VERENIGINGSNIEUWS >NJ PvdA venray EllTERPMEBWS CDJA VENRAY C3v2Tmc HVK vrouwenverenig. Venray IM BRUKSKE MUZIEK- COLLECTIEF Venrays Mannenkoor Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan jeuadnatuurwacht PEEL EN MAAS uw weekblad en omgeving Kynologen- vereniging Venray e.o. WIJKCENTRUM FEDERATIE ABVA-KABO WERELDWINKEL TOP LEASE nu extra voordelig! k/wl L Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. VENRAY A.s. donderdag 12 aug. begint de repetitie voor de tenorpartijen om 19.30 en voor 't gehele koor om 20.00 uur. Donderdag 19 aug. om 19.30 repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zaterdag 21 aug. opluistering H. Mis b.g.v. 25-jarig huwelijk van G. Philip- sen-Joosten. Aanvang 17.00 uur in de Grote Kerk. 's Avonds opluistering re ceptie in zaal van Dijk in Oostrum om 19.30 uur. Zondag 19 sept. zondagochtendcon cert in de schouwburg, samen met fanfare Merselo. Vrijdag 29 oktober deelname aan Federatieve Zangersdagen te Blerick. 6 nov. Feestavond in schouwburg. Tot en met donderdag 9 september is er weer gelegenheid om zich aan te melden als (aspirant) lid van Venrays Mannenkoor op de wekelijkse repetitie avond of tel. bij sekretaris F. v. d. Kruijf, tel. 86848. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917* of clublokaal de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 12 aug.: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 19 aug.: idem Vrijdag 17 sept.: Serenade gouden bruiloft. LEERL1NGENOPLE1DING: Donderdag 19 aug.: 18.30 repetitie jeugdorkest Donderdag 26 aug.: idem Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 15 aug.: 10.30 repetitie drumband Bardienst: hr. P. Janssen Afmelden harmonieorkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingenopleiding bij de heer Raedts, tel. 82803 en drum band bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. DAMESKOOR Woensdag 18 aug. om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Zaterdag 4 sept. zingen we meerstem mige latijnse mmis in de kapel van Vel- tum; voor de ouders van Mevr. Arts. Verdere gegevens hoort U nog. Zondag 5 sept. zingen we dezelfde mis in Het Schuttersveld, om 10.00 uur; voor de ouders van Mevr. Pouwels. Beide missen in uniform! Bent U verhinderd, graag uw afmel ding aan Mevr. v. d. Bekerom. tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. Vrijdag 13 aug.: 14.30 zingen in de Paterskerk. Zaterdag 14 aug.: 14.00 zingen in de Paterskerk, 25-ja- rig huwelijk. Zondag 15 aug.: zingen wij de Hoogmis in de Paters kerk. Donderdag 19 aug.: zingen wij de huwelijksmis in de Gro te Kerk, om 15.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich melden tijdens de repetitie 's woensdags van 18.30 -19.30 uur bij ,,De Volle Maan", Merseloseweg. Up woensdag 18 augustus a.T. siait we weer met onze wekelijkse repetitie. Deze begint om 20.00 uur in de MLK-school „De Essel" St. Ursula- straat 15, Venray. Zoals tijdens de laatste repetitie voor de vakantie is besloten, zullen symfonie orkest en het barok-ensemble geschei den gaan repeteren. Het orkest in de hal o.l.v. Henry Adams en het ensemble in een van de klaslokalen. Gezien de geringe belangstelling op 6 juli j.l., om samen met de kinderen in de vakantie 'n fietstocht te houden, fietsen we nu weer op dinsdag 17 augustus wanneer de kinderen weer naar school zijn. We komen 's middags om 13.30 uur samen voor het Raadhuis. De Stichting Muziekkollektief Ven ray organiseert op zaterdag 