GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Gemeenteraad houdt op 10 augustus tussentijdse" raadsvergadering een Woningmarkt belicht HOE EN WAT GROF VUIL VENRAYSE KERMIS VENRAY VAN A TOT Z 1983 KAPVERORDENING AUTOCROSS IN OIRLO agenda agenda agenda PROVINCIAAL WOONWAGENPLAN 1Q7Q 'ÏQRS Bouwvergunningen verleend Geen spreekuur Collecte-kalender Hinderwet Terwijl het ene deel van het college van b. en w. en het ambtelijk apparaat op vakantie was en is, heeft het andere deel normaal doorgewerkt met herinne ringen aan de genoten vakantie of met de vakantiedagen nog in het vooruit zicht. Deze laatste groep heeft in ieder geval de voorbereidingen getroffen voor de eerstkomende raadsvergadering, die op dinsdag 10 augustus a.s. 's avonds om zeven uur wordt gehouden en zoals gewoonlijk openbaar zal zijn. Een tussentijdse raadsvergadering derhalve nè de vergadervrije julimaand en vóór de laatste vergadering van de zittende raad op dinsdag 31 augustus. Op dinsdag 7 september zal dan de eerste vergadering van de nieuw-geko- ?en gemeenteraad worden gehouden. Een aantal agendapunten is opge nomen voor de vergadering van 10 augustus omdat zij geen uitstel kunnen dulden. Andere punten zijn op de agenda geplaatst ter ontlasting van de vergadering van 31 augustus, waarbij afscheid zal worden genomen van twee wethouders en vijf raadsleden. CENTRUMPLAN De raad wordt voorgesteld de tweede herziening bestemmingsplan Centrum opnieuw vast te stellen. In eerste instantie werd de tweede herziening door Ged. Staten op financiële gronden niet goedgekeurd, daarbij overigens overwegend, dat zij zich met de aan het plan ten grondslag liggende uitgangs punten in beginsel kunnen verenigen. Met de beoogde reconstructie van de z.g. „Rose Vlek" heeft het provinciaal bestuur zich wèl kunnen verenigen. Bij het opmaken van de „nieuwe versie" 2de herziening centrumplan heeft de economische uitvoerbaarheid centraal gestaan. Door het naar de toekomst verschuiven van de eventuele aanleg van de z.g. noordtangent en het aanmerkelijk versoberen van verdere openbare werken in het overige plange bied heeft men het bezwaar van G.S. kunnen ondervangen. Het nieuwe ontwerp heeft echter weer een aantal schriftelijke bezwaren opge leverd. De raad wordt voorgesteld deze ongegrond te verklaren en akkoord te gaan met de nieuwe versie van de tweede herziening. WIJKCENTRUM VELTUM Een krediet van 315.000,— zal worden gevraagd voor het realiseren van het wijkcentrum Veltum. Het gebouw, met een oppervlakte van 210 m2 wordt uitgevoerd in een combinatie van metselwerk en systeemelementen- bouw en gebouwd nabij het winkelcen trum. Met Veltum is overeengekomen, dat in de totale kosten een bijdrage wordt geleverd van 47.000,—bestaande uit het volledig voor eigen rekening nemen van de inrichtingskosten, zowel van het gebouw als de aanleg van een verhar ding (terras) op het buitenterrein. Het college van b. en w. is er van overtuigd een kwalitatief goed en bruik baar gebouw te kunnen laten realiseren tegen een verhoudingsgewijs gunstige prijs. In verband met deze bouwplannen zal de raad moeten besluiten dat een herzie ning van het bestemmingsplan wordt voorbereid: een z.g. voorbereidingsbe- sluit. OVERIGE AGENDA Voor de financiële afwikkeling van de instandhouding van 56 woningen in Wit Desselke zal uit 's rijks kas een lening van182.055,— worden aangevraagd. Een krediet van 434.500,33 is nodig voor de aanleg van riolering in Smakt, terwijl 17.500,— nodig is voor het geschikt maken van ruimten in pand Oud Lyceum voor de Stichting Open baar Bureau voor Onderwijs en Beroe- penvoorlichting. Voor een bedrag van 25.450,zal 555 m2 grond in Smakt worden aange kocht van mevr. E. Philipsen. In het bestemmingsplan Leunen moet grond ruil plaatsvinden