MUZIEKFEESTEN IN CASTENRAY Veltum vierde leest CDA PEEL EN MAAS Altemburger Sangerknaben in Venray LIMBURGSE BOEKEN cor >h x MUZIEKSCHOOL OP STRAAT J.O.V.D. VENRAY IN OPRICHTING „Groenewoud" opnieuw gepakt BAK- EN TRANSPORTFIETSRACE NIEUWE ZAKEN IN VENRAY PEEL EN MAAS VENRAY Woonlasten werk groep doet beroep op college b.en w. Castenray maakt zich op voor de jnuziek feesten om het eerste lustrum van fanafare „Dorpsklank" te kunnen Vieren. Noord-Limburgs jongste fan fare is werkejijk de trots van het dorp. pn met reden. Het afgelopen jaar mocht dit korps haar eerste klinkende suksessen boeken, inaar op de eerste plaats komt die trots voort uit de plaats die dit korps in het gemeenschapsleven van dit energieke dorp inneemt. Geen gebeurtenis in het dorp, waaraan de fanfare niet haar bijdrage levert. In december 1976 werd voor het eerst een voorstel in de dorpsraad geopperd om tot een eigen muziekensemble te komen. Binnen het jaar 1977 had het comité van oprichting zich zo veelzijdig georiënteerd, dat de officiële oprichting zijn beslag kreeg. Het bestuur, de dirigent en 33 leden konden aan de slag. Hoezeer de Castenrayse mensen binnen en builen het dorp, en zij niet alleen, achter dit streven hebben gestaan, bleek Zonneklaar uit een gehouden bliksem- aktie, die op één dag bijna 23.000 gulden opbracht!!!! Het ledental groeide gestaag zodat in |1981 met 52 leden voor het eerst aan een bondsconcours werd deelgenomen. On der de bezielende leiding van dirigent Jan Bartels werd een eerste prijs met promotie behaald. Enkele maanden later werd nog de bruine kampioens wimpel behaald. Prachtige sukssessen waarop het hele dorps trots feestvierde. Een steun in de rug voor dirigent,- leden en bestuur om op de ingeslagen weg voort te gaan. Dat de fanfare ook in de regio hoog aangeschreven staat blijkt wel uit de vele verzoeken ter opluiste ring van koffieconcerten, muziekfees ten enz. Nu gaat men zelf feest vieren.Er is een feestprogramma samengesteld met diverse aktiviteiten, voor elk wat wils, van jong tot oud. Vrijdag 25 juni om 20.00 uur worden de muziekfeesten geopend met een dans- en showavond, m.m.v. het bekende orkest „SPRING". Zaterdag 26 juni kan de jeugd vanaf 3 jaar genieten van Gussini's Kinderfesti val. Van 14.00 tot 16.00 uur houdt Gussini de kinderen-bezig zonder dat ze zich één moment vervelen. Vanaf 20.00 uur is er voor de liefhebbers van Egelander en Beierse muziek een Kapelienshow. Hieraan werken mee: „Die Mühltaler Musikan- ten" uit Horst en „De Smeleblaozers" uit Ysselsteyn. Twee zeer populaire blaaskapellen uit de regio, waarvan „Die Mühltaler Musikanten" momen teel met opnamen van hun 2e L.P. bezig zijn. „De Smeleblaozers" luisterden on langs met veel sukses het grote kampioensfeest van S.V. Venray op. Dit wordt zonder twijfel een gezellige avond met blaasmuziek van hoog gehalte, waarvoor veel belangstelling bestaat, getuige de grote vraag naar kaarten in de voorverkoop. Zondag 27 juni begint om 10.00 uur een Eucharistieviering in de feesttent, welke Wordt opgeluisterd door fanfare „Dorpsklank". Vanaf 11.30. uur is er een non-^top middagconcert. Dit mid dagconcert duurt tot 18.30 uur en wordt verzorgd door muziekkorpsen uit de volgende plaatsen: 11.30 uurMelderslo 12.30 uur Leunen 13.30 uur Meerlo 14.30 uur Zeilberg 15.30 uur Oirlo 16.30 uur Meterik 17.30 uur Pey-Echt. Een mooie gelegenheid even met de hele familie binnen te wippen. 