Binnenkort start in Venray weer'n nieuwe V.O.S. cursus w VAMOS A VER TESTMATCH KERKELIJKE DIENSTEN ZIEKENOMROEP Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Vredeskerk Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Jehovah's Getuigen Meuleweifeest in Geysteren op 14 en 15 august. Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt INFO VOOR OUDEREN CURSUS AFSLANKEN VGRUNDGN JUWGLIGR Programma van de Venrayse Omroep Stichting VAN 14 TOT EN MET 21 AUGUSTUS Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Duykers-Philipsen en Zoon Pieter Petronella Barents-Flin- senberg Johannes Willems Arnold Janssen en Johanna Huijbers. Zondag: Maria Tenhemelopneming hoogfeest. 8.00 leesmis, int. Pierre en Grada Gooren; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Herman Ebberink Piet Janssen en overl. fam. Petronella Peeters-Franssen (buurt); 11.00 neder landse hoogmis, int. Martinus van Veg- chel (buurtver. St. Jozef) Piet Terwijn Jan Huisman (buurtver. St. Jozef) Maria Sikes-Nillessen (buurt). Maandag: 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 Jan Aerts Magriet Roux. Dinsdag: 9.00 Piet Gerrits; 19.00 Nelly de Bruyn-v. d. Voort Johan Verhaegen en overl. fam. Woensdag: 8.45 Opening van het schooljaar van de Scholengemeenschap Jerusalem overl. fam. Jonkers-CIaes- sens; 19.00 ouders van Kessel-Versleijen en zoon Jan overl. fam. Wismans zus Hoevenaars-JansBeken. Donderdag: 9.00 Gerardus Direks en Agustina Jenniskens; 15.00 Huwelijks sluiting Els Smits en Huub Arts. Vrijdag: H. Bernardus, abt en kerkleraar. 9.00 Louisa Messemaeckers 14.00 Huwelijkssluiting Annemie Maas en Martin Custers; 19.00 overl. fam. JansBeken-Haenen en zoon Arnold Sraar Spee. Zaterdag: H. Pius X, paus. 9.00 Annemarie Saes; 15.00 40-jarig huwe lijksfeest Custers-Luykx; 17.00 25-jarig huwelijksfeest Philipsen-Joosten; 19.00 Frans de Vocht (Tuinstraat) ouders Sikes-Nelissen Martinus van de Ven en overl. fam. v. d. Ven-Willems. Mededelingen: - Woensdag is de H. Mis NIET om 9.00 uur maar om 8.45 uur in ver band met de opening van het nieuwe schooljaar van de Scholengemeen schap Jerusalem. Huwelijksafkondiging: Els Smits en Huub Arts Annemie Maas en Mar tin Custers (Oostrum). Akolieten: Zaterdag: 19.00 Tom Kengen en Berti Bouten, lezer: W. Bistervels. Zondag: 8.00 Leon Stoffels en Erik Wekking, lezer: A. Noyens; 9.30 lernadette Corzilius en Mare Linskens; 11.00 Wilbert van Waayenburg en Wiljan Wilms, lezer: T. Verbeek. Zaterdag 14 aug.: 18.30 Avondmis (volkszang), int. Ed Bertijn. Misdie naars: Bas Dirkx en Gert Jan Wismans. Zondag 15 aug. Maria Tenhemelop neming. 9.30 Hoogmis (meerst. koor zang), int. overl. Peter Mans. Misdie naars: Hans Hebben en Harm v. d. Bosch. Kollekte is bestemd voor de MIVA. Door de week iedere dag avondmis ïom 18.30 behalve woensdag. Zondag 15 augustus: Feest van de 'enhemelopneming van Maria. H. Mis- en:9.00; hoogmis 10.15 gezongen door )rescendo; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de fzinncn van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te Hechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Louis Linders en choonzoon Theo (v.w. kinderen en Zinkinderen) Zondag: 9.00 Martinus Veldhuizen oor de parochie; 10.15 Theis Swaters ,w. Crescendo) echtpaar Custers- 'ergeer t.e.v. Moeder Maria; 11.45 iertruda Janssen-Kelders (v.w. buurt); 8.00 tot zekere intentie. Maandag: 8.00 Jo en Piet Janssen; f9.00 Zuster Edgarda van den Akker. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Piet Janssen (v.w. kaartclub). Woensdag: 8.00 overl. ouders Akker- iians-Timmermans; 19.00 overl. ouders enneskens-Deenen uit dankbaarheid. Donderdag: 8.00 Antoon Luijpers; 9.00 Gertruda Janssen-Kelders (v.w. luurt). Vrijdag: 8.00 overl. fam. Ambrosius; 9.00 gezinsmis, Harrie Janssen. Zaterdag: 8.00 Jozef Linders en werl. fam. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Eric Arts en Hans ferstjens. Zondag: 9.00 Ricky Douwes en Peter choenmaekers; 10.15 Geert Claes en i'illy v. d. Bekerom; 11.45 Leo en ohan Pouwels; 18.00 Peter en Marlijn melt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 lartin Leenders. Dinsdag en donderdag: 19.00 André asten. Zondag 15 augustus a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan le Westsingel en om elf uur in de Her- 'ormde Kerk aan de Maasweg te Jlitterswijck. Predikant is Mevr. Ds. - Muntinga uit Delden. Extra-kollekten voor het onder- houdsfonds van de kerk te Blitterswijck de diakonie. Tijdens de dienst in Venray kinder werk en -oppas. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. ouders van Ool-Lucassen. In deze H. Mis zingen we samen met het dames koor Venrode Marialiederen. Zondag: Maria Tenhemelopneming. 8.00 overl. Piet Philipsen, Nout Cre- mers en Tiny Philipsen; 9.00 overl. opa Heezen Leo Cortenbach (buurtver. St. Jozef); 10.00 Hoogmis voor overl. Piet Swinkels overl. ouders Kusters-Ewalts overl. Rombout Appels Pastoor Geerits. Het mannenkoor zingt de gre goriaanse gezangen van dit Mariafeest. 11.30 overl. Herman Zegers en Theo dora Zegers-van der Schans overl. Thijs van de Waeter; 18.30 overl. Huberta Jansen-Hendriks en fam. en tot bijzondere intentie. Maandag: Stefanus van Hongarije. 8.00 voor Pastoor Geerits; 19.00 overl. André Hoppenbrouwer. Dinsdag: 8.00 Pastoor Geerits (na mens de buren); 9.00 Openingsmis van het Boschveldcollege; 19.00 overl. ouders Linders-van Herpen. Woensdag: 8.00 tot zekere intentie; 19.00 voor Pastoor Geerits (V-J) voor overl. Maria van den Heuvel-Wismans. Donderdag: H. Johannes Eudes. 8.00 overl. Dina Linders; 19.00 overl. Leo Cortenbach (buurtver. St. Jozef) overl. Leo Janssen en zonen Piet en Gerrit. Vrijdag: H. Bernardus. 8.00 overl. Maria Derks; 19.00 overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens. Zaterdag: H. Pius X. 8.00 voor Pas toor Geerits; 19.00 overl. fam. van Dijck-Driessen overl. ouders Linders- van Herpen overl. ouders Knechten- Bosman. Mededeling: Onder de Mis van 11.30 uur: Kinder crèche o.l.v. Brigitte Leenaerts. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.00 T. Franken. O. Geurts; 9.00 S. Rongen, B. Verstegen; 10.00 R. Beerkens, S. Fijneman, M. Fijneman; 11.30 P. van Weert, J. Dommeck; 18.30 G. Krijnen, F. Vercauteren. Maandag, disndag, woensdag: 8.00 S. Achten, A. Hermans; 19.00 R Dui venvoorde, U. van Weert. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 E. Smits, F. Linskens; 19.00 J. Coméio R. Poels. Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters overl. familie de Hoog-Muy- res/Thei Camps. Zondag: Feest van Maria ten Hemel opneming. 