met de heer A. L. J. van Dijck. In Landweert wordt grond verkocht aan Bouwcoördinator drs. Ruyters voor de bouw van 41 premiewoningen voor de verhuur. In Ysselsteyn wordt 2.14.00 ha land bouwgrond verkocht aan de heer H. M. H. van Ass. Tenslotte worden behandeld de her ziening bestemmingsplan Buitengebied en het deelplan voor de verblijfsrecrea- tie in het Gewest Noord Limburg. Door de afdeling onderzoek statistiek en werkgelegenheid van de gemeente is een overzicht gemaakt van de stand van zaken met betrekking tot de woning bouw in de gemeente. Het is inmiddels een traditie gewor den om jaarlijks de situatie op de Venrayse woningmarkt te onderzoeken. In dit artikel worden de belangrijkste gegevens uit het onderzoek beschreven. Het onderzoek zelf zal 10 augustus on derwerp van discussie zijn in de voorlaatste vergadering van de huidige gemeenteraad. GEREEDGEKOMEN WONINGEN IN 1981 Het afgelopen zijn 483 woningen opgeleverd (in 1979 waren dit er 366). De opgeleverde woningen vallen uiteen in de volgende categorieën: woningwet woningen (152); bejaardenwoningen (75); premiekoopwoningen (119); wo ningen voor Huisvesting Alleenstaan den en Tweepersoonshuishoudens (56) en ongesubsidieerde woningen (81). Van al deze woningen zijn er 167 in de kerkdorpen gebouwd, waarvan 127 door de woningbouwvereniging. Afgezien van Leunen en Oostrum waren er sinds 1970 in de kerkdorpen geen woningen in de woningwetsfeer ge bouwd. SPREIDINGSBELEID WONINGBOUW Zoals bekend voert de gemeente een spreidingsbeleid ten aanzien van de woningbouw op de kerkdorpen. Doel van dit beleid is woningen op de kerk dorpen toewijzen aan autochtonen en bouwen op de dorpen ten behoeven van de autochtonen. Opgemerkt moet wor den dat de bestaande particuliere woningen niet onder het „spreidings beleid" vallen. In 1982 hebben in totaal 273 nieuwe of bestaande woningen in de dorpen een (andere) bewoner gekregen. (167 nieuw bouw woningen, 47 woningen vrijge komen door verhuizing naar nieuw bouw en 59 in hoofdzaak particuliere woningen). Voor zover na te gaan was, moeten van deze 273 (her)vestigingen er 51 als allochtone vestiging worden aange merkt, waarvan 26 in Oostrum en Leunen. Allochtone vestiging in deze twee kerkdorpen is toegestaan binnen het „spreidingsbeleid". WONINGBOUW 1982 Het ziet er naar uit dat in 1982 395 woningen gereedkomen (371 in Venray- kom en 24 in de kerkdorpen). In het eerste half jaqr van 1982 zijn hiervan al 138 woningen opgeleverd. (118 in Venray-kom (waaronder de tienduizendste woning in de gemeente) en 20 in de kerkdorpen). Op korte termijn zullen de vaJgende projecten worden opgeleverd: 57 premiehuurwoningen van de wo ningbouwvereniging in Landweert le fase; 175 woningwetwoningen ook van de woningbouwvereniging in Land weert 2e fase. Van de andere projecten waaraan momenteel gebouwd wordt, is te verwachten dat die in 1983 (deels) zullen worden opgeleverd. Het gaat hierbij om premiehuurwoningen, „premie-A" koopwoningen, appartementen en HAT -woningen. Ook staan er nog een aantal projecten op de rol, die kunnen starten zodra een premiebeschikking (contingent) is afge geven. Maar het zal genoegzaam bekend zijn dat als gevolg van bezuinigingen op rijksniveau ook de gesubsideerde wo ningbouw vertraging oploopt. LEEGSTAND Op 1 april 1982 stonden in de gemeente 113 woningen leeg (1981: 131), dit is 1,1% van het totale woning bestand (papieren telling). Een zekere leegstand wordt als gewenst ervaren. Immers leegstand is onontbeerlijk om degene die van woning wil of moet veranderen en degene die voor het eerst een woning nodig heeft nog een keus te laten maken. Ook als gevolg van het verschil tussen het tijdstip waarop de woning wordt opgeleverd en het tijdstip waarop een woning wordt betrokken, is er in