K Si* t AGENDA NU Spepele commissieleden streken met de hand over hun hart... 9* SCHOOLFOTO VAN VROEGER HYPOTHEEK RENTE OOK VOOR U CURSUS AFSLANKEN VGRLINDGN JUWGLIGR ZIGEUNERS Pannekoekhuis GESLAAGD Kijkdagen gevonden fietsen GEVONDEN VOORWERPEN De commissie voor ruimtelijke orde* ning en volkshuisvesting, onder voorzit terschap van de heer G. Schols, was eind vorige week zeer loyaal ten opzichte van enkele gemeentenaren die plannen hadden welke niet strookten met de letter van de verordeningen. „MUSEUM" Zo had de heer van Duynhoven, in de St. Antoniusstraat, een aanvrage inge diend voor de bouw van een garage/ werkplaats achter zijn woning. De heer van Duynhoven verzamelt namelijk oude landbouwwerktuigen en derge lijke. Zo heeft hij al enkele tractoren, een dorskast enz. enz. Al die werktuigen worden door hem opgeknapt, gerestau reerd, met het doel ze te bewaren voor het nageslacht; ze ten toon te stellen, als zijne een stukje Venrayse geschiedenis. Voor zover die machines niet onder een afdak staan, staan ze bloot gesteld aan weer en wind en moet de restauratie in de open lucht gebeuren. De bouwaan- vrage voor een werkplaats/garage is dus zeer logisch. Het college van b. en w. moest evenwel een stokje voor die bouwplan nen steken, omdat ter plekke „uitslui tend ten behoeve van het onderwijs" gebouwd mag worden. En zelfs als die bestemming straks gewijzigd wordt in woningbouw, dan is het niet toegestaan daar een dergelijk gebouw neer te zetten. De heer van Duynhoven maakte van zijn recht gebruik om tegen deze afwij zing voorziening te vragen bij de gemeenteraad. En zo kwam dit onder werp ter behandeling i. de commissie ruimtelijke ordening c.a. en mocht hij persoonlijk de zaak nog eens toelichten. Daarbij bleek, dat zijn verzameling zich zelfs al tot de huiskamers uitstrekte. Een nieuw argument, om toch maar een bouwvergunning af te geven, was het feit, dat het afdak en die buitenstaande werktuigen geen fraai gezicht vormen voor het aangrenzende Boschveldcol- lege. Wethouder Schols was eens «.en kijkje gaan nemen, en vond de verzamelde spullen echt de moeite waard om te be waren. Mocht van Duynhoven ooit afstand willen doen, dan zou het gemeentelijk museum zich wel over zijn verzameling willen ontfermen. Ook de heren Colsen en Kersten waren voor het behoud van de werktui gen. De heer Claessens vond zelfs dat ze een educatieve funktie hadden en met een beetje fantasie zou men ze dus wel in het „onderwijsgebied" kunnen plaat sen. Hetzelfde standpunt nam ook de heer Poe Is in, die meende dat hier toch wel sprake was van een uitzinderings- positie. De voorzitter concludeerde dat de commiyik^eden unaniem vóór het ver strekken van een bouwvergunning waren. Maar omdat zulks niet kan, vanwege het bestemmingsplan, moet Gedeputeerde Staten een verklaring van geen bezwaar worden aangevraagd. En zodra die er is, kan van Duynhoven zijn museum uitbouwen stienstra venray Door verantwoorde voedingsgewoon ten leert U gezonder te eten en daarbij overgewicht te verliezen. Deze cursus staat onder leiding van een deskundige diëtistr en bevoegde docenten. Een cursus bestaat uit: 1 Kennismakingsbijeenkomst; 8 lessen van een diëtist over voeding en dieet; 5 praktische voedingslessen door een huishoudlerares; 3 lessen beter bewegen door een gymdocent. Deze cursussen worden gegeven in samenwerking met de Huishoudelijke Voorlichting Limburg H.V.P. Duur van de cursus: 17 weken. Kosten: Voor leden van de Kruisver eniging 25,Gratis receptenboek. De cursussen worden gegeven in Wijkgebouwen van Groene Kruisver enigingen. Start: Begin september 1982 op donderdagavond. Opgeven: Bij de plaatselijke Kruis vereniging of wijkverpleegkundige vóór 1 augustus 1982, telefoon 04780-81269. TUINHUISJE De heer Pouwels aan het Kienhout te