VERKEERSPERIKELEN cor Ondanks verzet van 'Samenwerking' krijgt Veltum zijn wijkcentrum Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING kleurenfilms gratis ontwikkeld tRiml! van de Leupr Joop den Uyl naar Venray VGRLINDGN JUWGUGR Amerikaanse Twirlgroep geeft show in Venray ebberink Wegkruis in reparatie Wees zuinig met water Pannekoekhuis VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1982 Nr. 32 HONDERDENDERDE JAARGANG VOOR U UW DRANKEN PEEL EN MAAS UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 29 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 11,— UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 15,- GRATIS ONTWIKKELEN De gehele maand augustus worden uw U betaalt dus alleen de gelukte foto's. Kleurenfoto's vanaf 65 cL Foto Poststraat 10 - 5801 BC Venray Telefoon 04780-84485 PvdA-lijsttrekker Joop den Uyl komt opdonderdag 19augustus naar Venray. Samen met enkele andere PvdA-toppers komt hij een hele middag op bezoek in Venray, waar hij enkele jaren geleden In den Engel een volle bak trok. In hetzelfde In den Engel wordt het PvdA-gezelschap, verder bestaande uit Joops rechterhand Ien Dales, fraktie- voorzitter Wim Meijer en het Venlose tweede kamerlid Gé Schaapman, ver welkomd door de nestor van de Venrayse PvdA-afdeling Lop Lopper- sum. Het gezelschap, waarbij zich aansluiten onze eigen Venrayse Euro parlementariër Eisso Woltjer en Servaas Huys uit Grubbenvorst, fraktievoorzit- ter Provinciale Staten, wordt op 19 augustus tussen half twee en twee uur verwacht. Het bezoek vindt plaats in het kader van een Limburg-campagne met het oog op de tweede kamerverkiezing op 8 sep tember. Na de begroeting door afdelingsbe stuur en de Venrayse raadsfraktie trekt Joop den Uyl met zijn gevolg de winkelpromenade op. Vervolgens wordt dan een bespreking gevoerd in het Gewestelijk Arbeidsbureau, waarna rond drie uur een bezoek op het pro gramma staat aan de POL-werkplaats aan de Maasheseweg. Rond vier uur trekt het PvdA-gezelschap door de wijk Desselke, waar verschillende huisbezoe ken zullen worden afgelegd. Den Uyl besluit zijn bezoek aan Venray met een persconferentie, die aan het eind van de middag in het Vormingscentrum wordt gehouden. De PvdA-lijsttrekker gaat vervolgens naar Venlo, waar hij 's avonds een spreekbeurt houdt. Voorzitter Wim Meijer van de PvdA- kamerfraktie blijft echter. Na een informele ontmoeting met de Venrayse PvdA-leden trekt hij vanaf ongeveer 19.00 uur de wijk Brukske in, samen met kamerkandidaat Henk Blaauw uit Mook, onze Venrayse man Eisso Woltjer en statenfraktievoorzitter Ser vaas Huys. Om 21.00 uur vindt tot slot een openbare bijeenkomst plaats in het wijkcentrum Brukske, waar Meijer twee korte spreekbeurten verzorgt en er voor belangstellenden volop gelegenheid be staat vragen af te vuren op en in dis cussie te gaan met de PvdA-ers. Meijer spreekt over de sociaal-economische problematiek, de werkloosheid en de kernbewapening. GOUDEN SIERADEN nu l.v.m. de internationale lage goudprijzen AANTREKKELIJKER dan U denkt I bijvoorbeeld: gouden herenmonogramrlng met massieve scheen Incl. graveren 575,- met de lage goudprijs 470,- ST. HUBGRT I VGNRAY Past. Jacobsstr 34 I Grotestraat 2 HELMOND Ameidestraat 18 Op zondag 15 augustus zal de Ame rikaanse Twirlgroep ,,The Sugarettes" uit Missouri een grote show uitvoeren in sporthal ,,De Wetteling" te Venray. Deze groep komt op uitnodiging van D.S.V. Het is voor de derde maal dat D.S.V. een Amerikaanse showband op bezoek krijgt. De groep komt voor drie dagen naar Venray en zal wederom bij gastgezinnen worden ondergebracht. Zaterdag rond het middaguur zullen zij aankomen in 't Trumke en om 15.00 uur worden daar de gastgezinnen verwacht. Na dit officiële gedeelte worden de Amerikanen verdeeld over de gastgezin nen. 