a.s. organi seert tourclub Overloon weer de bevrij- dingsrit. Deze tocht is voor de negende maal uitgezet en voert weer langs de mooiste plekjes van het Brabantse land. De afstanden zijn 25 - 50 en 100 km. De tocht is dit jaar opgezet als vrije tourtocht zodat iedereen gezellig kan meefietsen. Ieder kan voor zichzelf bepalen hoe snel hij fietsen wil. De inschrijving is op zondag 15 augustus van 6.30 tot 8.30 uur bij restaurant de Riet in Overloon. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 p.p., leden N.R.T.U. 6,50. Het is ook mogelijk om in gezinsverband te fietsen. De kosten voor de meefietsende kinderen zijn 5,— per kind. De inschrijfprijzen zijn inclusief een leuke herinnering. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij K. Janssen, tel. 04788-1780, J. van Os, tel. 04788-1612 en B. Janssen, tel. 04788-1622. FIETSER LICHT GEWOND Een 19-jarige jongeman reed met zijn sportfiets over de Langeweg. Toen hij een geparkeerde auto wilde passeren schakelde hij in een andere versnelling en keek bij de handeling naar beneden. Door dat moment van onoplettendheid botste hij tegen de geparkeerde auto op. De auto kreeg een gat in de achterruit en een deuk in het kofferdeksel. De fietser werd licht gewond naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon na daar behandeld te zijn naar huis worden overgebracht. LICHTE SCHADE Het niet juist voor de kruising sloppen door een autobestuurster uit Bladel, op de Langstraat voor de kruising met de Paterslaan, was oor zaak dat een autobestuurder, die de Paterslaan bereed, ondanks uitwijken en remmen niet kon voorkomen dat zijn auto tegen de auto van de dame botste. Het bleef bij materiële schade. Een autobestuurder afkomstig uit Beers wilde op de Stationsweg een voor hem rijdende personenauto uit Venray inhalen, maar op dat moment wilde die bestuurder linksaf de Kruidenlaan inrijden. Nu ontstond er een botsing. Ook hier viel alleen materiële schade te noteren. ZAKKEN GESTOLEN Toen de voordeur van de groenteboetiek open stond, hadden onbevoegden daaruit een pak van 500 papieren zakken gestolen. Later werden die zakken door de kinderen in de struiken teruggevonden. Op zaterdag 14 augustus a.s. gaan de dames en heren veteranen op toernooi naar Grathem. We vertrekken om 16.15 uur bij desporthal. De wedstrijden beginnen om 17.30 uur. De laatste wedstrijd is om 20.13 uur waarna prijsuitreiking en een gezellige avond op het programma staat. (Barbeque en een boerenkapel). Wil iedereen zich thuis al vast de sportkleding aantrekken i.v.m. te wei nig kleedruimtes aan het begin van het toernooi. Na afloop is er ruimte genoeg. Wedstrijdschema: Dames: 17.30 veld 6 Manual-Sittardia/DVO 18.20 veld 6 Fortuna-Manual 19.07 veld 3 Loreal-Manual Heren: 17.55 veld 1 PSVa-Manual 18.20 veld I Old Stars-Manual In de finaleronde worden zeker nog twee wedstrijden gespeeld. Inlichtingen: Liesbeth Altink, 04786- 405; Frans Liebrand 83326. De heren veteranen worden verzocht een wit shirt mee te nemen. Het trainen is ook weer begonnen! TOERNOOI IN HELMOND Op zondag 22 augustus a.s. gaan we met alle teams naar Helmond op toer nooi. Hou deze dag dus vrij. Nadere informatie a.s. donderdag in dit blad en op de trainingsavonden of bij Theo Stuart 04780-88009. P.H.V. BUITEN LUST Op de j.l. gehouden zomerkeuring voor politiehonden, behaalden drie van onze leden een mooi resultaat, t.w.: A. Philipsen 389 punten G. Wilms 421 pnt. certificaat met lof J. Verbruggen 415 pnt. certificaat met lof Heren geleiders nog proficiat met het zeer goede resultaat. tafat-biU dak Kin; 17 augustus a.s. worden de eerste groepen weer op de training verwacht. In het Pivotje dat deze week uitkomt, kun je kijken in welke groep je