Ysselsteyn had achter zijn nieuwe woning een kleine berging geplaatst, zonder daarvoor een bouwvergunning aan te vragen. Toen hij op aandrang van de gemeente alsnog een aanvrage indiende, werd die prompt door de welstandscom missie afgekeurd. De berging [tuinhuis je zoals de gemeente zegt] ligt te dicht bij de woning en past qua vorm en materiaalgebruik helemaal niet bij de woning aan. De enige oplossing welke men nog zag zitten, was, het tuinhuisje§ berging 6 meter verderop te plaatsen op de achtergrens van Pouwels zijn per ceel. Ook de heer Pouwels nam die afwij zing niet en schreef een brief aan de raad, waarin hij zijn probleem nog eens uit de doeken deed. Het is bijvoorbeeld voor zijn ziekelijke vrouw onmogelijk om meermalen daags die 6 meter door de drassige tuin te lopen. Dus achter in de tuin heeft die berging voor hem geen enkele zin meer. Het raadslid Claessens was met de situatie ter plaatse bekend. In de buurt staan verschillende soortgelijke bergin gen, maar dan in een kleine tuin, op vrijwel dezelfde afstand als bij Pouwels. Maar omdat deze een grote tuin heeft, moet de berging naar achter. Van hem hoefde dat niet. Laat maar staan Ook de heer Kersten had er geen problemen mee, maar wees er op dat men toch voorzichtig met dergelijke uit zonderingsgevallen moet omspringen. Als het dóór mag, waarom dan niet elders, zoals bijvoorbeeld in Landweert, waar men met dezelfde problemen kampt. De heer De Bruijn benadrukte nog eens dat hier sprake is van een uitzonde ringsgeval, en alleen daarom zou hij toestemming willen geven. Opnieuw moest voorzitter G. Schols concluderen dat de commissieleden het met elkaar eens waren, en bereid waren de hand over het hart te strijken. De berging, zo zei hij, zal op de huidige plaats mogen blijven staan vanwege de familiesituatie. Maar komen er ooit andere bewoners dan moet ze alsnog verplaatst worden. ONTGRONDING De firma Maessen te Ysselsteyn heeft bij Gedeputeerde Staten vergunning aangevraagd voor het ontgronden van een tweetal percelen, gelegen tussen de Rouwkuilenweg, de Deurneseweg en de Groeneweg. Tegen deze aanvrage heeft inmiddels al de Milieugroep Venray be zwaren aangetekend, zeker wat het te ontgronden gedeelte betreft dat dicht bij het natuurreservaat Rouwkuilen ligt. Zoals te doen gebruikelijk moest ook de commissie ruimtelijke ordening c.a. hierover advies uitbrengen aan Gedepu teerde Staten. In het algemeen hadden de commissieleden tegen deze voorge nomen ontgronding geen bezwaar. Het betreft bouw- en weilanden die door de ontgronding op gelijk niveau worden gebracht met de belendende percelen, waardoor o.a. de problemen van bere gening en extra arbeid voor de eigenaar komen te vervallen. „Het zal er alleen maar beter van worden", zo conclu deerde de heer Claessens. De heer Kersten (PvdA) vond dat echter niet doorslaggevend. Het is een buffer tegen het Rouwkuilengebied, en daarom schaarde hij zich achter het protest van de Milieugroep. Toch bleken beide heren ondanks de sitautietekening niet zo heel precies te weten hoe het er ter plekke uitziet. En heel broederlijk besloot men toen maar, eens samen te gaan kijken en dan alsnog advies uit te brengen. PLATTEGROND LANDWEERT Bij de ingang van plan Landweert, vanaf de Stationsweg, staat een „ver schoten plattegrond" opgesteld, waar op men met zeer veel moeite nog kan ontcijferen waar de straten precies liggen. Bij kunstlicht (in de avonduren) ziet men echter niets meer. Bij de ingang van plan Landweert vanaf de Nieuwe Maasheseweg staat helemaal geen plattegrond-bord. Wie in Landweert heg noch steg kent, is op vragen aan voorbijgangers aange wezen. Ook de politie wordt dikwijls gevraagd iemand wegwijs te maken. Een beetje gemeentelijke service zou hier toch wel gewenst zijn. Het plan Landweert is heus