GEMEENTEPRAAT Vakahtiemeenemers NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting drugs mee? INDIVIDUELE HUURSUBSIDIE GEWIJZIGD INGAANDE DEZE MAAND vergeet 't maar het buitenland straft met harde hand TWEEDE KAMER Bouwvergunningen verleend Provinciale tijdelijke verkeers maatregelen Bouwvergunning aangevraagd Geen spreekuur Hinderwet BINNENBAD TIJDELIJK GESLOTEN Geen verkeersspreekuur Maandag jaarmarkt De regeling individuele huursubsidie is ook dit jaar per 1 juli gewijzigd, en wel op de volgende punten: DE HUURPRIJS De huurprijs die geldt om in aanmer king te komen voor de huursubsidie is de bruto-huurprijs minus: 1.het bedrag voor: garage/bedrij fsruimte, gebruik meu belen en/of stoffering, levering wa ter, gas en elektriciteit, centrale an tenne; 2. het voorschotbedrag tot een maxi mum van 155,—. Groep I: Voor degenen die op 1 juli nog geen 30 jaar zijn, niet gehuwd (geweest) en geen recht op kinderbijslag hebben, geldt een minimale huurprijs van 1940,161,60 per maand) en een maximale huurprijs van 5640,— 470,—p.m.). Groep II: Voor gezinnen of samenwonenden of personen die ouder zijn dan 30 jaar l' (voor 1 juli) of personen die recht hebben op kinderbijslag geldt een minimale huurprijs van 8400,— I f 700,— p.m.). Deze maximale huurgrens geldt niet voor: 1. huurders die 65 jaar zijn of worden vóór 1 juli 1983, mits zij huurder zijn van een bejaardenwoning; 2. huurders die 65 jaar zijn of worden vóór 1 juli 1983 en huurder zijn van een normale gezinswoning tenminste als hij op 30 juni 1980 reeds huur der was ofl jaar voor het bereiken van de leeftijd van 65 jaar, de woning reeds werd betrokken; 3. Als in het tijdvak 1982-1983 een huurprijs werd betaald tussen 7925,— en 8.040,— 660,—/ ƒ670,p.m.) en de huurverhoging per 1 juli 1982 groter is dan 4°7o (dit is vooral bij woningen ouder dan 10 jaar), waardoor de huurprijs boven de huurgrens komt van 8400,— (ƒ700,p.m.) is de huurgrensover- schfïjding toegestaan als de huur prijs Kiet hoger'is dan 8522,— (ƒ710,p.m.). INKOMEN Voor groep 1 geldt een inkomens grens van 27.500,— (belastbaar). Voor groep II een inkomensgrens van ƒ43.000,—(belastbaar). Voor het eerst geldt dit jaar, dat wan neer men een aangifte inkomstenbe lasting heeft gedaan, men een kopie van dat formulier dan wel een jaaropgave bij de aanvrage voor individuele huur subsidie dient te voegen. Indienen van de aanvrage dient te gescheiden vóór 1 oktober. Alleen bij verhuizing geldt: binnen 3 maanden na ingang van de huur dient het aanvraag-formulier te zijn inge diend. Ook bij een tussentijdse huurverho ging van meer dan 50,— geldt deze termijn van 3 maanden. HUURGEWENNING (per 1 Juli '82] Een huurder die, 1. een krot verlaat, 2. een woning, geen krot zijnde, ver laat en die woning naar het oordeel van de Minister in het kader van de stadsvernieuwing afgebroken moet worden; 3. een woning bewoont waarvan dd huur wegens woningverbetering ver hoogd is, kan aanspraak maken op een huurgewenningsbijdrage. Hieraan zijn de volgende voorwaar den verbonden: a. het belastbaar inkomen over 1981 (vermeerderd met 5'/i%) mag niet meer dan 43.000,— 27.500,— wanneer de huurder ongehuwd en jonger dan 30 jaar is). b. de nieuwe huurprijs mag maximaal 8.400,— per jaar bedragen (f 5.640,— wanneer de huurder onge huwd en jonger dan 30 jaar is); c. de nieuwe huurprijs moet minimaal 600,— per jaar hoger zijn dan de oude huurprijs. Een aanvraag om een huurgewen ningsbijdrage moet tegelijk met een aanvrage om huursubsidie, binnen drie maanden na het ingaan van de nieuwe huur, bij de gemeente worden inge diend. Procedure: Het verzoek om in aanmerking te komen voor een bijdra ge dient gedaan te worden bij de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD) op zogenaamde meldingsfor mulieren welke bij de gemeente te verkrijgen zijn. Nadat de GMD (positief) geadviseerd heeft, wordt een bijdrage voorlopig toegekend. Na de verhuizing of aanpassing wordt een verzoek om uitbetaling van de toegezegde bijdrage ingediend bij de gemeente waar de woning die verlaten wordt, gelegen is. Vindt echter verhui zing plaats naar een woning die speciaal aangepast is, dan wordt het verzoek om uitbetaling ingediend bij de gemeente waar de aangepaste woning gelegen is. III: WONINGVERBETERING Bewoners van een woning die hun woning tijdelijk verlaten omdat deze in grijpend verbeterd wordt, kunnen on der de volgende voorwaarden in aanmerking komen voor een bijdrage in de verhuis- en herinrichtingskosten: Huurwoning: 1. de huurder moet in de verbeterde woning terugkeren. 