Ondanks vakanties gaal het herstel van kruisen/kapellen gestaag voort Surinaamse feestdag in de Kiosk VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied PEEL EN MAAS Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Ysselsteyn Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS ook üw krant Kapel St. Servatius PEEL EN MAAS Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Jehovah's Getuigen VAN 10 TOT EN MET 17 JULI De Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray krijgt niet alleen in Venray een goede naam, doch ook daar buiten. Zo kreeg men b.v. vanuit Overloon het verzoek om aan het herstel van een veldkruis en de oprich ting van een nieuw kruis mee te werken. Een andere nabuur-gemeente vroeg uitvoerige inlichtingen over de werkwij ze van deze werkgroep. Natuurlijk kan Veldeke Venray zich niet gaan be moeien met kruisen en kapellen uit andere gemeenten, hoe graag men dat misschien ook zou willen doen. Maar men heeft nu eenmaal werk genoeg in eigen woonplaats. Na de inzegening van het kruis te Veulen en de kapel aan de Scheiweg, is het even stil geweest. Uiterlijk althans, want er staan nu maar liefst vier veld- I kapellen op de nominatie om als j hersteld te worden opgeleverd. Men j probeert dat nog voor september a.s. te realiseren. KAPEL AAN DE VEULENSEWEG Het Aannemingsbedrijf G. Pijpers Zn. is onlangs begonnen met het herstel van de kapel aan de Veulenseweg. De eerste poging daartoe liep wel verkeerd uit, want toen men met een bezem het ergste vuil uit de vervallen kapel ging vegen stoorde men daarbij een wespen nest. De gevolgen laten zich raden.... Met krachtige middelen moesten deze ongewenste bewoners later worden ver wijderd. Maar toen dat eenmaal was geschied werd het herstel dan ook met de meeste voortvarendheid ter hand genomen. Nieuw plafond, nieuw stuca- doorwerk en een nieuwe (oude) tegel vloer. Het schilderwerk zal als laatste de I kapel nog moeten verfraaien. Om ook j in de toekomst verschoond te blijven van beschadiging of vernieling is in de kapelingang een zeer mooie smeedijze ren poort gehangen. De beeldjes van de H. Barbara en St. Antonius Abt, die straks de kapel gaan sieren, zijn op de Vrije Akademie gemaakt door resp. Gradje Pijpers van de Veltumse Kleffen en Leen van de Mortel uil Deurne. Wij hebben er al eens een foto van in dit blad geplaatst, maar wie bijvoorbeeld de beeldjes in de kapel aan de Scheiweg gezien heeft, weet dat het hier inderdaad om zeer mooie beelden gaat. Zoals wellicht bij velen bekend, heeft vroeger tegenover deze kapel ook een kruisbeeld gestaan. Zo tussen neus en lippen is ons eens toegezegd dat het kruis weer heropgericht zou worden, zodra de kapel in ere hersteld was. We zijn benieuwd. Ger Pijpers en zijn zoons zullen graag de handen uit de mouwen steken KAPEL AAN DE DEURNESEWEG Aan het kapelletje aan de Deurnese- weg is een lange periode van herstel vooraf gegaan. Maar nu begint er toch schot in te komen. Ook hier is het I wachten feitelijk nog op de schilder, maar eveneens nog op een smeedijzeren poort. In deze kapel hing vroeger bamelijk een zwaar ijzeren hekwerk, direct voor de kapelnis. De openingen waren zo klein, dat men met de neus tegen het traliewerk moest staan om de beelden te kunnen zien. Dat traliewerk laat men dus weg. Daarvoor in de plaats dan een smeedijzeren poort in de kapel ingang, waardoor men toch een vrij te weinig „buitenstaanders" zijn komen kijken naar de Surinaamse feestdag in de Kiosk, vorige weekend. Het afwisse lend optreden van twee Surinaamse or kesten, een Sari-show, lekker hapjes en de hierbij getoonde traditionele Suri naamse dans, maakten de avond tot 'n voor herhaling vatbaar evenement zicht heeft op de beelden. Ook in deze kapel komen straks weer twee beeldjes: de H. Antonius Abt en de H. Alfonsius, welke in de