's Avonds is er in 't Trumke een discobal georganiseerd; zondagavond brengen zij dan een prachtige show met verschillende groepen, solo's en duo's in 7 verschillende uniformen. Aanvang 20.00 uur. Tussendoor zullen de groepen van D.S.V. ook hun show geven waar zij nationaal kampioen mee werden en de bronzen medaille behaalden op de Europese kampioenschappen. Wij hopen dat er vele mensen uit Venray e.o. naar hun show komen kij ken, het beloont de moeite. Maandag om 14.00 uur moeten zij weer op Schiphol zijn voor de terug tocht naar de U.S.A. De groep is opgericht in januari 1967 en staat onder algehele leiding van de heer Wichmann. De groepsleiding is in handen van Mrs. Sugar Smith. Zij behaalden negen maal het natio naal kampioenschap. Met hun ,,Charly Chaplin" show werden zij in 1976 wereldkampioen. Op 21 en 22 augus tus gaat Thea Vermeulen deelnemen aan de wereldkampioenschappen twir- len in Tokio. Onder leiding van Petra van Kraay heeft zij maandenlang inten sief getraind. Veel succes Thea. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon; 82810 Hoek Marktstraat-Schoolstraat Met een - in een raadzaal ongebrui kelijk - applaus dankten de op de publieke tribune aanwezige Veltum-be- woners de meerderheid van de gemeen teraad voor het wijkgebouw, dat eindelijk in zicht komt. Nadat in het verleden al zoveel te doen is geweest over dit wijkcentrum zag het er tot vóór de raadsvergadering echt naar uit, dat de gemeenteraad zonder slag of stoot het krediet van 315.000,— beschikbaar zou stellen voor de aanzet van een permanent wijkcentrum. Maar tot aller verbazing was het de fractie .Samenwerking", die op het laatste ogenblik roet in het eten trachtte te strooien. Bij monde van de heer A. den Brok gaf deze fractie te kennen het voorstel veertien dagen te willen verdagen omdat zij het eerst nog in de commissie voor financiën behan deld wilde zien; zij van mening was, dat de mogelijke alternatieven niet voldoen de onderzocht waren en dat zij aan de hand van de enquête van weleer wilde nagaan boe groot de behoefte aan het wijkcentrum was. Van alle kanten - en zeker van de kant van wethouder mevr. A. Rutten-Tielen - kreeg de fractie de wind van voren. De andere fracties voelden niets voor ver daging, maar „Samenwerking" hield voet bij stuk. Zelfs na schorsing van de vergadering voor fractieberaad hield zij - met de stem van de heer J. de Bruijn tegen - vast aan het verdagingsvoorstel. De kritiek van PvdA en VVD was niet mals P.v.d.A.-woordvoerder H. Willems wilde bij dit voorstel alleen zijn vreugde uitspreken over het eindelijk tot stand komen van het wijkcentrum in Veltum en verbaasde zich ten zeerste over het standpunt van de fractie „Samenwer king". („Niet de hele fractie", lichtte de heer de Bruijn voorzichtig toe). „Er moet nü komen wat zwart op wit voor ons ligt. Twee weken uitstel verandert daar niets aan. Meer informatie dan wij hier hebben is niet nodig", aldus de heer Willems. „Wij willen ons woord houden", zei de heer L. Janssen (VVD). „De tijd van voorbereiding is al lang genoeg ge weest". De raadsvoorzitter moest de heer Reintjes van de Kerkdorpenfractie uit zijn tent lokken om zijn mening te kennen te geven. „Tegen verdaging, maar we hebben nog wel enkele beden kingen", was zijn antwoord. BESCHAMEND Wethouder mevr. Rutten-Tielen trok bijzonder fel van leer tegen haar dwars liggende fractiegenoten. Zij noemde het beschamend, dat na zoveel jaren praten en het probleem voor zich uitschuiven de fractie „Samenwerking" nog geen besluit wilde nemen. Zij herinnerde er aan, dat in september van het vorig jaar het college van b. en w. en de ambtenaren de opdracht hadden gekre gen van de raad om met een goed onder bouwd voorstel te komen. „Het resultaat van ons huiswerk ligt nu op tafel. Wat kan de commissie financiën er nog aan veranderen? Alle alternatie ven zijn onderzocht en niet haalbaar gebleken. Jarenlang hebben we