MEMGIGSNMWS HVK FOX HUNTER Expositie Kunstkring „Amber" ZIEKENOMROEP Venrayse Omroepstichting zoekt vrijwilligers DE STEM VAN NEDERLAND... waar u ook bent! Venray Venrays Mannenkoor St. Pe^S PEEL EN MAAS Hardrockavond in Wanssum optreden van Chile en Vandale OUD PAPIER Werkgroep Homosexualiteit Programma van de Venrayse Omroep Stichting THEOBALDUSGILDE 0VERL00N DRANKEN-NIEUWS F A <0 B E LXc^ D Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 8 juli om 19.30 repe- j titie voor de baspartijen en om 20.00 gehele koor. A.s. zaterdag 10 juli: Opluistering Eucharistieviering in Grote Kerk om 14.00 uur b.g.v. 25-jarig huwelijk Lam bert Seuren-Wijnhoven. Verzamelen in uniform voor 't inzingen om 13.45 uur in de kerk. 's Avonds opluisteren recep tie in Restaurant Vlakwater. Verzame len aldaar om 18.45 uur. De eerstvolgende repetitie is wegens vakantie op donderdag 5 augustus. A.s. woensdag 21 juli voor de liefhebbers fietstochtje naar Fons in Geysteren. Vertrek vanaf de Burggraaf om 20.00 uur. Afmelden: R. van Mil, tel. 86917 of de Burggraaf 81244. Met een laatste optreden zondag a.s. op het Geriatrisch centrum „de Kruu- ze" zal het seizoen besloten worden. Het optreden is gepland van 14.00 - 15.00 uur en hopenlijk is de weersge steldheid dusdanig, dat de bewoners optimaal van de tweemaal een half uur durende show kunnen genieten. Bijeenkomst om 13.45 uur aan de ingang Oude Oostrumseweg. Het bestuur wenst alle leden en belangstellenden een prettige vakantie, zodat op 8 augustus a.s. weer met frisse moed gestart kan worden. Dit is het laatste stukje van de NJN voor de vakantie, omdat iedereen nu op ZOKA (zomerkamp) is, op vakantie is, of andere aktiviteiten er op na houdt. Zondag is er om diezelfde reden dan ook géén excursie meer. Maar na de vakantie worden alle NJN-aktiviteiten weer net zo fanatiek als verleden jaar voortgezet. Verder zou ik er iedereen op willen attenderen dat Peter (Serenadestraat 22) zit te springen om kopy voor de Jene verbes. (De Jeneverbes van deze keer komt over enkele dagen uit). Iedereen zou bijvoorbeeld in de volgende Jeneverbes héél interessante verslagen kunnen zetten van de al net zo interessante vakantie die hij/zij doorgemaakt heeft. Kom op, doe allemaal eens wat voor je afdeling! Zo, dat was het voor deze keer en de laatste keer vóór de vakantie. Prettige vakantie allemaal. Houdoe, Stefan. Informatie 04780 - 82413. DISCO SPECIAL DISCO SPECIAL Eindelijk is het weer zover, zullen jullie denken. Zaterdag 10 juli hebben we weer een disco special. Speciaal voor in de vakantie hebben we gemeend een keer in de vier weken disco te draaien en dan voor alle kinderen van 9 jaar en ouder. We beginnen om 19.30 uur en stoppen om 22.30 uur. De entree is nog altijd 1.50 per persoon. We hopen dat jullie weer allemaal zullen komen, zodat we er een gezellige boel van kunnen maken. Misschien dat er nog singles te winnen zijn maar dat hoor je zaterdag wel. Van de leiding zullen aanwezig zijn: Elly, Anja, Peter-Paul, Mieke, Cris en Wiel. Tot ziens zaterdag in wijkgebouw Den Hoender. 'n leesbare krant huisvrouwenkontakt brukske Mag ik even uw aandacht? Met de vakantie voor de deur zult u niet op de eerste plaats aan september denken, maar toch wil ik u graag alvast vertellen, dat het huisvrouwenkontakt Brukske een cursus alternatieve voeding gaat organiseren. Vanaf 1 september zullen er zes lessen van VA uur gegeven worden in voedingsleer en koken. De cursus wordt gegeven door een lerares van de stichting consumenten voorlichting H.V.P. in het wijkcentrum van het Brukske. De kosten bedragen 45,inclusief cursusboek. Zo af en toe zal nog een kleine bijdrage voor ingre diënten gevraagd worden. Wilt u zich s.v.p. voor 28 juli opgeven bij Annie Jansen, Verdistraat 29, tel. 84113, of bij Leonie Gosling, Polkastraat 4, tel. 81059. We moeten minimaal 12 deelnemers hebben om de cursus te kunnen laten doorgaan. Natuurlijk is er een crèche en alle inlichtingen kunt u bij bovenstaande adressen krijgen. Een prettige vakantie, en tot ziens. Namens het huisvrouwenkontakt. Al wine Koens. Fietsvossejacht We hebben zondag weer een fiets vossejacht gehad. Een een grote op komst, niet te geloven!!!!Pussycat was nr. I; Black Sabbath nr. 2. Gefeliciteerd jongens. 