VERENIGINGSNIEUWS >NJ FOX HUNTER SPRINGPLANK EN WUK ZUID JUMMERSELO BBTERPENIEIiWS I.V.N. Venray IN Venrays Mannenkoor St. Pe\^S PEEL EN MAAS Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan cav2f7mc Werkgroep Homosexualiteit „TUSSEN MAAS EN PEEL" MASJ kamerbemiddelings buro VIER JAAR VROUWENKAFEE VENRAY WIJKVERENIGING VELTUM OUD PAPIER GESLAAGD OPEN BCD- T0ERN00I IN VENRAY Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 24 juni om 19.30 uur repetitie baspartijen en om 20.00 gehele koor. Zondag 27 juni bijeenkomst Hofkoor in de Burggraaf, aanvang 11 .oo uur. Donderdag 1 juli om 19.30 repetitie I tenoren en om 20.00 uur gehele koor. t Zaterdag 10 juli opluistering H. mis om 14.00 uur b.g.v. 25-jarig huwelijk Lambert Seuren; 's avonds opluistering ireccptie om 19.00 uur in restaurant 'Vlakwater. Woensdag 21 juli 't traditionele fiets tocht naar Fons in Geystèren. Vertrek 20.00 uur vanaf de Burggraaf. Op 15, 22 en 29 juligeen repetitie jwegens vakantie. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of de Burggraaf 8 1244. Donderdag 24 juni: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 1 juli: 19.30 korte repetitie met aansluitend ter afsluiting van het seizoen barbe- que waarvoor de dames bij deze ook uitgenodigd zijn. Donderdag 12 aug.: 19.30 repetitie harmonieorkest. I.EF.RLINGFNOPLEIDING: Donderdag 24 juni: 18.30 repetitie jeugdorkest Donderdag 1 juli: 18.30 idem Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Donderdag 1 juli: Barbcqueavond - zie harmonieorkest Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225, jeugdleden bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 25 juni: om 19.00 repetitie voor het hele koor Zondag 27 juni: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Aanstaande vrijdag de laatste repetitie voor de vakantie. De eerstvolgende repetitie is op vrijdag 20 augustus met aansluitend op zondag 22 augustus de Hoogmis in de Paterskerk. Op vrijdag 2 juli om 19.30 uur concert door de Altenburger Sdnger- knabcn in de Paterskerk. We verwach ten dat al onze koorleden aanwezig zullen zijn. Verder wensen we alle koor leden en hun ouders een prettige vakantie toe. Veel bijval oogstte het korps zondag tijdens het optreden in St. Oedenrode, waar de pauze van het muziekconcours werd opgeluisterd. Het programma voor het komende weekend is weer goed bezet. Vrijdag 25 juni om 17.45 uur verzamelen. Zaterdag 26 juni om 18.30 uur vertrek vanaf LTS naar festival in Wanssum en zondag om 16.45 uur vanaf LTS naar TAPTOE Beuningen. Denk aan de algemene ledenvergade ring op 29junie.k. 11 juli is het laatste optreden voor de vakantie in ,,de Kruuze". Kanarievereniginc De Huisvriend Venray Vergadering maandag 28 juni 1982 om 20.00 uur In den Engel. Agenda: Opening. Verslag. Bestuursmededelingen. Opgave enten. Rondvraag. Sluiting. EEN ABONNEMENT WAARD Drum- en Showband Venray en omgeving Brons op de Euro pese kampioen schappen Twirling De danstwirlgroep van D.S.V. heeft op de Europese twirlkampioenschap- pen, die gehouden werden in de Rijnhal te Arnhem beslag weten te leggen op de bronzen medaille. Zaterdag j.l. ging de groep met volle moed en ijver naar de Rijnhal om daar hun show, waar de laatste 14 dagen elke dag hard op getraind werd, te presen teren, tevens als nationale afgevaardig de voor Nederland. Als le groep trad op Engeland; zij behaalde 34.3 pnt. 2e groep Frankrijk 40 pnt.; 3e België 31.3 pnt.; 4e Zwitserland 32.7 pnt.; 5e Duitsland 32.8 pnt.; 6e Holland 33.6. Holland plaatste zich hierdoor voor de top 