ingedeeld bent. Trainingsschema: Dinsdag: 18.00- 19.00u. Dames Kadetten 19.00 - 20.00 Jongens aspiranten 20.00 - 21.00 Meisjes junioren 21.00 - 22.00 Dames II 22.00-23.00 Heren II Vrijdag: 18.30-19.30 Mini's 19.30 - 20.30 Jongens junioren 20.30-21.30 Dames I 21.30-22.30 Heren I Wanneer het wedstrijdschema binnen is zullen wij dit zo spoedig mogelijk be kend maken. Wij wensen jullie in dit nieuwe seizoen veel plezier en hopen op veel sportieve hoogtepunten. DIEFSTAL Door verbreking van een deurslot hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot een loods aan de Nieuwhuisweg. Ontvreemd werd een autoradio welke in een gestalde tractor aanwezig was. POGING TOT INBRAAK In de nacht van zaterdag op zon dag heeft men getracht zich toegang te verschaffen tot de gebouwen van het ge meentelijk zwembad. Twee deuren waren door braaksporen beschadigd. Of de daders in hun werk zijn gestoord? Het leek er wel op. SCHADE AAN GEPARKEERDE AUTO'S Zondag omstreeks kwart voor zes reed een personenauto, vanaf de Scheperstraat links de Deken Berden straat in. De bestuurder nam die bocht niet goed, want zijn auto raakte een geparkeerde auto. Die auto schoof door en raakte weer een andere geparkeerde auto. Gevolg: beschadigingen aan drie auto's. De geparkeerde auto's waren van bewoners van de Deken Berden straat. BESTUURDER REED DOOR Zondagavond omstreeks half zeven reed op Bingelkruid in Landweert een personenauto bestuurd door een 68- jarige Venraynaar achteruit. Getuigen zagen dat de achterzijde van de auto tegen een geparkeerde auto botste, waardoor schade aan het portier ont stond. De bejaarde bestuurder reed weg zonder zich om de veroorzaakte schade te bekommeren. De getuigen konden de politie juiste inlichtingen geven en korte tijd later kon de politie de bestuurder aanhouden. Hij ontkende echter met de aanrijding iets te maken te hebben. Ge zien de schadehoogte aan beide voertui gen en mede door de getuigenverklarin gen werd de bestuurder procesverbaal aangezegd terzake het veroorzaken van een aanrijding en het doorrijden na die aanrijding. DRIE GEWONDEN BIJ VECHTPARTIJ Het is nog steeds onduidelijk, wat de oorzaak is geweest, dat bij de vis vijver aan de Wanssumseweg een vecht partij ontstond tussen twee families. Klappen werden over en weer uitgedeeld en drie personen moesten voor behan deling naar het ziekenhuis worden overgebracht. Na behandeling aldaar konden zij naar huis worden vervoerd. De recherche van de Venrayse politie heeft de zaak in onderzoek en hangende dat onderzoek konden ons geen nadere mededelingen worden gedaan. ONGEWENSTE VREEMDELING Venrays politie hield een illegaal in Venray verblijvende Joegoslaaf aan. De man werd woensdagmorgen via Schip hol naar zijn vaderland teruggestuurd. TASJESROOF Een 48 jarige Venrayse dame deed donderdag voor de kermis aangifte van beroving van haar handtas. De dame liep over het trottoir van de Juliana- singel. Achter naderde een bromfiets. Een achter op de bromfiets zit tende persoon griste naar haar handtas maar de dame hield de handtas goed vast.Het hengsel was echter tegen het bruut geweld niet bestand en brak doormidden.Later hebben twee jonge lui zich vrijwillig bij de politie gemeld, als zijnde de daders van deze „roof overval". De jongen (17) en het meisje (15) afkomstig uit Den Haag, kampeer den op een boerderij in onze gemeente. Ze hebben hun daad aan de kamplei ding opgebiecht, die hen aanraadde naar de politie te stappen. De politie heeft de jongelui verhoord en hen een proces-verbaal aangezegd. Daarna konden ze naar hun kamp terug keren. 