de telling sprake van leegstand. WONINGBEHOEFTE Voor het woningbeleid is het van belang zicht te hebben op de woningbe hoefte op korte termijn maar ook op middellange en lange termijn. De woningbehoefte op korte termijn wordt bepaald met behulp van het aantal ingeschreven woningzoekenden. De behoefte op middellange en langere termijn wordt geschat met behulp van leeftijsspecifieke woningbe- hoeftepercentages (woningbehoefte af hankelijk gesteld van leeftijd en burger lijke staad. Uit de prognoses komt naar voren dat er tot 1985 een jaarlijkse behoefte aan woningen is van ca. 60 in de kerkdorpen en ca. 210 in Venray-kom. Voor de jaren 1986 tot 1990 zijn deze jaarlijkse aantallen respectievelijk ca. 80 en ca. 200. Daarnaast is er in de gemeente jaarlijks een behoefte aan 25 woningen ten behoeve van vervanging van be staande woningen. Bij deze prognose is geen rekening gehouden met een achterstand in de woningbehoefte van dit moment. TOEKOMST MUZIEK? Zoals gezegd het zijn prognoses, wat er werkelijk gebouwd gaat worden zal telkens opnieuw bepaald zal moeten worden. Of er gebouwd kan worden zal mede afhangen van de rijksoverheid. De woningen die dan gebouwd gaan worden zullen vooral woningwetwonin gen, premiehuurwoningen en „premie A" koopwoningen zijn. Terwijl het aandeel kleinen woningen opgevoerd moet worden tot 40% van de totale nieuwbouw, (ministeriële beslissing). De verwachte toewijzing van woning contingenten voor 1983 en volgende jaren zal evenals dit jaar de behoefte niet dekken. Sterker dan voorheen komt het probleem aan de orde door wie, project ontwikkelaar, belegger of woningbouw vereniging, in een bepaald jaar (nog) gebouwd kan worden en hoe de verdeling plaatsvindt over de kerkdor pen en Venray-kom. „Het nieuwe college zal zich in de komende maanden met dit keuzepro- bleem moeten bezighouden...." zo besluit de nota van de afdeling onder zoek, statistiek en werkgelegenheid. In het eerste artikel hebben wij voor u de regels rond het aanbieden van huisvuil op een rij gezet. Dat het nodig was bleek wel toen, na een potselinge nachtelijke bui, een aan tal 's avonds al buiten gezette kartonnen dozen met afval zo zocht als boter waren en dus niet meer op te pakken: een enorme troep was het gevolg. Een goede raad: huisvuil nooit voor 7.00 uur 's ochtends aan de straat, altijd in plastic zakken (KOMO-keur) en alleen op de dag dat de vuilniswagen langs komt. Maar nu iets over GROF VUIL want uw huishoudelijk afval bestaat soms uit meubelstukken, oude wasmachines, grote stukken tuinafval e.d. wekelijks mag u grofvuil met de vuil nisman meegeven maar dan wel: 1. aangeboden in stevige zakken of goed gebundeld in hanteerbare af metingen, 2. niet groter dan !4m3 per zak of bun del, 3niet meer dan Vi m3 per keer en 4. niet zwaarder dan 20 kg per zak of bundel. Boedelstukken die de vuilniswagen kan verwerken mogen ook aan de huisvuilophaaldienst worden aangebo den, b.v. wasmachines zonder blok. Boedelstukken (zoals complete was machines, koelkasten, bedden enz.) kunnen iedere le en 3e donderdag van de maand apart worden opgehaald. Op gave dient te gebeuren bij de dienst Gemeentewerken (tel. 04780-83838 tst. 323/327). De kosten bedragen dan 10,/m', of per gedeelte van een m' (dus in ieder geval 10, Puin en afbraakmaterialen mogen niet ais grofvuil worden aangeboden. Deze materialen moet u brengen naar de regionale stortplaats in Horst-Ame- rica. Deze is geopend op maandag t/m vrijdag van 08.00-12.00 uur van 12.30- 17.00 uur en op zaterdag van 09.00- 12.00 uur. De stortkosten in Horst- America bedragen 5,20/m3. Voor het vervoer van puin en af braakmaterialen kan men terecht bij de plaatselijke transport- en containerbe- drijven, waarvan er enkelen fungeren als overslagbedrijf, waar