Veltum op een zijspoor gezet en nu de oplossing haalbaar is in de vorm van een aanzet voor een definitief gebouw, vraagt men verdaging. Ik vind dat beneden peil" aldus mevr. Rutten, die daarbij alle steun kreeg van de raadsvoorzitter. Ook de woordvoerders van de P.v.d.A. en V.V.D. gaven alle steun aan de wethouder en betichtten „Sa menwerking" van woordbreuk en on behoorlijk bestuur. PERDSTAL „Samenwerking" bracht de Perdstal als alternatief op de proppen, maar kreeg van de wethouder te horen, dat deze mogelijkheid al lang was onder zocht. Het gebouw is verhuurd aan Euterpe". Van de voorzitter van de harmonie had zij vernomen, dat men geen plannen heeft deze ruimte te verlaten ofschoon er met name door de jongeren wel bezwaar wordt gemaakt tegen de afgelegen ligging van het gebouw; vooral in de wintermaan den wordt dit bezwaar gevoeld. Zij was ervan overtuigd, dat het bezwaar van de a-centrale ligging zeker ook voor de wijk Veltum zal gelden. Daarom leek de Perdstal geen goed alternatief. EIGEN BIJDRAGE Door de heer Reintjes werd de eigen bijdrage van Veltum in het project in twijfel getrokken en in dit verband her innerde hij aan de moeilijkheden, die men in Oirlo ondervindt bij het bijeenbrengen van een ton voor het gemeenschapshuis In Veltum ligt de zaak echter duidelijk anders, volgens de wethouder. In de totale kosten levert de wijk een bijdrage van 47.000,— bestaande uit #het volledig voor eigen rekening nemen van de inrichting, zowel voor het gebouw als voor de aanleg van verharding (terras) op het buiten terrein. Zij was ervan overtuigd, dat Veltum dit waar kon maken temeer omdat er subsidiemogelijkheden zijn". De be trokkenheid in de wijk is groter dan men denkt", zei zij, „de verantwoor ding daarvoor ligt geheel bij de wijkver- eniging". NIET GEKOZEN „De wijkraad in Veltum is niet gekozen" speelde de heer den Brok zijn laatste troef uit. Brukske is een homogene woonwijk met een gekozen wijkraad, maar Veltum bestaat uit verschillende wijkgedeelten. De enquête liet volgens hem een fifty-fifty-resultaat zien. In geweten voel ik mij verplicht tegen te stemmen". Mevr. Rutten was het eens met de heer den Brok over het verschil tussen de wijken Brukske en Veltum, maar zij bleef geloven in de aktiviteiten van de wijkvereniging Veltum. Ook de bestaande twijfels over de exploitatie wogen voor haar niet zo zwaar. „Ik ben er van overtuigd, dat Veltum het met de exploitatie zal redden. De groep, die de zaak heeft voorbereid, is enthousiast genoeg en men weet, dat men niet bij de gemeente behoeft aan te kloppen als er een tekort is. Dat is een zaak voor Veltum". Voordat het voorstel in stemming werd gebracht haastten de heren J, Truijen en J. Poels zich om een stem verklaring af te leggen. „Het besluit op dit moment, terwijl allerwege bezuinigd moet worden is niet in het belang van Venray", zei de heer Poels om zijn tegenstemmen te verdui delijken. Met de stemmen van een verdeelde Samenwerkingsfractie tegen werd het voorstel tenslotte aangenomen. Veltum krijgt zijn wijkcentrum en het applaus op de tribune bewees de dankbaarheid van de Veltum-bewoners. 9 JAAR EN 3 MAANDEN Tijdens het vragenuurtje had Mare Schapendonk, de voorzitter van de wijkvereniging Veltum er uiteraard behoefte aan een woordje te zeggen. Bijna viel hij uit de toon in zijn kritiek op „Samenwerking". Maar hij beheers te zich om de feeststemming van Veltum niet te bederven. „Ik vind de opstelling van „Samenwerking" beneden alle peil", drukte hij zich eufemistisch uit. Na negen jaar en drie maanden vechten voor een eigen wijkcentrum kan het gebouw er dan eindelijk komen. Hiervoor dankte hij de wethouder Rutten en de voorstemmers. „Met dezelfde strijdlust zullen we ons gebouw gaan runnen, want we weten, dat de hele wijk achter ons staat". Als blijk van waardering voor de oprechtheid "van wethouder