21 augustus a.s. vanaf half vier 's middags een muziekfestival. Dit zal plaatsvinden in de achterzaal van „Free Wheelin". Zes groepen hebben hun medewer king toegezegd: „Quvi" een hardrockformatie uit Venray. „Daddy's Pride" een funkrock- groep uit Heerlen. „Hans W. Wost Band"een groep uit Swalmen die muziek maakt in het genre van de Rolling Stones. „Zo Hoezo" een band uit Horst die rock spelen met Nederlandse teksten waarbij een mime-speler met show. „Transformer", een new wave band la Gruppo Sportivo uit Venlo. „Entrance", een vijfmans jazz- rockgroep uit Venlo. Bij mooi weer kunnen mensen die iets te koop of te ruil hebben in de tuin achter de soos terecht. Tijdens het festival kun je ook lid worden van het Muziekkollektief. De entree voor het hele gebeuren is 5.-. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 17 augustus, 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 21 augustus, 15.00 uur opluistering eucharistieviering in de Grote Kerk, Markt, in verband met het 40-jarig huwelijksfeest van onze leden dhr. en mw. Custers-Luykx. Aanslui tend receptie in de Wieënhof, Leunse- weg 20a. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijeis, Oranjestraat 7, tel. 86159. Ten alle tijde kunt oud papier depo neren in de loods staande achter het Tuincentrum van Henk Smits, echter alleen gedurende de openingstijden van de winkel. Na een goede vakantie hopen we gaan we weer beginnen, zorg daarom dat je er bij bent op maandagavond 16 augustus voor de repetitie om 19.00 uur en tevens de gelegenheid om je in te schrijven of te laten inschrijven. Dan beginnen we met de repetities als volgt: Zondagmorgen 22 augustus: 11.00 gezamenlijke repetitie. Maandagavond 23 augustus: 19.00 sopranen Dinsdagavond 24 augustus: 19.00 alten Zondagmorgen 29 augustus: 11.00 gezamenlijke repetitie. Kontributie: 30,en wees origi neel, ben dit jaar eens de eerste om die contributie te betalen. JONGERENORKEST „BOJEMA" De vakantie is hopenlijk naar wens verlopen en je ziet het dus allemaal weer zitten, ook bij BOJEMA. Nou kom je dan inschrijven of laat je inschrijven op vrijdag 20 augustus 's avonds tussen 19.00 - 20.00 uur in het muzieklokaal van het Boschveldcollege (216). Ook nieuwelingen zijn dan van harte welkom. Nog geen instrumenten mee brengen. De eerste repetitie is op vrijdagavond 27 augustus om 18.45 uur. „SALTARELLO" We beginnen met de repetities op zaterdagmiddag 21 augustus om 16.00 uur en onze eerste zorg is de verzorging van de openingsmis van het Boschveld en Jerusalem. Denk aan je MAP met uiteraard de muziek. „AGÉVOLÉ" Als het effe kan, dan zouden wij op zondagavond 22 augustus moeten kun nen beginnen met onze repetities. Ik wacht daarom de reacties maar af! FREE WHEELIN'S ACHTERKANT l.v.m. vakantie is de Achterkant gesloten vanaf heden, tot 21 augustus. Je kunt op zaterdag 21 augustus om half 4 weer bij ons terecht, want dan organiseert het Muziekkollektief Ven ray een popfestival. SCHOLIERENCAFÉ Vanaf maandag 16 augustus is het scholierencafé weer geopend, en wel van maandag t/m vrijdag van 11.45 tot 14.15 uur. Zondag om 12.45 uur verzamelen, in uniform, bij het Gildehuis Klomp, voor de 3e Bondswedstrijd te Beringe. ^tMRAV^ De volièrevereniging „De Vogel vriend" houdt haar ledenveragdering op dinsdag 17 augustus 1982 's avonds om 20.00 uur in zaal „De Volle Maan" Merseloseweg 36, Venray. Agenda: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Bespreking datum T.T. 1983. Ringen lebestelling. Bespreking Kring T.T. 1982 T.T.