niet zo gemakkelijk gesitueerd dat men de straatnamen in logische volgorde kan vinden. DADER DIEFSTAL AANGEHOUDEN Door een politiepetrouille werd in de vroege zaterdagmorgen de 32-jarige K. uit Venray aangehouden, die in het bezit was van een luchtpistool. Dat pistool had hij kort daarvoor weten te bemachtigen nadat hij een ruit van de winkel van F. in de Hofstraat had stuk geslagen. Bij dat stukslaan had hij zich aan zijn hand berzeerd. De politieman nen vonden het onverantwoord hem zonder medische behandeling naar het bureau mee te nemen. Zij gaven hem maar een lift naar „de eerste hulp" en na daar behandeld te zijn, werd hij naar het politiebureau overgebracht. Na verhoor en aanzegging dat procesver baal zal worden opgemaakt en met de inbeslagneming van het pistool werd hij huiswaarts gezonden. DOOR DE ZON VERBLIND Over de Raadhuisstraat reed een per sonenauto, bestuurd door een 54-jarige mevrouw, in de richting Noordsingel. Zij stopte voor de kruising en keek naar links en naar rechts. De vrouw verklaar de door de zon te zijn verblind en had daardoor een van rechts komende les auto niet gezien. Bij de daardoor onver mijdelijk ontstane botsing bleef het bij materiële schade. DRONKEN BESTUURDER Een 26-jarige autobestuurder kreeg naast een rijverbod de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt terzake het rijden onder invloed van alcohol. De politie konstateerde dat drankgebruik en liet de bestuurder de bekende proeven ondergaan. WIELEN WERDEN ONDER AUTO GESLOOPT Een eigenaar van een personenauto kwam dinsdagmorgen tot de ontdek king van een wel zeer ongewone dief stal. Van zijn bij Hubenhof geparkeerd staande auto waren alle vier de wielen compleet gesloopt. De wagen stond nu op zijn bodemplaat. Een schade van 1500 gulden. DIEFSTALLEN v. D. uit Ysselsteyn deed aangifte van diefstal van zijn jas welke hij op een kapstok in een Ysselsteynse zaal had gehangen, Een eigenaar deed aangifte van diefstal van de buitenspiegel van zijn nabij de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto. VERNIELINGEN Baldadige jeugd heeft zijn lusten botgevierd tijdens de Ysselsteynse ker mis om met een trottoirtegel de kleine lichtjes van de verkeersinstallatie te Ys selsteyn te vernielen. Een ruit werd aan diggelen gegooid van een kleedlokaal op het sportterrein aan de Wieën. GOUDEN SIERADEN nu i.v.m. de internationale lage goudprijzen AANTREKKELUKER dan U denkt I goud«n herenmonogramrlng met meesleve scheen Incl. graveren 575,- met de lage goudprlje 470,. ST HUBERT I VENRAY Past. Jacobsstr. 34 I Grotestraat 2 HELMOND Een in Ysselsteyn surveillerende politiepatrouille zag vanachter een boerderij een auto met zigeuners van daan komen. Bij controle bleken zij Nederlandse sieraden en zilveren mun ten bij zich te hebben. Zij hadden daar voor geen verklaring. Voorts hadden zij vlak voor de aanhouding nog een blik ken doosje uit de auto gegooid, wat kennelijk in gebruik was geweest als spaardoosje. Bij de betrokken boerderij werden echter geen sieraden of zilveren munten vermist. Na verhoor werden de 4 zigeuners, 3 vrouwen en een man, weer op vrije voeten gesteld. Zowel de sieraden als de zilveren munten werden in beslag geno men. Het komt de laatste tijd herhaaldelijk in de regio voor, dat zigeuners zich bij afgelegen boerderijen vervoegen. In de regel zijn daarbij een tweetal dames die om een glaasje water vragen omdat een van de vrouwen zich niet goed voelt. In de tijd dat hulpverlenende mensen het gevraagde glas water gaan halen, komen de anderen in aktie. In Boxmeer kwam het voor dat een tweetal zigeuners op kousenvoeten het huis doorzochten en het een en ander meenamen. Als de buit binnen is, is de onwel verkerende dame weer opge knapt. In het Boxmeerse geval kwam juist een zoon van boven naar