Rutten vroeg hij haar straks het gebouw te openen. Het allerlaatste woord was aan de heer Den Brok. Hij toonde zich een goede verliezer en feliciteerde de heer Schapendonk met het resultaat van deze avond. „Maar ik had mijn redenen om tegen te zijn en daar schaam ik mij niet voor", aldus de heer Den Brok. FIETSPAD OIRLO-OOSTRUM Zoals bekend is de gemeente van plan langs de Oirloseweg, komende vanaf Oirlo aan de linker kant van de weg, een fietspad aan te leggen. Omdat de aansluiting van dit nieuwe fietspad op de reeds bestaande fietspaden langs de Henri Dunantstraat nogal wat techni sche problemen met zich zou brengen, werd in een vorige vergadering van de Commissie voor Verkeer voorgesteld, dit nieuwe fietspad een vijftigtal meters vóór de Henri Dunantstraat schuin over de Oirloseweg te leiden en daar te doen beëindigen. Uit Oostrum kwam al gauw een alternatief plan, dat j.l. dinsdag in de commissie-vergadering nog eens naar voren werd gebracht. Men stelt in het plan voor, het fietspad aan de linker kant van de weg te houden, tot en met de Henri Dunantstraat, en eerst dan schuin over de Oirloseweg naar de rechtse kant van de weg te leiden. Het nieuwe fietspad zou dan aansluiting geven op de beide fietspaden langs de Henri Dunantstraat, waar het overige verkeer toch moet stoppen voor de nadering van een voorrangskruising. Niet helemaal duidelijk werd, hoe de fietsers, komende vanuit de stations fietsenstalling, nu het fietspad moeten bereiken. Evenmin of de fietsers van Oirlo zich aan de voorschriften zullen houden en niet „zomaar eventjes" de weg zullen oversteken om het station te bereiken. Mogelijk dat een combinatie van de twee plannen, dus één oversteek 50 meter vóór het station en één bij het station de gevraagde oplossing zal geven. De verkeersdeskundigen zullen zich over de voorstellen gaan buigen. Uit de commissie kwam wel de op merking dat men bij de aanleg van het fietspad de 4 vlierbomen tussen het viaduct en de Henri Dunantstraat diende te sparen. RIJKSWEG 73 Vanwege de bezuinigingsmaatregelen van de regering is de verwezenlijking van Rijksweg 73 op losse schroeven komen te staan. Venray heeft er mét de gemeenten Boxmeer en Vierlingsbeek bij de minister op aangedrongen om toch zeker het trajekt Venray-Boxmeer niet in de ijskast te zetten, maar zo spoedig mogelijk vanuit de Provincie ter hand te nemen. Ook vanuit Venlo en vanuit de Pro vincie is aangedrongen op verwezenlij king van deze rijksweg, met name het trajekt Blerick-Venray-Boxmeer. Ven ray kan dat natuurlijk van harte onderschrijven. Maar toch schuilt bij deze affaire een addertje onder het gras. Wat gebeurt er namelijk als de minister het trajekt Venray-Boxmeer alsnog toestaat? Dan is te verwachten, dat die nieuwe weg méér verkeer zal aantrekken; dat de verkeersintensiteit over de bestaande provinciale weg Venlo-Horst-Venray zal toenemen. Maar dót zal dan ook betekenen, dat de geluidsoverlast voor een gedeelte van de woonwijk Brukske zal toenemen. Dón zullen daar maatregelen getroffen moe ten worden. En wie zal dat betalen? Hoewel de gemeentelijke prioriteiteit uitgaat naar een nieuwe weg naar Boxmeer, kan men feitelijk ook niet zonder een verbrede provinciale weg richting Venlo, al was het alleen al om de geluidsoverlast binnen de perken te kunnen houden SNELHEIDSBEPERKING Op de Nieuwe Maasheseweg (tussen Noordsingel en Inalfa) geldt thans nog een maximale snelheid van 70 km. De gemeente is voornemens die maximum snelheid te verlagen tot 50 km. Snel heidsvermindering betekent namelijk ook vermindering van het verkeersge luid, en dus minder geluidsoverlast voor de bewoners langs deze weg in het plan Landweert en straks in het tegenover liggend plan Burggraaf. Ook is het zo, dat straks de bewoners uit het plan Burggraaf voor hun eerste levensbehoeften, voor hun scholen en voor het gezondheidscentrum