- commissie. Pauze. Rondvraag en sluiting. Na de vakantie start Volksdansver eniging Opanka Venray met het nieuwe seizoen in de week van 23 augustus. Helaas moet daarbij gezegd worden dat de vier groepen voor volwassenen voor lopig nog niet uitgebreid kunnen worden. Doordat niet meer over de ruime zaal van Prinsenhof beschikt kan worden en ook de dansleiding niet is uit gebreid, is het niet mogelijk meer vol wassenen op te nemen dan nu het geval is. Opanka wil de mensen die op de „wachtlijst" staan gedeeltelijk tege moet komen door hen in januari 1983 een cursus volksdansen aan te bieden, welke 3 maanden lang één avond in de week zal duren. Nadere berichten daarover volgen nog. De aanvangs tijden van het volksdansen voor de vol- waasen-leden zijn hetzelfde gebleven. TIENERS De groep tieners wordt in tweeën ge splitst. De huidige groep tieners gaat in z'n geheel naar de groep 14-16 jarigen. Er komt een nieuwe groep voor jongens en meisjes 12-14 jaar, welke op woens dagavond van 17.45 tot 18.45 uur danst. De groepen van de schoolkinderen dansen op de volgende tijden: le en 2e klas: maandag van half 5 tot half 6. 3e en 4e klas: donderdag van half 5 lot half 6. 5e en 6e klas: woensdag van half 2 tot half 3. Nieuwe leden voor kindergroepen en tieners kunnen zich opgeven in de week van 16 augustus bij Tiny van Gemert, Allegrostraat 50, telefoon 85837. Opge ven kan ook tijdens de eerste les op bovengenoemde tijden, in de week van 23 augustus. LUSTRUMFEEST: Opanka viert dit jaar haar eerste lus trum. Het lustrumfeest heeft plaats op 30 oktober en Opanka heeft hiervoor de hele dag de schouwburg de Beejekurf afgehuurd. Er is een programma voor de kinderen, er komt een avondvoor stelling met dansen uit diverse landen en ook een volksdansinstuif met een ver maard orkest. We hopen iedereen tegen die tijd meer te kunnen vertellen en, uiteraard, op ons feest te kunnen begroeten. Berichten uit 't Peppelshuus Een kleine groep sherpa's ging op kamp in Zeeland met een kampeerwa gen, Nou ja, kamp luxe was het wel met heel veel mooi weer en leuke cam ping. Hun grootste ervaring? Het scou- ting-uniform opent deuren; voorrang hier, voor minder geld elders, overal waren ze welkom. Voor onze Venraysae sherpa's was het een goed geslaagd Zeeland-kamp. We kunnen met ingang van het nieuwe seizoen nog best wat leiding gebruiken. De groepen worden steeds groter, er willen steeds meer kinderen scout worden. Wie voelt er iets voor om kabouter-, gidsen- of welpenleid[st]er te worden? Voor inlichtingen bij het secretariaat: Mw. Truijen, Tuinstraat 18, tel. 83193. Drumen Showband Venray en omgeving Wereldkampioenschappen voor Thea Vermeulen Op de try-outs behaalde Thea Vermeulen de 2e plaats zodat zij wordt afgevaardigd naar de wereldkampioen schappen te Tokio. Na een maandenlange training, vele uren per dag onder leiding van Petra van Kraay is het dan zo ver. Thea alvast zeer veel succes met de wedstrijd en prettige dagen in Japan. A.s. donderdag opluistering de Nacht van Zeilberg; vertrek 19.00 uur bij 't Trumke. De vakantie zit er voor dit jaar weer op, het is nu hard werken voor de komende concoursen. 