15 augustus is de 3e strijd, en tevens de laatste. Hierbij willen wij Lady Delta Lima en de Delta Lima oftewel Jolanda en Bram hartelijk feliciteren met hun huwelijk op 9 juli, namens bestuur van Fox Hunter. Wij hopen dat jullie nog jaren en jaren gelukkig mogen worden of zijn! Geen bloemen, maar wel veel planten mag U brengen??? Wij wensen U allemaal prettige vakantie. Hoplata. Dag hoor!!!!! P.S. In het boekje hadden wij de schrijvers bedankt voor hun medewer king bij het tokkelen. Daarbij hebben we vergeten te vermelden Mister Stok- kar en de Black Sabbath, dat doen we dan alsnog langs deze weg. Nogmaals bedankt daarvoor. Afgelopen vrijdag 2 juli was een grote dag voor de nog zo jonge kunstkring „Amber". De grote tentoonstelling in de foyer van de Venrayse schouwburg was een feit. Na weken van voorbereiding en een heel vlot verlopen inrichting kon de expositie dan eindelijk geopend wor den. De opening werd ingeleid door de voorzitter, dhr. J. Cuypers en verder van 'n sterk pleidooi vóór de regionale cultuur voorzien door de secretaris, dhr. J. M. Welters. De heer J. Cuypers richtte zich na dien, met een woord van dank, tot de aanwezigen en daarmee was de tentoon stelling dan officieel geopend. Het bezoekers-aantal mag zeer zeker groot genoemd worden en ook mede dankzij de feestelijke opluistering door het Venrayse Muziekcollectief, kan „Amber" op een zeer geslaagde avond terugzien. Ook tijdens het eerste weekeinde had „Amber" geen klagen over de belang stelling. En hoewel er niet bekend was gemaakt, dat men op het laatste nippertje toch besloten had de zaterdagmiddag ook open te houden, trok de expositie de afgelopen zaterdag toch veel belangstelling. Velen noemden de inrichting zeer geslaagd en het geheel biedt dan ook een prachtige aanblik, waarbij de bezoekers kunnen genieten en kennismaken met tal van uitingen en materialen in de beeldende kunst. Afgelopen zaterdag werden ook nog enkele deelnemers geïnterviewd door mensen van de ROZ en de meningen van deze mensen kunnen a.s. donder dag 8 juli tussen 18.00 en 19.00 uur via de regionale zender beluisterd worden. Zaterdag 10 juli treedt op in het gemeenschapshuis te Wanssum de hardrockformaties HIGHWAY CHILE en VANDALE. Het popgebeuren begint omstreeks half negen met de uit Rotterdam afkomstige heavy rockgroep Highway Chile. Volgens kenners is dit een formatie waarmee in de toekomst ernstig rekening moet worden gehou den. Highway Chile speelt een kruising tussen heavy metal en heavy rock, met veel aandacht voor de melodie. Ken merk van de groep: de dubbele gitaar partijen en de uitermate ruige stage-act van de zanger Armand van der Stichel. Dit concert zal ongeveer één uur duren en daarna is het de beurt aan Vandale. Vandale is een van de meest opmerkelijke nederlandse groepen van de laatste jaren, omdat zij hardrock combineren met Nederlandse teksaten. Vandale werd opgericht in april 1979 en bestaat uit: Eddy Bopp, Tekkie, Bert van Klaveren, Pat Rademakers en Leoan Biessen. Hun eerste elpee „Schandale" werd een groot succes. Schandale werd door diverse critici beschreven als de „beste hardrockplaat die ooit in Nederland werd gemaakt". Vandale heeft al verschillende T.V.- optredens gedaan o.a. in Veronica's Countdown. De Vandale optredens staan garant voor een boeiende hardrockavond! Di gebeuren wordt georganiseerd door O.J.C. Midgard. Aanvang 20.30 uur. Entree 5 gulden. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Op zaterdag 26 juni werd in Amers foort de internationale horaobevrij- dings- en solidariteitsdag '82 gevierd. Sinds 1977 wordt in Nederland ieder jaar een internationale homodag geor ganiseerd. In navolging van vooral de Amerikaanse homobeweging en haar jaarlijkse Intyernational Gayday kwa men toen in Amsterdam voor 't eerst duizenden homo- en biseksuele mensen en hun sympathisanten samen. Na vier demonstraties in Amsterdam werd in 1981 besloten om vanaf dat moment ieder jaar van lokatie te veranderen om dat in steeds meer steden en dorpen homo- en bisexuele mensen zich organi seren en de demonstratie in hun eigen plaats willen zien om zo de konfrontatie met de „heteronormale" situatie aan te gaan. Die konfrontatie hebben we dit jaar weer 'ns duidelijk beleefd. Bleef de agressie van de bevolking 't vorig jaar nog beperkt tot 'n kleine groep jongeren die dachten dat wij 't leuk vonden rauwe eieren op te vangen, dit jaar was 't verzet duidelijk goed georganiseerd. Om 1.30 uur vertrok de demonstratie vanaf 3 punten. De route die ik liep, verliep op wat pesterijen en scheldpar tijen na nog redelijk goed. Bij opmer kingen als: wacht maar tot jullie voor 't laatste oordeel verschijnen, sta JE DAN maar wijselijk niet stil. Doch wie schetst mijn verbazing toen we aange komen op 't Onze Lieve Vrouwekerk hof, enkele honderden jongeren in de leeftijd van 12 tot ongeveer 20 jaar aantroffen, de leuze schreeuwend: weg met de homo's! Ze hadden de demon stratie niet afgewacht, maar al van te voren de diverse muziekgroepen die opgesteld stonden, flink bekogeld met eieren en zodanig hen 't optreden onmogelijk gemaakt. Toen de eerste demonstranten aankwamen, richtten ze daar hun agressie op. Meerdere malen is de politie opgetreden en heeft toegangs wegen naar 't plein afgezet. Enkele honderden jongeren, die enkele duizen den meOen in hun greep hebben: we stonden aan de grond genageld van schrik. Toen we naar 't slotfeest in de Fliert wilden, durfde niemand alleen of in 'n klein groepje te lopen. Met politiebege leiding liepen we erheen. Ook voor de schouwburg weer diezelfde jongeren, jauwend, schreeuwend. 's Avonds: de deuren van de schouwburg op slot, mensen die naar huis, 't station wilden, eerste groeperen en dan onder politiebegeleiding de straat op. Meerdere mensen hebben daardoor hun laatste trein gemist. De stemming was de hele avond en namiddag gedrukt, meerdere groepen zijn belet op te treden. Veel machteloze woede onder de demonstranten. Laten we met z'n allen de hoop uitspreken dat dit opnieuw opkomend geweld tegen o.a. homoseksuele mensen snel verdwijnt! Door een inwoonster werd aangif te gedaan van diefstal van 4 tuinstoelen, wit kuntststof, vanachter haar woning aan de Griegstraat. Een 16-jarige Venrayse knaap werd aangehouden terzake diefstal van een portemonnaie met geld 435,—) in een café ten nadele van een 17-jarige plaatsgenoot. Een Venrayer deed aangifte van diefstal van twee verstralers, merk Mercial, van zijn in de Luitstraat gepar keerde personenauto. Een Venrayer deed aangifte van diefstal van één tuinstoel, welke in de tuin achter zijn woning in de Vivaldi- straat stond. H. uit Ysselsteyn deed aangifte van diefstal van een stereoredio met 2 boxen en antennen van zijn tractor. De waarde van het gestolene bedraagt 650 gulden. N. deed aangifte van diefstal van sierringen van zijn auto welke in Yssel steyn geparkeerd stond. St. Eiisabethziekenhuis, Venray: te beluisteren via kanaal 4, Dinsdag, van 10.15 tot 11.00 uur: het programma „fijne luistermuziek". Woensdag, tweede woensdag van de maand: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Onder ons"; een pro gramma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer spreken wij met: Theo diepenbrock, uit Oef feit. De zanger van het Neder landse