8.30 gest. jaard. Theo Vervuurt; 10.00 Broeder Drabbels overl. ouders v. d. Hoogenhof-Spreeu- wenberg (Koor van Geijsteren). Maandag: 9.00 Broeder Drabbels. Dinsdag: 9.00 Toon Janssen. Woensdag: 9.00 Pierre Vandevenne. Donderdag: 9.00 Jan Kessels. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Bert Daniels en overl. Familie Hendrina Houwen-Ja cobs Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen Maria Maas-Martens. Misdienaars beurten: Zaterdag: 19.00 Harm van Huet, Bram Linskens, Sander Martens, Wil bert Kusters. Zondag: 8.30 Coen Litjens, Bas Ku- nen, Ronny Reijnders, Ronald Hoex; 10.00 Misdienaars van Geijsteren. Processie Geijsteren Zondag 15 augustus komt Geijsteren op bedevaart naar Oostrum. Het zang koor van Geijsteren zal de Hoogmis van 10.00 opluisteren en pastoor Peters zal in deze dienst voorgaan. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), Leonie Philipsen-Verdellen (maandd.) Frans Baten Willem Michels en Wilhelmina van Osch Johannes Wilhelmus van Dijk. Zondag: 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.00 Hoogmis, Antonetta Peters-Geurts (jaard.) st. Karei Hesen en Anna Gertruda Heijligers Sjaak Lemmen (jaard.). Dinsdag: 14.00 pl. gez. H. Mis b.g.v. Gouden Bruiloftsfeest echtpaar Noo- yen-van Rhee. Woensdag: 8.00 H. Mis tot bijzon dere intentie (C). Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (O.). Vrijdag: 8.00 H. Mis tot bijzondere intentie (L.). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis st. Martien Dinghs en Gertruda Cox. NOTICIAS REL1GIOSAS El domingo próximo, el dia 15. de agosto solemnidad de la Asunción de Nuestra Seflora: a las once y cuarto Misa solemne en nuestra capilla, Overloonseweg 2 en Venray. Después de la Misa Reunión con un cafelito en la salita del convento. El dia 30 de julio ha nacido el tercer hijo de Julión y Angelines Martinez: Rubén. Felicida- des! Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sèbado próximo el dia 14 de agosto, a las cinco de la tarde, en nuestro Centro primera reunión des pués de las vacaciones de todos los Espaftoles de Venray. Es una reunión general y la junta directiva espera poder saludar a todos, sin excepción! Hasta la vista! Feest van Maria ten Hemelopneming. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bou ten Ism. v. Otto Stevens Ism. v. Jo hanna van Kempen-Lochtens. Zondag: 8.00 maandd. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Mar tens lsm. tot bijz. intentie (P); 10.00 gest. jrd. v. To Duijkers-Tacken jrd. v. Maria Loonen-Scheffers hgm. uit dankbaarheid (R); 11.15 lsm. v. José Timmermans, Jacq Vervuurt en overl. fam. lsm. v. Sjang Heesen. Maandag: 19.00 lsm. v. Antoon Ver- heijen lsm. v. Martin Jenniskens. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Elisabeth v. Nieuwenhoven-Weekers en Frans van Bavel lsm. v. Maria Achten-van Dijck en overl. ouders. Woensdag: 14.00 huwelijk Janssen- Janssen. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. Petro nella Asselberghs. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Gerrit Camps en Albert Beerkens lsm. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck. Misdienaar: 19.00 John Cornelissen. Akolieten: za R. Kuenen en John Cornelissen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 E. Kanters, E. Holtackers en S. Peeters. Huwelijksafk.: Wim Tielen (Casten- ray) en Jeanne Timmermans; Leo Janssen (Horst) en Mia Janssen. Gedoopt: Jeroen Clermonts. Zaterdag; 19.00 1. H. Mis v. Toon Hendriks nms. de buurt; 2. maandd. v. Theodora Verheyen; 3. maandd. v. Anna Janssen-Spreeuwenberg; 4. V. Pieter Verheyen en Maria Litjens; 5. H. Mis v. Jacobus Janssen. Zondag: Feest van Maria Tenhemel opneming. 