28 augustus optreden St. Anna. 5 september: Concours voor de tamboers in Swalmen. Zet 'm op jongens. Komende zaterdag 14 augustus volgt al weer de tweede doorgave van de Courgette-lengte. Deze doorgave kan telefonisch geschieden en wel tussen 11.00 en 12.00 uur onder tel. no. 04780 - 82772. Bij de eerste doorgave zijn ongeveer een 40-tal dubbele en/of enkele lengte van de Courgettes binnengekomen. Hieronder een overzicht van de maten BOVEN de 50 cm. Voor de eventuele vakantiegangers zij nog vermeld dat je maximaal twee lengtes kunt doorgeven. Bij de derde doorgave moet je kiezen of je een Cour gette-lengte doorgeeft of twee. Courgette-lengte overzicht van zaterdag 31 juli j.l.: cm. Gerald Arts, Ysselsteyn 81 Miriam v. d. Heuvel, Vredepeel 72 Twan Peeters, Claraschool 62 Genette Camps, Claraschool 59 Jeanne Peeters, Claraschool 58 Connie Bol, Vredepeel 58 Winston Vervuurt, Leunen 53 "7~JL Karei Sanders, Oirlo 74 65 William Boom, Geijsteren 71 62 Kerstie Driessen, Oirlo 70 62 Rian Jilissen, Leunen 68 56 Jeanne Moorres, Oostrum 66 62 Vivian Keijsers, Leunen 64 60 Angelique Alards, Melderslo 64 53 Wilma van Ooi, Leunen 64 52 Frank Keijsers, Leunen 63 61 Anita Boom, Franciscusschool 63 60 Wilbert Egelmeers, de Essel 63 59 Charles Gerrits 56 54 Rudie Peeters, Ursulaschool 53 51 Eduard Franssen, Petrus Banden53 48 Rolans Vlemmings, Franciscus 51 46 Met het nog fraaie zomerweer zouden er mogelijk nog eens bijzondere lengten kunnen worden doorgegeven, ook al spreekt vorenstaande opgave boek delen. De leden die de maten onder de 50 cm hebben doorgegeven moeten NIET te leurgesteld zijn. Eevengoed a.s. zater dag opbnieuw doorgeven! Niet alleen de grootste lengte is prijsbepalend, maar ook de som van DRIE-doorgegeven lengten. Tot zaterdag a.s. Hoi, Vorige week kon er helaas geen stukje in Peel en Maas verschijnen, zodat mijn libellen-excursie in de soep liep. Het spijt me voor de mensen die toch zijn gekomen. Maar die mensen kunnen dit weekend hun hart ophalen op het NAZOKA. Dit Nazoka duurt van vrijdag 13 aug. ('s avonds) tot zondag 15 aug. De kampprijs bedraagt 8,per man per dag (2 dagen). Het adres: Jeugdhuis Beatrix Wijngaardstraat 3 Herkenbosch Je wordt 's avonds vanaf 7 uur verwacht. Dit kamp ligt vlak bij Roermond en bij het schitterende natuurgebied „de Mijnweg" aan de Duitse grens waar o.a. nog erg veel soorten reptielen en amfibieën voorkomen. Dus, hopelijk tot op het Nazoka. O ja, je kunt je het beste van tevoren bij mij opgeven. Houdoe, Stefan. Informatie: tel 04780 - 82413. In het kader van de Tweede Kamer verkiezingen op 8 september a.s. orga niseert de CDJA-afdeling Venray en Omstreken op donderdag 26 augustus a.s. een gespreksavond met als thema: „Minderhedenbeleid en verdraagzaam heid" en „Maatschappelijk perspectief voor jongeren in een tijd van economi sche teruggang". Deze bijeenkomst wordt gehouden in „de Wieënhof", Leunseweg en vangt aan om 20.00 uur. Het ligt in de bedoeling, dat zowel een landelijk als een plaatselijk politi cus/politica zijn/haar visie zal geven op genoemde thema's, waarna de aanwezi gen gelegenheid zal worden gegeven tot het stellen van vragen aan de sprekers. Als gespreksleider zal fungeren gemeen teraadslid J. Truijen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Volgende week komen wij nader op deze avond terug. GEHOORZAAMHEIDSCURSUS VOOR HONDEN Op zondag 8 augustus j.l. om 10.00 uur startte onze vereniging weer met de gehoorzaamheidscursus voor honden. Deze cursus vindt plaats op ons oefen terrein aan de Sinnesstraat (modelvlieg veld), iedere zondag cm 10.00 uur voor ca. 12 weken. O.l.v. deskundige instrukteurs leert U uw hond zich aan te passen aan ons leven, U leert