's Avonds begint om 20.00 uur een geweldige disco-happening voor de jeugd. De populaire Avro's Toppop Disco Show zal ongetwijfeld velen naar Castenray doen trekken. Als speciale attraktie is er op deze avond een demon stratie Taek won-do door de sportver eniging Tong-Il uit Venray. Maandag 28 juni worden de muziek feesten besloten met een 50+ bal. Aan vang 20.00 uur. Tijdens deze gezellige happening voor de 50-plussers uit Oost- Brabant en Noord-Limburg wordt de muziek verzorgd door het bekende orkest de Tonjo's. Door de extra aandacht welke dit orkest besteedt aan geliefde oude dansen zoals: St. Bernard Wals.,Polka. Valeta, zal er veel feestvreugde zijn. Zaterdag 26 juni a.s. vindt U bij droog weer de muziekschool Venray op de straat en wel op de Grote Markt vóór het voormalig gemeentehuis. Van half twee tot ongeveer half vier zal gedurende twee uur door leerlingen van de muziekschool worden gemisi- ceerd. Er zal door zowel solisten als kleine orkesten goed in het gehoor liggende muziek ten gehore worden gebracht. Muziekschool naarde Foekepot Maandag 29 juni a.s. houdt de basisschool* de Foekepot openhuis. Tijdens dit evenement wordt 's avonds van 19.30 - 21.00 uur door leerlingen van de muziekschool muziek gemaakt. Tevens zal een informatiestandje wor den ingericht om ouders zoveel moge lijk gegevens over de opzet en cursussen te kunnen verstrekken. Conservatorium Onlangs zijn drie leerlingen van de Venraysé muziekschool tot de dagoplei ding van het Maastrichts conservato rium toegelaten. Voor de opleiding schoolmuziek zijn dat Mirjam Grubben em Henriëttc Rotjes, voor de opleiding dwarsfluit Frencis v. d. Heyden. De leerlingen hebben de voorbereidingskfas conservatorium van de Muziekschool Venray doorlopen. Eindelijk is het dan zover. In de lange voorbereidingsperiode is gebleken dat de interesse voor de Jongeren Organi satie Vrijheid en Democratie zo onge kend groot is in Venray dat de initiatief nemers hebben besloten in een officiële oprichtings-vergadering de J.O.V.D.- Venray op te richten. Dit zal gebeuren op 25 juni om 20.00 uur in café-gasten-centrum de Wieën- hof. De avond zal opgeluisterd worden door een uiteenzetting van dhr. Frank Rohof (vice-voorzitter Organisatie van het landelijk J.O.V.D.hoofdbestuur) over de J.O.V.D. in zijn algemeenheid en door dhr. J. Houba (lid raadsfractie van de VVD Venray) die zal spreken over het onderwerp: Jeugd en Liberalis me. Is jouw interesse nu ook gewekt kom dan ook op vrijdag 25 juni waar je je na de oprichringsvergadering eventueel kunt opgeven als lid van de J.O.V.D.- Venray. Ook al omdat de radiopiraat „Groe newoud" storingen veroorzaakte en er klachten binnenkwamen bij de Venray- se politie, moest deze zender uit de lucht. Net enkele minuten voordat de zend piraat zijn uitzending zou staken, nam de Venrayse politie de apparatuur in beslag. De piraat kreeg procesverbaal aangezegd. Het is al de derde keer dat de Venray se politie hem het zwijgen oplegt. Zoals U reeds bekend is. organiseert onze werkgroep op 26 juni een bak- en transportfietsrace, voor de eerste maal op het Brukske in Venray. De organisatie heeft de inschrijvings termijn verlengd tot 26 juni '82 11.00 uur. Programma: 10.00 uur Aanvang Kinderrommel markt; 10.00 uur: Aanvang fancy-fair en verkoop 3e wereldartikelen, verzorgd m door de Zusters van Liefde van St. Anna. 12.00 uur: Start 50 km race. 16.00 uur: Aanvang sprintwedstrij- den; 's middags tevens demonstratie fietscross. Van 14.00 - 18.00 uur optre den joekskapel Efkes Waachte uit Venray. Tevens de gehele dag kraampjes van de winkeliers in het winkelcentrum Brukske en omgeving en een gezellig terras met hapjes en drankjes. Voor informatie en eventuele opgave voor deelname: 04780 - 82355. Vele honderden mensen, de schattin gen lopen uiteen van 700 tot 1000 per sonen, hebben afgelopen zondag kun nen genieten van het wijkfeest Veltum. De Wijkvereniging Veltum heeft haar belofte waar gemaakt. Ondanks het slechte weer van de voorafgaande dagen is men er in geslaagd een bijzonder ge varieerd programma tc presenteren. Het straattekenen blijkt telkens weer een sukses te zijn. Het is leuk voor de kinderen, maar het is ook fraai om naar te kijken. De fantasiewereld van de kin deren komt zomaar op straat te staan. Later op de dag hebben erg veel kinderen een ritje gemaakt met de paard