VERENIGEVGSNIEUWS y nmi 1ES1 IV In venray SPRINGPLANK EN WUK ZUID FOX HUNTER siSl Venrays Mannenkoor ElITERPENIEUWS L.V.B. VMAÏ cav^jflYnc RECEPTIE VAN TAMBOERKORPS ST. ODA MERSELO Ruilbeurs Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan miERnimonnL St. Pe\^S PEEL EN MAAS ALTENBURGER SANGERKNABEN 75 jarig bestaan Ons Genoegen, Oirlo PEEL EN MAAS Nieuws uit Overloon Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. fa» A.s. donderdag 1 juli om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor gehele koor. Donderdag 8 juli om 19.30 uur repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 10 juli opluistering Eucha ristieviering b.g.v. 25-jarig huwelijk L. Seuren. Allen aanwezig voor 't inzingen in de Grote Kerk om 1.45 uur, uiteraard in uniform, 's Avonds opluis tering receptie om 19.00 uur in restau rant Vlakwater. Woensdag 21 juli naar Fons in Geysteren. Vertrek per fiets om 20.00 uur bij de Burggraaf. Geen repetitie wegens vakantie 15, 22 en 29 juli. Afmelden R. van Mil, tel. 86917 of de Burggraaf 81244. Donderdag 1 juli: Géén repetitie. 19.30 vergadering muziekcommissie met dirigent. Tussen 20.30 - 21.00 uur barbeque- avond ter afsluiting van repetitiesei zoen 1981/82 samen met verloofden c.q. Echtgenotes. Donderdag 12 augustus: 19.30 uur repetitie. LEERL1NGENOPLEIDING: Donderdag 1 juli: Géén repetitie. Vakantie tot donder dag 19 augustus. DRUMBAND: Donderdag 1 juli: Barbequeavond - zie harmonieorkest. Vakantie tot zondag 15 augustus. Afmelden harmonieorkest bij de se- cretaris, tel. 80225; jeugdleden bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. DAMESKOOR Woensdag 7 juli onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Om 20.00 ur in zaal Sijbers aan de Merseloseweg. Na de vakantie beginnen we weer op woensdag 11 augustus. In Peel en Maas zult U er tijdig aan herinnerd worden. Wij wensen U allen een fijne en zonnige vakantie toe, met als U op stap gaat, een behouden thuiskomst. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING II K' ME VROUWEN Dinsdag 6 juli gaan wij weer fietsen. Het is vakantie, dus moeders, laat uw kinderen gerust meefietsen, voor zover dat mogelijk is en ze zin hebben. We vertrekken om half 2 's middags vanaf het Raadhuis. A.s. dinsdag 6 juli is er weer een fiets tocht. We vertrekken om 13.45 uur bij het gemeentehuis. Afgelopen zaterdag zijn we met de kinderen naar het bos geweest. Het was fijn weer en de kinderen hebben veel plezier gehad. Bovendien was er ook nog een kleine traktatie. Het ligt in de bedoeling om eens een discomiddag te organiseren. Als er kinderen zijn die hierin interesse hebben, kom dan zaterdag eens naar de club want het heeft weinig zin voor een enkeling een disc-jockey te laten komen. Fietsvossejacht In tegenstelling tot zaterdag was het zondag tijdens de vossejacht erg slecht weer. De regen kwam met bakken de lucht uit en we nemen ons petje af voor de mensen die toch kwamen vossen. Er waren in het totaal 7 deelnemers en de volgorde van binnenkomst was als volgt: 1Pussycat 2. Papa Victor 3. Black Sabbath 4. Lady Pascal 5. Lady H7 6. Steffie 7. Spidermike We hopen dat iedereen de volgende keer weer present is en dat de regen dan ver weg blijft. Bye, bye en zwaai, zwaai Toon van Opbergen, reeds 20 jaar instructeur van het tamboerkorps van fanfare ,,St. Oda" uit Merselo, gaat dit korps verlaten. Hij heeft het tamboer- korps mee opgericht