VERENIGINGSMEUWS DENK 'S NA IN DE VAKANTIE EllTERPENIEBWS JlIM MERSFIO O.J.C. DE BARAK CDJA VENRAY Hondensport Jeng Nederland HVK Venrays Mannenkoor en omgeving ebberink OUD PAPIER THEOBALDUSGILDE OVERLOON PEEL EN MAAS Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Lourdescomité De repetities nemen weer 'n aanvang op donderdag 5 aug. om 20.00 uur voor 't gehele koor in de Burggraaf. Verdere programma: Zaterdag 21 aug. opluistering Mis b.g.v. 25-jarig huwelijk Gerrit Philipsen in de Grote Kerk. Aanvang 17.00. 's Avonds opluistering receptie in café van Dijk te Oostrum om 19.30 uur. 19 sept. zondagochtendconcert in de schouwburg. 29 okt. Deelname Federatieve zan- gersdagen te Blerick. 6nov. feestavond in schouwburg. Tot en met donderdag 9 september is er weer gelegenheid om zich aan te melden als (aspirant) lid van Venrays Mannenkoor op de wekelijkse repetitie avond in de Burggraaf of tel. bijsekr. F. v.d. Kruijf, tel. 86848. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of de Burggraaf 81244. Donderdag 12 augustus: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 19 augustus: idem Vrijdag 17 september: serenade gouden bruiloft. LEERL1NGENOPLEIDING: Donderdag 19 augustus: 18.30 repetitie jeugdorkest Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 15 augustus: 10.30 repetitie drumband. Bardienst: hr. P. Janssen Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingenoplei ding bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clpblokaal: 82515. DAMESKOOR De vakantie loopt weer ten einde. Na de kermis vangen we weer aan met de wekelijkse repetities. De eerstvolgende repetitie is op woensdag 11 aug. a.s. om 20.00 uur in zaal Sijbers aan de Merseloseweg. Hopelijk zien we U dan allen in goede gezondheid weer terug. Als U verhinderd bent, wilt U zich dan afmelden bij Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of bij Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 17 augustus, 20 00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursu last raat. Zaterdag 21 augustus, 15.00 uur opluistering eucharistieviering in de Grote Kerk, Markt, in verband met het 40-jarig huwelijksfeest van onze leden de heer en mevr. Custers-Luijkx. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Doorlopend kunt u oud papier depo neren In de loods achter het Tuincen trum van Henk Smits! Uitsluitend gedurende de openingstijden van de winkel. jeuadnatuurwacht Zaterdag 31 juli a.s. starten we met de eerste doorgave van de Courgette lengte. De lengte, gemeten vanaf het beves tigingssteeltje tot aan de top kun je tele fonisch doorgeven onder tel. no. 04780 - 82772 en wel tussen 11.00 en 12.00 uur. Je kunt maar twee Courgette-leng te doorgeven. We zijn benieuwd. Vrijdag 30 Juli: Vanavond is er een enquête voor en met jullie, in verband met het program ma. Daarna gaan we ons inspannen op het trapveldje. Denk aan de lidmaat schapskaarten. Zaterdag 31 juli: Ondanks de Venrayse kermis is er toch een gezellige avond. Zondag 2 aug.: Vandaag komen de Duitse jongeren op bezoek. Komt allemaal, het wordt gezellig. afd. Ven ray Zowel voor de september- als okto- ber-bedevaart hebben zich al diverse pelgrims uit Venray e.o. laten inschrij ven. De september-bedevaart vindt plaats van 4-11 sept. Bij deze bedevaart kan men zowel per trein als vliegtuig reizen. Door zich snel te laten inschrijven is men verzekerd van een goede plaats. Dit geldt eigenlijk ook voor de oktober-bedevaart, want in die maand rijdt er n.l. maar één trein naar Lourdes en dat betekent vol is vol. In oktober is er geen gelegenheid voor een vliegreis. Deelnemers aan