Vrije Akademie gemaakt werden door Ton Litjens uit de Tol straat en Piet Hermans van de Dr. Kort- mannstraat. In onze artikelenreeks over de Venrayse kapellen, nu al weer twee jaar geleden, schreven we destijds dat de stichter van deze kapel, Martin Poels, genoemde twee heiligen als patronages koos vanwege zijn zoon Antoon en zijn schoonzoon Alfons Vercauteren. Dat laatste was echter fout. Martin Poels koos de H. Alfonsius vanwege de destijds hier zeer bekende Franciscaanse Heipater Alphons de Magnier. KAPEL AAN DE OVERLOONSEWEG Het herstel van de Kapel aan de Over- loonseweg is vooral het werk van de buurt geweest, zelfs de aanplant rond om. Dit kapelletje is precies gelijk aan de kapel aan de Deurneseweg. Ook hier laat men het traliehekwerk voor de kapelnis achterwege, maar hangt men wel een smeedijzeren poort in de kapel ingang. De beeldjes voor deze kapel zijn gemaakt door Frans Heerens van de Willemstraat. Het zijn de H. Martinus en H. Barbara. Deze kapel was amper opnieuw gestucadoord of er moesten weer zo nodig schuttingwoorden op ge schreven worden Zowel in de kapel als in die aan de Deurneseweg zullen boven de kapelnis nog banderolles worden aangebracht waarin met fraaie letters de namen van de heiligen geschilders worden. KAPEL AAN DE LANGSTRAAT IN VELTUM Ook het St. Rochuskapelletje in Veltum is praktisch geheel gerestau reerd. Het was de bedoeling dat dit kapelletje op 15 augustus daags voor het feest van St. Rochus zou worden ingezegend, maar door de ziekte en het overlijden van Pastoor Geerits is deze datum niet meer definitief. In deze kapel komt het beeldje dat destijds gemaakt werd door Piet Clephas, als copie van het originele dank zij de financiële medewerking van Rank Xe rox. Dat beeldje staat momenteel in de grote Veltumse kapel. Dat ook 'n werkgroep wel eens wat kan vergeten, blijkt wel uit het feit dat men er helemaal niet bij stil gestaan heeft, dat in dit St. Rochuskapelletje nog een tweede beeldje stond, dat van de H. Lucia. Dat is er ongetwijfeld later ooit eens bijgezet (misschien wel afkomstig van de vroegere muurkapel, vooraan op de Langstraat). Maar "in ieder geval zal een leerling van de Vrije Akademie een beeldje van St. Lucia ma ken, zodat straks alles weer geheel compleet is. Hoewel in deze kapel een smeedijze ren sierpoort vóór de kapelnis hangt, biedt dat te weinig bescherming tegen diefstal en vernieling. Daarom zal ook in deze kapel een poort aangebracht worden. Het ligt ook in de bedoeling om binnenkort het kruis nabij de grote Veltumse kapel te restaureren. Zo zal het kruishout vernieuwd worden in de oude situatie. Het corpus, nu gecemen teerd zal helemaal schoon gemaakt en gerepareerd worden. Een copie daarvan zal aan het nieuwe kruishout bevestigd worden. Het oude beeld zal in de Veltumse kapel een plaats krijgen. VEEL HULP De Werkgroep Kruisen en Kapellen ontvangt veel hulp van terzake deskun dige mensen. Zoals bekend mocht men reeds daadwerkelijk steun ontvangen van de Aannemingebedrijven Verhoe ven, Raedts en Pijpers. Maar ook J. P. A. Nelissen en anderen hebben hun medewerking toegezegd, om de diverse reparaties met veel vakmanschap te doen uitvoeren. Inmiddels heeft het Schildersbedrijf C. Reijnders sr. de verfkwast niet gespaard, waar het ging om de laatste fraaie hand te leggen aan de gerestau reerde kapellen. Glashandel Noord Limburg heeft toegezegd voor gelagerd glas te zullen zorgen, waar zulks nodig is. Gelagerd glas zou volgens insiders nog beter zijn dan plexiglas, waar het om bescherming van de beeldjes gaat. Dakdekkersbedrijf Schaeffers stak eveneens de helpende hand uit. Dat bedrif zal telkenjare in het najaar alle Venrayse kapellen bezoeken om te controleren of de dakbedekking nog in orde is. De afdeling arbeidstherapie van St. Servatius wil ook wel eens een smeed ijzeren