3. Zondag kregen we de top 3: Frankrijk 40.7 stijging 0.7 Nederland 38.4 stijging 4.8 Engeland 40.7 stijging 7.0 zodat'Nederland (D.S.V.) op de 3e plaats eindigde. Bij de junioren behaalde Thea Vermeulen de 10e plaats van de 22 deelnemers. Bij het landenklassement waaraan werd'deelgenomen door Rotterdam, D.S.V. en 12 solisten behaalde Neder land 189 punten, Engeland 179 en Schotland 146 punten. Hier werd Nederland het hoogste en dus tevens winnaar van de Europa Cup 1982. Vanaf deze plaats wil het bestuur van D.S.V. namens alle leden, onze instruc- trices Helma Litjens en Petra van Kraai en alle dames welke zich zo voortreffe lijk hebben ingezet, van harte feliciteren met de behaalde resultaten, zowel in de Meerpaal te Dronten als in de Rijnhal te Arnhem. Op de foto: Monique van Lin die de bronzen medaille wordt omgehangen. DAMESKOOR Proficiat, dames, met het behalen van de eerste prijs bij het wandelen op 13 juni! Zaterdag 26 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avond mis; boven bij het orgel. Komt U zoveel mogelijk! Een mis is voor ons ook een concert. Woensdag 30 juni om 20.00 uur repetitie in zaal Sijbers aan de Merselo- seweg. Woensdag 7 juli hebben we onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Als U verhinderd bent voor <Je repetitie, graag uw afmelding dan bij Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of bij Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 29 juni, 19.30 uur repetitie voor de sopranen; om 20.00 uur voor 't hele koor in de Essel, Ursulastraat. Na de pauze gezellig samenzijn; plaats nog af te spreken. Wilt U voor de vakantie uw map inle veren bij Mevr. A. Luytpers-Rutten, de Houten Hoek 6. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Ten alle tijde kunt U oud papier deponeren in de loods achter het Tuincentrum van Henk Smits. Alleen gedurende de openingstijden van de winkel. Prettige vakantie. KSÓ- "'"««om -%ƒ* •fc» OE"VREDESKLOK3ESq. Het schooljaar zit er weer op, dus ook de koorrepetities. Jullie hebben allemaal heel fijn gezongen en gefloten het afgelopen jaar. We zijn daar heel blij mee. De kinderen, die nu het koor gaan verlaten, wensen wij heel veel sukses op de nieuwe school en een boel geluk in je verdere leven! De koorrepetities beginnen weer in september. De eerste repetitie is dan weer op vrijdag 3 september om 4 uur. We hopen dat jullie allemaal een fijne en zonnige vakantie hebben, en zien jullie graag weer terug, uitgerust en vol energie, op 3 september. Tot dan. Lourdescomité afd. Venray KOLLEKTE Deze week staat in het teken van onze jaarlijkse huis-aan-huis-kollekte. Maandag j.l. zijn al een stel vrijwilligers gestart met de kollekte. Dit zal zo de hele week doorgaan. Wij hopen dat U deze kollekte goed zult ontvangen, want de opbrengst komt voor de volle lOO^o ten goede van de Venrayse zieken/gehandicapten (uit kom en kerkdorpen). Zoals we reeds eerder meldden zijn de kosten van een Lourdes-reis de laatste jaren flink omhoog gegaan. Hoewel het aantal aanvragen blijft binnenkomen, zullen we de komende jaren waarschijn lijk toch minder zieken een reis kunnen aanbieden. Ofde kollekte zal onze verwachtingen overtreffen. Mocht U de koltektebus gemist hebben en toch een bijdrage willen geven, maak deze dan over bij de Rabobank Venray nr. 17.39.06.958. Allen die onze kollekte reeds steun den hartelijk dank. Tot en met zaterdag zijn onze medewerkers/sters nog op pad. Wij bevelen deze kollekte graag bij U aan. Een half uur eerder dan verwacht, keerden de bedevaartgangers verleden week