en wagen. De fietshandicap-race, een onderdeel waar minder belangstelling voor bleek te zijn dan verwacht werd, is gewonnen door een jongen die maar liefst 5 minuten over een afstand van 20 meter wist te doen. En natuurlijk werd er volop gesnoept en limonade gedron ken. Voor de allerkleinsten zijn er een aantal poppenkastvoorstellingen gege ven. Een moderne versie van Repel steeltje wist naast de kinderen ook veel volwassenen te boeien. Het spel wat ge speeld werd was ook van een dusdanig niveau dat het de moeite waard was om er naar te kijken en te luisteren. In de tijd dat de kinderen speelden was het voor anderen tijd om een kopje koffie te drinken op het terrasje. Naarmate de dag vorderde werd het weer beter en vloeiden de andere dran- ook rijkelijk. De gemeente Venray is weer verrijkt met twee nieuwe zaken: een in Venray- kom en een in Oostrum. Woensdagmiddag opende burge meester H. Defesche in Oostrum het nieuwe bedrijfspand van Drankenhan del Jac. Mols aan de Witte Vennenweg. Dit al langer bestaande Oostrumse bedrijf had reeds eerder, maar dan minder officieel, de nieuwbouw in gebruik genomen. Aan de Kernpweg 23d, een van de gebouwen van de voormalige wasserij „De Peelparel" heeft de heer Th. Michiels een Beneluxvesliging van GoGaS gevestigd, welke op vrijdag 25 juni a.s. vanaf 11.00 uur haar poorten opent met een „open dag". GoGaS is een nieuwe volledige doch teronderneming van GoGaS Goch GMBH Co. te Dortmund West- Duitsland. Het moederbedrijf is opgericht in 1946 en heeft zich in de afgelopen 34 jaren gespecialiseerd in gasgestookte infraroodverwarmingssystemen, droog- proces en oppervlaktetechnieken. Op dit gebied kan GoGaS-Goch gezien worden als een van de marktleiders in West-Duitsland. De laatste jaren heeft het bedrijf een flinke omzetgroei meegemaakt omdat „energiebesparing" een belangrijke en goede investering is geworden. De door GoGaS op de markt ge brachte infraroodverwarmingsappara- tuur voor bedrijfsgebouwen, sport- en tennisbanen is door belangrijke onder zoekinstituten onderkend als zeer ener giebesparend. De nu in Venray gevestigde GoGaS Benelux zal zich gaan bezighouden met het adviseren en de verkoop van het totale produktenpakket in Nederland, België en Luxemburg. EEN ABONNEMENT WAARD Het absolute hoogtepunt van de dag was toch wel de zes-kamp. Vijf ploegten namen de strijd tegen elkaar op en van meet af aan bleek al dat de eregasten uit Merselo, goede kansen maakte» op de eindzege. Er werd met het nodige vuur gestreden, maar bovenal was het een sportief, haast vriendschappelijke wed strijd. De ploegen moedigden elkaar onderling aan, maar ook het publiek wist het spel te waarderen. De water- baletten die in het spel verwerkt waren, waren de grote sfeermakers. Hel is nog steeds erg leuk om te zien hoe spelers natte sponzen op moeten vangen of hoe men met twee volle emmers water over vlotten die in een groot bad lagen, moet wankelen om de overkant te bereiken. Natte pakken en veel lachen waren de resultaten. Maar ook het doelschieten waarbij de spelers eerst onder een zeil door moesten, vervolgens een schot te lossen op de doelman van S.V.Venray was een leuk spel waarbij gelachen kon worden. De uiteindelijke winnaar was inderdaad de ploeg uit Merselo. Zij ontvingen uit de handen van de voorzitter van de Wijkvereniging hun prijzen, waaronder een wisselbe ker. Uit het vertoonde mag worden af geleid dat er volgend jaar weer een zes kamp gehouden gaat worden, verzeker de de Wijkvereniging. Uit de reakties van het publiek en deelnemers bleek dat het feest erg goed geslaagd was. Iedereen was erg enthou siast. De voorzitter van de Wijkver eniging bedankte nog alle medewerkers, spelers en publiek voor hun bijdrage. Maar omgekeerd mag ook wel gesteld worden dat de Wijkvereniging, met haar vele medewerkers, bedankt mag worden voor de vrijwel smetteloze organisatie. Vol verwachting wordt nu al uitge keken naar de volgende zes-kamp. maar de Wijkvereniging Veltum laat weten dat voor die tijd er nog diverse andere aktiviteiten op stapel staan. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Binnenkort overleg met de andere raadsfrakties over het beleid in de nieuwe raad Zaterdag 19 juni hebben op uitnodiging van het C.D.A. de politieke partijen in Venray, die 2 juni gekozen zijn voor de Gemeente raad, een gezamenlijk oriënterend gesprek gehad. Het doel van deze bespreking was met elkaar van gedachten te wisselen over de wensen die er binnen elke groepering bestaan ten aanzien van de vorming van het College van (Burgemeester en) Wet houders. In een open en goed gesprek zijn de volgende wensen op tafel gekomen: Het C.D.A. (14 zetels) vindt het reeë! om te onderzoeken in hoeverre er 'n mogelijkheid bestaat, om in overleg met de andere groeperingen in de raad te komen tot de vorming van een college. Het C.D.A. wil daartoe samen met een of meer andere groeperingen een beleidsprogramma maken en uitvoeren. Uitgangspunt van het C.D.A. is bij deze bereidheid tot samenwerking bin nen het College van B. en W. de formule 3-1. D.w.z. 3 wethouders vanuit het C.D.A. en een wethouder van de kant van de andere groeperin gen. De VVD (3 zetels) is bereid met het C.D.A. tot een beleidsprogramma te komen. Zij willen in principe een wethouder leveren. Voorwaarden hier bij zijn overeenstemming over een gezamenlijk programma, de portefeuil le verdeling en de keuze van de wethouders. Samenwerking Venray (2 zetels) wil ook met het C.D.A. samenwerken. Zij zullen steun geven aan het C.D.A. onder voorwaarde dat de „besten" uit de raad als wethouder worden gekozen. Ook Samenwerking is bereid een wethouder te leveren. De P.v.d.A. (3 zetels) vindt dat een 3-1 formule overeind moet blijven. Zij willen met het C.D.A. verder praten. Zij wensen middels een eigen wethouder een aktieve bijdrage te leveren in het gemeentelijke beleid voor de komende 4 jaren. Overeenkomsten met betrekking tot een beleidsprogram ma, de portefeuille verdeling en de persoonlijke invulling zijn vooraf echter noodzakelijk. De kombinatie PSP/PPR/CPN (1 zetel) wil op basis van duidelijke programma-afspraken een bijdrage le veren aan het beleid en de ombuiging daarvan in een progressieve richting. De kombinatie nodigt de PvdA uit hen te betrekken bij het opstellen van het eventuele aandeel in het college-pro gramma. Afgesproken is dat het CDA spoedig kenbaar maakt met welke partij men het eerst wil onderhandelen. De Woonlasten Werkgroep "Stop verhoging aardgasprijs" heeft in een open brief aan het college van burge meester en wethouders aangedrongen om de verhoging van de gasprijs voor lopig niet te laten doorgaan. Ook heeft de werkgroep grote pro blemen met het z.g. "afsnijden van de gaskraan" als achterstand van betaling is ontstaan. Naar de mening van de werkgroep moet er selectief worden be oordeeld wanneer men denkt over te moeten gaan tot het afsluiten van gas. Er zal naar de sociale positie van de betrokkenen moeten worden gekeken. Volgens de briefschrijvers is het niet te rijmen, dat enerzijds wordt aange drongen op energiebesparing terwijl di rect drastische prijsverhogingen voor de kleinverbruikers wórden uitgevaardigd. Onrechtvaardig noemt men het, dat door de overheid grote sommen aan subsidies worden verstrekt aan grootge bruikers, indien zij kunnen aantonen energiebesparende projecten te willen plaatsen of te verbeteren. Eenzelfde on rechtvaardigheid ziet de werkgroep bij de grote oliemaatschappijen, die mil- jarden aan het Groningse aardgas ver dienen. Men vindt, dat het bedrijfsleven (dus grootverbruikers) wel subsidie mogen ontvangen als dat gepaard gaat met meer investeringen, dus méér arbeids plaatsen hier in Nederland. In dit verband wordt erop gewezen, dat het Nederlandse bedrijfsleven in de afgelopen iaren de