i GEMEENTEPRAAT KERKELIJKE DIENSTEN 82635 VAMOS A VER Klassieke vloerkleden Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Bouwvergunning aangevraagd HUISVUIL KEURIG AAN DE STRAAT VENRAYSE Kerk 't Zonnelied Parochie Vredeskerk Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS het goede adres 0mfcintng Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Bouwvergunningen verleend jthomassen|j GEEN SPREEKUUR Verkiezingen voor de Tweede Kamer KERMIS VAN 24 TOT EN MET 31 JULI Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Toos Bouten Pierre en Grada Gooren overl. fam. Pouwels-Ver- straaten. Zondag: Zeventiende zondag door het jaar. 8.001eesmis, int. Antoon Jans sen en echtgenote: 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Jac. Fonck; 11.00 tot bijzondere intentie van Z.H. Paus Johannes Paulus II(SHML). Maandag: H.H. Joachim en Anna, ouders van de heilige maagd Maria. 9.00 oude stichtingen Jan Versleijen bijzondere intentie; 19.00 Ferd Beer- kens, echtgenote en Maria Hub. Peeters en fam. Dinsdag: 9.00 Annemarie Saes; 19.00 Peter Jan Rutten, echtgenote en overl. kinderen. Woensdag: 9.00 bijzondere intentie; 14.00 huwelijkssluiting Giovanna Roso- lino en Stef Schwachöfer; 19.00 Frans de Vocht (Tuinstraat). Donderdag: H. Marta. 9.00 Martinus Hubertus Gerardus Poels Pieter Verblakt. Vrijdag: 9.00 fam. Ebberink-Kolkers zekere intentie (J. W.); 19.00 ouders Arts-Cornelissen Theodora Flinsen- berg-v. d. Boogaard. Zaterdag: 9.00 Pierre en Grada Gooren; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. Mededeline: Huwelijksafkondiging: Giovanna Rosolino en Stef Schwachöfer. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Henri Wilms, lezer: T. de Bruijn. Zondag: 8.00 Leon Stoffels, lezer: A. Regli; 9.30 br. Th. Thijssen; 11.00 Wil jan Wilms, lezer: C. Hendriks. Maandag en dinsdag: 19.00 Petra Linders. Woensdag en vrijdag: 19.00 Jacque line Classens. Woensdag: 14.00 huwelijksviering: Mirjan van Soest. Zaterdag 24 juli: 18.30 Avondmis (volkszang), int. uit dankbaarheid. Mis dienaars: Harm v. d. Bosch en Gert-Jan Wismans. Zondag 25 juli 17e zondag door het jaar. 09.30 Hoogmis (nederlandse en gregoriaanse gezangen), int. overl. G. Koopmans; bijz. int. Misdienaars: Wilbert Valkx en Peter Janssen. Kollekte is voor de MIVA. Door de week iederedag avondmis om 18.30 behalve woensdag. Zondag 25 juli: H. Missen: 9.00;: hoogmis 10.15 gezongen door Crescen do; 11.45; avondmis 18.00. Agatha Theuvenet-Rosbak. Woensdag: 8.00 voor overl. ouders Linders-van Herpen uit dankbaarheid en voor een voorspoedige reis [mevr. M.]; 19.00 voor overl. Cornelis Ma- thijsssen en overl. Thea Pijpers-Ron gen. Donderdag: H. Marta. 8.00 tot zekere intentie van de fam. Schoenma kers; 19.00 voor overl. Wim Steerne- man en zoon Henny. Vrijdag: H. Petrus Chryseiogus, bisschop en kerkleraar. 8.00 overl. Theodoras Claassen; 19.00 jaardienst voor overl. Ben Coolen. Zaterdag: H. Ignatius van Loyola. 8.00 voor een voorspoedige reis [fam. M.j; 19.00 voor overl. Leo Cortenbach [buurtver. St. Jozef], overl. fam. Oudenhoven-Pouwels, overl. Pastoor Geerits. Kindercrèche Onder de mis van 11.30 uur in de kleuterschool door mej. Jolanda van Nies. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.00 T. Franken, E. Smits; 9.00 B. Verstegen, S. Rongen; 10.00 R. Beerkens, P. van Weert; 11.30 J. Verstegen, J. Rongen; 18.30 U. van Weert, R. Broens. Maandag, disndag, woensdag: 8.00 S. Achten, U. van Weert; 19.00 J. Dommeck, R. Broens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 E. Smits, J. Verstegen; 19.00 T. Fran ken, M. Comejo. Zondag 25 juli a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om wlf uur in de Her vormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Voorganger in beide diensten is Ds. E. Postma, emeritus-predikant te Heyen. Synodale koliekten voor het alge meen kerkewerk en de diakonie. Zaterdag: 16.30 Uit dankbaarheid bij 'n 80ste verjaardag; 19.00 Bert Daniëls en overl. familie Maria Maas-Mastens overl. familie Kleuskens-Verstegen- Reinders. Zondag: 8.30 Theo Camps en Anna Verhoeven; 10.00 gest. jaard. Antoon Verheggen en Hendrina van Haren. [Gem. Koor). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 voor 'n zieke. Woensdag: 9.00 Jean Potten. Donderdag: 9.00 Toon Janssen. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie [J.]. Zaterdag: 19.00 Maria Maas-Mar- tens. UW PLICHT Bekendmakingen i.v.m. Zaterdag: 18.30 Gertruda Janssen- Kelders (v.w. buurt). Zondag: 9.00overl. fam. Ambrosius; 10.15 tot zekere intentie voor de parochie; 11.45 overl. ouders en zoon Jim; 18.00 Hein van Lierop. Maandag: 8.00 overl. ouders Nicuw- stad Jacoba Palm; 19.00 Zuster Edgarda van den Akker. Dinsdag: 8.00 overledenen (offerbus) 19.00 Drika Thomassen Thei van de Voort (v.w. buurt). Woensdag: 8.00 uit dankbaarheid; 19.00 overl. ouders Basten-Bonants. Donderdag: 8.00 voor kinderen en kleinkinderen; 19.00 familie Wullems- van Daal. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Arts-Jans- sen; 19.00gezinsmis; Harrie Janssen. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Willy v. d. Bekerom. Zondag: 9.00 Tonnie Vermeulen; 10.15 Geert Claes; 11.45 André Basten; 18.00 Maurice Derks. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 André Basten. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Twannie Peeters. Dinsdag en donderdag: 19.00 Tonnie Vermeulen. Brukske Zaterdag 24 juli: Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis dienaars: Mark en Johnny Pelzer. Zondag 25 juli: Eucharistieviering om 10 uur. Kindercrèche wordt ver zorgd door Yvonne Cybulski, Lydia v. d. Bosch. Misintentie: overl. hr. P. Kruysen en fam. overl. hr. Jo van Kessel. Misdienaars: Twan Franssen, Silvester Bombeek. Woensdag 28 juli: Eucharistieviering om 19.00 uur. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. August van Bergen, fam. van Dijck-Driessen, Piet Arts. Zondag 25 juli: zeventiende zondag van het kerkelijk jaar. 8.00 voor overl. fam. Gommans-Bouten; 9.00 voor overt. Anna Hoedemaekers-Madou [buurt]; 10.00 Hoogmis met nederland se zang. Voor overl. ouders Schobben- Frederiks voor overl. Pastoor Geerits [bew. Hubenhof], 11.30 voor overl. Leo Cortenbach [Buurtver. St. Jozef]; 18.30 voor Charles Sijbers en dochters Mia en Traus. Maandag: H.H. Joachim en Anna, ouders van de H. Maagd Maria. 8.00 tot bijzondere intentie van de fam. Schoenmakers; 19.00 voor overl. Gerrit Peeters. Dinsdag: 8.00 voor overl. pastoor Geerits; 19.00 jaargetijde voor overl. Johannes Smits; voor overl. moeder Misdienaarsbeurten Zaterdag: 16.30 Coen Litjens, Robin Oudenhoven; 19.00 Ron Versleijen, Clemens Weijs. Zondag: 8.30 Bram Linskens, Willem vollenberg; 10.00 Bas Künen, Coen Lit jens. Zaterdag: 15.00 Plechtige gez. H. Mis b.g.v. Gouden Priesterfeest Pater Jan Verstappen C.S.S.P.; 19.00gez. H. Mis (Dameskoor) st. Johan Houwen. Zondag: 8.30 H. Mis st. Piet Duijkers en Josephina Poels; 10.00 Hoogmis, Johan Classens (maandd.) st. Gerard Friesen en Johanna Kemmelings. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (O). Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Ma- chutus (L). Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (C). Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Theodo ra de Mulder-Jeuken (maandd.) st. Henricus Heidens en Anna Bos. Misdienaars: zaterdag 19.00 R. de Lauw, M. Zanders, R. Geurts; zondag: 8.30 M. Zanders, R. Steeghs, W. van Dijk; 10.00 F. Verheijen, S. v. d. Sanden, E. Flinsenberg. Andere dagen volgens lijst. Misdienaars: Robert van Casteren en Martijn Jeuken; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos; René Linders en Denny Wismans. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Willem van der Sterren (geen zang). Zondag: 8.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 10.00 jrd. voor Maria Thie- len-Smits (geen hoogmis). Dinsdag: 19.00 Dora Willemssen- Martens. Woensdag: 8.00 overl. fam. van Kuyck-Verrijt. Tevens t.i.v. de offe raars. Donderdag: 8.00 Hein Emonts. Vrijdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (K.). Zaterdag: 19.00 voor overleden ouders Vollenberg-Philipsen. 17e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten jrd. v. Gerard Jenniskens-Vis- sers Ism. v. Martin Jenniskens [vanw. fam. Swinkels]. Zondag: 8.00 Ism. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens Ism. tot bijz. intentie [H.]; 10.00 hgm. v. pastoor de Bot weekd. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 Ism. v. Sjang Heesen Ism. t.i.v. fam. Vogelsangs- Bonants. Maandag: 19.00 maandd. v. Ine Janssen weekd. v. Petronella Gerrits [vanw. fam. Stevens-Gerrits]. Dinsdag: 19.00 Ism. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot bijz. intentie [L.] Ism. v. Antoon Verheijen en overl. ouders. Woensdag: 19.00 Ism. tot bijz. intentie [G.] gest. jrd. v. Pet. Joh. Arts en echtg. Maria Poels. Donderdag: 7.30 Ism. v. overl. fam. Claessens-Gussen Ism. v. Sef Linders en overl. fam.. Vrijdag: 19.00 Ism. v. Petronella Gerrits [vanw. Gussenstraat] Ism. v. Elisabeth v. Nieuwenhoven-Weekers en Frans van Bavel. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Ism. v. Martin Jenniskens Ism. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck. Misdienaar: 19.00 Emiei Kanters. Akolieten: za 19.00 R. Kuenen en E. Holtackers; zo 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 W. Emonts, W. Heidens en L, Peeters; 11.15 M. en T. Heesen. Huwelijksafk.: Jos Loenen en Leonie Klemans [Wanssum]; Jan Voermans en JoséRemy [Baexem]. Zaterdag: 19.00 1. Maandd. v. Anna Janssen-Spreeuwenberg; 2. H. Mis voor Mevr. de Weert-de Swart nms. de buurt. Zondag: 8.30 H. Mis voor Mathieu Arts; 10.00 H. Mis voor Jos Arts nms. de fam. Philipsen; 11.30 H. Mis voor Toon Hendricks nms. de buurt. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Marian van Haperen; 2. weekd. v. Jan Jeurissen; 3. H. Mis t.i.v. fam. Martens-Peeters. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Litjens-Fleurkens. Woensdag: 8.00 jgt. v. Martinus Wismans. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Pieter Verheijen en Maria Litjens. Vrijdag: 14.00 H.. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het 25-jarig huw. van fam. Koonings-Veron; 19.00 1. Weekd. v. Toon Hendricks; 2. H. Mis t.i.v. fam. Swinkels-Claessens. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Jan Jeurissen. Misdienaars: Willen degenen die thuis zijn even vragen welke H. Mis zij kunnen dienen. Voor het komendse weekend hebben zich reeds aangeboden: Zaterdag 19.00 Noël Michels en zondag 8.30 Joan Lutters. Zaterdag 24 juli: 7 uur voor Antoon en Truus Hagens. Zondag: 17e zondag door het jaar. 10.00 fam. Gielen-Arts; 11.30 Lamber- dina van Dijck-v. d. Burgt. Maandag: feest van H. Joachim en Anna. 8.30 Peter Joh. Ewals en Catharina Rambags. Dinsdag: feest H. Jacobus, Apostel (Bisdom Roermond). 8.30 Johannes Muysers en Bertholina Bergmans. Woensdag: 8.30 Wilhelmina Arts en Lamberdina Lemmen. Donderdag: feest van H. Martha. 8.30 Petrus Helden. Vrijdag: feest van H. Petrus Chryso- logus. 8.30 fam. van Rijswijck-Verhoe- ven. Zaterdag 31 iuli: feest van Ignatius van Loyola. 