dinsdag terug van Lourdes. Voor het overgrote deel moe, maar voldaan. Elders in dit blad ziet U een trotse mevr. Marie Michels-Seykens, die voor de 25e maal een pelgrimstocht naar Lourdes maakte. Natuurlijk moest dit voor Venray vrij unieke feit op de gevoelige plaat worden vastgelegd. Marie, die in juli 84 jaar wordt, is nog zeer vitaal, doet overal aan mee in Lourdes. Wij hopen dat wc dit vertrouwde gezicht nog vele jaren op de pelgrimstochten mogen zien. In oktober is zij weer van de partij, wanneer de Limburgse Bede vaart naar Lourdes een extra bedevaart inlast, die over Nevers zal gaan voor een bezoek aan de H. Bernadette. A.s. maandag gaan we met z'n allen een bezoek brengen aan het nieuwe politiebureau. De bedoeling is dat we tussen 19.15 en 19.30 uur bij het politiebureau bijeenkomen. Wij ver wachten al onze medewerkers/sters, zowel kolporteurs/trices als kollektan- ten/trices; ook diegenen die deze week voor de eerste maal in aktie kwamen voor het Lourdes Liefdewerk. Dus tot maandagavond! KONING VAN ERE 1982 Onder een prachtig lentezonnetje werd zondag 20 juni j.l. om de eretitel „Koning van Ere 1982" van ons gilde geschoten. De jeugdige Arno Hermans wist na 201 schoten de laatste resten van de vogel naar beneden te schieten. Bij de volgende onderdelen wisten de honoraire leden de volgende prijzen te behalen: Klos: 1. A. Willems 2. A. Hermans 3. J. v. Berlo 4. J. v. Soest 5. A. Willems 6. A. Willems Kampioen: A. Willems Res. kampioen: J. Ebberink Personeel: 1. Mej. L. Hops 2. A. Willems 3. H. Verhoeven 4. G. Michels 5. J. Lucassen KEIZERTROFEE Zondag 27 juni a.s. is er 's middags om 2 uur de strijd om de keizerstrofee, met zoals gewoonlijk een extra ronde waarvoor de punten meetellen voor de A. Thijssen wisselbeker. Veel sukses. Fietsvossejacht De eerste start is geschied. Pussycat nummer 1 Zeeridder nummer 2 Willem Zuutjes had de accu leeg, dus pech gehad, volgende keer beter?? Komt door Pappa Ijsbeer! 4 juli volgende start, dan hopen we wel op meer deelnemers. Maak allemaal jullie fietsen in orde, of kunnen jullie niet meer fietsen? Laat het 4 juli dan eens blijken. Inschrijven bij Paultje Patat in het Brukske. de Taverne. In schrijfgeld ƒ7.50. Willem Zuutjes nam Pappa Ijsbeer mee op de bakfiets, wat gebeurde er toen? Ja, Pappa Ijsbeer is veel te zwaar en daardoor was halverwege Willem Zuutjes z'n accu leeg. Dus pech voor hun. Maar het voornaamste is dat ze ontzettend plezier hebben gehad. Ze hadden zelfs nog aan het voer voor de konijnen gedacht. Denk om 4 juli! Hoplate dag hoor!!!! Succes bij het 5e Europees koningschieten te Eindhoven Zaterdag deed onze koning mee aan het Europees koningschieten, dit had tot resultaat dat hij de vleugel van de vogel afschoot, wat één liter jonge jenever opleverde die onder de aanwe zige koningen een goede teug kreeg. Zondag kwam de gehele schutterij in aktie. Zoals bekend waren er weinig prijzen voor ons te behalen, daar wij op de Brabantse onderdelen niet vertegen woordigd waren. Maar waar wij als Limburgers wel waren was het ook raak. Bij de muziek kreeg ons tamboer- en fluiterkorps een eerste prijs met 111,5 punten; voorwaar een zeer goed resultaat. Ook zijn en internationale kontakten gelegd voor de toekomst. Tevens behaalde ons gilde een eerste prijs voor het mooiste geheel militair. Zondag 27 juni gildemis in het bejaardencentrum Het Schuttersveld om 10.00 uur. Samenkomst om 9.45 uur op het parkeerterrein aldaar. Komt U zoveel mogelijk; de ouden van dagen weten het zeker op waarde te waar deren. Zondag 27 