2. de (kale) huurprijs moet nk de ver betering van de woning ten minste 50,— per maand hoger zijn dan vóór de verbetering. Eigen woning: 1. in de verbeteringskosten moet een subsidie van het Rijk zijn verstrekt. (Deze voorwaarde geldt ook voor huurwoningen die niet in eigendom van de gemeente of woningbouwver eniging zijn) 2. de kosten van de verbetering moeten ten minste 24.000,bedragen hebbefl. BIJDRAGE IN VERHUIS-, [HER] INRICHTINGSKOSTEN In 'n aantal gevallen kan een bijdra ge verkregen worden in de verhuiskos ten die gemaakt worden om een nieuwe woning opnieuw in te richten. Deze gevallen zijn: I. Verhuizing door bejaarden II. Verhuizing, (her)inrichting door ge handicapten III. Woningverbetering. De bijdrage wordt vastgesteld aan de hand van de over te leggen rekeningen, maat bedraagt in gevallen I. en II. ma ximaal 3.000,— en in het geval III. maximaal 4.000,—. 1. BEJAARDEN Bejaarden die een goede huurwoning verlaten en een andere huurwoning be trekken, kunnen onder de volgende voorwaarden voor een bijdrage in de verhuis- en inrichtingskosten in aanmer king komen: 1. Ten tijde van de verhuizing moet be trokkene de leeftijd van 65 jaar be reikt hebben. 2. De (kale) huurprijs van de woning die verlaten wordt, mag niet meer bedragen van 300,per maand. 3. De woning die betrokken wordt, moet zijn: een huurwoning waarvan de (kale) huurprijs minimaal 50Vo of 100,per maand hoger is dan de huurprijs die betaald werd voor de woning die verlaten wordt; ofwel: een huurwoning die ten minste 2 ka mers minder bevat dan de woning die verlaten wordt; ofwel: een niet zelfstandige woonruimte (verzorgingstehuis, verpleegtehuis). De bijdrage moet worden aange vraagd bij de gemeente waar de woning die verlaten wordt, gelegen is!! n. GEHANDICAPTEN Gehandicapten die uit medische noodzaak verhuizen naar een andere woning of naar een woning die in verband met de handicap speciaal voor hen is aangepast kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage in de kosten van verhuizing naar en inrichting van de nieuwe woning. Een gehandicapte wiens woning in verband met de handicap aangepast moet worden kan in aanmerking komen voor een bijdrage in de herinrichtings kosten van de woning. VERKIEZINGEN VOOR DE De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat op dinsdag 27 juli 1982 zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op deidag, van des voormiddags NEGEN uur tot des namiddags VIJF uur, kunnen bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, ter secretarie van de gemeente Maastricht, LIJSTEN VAN KANDI DATEN, als bedoeld in artikel G 5 van de Kieswet, worden ingeleverd. Ondertekenaars Elke lijst moet worden ondertekend door ten minste 25 personen, die binnen de kieskring, waarvoor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn. Ten aanzien van een ondertekenaar, die niet is opgenomen in het kiezersregister van de gemeente, waar het hoofdstembureau is gevestigd, moet bij de inlevering van de lijst worden overgelegd een door de burge meester afgegeven verklaring, dat die ondertekenaar is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeente. Een kiezer mag miet meer dan één lijst ondertekenen. Kandidaten Op dezelfde lijst mogen de namen van ten hoogste 30 kandidaten worden geplaatst. De namen van de kandidaten worden op de lijsten geplaatst in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één van deze lijsten, welke bij de voorzitter van een zelfde hoofdstem bureau zijn ingeleverd. Bij de lijst worden overgelegd: 1 een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende kandidaat, dat hij bewilligt in zijn kandidaatstelling op deze lijst. Indien de kandidaat zien buiten het Rijk en Europa bevindt, is de verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij ook telegrafisch geschieden; 2 bij plaatsing van een naam of aandui ding boven de lijst: a. de machtiging van het te dezenbe- voegde orgaan van de politieke groepering; b. een door de voorzitter van de kies raad afgegeven bewijs van regis tratie van de naam van de poli tieke groepering of de aanduiding daarvan; 3 wanneer het betreft de lijst van een politieke groepering waarvan geen leden in de (ontbonden) Kamer zitting hebben: een bewijs dat op naam van één der ondertekenaars van de lijst of op naam van de gemachtig de of diens plaatsvervanger een be drag van 1000,— is gestort, in of is overgemaakt naar 's Rijks kas. Het bedrag moet zijn gestort bij de ontvanger der directe belastingen ter plaatse, alwaar een inspectie is geves tigd, met uitzondering van de ontvan ger der directe belastingen te Rotter dam (Zuid). Op de lijst