8.00 H. Mis voor overl. fam. Arts-Heidens; 10.00 1. maandd. v. Jos Arts; 2. H. Mis v. overl. fam. Peters- Michels; 11.30 H. Mis voor overl. parochianen van aug. 1981 tot aug. 1982. Maandag: 19.00 1. H. Mis t.i.v. fam. Philipsen t.e.v. O.L. Vrouw en de H. Gerardus; 2. H. Mis v. overl. fam. Mulders-Maessen en voor een bijzonde re intentie; 3. H. Mis v. Hendrika Vullings-Janssen en Gerardus Vullings. Dinsdag: 8.00 1. H. Mis v. Marian van Haperen; 2. maandd. v. Jan Jeurissen. Woensdag: 8.00 H. Mis v. Jan Hendriks. Donderdag: 8.00 H. Mis v. overl. ouders Claessens-van Megen en dochter Maria. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis v. overl. fam. Geuts-van Dijck; 2. H. Mis v. overl. fam. Flinsenberg-Arts. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor overl. fam. Verhoeven-Arts en Thijssen-Ver- hoeven; 2. maandd. v. Margriet van den Berg-Spreeuwenberg; 3. maandd. v. Willem Janssen. Misdienaars: zaterdag 19.00 Bart Marcellis en Roel Emonts. Zondag: 8.30 Rob Strijbos en 10.00 Mare Sijbers en 11.30 Patrick Marcellis en Peter Michels. Zaterdag 14 aug.: 7 uur jgt. Jo Jacobs. Zondag 15 aug.: feest van ten Hemel Opneming van Maria. 10.00 Harry Versteegen (Haag) v.w. neven en nichten; 11.30 uit dankbaarheid. Maandag: feest van H. Stefanus van Hongarije. 8.30 voor Peter Pubben. Dinsdag: H. Hyacinthus. 8.30 Petro nella van Rijswijck. Woensdag: feest van H. Helena. 8.30 tot speciale intentie (D. R.). Donderdag: feest van H. Johannes Eudes. 8.30 Martien v. d. Zanden. Vrijdag: feest van H. Bernardus. 8.30 fam. v. d. Hogenhof-van Rijswijck uit dankbaarheid. Zaterdag: feest van H. Paus Pius X. 7 uur jgt. Martinus Janssen en Marijke Michels. Misdienaars: zondag 10.00 en zater dag 7 uur Leon Voesten en William Arts; 11.30 Susan van Kruijssen en Saskia Arts. Kollektanten: zaterdag 7 uur F. Hendrix; zondag 10.00 G. Ewals; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken 19 aug.: Mevr. van Hoof-Thijssen, Straat; Mevr. Zwit- serlood, Straat. N.B. Zondag 22 aug. kollekte voor de Mi va. Zaterdag: 19.00 voor welslagen ope ratie. Zondag: 10 uur Ten Hemelopneming van Maria. H. Mis voor Henk Nabuurs. Maandag: 8 uur t.i.v. fam. v. d. Heu vel. Dinsdag: 8 uur t.i.v. M. Janssen. Woensdag: 8 uur t.i.v. fam. Mars man. Donderdag: 8 uur t.i.v. fam. Bloe men. Vrijdag: 8 uur t.i.v. fam. Claessens- v. d. Wijer. Zaterdag: 19 uur voor de parochie. Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een openbare bijbeltoe spraak met als thema „Onder vervol ging staande blijven" in onze konink rijkszaal aan Henri Dunantstraat. Tijd: 15 aug., 10 uur v.m. Geen Kollekte. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehete dag geopend In het weekend van 14 en 15 augustus organiseert joekskapel „Kei der neve" wederom het inmiddels traditioneel geworden „Meuleweifiëst". Dit feest vindt net zoals in de voor gaande jaren plaats in de wei bij de watermolen van Geysteren, gelegen aan de St. Wilbertsweg te Geysteren. Het bijzondere aan dit feest is dat het zich helemaal in de buitenlucht afspeelt. De zaterdagavond is in het verleden altijd zeer gezellig geweest wat voor een groot gedeelte te danken is aan de toch wel bijzondsere entourage zoals de ver lichte watermolen en de diverse kamp vuren die er ontstoken worden. Dit jaar zullen de „Lustige Freunde" uit Beringe de bezoekers op zaterdag avond laten genieten van een goed stukje muziek. Tevens zal er de gelegenheid zijn om op hun muziek een dansje te maken. Het frühschoppen dat zondagmorgen begint om 11.00 uur en zal duren tot 15.00 uur zal verzorgd worden door diverse joekskapellen. Ook zal er voor de kinderen een huifkar zijn waarop zij gratis tochtjes kunnen maken door de bosrijke omgeving van het dorp Geys teren. Evenals de voorgaande jaren zal de toegang op beide dagen volkomen gratis zijn. Er er zal natuurlijk voor gezorgd worden dat jong en oud niet tekort zullen komen op het gebied van drank en eten. In het dorp Geysteren zullen borden de bezoekers de weg wijzen naar dit schilderachtig gebeuren in de wei van de watermeule van Geysteren. Hoogfdeest van Maria Tenhemelop neming, 15 aug.1982. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis, gesticht gezongen jaargetijde voor Sjef Willems en tevens voor Helm Claes van neven en nichten van de familie Derikx. Misdienaars van de Hoogmis: Willy van Well, Harold Linders, Jos Geurts, Jan Willem van Rens en André Swinkels en Johan Droesen. Misdienaars van de week: Wilbert Claessens en Maurice Engbersen. Maandag: 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Loonen-Baltussen. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Meijboom-Janssen en overleden familieleden. Woensdag: 8 uur H. Mis t.i.v. de familie Spee-Arts. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Vrijdag: 8 uur geen H. Mis; 19.30 Avondmis uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Helm Claes en tevens voor de overleden Ouders Poels-Michels. Zondag: Feest Maria l enhemelop neming. Zaterdagavond om 7 uur gest. jgt. zal. Wim van de Goor. Zondag: 9.45 Hgm. uit dankbaarheid fam. Weys-Houben; 11.15 Hgm. zal. Jan Fleurkens. Maandag: bij opening van 't nieuwe schooljaar. Om 9 uur H. Mis ter ere van H. Geest voor belangen van de school. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Piet Janssen. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Soest-Cox. Donderdag: 8 uur lsm. zal Tónna Willems. Vrijdag: 8 uur zal. Wim van de Goor; om 2 uur pl. Hgm. en inzegening huwe lijk Antoinette Jacobs en Mat Poels. Zaterdag: om 2 uur pl. Hgm. en inzegening huwelijk Diny Weys en Tom Derix; 's avonds om 7 uur Hgm. overl. fam. Willems-Heesen-van Lin. Akolieten voor 15 aug.: H. Geurts, G. van der Ligt, Tw. Jacobs. Misdienaars: Tw. Reintjes en de Backer. Zaterdag 14 aug. 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans, overl. fam. Goumans-Pauwels, John van Veghel, Jan Rouwens, t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes, Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Johannes Hubertus van de Ven en Tiny Martens; 10.00 Hoogmis van Maria ten hemelopneming voor gene zing van een zieke, fam. Sijpers, fam. Hovens, fam. Wauben en Zr. Christo- phora. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel en voor alle Pel grims. Dinsdag: 8.45 H. Mis v.b.i. en Cor nelia Hesemans. Woensdag: 8.45 t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid t.z.i. en voor Gerardus Gooren. Donderdag: 8.45 H. Mis voor een zieke en v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor een gezin en voor behouden thuiskomst en voor alle Pelgrims van St. Jozef. Het V.O.S.