beneden en deze betrapte het tweetal. Achtervol ging werd ingezet maar had geen resultaat. Of het in Ysselsteyn aangehoude-i viertal iets met de Boxmeerse zaak te maken heeft is niet bekend. Dringend wordt aangeraden als er dames aan de deur om water vragen, de grootste voorzichtigheid in acht te nemen. Als men alleen thuis is, de dames in geen geval binnen te laten. Ook is het van belang het autonummer te noteren. Indien men iets verdachts bemerkt is het verstandig de politie te bellen. RESTAURANT i)i: ni RHunc Albionstraat 61. LEUNEN, tel. 81489 openbare bibliotheek LQ v/enray OPENBARE BIBLIOTHEEK afd. voor volwasenen, Julianasingel 33, afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY tel. nr, 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenafdeling: Altman, Th. Geef pappa maar een kusje. Een vrouw die een oppas nodig heeft, is er zich niet van bewust dat een van vier baby-sitters een gevaarlijke moordenares is. Brontë, Ch., en Een Onbekende ps. Emma. Tussen een weduwe en haar kwaaadaardige stiefdochter ont wikkelt zich een strijd waarvan een jong meisje dr inzet wordt. Gils, A. van. Een zomer in Zeven- huisen. Verdere belevenissen van de be woners van een Brabants dorp. Zelf standig te lezen vervolg op: „Tramme lant in Zevenhuisen". Grant, David. Operatie Smaragd. In 1940 doen de Duitsers een poging tot invasie van Engeland, maar eerst in 1980 komt de waarheid omtrent deze operatie en de rol van enkele hoge Britse officieren erbij aan het licht. Griffioen-van Wuijckhuijse, E. Een vlokje mensenkind. Door de ziekte van hun kind dreigt er een verwijdering tussen een echtpaar te ontstaan. Haggard, H. Ridder. Liesbeth. Tijdens de Tachtigjarige Oorlog trouwt een rijke Leidse koopmansdochter tegen haar zin met een Spaanse graaf. Konsalik, Heinz G. De huwelijks specialist. Om aan geld te komen voor uitbreiding van de ijssalon die hij heeft geërfd, bewandelt een Amerikaanse kerkorganist originele wegen. Lugt, A. van der. De vrouwen van Arnef jord. Een dertigtal vrouwen en kinderen blijft nadat het gemeen schappelijk vissersschip met al hun mannen erop vergaan is alleen achter op een eenzaam en vervloekt eiland. Milosz, C. Het dal van de Issa. Beschrijving van de jeugd van het jongetje Thomas op het landgoed van zijn grootouders, in een klein Litaus dorpje aan het begin van deze eeuw. - Aan het Bos. chveldcollege slaagden in het tweede tijdvak de volgende kan didaten: Gymnasium: Henny Geurts, Oirlo. Atheneum: Karin Hesen, Horst; Christa van der Pal, Venray; Hannie Schatorjé, Broekhuizen vorst; Juul Hinssen, Venray; Wilbert Poels, Ven ray. HAVO: Elly Appeldoorn, Kronen berg; Anja Fleurkens, Veulen; Renate Halverhout, Venray; Marjo Heidens, Melderslo; Frans Herben, Venray; Marion van den Heuvel, Venray; Ben Hoeijmakers, Horst; Sylvia Huwaë, Venray; André Janssen, Venray; Carla Janssen, Heide; Fieke Jenneskens, Meerlo; Marian van Kempen, Horst; Pien Kranenburg, Nijverdal; Gijsbert de Kroon, Overloon; Mare Maessen, Horst; Piet Noijen, MerselojMariëtte van Og, Horst; Henk Ponjée, Venray; Rob Ruigrok, Tienray; Chris Thenu, Venlo; Sjoukje Vollenberg, Heide. Geslaagd voor chiropediste Mevr. F. v. d. Heuvel-Verkoeyen, Allegro straat 1Venray. Riny Hoebers te Horst geslaagd voor HAVO aan de Scholengemeen schap Jerusalem te Venray. Aan de H.T.S. te Haarlem slaagde voor het examen vliegtuigbouwkundige- constructie Jan v. d. Munckhof, Vivaldistraat 9, Venray. Te Eindhoven slaagde voor leraar motorvoertuigentechniek J. H. Dorval, Griegstraat 20, Venray. Geïnteresseerden kunnen zich op zaterdag 17 juli 1982 tussen 09.00 en 13.00 uur vervoegen aan het bureau van politie te Venray om na te gaan of zich onder de aanwezige (brom-)fietsen mogelijk een eigendom bevindt. HOTEL] <k'IYx>rt van Brabant Het adres voor