poort laten vervaardigen. Dat is voor de patiënten weer eens wat anders dan gewoonlijk. Maar ook particulieren willen met raad en daad de Werkgroep terzijde staan. Zo heeft Harry Gerrats van de Hoenderstraat aangeboden de smeed ijzeren poortjes e.d. tegen materiaal kosten te willen maken. En Martien Franssen van de Aubadestraat heeft intussen al blijk gegeven meesterlijk met de penseel te kunnen omgaan, om tekst bordjes voor kruisen en kapellen te vervaardigen. TWAALFDUIZEND GULDEN En elke week groeit de pot voor het herstel van onze kruisen en kapellen. Nu al 12.000,Dat komt echt niet vanzelf, al mocht dat zo blijken. Een van de leden van de Werkgroep is elke week op stap om al „schooiend" de dikwijls vele kleine bijdragen bij elkaar te krijgen. Het komt maar heel zelden voor, dat iemand zonder enige aanspo ring een klein of groot bedrag op de rekening van deze Werkgroep stort. Toch zouden diverse feesten, bruiloften en partijen een geschikte aanleiding kunnen zijn om ook eens iets te doen voor onze kruisen en kapellen Maar er zijn ook al mensen die zeggen: jullie krijgen toch alles voor niets, dus hebben jullie lang zoveel geld niet nodig. Inderdaad krijgt de Werkgroep veel voor niets gedaan. Maar er moet deson danks ook nog veel betaald worden. Bijvoorbeeld: de jongens van de ambachtschool mogen als leerlingen- projekt kruisen e.d. maken, maar de Werkgroep moet wel het hout betalen. En als u niet weet wat dat kost, dan ga maar eens 'n panlatje kopen.... Even goed moet het ijzer voor de poorten betaald worden. Ook het materiaal voor het maken van mallen en het gieten van nieuwe corpussen kost veel geld. En zo is er nog wel meer. Maar, en dat vergeet men maar al te gauw: het geld dat nu bij elkaar gegaard wordt, is niet alleen voor het huidige herstel bestemd. Daarvan zou ook in de toekomst het ftgfelrilatlg onderhoud betaald moeten worden Met een beetje geluk hebben over een paar jaar alle kruisen en kapellen in onze gemeente een grote beurt gehad, maar daarmee is de zaak dan niet afgelopen. Ongetwijfeld zal dan links en rechts weer klein herstel of onder houd nodig zijn. En ook daarvoor wordt ook nu geld ingezameld. Als u dus van uw vakantie- of kermisgeld nog wat kunt missen voor de Venrayse kruisen en kapellen, dan kunt u dat op de bankrekening van de Werk groep altijd kwijt WERKGROEP Een dikwijls gestelde vraag is, wie zijn nu wel die mensen die achter de Werkgroep schuil gaan. Hoewel het "niet de bedoeling is, dat ze maar steeds met naam en toenaam aan de weg timmeren, willen ze wel even uit de anonimiteit treden, om u met die „idealisten" (zoals ze wel eens genoemd worden) te laten kennismaken: Piet Hermans, Dr. Kortmannweg 6, 85667 Jos van Hout, Nassauplein J5, 82756 Ben Kruijsen, Kempweg 13, 87778 Dick v. d. Munckhof, Schoolstraat 35, 82727 Jan van Toor, Hoebertweg 11,82137 Br. Jan Smeysters, Stationsweg 67, 81035 Koos Swinkels, Stationsweg 38, 84631 Joos Verbeek, Julianasingel 9, 82823 Jan v. d. Heijden, Matherhomlaan 24, 82534 - MIS IN DE WILBERTKAPEL Gedurende de maanden juli en augustus is er iedere woensdag om 7 uur 's avonds een h. mis in de Wilbertkapel in de Geysterse bossen. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. jrd. Petronella Jansen-v. Dijck Hein en Judith Bloemen-Verhaegen voor een overledene Frans de Vocht. Zondag: Vijftiende zondag door bet Jaar. 8.00 leesmis, int. Toon Thijssen, echtgenote en overl. kinderen; 9.30 gC&oriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Jènstfen jrd. An Swinkels-van Dijck Jac. Fonck Jan Tillemans; 11.00 nederlandse hoogmis, int. overleden ouders, broers en zussen van Maria Oudenhoven Herman Gerrits en Elisa beth Hermans ouders Janssen-Wijn- hoven en Marietje van Overveld. Maandag: 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 bijzondere in tentie. Dinsdag: 9.00 Annemarie Saes Willem Selder; 19.00 Martinus van Vegchel (buurtver. St. Jozef) Johanna janssen-Huijbers (fam. v. S.). Woensdag: 9.00 Christina van Mil- Rutten bijzondere intentie; 19.00 An toon van Osch Frans de Vocht (vwg, Tuinstraat) Piet Hanen. Donderdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 9.00 Wilhelmina Claessens Johannes van Lankveld en Everdina v. d. Crommenacker. Vrijdag: H. Maagd Maria van berg Karmel. 