-werk vindt zijn oor sprong in Noord-Holland en is speciaal gericht op vrouwen. Naar aanleiding hiervan zijn er in verschillende plaatsen in Nederland V.O.S.-werkgroepen ont staan, die allen regelmatig kursussen verzorgen en begeleiden. V.O.S. is een afkorting van Vrouwen Ontdekken hun eigen Situatie. De doelstelling is uitgaande van de eigen woon-, leef- en werk-situatie de deelneemsters mogelijkheden te laten ontdekken door: 1 Bewustwording van de situatie waar in vrouwen leven. Bewuatwording betekent dan: Wat is er aan de hand? Wat vind ik er van? Wat heeft dit met mezelf als vrouw te maken en met de positie van de vrouw in *t algemeen? 2 Inzicht krijgen in de situatie waarin leven. Dit wil zeggen: Waar worden besluiten genomen en hoe kan ik daar als vrouw in meebeslissen (medezeg genschap). 3 Zelfvertyrouwen bevorderen. Dit kan zijn: Leren omgaan met on zekerheden, duidelijk maken dat men de mogelijkheden heeft te verande ren, dat mannen en vrouwen gelijke .kansen dienen te hebben om zich te kunnen ontplooien. De werkwijze van de V.O.S.-kursus De kursus bestaat uit 12 bijeenkoms ten van 2 Zi uur, waarbij men samen als groep bezig is met onderwerpen, die mede door de deelneemsters worden bepaald. Het is niet de bedoeling dat hier sprake is van zuivere kennisover dracht. Er wordt geleerd door het uitwisselen van eigen ervaringen. CULTURELE ONTSPANNINGS MIDDAG VOOR OUDEREN DOOR OUDEREN Op dinsdag 28 en woensdag 29 sep tember a.s. vindt er in de schouwburg een happening plaats voor alle ouderen van deze regio. Er wordt U een programma geboden van zang, dans, declamatie en toneel door ouderen uit de regio. Het geheel werd opgezet door ouderen in samenwerking met het regionaal instituut bejaardenwerk Noordelijk Limburg. Het programma dat om 14.00 uur start, ziet er als volgt uit: Welkomstwoord. Programma-aankondiging. Gezamenlijk lied. Toneel door een groep ouderen uit Meerlo. Lied door een koor uit Horst. Declamatie door een dame uit Casten- ray. Showdans door een groep uit Sevenum. Declamatie door persoon uit America. Showdans door groep uit Sevenum. Pauze. Toneel door een groep uit Venray. Gezamenlijk lied. Buut met Nadus en Dorus uit Horst. Accordeonist Thei Buddiger. Gezamenlijk lied. Sluiting. U ziet dat er voor elk wat wils gebo den wordt. En dat alles voor de prijs van 4,00, waarvoor U ook nog een kop koffie of thee in de pauze ontvangt. De verkoop start 16 augustus op de volgende adressen: J. Coppus, Maasheseweg 34; De Wiekslag, Mozartstraat 20a, ma-wo -vr-middag voor het centrum; en bij de plaatselijke secretarissen voor de kerkdorpen. Ook niet-leden van de K.B.O. kunnen daar terecht! VERHOGING EIGEN BIJDRAGE In verband met gestegen kosten, be zuinigingen en een begrotingstekort zullen de eigen bijdragen met ingang van 1 september 1982 verhoogd worden naar 5,per maand. Dit geldt voor gymnastiek, volksdan sen en handwerken. Daarnaast wordt het honorarium van de leiding ver hoogd. Hoewel we nog steeds onder het pro vinciale gemiddelde liggen, zullen deze bijdragen ook voor 1983 gehandhaafd blijven. We streven er naar de eigen bij dragen niet meer dan noodzakelijk te