op de voorzieningen in Landweert zijn aange wezen. Meer dan ooit zal het publiek dan de Nieuwe Maasheseweg gaan over steken. En ook dat rechtvaardigt de voorgestelde snelheidsvermindering. STADSVERVOER Wethouder Loonen had weinig ver trouwen in het beroep dat de gemeente heeft ingesteld tegen de dienstregeling van de Zuid Ooster in onze gemeente in het bijzonder tegen de zogenaamde stadsdienst. Zoals bekend heeft destijds de gemeente in samenwerking met de Zuid-Ooster en de Rijks Verkeer Inspectie een ontwerp-dienstregeling sa mengesteld. Later bleek dat de RVI zich daarvan distancieerde, met als gevolg dat er een dienstregeling uit de bus is gekomen waar niemand tevreden mee is. Brukske, waar relatief veel buspassa giers zouden zijn, wordt slecht bediend. Landweert, waar praktisch geen ge bruik wordt gemaakt van het openbaar vervoer krijgt wel een aantal Dussen ae wijk ingestuurd „Door het minder gebruik van de bussen zouden we straks best nog eens minder bussen ter beschikking kunnen krijgen" zo vreesde de wethouder. Behalve de gemeente hebben ook vele tientallen particulieren bij de minister geprotesteerd tegen de gang van zaken bij het Venrayse stadsvervoer. Het commissielid de heer Grol, ad viseerde b. en w. de minister op zijn vingers te tikken. Bij vragen in de Tweede Kamer over deze kwestie antwoordde hij namelijk, dat het andere plan 100.000,extra zou kos ten en dat is beslist niet waar. Bij de samenstelling van die dienstregeling is men er van uit gegaan dat deze geen cent duurder mocht zijn. En daar heeft men zich aan gehouden GEEN OVERSTEEKPLAATS Omdat het niet goed mogelijk was, op de rondweg Brukske, nabij de Polkastraat, een oversteekplaats te maken, vooral voor de schooljeugd, dacht de gemeente aan begeleiding door verkeersbrigadiers. Natuurlijk alleen op de uren dat de schoolkinderen hier in derdaad oversteken. De gemeente vroeg de medewerking van de oudercommissie, van de scholen Flierefluit en Foekepot en plaatste een oproep in het wijkblaadje om vrijwilli gers als verkeersbrigadiers. Nu is gebleken, dat noch de Flierefluit, noch het oudercomité be hoefte had aan begeleiding van overste kende kinderen. De Foekepot vergat helemaal de gemeentelijke brief te be antwoorden en op de oproep in het wijkblaadje reageerde geen mens... Wethouder Loonen toonde zich teleurgesteld dat deze verkeersveilige plannen van de gemeente geen weer klank hadden gevonden. OVERPAD In de commissie voor verkeer kwam het z.g. overpad bij het N.S.-station in Oostrum ter sprake. Door de aanleg van. dit pad zouden de bewoners van Oostrum-Zuid gemakke lijker op hel station kunnen komen, zonder de omweg via de Mgr. Hanssen- straat/Stationsweg behoeven te maken. Reeds eerder hadden de N.S. dit verzoek afgewezen, omdat ter plaatse een inhaalspoor ligt. Het aanbrengen van voorzieningen bleek voor de N.S. uit oogpunt van exploitatie onaan vaardbaar. In september 1981 hebben b. en w. de Nederlandse Spoorwegen er aan herinnerd, dat bij de stations Boxmeer en Cuijk wèl een achter-ont sluiting is gerealiseerd door middel van een overpad over het inhaalspoor. Volgens het college zou deze situatie uit oogpunt van exploitatie ook in Oostrum kunnen worden gerealiseerd. Omdat de N.S. op deze brief nog niet hebben ge antwoord, heeft het gemeentebestuur onlangs op beantwoording van de brief aangedrongen. Tijdens de vergadering merkte mevr. Poels-Peters op geen voorstandster te zijn van een dergelijk overpad, omdat er volgens haar te weinig mensen in Oostrum-zuid wonen. Bovendien vrees de zij, dat het overpad een funktie van „sluipweg" zou krijgen voor wielrijders uit Oostrum in de richting Henri Dunantstraat. Ook hierdoor zouden gevaarlijke situaties op de Oirloseweg en de Henri Dunantstraat ontstaan. De commissie was echter in vorige vergaderingen wel voorstander van een overpad, aldus