lied. Donderdag, van 10.15 tot 11.15 uur: het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatenpro- gramma. Donderdag, van 14.00 tot 14.45 uur: het speciale programma voor de jeug dige luisteraar. St. Anna: Psychiatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 15.00 tot 16.30 uur: het programma „Non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Dinsdag, tweede dinsdag van de maand, van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Onder Ons", een pro gramma over mensen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer spre ken wij met: Theo Diepenbrock uit Oeffelt. De zanger van het Neder landse lied. Woensdag, van 10.00 tot 10.45 uur: het programma „Fijne luistermu ziek". Vrijdag, van 10.00 tot 11.30 uur: het programma „nieuws en informaties" waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius: Psychiatrisch Centrum Venray: Donderdag, vanaf 14.00 uur: het pro gramma „Nieuws en informaties", waarna het programma„Fijne luis termuziek" en het programma „On der ons"; een programma over men sen en dingen die de aandacht vragen. Deze keer spreken wij met: Theo Diepenbrock uit Oeffelft. De zanger van het Nederlandse lied. De Kruuze: Geriatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Houwen Zo". Vrijdag, van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Nieuws en informa ties", waarna het verzoekplatenpro gramma. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande instellingen een muzikale groet bren gen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur uw aanvrage tijdig naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. Venrayse Omroep Stichting: Aanvraagformulier voor verzoekplaten. De plaat is bestemd voor: dhr/mevr/mej. Instelling: Afdeling: Kamer: De plaat wordt aangeboden door: dhr/mevr/mej. Woonpllats: De Venrayse Omroepstichting, de V.O.S., heeft in de 4 jaar van haar be staan bewezen in een behoefte te voorzien. Dat bleek overduidelijk toen enkele weken geleden de NOS in staking ging. De VOS nam dat niet, hun zieken een dag verstoken te laten van de radio. Met veel enthousiasme hebben de medewerkers dat gat in de omroep Voorzitter J. Jacobs van het St. Theobaldusgilde werd de nieuwe koning van het gilde Na 71 schoten tuimelde zaterdag aan de Bossenhoek de houten vogel van de schutsboom en mocht ve voorzitter van het Gilde, J. Jacobs, zich koning noemen van het St. Theobaldusgilde. Dit was voor de eerste keer in 35 jaar dat dhr. Jacobs zich koning mocht noemen. Groot was het enthousiasme toen hij de vogel naar beneden haalde. Vele felicitaties vielen hem dan ook ten deel, waaronder die van o.a. burgemeester van de Moosdijk en Pastoor der Kinderen. Bij de dames werd het laatste schot afgevuurd door Mevr. M. van Duren- Langenkamp. Bij de leden van de drumband wist M. Philipsen de vogel naar beneden te halen. Dit was dan ook het laatste schot van de eerste ronde. Beiden werden uiteraard ook door iedereen gefelici teerd. Hierna vertrok men naar de Lindenboom op het 14-Okt.-plein om aldaar de traditionele schoten af te vuren ten teken dat het Gilde weer een nieuwe koning in hun midden. Vandaar ging het naar het Gildehuis om de dorstige kelen te lessen. Hierna werd de nieuwe koningin afgehaald. Hiervoor trok men naar de Irenestraat om aldaar de koningin de koninginne- mantel te doen omhangen en te kronen. Na een korte mars ging men andermaal terug naar het Gildehuis, waar de traditionele ceremoniën werden ver richt. Het St. Theobaldusgilde kan terug zien op een mooi feest, en nu kan men gaan genieten van een welverdiende vakantie, alhoewel er zaterdag 10 juli toch de rondgang gemaakt wordt om Overloon weer te verlossen van oud-pa pier. Na de vakantie gaat men weer meteen van start, want op 25 juli zal het schiet- concours voor de Kring Land van Cuyk weer in Overloon plaatsvinden, waar voor