160 VARKENS VERBRAND Onoplettendheid bij het repareren van het dak van een varkenshok aan de Straat te Merselo was oorzaak dat er brand ontstond. De varkensfokker werd door andere op rookontwikkeling opmerkzaam gemaakt. In totaal waren in zijn hokken 3500 varkens aanwezig. Docr snel en doortastend optreden kon de brand beperkt blijven tot één hok van 160 varkens. Die konden niet meer worden gered en moesten later naar de destructor worden vervoerd. VECHTEN Terzake het vechten op straat werden in de nacht van kermis-maandag op dinsdag twee personen aangehouden, een 21 jarige man uit Venray en een evenoude inwoner uit Sambeek. De man uit Sambeek moest eerst nog een behandeling ondergaan bij de Eerste Hulp van het Venrayse ziekenhuis, voordat hij verhoord kon worden. VERLOREN EN GEVONDEN TRUI Op zaterdag 31 juli tussen half een en een uur werd in de Pr. Bernhardstraat een gele trui verloren. Deze trui werd gevonden door een dame. Zij heeft nog bij een van de buurtbewoners geïnfor meerd of deze trui mogelijk daar thuis hoorde. Toen dit niet het geval bleek te zijn, is zij met de trui weggefietst. De vindster heeft mogelijk door de kennis- drukte vergeten de politie op de hoogte te stellen van haar vondst. Namens de gedupeerde, verzoeken wij haar alsnog kontakt op te willen nemen met de politie. MET LUCHTBUKS GESCHOTEN In de nacht van 4 op 5 augustus werd een inbraakpoging gemeld aan de Laagheidseweg door een 8 tal knapen. De bewoner had met een luchtbuks op de jongens geschoten waarna die knapen aan de haal gingen. Bij aankomst van de politie zouden de jongelui in een maisveld zitten. Op de Laagheidseweg trof de politie- patroulle een 39 jarige inwoner van Meerlo aan, die verklaarde dat de jongens van plan waren zijn paarden uit de weide los te laten. Hij was hen nagelopen met de buks in de handen. Toen de jongens op zijn roepen niet wilde blijven staan had hij op de achterste geschoten, waardoor een 21 jarige knaap zijn rug werd geraakt. De jongens verklaarden echter niet in de weide te zijn geweest. De recherche tracht nu klaarheid te brengen in de zaak DRANK IN BESTUURDERS In de nacht van kermis zondag op maandag werd door de politie een 31 jarige autobestuurder aangetroffen die teveel aan Bachus had geofferd. Die bestuurder moest de bekende proeven ondergaan. Met de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij met een rijverbod huiswaarts gezonden. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Daaravoor zal hij een extra proces verbaal krijgen. Op kermis-maandagmorgen ramde een autobestuurder op de Laagheidse weg 4 bomen. De auto werd daarbij totaal vernield, maar de bestuurder liep geen noemenswaardige verwondingen op. De politie konstateerde alcoholge bruik bij die bestuurder. Hij moest de bekende proeven ondergaan en met de aanzegging van een proces verbaal en een rijverbod werd hij huiswaarts gezonden. DIEFSTALLEN EN INBRAKEN In het kermis weekend alleen al, werden aangiften gedaan van diefstal van 6 fietsen. Deze werden gestolen bij het ziekenhuis, bushalte Zuid-Ooster, Haammakerstraat, Grotestraat, Paters laan en Timmermansweg. Later deden drie eigenaren van fietsen aangiften van diefstal van hun stalen ros. Die waren nu weggehaald aan de Poststraat, Schoolstraat en Hubenhof 4 Siervelgen verdwenen van een auto welke in de Haammakerstraat gepar keerd stond. —Een inwoner van Meerlo-Wanssum deed hier aangifte van diefstal van een ketting-zaag-slijpmachine uit een keet aan de Zuidsingei. Op de Horsterweg verdween wasgoed van een waslijn achter een woning. Men mist een zomercostuum, een zomerjurk en een bikini. Een Oirlose dame deed aangifte van diefstal van een accu van een regeninstallatie met dieselmotor. De dieselmotor stond aan de Wustenweg. De accu was met grof geweld losge trokken waardoor een der polen afbrak De inbraakbeveiliging van het ge meentehuis heeft waarschijnlijk niet gewerkt, want vermoedelijk zijn dieven binnengekomen via een los staand raam van de kantine. Verdwenen waren 48 pakken koffie. —Een bewoner van Het Schuttersveld deed aangifte van diefstal vanuit de kelder van zijn flat. Twintig inmaak- flessen, een keukenkastje en een eiken kapstok waren verdwenen. 