particulieren tegen betaling zelf puin e.d. kunnen storten. HERGEBRUIK De vorige week eindigde het artikel met een aantal tips om milieuvriendelijk klein „afval" kwijt te raken. Ook grotere, nog in goede staat verkerende, stukken uit het huisvuil komen voor hergebruik tweede hands in aanmerking. Denk maar eens aan meubels, stofzuigers e.d. Door de gemeente is in samenwerking met de vereniging Milieu Defensie Venray een folder met tips voor hergebruik van groot men klein „huis houdelijk afval" samengesteld. U kunt de folder afhalen bij de receptie, van het raadhuis. Volgende keer een artikel over composteren. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Sluiting raadhuis Evenals in andere jaren zal tijdens de kermis het raadhuis vanaf 12.00 uur gesloten zijn. Dus maandag 1dinsdag 2 en woens dag 3 augustus komt u na 12.00 uur voor een gesloten deur te staan. Verplaatsing weekmarkt Op kermismaandag 2 augustus zal de Venrayse weekmarkt verplaatst worden naar de Dr. Poelsstraat. De markturen zijn zoals gebruikelijk van 9-12 uur. In verband met deze verplaatsing zal het niet mogelijk zijn om vanaf zondag avond (1 augustus) Iaat tot laat in de maandagmiddag per auto de Dr. Poels straat in te rijden of te verlaten. Vanaf maandagochtend 2 augustus 02.00 uur mogen zich geen voertuigen op de openbare weg bevinden. Bezoekers van de markt die per auto komen, kunnen hun auto parkeren aan de Julianasingel of op een van de par keerterreinen naast het raadhuis. Extra taxi standplaatsen Volgens goed gebruik zullen ook dit jaar tijdens de kermis extra standplaat sen voor taxi's ingericht worden. Op de volgende plaatsen zullen c.q. kunnen taxi's op passagiers staan te wachten: Poststraat, tegenover Den Engel; Merseloseweg, tegenover de bios coop; Hofstraat, voor Pentagon; Henseniusstraat, nabij de nieuw bouw van appartementen. Laat uw kermis niet bederven: Glaasje op Iaat je rijden. Verplaatsing van de glascontainer Gedurende de kermisdagen zal de glascontainer van de Grote Markt ver plaatst zijn naar het parkeerterrein aan de Schoolstraat, téngen over Electro Jacobs. Zo gauw de Grote Markt weer vrij is zal de container teruggeplaatst worden. Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! Kermis-tarieven Met de kermisexploitanten zijn de volgende afspraken gemaakt over het tarief dat voor hun attractie ten hoogste zal gelden. Grote Markt: autoscooter: 1,50 per 2-pers. wagen draaimolen: ƒ0.75 mini-rad: 0,75 flipper-bumperspel: 0,25 snoepkraam: vrij kleurenspel: 2,50 voor 3 keer spelen ijs: vrij vis: vrij pinda-popcomkraam: vrij Henseniusplein: suikerspin: vrij boksbal1voor 4 slagen speelgoedkraam: vrij gebakkraam limonadeautomaat: vrij (voor 10 oliebollen 5,—) schietsalon: 2,50 voor 5 x pijpjes- of 3x kleurenfoto-schieten stoplichtspel: 0,25 1,— per 5) mini-jet: ƒ0,75 century 2000: 1,50 crazy-castle: 1,50 grillhuis: vrij (grote hamburger met uien en saus 3,50) handschrift-analyse: 1,50 Gouden Leeuwterrein: kop van jut: 0,75 per slag en 2,50 voor 6 slagen met prijskans polyp: 1,50 holly-cranes0,25 of 0,50 naar keuze van speelkast babysport: 0,75 mini-scooter: ƒ1,— per 2-pers. wagen muziekexpress: 1,50 bulldozer-schuifspel: 1,voor 4 speelpenningen reuzerad: 1,50 lunapark: 1,(2,50 per 3x, 5,per lOx of 10,per25x) alpenexpress: 1,50 glazen doolhof met lachspiegels: 1,50 horror-show met artiesten: 2,50, voor kinderen t/m 12 jr. 1,50 skeeball: 1,— rodeo (crazy horse): 2,50, voor kin deren t/m 12 jr. 1,50. Ontvangst van de kermisexploitanten Reeds vele jaren is het traditie dat na afloop van de jaarlijkse kermis de exploitanten op het gemeentehuis door het college van b. en w. worden ontvan gen. Dit jaar zal deze ontvangst plaatsvin den op woensdag 4 augustus 's morgens om half elf. Deze ontvangsten