en in de hoogste afdeling gebracht, de ERE-divisie, waar het korps al vele jaren staat. Zijn altijd grote inzet en ijver en het enthousiasme waarmee hij het korps leidt zijn een voorbeeld voor iedere tamboer. Toon van Opbergen is verder nog instructeur van de drumbands uit St. Anthonis en Overloon. Zondag 20 juni j.l. behaalde het tamboerkorps uit Merselo nog een le prijs ophet Bondsconcours in St. Oedenrode. Als dank voor al het werk wordt de instructeur een afscheidsreceptie aange bonden op zondag 4 juli a.s. van 11.00 tot 12.30 uur in zaal ,,'t Anker" te Merselo. Tevens kunt U instructeur en leden dan feliciteren met de behaalde le prijs. A.s. vrijdag wordt het programma verzorgd door groep 1, t.w. Michel, Peter en Hanny. Ze hebben een binnen- programma ineen gezet. A.s. zaterdag 3 juli organiseren we weer onze jaarlijkse slotdag. We zijn van plan dit jaar met de fiets naar „De Schatberg" in Sevenum te gaan. We vertrekken om 9 uur vanaf ons clubge bouw. Voor drank wordt van onze zijde gezorgd. Wel verwachten we dat je zelf brood en zwemspullen meebrengt. Om een reële bijdrage in de kosten te krijgen, hebben we gemeend dat wij een tegemoetkoming van 2.50 aan onze leden mogen vragen. Bij dit bedrag zitten inbegrepen: vrije entree voor het verwarmde zwembad, gratis met een oldtimer.trein rijden, lx gratis een Vx uur met de water fiets of roeiboot varen, lx gratis op de trampoline lx gratis gebruik maken van een echte fietscrossbaan lx gratis gebruik maken van de verkeerstuin met skelters. Bij regenachtig weer wordt het pro gramma aangepast. Hopenlijk zien we jullie allemaal op 3 juli om 9 uur op een goede flets bij ons clubgebouw. Tot a.s. weekend. Groetjes leiding „Springplank" Op zondag 4 juli wordt een ruilbeurs gehouden in hotel De Burggraaf. Deze duurt van tien tot een uur. Er kan geruild worden in alle ruilmaterialen zo als postzegels, m unten, sigarenbandjes, etc. Jongens en meisjes, dames en heren. Zondag 4 juli beginnen we weer met onze tweede fietsvossejacht. Komen jullie op tijd om in te schrijven. De start is om 2 uur, in de Taverne bij Paultje Patat in het Brukske. Maak jullie fietsen in orde. Als wij vergadering hebben, dan vragen jullie er zelf om, of we weer gaan fietsvossejachten, en als we het dan doen en een leuke wedstrijd op touw zetten, dan komen jullie niet. Waar blijven we dan als wij het voor jullie doen. Dus zet je allemaal in de strijd en kom zondag 4 juli met jullie fietsen naar het Brukske. Oké, dan tot zondag. Hoplata. Dag hoor!!!!! Als het gezegde waar is dat een minder goede generale repetitie een goede uitvoering geeft dan zal het volgende O.L.S. in Venray zijn, want j.l. zondag werd er te Panningen geoefend wat voor ons zestal niet het grote resultaat bracht, want er werden maar 17 punten geschoten, niet genoeg, maar? Ook was er een 3-tallen-wedstrijd waar onze schutters meer resultaat hadden, waar wij tot laat in de avond hebben meegeschoten tot het donker werd en de prijzenpot verdeeld moest worden. Zaterdag zal het muziekkorps oefenen in de openbare school De Keg. Zondag 4 juli O.L.S. De bus zal om 11.00 uur bij 't gildehuis zijn, daar wij om 12.00 uur in Beesel moeten zijn. De bus zal niet daar blijven. Zorg dat uw spullen die mee moeten goed verpakt zijn, want alles zal in de materiaalwagen moeten worden Heren zorgt dat uw uniform in orde is en zwarte schoenen en sokken. Zorgt ruim