4Vlaggen werden weggehaald van een aan de Stationsweg gelegen garage. Ook verdween op de Stationsweg, achter een woning, de daar f* drogen hangende was. Een bewoner van de Monikenstraat deed aangifte van diefstal van de voor zijn woning staande brievenbus. —4 Siervelgen werden van een auto afgehaald, welke geparkeerd stond op de parkeerplaats bij het gemeentehuis. —Een Lottumse autobezitter deed hier aangifte van diefstal door middel van braak vanuit zijn nabij de Brak aan de Leunseweg geparkeerde personenauto. Het rechter voorportier was geforceerd. Ontvreemd werden 1 auto-casette-re- corder en 2 casettebandjes. —Een Tienrayse autobezitter deed hier aangifte van diefstal van een jaloezie van de achterruit van zijn op de Raad huisstraat geparkeerde personenauto. VERNIELINGEN Op de langstraat werd een Heras hekwerk vernield. Op de Merseloseweg werd een daar geparkeerde personenauto flink be schadigd. Spatbord en motorkap waren bekrast. Ontvreemd werden tevens de antenne, de linkerbuitenspiegel, het Mercedesembleem en 4 siervelgen. Bij de LTS werden weer eens twee ruiten van het schoolgebouw vernield. Aangifte werd gedaan van vernielin gen aan de Automatenhal in de Post straat. Beide ruiten van de toegangsdeur waren kapot evenals twee aluminium vensterbanken. Twee inwoners deden aangifte van vernieling van hun personenautos, staande in de Vollebergstraat. Met een scherp voorwerp waren diepe krassen aangebracht in het kofferdeksel en de motorkap. Drie eigenaren deden aangifte van vernielingen aan hun personenautos staande aan de Veltumse Kleffen. Ruitenwissers, antennes en buitenspie gels waren beschadigd. Ook waren krassen op de auto's aangebracht. Ook een personenauto, geparkeerd aan de Oude Oostrumseweg, werd met enkele BOTSINGEN Een bromfietsbestuurder uit Venray verleende op de kruising Lindenstraat - Eikenlaan geen voorrang aan een personenauto uit Holthees. Er ontstond een botsing. De bromfietsbestuurder werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon na onderzoek toch naar huis worden gebracht. Een Venrayse fietser verleende op de kruising Noordsingel - Oostsingel - Nieuwe Maasheseweg geen voorrang aan een personenauto uit Vierlingsbeek. Bij de botsing werd de fietser dusdanig gewond dat hij per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. ONDER INVLOED In de voornacht van zaterdag op zondag reed op de Horsterweg onder Castenray een personenauto rechts van de weg tegen een boom. Volgens de be stuurder kwam dat omdat hij papieren van de grond wilde oprapen. Die be stuurder, een 17-jarige knaap uit Swal- men, bleek onder invloed van alcohol te verkeren en moest de blaas- en bloedproef ondergaan. Zijn medepassa gier werd bij die botsing licht gewond. De auto werd totaal vernield, en was eigendom van de ouders van de bestuur der. Hij had die auto meegenomen terwijl zijn ouders op vakantie waren. De knaap werd met de aanzegging dat de nodige processenverbaal zullen wor den opgemaakt, huiswaarts gezonden. AUTO GEHEEL VERNIELD Zaterdagmorgen kon een autobe stuurster uit Ysselsteyn haar voertuig niet in het juiste spoor houden. Zij geraakte in de wegberm en botste ver volgens tegen een verkeerspaal. Haar auto werd geheel vernield maar zij bekwam geen noemenswaardig letsel. LICHTE SCHADE Te Merselo week een autobestuur der onvoldoende uit. Om een botsing te voorkomen moest een