juni oefenen voor het o.l.s. te Panningen. Samenkomst bij het gildehuis „.Klomp" om 13.00 uur. Ook is er een drietallenwedstrijd, dus komt U allen mee. Vanaf donderdag zal er elke avond voor de twaalf schutters geoefend worden voor het o.l.s. te Beesel, om 20.00 uur. Vossejacht A.s. zondag gaan we met de tweede vossejacht van start. Het inschrijven is van 14.00 -14.30 uur in het clubgebouw aan de Antoniusstraat. Wij hopen dat het animo nog groter zal zijn dan de vorige keer. Zijn er problemen met de bak of fiets, kom dan zaterdag even naar het clubhuis, er is de nodige hulp aanwezig. Clubmiddag Het is de bedoeling om a.s. zaterdag, als het enigzins goed weer i§ met de kinderen dc bossen In te gaan en er enkele spellen te doen. Zorg dus dat je 'om 14.00 utlr aanwezig bent, dan kunnen we op tijd vertrekken. Breng je goede humeur mee. Wandelvierdaagse Langs deze weg dank ik iedereen van onze wandelgroep voor de door hun gedane moeite en ijver hetwelk tot resul taat leidde dat we ook dit jaar weer goed voor de dag kwamen. Vooral een bijzonder woord van dank aan onze jeugdigen, ze hebben het voortreffelijk gedaan en het geheel werd dan ook beloond met een fraaie beker. Ook nog dank aan onze verzorgers, de H7, en de Pussycat, die ons in die vier dagen prima verzorgd hebben op de rustplaatsen. De koffie, het ijs, de appelflap en de mars gaven ons iedere keer weer nieuwe energie, hartelijk dank. De foto's die ook dit jaar weer zijn gemaakt door Pussycat zijn zaterdag middag in het clubgebouw te zien, en eventueel te bestellen, a een gulden per stuk. Ook nog dank aan de leden van onze vereniging die ons welwillend hun T- shirt afstonden zodat wij er allemaal keurig bij liepen, alleen bij het défilé ontbrak het ons nog aan één T-shirt (jammer) maar dat moest de JOKER zelf aan, bovendien mocht hij het niet afstaan van zijn vrouw (onder de duim). Ook jammer. Volgend jaar weer present en dan nog beter voor de dag komen. Lady Pussycat Doe je zondag mei de vossejacht mee? Ook C.A.V. Op donderdag 24 juni a.s. houden we weer onze soosavond in de bar Lang straat 7 te Venray, waar Clara en Adri weer klaar staan om het iedereen naar de zin te maken met fijne muziek en een lekker pilsje, terwijl mensen van 't C'.O.C. aanwezig zijn voor overige informatie. Omdat het de bedoeling is dat we met deze soosavond een succesvol seizoen afsluiten, wilden wij aan deze avond een feestelijk tintje geven. ledereen die onze werkgroep een warm hart - toedraagt, is dus weer welkom in bar van Clara en Adri, waar je vanaf 20.30 uur tot 02.00 uur van harte welkom bent. Wil je met een van onze leden van de werkgroep en gesprek, dan kun je de volgende nrs. bellen: mannen: 04780 - 88809 vrouwen: 04780 - 80107 (b.g.g. 88809). Overigens gaan we op zaterdag 26 juni naar de internationale homo-mani festatie in Amersfoort. Meer nieuws hierover op de soosavond van donder dag. Tot ziens?! Het is zover, we naderen 26 juni, dat wil zeggen het allang aangekondigde tuinfeest daar is. Voor de scholieren betekent die datum vakantie, dus wat houd je tegen om te komen. Vanaf 17.00 uur zijn we geopend, je kunt je dan vermaken met een aantal speciale attrakties ,die wij voor jullie opgezet hebben. Ook beginnen we om 17.00 uur met barbeknoeien, dit zal doorgaan tot 01.00 uur. Speciaal voor deze dag hebben wij enkele bierkenners uilgenodigd die de gehele dag 25 verschillende soorten bier aan de man/vrouw proberen te brengen. Er zijn doorlopend films binnen en buiten. Om 21.30 zal de Jessie Band dc rest van de avond