A GEMEENTEPRAAT w S EN MEDEDELINGEN A\ DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting KERMIS TE YSSELSTEYN Commissie voor ruimtel. ordening Collectekalender BINNENBAD TIJDELIJK GESLOTEN Bouwvergunning Bouwvergunningen verleend Verklaring van geen bezwaar Hinderwet oemd Hinderwet Hinderwet VGRLINDGN JUWGLIGR Kookcursus voor ouderen Cursus bedrijfsvoering in de landbouw PEEL EN MAAS Binnenkort starten in Venray weer nieuwe V.O.S.- cursussen Gemeenteraad van Vierlingsbeek vi i i ipl i 11ii11"\ii i nr\ t\ rvr nrnrrx'Tr a De kemis te Ysselsteyn begint op zaterdag 3 juli te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavind 6 juli te 24.00 uur.- Op het kermisterrein op het Lovinck- plein worden de volgende attracties ge plaatst: Autocoder, Babysport, Kindervlieg- tuigmolen en Boksbal, expoitant Boe ken, Helmond. Schietsalon, exploitant A. Regter, Lan- genboom. Zweefmolen, Lijntrekspel, Bussensport expoitant J. Regter, Oss. Balco-Roter, exploitant N. van Spron- sen, Delft. Suikerspin-Popcom, exploitant lutgens, Roermond. Nougat-Suikerkraam, exploitant fa. Camps, Horst. De exploitanten mogen, met inacht neming van de kermisuren, hun attrac ties naar believen openen, maar op de volgende tijdstippen dienen deze zeker open te zijn: op zaterdag te 17 uur, op zondag te 13 uur, op maandag en dinsdag telkens te 16 uur. (De viskraam telkens twee uur later). Voor een aantal attracties gelden afgesproken maximum-tarieven, te weten: autoscooter per 2-persoonswagens: per rit; 5,— voor 7 ritten; 10,—voor 15 ritten. babysport: 75 cent per rit en 2,50 voor 4 ritten; kindervliegtuigmolem: 75 cent per rit en 2,50 voor 4 ritten; boksbal:/1,—voor 4 slagen; weefmolen: 50 cent per rit: schiet vermaak: 1,50 voor 3 scho ten, 5,— voor 12 schoten, terwijl kleurenfotoschieten 3,50 voor 3 schoten kost; lijntrekspel: 75 cent per keer; bussensport: 75 cent per keer; balco-rotor: 25 of 50 cent per spel, naar keuze van de speelkast. De commissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting komt op donderdag 1 juli a.s. om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen in de raad zaal van het raadhuis. Deze vergadering valt in feite in drie delen uiteen. Begonnen wordt n:l. om zeven uur met het behandelen van twee beroepschriften tegen het weigeren van een bouwvergunning. Om half acht begint een gecombi neerde openbare vergadering met de commissie voor onderwijs, vormings werk en recreatie. Gezamenlijk zal dan het deelplan voor de verblijfsrecreatie van het Gewest Noord Limburg worden behandeld. Daarna gaat de commissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisves ting verder met het afhandelen van de agenda. Het eerste beroepschrift dat behan deld zal worden is van de heer C. van Duijnhoven, die bezwaar maakt tegen het weigeren van een bouwvergunning voor het oprichten van een garage/ werkplaats op het perceel St. Antonius- straat 117. Het tweede beroepschrift is van de heer P.Pouwels en heeft betrekking op het weigeren van een bouwvergunning voor een tuinhuisje achter de woning Kienhout 3 te Ysselsteyn. De heer H. Maessen te Ysselsteyn heeft vergunning aangevraagd voor het ontgronden van ca. 14 ha, eigendom van de heer J. H. A. Janssen, Deurnese- weg 101. De commissie zal hierover het college moeten adviseren. Ook zal geadviseerd moeten worden over het nemen van een voorbereidings- besluit b.p. Veltum ten behoeve van de bouw van het wijkcentrum. In verband met haalbaarheidsproblemen is wijzi ging noodzakelijk gebleken van het bouwplan voor woningen op de kerk dorpen. De wijziging houdt o.m. verdichting, meer woningen aaneen en wijziging van de stramienmaat in. Op dinsdag 6 juli a.s. komt de commissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting weer bijeen. Nu om 16.00 uur in kamer 126. Dan zal de hoorzitting worden gehouden in ver band met de hernieuwde 2e herziening van het bestemmingsplan Centrum waartegen zeven bezwaren zijn inge diend. Voor de maand juli zijn geen collecte- vergunningen afgegeven. In de periode van 5 juli t.m. 13 augus tus [schoolvakantie] is het binnenbad van het gemeentelijk zwembad gesloten in verband met onderhoudswerkzaam heden. Het buitenbad van het zwembad is wel geopend in die periode. De openingsuren zijn: ma t.m. vrijdag van 7.45 -19.45 uur; za en zo van 10.00 -18.00 uur. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een rundveestal aan de Vredeweg 8 te Vredepeel, t.n.v. J. P. E. Bloemen; het bouwen van 11 woningen aan het Binnenhof te Oostrum, t.n.v. Bouwfonds Zuid-Nederlandse Gemeen ten, Croy 7 te Eindhoven. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 2 juli 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Ge durende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 2 juli 1982 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 30 juni 1982 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het maken van een kelder aan de Laagheidseweg 18, t.n.v. A. P. H. van Dijck; het maken van een tuinmuurtje en een poort aan de Akelei 40, t.n.v. P. J. A. Huberts; het bouwen van een garage/ber ging/hobby-ruimte aan het Dorperveld 15, t.n.v. P. G. J. M. Bonants; het bouwen van een garage/ber ging/hobby-ruimte aan het Dorperveld 17, t.n.v. A. P. H. M. Broeren; het intern verbouwen van de woning tot winkel aan de Grotestraat 33, t.n.v. G. A. F. Bloemen; het verbouwen (aanpassen) van de woning aan de St. Ursulastraat 14, t.n.v. Woningbouwvereniging; het verbouwen van de bedrijfs ruimte aan de Lollebeekweg 33, t.n.v. J.F. W. W. Derix; het bouwen van een dienstwoning aan de Ysselsteynseweg 42, t.n.v. Houbensteynb.v.; het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Deurneseweg 190, t.n.v. J. G. Janssen; het maken van een dakopbouw op de fabriek aan de Witte Vennenweg 6, t.n.v. Nestlé Nederland b.v.; het verbouwen van de woning aan Heesakker 17, t.n.v. H. W. Gooren; het uitbreiden van de bakkerij/ winkel aan de Timmermannsweg 2, t.n.v. J. G. van Gassel en zn.; het bouwen van een loods aan de Ysselsteynseweg 25, t.n.v. Houben Agr. bedrijf; maken van een open haard met een r.v.s. rookkanaal aan de Beethoven- straat 25, t.n.v. H. Röth; het plaatsen van twee windscher men aan Helmkruid 5, t.n.v. Th. W. Cox; het gedeeltelijk verbouwen van de assemblagehal aan de Maasheseweg 89- 91, t.n.v. Rank Xerox; het verbouwen van een woning tot twee woningen aan Grootdorp 44 en 44a, t.n.v. W. J. Volleberg; het maken van een hoogzit in Ys selsteyn, t.n.v. Jagersvereniging „Ys selsteyn". Venray, 2 juli 1982 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 22 juni 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het uitbreiden van een fabriekshal aan de Stationsweg 72, t.n.v. Hermus b.v. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang te ziin getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzend- datum. Venray, 2 iuli 1982 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat zij voornemens zijn op de volgende aanvragen positief te beschik ken, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen: van F. A. M. Gommers, Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkens- mesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Steegse Peelweg 100 te Yssel steyn; van Gebr. Claessens, Peelweg 25 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pluimveehou derij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Kempkensberg (on genummerd) te Ysselsteyn; van G. van Vegchel, Timmer mannsweg 71 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen gelegen aan de Timmermannsweg 71 te Ysselsteyn; van G, Bom B.V., De Hulst 8 te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een expeditiebedrijf, waar dieselolie wordt opgeslagen en waar elektromoto ren worden gebruikt met een gezamen lijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Hulst (ongenummerd) te Venray. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 16 juli 1982, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 2 juli 1982 Burgemeester en wethouders voor- Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: dat op 1 juni 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van B. J. J. Arts, Venrayseweg 145 te Horst, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij en schapenhou derij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Beekweg (ongenummerd) te Vredepeel; dat op 15 juni 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van Firma v. d. Camp, Henseniusstraat 7 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een poeliersbedrijf, waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Henseniusstraat 7 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 2 augustus 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (afdeling openbare orde en veiligheid, telefoon 04780 - 83838, toe stel 151), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling be zwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. Venray, 2 juli 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen op 23 juni 1982 de volgende vergunningen zijn verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: W. J. Peters, Zuivelweg 3 te Leunen-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens- fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Zuivelweg 3 te Leunen-Venray. naar aanleiding van de aanvraag van C. van der Worp, Pr. Beatrixstraat 2 te Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichten voor bedrijfs wagens, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Hulst 3 te Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 2 juli 1982 tot 2 augustus 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 2 augustus 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de gescillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 2 juli 1982 De BEJAARDEN-PICK-NICK 1982 is weer voorbij en wederom - voor de derde keer - bijzonder goed ge slaagd, dank zij velen, die, in allerlei vorm, hun vrijwillige medewerking hebben gegeven. Wij denken aan de bewoners van de Wijk Noord-West, U.V.V., leerlingen van het Marianum en andere vrijwilligers, de fir ma's Verkoeyen, van den Munckhof, Verhoeven, Mariens, Hermus, de Zelfstandige Ondernemers en Schut- erij Het Zandakker. Zeker moeten we niet vergeten de muzikanten o.l.v. Cor Reijnders. Zij allen hebben er voor gezorgd, dat ruim 500 Venrayse ouderen een onvergetelijke middag hebben gehad, mede dank zij het onverwacht goede weer. Het concert van Euterpe was een waardige afsluiting. Ook hiervoor dank, namens allen. Laten we zacht zijn voor elkaar GOUDEN SIERADEN nu i.v.m. de internationale lage goudprijzen AANTREKKELI1KER dan U denkt I bijvoorbeeld: gouden herenmonogramring met massieve scheen Incl. graveren 575,- met de lage goudprijs 470,- ST HUBERT I VENRAY Past. Jacobsstr 34 I Grotestraat 2 HELMOND Op vrijdag 25 juni sloten 22 ouderen van Venray met goed gevolg de kook cursus af. In de afgelopen maanden leerden zij o.m. Hutspot, groentesoep, franse uiensoep, varkenslapje, slavink en joude schotel bereiden. Geslaagd zijn: P. Bus, Ysselsteyn; P. Caslier, Venray; A. Cornelissen, Oos trum; G. Custers, Oirlo; J. Direks, Oirlo; G. Fleurkens, Ysselsteyn; P. Groeneveld, Venray; Th Hellegers, Oirlo; J. Janssen, Leunen; H. Jennis- kens, Leunen; P. Jenniskens, Oostrum; H. Jeuken, Oostrum; J: Joosten. Oostrum; P. Keijsers, Leunen; H. Koenen, Veulen; P. Mennen, Casten- ray; P. Poels, Castenray; J. Raedts, oostrum; J. van Sinten, Venray; L. Timmermans, Venray; G. Verstappen, Oirlo en M. Vissers, Venray. Allen ontvingen uit handen van de heer van Casteren, de Directeur, hun diploma. Proficiat!! Een groot aantal jonge boeren heeft om een of andere reden onvoldoende agrarisch onderwijs gevolgd. Velen van hen zouden graag meer kijk op de bedrijfsvoering krijgen. Ze komen daarbij problemen tegen, zoals onvol doende vaktechnische kennis, te weinig inzicht in boekhoudingen en te geringe kennis van landbouweconomie. De cursus Bedrijfsvoering geeft op deze punten bijscholing. Deelnemers moeten tenminste 20 jaar zijn en 3 jaar praktijkervaring hebben. Afhankelijk van de aanmeldingen zal een Rundvee houderij-, Akkerbouw- of Intensieve Veehouderijcursus gegeven worden. De cursus wordt georganiseerd door de Kommissie Kursus-Onderwijs van de Vereniging voor Landbouwonderwijs. De cursus wordt gegeven aan de Middelbare Landbouwscholen. Inlichtingenavond: woensdag 30 juni 20.00 uur Middelbare Landbouwschool Venrayseweg 89, Horst, tel. 04709-1620 Bovendien kunnen bedrijfsvoorlich- ters van Bedrijfsontwikkeling, Sociaal- Economische-voorlichters van de LLTB en bestuursleden can de A.W.J. infor matie geven. EEN KRANT OM TE LEZEN Het V.O.S.-werk vindt zijn oor sprong in Noord-Holland en is speciaal gericht op vrouwen. Naar aanleiding hiervan zijn er in verschillende plaatsen in Nederland V.O.S.-werkgroepen ont staan, die allen regelmatig kursussen verzorgen en begeleiden. V.O.S. is een afkorting van Vrouwen Ontdekken hun eigen Situatie. De doelstelling is uitgaande van de eigen woon-, leef- en werksituatie de deelneemsters mógelijkheden te laten ontdekken door. 1. Bewustwording van de situatie waarin vrouwen leven.Bewustwording betekent dan: Wat is er aan de hand? Wat vind ik ervan? Wat heeft dit met mezelf als vrouw te maken en met de positie van de vrouw in het algemeen? 2. Inzicht krijgen in de situatie waarin vrouwen leven. Dit wil zeggen: Waar worden besluiten genomen en hoe kan ik daar als vrouw in meebeslissen (medezeggenschap). 