deze bedevaart dienen goed ter been te zijn. Voor alle inlichtingen en/of inschrij vingen kunt U kontakt opnemen met dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575, b.g.g. H. Beerkens, Noord singel 11, tel. 83428. Wij wensen iedereen fijne kermis dagen. Vrijdag 30 juli de Belgische formatie „LUNA-TWIST". „Luna-Twist" is een 5-mans forma tie; alle leden hebben al lang een muzikale gescheidenis achter de rug, o.a. bij „Once More". Sinds hun op richting begin '81 maken ze zeer dansbare, geheel in eigen stijl, frisse muziek. Kortom: nieuw. Liefhebbers van nieuwe muziek zul len zeker ook meegesleept worden door hun grote kunnen op de podium. Een echte live-band. Entree is 5 gulden en de aanvang is om 22.30 uur. Dan Woensdag 4 aug. de Brusselse for matie „MARINE". „Marine" is de bekende nieuwe band uit de swingende stad Brussel. Voor hen is veel belangstelling uit Engeland voor hun verrassend nieuwe funk muziek, o.a. John Peel. Deze basisband van o.a. Allez Allez maakt opzwepende funk die verslavend werkt. Een steeds herhalende zware bas, een doordenderende drumbeat, verruk kelijke percussie, swingend gitaarwerk, iele Sarah (uit de Londense band Repe tition) met haar stem. En laatst maar het beste de scheurende saxofoon van Mare Desmare, new-wave-no-wave, pri mitiever, jungle funk dus. Entree 5 gulden, aanvang 22.30 uur. Zaterdag 31 juli: 's Avonds een optreden van „Son of Tarzan". Over deze eenmalige artiest hoeven we niet zoveel meer te schrijven; waar hij ook komt hij speelt de hele tent plat. In zijn eentje bespeelt hij meerdere instrumenten tegelijkertijd, zonder truk of bandopnamen, zodat het lijkt of dat er een hele band staat te spelen. „Son" brengt prima muziek ten gehore, zeer swingend en met zeer veel mogelijkheden om zelf mee te kunnen „brassen". Het optreden wordt verder omlijst met Monty Python-achtige films van de Son zelf (met een Philips stogzuigertje de A-16 schoon zuigen etc.). Aanvang 21.30 uur; volgens ons een zeer goed begin van de kermis. Zondag 1 augustus: Een optreden van The Liberators, 's Avonds een rock 'n roll band, onder het motto: Patat en Pils (one for the money) Cleatasil Brylcreem (two for the show). Zweten en brullen (three to get Ready) Go Cat Go!!!!!! The Liberators zitten behoorlijk in de lift, binnenkort verschijnt er een single en elpee van hun. The Liberators is een 3-mans forma tie, afkomstig uit Maastricht. Alle drie een beetje uitgekeken op het Top 40 werk, hun antwoord: Rock 'n Rollen. When your hear the music you can't sit still If your brother won't rock your sis ter will Come on Everbody. Aanvang wederom half tien. Verder zijn wij met de kermis open: zondagmiddag van 3 tot 6 uur; en maandag-, dinsdag- en woensdagavond steeds van 8 tot 2 uur, Verdere informatie: Op Free Wheelin kun je terecht voor voorverkoopkaarten van het openlucht festival POEN OPLOO. Zondag 8 aug. treden daar op: Het Goede Doel; Turbo; Managers; Scence, Ton Lebbink regionale bands. Aanvag 1 uur 's middags; Kosten voorverkoop 11, JONG NEDERLAND FIETST VOOR 'N LOURDES REIS VOOR GEHANDICAPTE JONGEREN Op maandag 26 juli vertrokken acht jongens en een jongedame van Jong Nederland afd. Venray voor 'n fiets tocht van ruim 1000 km. naar Duits land. Dit t.b.v. zieke en gehandicapte jongeren. Door middel van reklame voeren en 'n vrijwillige bijdrage van particulieren proberen ze geld bijeen te brengen, om jongeren een reis naar Lourdes aan te kunnen bieden. Vorig jaar heeft men 5 kinderen deze reis aan kunnen bieden en deze hebben er een mooie vakantie aan overgehouden. Op zaterdag 7 aug. hopen de jongeren weer terug