hoe u uw hond omder appèl krijgt en kunt alle vragen t.a.v. het gedrag van uw hond kwijt aan onze instrukteurs. De volgende cursussen worden ge geven: Puppycursus. Aspirantencursus. Cursus Elementaire gehoorzaamheid. Cursus Gedrag en Gehoorzaamheid. De laatste cursus (voor bevorderden) wordt afgesloten met een examen van de K.N.K.C. „Cynophilia". De kosten van de cursus zijn 25,m.u.v. de laatste die 35,— kost. De kosten van het lidmaatschap bedragen 15,per jaar. Voor eventuele informatie kunt U terecht bij het secretariaat: Dagobert- hof 4, Venray, tel. 04780 - 83188. Inschrijven is mogelijk op ons oefen terrein bij aanvang van de cursus en eventueel ook op zondag 15 en zondag 22 augustus. huis vrouwen kontakt' brukske TER HERINNERING Door alle vakanties is het erg moeilijk gebleken om genoeg deelnemers aan de cursussen bij elkaar te krijgen. Als u nog belangstelling heeft, wilt u zich dan zo spoedig mogelijk opgeven? Het gaat om de cursus alternatief koken en alternatieve voeding die op 1 september begint. De kosten zijn 45,— voor 6 lessen van 2Zi uur, inclusief kursusboek. We beginnen om 9 uur woensdag 1 september, tot half twaalf. Natuurlijk kunt U ook uw kleintjes meenemen, want er is een crèche. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen houdt het wijkcen trum van het Brukske de Kiosk op zaterdag 21 augustus een „OPEN DAG". Het wijkcentrum zal dan geopend zijn van 11.00 uur tot circa 17.00 uur. Er zullen vele aktiviteiten worden gehouden en veel informatie te verkrijgen zijn. Stichting Wijkcentrum Brukske Start FNV-Vakbondschool 1982/1983. In oct. a.s. gaat in ongeveer 75 plaatsen in Nederland het nieuwe basis jaar van de „FNV-VakbondsschooI 1982/1983" van start, ook op diverse plaatsen in Limburg. Het Regionaal Groepsbestuur van de „Regionale Groep Particuliere Bejaar dentehuizen in Limburg", van de Vak bond ABVA/KABO, wil deze scho lingsmogelijkheden ook onder de aan dacht van haar leden, hoe belangrijk het is binnen de vakbeweging mee te kunnen praten en denken. In Limburg worden bij voldoende belangstelling in de volgende plaatsen deze mogelijkheden geboden: Echt, Heerlen, Helden, Heythuyzen, Horst-Sevenum, Kerkrade, Maastricht, Roermond, Sittard, Venlo, Venray en Weert. Leden die besluiten mee te doen, of de wervingsfolder willen hebben, kunnen deze aanvragen bij C. Janssen secr. „Reg. Groep Part. bejaarden tehuizen in Limburg" Eurenderweg 107 6417 PA Heerlen tel: 045-419406 Donderdag 19 augustus a.s. is de eerste Wereldwinkelvergadering van het nieuwe seizoen. Plaats: Doormanstraat 42 te Venray om 20.00 uur. Met zo'n tien nieuwe mensen die aktief mee willen werken in de Wereldwinkel hopen we een aktief jaar tegemoet te gaan. Want er is genoeg werk aan de Wereldwinkel o.a. El Salvador Kernenergie en kernbewapening Zuidelijk Afrika en nog veel meer. Wie interesse heeft om mee te helpen of meer wil weten van de Wereldwinkel kan terecht in de Wereldwinkel, Marktstraat 8 te Venray, geopend: vrijdagsavonds tussen 19.00 en 21.00 uur; of: Doormanstraat 42 te Venray, tel. 88941. Vanwege de komst naar Venray van PvdA-lijsttrekker Joop den Uyl is de voor 19 augustus geplande ledenverga dering van de Venrayse afdeling ver schoven naar dinsdag 24 augustus. Wel vindt op donderdag 19 augustus een openbare bijeenkomst plaats in wijk centrum Brukske, waar kamerfractie- voorzitter Wim Meijer spreekt en met belangstellenden in discussie gaat. De bijeenkomst begint