op tijd te zijn en laten we elkaar bijstaan voor een goed verloop. boekhandel van den munchhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend De werkgroep van Venray van A.I. heeft haar werkjaar afgesloten. We hebben ons het afgelopen jaar o.a. met de volgende aktiviteiten beziggehouden: Tsjecho-Slowakije actie. We hiel den een stand en een schrijfavond. Helaas werd deze laatste maar door 3 mensen bezocht. Campagne „Verdwenen" maar niet vergeten. Deze 4 maanden durende campagne richtte zich tegen het door regeringen laten verdwijnen van men sen. We hebben geprobeerd zoveel mogelijk bekendheid te geven aan dit verschijnsel, o.a. door het houden van stands en het regelmatig publiceren van artikelen in dit blad. Een belangrijk onderdeel hierbij is geweest het verzor gen van vele lessen maatschappijleer op het Boschveldcollege, op Jerusalem en op Den Hoebert. Ook zijn voor deze campagne een aantal vrouwenorgani saties bezocht. Een ander belangrijk aspect van deze campagne was mensen ertoe te bewegen zelf iets te doen. Veel mensen hebben dan ook kaarten verstuurd naar regerin gen of ambassades met het verzoek opheldering te gaven over het lot en de verblijfplaats van „verdwenen" perso nen. Tijdens deze campagne hielden we ook een succesvolle fakkeloptocht. We verzorgden een kerstavond bij de vrouwenbond in Vredepeel en gaven bij andere vrouwenorganisaties enkele lezingen over het werk van Amnesty in het algemeen. Er was een stand bij het V.V.D. congres in Venlo en bij de PSP/CPN/ PPR manifestatie in Venray. een aantal mensen van de werkgroep bezochten de manifestatie tegen politieke moorden in Amsterdam. Terugkijkend op dit jaar denken we dat het werk van Amnesty toch meer bekend geworden is in Venray. Dit is zeer verheugend want om werkelijk iets aan de schending van de mensenrechten te doen is de hulp en betrokkenheid van velen nodig. We zijn nu bezig met het maken van een planning voor volgend jaar. Bent U, b.v. voor uw vereniging geïnteresseerd in een avond over het werk van Amnes ty International of wilt U meer informatie hierover dan kunt U bellen naar het contactadres: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 04780 - 84316. De werkgroep. O Wij zijn geïnteresseerd in een avond over Amnesty International en willen graag meer informatie. O Wij willen eerst graag meer informa tie over Amnesty International en haar werk. Naam vereniging: Naam contactpersoon: - Telefoon: Keizerstrofee Zondagniddag j.l. werd er op het schietterrein een onderlinge wedstrijd gehouden om de keizertrofee, welke verleden jaar gewonnen werd door Mw. Jo Reynders. Dit jaar viel de eer te beurt aan Pieter van de Broek. In de extra ronde, waarin geschoten wordt volgens een puntensysteem, voor de Antoon Thijssen-wisselbeker, wer den de volgende punten behaald: 1Pieter van de Broek 16 p. 1. Herman Janssen 16p. 3. Antoon van de Broek 15 p. 4. Frans Bogerts 14 p. 5. Ron Martens 13 p. 5. Roel Kreemer 13 p. O.L.S. Beesel Zaterdagavond opent ons gilde het Oud Limburg Schuttersfestijn te Beesel. We vertrekken om 17.30 uur per bus naar Beesel. Daar aangekomen nemen we deel aan de gildemis, waarna wij een showoptreden verzorgen. Kalbeek - Goch Zondagmiddag om 13.30 uur vertrek ken we per bus naar Goch voor een liefdadigheidsoptreden in Schloss Kal beek. Bovengenoemde evenementen zijn in uniform. Ledenvergadering Dinsdag 6 juli a.s. om 20.00 uur ledenvergadering in het Gildehuis. Agenda: 1Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Contributie. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. ENRAY WIST U, DAT: Venray een trimclub rijk is en 25 mannen en vrouwen regelmatig deel nemen aan onze wekelijse trimuurtjes. Wij ons niet „doodhollen" maar ons ontspannen met aktiviteiten „voor elk wat wils". Wij ons hierdoor heerlijk ontspan nen en fit voelen. Er ook een lopersgroep bestaat, die door regelmatig trainen deelneemt aan crossjes, volkslopen en soms een halve marathon. U er niets voor hoeft te laten, maar alleen door inspanning er wat voor moet doen, in 't begin zwaar is, maar steeds leuker wordt als U wat konditie hebt opgebouwd. Trimmen moed vraagt om er aan te beginnen, nog meer om vol te houden, maar grote voldoening geeft. Het u niets kost en ook geen ver eniging is, alleen we komen in clubver band samen omdat de inspanning gezamenlijk makkelijker is te verwer ken. Als u gezond bent, u nog redelijk „jong" voelt of dat gevoel weer wilt krijgen, u van harte welkom bent. het om de donder niet meevalt om het gehele jaar door op vaste tijden deel te nemen aan onze aktiviteiten, maar diegenen die het reeds doen, stuk voor stuk van ongeduld staan te trappelen om aan hun uur „inspanning" te beginnen. Wij eigenlijk het gehele bos voor onszelf hebben, bijna niemand tegen komen, wat zonde is wanneer de natuur an je voordeur is, mensen uit de rand stad zoeken onze streken op om hiervan te genieten. Als u er iets voor voelt om mee te doen u kunt komen kijken en wij u graag informeren. Onze aktiviteiten: Iedere zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km. 3 juli lopen wij op het Rank Xerox cir cuit. Iedere zondagmorgen om 9 uur precies vertrek voor het trimmen van 1 uue. We hebben wisselende vertrek punten, a.s. zondag 4 juli vanaf hoofd ingang Rank Xerox waar om 8.55 uur verzamelen is. Iedere woensdagavond om 18.45 uur vertrek voor loop-en trimoefeningen. Woensdag 7 juli in de Geysterse bossen. Inlichtingen verstrekt u gaarne Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, telefoon 85384. Berichten uit 't Peppeishuus Wij hebben U al bericht: de aktivitei ten van de Jeanne d'Arc, de Petrus en de Odagroepen worden per 1 september samengevoegd tot één Stichting met één bestuurdus één Scouting Venray. Het bestuur (in oprichting) is druk bezig met de voorbereidingenen de leiding van de kabouters, welpen, gidsen, Verkenners, rowans, sherpa's is druk bezig met de voorbereidingen voor de zomerkampen. Scoutjes.... nog een paar nachtjes wachten en dan.... Ouders, zoekt u met uw kind nog even naar een goeie naam voor onze nieuwe groep? Graag vóór 1 juli inleveren bij de leiding. O ja, er heeft zich op onze oproep voor leiding al 1 persoon gemeld. Prima. Wie volgt? We kunnen op alle fronten leiding gebruiken, zodat veel Venrayse kinderen een kans kunnen krijgen het Spel van Verkennen te spelen. Voor inlichtingen: Mevr. Gonny Truyen, tel. 83193 of Margriet Halver- hout, tel. 84833. In de periode van 5 juli t/m 6 augus tus vervallen ALLE spreekuren in de gehele provincie, met uitzondering van het spreekuur Venray op donderdag 22 juli, van 17.00 tot 19.00 uur, op Burg. v. d. Loostraat 2b. Drumen Showband Venray en omgeving Afgelopen week behaalde op het examen te Beekbergen Dorian van Rhee het G.T.C., Els Koonings het I.T.C. en Hilda van Rhee het A.T.C.