te keren in Venray waarbij ze om half drie zullen worden onthaald en door Venray worden geleid. Het onthaal vindt plaats in de Antoniusstraat en gaat via de promenade, Schoolstraat tot het Hen- seniusplein. Zij hopen ook dit jaar hun doel te bereiken en een ieder wie dit mooie doel wil steunen kan een financiële bijdrage storten op bankrekening 15.39.11.794, Rabobank Venray t.n.v. Jong Neder land Venray p/a Schepersstraat 4, 5801 EV Venray. Laat ze niet voor niets fietsen!! huisvrouwenkontakt' brukske Nog even ter herinnering. Al zit u vast nog midden in de vakantiedrukte, toch wil ik graag uw aandacht vragen voor de cursussen die de dtichting huishoudelijke en gezins voorlichting gaan geven. Op 16 augustus begint de cursus: Beter bewegen op muziek. Dit is geen dansles, maar het is de bedoeling dat u zich op muziek op een prettige en ont spannen manier leert bewegen. De kur- sus omvat zes lessen en de prijs is 35,— alles inbegrepen. Op 1 september begint de cursus: Alternatieve voeding. Een kookcursus voor mensen die gezond willen leren koken en eten met granen, peulvruchten en pitten en zaden die u in hollandse pot niet zo gauw zult tegenkomen. Gezond en toch lekker. Natuurlijk kookt u zelf ook. De cursus kost 45,- inclusief cursusboek. Wel zo nu en dan zal er een kleine bijdrage voor ingre diënten worden gevraagd. Beide cursussen beginnen om 9 uur tot half 12 in het wijkcentrum van het Brukske, en er is een crèche. Geeft u zich s.v.p. zo vlug mogelijk op, omdat wij de stichting H.V.P. een lijst van deelnemers moeten sturen. Minimaal zijn 12 cursisten nodig. U kunt zich aanmelden bij Annie Jansen, Verdistraat 29, tel. 84113. In Noord-Limburg bestaat al geruime tijd een afdeling van het Christen De mocratisch Jongeren Appèl. Doordat vooral de laatste tijd het ledental sterk gegroeid is, bestaat er in toenemende mate behoefte aan plaatselijke afdelin gen. Afdelingen, die in samenwerking met de overal gekozen CDA-gemeente- raadsfrakties willen werken aan een rechtvaardigere maatschappij. Dus geen onbesuisde wereldverbeteraars, maar een groep van mensen die met beide benen op de grond in de maatschappij staan. En die bovendien de moed hebben om in een permanente dialoog met anderen hun eigen ideeën en inzichten te veranderen. Er zijn mogelijkheden genoeg om een bijdrage te leveren aan een betere maat schappij. Lid worden van onze vereni ging is er één van. En dat het hard nodig is om onze samenleving een helpende hand toe te steken, daar zijn wij van overtuigd. Er zal vooral een bijdrage geleverd moeten worden door ons jongeren. Want vandaag wordt onze verdere toekomst bepaald. Wij kunnen en mogen niet langs de kant blijven staan. Samen moeten wij aan de slag voor een leefbare wereld en een menswaardig be staan. Wil je informatie of wil je ons nu al meehelpen, bel: Tom Mulders, tel. 87237 of Elmi van Bavel tel. 82193; of schrijf: CDJA - Venray e.o. p/a Ton Mulders Burg. v. d. Loostraat 21 5801 BE Venray Initiatiefgroep CDJA - Venray e.o. Hoak Marktstraat-Schoolstraat P.H.V. DE VERDEDIGER Dinsdag 20 juli j.l. zijn twee van onze leden naar de keuring voor P.H. I te Heeswijk-Dinther geweest. K. Giepmans eert. lof 402 pnt. A. Beerkens eert. 388 pnt. Hartelijk gefeliciteerd met het be haalde resultaat. ENRAY Onze aktiviteiten: Iedere zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km. 31 juli lopen wij op het Ballonzuilcir- cuit. Iedere zondagmorgen om 9 uur pre cies vertrek voor het trimmen van 1 uur. We hebben wisselende vertrekpun ten a.s. zondag 1 aug. vanaf hoofdin gang Rank Xerox waar om 8.55 uur ver zamelen is. Iedere