worden door de exploitanten zeer op prijs gesteld, omdat men dan met het college onge dwongen kan napraten Op 1 januari 1983 zal een nieuwe uit gave van de Gemeentegigd „Venray van A-Z" verschijnen. Ook nu weer zal het bureau voorlichting en inspraak van de gemeente de redaktie verzorgen. De nieuwe gids zal naar vorm en sa menstelling overeenkomen met de hui dige gemeentegids. Wij weten dat veel in de huidige gids verouderd dan wel achterhaald is. Ook weten wij dat de huidige uitgave haar beperkingen kent en dat aanvullingen gewenst zijn. Aan iedere organisatie, instelling, vereniging e.d., die vermeld staat dan wen wil staan in „Venray van A-Z" het volgende: Laat ons SCHRIFTELIJK weten dat U er bent! Geef SCHRIFTELIJK aan ons gewij zigde secretariaatsadressen door! Wij willen proberen met uw opmer kingen rekening te houden. U kunt schrijven naar bureau voor lichting en inspraak gemeente Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Doe het nu en denk aan de postzegel. Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermee ter algemene kennis, dat vanaf heden gedurende drie maanden ter secretarie van de gemeente (kamer 204), Raadhuisstraat 1voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad van deze gemeente van 27 april 1982, nr. R 1105, tot vaststelling van de „Verordening op het bewaren van houtopstand" (Kapverordening) onder gelijktijdige intrekking van de vi gerende „Verordening op het vellen van houtopstanden" (Kapverordening), vastgesteld bij raadsbesluit van 24 november 1964, nr. 1399. Venray, 2 augustus 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Verkeers maatregelen Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 28 juli 1982, waarbij in verband met het houden van een auto cross in Oirlo het volgende is besloten. Op zondag 8 augustus 1982 van 13.00 uur tot 17.30 uur of zoveel korter of langer als de omstandigheden toelaten dan wel noodzakelijk maken: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens af te sluiten voor alle verkeer behalve voet gangers: a. de Sinnesstraat: b. deWusterweg; c. het gedeelte van de Rosakker gele gen tussen de Bremmenkamp en de kruising van de Sinnesstraat met de Wusterweg; II. door het plaatsen van borden 51 van bijlage II van genoemd reglement het stoppen aan beide zijden van deze wegen te verbieden; III. voor zover genoemd evenement zulks toelaat en de veiligheid van per sonen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermeldde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde notor- voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig be sturen in opdracht of met toestem ming van de onder a. vermelde per sonen en onder aan die personen ge stelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedu rende de tijd dat de onder I genoem de verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I ver melde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen be stuurde motorvoertuig en deze acti viteiten niet of bezwaarlijk op an dere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en inge diend bij de commissaris van de Konin gin. Venray, 2 augustus 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris De eerstkomende vergaderingen van gemeenteraad en commissies zullen plaatsvinden op: Gemeenteraad Jeugd- en sportzaken (bestu. comm.) Financiën en belastingen Onderw., vormingsw. en recreatie Openbare werken Ruimt. ord. en Volkshuisv. Verkeer Soc. zaken, volksgez. en m. werk Werkgelegenheid Handel en middenstandszaken Cultuur Welstand Spreekuur Welstandscommissie alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 333 Verkeersspreekuur: alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 159 10 augustus 19 00 uur 19 augustus 19.00 uur 11 augustus 17.15 uur 10 augustus 