-diploma. Dames hartelijk gefeliciteerd. A.s. zondag zal D.S.V. haar medewerking verlenen aan de Vlaamse kermis te Heijen. DSV zal daar op geregelde tijden optreden tussen 11.00 uur en 17.45 uur. Denk eraan iedereen tijdig aanwezig, vertrek Leunseweg 10.00 uur. Dinsdag zal DSV haar medewerking verlenen aan feesten te Wankum (Did.) Optreden om 21.00 uur. Vertrek wordt nog nader afgesproken. TAPTOE VENRAY 4 september 1982 Ook dit jaar organiseert het Muriek- en Majorettenshowkorps St. Patrus Banden bij het scheiden van de zomer weer de Taptoe Venray. Dit is voor de achtste maal georgani seerde muziek en showgebeuren be looft, gezien het aanbod van verenigin gen, alle voorgaande taptoes te over treffen. Medewerking zullen verlenen: Brabantband uit St. Oedenrode Showband „Beatrix" uit Dongen Drumfanfare „Wilhelmus" uit Slie- drecht Showkorps „Juliana" uit Middelburg MMSK St. Petrus Banden uit Venray. Ook de koninklijke harmonie „Eu terpe" uit Venray zal een bijfdrage leveren in de persoon van de heer B. Lucassen die tijdens de grote finale het taptoesignaal ten gehore zal brengen en door de Hofkapel die né afloop van de Taptoe de rest van de avond muzikaal zal begeleiden in de foyer van de schouwburg waar een gezellig samen zijn zal plaatshebben van alle medewer kers aan de taptoe en verdere belang stellenden. Taptoe Venray is ontstaan in 1974 tijdens het 15-jarig bestaan van de organiserende vereniging, toen nog geheten Jachthoorn en Trompetten- korps St. Petrrus-Banden. Toen werd op het terrein van de voormalige „Gouden Leeuw" een taptoe georgani seerd die door zijn unieke muzikale show en inhoud zeer goed door het publiek werd ontvangen vandaar dit jaarlijks terugkerend gebeuren. EEN ABONNEMENT WAARD Geen vereniging van artsen en intelectuelen Venray is een van de weinige steden in nederland waar nog een Adelbertver- eniging aktief is. Het valt niet te ontkennen dat de nog bestaande vereni gingen uit elkaar gegroeid zijn. Bij de ene vereniging draait het vooral om het onderlinge contact. Deze organiseert dan bridge-avonden en bustochten e.d.m. De meeste verenigingen echter organiseren een reeks lezingen. Enkele verenigingen leggen daarbij het accent op godsdienstige onderwerpen. De zwaarte van dat accent wisselt sterk. Wat Adelbert-Venray wil, maken we hieronder duidelijk. Adelbert kampt met een probleem: een image dat in het verleden is ontstaan. Veel mensen vinden Adelbert uit de tijd; een elitaire club voor academici. De geschiedenis verklaart voor een deel dat image. Voor een ander deel is het een gevolg van onbekendheid met de feitelijke gang van zaken nu. De Sint-Adelbertvereniging werd voor de oorlog opgericht. Het was een standsorganisatie voor katholieke intel lectuelen. Deze beschouwden zich zelf vaak als de peetvaders van het katho lieke volksdeel. De vereniging heeft een aktieve en positieve rol gespeeld in de laatste fase van emancipatie van de katholieken. Men kon alleen lid wor den, als men een titel had of een belang rijke functie, en overtuigd katholiek was. Hieruit nu valt het image wel te verklaren. Moeilijker is dat met de op vatting die bij veel mensen in Venray heeft postgevat, namelijk dat Adelbert een vereniging is voor artsen. Van dit alles klopt al lang niets meer. Adelbert Venray staat open voor iedereen; een titel is niet nodig, maar geen schande. Katholiek hoeft een lid niet te zijn. In de statuten