woensdagavond om 18.45 urn- vertrek voor loop-en trimoefeningen. Woensdag 4 aug. op het Vlakwatercir cuit. Inlichtingen verstrekt u gaarne Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, telefoon 85384. WIST U, DAT: Venray een trimclub rijk is en 25 mannen en vrouwen regelmatig deel nemen aan onze wekelijse trimuurtjes. Wij ons niet „doodhollen" maar ons ontspannen met aktiviteiten „voor elk wat wils". Wij ons hierdoor heerlijk ontspan nen en fit voelen. Er ook een lopersgroep bestaat, die door regelmatig trainen deelneemt aan crossjes, volkslopen en soms een halve marathon. U er niets voor hoeft te laten, maar alleen door inspanning er wat voor moet doen, in 't begin zwaar is, maar steeds leuker wordt als U wat konditie hebt opgebouwd. Trimmen moed vraagt om er aan te beginnen, nog meer om vol te houden, maar grote voldoening geeft. Het u niets kost en ook geen ver eniging is, alleen we komen in clubver band samen omdat de inspanning gezamenlijk makkelijker is te verwer ken. Als u gezond bent, u nog redelijk „jong" voelt of dat gevoel weer wilt krijgen, u van harte welkom bent. het om de donder niet meevalt om het gehele jaar door op vaste tijden deel te nemen aan onze aktfviteiten, maar diegenen die het reeds doen, stuk voor stuk van ongeduld staan te trappelen om aan hun uur „inspanning" te beginnen. Wij eigenlijk het gehele bos voor onszelf hebben, bijna niemand tegen komen, wat zonde is wanneer de natuur an je voordeur is, mensen uit de rand stad zoeken onze streken op om hiervan te genieten. Als u er iets voor voelt om mee te doen u kunt komen kijken en wij u graag informeren. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG DRUMBAND IS WEER TERUG VAN VAKANTIE De leden van de drumband van het St. Theobaidusgilde hebben de vakantie er weer opzitten. Op zondag 1 aug. zal de drumband de repetities weer hervat ten. De majoretten beginnen al eerder n.l. op 27 juli, terwijl de blazers op 28 juli weer beginnen. Ook worden zondag 1 aug. weer alle nieuwelingen verwacht. Andere belangstellenden zijn nog steeds welkom voor de drumband, evenals voor schutter of als vendelier. U kunt zich aanmelden in het Gildehuis, het repetitielokaal van het Gilde. OUD-IJZERAKTIE Op zaterdag 7 aug. a.s. zal het Theobaidusgilde weer haar jaarlijkse rondgang houden, om U van het oud- ijzer te verlossen. Traditioneel gebeurt dit weer voor de Overloonse kermis. Dan alléén kunt U het ijzer meegeven. Dus na die datum niet meer bellen, want dan kunnen wij het ook niet meer opslaan. Kijk even van te voren wat U mee wenst te geven, en zet dit klaar dan kan deze aktie ook weer in één zaterdag worden afgewerkt. Tevens halen we dan ook weer uw oud-papier op, met eventueel de vodden, maar houdt het wel s.v.p. een beetje gescheiden. Verpak het papier nu extra stevig, zodat we het meteen bij het ijzer kunnen meenemen. Zet het s.v.p. allemaal aan de weg, het scheelt ons enorm in tijd. Ook zullen we eerder starten, n.l. om 9 uur. U kunt het ook vrijdagsavonds al aan de weg zetten, dan bent U zaterdag zeker op tijd. Dus alleen zaterdag 7 aug. kunt u oud-ijzer meegeven. Mogen we weer op Uw medewerking rekenen. Het Gilde zegt U bij voorbaat dank hiervoor. Met vakantie gaan betekent niet noodzakelijk meteen maar je hersenen op non-actief zetten. Wie in het werk zijn hoofd altijd nodig heeft voor de dagelijkse beslommeringen, wil het Drem ook wel eens voor aangenamere zaken aanwenden. Vooral voor dege nen, die méér willen dan hele dagen ho rizontaal bruinbakken, heeft spellenfa- brikant Jumbo een paar leuke spellen uitgezocht, waarmee de vakantieganger het hoofd