■depeel V0ERMANS MEUBELEN BOXMEER 17 Kennis in Venray VENRAY MERSELO Kermis, HEIDE ySSElSTEYN OOSTRUM OIRLO een feestelijke gelegenheid om eens naar Frans Voermans in Boxmeer te gaan. H FIIMMEIIWS 30 jaar geleden GEMEENTEPRAAT Bouwvergunning aangevraagd NIEUW KUNSTWERK het goede adres 82635 Venray blijft aandringen op spoedige aanleg rijksweg 73 PEEL EN MAAS KUNST OP DE KOFFIE PEEL EN MAAS uw weekblad Begroeiing van braakliggende gronden INGEZONDEN VERVOLG Museum tijdens de kermis geopend Tijdens de kermisdagen zaterdag 1 juli en woensdag 4 augustus is het ichied-en Oudheidkundig Museum „ideEindstraat normaal geopend van 4.00 tot 17.00 uur. Tot en met 18 september kan men laar de tentoonstelling „Groeten uit fenray", bestaande uit een groot aantal izichtkaarten van Venray-van-vroe- bekijken. Gemeentearchief op 31 juli gesloten Op zaterdag 31 juli (kermiszaterdag) j het gemeentearchief gesloten. Bij burgemeester en wethouders zijn e navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be- temmingsplan c.q. vooruitlopend op tn in voorbereiding zijnd herzienings- jan bouwvergunning te verlenen oor: het verbouwen van de woning [eeuwenhofweg 14, t.n.v. H. H. G. M. leuren; het bouwen van een serre, het verbouwen van een berging en het anbrengen van een dakkapel aan de yilhelminastraat 15, t.n.v. P. J. W. J. lendriks; het bouwen van een garage aan de Jrbanusweg 3, t.n.v. A. J. M. Lucas- sen; het bouwen van een jongveestal en ten afkalfstal aan de Puttenweg 82, :.n.v. W. G. Bouwman; het bouwen van een loods aan de Teeuwenhofweg 3, t.n.v. J. A. M. )ireks; het bouwen van een garage/ber- png aan de Urbanusweg 7, t.n.v. P. H. A. J. Lucassen; het bouwen van een garage/ber- pngaan de Urbanusweg 9. t.n.v. J. H. j. Direks; het vernieuwen- van een berging aan de Prinses Marijkestraat 21, t.n.v. P. G. van Rooy; j het bouwen van een tuinberging aan de Bolderik 19, t.n.v. K. Th. J. van Ham; j het bouwen van een erfafscheiding aan de Pavanestraat 31, t.n.v. L. P. M. i het vervangen van een houten erf- kfscheiding door een 3 VS m hoge tuin muur aan de Blauwververstraat, t.n.v. FTh. Strijbosch, Langstraat 78 te Ven- i Burgemeester en wethouders zijn (voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw mannen liggen met ingang van 30 juli '1982 gedurende veertien dagen voor jeenieder ter inzage bij de afdeling {ruimtelijke ordening, kamer 201 van het badhuis (van 9.00 tot 12.00 uur), fcedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. I Venray, 30 juli 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche De gemeente Venray heeft aan de ter A. Schobbers uit Venlo opdracht tgeven tot het maken van een kunst- erk. Als toekomstige plaats voor het mstwerk is het plantsoen aan de oordsingel voor de Hoge Beek uitge- >zen. Het kunstobject zal gemaakt worden «n gietijzer en is ca. 4 meter hoog en teft een maximale diameter van ca. 3 eter. De opdracht is door de gemeente tgeven in het kader van de B.K.R.-re- *ling. Het beeld zal in de zomer van 1983 tplaatst moeten worden. Het kunstwerk heeft nog geen naam 'bijnaam. Weet u er een; schrijf dan ïar Bureau Voorlichting en Inspraak, entje weten wij er al! Kermis, een gezellig feest voor jong en oud. Geniet er van. Maar misschien vindt U tussen, het feesten door toch nog even tijd om naar Boxmeer te gaan. 2500 m2 meubelfeest echt de moeite waard. Iedereen uit Venray en de andere kerkdorpen en verdere plaatsen in het gebied van Peel en Maas lis ook van harte welkom. het juiste telefoonnummer 04780 schilderwerken b.v. Lreijnders. VENRAY Piataanstr. 12 VENLO GENNEP INBRAKEN Zaterdagmorgen werd ontdekt dat er was ingebroken in het Chinees restau rant „Blue Lotus" in het Brukske. Via een hekwerk en een bovenraam was men binnengekomen. De kassaladen bleken geforceerd te zijn. Ontvreemd werden een geldkistje en twee porte feuilles met geld, in totaal een bedrag van 1600, Zondagmorgen bij thuiskomst ont dekten de bewoners in de Rumbastraat, dat tijdens hun afwezigheid onbevoeg den in hun woning waren geweest. Door verbreking van een tuindeur werd toegang verkregen. Twee deuren wer den in de woning opengebroken. Kasten waren overhoop gehaald en ontvreemd werden 6 lege videobanden, 50 gram- mafoonplaten, 1 fotocamera ter waarde van 1200,een paar laarzen en een geldbedrag van 1700,— De politie verzoekt