kunnen ondertekenaars schriftelijk een gemachtigde en desge wenst diens plaatsvervanger aanwijzen, bevoegd tot het verbinden van de lijst. Inlevering De inlevering van de lijst moet geschieden persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deelneming aan de verkie zing. waarin de lijst wordt ingeleverd. Indien de kiezer niet is opgenomen in het kiezersregister van de gemeente, waar het hoofdstembureau is gevestigd, legt hij tevens over een verklaring van de burgemeester van de gemeente, waar hij in het kiezersregister is opgenomen, dat hij bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing binnen de kieskring. De kandidaten kunnen bij de inleve ring tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van de ontvanger ter hand gesteld aan degene, die de lijst inlevert. Formulieren De tot invulling bestemde formulie ren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaring van bewilliging en voor de machtiging van de politieke groepering zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeen tesecretarie gedurende drie weken vóór en op de dag van de kandidaatstelling. In herineering wordt nog gebracht ar tikel X 6 van de Kieswet, luidende als volgt: 1 Hij, die een lijst, als bedoeld in arti kel G 5 inlevert, wetende dat zij voor zien is van handtekeningen van per sonen, die niet bevoegd zijn tot deel neming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handtekening geen voldoend aan tal voor een geldige lijst zou overblij ven, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderdtwintig gulden. I Met gelijke straf wordt gestraft hij die, wetende, dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld in art. G 5, heeft onder tekend. De burgemeester, G. H. Schols, loco-burgemeester Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 juli 1982 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunngen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratie Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het verbouwen van de woning aan de Maasheseweg 70, t.n.v. H. J. M. Janssen; het bouwen van een dubbele garage hobby-ruimte en het slopen van het bestaande bijgebouw aan de Spurkterdiik 5. t.n.v. P. J. Janssen; het bouwen van een carport aan de Litsenbergweg 21, t.n.v. M. Classens; het plaatsen van een hekwerk om 2 tennisbanen aan de Hoofdstraat 37, t.n.v. J. W. A. Gommans; het aanbrengen van een schoor steen aan de Niessenstraat 11, t.n.v. J. J. A. M. Krijnen; het uitbreiden van de woning aan de Weth. Pubbenstraat 5, t.n.v. H. P. C. Brandts; het uitbreiden van de woning aan de Weth. Pubbenstraat 7, t.n.v. F. G. M. H. Hendriks; het verbouwen van de garage aan de Hoenderstraat 89; t.n.v. J. P. Creemers; het verbouwen van de woning aan de Tuinstraat 10, t.n.v. L. A. M. Truijen; het plaatsen van een tuinhuis/ber ging aan de St. Catharinastraat 4a, t.n.v. W. F. G. M. Claessens; het verbouwen van het woonhuis en het bouwen van een tuinberging aan het Weegbreedpad 5, t.n.v. G. G. de Beijer. Venray, 9 juü 1982 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester De Direkteur van de Provinciale Waterstaat in Limburg, handelende krachtens machtiging van Gedeputeerde Staten van Limburg van 15 december 1972,4e afdeling, no. B 33790. Overwegende, da*, met het oog op de uitvoering van verbeteringswerken inge volge bestek no. 353, dienstjaar 1982 op gedeelten van de provinciale wegen Venlo-Maashees, Venray-Wanssum- Well, De Rips-Helden-Kessel, Blerick- Panningen, Beesel-Tegelen, Roermond- Posterholt en Koningsbosch-Posterholt in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer gewenst is plaatselijk over te gaan tot het vaststellen van tijdelijke verkeersmaat regelen. gelet op de betreffende bepalingen van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens: Besluit: 1. al naar gelang de vordering der werkzaamheden: op de navolgende gedeelten van de provinciale wegen: Venlo-Maashees-Wanssum-Well van km. 12.200 tot km. 15.500; De Rips-Helden-Kessel van km. 1.800 tot km. 2.500 en van km. 26 tot km. 32.100; Blerick-Panningen van km. 9.4 tot km. 10.300; Beesel-Tegelen van km. 0 tot km. 4.700; Roermond-Posterholt van km. 1.800 tot km. 4.900 en van km. 6.600 tot km. 9.300; en Koningsbosch-Posterholt van km. 9.600 tot km. 12.300; a. door plaatsing van borden model 1 van bijlage II van het Reglement en Verkeerstekens, een maximum snel heid van 40 km. per uur vast te stel len, voor het verkeer in beide rich tingen; b. aan bestuurdeis van motorvoertui gen op meer dan twee wielen door plaatsing van borden model 40 van bijlage li van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens, te verbieden om elkander onderling in te halen; 2. te bepalen dat de hiervoren onder la en lb bedoelde maatregelen zullen gelden voor de periode van 14 juni 1982 tot en met 14 juni 1983 of zoveel korter of langer als door de duur der werken zal worden gevorderd; 3. afschrift van dit besluit te zenden a. Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht; b. burgemeester en wethouders van de gemeenten Beesel, Grubbenvorst, Helden, Horst, Kessel, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Melick en Her kenbosch, Posterholt, Roermond en Venray; c. de Districtscommandant der Rijks politie, Europalaan-Oost 31 te Her kenbosch; d. de Commissaris van Politie te Roer mond; e. de Commissaris van Politie te Ven ray. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden en verbouwen van een garage op het perceel Pater Tulpstraat 14 te Ysselsteyn t.n.v. J. G. P. M. Droesen; het bouwen van 134 woningwet woningen op diverse kerkdorpen t.n.v. de Woningbouwvereniging Noord-Lim burg; het plaatsen van een tuinmuur op het perceel Westsingel 2 t.n.v. G. Jan sen; het verbouwen van een tuinhuisje op het perceel Isabellastraat 14 t.n.v. F. Dols; het vervangen en uitbreiden van een varkensfokstal op het perceel Enge Steeg 2 te Leunen t.n.v. de gebr. Jennis- kens. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 9 juli 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Ge durende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. In verband met de afwezigheid van burgemeester of wethouders komen de volgende spreekuren te vervallen: het spreekuur van burgemeester op 12 juli; het spreekuur van weth. Schols op 19 en 26 juli en 2 augustus; het spreekuur van weth. mevr. Rutten op maandag 12, 19 en 26 juli en 2 augustus (sociale zaken); het spreekuur van weth. mevr, Rutten op dinsdag 27 juli en 3 augustus (volks huisvestingszaken) het spreekuur van weth. Loonen op 12 juli;- het spreekuur van weth. van Oers op 12 en 19 juli. In dringende gevallen kunt u zich wenden tot de behandelende afdelingen in het raadhuis en voor volkshuisves tingszaken tot de woningbouwvereni ging „Noord-Limburg". Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van L. H. H. Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een pluimveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo, positief te beschikken onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. van Jan Linders B.V., Industrie terrein 15 te Bergen, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een supermarkt in levensmiddelen, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Stationsweg 39 te Venray, positief te beschikken onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. van J. G. M. E. Peeters, Timmer- mannsweg 51 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en kuikenmesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 51 te Ysselsteyn, negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 23 juli 1982, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.0 0 uur en eike donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens van 09.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 9 juli 1982 In de periode van 5 juli t.m. 13 augus tus [schoolvakantie] is het binnenbad van het gemeentelijk zwembad gesloten in verband met onderhoudswerkzaam heden. Het buitenbad van het zwembad is wel geopend in die periode. De openingsuren zijn: ma t.m. vrijdag van 7.45 -19.45 uur; za en zo van 10.00 -18.00 uur. Het verkeersspreekuur, dat iedere laatste donderdag van de maand wordt gehouden, gaat in de maand juli wegens vakantie niet door. Het kan natuurlijk zijn, dat men voor het volgende verkeersspreekuur, dat op de laatste donderdag in augustus wordt gehouden, met verkeersproblemen zit. Wanneer men deze opgelost wil zien, dan kan men altijd contact opnemen met de afdeling Openbare Orde en Veüigheid, tel. 04780-83838 toestel 151. A.s. maandag 12 juli wordt weer de traditionele jaarmarkt gehouden op de Grote Markt en het Henseniusplein. Deze jaarmarkt duurt langer dan nor male markten n.l. van 9.00 tot 16.00 uur. De marktkooplieden zullen er een feestelijk tintje aangeven. O.m. zullen er extra koopjes te halen zijn. Kortom, het wordt een gezellige markt. Zoals de traditie dat wil want de „mysterieuze Mr. X" weer over de marktterreinen om bezoek(st)ers te verrassen met een waardebon, welke op de markt kan worden besteed. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter GROTE MARKT 21 VENRAY TELEFOON 04780-86750

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13