9.00 Pierre en Grada Gooren; 14.00 (kapel St. Jozefklooster) huwe lijkssluiting Harriët Jacobs en Gerrit Bistervelts; 19.00 Huub v. d. Bekerom, fam. v. d. Bekerom-Straatman en Mathieu van Houdt. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters Zr. v. d. Berg 19.00 Petronella Barents-Flinsenberg Jan Huisman (buurtver. St. Jozef) Pierre Bertrams. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er GEEN kindercrèche. Huwelijksafkondiging: Harriët Ja cobs en Gerrit Bistervelts. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Manon Vullings en Liset Jacobs, lezer: T. Verbeek. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flinsen- berg, lezer: J. Wekking; 9.30 Nard Kronenberg en Eric van Gerven; 11.00 Pieter Hermus en Henri Willems, lezer: W. Bistrervels. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Sandra Gerrits. Woensdag en vrijdag'19.ÓO Jacque line Classens en Peggy Janssen. Vrijdag: 14.00 (kapel St. Jozefkloos ter) huwelijksviering: Mirjan van Soest. Zondag 11 juli: H. Missen: 9.00; hoogmis 10.15, gezongen door Crescen do; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te 8.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Lucas- sen-Maassen en Pater Florentius. Zondag: 9.00 Anna Philipsen-Kleus- kens voor de parochie; 10.15 Frans van Waayenburg Ria Bongers-v. d. Loop en Maria van Soest-Swinkels; Nel Swinkels-Aarts en Theo van Soest tot zekere intentie; 11.45 Konrad Thijssen en overl. fam. Jo Janssen en fam. Janssen; 18.00 familie Ewals. Maandag: 8.00 Constantia Snijders; 19.00 Drika Thomassen Constant Pijls. Dinsdag: 8.00 Harrie Janssen; 19.00 Pater Hein Nuyens Gertruda Janssen- Kelders(v.w. buurt). Woensdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 overl. ouders Cleven-Maassen. Donderdag: 8.00 Jo Janssen; 19.00 jgt. Maria Poels-Litjens. Vrijdag: 8.00 overleden ouders; 19.00 gezinsmis; Harrie Wismans (Derde Orde) Zuster Edgarda van den Akker. Zaterdag: 8.00 Pater Alexius. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Zondag: 9.00 Eric Arts; 10.15 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom; 11.45 Leo en Johan Pouwels; 18.00 Hans Kerstjens. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Twannie Pee- ters. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Tonnie Vermeulen; 19.00 Ronnie Wind- rath. Brukske Zaterdag 10 juli: Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Misdie naars: Marcel Emonts, Toine van GUs. Zondag 11 juli: Euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door Ellen Gerrits, Mechtild van Cas teren. Misintentie: Jo van Kessel. Misdienaars: Patrick Janssen, Camiel van Well. Woensdag 14 juli- Euch. viering Om 19.00 uur. 'n leesbare krant Vijftiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 jaardienst voor Piet Wismans voor overl. Harry van Els en overl. ouders van Els-Brouwers voor overl. Anna Hoedemaekewrs-Madou fvan bekende). Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Dina Linders; 9.00 voor overl. Theo Born; 10.00 voor overl. fam. van Rossum-Janssen en als jaargetijde voor Joos Simons. In deze hoogmis zingen we samen Nederlandse gezangen. 11.30 voor overl. Wim Philipsen, overl. Leo Cortenbach (v. d. buren) en uit dankbaarheid bij gelegenheid van een verjaardag; 18.30 voor overl. Maria van Maris-Relouw en overl. Dina van Ma- ris-Dechnar. Maandag: 8.00 voor een rechtvaar dige vrede in het Midden-Oosten en voor de wereldvrede; 19.00 voor overl. Karei Groenen (v.d. bejaarden). Dinsdag: H. Henricus. 