eventuele getuigen zichg met haar in verbinding te stellen. De gemeente Venray dringt er bij de minister van Verkeer en Waterstaat, per brief, op aan om het deel van rijksweg 73 tussen Boxmeer en Blerick op korte termijn uit te voeren. Het gemeentebestuur heeft uit pers publicaties begrepen dat i.v.m. de bezuinigingen R.W. 73 niet op korte termijn kan worden uitgevoerd. Moch ten die berichten juist zijn dan is dat zeer te betreuren, te meer daar de minister op 2 april j.l. meedeelde over tuigd te zijn van de noodzaak tot verbeterering van deze noord-zuid-ver- binding. Daarnaast herinnert het gemeentebe stuur de minister aan zijn instemming met het advies van de commissie C.O.W. inzake de wenselijkheid van een spoedige realisering van het traject Boxmeer-Blerick. Verder wordt er gewezen dat door de nieuwe beslissing de onzekerheid bij het regionale bedrijfsleven zal toenemen. Investeringsbeslissingen zullen uitge steld worden gezien de onzekerheid, hetgeen de werkgelegenheidssituatie in Noord-Limburg de zoveelste domper zal geven. Ook op politiek-bestuurlijk terrein zijn grote moeilijkheden te verwachten tengevolge van de ontstane onzeker heid. Zo dient bijvoorbeeld het beleid op het gebied van de economische ontwikkeling bijgesteld te worden, daar dat beleid nu in belangrijke mate is ge richt op de uitstralingseffecten van de komende aanwezigheid van R.W. 73. Hierbij wordt speciaal gewezen op aspecten van transport van toerisme. De verbazing over de nieuwe beslis sing van de minister is des te groter, omdat de kostprijs per kilometer weg van het traject niet zo hoog is, daar in de tracékeuze goed gebruik is gemaakt van reeds aanwezige weggedeelten. EEN ABONNEMENT WAARD De nieuwste expositie, die gedurende de maand augustus in de resto Quick In te zien zal zijn, is weer geheel anders dan voorgaande tentoonstellingen. Het gaat hier namelijk om houtsnijwerk van de in Wanssum wonende Ger Munten. Ger Munten (Venlo 1929) is geheel autodidact. Hij is invalide en om niet gek te worden is hij VA jaar geleden begonnen met het maken van houtsnij werk. Vaak wordt hij uitgenodigd voor „oude ambachten markten". Zijn werk is o.a. te zien geweest in Geysteren, Well, Meerlo, Belfeld en Horst. Ook was hij met verscheidene stukken ver tegenwoordigd op de grote tentoonstel ling van de kunstkring „Amber", die afgelopen maand in de schouwburg te zien was. Zijn houten sculptures, wandborden e.d. zijn vaak geënt op de omgeving: 'n kerkje in Sevenum, de rosmolen e.d. Maar ook neemt hij vaak ornamentale motieven, zoals: een adelaar of de sterrenbeelden. Een en ander is dus de moeite van het bekijken zeker waard. En de organisatie hoopt dan ook ditmaal weer, dat deze kunstenaar de aandacht krijgt, die hij zeer zeker verdient. Tentoonstelling Ger Munten: resto Quick In, Grote Markt 11 te Venray. Open: alle winkeldagen tot 2 uur na winkelsluiting. DIEFSTALLEN Een Venray er deed aangifte van diefstal van 3 wieldoppen van zijn per sonenauto, welke hij op de parkeer plaats bij het recreatiecentrum „Meer- dal" te Horst had staan. Een inwoner deed aangifte van diefstal van een bermmaaier vanuit een keet bij zijn volkstuintje aan de Bagger- weg. Waarde van die maaier 350 gul den. Het colllege van b. en w. heeft besloten de begroeiing op braakliggende percelen in bestemmingsplannen alleen te maaien in geval van aanwezigheid van distels. Het grootste gedeelte van deze al enige jaren braakliggende kavels zijn vroegere weilanden en beginnen thans een fleurig aanzicht te krijgen door de spontane begroeiing met planten en kruiden. Vele van deze kavels zien er leuk uit met hun bloeiende vegetatie met een rijke verscheidenheid aan z.g. „on"kruiden. In totaal liggen in de diverse bestem mingsplannen 19,6 ha braak liggende gronden, die niet voor landbouwdoel einden zijn geschikt. Indien er op deze terreinen sprake is van overlast van gestort bouwafval, zal van geval tot geval worden bezien of er sprake is van aantasting van het woon genot van de omwonenden, waarna alsnog maatregelen zullen kunnen wor den getroffen. Dat de gemeente de spontane be groeiing toelaat, heeft ook te maken met bezuiniging. Zou men tweemaal per jaar de „ruigten" moeten maaien, dan kost dit 1100,— per ha. waarbij de kosten van eventueel noodzakelijk ega liseren van b.v. aanwezige aspergerug gen, niet zijn meegeteld. De gemeente blijft op de braakliggen de gronden alleen de voorkomende distels maaien om te voorkomen dat overlast wordt veroorzaakt tengevolge van het overwaaien van zaad naar andere percelen. LES UNS ET LES AUTRES monumentaalste film sinds tientallen jaren 1939 staat in de filmgeschiedenis geboekstaafd ais het hoogtepunt. Dat jaar kwam de formidabele film „GE JAAGD DOOR DE WIND" in roula tie. Sindsdien blijft die film jaarlijks miljoenen mensen trekken. 