grootste buitenland se i nvesteerder was i n Amerika Tenslotte wordt gezegd, dat het aard gas uit Nederlandse bodem voor de to tale Nederlandse gemeenschap moet worden aangewend en dat enkelingen zich daaraan niet mogen verrijken. VRIJDAG 25 JUNI 1982 Nr. 25 HONDERDENDERDE JAARGANG Op donderdag 1 juli a.s. komt een van de meest gerenommeerde jongens koren van Oostenrijjc „DIE ALTEN- BUERGER SANGERKNABEN" voor een bezoek van vier dagen naar Venray. Dit koor zal dan de gast zijn van de „Zangers van St. Frans". Tussen beide koren bestaan nauwe vriendschapsban den. Beiden maken deel uit van de In ternationale Federatie PUERI CAN TORES en het vorig jaar brachten de Zangers van St. Frans een week in Altenburg door waar zij een zeer gastvrij onderkomen kregen in de Benediktijnerabdij Altenburg. Deze Abdij vormt een van de meest kostbare bezienswaardigheden in het z.g. Wald- viertel in het noord-westelijk deel van Neder-Oostenrijk. In 1144 gegrondvest, is de huidige Abdij een juweel van Oostenrijkse Barokkunst. Het is aan deze Abdij waar de „Al tenburger Sangerknaben" verbonden zijn en waar de koorleden in het internaat van deze Abdij hun school- en kooropleiding krijgen. De „Altenburger Süngerknaben" kunnen als koor terugzien op een zeer lange historie. In de kronieken van de Abdij wordt in 1882 voor het eerst over het jongenskoor gesproken. Het belangrijkste doel van het koor vormt de opluistering van de kerkdiens- ten in de Abdijkerk. Maar ook buiten Altenburg heeft dit koor grote bekend heid verworven. Zo werkte het tot op heden mee aan ongeveer 47 radio-uit zendingen en in het afgelopen jaar alleen al aan 5 televisieprogramma's. In totaal werden van dit koor, dat in het najaar 1981 ook nog medewerking ver leende aan een filmproduktie, 15 grammofoonplaten gemaakt. In het buitenland werd bekendheid ge kregen door de concerten tijdens reizen naar Duitsland, Italië, Engeland, Frankrijk, de Verenigde Staten, Canada en zelfs was dit koor al eens in Neder land, als deelnemer aan het congres van de Pueri Cantores in 's-Hertogenbosch in 1972. Het repertoire van het koor voorziet in werken voor 3-stemmig jongenskoor tot 8-stemmigdubbelkoor. De muzikale leiding ligt in handen van Prof. L. Friedl. Er is alle reden, dal Venray zich op de komst van dit koor mag verheugen en dat het hier een concert zal verzorgen. Dit concert zal plaatsvinden op vrijdag 2 juli a.s. om 19.30 uur in de Paterskerk. De toegang is gratis. Wel zal na afloop een kollekte worden gehouden om de kosten te bestrijden die dit koor voor deze reis maakt. Op het programma voor dit concert staan zowel kerkelijke als profane werken en bovendien heeft het koor voor het Nederlandse publiek nog een verrassing in petto. Buiten het optreden op deze vrijdag avond zijn ook nog uitvoeringen in Well en in Blitterswijck in het weekend-pro gramma van dit koor opgenomen. Verder zullen de „Altenburger Sün- gerknaben" van de gelegenheid gebruik maken om nog iets van Nederland te zien door bezoeken aan Amsterdam (rondvaart),Eindhoven(evoluon),Over- loon (Oorlogsmuseum) en Asten (Klok kenmuseum). Dat de „Altenburger Sangerknaben" zich degelijk op het bezoek aan Neder land voorbereiden, blijkt o.a. uit het feit, dat zij, door tussenkomst van de Nederlandse Ambassade in Oostenrijk, de beschikking hebben gekregen over een film over ons land. Bij de foto: De „Altenburger Sanger knaben" bij de maquette van „hun" Benediktijnerabdij. •Wi UMBURGSCHE UMMtSSttTN SPROOKJES EN VOLKSVERHALEN DEELt Onlangs zijn verschenen, in drie delen, de werken van H. Welters, die deze oorspronkelijk in 1875 en 1876 publiceerde. Twee delen LEGENDEN, SAGEN, SPROOKJES EN VOLKS VERHALEN IN LIMBURG en een deel FEESTEN, ZEDEN, GEBRUI KEN EN SPREEKWOORDEN IN LIMBURG. Drie boeken die zeer gezocht zijn. Welters is een begrip in Limburg. Zijn boeken vormen de grote schat kamer van onze folklore, waaruit