3. Zelfvertrouwen bevorderen. Dit kan zijn: Leren omgaan met onzeker heden, duidelijk maken dat men de mogelijkheden heeft te veranderen, dat mannen en vrouwen gelijke kansen dienen te hebben en zich te ontplooien. De werkwijze van de VOS-kursussen: De kursus bestaat uit 12 bijeenkoms ten van 2Vz uur, waarbij men samen als groep bezig is met onderwerpen, die mede door de deelneemsters worden bepaald. Het is niet de bedoeling dat hier sprake is van zuivere kennisover dracht. Er wordt geleerd door het uitwisse len van eigen ervaringen. Onderwerpen kunnen zijn: vrouw en opvoeding vrouw en huishouden vrouw en partner vrouw en maatschappij, enz. Deze onderwerpen kunnen onder steund worden door film, video en gastdocente. De begeleidsters: De bijeenkomsten worden begeleid door 2 begeleidsters, die hiervoor een kadertraining hebben gevolgd. Zij zijn verantwoordelijk voor de gang van zaken tijdens de kursus. De begeleid sters maken tevens deel uit van de werk groep. Deze werkgroep bereidt de kursus voor, zoekt ruimte, zorgt voor het materiaal en verzorgt de administra tie. De kosten van de kursus zijn 25,—. Bel voor informatie en/of om U op te geven naar: Marlies Janssen, Mozartstraat 15, tel. 04780-89167 Yvonne Hazeu, Pettenmaker-straat 8 tel. 04780-87005 Betsy Wildenbeest Marimbastraat 14, tel. 04780-86417. Voor de eerste maal stond de raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek onder leiding van de nieuwe burgemeester, de heer van de Moosdijk. Hij begon die vergadering met namens zijn familie de dank uit te spreken voor de hartelijke ontvangst. „Het nieuwe is er vanaf en wij gaan samen aan de slag". Nou dat kon men ook wel zien aan de agenda. AMBTSWONING De in 1953 gebouwde ambtswoning aan de Grotestraat, voor de prijs van ƒ37.000,— met de ingebrachte oorlogs schade herbouw van een gemeentelijke woning in Overloon had eigenlijk maar 17.000 gulden gekost. Die woning was al lang aan renovatie toe, maar dat werd door burgemeester van Heusden steeds uitgesteld. De nieuwe burgemeester wilde wel in die ambtswoning trekken als deze zou zijn aangepast. De inschrij vingen van enkele aannemers waren hoger dan het bedrag dat gemeentewer ken begroot had. Maar de raad wilde desondanks medewerken. Voordat de raad het bedrag van 165.000,— be schikbaar stelde verzekerde de raads voorzitter nog dat hij alles zou doen om binnen het genoemde bedrag te blijven. RENOVATIE ST. JOZEFSCHOOL Een bedrag van 268.537,— stelde de raad beschikbaar voor renovatie van de voormalige St. Jozefschool, ten behoe ve van plaatselijke sociaal culturele or ganisaties. Dat die renovatie veel goedkoper kan worden dan aanvankelijk werd gedacht, komt omdat het werkvoorzieningschap te Oss zich met die renovatie zal bezig houden REGIONALE RAAD JEUGDSERVICE De raad van Vierlingsbeek denkt er geen moment aan, dat, nu de raad van de gemeente Oploo uit de „regionale raad voor jeugdservice in het Land van Cuyk" is gestapt, dat gedeelte mee te financieren. AGENDAPUNTEN Dat de gemeentelijke schatter met twee maten zou meten, zoals de raadsnestor dacht, werd door de loco burgemeester bestreden. Hij vond dat de schatter voor het te verkopen perceel grond aan de Ruyter te Maashees een redelijke prijs had bedongen. Trou wens, die grond had voor niemand anders waarde, omdat de grond van slechte kwaliteit is en wordt omsloten door grond van de koper. De tracering van R73 moet spoedig duidelijkheid krijgen. Gepleit werd voor veilige op-en afritten. Via het streekgewest wordt aangedrongen op een korte procedure. Riolering kan worden aangelegd voor de panden Merseloseweg 1 en la te Overloon. Daarvoor stelde de raad een bedrag van 44.177,beschikbaar. GEMEENSCHAPSHUIS SPORTZAAL Het ziet er naar uit dat aan de lijdens weg van de subsidie voor de sportzaal te Maashees een einde gaat komen. Er is redelijk overleg op gang voor overname door de gemeente. Sinds 1976 toen de sportzaal in gebruik kon worden genomen, heerst er verschil van mening, omdat naast die sportzaal het gemeen schapshuis wordt geëxploiteerd. De een kreeg subsidie, de andere niet. Er waren ieder jaar tekorten bij de sportzaal terwijl het gemeenschapshuis geld over hield. De raad wacht met belangstelling de nieuwste ontwikkelingen af. RONDVRAAG Wij hadden de indruk dat de raads voorzitter niet op de hoogte was met de gang van zaken van de rondvraag. Want tot verbazing van het publiek reageerde geen enkel raadslid, toen de voorzitter, waarschijnljk met een ande re methode gewend, de raadsleden geen kansgaf vragen te stellen, omdat hij met een hamerslag het einde van de vergadering aankondigde.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11