7 uur Antoon Egelmeers. Misdienaars: zondag 10.00 en zater dagavond 7 uur Sandra v. d. Akker en Margo Rongen; 11.30 Petri van Hoof en Chantal Wilms. Kollektanten: zaterdagavond 7 uur J. v. Hoof; zondag: 10.00 T. Emonts; 11.30H. Arts. Kerk schoonmaken 29 juli: Mevr. Tijssen-Rutten, Straat; Mevr. Michels- Poels, Straat. Zaterdag: 19 uur jaargetijde voor Thea van Bakel-Peeters. Zondag: 10 uur voor Frans Geven. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Vogelsanghs. Dinsdag: 8 uur t.i.v. fam. v. d. Heuvel. Woensdag: 8 uur t.i.v. M. Janssen. Donderdag: 8 uur voor overl. fam. van Kasteren-Jacobs. Vrijdag: 8 uur t.i.v. fam. Derikx. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Peeters- Janssen. Zaterdag 24 juli: 19.00 Avondmis voor fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Raafs-Bastiaans; 10.00 uur Hoogmis voor fam. Thijssen en fam. Janssen-Huybers, en voor Christina Gerrits-Asselberghs Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel, v.b.i. fam. FDouven. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Riet schoten. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. H. Jozef uit dankbaarheid en v.b.i. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Smits en fam. Buskens. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het H. Hart voor Cornelia Hesemans en Zr. Christophora. EEN ABONNEMENT WAARD Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende Bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage berging aan de Nieuwlandstraat 16, t.n.v. J. Rijbroek; het bouwen van een jongveestal aan de Peelweg 8, t.n.v. J., W. M. van den Boogaard; het bouwen yan een loods aan de Straat 11, t.n.v. P. G. J. Wismans; het uitbreiden van een garage aan de Peter Janssenweg 6, t.n.v. W. Mans- velders; het herbouwen van de woning Castenrayseweg 10, rn.v. M. J. M. Versieyen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 23 juli 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruim telijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 23 juli 1982 Het juiste telefoonnummer 04780 schilderwerken b.v. H VENRAY Plataanstr. 12 VENLO GENNEP Zeventiende zondag door het jaar. 25 juli 1982. Zondag: 8 uur H. Mis voor de over leden familieleden Ewals-Fleuren; 10.00 Hoogmis: jaargetijde voor Lambertus Pouwels en Anna Derks. Akolieten: Geert van Meijel en Patric Vollenberg. Misdienaars van de week: André Swinkels eh Johan Droesen. Maandag: H.H. Joachim en Anna, ouders van de H. Maagd Maria. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels- Michels. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Helm Claes. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Donderdag: H. Martha. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid t.e.v. de H. Antonius en de H. Maagd Maria. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Meijboom-Janssen en overleden familieleden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Helm Claes van een vriend. Zondag 25 juli 17e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Leonardus de Lauw en echtg. Zondag: 9.45 Hgm. tot bijz. int. uit dank fam. Erben; om 11.15 Hgm. voor zal. Jan Fleurkens. Maandag: 8 uur Ism, zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur Ism. tot bijz. int. fam. Jacobs. WoensdaG: 8 uur Ism. tot bijz. int. ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes, fam. van Staveren. Donderdag: 8 uur Ism. zal. Tónna Willems. Vrijdag: 8 uur Ism. zal. Jan van den Aker. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers. Akolieten voor 25 juli Chr. v. Dongen, G. Timmermans, J. Thissen. Misdienaars: Tw. Reintjes en R. Spreeuwenberg. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo ya anticipare- mos la fiesta de Santa Ana. A las once y cuarto Misa en Castellano en nuestra capilla, Overloonseweg 2. Después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Sigue el programa del Centro en cuanto posible. Durante de las vacacio- nes de la Oficina del LIS, en casos urgentes, se puede llamar al Padre Juan: 04784-1253. Felices vacaciones y hasta la vista! Altijd in plastic zakken, maximaal 4 zakken per keer, nooit in kartonnen dozen en nooit dagen of daags tevoren aan de straat maar op de dag dat de huisvuilophaaldienst langs komt. Dit zijn in het kort de belangrijkste regels rond het aanbieden van huisvuil. Het oogt zo eenvoudig. Maar de praktijk is anders. Regelmatig consta teert de huisvuilophaaldienst nog al wat „overtredingen". Wordt een overtre ding geconstateerd dan is de huisvuil ophaaldienst niet verplicht uw vuil mee te nemen. We zetten voor u de regels nog eens od een rijtje: 1. Het huisvuil mag niet voor 7.00 uur 's ochtends aan de straatkant of weg worden geplaatst. (Het vuil mag niet na zonsondergang nog aan de weg staan). 2. Het huisvuil moet worden aangebo den in plastic zakken met KOMO- keur. Per keer mogen echter niet meer dan 4 zakken huisvuil worden aangeboden. Huishoudelijk-oftuin- afval mag niet in kartonnen dozen worden aangeboden. 3. De zakken moeten goed dichtgebon den zijn en mogen niet zwaarder zijn dan 20 kg. per stuk. Eenvoudig niet waar? En hebt U wel eens gedacht aan hergebruik van afval- produkten? HERGEBRUIK Uw vuilnisbak is goud waard. In zekere zin is afval de enige grondstof die niet uitgeput raakt. Veel afval uit het huishouden kan gebruikt worden voor nieuwe doeleinden, vaak als grondstof voor nieuwe produkten. We willen allemaal ons afval zo snel mogelijk kwijt en als het even kan voor een zo nuttig mogelijk doel. Maar hoe? Daarom een paar tips: GLAS het inzamelen waard. Hoe, in de glasbak, (alleen overdag). Glas kan op 11 makkelijk bereikbare plaatsen, in glascontainers worden ge deponeerd. Het vraagt slechts een geringe moeite het gebruik van glasbak ken tot een goede gewoonte te maken. De bakken zijn zo over de gemeente verspreid en worden zo vaak geleegd, dat het niet vaak gebeurt dat ze allemaal vol zijn. Zet in ieder geval geen glaswerk op of naast de glasbakken. Is de bak vol, neem 't dan weer mee naar huis en breng het een paar dagen later opnieuw weg; het loont de moeite. Breng 's avonds geen glas naar de bakken, want het geluid van brekend glas is dan zeer storend voor de omwonenden. Valt per ongeluk een fles kapot, doe dan de scherven in de glasbak. Glas behoort in de glascontainer, dit voorkomt milieuvervuiling en ongeluk ken bij de beladers van de vuilniswagen. Papier vergaren is bomen sparen; 1 meter kranten spaart al gauw een hele boom. Werk daarom mee aan oud-pa- pier-inzamelacties in uw dorp of wijk. Of breng het naar een van de containers waarin oud-papier wordt verzameld t.b.v. een vereniging. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 21 juli 1982 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het plaatsen van een veldverlich- ling bij sportpark Leunen, t.n.v. Voet balvereniging S.V. Leunen; het plaatsen van een tuinafschei- ding aan de Tinnegieterstraat 3, t.n.v. J. P. J. Swinkels; het bouwen van een schoorsteen aan de Etnalaan 12, t.n.v. G. H. Bel- laard; het verbouwen van de woning aan de Andantestraat 16, t.n.v. G. A. A. Thissen; het bouwen van een berging en terras aan de Litsenbergweg 27, t.n.v. P. J.G. Claessens; het plaatsen van een bijenstal aan de Maasheseweg 69, t.n.v. J. Th. M. Kengen. Venray, 23 juli 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Voor de verenigingen is het een welkome bron van inkomsten, voor u een eenvoudige manier om mee te hel pen ons milieu te sparen. De gemeente stimuleert het ophalen van oud-papier via' een subsidieregeling voor de vereni gingen. Dit zijn de twee meest bekende