al verscheidene bekers geschonken zijn. Ook kunt U zich nog steeds melden als Gildelid, voor schutter en/of vendelier. Ook voor de drumfanfare kan men nog steeds leden gebruiken. Liefst z.s.m. opgeven i.v.m. de lessen van de muziekschool. Graag voor 1 aug. a.s. gevuld door 9 uur onafgebroken in de lucht te zijn. Van alle mogelijke kanten kwamen daarop gunstige reakties los. Dat was voor ons aanleiding om eens een bezoek te brengen aan de studio van de VENRAYSE OMROEP STICH TING. De Venrayse Omroepstichting bestaat uit een bestuur onder voorzitterschap van notaris Kooien; een stuurgroep bestaande uit 6 leden en een team vrij willigers die het programma verzorgen. Onderdelen daarvan zijn: fijne luister muziek; een wekelijks kinderprogram ma; „houwe zo" speciaal voor de Kruuze; het maandelijkse gesprek met een persoonlijkheid uit de regio. Hierin kwamen reeds voor de microfoon o.a. Willy Caron, Jules de Corte, Jozef Al- denzee en Peter Winnen. Verder de meest beluisterde rubriek Nieuws en Aktualiteiten met interviews en tenslot te het verzoekplatenprogramma. En déèr gaat nu dit artikel om. Voor de bemanning van het verzoek platenprogramma worden enthousiaste medewerkers of medewerksters ge vraagd, die zo mogelijk in dialect dat verzoekplatenprogramma verzorgen. Uit de gegadigden zal een selectie worden gemaakt. De kandidaten kun nen ook in de studio kennis komen maken om te ervaren wat van hen verwacht wordt. De 20 medewerkers die nu al die pro gramma's verzorgen, voor in totaal 11 A uur luistergenot, komen tijd te kort. Daarom wordt een beroep gedaan op belangeloze medewerking van ande ren. Momenteel worden de programma's verzorgd voor de beide Psychiatrische Centra St. Anna en St. Servatius; het At. Elisabeth-ziekenhuis: de Geriatri sche Inrichting De Kruuze. Voor het be jaardencentrum Het Schuttersveld zijn reeds proefprogramma's verzorgt en het ligt in de lijn der verwachting dat ook het bejaardencntrum gaat deelne men aan de Venrayse Omroepstichting. Een wens van de stuurgroep is, om de bejaarden en thuisliggende gehandicap ten ook nog eens te laten deelnemen aan de programma's van de Venrayse Omroep. Tot nog toe heeft de Venrayse Omroepstichting zich kunnen bedrui pen met de financiële bijdragen welke de deelnemende stichtingen jaarlijks aan hen overmaken. Maar om bepaalde wensen in vervulling te laten gaan is er meer geld nodig. Wel is de Omroepstichting al eens blij I gemaakt met een legaat of donatie welke aan hen werd overgemaakt. Ook is het voorgekomen, dat bij de opening van een zaak, of bij een feestelijke herdenking een bepaald bedrag aan de Omroepstichting werd geschonken. Te weinig bekend is dat iedereen, die de omroepstichting 'n warm hart toedraagt geld kan overmaken. Iedere bank weet aan welk adres men dat kan overmaken. Momenteel is echter van groot belang het verzoekplatenprogramma goed te laten funktioneren. Daarvoor is het nodig dat er zich vrijwilligers aanmel den die zich enkele uren in de week beschikbaar willen stellen. Aanmeldingen gaarne aan: Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. (advertentie) De wijnen 3 voor 10,is een groot succes, vandaar dat wij er een Duitse wijn Burggrafp. Herrliches Tröpfchen aan hebben bijgevoegd. Er wordt on.; wel eens gevraagd welke wijn het meeste wordt verkocht, dat is ongetwijfeld, onze huiswijn liter Roussillon. Krach tige, vurige, volle rode wijn met een pittig en aangenaam karakter. Ware wijn! Warm van kleur en gemakkelijk qua smaak. Aanbevolen bij: geroosterd vlees, knoflookrijke schotels en op een fijne avond, voor de prijs van 6,45 per liter, een zeer goeie keus. Een mooie zomerwijn is Muscadet sur lie, een droge - niet zoete - witte kwaliteitswijn. De beste kwaliteiten worden van het fust, waarin ze gegist hebben en waarin ze dus ontstaan zijn, direct zonder filtering