prak tisch alle schrijvers en heemkundigen blijven putten. H. Welters werd in 1839 in Echt geboren, als oudste van 14 kinderen. Zijn vader Frans was burgemeester van Wessem en secretaris van Echt en Roos teren. In 1863 werd hij tot priester gewijd. Achtereenvolgens was hij rector in Vaals, kapelaan in Merkelbeek, rector in Grubbenvorst en pastoor in Spaubeek. Op 17 juni 1887 stierf hij. Naast zijn drie belangrijkste Limburgse boeken, die nu in herdruk verschijnen, publiceerde hij godsdienstige en histo rische werken en gedichten. Welters noemt zich niet de schrijver van deze drie boeken. Terecht spreekt hij over zich zelf als „De Verzame laar". Hij heeft rijkelijk geput uit het in zijn tijd voorhanden zijnde materiaal. Voor een groot deel tekende hij de verhalen op uil de monden van de vertellers, maar hij nam ook vele bijdragen op die hij onder meer vond bij W. Everts, Jos Deutz, Mr. G. D. Fran- quinet, W. Germans, Emile Seipgens, Ecrevisse en vooral Jos Habets. Deze laatste, een persoonlijke vriend van Welters, schreef in de „publica tions" van 1887een necrologie bij diens overlijden. Een monument werd nooit voor Welters opgericht. Vaak wordt uit zijn werk, zonder bronvermelding, geput. Dit zou hem ook tijdens zijn leven niet gedeerd hebben, daar hij de eenvoud zelf was. Uit liefde voor Limburg heeft hij zich moe geschreven, zodat hij in waarheid schrijven kon: „Alles heb ik over voor den grond, die mij geboren zag worden". Nu Limburg moeilijke tijden door maakt en veel van het eigene van de streek dreigt te verdwijnen, doet het de Limburg-liefhebber goed, nog eens werk te herlezen van iemand die op onomwonden wijze uiting heeft gegeven aan zijn liefde voor deze streek. De drie delen zijn o.a. verkrijgbaar in boekhandel van den Munckhof en kosten respectievelijk 22,90. 16,90 en/16,90. DOKTER JOSEPH KIRCHHOFFS, „KAPITEIN DER BOKKERIJDERS" is een roman van Bernard Bekman over het leven van de befaamde en beruchte bokkerijdershoofdman. Er is veel mysterie rond de Bokkerij- ders, die groepen bandieten uit de acht tiende eeuw die Limburg en de aangren zende gebieden onveilig maakten. Hun benden waren niel alleen vrijwel on overwinnelijk. het leek wel of ze met boven- en onderaardse krachten waren versterkt, wanneer ze in donkere nachten neerstreken op boerderijen en woningen. Ze waren zo snel alsof ze door de lucht stoven, gedragen door bokken en meegevoerd door de duivel. Ze schrokken niet terug voor de vreselijkste martelingen. Wie waren de leiders van die benden? Velen werden genoemd, maar niemand zou er de knappe heelmeester van 's-Hertoeenrode van verdenken dat hij de spin was die midden in het web zat. En toch, op de pijnbanken werd hij door de andere bokkerijders genoemd als hun leider, als#de Kapitein. Maar toen hij zelf maandenlang werd gepij nigd, op de meest afschuwelijke wijzen, kwam er geen woord van bekentenis over zijn lippen. Hij zweeg en bleef ont kennen. Hij is aan de galg gehangen, zonder dat het geheim van zijn leven overgeleverd werd aan het nageslacht. Dit vreemde raadselachtige leven van Joseph Kirchhoffs wordt in dit boek naverteld, zoals het te reconstrueren valt uit oude documenten uit de tijd die onmiddellijk aan de Franse revolutie vooraf ging. Het raadsel rond de kapitein der Bokkerijders is niet volledig op te lossen. Nog heden zijn er velen in het land waar hij leefde en opgehangen werd, die beweren dat zijn dood de grootste gerechtelijke moord was van de achttiende eeuw. Maar de kreten van honderden gemartelden onder beuls- handen lijken nog na te klinken in het oude land van 's-Hertogenrode en Kerkrade: „Hij was onze kapitein, hij liet ons bij de duivel zweren, hij maakte ons gek met wonderlijke dranken..." De spannende Limburgse roman is o.a. verkrijgbaar bij boekhandel van den Munckhof en kost 22,90. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9