worden chris telijke en humane waarden tot uitgangs punt gekozen voor het beleid. Natuurlijk richt Adelbert ziqji op een bepaald publiek. Wie kunnen zich bij Adelbert thuisvoelen? Wij denken; mensen die zich bij voorkeur breed oriënteren, die proberen op velerlei terrein enigszins thuis te zijn. Ook mensen die het gesproken woord als bron van informatie waarderen. Het "bestuur heeft het afgelopen seizoen vaak in de roos geschoten. Wam de Moor gaf een goede uiteenzetting over de nederlandse literatuur van de laatste decennia; G. P. Hoefnagels liet zijn licht schijnen over de problematiek van trouwen en scheiden. Hij wees op mogelijkheden in ieder geval de juridi sche problemen bij een scheiding te ver lichten. Dr. Spee zette een weloverwo gen standpunt uiteen met betrekking tot de ethische aspecten van Euthanasie. De China-deskundige Radthe verhelderde aspecten van China's optreden in de internationale politiek. Prof. Stienstra ging in op de relatie tussen economisch beleid en de ontwikkeling van kernener gie. Naast deze lezingen waren er nog drie avonden: een wijnavond, een slotavond met Jeu de boules, en een zogenaamde eigen avond. Op een eigen avond wordt geen spreker uitgenodigd, maar wisse len we onderling van gedachten over een probleem. Het afgelopen jaar ging dat over problemen m.b.t. onze democra tie. Over dit onderwerp komt dit jaar Dr. S. Couwenberg voor ons zijn mening uiteenzetten. Hij is hoogleraar bestuursrecht aan de Erasmus-universi teit in Rotterdam. Het onderwerp voor de eigen avond in het volgend seizoen moet nog worden vastgesteld. Het bovenstaande heeft hopelijk duidelijk gemaakt dat het image van Adelbert niet in overeenstemming is met wat Adelbert-Venray werkelijk biedt. Wie kennis wil maken met Adelbert, kan altijd zonder enige verplichting eens een lezing bijwonen. De aankondigin gen staan als regel in dit blad. Wilt u lid worden, schrijf dan een briefje naar het secretariaat in Venray, Biezenvenneke 12. U ontvangt dan aan het begin van het volgende seizoen een programma en voor iedere lezing een afzonderlijk convofcaat. De contributie bedraagt/37,50. Voor het seizoen 1982-1983 rijn al at- spraken gemaakt met de volgende spre kers: Ir. Tummers: De Bossche School. Een lezing over architectuur. Ir. E. Houwink: Genetic Enginee ring: ten goede of ten kwade. Dr. W. Buikhuisen: Achtergronden van jeugdcriminaliteit. Dr. S. Couwenberg: Actuele proble men voor de democratie. Dr. H. Hoedemaekers: De ecologie van de boom. Dr. H. Fiolet: Waar kom ik God tegen? En tot slot: Nol van Roessel vertelt.... In onze editie van vorige week hebben we uitvoerig stilgestaan bij het bezoek, dat het bekende jongenskoor de „Al tenburger Sangerknaben" uit Oosten rijk het komende weekend aan Venray brengt. In verband hiermee willen we nog even attenderen op het concert dat dit koor zal verzorgen op vrijdag 2 juli a.s. om 19.30 uur in de Paterskerk. Volgend jaar bestaat Muziekvereni ging „Ons Genoegen" uit Oirlo 75 jaar. Het bestuur heeft onlangs een feest comité in het leven geroepen dat gestart is met de voorbereiding van de jubi leumfeesten. Deze feesten zullen in 1983 plaatsvin den en wel op 24, 25 en 26 juni en op 1, 2 en 3 juli. Daarbij is op 29 juni een bejaardenmiddag gepland. 