laten stijgen, maar de kosten waren in de afgelopen jaren dermate opgelopen dat de huidige bijdrage niet toereikend was. Als wij niet tot deze beslissing ge komen waren, hadden kleinere groepen moeten stoppen. En dat moet voorko men worden. Bewegen is voor iedereen belangrijk. HENSENIUSSCHOOL Waarschijnlijk heeft U alleen reeds gehoord dat het bejaarden werk de beschikking heeft gekregen over de voormalige Henseniusschool ten behoe ve van haar aktiviteiten. Dit betekent echter dat de huidige aktiviteiten in het ontmoetingscentrum van Het Schuttersveld en de accommo datie „De Wiekslag" gestopt zullen worden. Met ingang van 1 oktober a.s. zullen alle aktiviteiten van het bejaardenwerk (met uitzondering van het zwemmen en het „Meer Bewegen voor Ouderen" in het wijkcentrum Brukske, verhuizen naar: Aktiviteitencentrum Hensenius Kennedyplein 1 5801 VH Venray 04780 - 96706. Vanaf maandag 4 oktober bestaat er een week lang de gelegenheid kennis te maken met het nieuwe gebouw en de gebruikers. Tot ziens aan het Kennedy plein! Onderwerpen kunnen zijn: Vrouw en Opvoeding. Vrouw en Partner. Vrouwen Huishouden. Vrouw en maatschappij, enz. Deze onderwerpen kunnen onder steund worden door film, video en gastdocente. De Begeleidsters: De bijeenkomsten worden begeleid door 2 begeleidsters, die hiervoor een kadertraining hebben gevolgd. Zij zijn verantwoordelijk voor de gang van zaken tijdens de kursus. De begeleid sters maken tevens deel uit van de werkgroep. Deze werkgroep bereidt de kursus voor, zoekt ruimte, zorgt voor het materiaal en verzorgt de admini stratie. De kosten van de kursus zijn 25,-- voor 12 bijeenkomsten. Heeft U interesse? Door verantwoorde voedingsgewoon ten leert U gezonder te eten en daarbij overgewicht te verliezen. Deze cursus staat onder leiding van een deskundige diëtistr en bevoegde docenten. Een cursus bestaat uit: 1 Kennismakingsbijeenkomst; 8 lessen van een diëtist over voeding en dieet; 5 praktische voedingslessen door een huisboudlerares; 3 lessen beter bewegen door Mn gymdocent. Deze cursussen worden gegeven in samenwerking met de Huishoudelijke Voorlichting Limburg H.V.P. Duur van de cursus: 17 weken. Kosten: Voor leden van de Kruisver eniging 25,Gratis receptenboek. De cursussen worden gegeven in Wijkgebouwen van Groene Kruisver enigingen. Start: Begin september 1982 op donderdagavond. ENRAY Onze aktiviteiten: Iedere zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km. 14 aug. lopen wij op het Rank Xerox circuit. Iedere zondagmorgen om 9 uur pre cies vertrek voor het trimmen van 1 uur. We hebben wisselende vertrekpun ten, a.s. zondag 15 aug. vanaf parkeer plaats „de Vers" Overloon, waar om 8.55 uur verzamelen is. Iedere woensdagavond om 18.45 uur vertrek voor loop- en trimoefeningen. Woensdag 18 aug. op het circuit Geysterse bossen. Inlichtingen verstrekt u gaarne Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, telefoon 85384. WIST U, DAT: Venray een trimclub rijk is en 25 mannen en vrouwen regelmatig deel nemen aan onze wekelijse trimuurtjes. Wij ons niet „doodhollen" maar ons ontspannen met aktiviteiten „voor elk wat wils". Wij ons hierdoor heerlijk ontspan nen en fit voelen. Er ook een lopersgroep bestaat, die door regelmatig trainen deelneemt aan crossjes, volkslopen en soms een halve marathon. U er niets voor hoeft te