mi lieuvriendelijke voorbeelden van afval inzamelen. Maar wist u dat u (in de ge meente Venray) nog vele andere afval- produkten op een milieuvriendelijke wijze kwijt kunt raken. Zo kunt u bij de magazijnmeester van het magazijn van het complex 1 van gemeentewerken, aan de Acaciastraat, inleveren: afgewerkte oliën en vetten (na over leg ook in te leveren bij de garage waar de olie gekocht is); vergiften, landbouwgiffen en chemi caliën; goed verpakt en met vermel ding van inhoud en naam van de aanbieder, gebruik liefst originele verpakking; verf-resten; gebruikte ontwikkelaar en fixeer van foto-Hobbyïsten. Deze vloeistof ge- sceiden en in wegwerpverpakking in leveren, voorzien van naam van de aanbieder. Maar wat dacht u van het inleveren van oude of overtollige medicijnen bij de apothekers of van de kwik bevatten de knoopcelbatterijen bij fotohandel, gpticiëns en electronica hobbyshop. U ziet, er zijn legio mogelijkheden om zonder al te veel moeite veel afval, op een verantwoorde wijze op te ruimen of kwijt te raken. In een volgend artikel zullen we het hebben hoe u grof-vuil moet aanbieden en in een 3e artikel over het opzetten van een komposthoop, voor groente-, fruit- en tuinafval. Bij veel mensen groeit het besef, dat iedereen een bijdrage kan leveren aan een milieuvriendelijke omgeving. Door het bureau Voorlichting en inspraak van de gemeente is samen met de vereni ging Milieu Defensie Venray een aantal tips samengesteld die u daar bij kunnen helpen.... U kunt deze tips m.b.t. hergebruik afhalen bij de receptie van het raadhuis. In verband met afwezigheid van de wethouder komen de volgende spreek uren te vervallen: het spreekuur van weth. Schols op 26 juli en 2 augustus; het spreekuur van weth. mevr. Rutten op maandag 26 juli en 2 augustus (so ciale zaken); het spreekuur van weth. mevr. Rutten op dinsdag 27 juli en 3 augus'us (volks huisvestingszaken); In dringende gevallen kunt u zich wenden tot de behandelende afdelingen in het raadhuis en voor volkshuisves tingszaken tot de woningbouwvereni ging „Noord-Limburg". STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER De burgemeester van Venray brengt in verband met de op woensdag, 8 sep tember 1982 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ter open bare kennis, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een stem bureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wenst te maken, dient uiterlijk op 25 augustus 1982 daarvan schrifte lijk mededeling te doen aan de burgemeester der gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kie- zersregister is opgenomen. Voor deze mededeling dient gebruik te worden ge maakt van een formulier, dat ter secre tarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Een mondeling verzoek kan in persoon geschieden uiterlijk 3 septem ber 1982 ter secretarie der gemeente waar de kiezer op de dag der kandidaat stelling in het kiezersregister is opgeno men. De kiezer legt bij dit verzoek over de hem toegezonden oproepingskaart. Wanneer het verzoek door de burge meester is ingewilligd heeft de kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen in een stembureau naar keuze in de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (27 juli 1982) in het kiezersregister is opgenomen of in een stembureau naar keuze in een andere gemeente in Nederland. Venray, 23 juli 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche boekhandel van den munckhof is ook dinsdag* de gehele dag geopend AFSLUITING VAN WEGEN IN VERBAND MET KERMIS Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 21 juli 1982, waarbij met het oog op de te verwachten drukte tijdens de jaarlijkse kermis in Venray-kom, alsmede in verband met de aanwezig heid van diverse