'n leesbare krant Theobaldus-Gilde VAKANTIE VAN DE DRUMBAND Vanaf zondag 4 juli zal de drumband met vakantie gaan. Er zullen dan geen repetities meer plaats vinden, ook niet voor nieuwelingen en leerlingen. Op dinsdag 27 juli is er weer de eerste repetitie van de majoretten. Op woens dag 28 juli weer de eerste repetitie voor de blazersgroep en zondag 1 augustus is er weer de repetitie voor de trommen en weer de gezamenlijke repetitie. In september begint weer de opleiding van de drumfanfare aan de muziek school. Hiervoor kunt U zich nog opgeven tot 1 augustus a.s. Ook kunnen er leden worden opge geven voor het Gilde voor eventueel te schieten. Bij voldoende deelname zal dan ook gestart worden met een jeugd- vendelgroep. Op zondag 1 augustus worden alle leerlingen trommen verwacht in het Gil dehuis. Het bestuur wenst iedereen een fijne vakantie. SCHIETCONCOUR LAND VAN CUYK IN OVERLOON Op zondag 25 juli zal er weer het jaarlijks schietconcours plaats vinden voor de schutterijen van het Land van Cuyk. Er zal dan ook een dezer dagen een rondgang worden gemaakt voor het schenken van een beker voor dit schiet- festijn. Een eventuele bijdrage kan ook al vast worden overgemaakt bij de Rabo Bank in Overloon nr. 14.14.02.326 t.n.v. het St. Theobaldusgilde. KONINGSCHIETEN VAN HET ST. THEOBALDUSGILDE Het St. Theobaldusgilde viert op zaterdag 3 juli en zondag 4 juli het feest van haar patroonheilige, die ook patroonheilige van de parochie Over loon is. Zaterdag 4 juli zal er gestreden worden om de koningstitel, 's Morgens om 6 uur zal er op enkele plaatsen in het dorp reveille worden geblazen. In de namiddag zal men aar de Bossenhoek trekken voor het koning- scieten, dat een van de hoogtepunten is van dit feest. Het Gilde verwacht weer veel belang stelling van de inwoners om dit eeuwenoude gebeuren weer mee te maken, in de prachtige bossen van Overloon. Het koningschieten zal om 15,30 u. al daar aanvangen. Ook dit jaar zal het weer een spannende belevenis rijn, omdat weer verschillende leden het fel begeerde koningschap willen veroveren. Ook de dames en de leden van de drumband zullen onder elkaar ook op een vogel schieten. Na het bekend worden van de nieuwe koning zullen in de Lindenboom enkele losse flodders worden afgeschoten, ten teken dat het Gilde weer een nieuwe koning heeft. Vanaf het Gildehuis zal men in gezelschap van de nieuwe koning de koningin gaan afhalen. Hierna gaat men weer terug naar het Gildehuis waar de traditionele ceremoniën zullen plaats vinden, zoals het overvendelen en de aanbieding van de erewijn. Daarna wordt iedereen in de gelegen heid gesteld om het nieuwe koningspaar te feliciteren. Ook zal als vanouds getrakteerd worden door het nieuwe koningspaar. Zij die de lagere school nog niet verlaten hebben worden dan ook verzocht om naar het Gildehuis te komen. Zondag 4 juli zal er een H. Mis worden opgedragen, verzorgd met Gilde-eer voor de levende en overleden Gildebroeders en Gildezusters. Het Gilde hoopt dat het weer meewerkt, zodat men weer een paar mooie dagen tegemoet kan zien. PAPIERAKTIE Zaterdag 10 juli weer de tradi tionele rondgang worden gemaakt om uw oud papier op te komen halen. Zoals u weet kunnen er ook rustig vodden mee gegeven worden. In de maand augustus zal men ook weer de rondgang maken om al uw oud-ijzer op te halen. Verschillende rijn de tijd weer vergeten wanneer het aan de straat moet staan. Dit is om half 10 en vrijdags kunt U het ook gerust aan de weg zetten na 6 uur dan.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7