uw ZAKENLUNCH s Maandags gesloten Reserveringen (Ook voor hotelkamers) 04782-213 Kaïverstraa: 1 Uw gastheer 5823 AJ Maashees M Crooymans PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING Vrijdag 9 tot en met 16 juli: Jeugdsportkamp KNVB. van 28 juni t.m. 4 juli 1982 Een poes, z.g. lapjeskat, ongeveer 8 weken oud Een herdershond Een witte MDS helm Een bankbiljet van 100,— Een bankbiljet van 5, Een zuiver zijden sjaal Een licht met donkerblauw trainingsjack, maat 164 Een groene jas met inhoud een paspoort Een zilveren ketting met sterrenbeeld, Steenbok Een bewerkte ring Een grote sleutel, nr. 32 Een bruine etui met een huissleutel nr. 222K Twee huissleutels en twee kleine sleutels aan een ring met blauw naamplaatje Een sleutelbos met 5 sleutels aan een sleutel hanger met een lantaarntje van Enge land, tevens zit er een sleutelhanger aan met een groen hartje Een zonnebril, zwart montuur en bruine glazen, heren model Een bruin/zwarte kater. Voor informatie kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeente politie te Venray, Leunse weg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. De „schoolfoto van vroeger" staat deze week in 't teken van het 50-jarig bestaan van de Venrayse Lagere Huis houdschool. Een jubileum dat onlangs feestelijk werd gevierd, maar waaraan door enkele misverstanden te weinig publiciteit werd gegeven. De Venrayse Huishoudschool was destijds een „proefkonijn". Men had geen ervaring met dergelijk onderwijs in schoolverband. In grotere plaatsen als Venlo en Roermond ging dat wel, maar hoe dat in de kleinere plaatsen zou uitvallen, was een gok. Wel had met name mejuffrouw W. Sangers reeds vanaf 1922 in Venray, Horst en omge ving vele cursussen huishoudonderwijs gegeven, maar hoe en wanneer die lessen gedoceerd werden, lag aan de belangstelling van de plaatselijke meis jes. Trouwens er waren op 't platteland in onze gehele provincie maar drie huis- houdleraressen werkzaam. Dat beteken de dat ze tesamen ongeveer 15 cursussen per jaar verzorgden. Omstreeks 1931 werd dan besloten dat zowel Venray als Horst een eigen Huishoudschool zouden krijgen. Horst kreeg daarvoor de beschikking over een leegstaand schoolgebouw, terwijl in Venray een nieuwe school gebouwd zou moeten worden. Die nieuwe school kwam aan de Eindstraat en werd in opdracht van de Zusters Urselinen gebr ouwd. Waarom, zo zou men zich af kunnen vragen, want de zusters hadden toch maar weinig be moeienis met dat huishoudonderwijs. Inderdaad, maar de zusters hadden wel de bouwgrond en het geld ter beschik king om de school te kunnen bouwen. Weinig bekend zal zijn, dat de school aan de Eindstraat de naam kreeg van St. Bonifatius. De eerw. Overste van de Zusters Ursulinen heette namelijk Mère Bonifacia Uit de drie kandidaten voor het direc trice-schap werd mej. W. Sangers geko zen. Zij immers had in deze streken al bijna 12 jaren ervaring opgedaan en lessen gegeven. In 1932 werd dan gestan mei 'z klassen meisjes, dus ruim 100 leerlin gen. Ongeveer 20 meisjes volgden de cursus naaldvakken; 20 anderen meer in het bijzonder de cursus koken. De rest (3 klassen) volgde de volledige cursus. Later kreeg men per jaar zo'n 50 tot 60 meisjes die de lessen kwamen volgen, verdeeld over 3 halve dagen per week. Na de bevrijding vroegen de zusters Ursulinen de beschikking over net schoolgebouw, als onderdak voor hun communiteit. Het klooster Jerusalem was immers praktisch tot op de grond vernield. Voor mej. Sangers en haar collegae leerkrachten begon toen een moeizame weg van lesgeven. De Huishoudschool werd als het ware in verschillende loka liteiten ondergebracht: bij de Zusters van St. Jozef aan de Overloonseweg, bij de Landbouwschool aan de Stationsweg en in Leunen in de Bondszaal. De school is nooit meer naar de