kermisattracties op de Grote Markt en het Henseniusplein en de verkeershinder bij het opbouwen en afbreken van die attracties, de volgende verkeersmaatregelen zijn genomen: I. voor het tijdvak van dinsdag 27 juli 1982, 07.00 uur tot en met donder dag 5 augustus 1982, 18.00 uur of zoveel korter of langer dan de omstan digheden het toelaten dan wel noodza kelijk maken: 1door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens te sluiten voor alle verkeer in beide richtingen behalve voor voetgangers: a. de Schoolstraat, voor het gedeelte tussen de weg genaamd Schouw burgplein en het Henseniusplein; b. de rijbanen en pleinen van het Hen seniusplein alsmede het fietspad over dit plein; c. de weg genaamd De Gouden Leeuw tot aan het parkeerterrein Gouden Leeuw; 2. door plaatsing van borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd reglement het gedeelte van de Merseloseweg tussen de Deken Thielenstraat en de Kempweg te sluiten voor alle verkeer behalve voet gangers in de richting van het Hense niusplein; 3. door het verwijderen van de onder borden, behorende bij bord 49 van bijlage II van genoemd reglement, op de Grote Markt een algeheel parkeerver bod in te stellen; II. voor het tijdvak van zaterdag 31 juli 1982 tot en met woensdag 4 augus tus 1982, dagelijks van 15.00 uur tot 24.00 uur, of zoveel korter of langer dan de omstandigheden het toelaten dan wel noodzakelijk maken, door plaatsing van borden 11 van bijlage II van eerdergenoemd reglement te sluiten in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers: ade Hofstraat, b. de Schoolstraat voor het gedeelte, gelegen tussen de,Jan Hensenstraat en de weg genaamd Schouwburg plein; c. de Grote Markt; d. de Henseniusstraat, voor het gedeel te tussen de Langstraat en de Leeuw straat; III. te bepalen dat van de onder Ha en d opgenomen inrijverboden taxi's zijn uitgezonderd. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit beroep aantekenen binnen dertig dagen na deze bekendmaking. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en bij de commissaris van de Koningin in Maastricht ingediend. Venray, 21 juli 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris - VERPLAATSING WEEKMARKT Op kermis-maandag 2 augustus zal de Venrayse weekmarkt verplaatst worden naar de Dr. Poelsstraat. De Grote Markt en het Gouden Leeuwterrein zijn dan in gebruik als kermisterrein. De markturen zijn zoals gebruikelijk van 9-12 uur. In verband met deze verplaatsing zal het niet mogelijk zijn om vanaf zondag avond (1 augustus) laat, tot laat in de maandagmiddag per auto de Dr. Poels straat in te rijden of te verlaten. Vanaf maandagochtend 02.00 uur mogen zich geen voertuigen op de openbare weg be vinden. Bezoekers van de markt die per auto komen, kunnen hun auto parkeren op het parkeerterrein aan de Julianasingel of op een van de twee parkeerterreinen naast het raadhuis. - EXTRA TAXISTANDPLAATSEN Volgens goed gebruik zullen ook dit jaar tijdens de kermis extra standplaat sen voor taxi's ingericht worden. Op de volgende plaatsen zullen c.q. kunnen taxi's op passagiers staan te wachten. - Poststraat, tegenover Den Engel; - Merseloseweg, tegenover de bios coop; - Hofstraat, voor Pentagon; - Henseniusstraat, nabij nieuwbouw appartementen (voormalige Amos). Laat uw kermisplezier niet bederven: Glaasje op laat je rijden. - VERPLAATSING - GLASCONTAINER - GROTE MARKT Maandagmiddag 26 juli zal de glascontainer van de Grote Markt ver plaatst worden naar het parkeerterrein- tje aan de Schoolstraat, t.o. Electro Ja cobs. Zo gauw de Grote Markt weer vrij is van het kermisgebeuren zal de container weer teruggeplaatst worden. Glas het inzamelen waard. Hup in de glasbak.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7