1982 wordt het jaar waar de Europese film haar grootste krachttoer toont met een meesterwerk, zó gigantisch, groots en massaal, dat woorden van bewonde ring tekort schieten. U kunt het in héél Nederland en de wereld horen van het publiek. „Zó'n film zie je maar eens in je leven." Helemaal niet te vergelijken met een „Gejaagd door de wind" wat inhoud betreft, wel wat grandeur en schoonheid te bieden heeft. De film met een lengte van drie uur verloopt zeer vlot. Snelle camerawisselingen en tech nische perfectie doen zeer Amerikaans aan. De muziek (Bolero van Ravel) is overal aanwezig bij de choreografie van niemand minder dan Maurice Béjart. Wondermooi zijn de beelden. Les uns et les autres is een staaltje van perfekte massaregie. Claude Lelouche heeft er persé iets magistraals van willen maken en dat zult U na drie uur kijkgenot kunnen beamen. U kunt allerlei redenen verzinnen om ergens niet heen te gaan. Geen enkele reden zal echter voldoende zijn, om LES UND ET LES AUTRES niet te gaan zien. Zelfs zomerse temperaturen kunnen niet verhinderen dat in de grote steden de zalen stampvol zitten. Laat U zich deze kans niet voorbij gaan. LES UNS ET LES AUTRES wordt HET hoogtepunt voor iedere filmliefhebber. Wij ontvingen een „ingezonden" brief zonder naam en adres van de inzender. Normaliter "kunnen wij derge lijke brieven niet plaatsen, maar in dit geval zouden wij het geschrevene tot het onze willen maken, omdat het onder werp interessant genoeg is om onder de aandacht van onze lezers te brengen. Het betekent echter beslist geen vrij brief voor anderen om een ingezonden brief zonder naam en adres van de af zender in ons blad te doen opnemen. Onlangs werd Pastoor Geerits op de begraafplaats Boschhuizen op waardige wijze begraven bij zijn collega's in het Priesterschap. Een graf vol bloemen toonde onze erkentelijkheid voor het vele werk dat hij verricht heeft. Maar wat een tegenstelling tot de 10 graven naast hem. Graven van bekende priesters uit Venray, zoals Deken Berden, Kapelaan Olieslagers en Pas toor Rutten. Het geheel biedt een onver zorgde en verwaarloosde aanblik. Is dat nu de dank voor het vele werk dat onze priesters voor Venray en omstreken gedaan hebben. Zijn wij hen zo gauw vergeten? Ook de graven van de Paters Francis canen bieden een minder fraaie aanblik. Wiens taak is het om deze graven te verzorgen? Is dit een taak voor de Kerk besturen of overheid? In de raadsvergadering van einde juli werd de gemeentebegroting door de raad goedgekeurd. Wel vroegen vele raadsleden zich af, of dit geen mosterd na de maaltijd is. Het jaar is al ruim half voorbij Op diezelfde begroting stond 1000,- voor representatiekosten, dat vond men wel wat veel Ook werd in die raadsvergadering de vraag gesteld, of het niet wenselijk was dat op de LTS Engels geleerd werd. „De jongens krijgen hier straks toch geen werk en dan is kennis van de Engelse taal mooi meegenomen als ze gaan emigreren J. P. A. Nelissen Aannemersbedrijf mocht 5 scholen gaan bouwen. Twee konden in Venray geplaatst worden: de Henseniusschool en de Dr. Poelsschool. Voor het maken van een Dr. Poels monument gaf de gemeente een subsidie van 1500,maar dan moest de raad wel 'n vinger in de pap kunnen houden. De minister van Sociale Zaken heeft aan Venray twee kunstenaars voorge steld, die in staat worden geacht een nieuw Renseniusbeeld te maken. Wie van de twee, mag de raad bepalen. In Oirlo opende L. Nelissen een nieuwe zaak in levensmiddelen, manu facturen, tabaksartikelen, drogisterij artikelen en galanterieën. „Gazelle" dames- en herenrijwielen vanaf 143,50 bij Hendrix in de Paters- straat. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe voetbalterreinen aan de Oost singel speelde SVV een wedstrijd tegen de tweede klasser Kolping.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13