koel kan houden. Allereerst is er het gloednieuwe Computer Family Quiz, een elektro nisch competitiespel voor het hele gezin. Met (maximaal( vier spelers per keer schaart men zich rond het gecomputi- seerde quiz-bord, waarop onzichtbaar voor de tegenstanders iedere speler door middel van vier druktoetsen antwoord kan geven op vragen die de quiz-master uit het 1001-vragenboekje voorleest. Het spel kan op twee niveaus gespeeld worden. Het spannendste is het, wanneer alleen die speler scoort, die als éérste het juiste antwoord weet te geven. Het is dan, net zoals bij de meeste échte kwissen, een ware race tegen de klok. Voor beginnelingen is de computer ook eenvoudiger instelbaar, waarbij iedere speler, die (wel binnen dertig seconden) het juiste antwoord geeft, een punt krijgt. De computer houdt in beide gevallen per speler geheel automatisch de score bij; deze wordt door licht- en geluidsig nalen op een schermpje zichtbaar, evenals het vraagnummer in LED-cij- fers. Wie per ronde tien vragen het hoogste scoort of als eerste vijf vragen goed beantwoord heeft, is winnaar. FALKLAND EILANDEN Het aantal vragen van dit chip-ge stuurde familiespel, dat op een 9-volts batterijtje werkt, is in principe onbe perkt. De in de toekomst regelmatig verschijnende nieuwe programmaboek jes, die door een team van leraren zijn samengesteld, bevatten ieder 1001 vra gen op het gebied van aardrijkskunde, biologie, boek en taal, geschiedenis, sport, techniek, TV, radio, film, mu ziek en wetenswaardigheden. Met be hulp van de vragenselector en „fast-for- ward" toetsen kan de quiz-master exact of willekeurig bepalen met welk vraag nummer of met welke categorie hij wil beginnen of verder gaan. Voor eenieder die heeft leren lezen en schrijven, zijn letter, en woordseplletjes een uitdaging. Een leuk intelligentiespel voor twee personen is Kruiswoordduel. Om de beurt kunnen de spelers een leter noemen, die beiden moeten gebruiken om horizontaal en verticaal woorden te vormen. Een echt „taalspel" bij uitstek is het gloednieuwe SKRIPT, waarbij iedere speler een woord kiest, dat door de andere spelers moet worden geraden door het verzamelen van speelkaarten, het stellen van vragen en raadplegen van het woordenboek. ERNSTIG GEWOND Een 21-jarige Venrayse bromfietser verleende, komende vanaf de Spurkt, geen voorrang aan een over de Over- loonseweg naderende personenauto uit Roozendaal. Prompt volgde een bot sing. De bromfietser werd, zeer ernstig, aan zijn hoofd gewond, naar het zieken- nuis vervoerd. Later moest hij voor het ondergaan van een kaakoperatie naar het ziekenhuis in Tegelen worden overgebracht. DIEFSTAL In de nacht van donderdag op vrijdag werd uit de tuin van een woning aan de bpinetstraat 12 coniferen (boompjes) gestolen. Voor de eigenaar een behoor lijke schadepost. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend Bij de nieuwe Computer Family Quiz. een electronisch competitiespel voor het hele gezin, dient de vakantieganger het hoofd koel te houden. Met (maximaal) vier spelers per keer schaart men zich rond het gecomputeriseerde quiz-spel, antwoord kan geven op vragen, die de quiz-master uit het 1001-vragenboekje waarop onzichtbaar voor de tegenstanders iedere speler d.m.v. vier druktoetsen voorleest. De computer houdt geheel automatisch de score va niedere speler bij. Met Computer Family Quiz zullen kinderen het zelfs tijdens hun vakantie een feest vinden om (spelenderwijs) nog wat te leren. Niet alleen staan er toepasselijke vragen in voor op reis („Wat is het nationaliteits-teken van Spanje"), maar ook blijkt ongewild de actualiteit niet