om 21.00 uur nadat Meijer en andere PvdA-ers rond anderhalf uur in het Brukske hebben rondgestapt. Het bezoek van Den Uyl en de zijnen vormt de start van de Venrayse campag ne voor de kamerverkiezing op 8 sep tember. De campagne wordt tijdens de ledenvergadering van 24 augustus, 20.00 uur in wijkcentrum Brukske, uit de doeken gedaan. Het wordt een belangrijke vergade ring. Op deze avond wordt beslist of de PvdA voor het eerst in de Venrayse ge schiedenis een wethouder levert in de persoon van Henk Willems. In de voorbije vakantieweken hebben de onderhandelingsdelegaties van CDA en PvdA gezamenlijk een concept beleids programma uitgewerkt, waaraan nu de laatste hand wordt gelegd. Over het uit eindelijke akkoord dient de Pvd-leden- vergadering te beslissen. Hou daarom alvast de avond van 24 augustus vrij voor de bijeenkomst in wijkcentrum Brukske. Hè hè we zijn er weer. Je houdt het niet voor mogelijk. De vakantie heeft een aantal overspannen postbodes en een berg post c.q. foto's opgeleverd. Van de PTT ontvingen wij het verzoek dit soort aktiviteiten t.z.t. op eeb vroeger tijdstip te doen plaatsvinden e.e.a. i.v.m. de kerst- en nieuwjaars- drukte. D.W.Z. dat C.A.V.-leden in overleg met het bestuur t.z.t. vroeger met vakantie gaan, e.e.a. in verband met bovenstaande (zie D.V.D.). VOSSEJACHT Afgelopen zondag vond de 4e vossejacht van de competitie plaats. Er waren 6 deelnemers en het tempo was enorm hoog. Hierdoor was de volgorde van binnenkomst als volgt: 1Papa Victor 2. Pussycat 3. Black Sabbath 4. Steffie 5. Lady Pascal 6. Peter Winnen Vermeld dient te worden dat laatst genoemde buiten mededinging mee deed. Het nwordt dan ook tijdens de laatste vossejacht op 29 augustus erg spannend. Tot dan. VAKANTIE KIEKFOTOWEDSTRIJD Tot 15 sept. kun je nog steeds een vakantiefoto van dit jaar inleveren op de Harpstraat 6. De foto moet van dit jaar zijn, op de achterkant moet duidelijk naam en adres vermeld staan en bestuursleden en hun familie zijn van deelname uitgesloten. Er is een leuke prijs en het is dan ook zeker de moeite waard om mee te doen aan deze wed strijd. HOBBYMIDDAG In verband met de geringere opkomst tijdens de hobbymiddagen, lijkt het ons zinvoller voortaan elke 2 weken zo'n middag te organiseren. A.s. zaterdag is er dan ook géén hobbymiddag. Bye bye en zwaai, zwaai. Volvo 343 bij 60.000 km voor nog geen 20 ct. per km. Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 Venray Paul Burgmanstraat 1 "VOLVO I Het programma 1982-1983 Adelbert heeft dit jaar negen avonden op haar programma: zeven lezingen, een conférence en een zogenaamde „eigen avond". Op de eigen avond probeert het be stuur de eigen leden te stimuleren tot het uitwisselen van gedachten en opvattin gen over een bepaald onderwerp, dat grote belangstelling heeft. Met de voor bereiding van die avond moet nog begonnen worden. Vermoedelijk zal het onderwerp van die avond de „genera tiekloof" zijn of „opvoedingsproble men". Over een en ander moet het be stuur nog overleggen. Het vorig jaar was het onderwerp: "gevaren die de democratie bedreigen." Zoals te doen gebruikelijk hebben we dit seizoen een lezing die aan hetzelfde onderwerp is gewijd. Dr. S.W. Couwenberg komt spreken over „Actuele problemen voor democratie". Hij heeft gegevens over onze discussie ontvangen en wij ver wachten dat hij ook daarover zijn licht laat schijnen. Hij is hoogleraar be stuursrecht aan de Erasmusuniversiteit. Ir. L. Tummers