op fles gebracht. Heel vaak hebben deze kwaliteiten een lichte koolzuurpareling, die vanuit de oude gistcellen in het fust is overge bracht en meegekomen. Soepel, fris en fruitig, jong te drinken, per fles 8,50 en ook hier bij 12 flessen een fles gratis. Heineken Nederland B.V. en de vennoten van Brouwerij De Ridder te Maastricht zijn in overleg inzake de overname van deze uit 1856 daterende Limburgse Brouwerij. Heineken ver wacht met de overname van Brouwerij De Ridder zijn positie in Limburg te kunnen versterken. Als gevolg van de suikerprijsverho ging, zullen alle frisdranken per 19 juli in prijs verhoogd worden. Nu bij aankoop van Courroisier cognac, ont vangt U een gratis entreebewijs voor 2 personen, voor één van de drie Hollandse Casino's: Zandvoort, Sche- veningen of Vlakenburg. In 1981 daalde de Franse wijnpro- duktie met 18Vo tot 6.86 miljard liter. De grootste daling vertoonde de produktie van wijn bestemd voor de cognacproduktie. Deze hoeveelheid be droeg in 1981 887,6 miljoen liter, een daling met 32°7o ten opzichte van 1980. De produktie van tafelwijn en andere wijnen van lagere kwaliteit daalde in 1981 met 19°7o tot 4.540 miljard liter. De produktie van kwaliteitswijn daalde met 7,6°7o tot 1.440 miljard liter. Wij hadden graag informatie of dranken- nieuws ook wordt gelezen, om hier achter te komen, kunt U tegen inlevering van deze advertentie, Goblet jonge jenever en Vieux Dujardin kopen voor slechts 14,95 per liter, 14 dagen geldig. LEENEN'S DRANKEN B.V. Tel. 81801 voor alUyr dranken - guldens voord etiger..?.?- Merkwaardig, als wij thuis zijn in eigen land, kijken wij de krant vaak maar vluchtig in. Zijn wij met vakantie buiten de grenzen, dan zijn wij blij ergens een krant uit eigen land te kunnen kopen. We spellen hem letterlijk uit. Wat geldt voor de krant, geldt ook voor de 'stem uit het vaderland. Radio Nederland Wereldomroep) Als een van de sterkste motieven voor die belangstelling moet overigens 'het weer in eigen land' genoemd worden. Elke morgen, om 9.30 uur zomer tijd klinkt de stem van Radio Nederland ons uit de luidsprekers tegemoet. Van de Noorse bergen tot diep in het zonnige zuiden stemmen Nederlandse toeristen af en luisteren naar hel nieuws. Hoe staat het met het Kabinet, hoe is het weer, volgens ons aller Pelleboer? Een goede radio is noodzaak Er zijn helaas nogal wat toeristen die tot hun teleurstelling moeten constateren, dat hun toestel Radio Nederland, laat staan andere UKG-zenders, niet of nauwelijks kan op vangen! De simpele term KG, UKG of in de moderne vorm SW, voor de kortegolf- ontvangst, zoals op vrij veel eenvoudige radiotoestellen, zegt niet zoveel. Wat men nodig heeft is een radiotoestel met meer dan een enkel SW golfbereik. Als voorbeeld drukken wij hierbij een foto af van een radio/cassetterecorder, met niet alleen FM, Middengolf en Lange Golf, maar ook nog 3 aparte kanalen voor SW (Korte Golf). Deze JVC -RC-M70 L, werkt zowel op het lichtnet als met batterijen en is uiterst selektief! Hoe stemt u af? Op het kaartje hiernaast ziet u sektoren afgebeeld. U kunt zelf nagaan in welke sector u zich bevindt. Radio Nederland Wereldomroep stelt, op schriftelijke aan vraag, stickers beschikbaar die op het toestel geplakt kunnen worden (adres: Radio Nederland Wereldomroep, postbus 222,1200 JG Hilversum). Op de stickers staat nauwkeurig vermeld op welke golflengte u het best kunt afstem men. Binnen de cirkel kunt u altijd afstemmen op de 49 meter-band! Mocht u in een dal staan, omgeven door bergen dus, zoek dan desnoods een hoog punt op. In de avond is de ontvangst vaak het best. Wat geeft Radio Nederland? Radio Nederland geeft het dagelijks nieuws, met 's morgens het weerpraatje van Jan Pelleboer, sportnieuws, aktualiteiten en de ANWB-alarmoproepen.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7