8.00 voor overl. Louis Custers; 19.00 voor overl. Martinus Jacobs en overl. Leo Corten bach. Woensdag: H. Camillis de Lellis. 8.00 voor overl. fam. Lomme-Mom- men; 19.00 voor overl. fam. van den heuvel-Tij ssen. Donderdag: H. Bonaventura. 8.00 voor levenden en overl. van de fam. Hendriks; 19.00 voor overl. Toon van Mil en overl. moeder Agatha Theuve- net-Rosbak. Vrijdag: H. Maagd van de berg Karmel. 8.00 voor het verkrijgen van werk; 19.00 voor overl. Piet Vermelt- foort. Zaterdag: 8.00 tot bijzondere intentie van de fam. Schoenmakers; 19.00 voor overl. Petronella van den Heuvel, overl. ouders van Ool-Lucassen overl. Leo Cortenbach en overl. Thei van de Pasch. Mededelingen: In verband met het overlijden van pastoor Geerits. worden alle parochiële diensten waargenomen door Kapelaan van Galen. Om zo goed mogelijk bereikbaar te zijn, is hij elke weekdag op de pastorie aan wezig in de ochtenduren van 9-10 u. en in de middag van 17.30-18.30 u. Buiten die tijden kunt u uw vragen en wensen kenbaar maken op zijn thuisadres, Gratenstraat 7, tel. 87103. U begrijpt dat we voor Pastoor Geerits een bijzonder gebed vragen! Ook blijft er kindercrèche onder de missen van 11.30 uur in de vakantie periode. De leiding van zondag a.s. is in handen van Mej. Brigitte Leen- aerts. V rijdagavond 9 juli: Vanaf 17.00 u. is Pastoor Geerits opgebaard in de kerk, alwaar U afscheid kunt komen nemen. Tevens bestaat de mogelijk heid om te blijven waken. 19.00 Avondmis voor de overledene. Zaterdag 10 juli: 11.00 uur Plech tige Requiemmis voor Pastoor Gee rits. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.00 T. Franken, E. Smits; 9.00 B. Verstegen, S. Rongen; 10.00 M. Fijneman, F. Vercauteren, J. Dommeck 11.30 S. Fijneman, Th. Houwen; 18.30 P. v. Dinter, S. Achten. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 M. Cornejo, T. Franken; 19.00 S. Achten, F. Linskens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 J. Cornejo, R. Broens; 19.00 E. Smits, J. Rongen. Zondag 11 juli a.s. om half tien gaat de Weleerw. Heer J. G. Keers uit Oot- marsum voor in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Kollekten voor het onderhoudsfonds van de kerk te Blitterswijck en de diako- nie. Zaterdag: 19.00 1. jgt. v. Harrie Jen- niskens; 2. Maandd. v. Margriet v. d. Berg-Spreeuwenberg; 3. H. Mis v. Mevr. de Weert-de Swart nms. de buurt; 4. H. Mis v. Raymond van Asten. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jan Hendrix; 10.00 1. H. Mis voor Helm Janssen nms. fam. Arts; 2. H. Mis voor Anna Janssen-Spreeuwenberg; 11.30 H. Mis voor overl. fam. van Dijck-Dries- sen; 2. H. Mis v. Gerardus v. d. Munckhof, Wilhelmus Bollen en Hen- drina de echtgenote. Maandag: 19.00 1. H. Mis v. overl. fam. Mulders-Maessen; 2. H. Mis v. Jan Jeurissen nms. de buurt. Dinsdag: 8.001H. Mis voor Martien Hendriks en overl. fam.; 2. H. Mis voor bijz. intentie. Woensdag: 1maandd. voor de overl. parochianen; 2. H. Mis t.i.v. fam. Derikx-Hendriks. Donderdag: 8.00 gest. H. Mis voor Peter Johannes van Lipzig en Elisabeth Hermina Verhoeven. Vrijdag: 19.00 1. jgt. v. Marian van Haperen; 2. weekd. v. Toon Hendricks; 3. weekd. v. Jan Jeurissen. Zaterdag: 19.00 1. jgt. v. Margriet v. d. Berg-Spreeuwenberg; 2. maandd. v. Willem Janssen; 3. maandd. v. Theodo ra Verhei jen. Misdienaars: Willen de misdienaars die thuis zijn even vragen welke H. Mis zij kunnen dienen? Zaterdag: 19.00 overl. familie Min- Verbeek gest. jaardienst Petrus Johannes Achten Toon Janssen (v.w. de familie Janssen) Jan Kessels (v.w. de buurt) Thei Camps. Zondag: 8.30 Gertruda Janssen-Pee- ters; 10.00 voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Dinsdag: 9.00 voor de genezing van een zieke t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 Antoon Pelzer Sjeng Hoedemakers. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Jan Haegens Hendrina Maria Houwen-Jacobs (v.w. de kaartclub van Oostrum) Maria Maas-Martens. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Ronny Pelzer, Hans Holtackers, Jan Rutten, Sjackie Wilm- sen. Zondag: 8.30 Clemens Weijs, Bram Linkens, Bas Künen, Ronald Hoex; 10.00 Willem Vollenberg, Ron Ver- sleijen, Robin Oudenhoven, Michel Ghielen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Voor de parochie. Zondag: 8.30 H. Mis Piet ten Haaf; 10.00 Hoogmis overleden ouders voor een zieke Karei Achten (jaard.). Dinsdag: 8.00 H. Mis tot bijzondere intentie (O). Woensdag: 8.00 H. Mis (L). Donderdag: 8.00 H. Mis (C). Vrijdag: 19.00 H. Mis Ted Peters en overleden familie Peters-Goumans. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Leonie Philipsen-Verdellen (maandd.) Frans Baten (koll.) Sef Claessens en zoon Si mon. Misdienaars: Eddy Philipsen en Xavier Weys; Robert van Casteren en Martijn Jeuken; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos. Zaterdag: 19.00 Henry van Kuyck. Zondag: 8.00 overleden ouders Jans- sen-Emonts en zoon Pierre; 10.00 Martien Wismans. Dinsdag: 19.00 Hein Emonts. Woensdag: 8.00 Geert Classens. Tevens tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smits. Vrijdag: 8.00 jrd. voor Jacobus Geurts, Petronella Pouwels en Chris tina Geurts. Vijftiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Wim Weijs Helm Claessens en overl. ouders Claessens- Verschuuren Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck Antoon Voermans. Zondag: 8.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. gest. jrd. v. Jacob Reijnders en echtg. gest. jrd. v. Ma thijs Litjens en echtg.; 10.00 hgm. v. Henri Direks gest. jrd. v. Antoon v. Dijck, echtg. en Martin v. Dijck weekd. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm. v. Sjang Heesen lsm. v. Martin Jenniskens (vanw. fam. Swin kels) lsm. v. Petronella Gerrits (vanw. Gussenstr.). Maandag: 19.00 lsm. v. Mathijs Litjens en echtg. weekd. v. Grad de Mulder. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Antoon Verheijen maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijen-Loonen. Woensdag: 19.00 weekd. v. Petronel la Gerrits (vanw. fam. Stevens-Gerrits) lsm. tot bijz. intentie (G) lsm. t.e.v. H. Hart (offer). Donderdag: 19.00 lsm. v. Elisabeth v. Nieuwenhoven-Weekers en Frans v. Bavel lsm. tot bijz. intentie (V). Vrijdag: 14.00 40-jarig huwelijk Vogelsangs-Bonants; 19.00 lsm. v. Martin Jenniskens maandd. v. Herman v, Leipsig. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten maandd. v. Jozef en Gerrit Claessens jrd. v. Wim Weijs lsm. v. Jan Tax. Misdienaar: 19.00 Wilb. Emonts. Akolieten: za 19.00 Sand. Peelers en J. Cornelissen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 R. v. d. Beele, H. Cornelissen en Erw. Holtackers; 11.15 M. en T. Heesen. Zaterdag 10 juli: 19.00 Avondmis voor onze kinderen en kleinkinderen, fam. Frijssen, fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Maria Stoffelen; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Philipsen en Piet van de Lee, overl. ouders Derkx-Meulen- steen, Josepbina en Henricus Janssen, fam. Hermans en fam. v. d. Heyden, fam. de Laat. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en t.z.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis v.b.i. fam. Nellen. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef t.z.i. voor genezing van een zieke. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid en voor overl. fam. Smits. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter gelegenheid van het feest van O.L. Vrouw van de Berg Karmel voor alle Carmelieten en Carmelitessen en voor fam. Janssen- Huybers. Zaterdag 10 juli: 18.30 Avondmis (volkszang), int. Thijs Coolen (Zonne huis). Misdienaars: Harm v. d. Bosch en Hans Hebben. Zondag 11 juli: 15e zondag door het jaar. 09.30 Hoogmis (gregoriaans), int. overl. Fr. Vermeulen. Misdienaars: Wilbert Valkx en Peter Janssen. Door de week iedere dag avondmis om 18.30, behalve woensdag. EEN KRANT OM TE LEZEN Zaterdag 10 juli: 7 uur voor fam. Janssen-Franssen. Zondag: 15e zondag door het jaar. 10.00 overleden fam. Michels-van Rijs- wijck; 11.30 Henk van Meyel. Maandag: feest van H. Johannes Gualbertus. 8.30 Mathias Manders-Ro- sina Schanz en dochter. Dinsdag: feest van H. Henricus. 8.30 Theodorus Hendriks, Wilhelmina En gelen. Woensdag: feest van H. Camillis de Lellis (ziekenverpleger). 8.30 Jan Bar doel. Donderdag: feest van H. Bonaven tura. 8.30 Coenraad Klaassen en echt genote. Vrijdag: feest O.L. Vrouw van het Scapulier. 8.30 Pater Mathijs Gielen. Zaterdag 17 juli: 7 uur voor Sjef Ver hoeven. Misdienaars: zondag 10.00 en zater dag 7 uur Harm Hendriks en Stan Verhaag; 11.30 Jolanda Kousemaker en Natasja Arts. Kollektanten: zaterdag 7 uur G. Ewals;: zondag 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. van Hoof. Kerk schoonmaken 15 juli: Mevr. Janssen-Leyssen, Weth. Pubbenstr. en Mevr. de Mulder, Coppelenberg. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Peeters- Janssen. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Cox- Emonts. Maandag: 8 uur t.i.v. W. Janssen. Dinsdag: 8 uur voor Teng Botden. Woensdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Donderdag: 8 uur t.i.v. fam. Huis. Vrijdag: 8 uur voor de parochie. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Lenkens. Zondag. 11 juli, J5? londag door ligt jaar. Zaterdagavond om7 uur Hgm. vóór overl. fam. Bovee-Broekmans. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. voor zal. broeder Jozué en Servatius Nabuurs; 11.45 Hgm. voor zal. Marlie Weys. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. fam. Dinsdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. fam. Burgers. Woensdag: 8 uur lsm. jgt. voor zal. Jan van de Goor. Donderdag: 8 uur lsm. uit dankbaar heid fam. Spreeuwenberg-Philipsen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Tónna Willems. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. tot bijz. intentie fam. van Rijswijck-Wijn- hoven. Akolieten voor 11 juli: T. Leyssen, J. Reuntjes, E. van Dongen. Misdienaars: Kees Backer en H. Spreeuwenberg. Vijftiende zondag door het jaar, 11 juli 1982. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis voor Johannes en Hendricus v. Kempen en Ger v. Kempen-Friesen. Akolieten: Wim Janssen en Twan Poels. Misdienaars van de week: Willy van Well en Harold Linders. Maandag: 8 uur H. Mis t.b.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Meijboom-Janssen en over?eden familieleden. Woensdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Donderdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Loonen-Baltussen. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Helm Claes. Hierbij nodigen wij u uit voor een openbare bijbeltoespraak met als thema „Wat schuilt er achter de Geest van opstand", in onze Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat. Tijd: zondag 11 juli 10.00 uur v.m. Geen kollekte. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, en nuestra capilla, Overloonseweg 6 en Venray, a las once y cuarto Misa dominical con plètica en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Muchos de los nuestros ya estan de vacaciones; para aquellos que se quedan aqui en Venray seguirè el programa del Centro. Hasta la vista. En casos de ur- gencia, estando cerrada la oficina del LIS siempre se puede llamar al Padre Juan: 04784-1253. Felices vacaciones!

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15