in de vragenboekjes te ontbreken („De Falkland Eilanden liggen in?"). WOORDEN EN LETTERS Spellen, waarbij in wedstrijdvorm woorden moeten worden gevortnd, kunnen door een ieder, die heeft leren schrijven worden gespeeld, zij het op verschillende niveaus. Sommigen raken eraan verslaafd, anderen spelen hele competities of marathons, maar ieder een speelt wel eens af en toe zo'n letter spelletje. Naast het bekende Board Script heeft Jumbo al sinds jaar en dag de dobbelsteen-versie Script-O-Gram, dat vooral als het met de zandloper wordt gespeeld concentratie vereist en daar door extra spannend wordt. Minder bekend, maar minstens even leuk voor de „woordkunstenaar", is Kruiswoord- duel, een intelligentiespel voor twee per sonen. De spelers hebben ieder een voor de ander afgeschermd speelveld met 25 vakjes voor zich en krijgen daarbij 50 letterschij fjes met waar de-aanduiding. Om de beurt kunnen zij een letter noemen, die ze allebei moeten gebrui ken om horizontaal en verticaal, zoals bij kruiswoordraadsels, woorden te vor men. Omdat de spelers tijdens de duur van het spel de letters nog mogen verplaatsen, zal een inventieve geest de speler van Kruiswoordduel een voor sprong geven. HILARITEIT Een echt „taalspel" van formaat is het gloednieuwe Skript. Daarbij kiest iedere speler voor zich uit het woorden boek een woord van een tevoren afge sproken aantal letters en schrijft daarvan een omschrijving op, die zo min mogelijk van het gekozen woord verraadt. Door het verzamelen van speelkaarten, het stellen van vragen en het woordenboek volgens bepaalde regels te raadplegen moeten de spelers er tijdens het spel achter zien te komen, wat de woorden van de tegenstanders zijn. Dit veelzijdige spel, dat naast het denkwerk onder meer door inventieve en grappige kryptische omschrijvingen de nodige hilariteit verc -rzaakt, is schitterend uitgevoerd. Aan alles is gedacht tot en met de blocnotes en de potloden met versgeslepen punten. Zéér geoefende liefhebbers van woord- en letterspelletjes kunnen „extra handi caps" invoeren, zoals het spelen in de taal van het gekozen vakantieland, hoe wel, toegegeven: dat zal bijvoorbeeld in Griekenland wat moeilijk gaan. EEN KRANT OM TE LEZEN ALS DANK VOOR DE VRIJWILLIGE INZET Een vrijwilliger van het kindervakan tiewerk parkeerde vrijdagmorgen zijn personenauto in de parkeervakken langs de St. Antoniusstraat. Toen hij om kwart over een terug keerde ontdekte hij dat zijn auto behoorlijk beschadigd was. Van een getuige hoorde hij dat een blauwkleuri ge Volvo 343 de schade had veroor zaakt. Hij had het kenteken niet opge nomen. De bestuurder is in ieder geval doorgereden, of hij van die beschadi ging iets gemerkt heeft is niet bekend, maar dat moet eigenlijk wel het geval zijn geweest. De politie verzoekt die be stuurder om zich in verbinding te willen stellen met de politie. Ook kunnen eventuele getuigen dat ook doen. Het is een slechte beloning, als je voor je vrijwillige inzet voor het kinder vakantiewerk een grote deuk in je auto krijgt toebedeeld. LANTAARNPAAL VERNIELD Een bestuurder van een trekker met oplegger reed vanaf de Zuidsingel ae Plataanstraat in, maar zijn lading ramde een lantaarnpaal. Die lichtmast werd behoorlijk beschadigd. INSLUIPING Een Venrayse mevrouw deed aangifte van diefstal, in haar woning aan de Smakterveldweg. Meegenomen werd een boormachine, slijpschijf, een ijze ren kruiwagen en een geldbedrag tussen 1300,en 1700,De diefstal moet hebben plaats gevonden tiidens afwe zigheid met vakantie. Er werden geen sporen van braak gevonden.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7