Eindstraat teruggegaan. Het is jaren lang behelpen gebleven en hoewel er al einde van de veertiger jaren bouwplan nen waren werd eerst in 1952 aan de Mgr. Nolensstraat een nieuw schoolge bouw geopend. Mej. Sangers was inmiddels getrouwd en moest, zoals te doen gebruikelijk, het directriceschap uit handen geven. Zij werd opgevolgd door mej. Peters, die na enkele jaren weer plaats maakte voor mej. Driessen. De feitelijke huishoudschool van vroeger is niet meer. Zelfs de naam is veranderd in Marianum. Feitelijk is die nieuwe school een samengaan van huis houdschool en landbouwschool, waar in, ook dank zij de verschillende onder wijswetten, onder leiding van dhr. van Casteren, een ware beroepenschool is ontstaan met vele studiemogelijkheden, zowel voor jongens als meisjes. De zeven leerkrachten van vroeger zijn opgevolgd door vele tientallen specialisten/docenten, die inmiddels de school een zeer goede naam in de regio hebben gegeven. Onlangs werd het 50-jarig bestaan op feestelijke wijze gevierd. Drs. A. Hutschemaekers, voorzitter van de Vereniging van Voortgezet Onderwijs in Limburg, een van de vele sprekers, deed de geschiedenis van de Venrayse Huis houdschool nog eens uitgebreid uit de doeken. Aan 't einde van zijn toespraak bood hij de twee aanwezige oud-direc trices, n.l. mevr. van den Munckhof- Sangers en mej. Driessen een prachtig bloemstuk aan. Ook mevr. van Caste ren, echtgenote van de huidige direk- teur, mocht een bloemenhulde ontvan gen. De foto van deze week is een in 1934 gemaakte foto van een groep geslaag den van de eerste twee jaar Huishoud school Venray. Op de bovenste rij, van links naar rechts: Stina Derks, Gerry Folbers, Johanna Thijssen, Liesbeth Nooijen, Maria Manders, Mia Goumans, Maria Janssen, Anny Taks, Maria Engels, Grada Coenen, Zus Peeters, Maria Smits, Grada Willems en Netje Janssen. Op de tweede rij, v.l.n.r.: Johanna Nabuurs, Truus Jenniskens, Truus Dinghs, Mina Heidens, Gonda Tielen, Anny Hendriks, Hendrina Ewalts, Dina van Meijel, Frieke Linders, Truus Thuijls, Liza Muijzers en Anna Peters. Op de onderste rij: bestuur en leer krachten, van links naar rechts: Th. Peters, leraar landbouwkunde, Mevr. Wismans-Geelen, Mevr. Odenhoven- Swinkels en Burgemeester Oscar van de Loo. Deze twee dames en de burgemees ter vormden de commissie van toezicht. Verder: Pastoor-Deken Thielen, gods dienstleraar en geestelijk adviseur; N. Tops, algem. provinciaal secretaris van het landbouwonderwijs; mej. W. San gers, directrice van de school; mej. G. Aerts, lerares handwerken; Dr. Hoots- man, Ieraar gezondheidsleer. Jf Ipi" - - j A SL - iX 3? 9 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: P. F. CORVER Oostingel 6, Venray, tel. 81393 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13-00 en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag: van 10.00 tot J 2.00 en van 17.00 tot 18.00 uur; Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar G. VALLEN, telefoon 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KAMERBEMIDDELINGSBURO open: maandag tm donderdag 10 -12 vrijdag 17 - 19 uur Hoenderstraat 33 tel. 85251 Venray MASJ maatschappelijk advies sentrum voor jongeren Hoenderstraat 33, Venray TeL 04780-85251 open: maandag tm donderdag 10 - 18 vrijdag 10 - 20 uur GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-88363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. WERGROEP HOMOSEKSUALITEIT VENRAY tel. 04780 - 88809 (mannen) tel. 04780 - 80373 (vrouwen) INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. F.N.V. afdeling VENRAY Sekretariaat: Overloonseweg 88 telefoon 04780-88723 Aangesloten plaatselijke bonden: industriebond, bouw- en houtbond, voedingsbond, vervoersbond, ABVA/KABO, ABOP, dienstenbond REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3