opent dit jaar met een lezing over architectuur, „De Bossche School". De grote inspirator van die school is Dom van der Laan. In het voorjaar is aan hem een grote ten toonstelling gewijd. De inleider is wetenschappelijk medewerker aan de Technische Hogeschool in Delft. Met dit onderwerp zet het bestuur een andere beleidslijn voort: Ieder jaar ten minste één inleiding over een van de kunsten. Vorig jaar was dat een lezing van Wam de Moor over literatuur. Voor het overige streeft het bestuur naar een zo grote mogelijke spreiding van onderwerpen waarvoor, naar zij verwacht, grote belangstelling bestaat. Het valt overigens niet te ontkennen dat we soms eerder aan een spreker dan aan een onderwerp denken. De actualiteit van een onderwerp speelt een kleine rol, omdat de voorbereiding voor een cyclus al start in maart-april van het lopende seizoen. Maar sommige onderwerpen hebben een voortdurende actualiteit. Dat is bijvoorbeeld het geval met het Midden-Oosten. Wij hebben gezocht naar een spreker die ons kan verduide lijken welke kracht, cq inspiratie de Islam zijn aanhangers biedt. Prof. J. Peeters uit Nijmegen kent die proble matiek grondig en heeft bij andere Adelbert verenigingen hierover al boei ende lezingen gehouden. Veel mensen maken zich zorgen wat wetenschappers kunnen, cq in de toekomst kunnen bewerken door het manipuleren van genen. Anderen heb ben juist hooggespannen verwachtingen. Ir. E. Houwink wil op een rijtje zetten wat in de praktijk bereikt en niet bereikt is en de vraag bespreken hoe we de ont wikkelingen moeten waarderen. Dr. W. Buikhuizen komt spreken over jeugdcriminaliteit. Hij zal het in hoofdzaak hebben over incidentele misdadigheid maar vooral over de recidivisten onder die jeugdigen. Hij is bekend vanwege zijn bio-sociaal onder zoek naar oorzaken van criminaliteit. Hij kent ook het Noord-Limburgse vrij goed, omdat Venlo een rol speelde in het begin van zijn carrière. Dr. H. Hoedemakers, een geboren en getogen Venraynaar stelt de vraag cen traal hoe we in Nederland de beperkte ruimte besteden. Welke prioriteit geven we daarbij aan de „natuur". De zullen in de lezing nader verklaard worden. Het is overigens de bedoeling van Adelbert ieder jaar een spreker uit de regio aan het woord te laten. De secretaris van de Wereldraad van Kerken, dr. H. Fiolet tenslotte vraagt zich met ons af waar in het dagelijks leven wij God tegenkomen. Het seizoen wordt besloten met een conference: Nol van Roessel vertelt... Hij is in Brabant een beroemdheid vanwege zijn causerieën onder de titel „D'n contente mens". Leden van de vereniging ontvangen ongeveer tien dagen vo'or een lezing een convocaat met exacte plaats- en tijd aanduiding. Meestal worden de lezingen in dit blad aangekondigd. Altijd zijn belangstellenden welkom, al is het ons liever als u lid wordt. Dat kan door een briefje te sturen aan het secretariaat, Biezenvenneke 12. PROGRAMMA sept. Ir. L. Tummers: De Bossche School, een lezing over architec tuur. okt. Dr. J. Peters: De Islam als drijf- tot politiek handelen, nov. Ir. E. Houwink: Genetic Engi neering, ten goede of ten kwade? dec. Dr. W. Buikhuizen: Achtergron den van jeugdcriminaliteit, jan. Dr. S. Couwenberg: Actuele pro blemen voor de democratie, febr. Eigen avond. mrt. Dr. H. Hoedemaekers: Van oer woud tot.... bloempot? apt. Dr. H. Fiolet: Waar kom ik God tegen! mei. Nol van Roessel: vertelt

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11