constateerde de heer Grol. VAN ALLERLEI Op het industrieterrein Smakter- heide wordt tegenwoordig nogal wat afgecrost met auto's. Daardoor wordt schade aangericht aan hekwerken en bermen. Verzocht werd om daar de politie met straffe hand te laten optreden. In hetzelfde gebied, bij de Energieweg en de Microstraat is een doodlopende weg, die niet als zodanig staat aangegeven. Het gevolg is dat veel (zwaar) verkeer die weg inrijdt en later moet keren of terugrijden. Dat heeft al verschillende keren schade berokkend aan een bestaande particuliere afraste ring. Om schade in de toekomst te voor komen moet er een bord „doodlopende weg" geplaatst worden. Op de gemeentelijke wegwijzers (gele bordjes met zwarte letters) ont breekt de aanduiding „Schuttersveld". De commissie voor verkeer vond het wenselijk deze aanduiding hier en daar aan te brengen. Wethouder Loonen beloofde eerst eens te laten nagaan waarom die aan duiding achterwege is gebleven. Het is per slot van rekening ook weer niet de bedoeling dat passerende verkeersdeel nemers minuten-werk hebben om al die aanduidingen te lezen Hoge hagen belemmeren op veel plaatsen weer het uitzicht voor het verkeer. Dat is levensgevaarlijk. Zeker als straks de jeugd weer naar school gaat. Moeten er eerst ernstige ongeval len gebeuren? Volgens de Politie-ver- (vervoig op pag. 3, eerste kolom onder) Het wegkruis nabij de Veltumse Kapel is door de Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray in repara tie genomen. Het houten corpus, min stens 100 jaar oud, maar volgens insiders zelfs vele honderden jaren, blijkt uit fraai grenenhout gesneden te zijn. Nu de vele lagen verf zorgvuldig verwijderd zijn blijft een zeer mooi beeld over. Vijftien jaar geleden werd het corpus voor de laatste keer geverfd in de olieverf gezet en met zilverzand besproeid, zodat de idee van een betonnen kruis ontstond. Het houten corpus was op verschil lende plaatsen aan het rotten, zoals de voeten en de aansluitingen van de armen. Veldeke zorgt voor een zorgvul dige restauratie en zal dan van het beeld een mal maken waarmee een nieuw betonnen corpus gegoten zal worden. Dat betonnen corpus wordt aan een nieuw kruishout bevestigd en op de oude plaats neergezet. Het houten cor pus zal vervolgens in de natuurlijke kleuren beschilderd worden en met het oude kruishout in de Veltumse kapel ge plaatst worden. Stationsweg 7b Venray Tel. 04780-85958 Afnemers van water van de Waterlei ding Maatschappij Limburg, die in gebieden wonen aan het einde van het distributienet hebben in deze droge periode erg weinig waterdruk. Zij raken daardoor in de problemen zowel bij huishoudelijk als bedrijfsmatig gebruik van drinkwater. Grote hinder wordt met name onder vonden in Ysselsteyn aan het einde van de Timmermannsweg, Paardenkopweg en Moosdijk. Ernstige hinder onder vindt men b.v. bij het schoonmaken van melkleidingen, wanneer er geen druk op de watertoevoer staat. Een en ander is het gevolg van te weinig capaciteit van het pompstation Breevennen. Het euvel kan pas worden opgelost wanneer het pompstation in Grubbenvorst (Californië) gaat funktio- neren. Ook als er weer voldoende regen is gevallen kan „Breevennen" weer voor voldoende water zorgen. Maar intussen zit men aan het einde van het distributienet met te weinig water. Omdat in de gemeente Venray geen sproeiverbod geldt kan men slechts een beroep doen op medewerking van alle watergebruikers vooral zuinig te zoijn met water. Öp de eerste plaats wordt men verzocht tussen 17.00 en 21.00 uur niet de tuin te sproeien. Daarnaast wordt men verzocht op vrijdag, zaterdag en maandag het sproeien geheel achter wege te laten en het watergebruik zoveel mogelijk te beperken. De mensen aan het einde van het distributienet zullen u dankbaar zijn voor uw medewerking. RESTAURANT DE HERBERG

Peel en Maas | 1982 | | pagina 1