16.30 *ur 5 oktober 19.00 uur 5 augustus 19.00 uur 9 augustus 16.30 uur 26 augustus 17.00 uur 14 oktober 16.00 uur 17 augustus 15.30 uur 25 oktober 17.15 uur 24 augustus 9.30 uur 6 september 26 augustus Wijzigingen in het vergaderschema zullen wij tijdig in deze rubriek vermelden. Alle vergaderingen worden gehouden in het raadhuis. De notulen en agenda's van de vergaderingen (behalve van de welstandscommissie) liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. PROVINCIE tlMBURG De provinciale staten van de provin cie Limburg hebben op 13 mei 1982 het woonwagenplan voor de provincie Limburg 1979-1982 vastgesteld. Vanaf woensdag 28 juli ligt dit plan voor een ieder ter inzage. Voor de gemeente Venray betekent dit, dat u het plan kunt inzien in de openbare bibliotheek aan de Julianasin gel en in de Infotheek in de hal van het raadhuis. Vanzelfsprekend alleen tij dens de openingsuren van beide instel lingen. Het woonwagenplan is vanaf donder dag 29 juli van kracht geworden. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 juli 1982 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnungen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het verbouwen van de woning Veulenseweg 29, t.n.v. P. de Lauw, Pastoor Vullingsstraat 13 te Grashoek; het verbouwen van de woning Boddenbroek 20, t.n.v. A. J. Wijnho ven; het bouwen van een tuinhuisje aan de Pastoor Verheggenstraat 1, t.n.v. Th. W. Buddiger; het aanbrengen van een kap op de garage aan de Ooster Thienweg 10, t.n.v. A. C. M. Emonts; het verbouwen van de woning Kruisstraat 8, t.n.v. E. R. Brecheisen; het bouwen van een dakoverstek en een carport aan de Straat 3a, t.n.v. G. L. Custers; het verbouwen van kantoorruimte aan de Stationsweg 7b, t.n.v. F. H. A. v. d. Kamp, Mastbos 12 te Venray; het uitbreiden van de woning Weverstraat 6, t.n.v. W. L. M. Kusters; het aanbrengen van inpandige wij zigingen aan een in aanbouw zijnde winkel aan het Henseniusplein/De Gou den Leeuw, t.n.v. AHOLD B.V., Postbus 608 te Zaandam; het verbouwen van de gymzaal aan de Beukenlaan 6a, t.n.v. Gemeentebe stuur Venray. Venray, 30 juli 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche In verband met afwezigheid van de wethouder komen de volgende spreek uren te vervallen: het spreekuur van weth. Schols op 2 augustus; het spreekuur van weth. mevr. Rullen op maandag 2 augustus (sociale zaken); het spreekuur van welh. mevr. Rullen op dinsdag 3 augustus (volkshuisves tingszaken). In dringende gevallen kunt u zich wenden tot de behandelende afdelingen in het raadhuis en voor volkshuisves tingszaken tot de woningbouwvereni ging „Noord-Limburg". Van 16 augustus t/m 21 augustus Zie- kentriduüm Venray (plaatselijke aktie). Van 23 augustus t/m 5 september Koningin Wilhelmina Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is eencollecte- vergunning verleend. Collecteren biuten de aangegeven periode is niet toege staan. Collectanten en collectrices moeten het legitiematiebewijs zichtbaar dragen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 23 juni 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van: J. M. Poels, Straat 11a te Merselo- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uit breiden/wijzigen van een varkensfokke rij en -mesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Straat 1 la te Merselo. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 30 augustus 1982 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (afdeling openbare orde en veilig heid, telefoon 04780 - 83838, toestel 151), kunnen tot één week voor boven genoemde datum mondeling bezwaren worden ongebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Venray, 30 juli 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen

Peel en Maas | 1982 | | pagina 12