tegemoetkomen de auto uitwijken en kwam daardoor in de berm terecht. Lichte schade was het gevolg. Een autobestuurder afkomstig uit Venray wilde geen gebruik maken van de normale weg een reed tussen de Me- taalweg en Rank Xerox via de berm over het fietspad in een greppel. Daar door werd zijn auto aan de onderzijde beschadigd, terwijl de berm werd omge ploegd. VERNIELINGEN Aan de Veltumse Kleffen kwam een autobezitter tot de ontdekking dat het dak van zijn auto met diepe krassen overdekt was. Een eigenaar van een personen auto, welke hij bij zijn garage aan de Zuidsingel geparkeerd had staan, moest constateren dat de rechter voor- en ach terband waren stuk gestoken. In de nacht van zaterdag op zondag werden opnieuw ergerlijke ver nielingen aan geparkeerde auto's aange bracht. Van een Duitse personenauto welke in de Arkstraat geparkeerd stond was een ruitenwisser afgebroken. Van twee auto's welke in de Nieuwlandstraat geparkeerd stonden waren de antennes afgebroken en de ruitenwissers en buitenspiegels verbogen danwel afge rukt. De politie verzoekt iedereen die kennis draagt van de vernielingen welke de laatste dagen hebben plaats gevon den in de wijk rond de Vredeskerk zich met haar in verbinding te willen stellen. MISHANDELING Zaterdagmiddag sloeg een inwoner zijn buurman in diens garage in zijn ge zicht, omdat hij nog iets met hem te ver effenen had. De buurman liep een dikke neus en een pijnlijk gezicht op. De dader werd aangehouden. Na onder zoek en de mededeling dat procesver baal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. TWEE FIETSENDIEVEN AANGEHOUDEN Vrijdagavond omstreeks 11 uur trof de politie een 15-jarig meisje en een 16-jarige jongen aan, ieder rijdende op een fiets welke geen verlichting voerde. Beiden bekenden die fiets in het centrum van Venray te hebben ont vreemd. Het meisje was tot die diefstal overgegaan omdat ze anders te laat zou thuiskomen; de jongen pleegde die dief stal omdat hij zelf al enkele fietsen kwijt was geraakt door diefstal. Na onder zoek en verhoor en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd het tweetal zonder fiets huiswaarts gezonden. DIEFSTALLEN Een bewoner van de camping „de Berkhorst" te Ysselsteyn, afkomstig van Wieringermeer, deed aangifte van diefstal van een kinderfiets. Te Oirlo werd vanachter een woning aan de Meerloseweg een ronde witte tuintafel ontvreemd. Vrijdag werd in het jachtterrein achter de Metaalweg in de Spurkt een grijskleurige fietsentas ontvreemd. De inhoud was een 25-tal hagelpatronen van het merk Azot en een bruinkleurige pet. De diefstal vond in enkele minuten plaats toen de jager een door hem ge schoten duif ophaalde. Ten nadele van een bewoner van de Pottevenweg te Ysselsteyn werd tus sen donderdg en vrijdag uit een berg ruimte een viertal ruiterzadels, paarden tuig en ruiterattributen ontvreemd. De waarde van het gestolene beloopt in de duizenden guldens. ALCOHOL Een autobestuurder uit Horst werd door de Venrayse politie aangehouden. Geconstateerd werd, dat die bestuurder meer dan de toelaatbare hoeveelheid al cohol had gedronken. Na de gebruike lijke proeven kon de bestuurder met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, huis waarts keren. POGING DIEFSTAL Een Venrayse mevrouw deed aan gifte van een poging tot diefstal c.q. vernieling. Onbevoegden hadden ge tracht bij haar winkel in 't Brukske, met een schroevendraaier de deurschar- nieren te lichten, hetgeen niet is gelukt. Ook waren er sporen dat men getracht heeft een spanjonetsluiting te ontzetten. Die werd wel vernield maar toegang daardoor was ook niet gelukt. In de betreffende winkel is het postagent schap gevestigd.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7