laten, maar alleen door inspanning er wat voor moet doen, in 't begin zwaar is, maar steeds leuker wordt als U wat konditie hebt opgebouwd. Trimmen moed vraagt om er aan te beginnen, nog meer om vol te houden, maar grote voldoening geeft. Het u niets kost en ook geen ver eniging is, alleen we komen in clubver band samen omdat de inspanning gezamenlijk makkelijker is te verwer ken. Als u gezond bent, u nog redelijk „jong" voelt of dat gevoel weer wilt krijgen, u van harte welkom bent. het om de donder niet meevalt om het gehele jaar door op vaste tijden deel te nemen aan onze aktiviteiten, maar diegenen die het reeds doen, stuk voor stuk van ongeduld staan te trappelen om aan hun uur „inspanning" te beginnen. Wij eigenlijk het gehele bos voor onszelf hebben, bijna niemand tegen komen, wat zonde is wanneer de natuur an je voordeur is, mensen uit de rand stad zoeken onze streken op om hiervan te genieten. Als u er iels voor voelt om mee te doen u kunt komen kijken en wij u graag informeren. Bel voor informatie en/of om U op te geven naar: Kontaktadressen: Betsie Wildesbeest Marimbastraat 14, Venray tel. 04780 - 86417 Marlies Janssen Mozartstraat 15, Venray tel. 04780-89167 Yvonne Hazeu Pettenmakerstraat 8, Venray tel. 04780 - 87005. A.s. zaterdag om 14.00 uur zal op tennispark Landweert een in het vakjar gon bekende „doublenkel" worden gespeeld. Deze enerverende strijd is uiteraard voor eenieder toegankelijk waarbij de mogelijkheid bestaat om middels de daar aanwezige bookmaker 'n gokje te wagen op de kleine enkel ot de forse double. Voor informatie i.v.m. weddenschap pen verkrijgbaar bij: M. Janssen J. Poucke G. Bakens GOUDEN SIERADEN nu i.v.m. de internationale lage goudprijzen AANTREKKELIJKER dan U denkt 1 bijvoorbeeld: massief gouden schakelarmband met originele c.f.e. sluiting 482,- met de lage goudprijs 380,- ST HUBERT VENRAY Past. Jacobsstr 34 I Grotestraat 2 HELMOND Ameidestraat 18 St. Elisabethziekenhuis Venray: te beluisteren via kanaal 4. Dinsdag, van 10.15 tot 11.00 uur: het programma „Fijne luistermuziek". Donderdag, van 10.15 tot 11.15 uur: het programma „Nieuws en informa ties", waarna het verzoekplatenpro- gramma. Donderdag, van 14.00 tot 14.45 uur: het speciale programma voor de jeug dige luisteraars. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 15.00 tot 16.30 uur: het programma „Non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag, van 10.00 tot 10.45 uur: het programma „Fijne luistermu ziek". Vrijdag, van 10.00 tot 11.30 uur: het programma „Nieuws en informa ties", waarin het verzoekplatenpro- gramma. St. Servatius, Psychiatrisch Centrum Venray: Donderdag: vanaf 14.00 uur: het pro gramma „Nieuws en informaties", waarna het prohgramma „Fijne luis termuziek". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Houwen zo". Vrijdag, van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Nieuws en informaties" waarna het verzoekplatenprogramma Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvrage tijdig in naar de Venrayse Omroep Stichting, postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING Aaanvraagformulier voor het verzoekplatenprogramma De plaat is bestemd voor: Dhr/Mevr/Mej Instelling: Afdeling:_ Deze plaats wordt aangeboden door: Dhr/Mevr/Mej Woonplaats:

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13