vullen. Deze Venlose for matie bestaat uit 4 mensen en wel Kid Kogeldans (bas en zang), Gino Tahutti (gitaar en zang), Jessie Taihutti (gitaar en zang), Harrold de Mees (drums). Zij spelen uitsluitend en alleen swingende muziek, waaronder Funk, Reggea en zelfs New Wave. Zij stonden al op podia met mensen zoals Jan Akkerman. Kortom dit mag je niet missen, dit moet je gezien en gehoord hebben. Dus komt allemaal zaterdag 26 juni vanaf 17.00 uur De entree is niet le hoog, maar 3 piek voor de hele dag. De Tuinfeestclub Hallo jongelui, Afgelopen vrijdag hebben we een boswandeling gemaakt A.s. vrijdag is het kienen voor zowel de vrijdagavond- als voor de zaterdag- avondgroep. We beginnen om 19.00 uur. Zaterdagavond gewoon club. Heeft er al iemand een idee van wat we gaan doen? Tot a.s. weekend. Groetjes, leiding. Op zondag 27 juni a.s. staat een ex cursie naar de kinderboerderij Hagerlei te Venlo op het programma. Deze kinderboerderij van het Hager- hof herbergt veel op het gebied: natuur- educatie. Ons doel is het bezichtigen van het aldaar gelegen „paludarium", waarbij deskundige rondgang wordt verzorgd door de heer Bert Roelofs. Het vertrek is 9.30 uur vanaf het Schouwburgplein te Venray. Bijeen komst te Venlo op adres Hagerlei nr. 1 om 10.00 uur. Autobezitters gelieven niet-autobezit- •ters een lift te geven! Deze excursie is voor niet-I.V.N.-le- den eveneens toegankelijk. De algehele excursieleiding berust bij Marianne Jacobs, tel. 04787-758. Op maandag 28 juni a.s. volgt al weer de laatste les XII van de groencursus. Deze ,les heeft als onderwerp: „Het milieu" en wordt gebracht door Jan Min. Na afloop zal voorzitter Jan Gootzen ter afsluiting enkele woorden tot de cur sisten richten. Hoi allemaal, Afgelopen weekend was er een excursie naar de Geysterse bossen, maar hoewel het niet regende, werd er niet veel gezien. Ook de diaserie was niet af te druk bezocht. Komend weekend begint het Voor- zoka weer, van 25 t/m 30 juni. Het wordt op Ons Erf gehouden, zoals je al hebt kunnen lezen in de Limbo. Het is een tentenkamp, dus qls het even kan, neem dan je tentje mee. Je kunt je opgeven bij mij. Aangezien iedereen na tuurlijk op het voorzoka te vinden is, zijn er dit weekend geen excursies. Voor ik het vergeet, als je met een groep naar ons Erf wilt fietsen, dan moet je om 5 uur op het Schouwburg plein staan. Tot op het voozoka. Hoi, Marion. Informatie: 04780-82413 Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Binnen het Maatschappelijk Advies Sentrum voor Jongeren en het Kamer Bemiddelings Buro, beiden gevestigd te Hoenderstraat 33, Venray, tel. 04780- 85251, vinden wat veranderingen in de opèningstijden plaats. Met problemen, vragen, voor advies of voor een praatje kan men op MASJ terecht van maandag t/m donderdag van 10.00 tot 18.00 uur. en op vrijdag van 10.00-20.00 uur. Iedereen die een kamer zoekVof die kamers te huur aan wil bieden kan voor bemiddeling terecht op het Kamer Bemiddelings Buro van maandag t/m donderdag van 10.00-12.00 en op vrijdag van 17.00-19.00 uur. Het Vrouwenkafee Venray viert maandag 28 juni a.s. haar 4-jarig be staan. Rond deze gelegenheid is een avond programma opgezet, waarbij informa tie en gezelligheid voorop staan. Eén en ander zal zich afspelen in het gebouw van „Free Wheelin" aan de Hoender- straat 10 in Venray. Gedurende de avond staan verschil lende stands opgesteld met informatie over: Vrouwen voor Vrede, V.O.S, V.I.D.O., boekenstand „Boekenel", C.O.C., Man-Vrouw-Maatschappij, Blijf van mijn Lijf, F.N.V.-Vrouwen- bond. Verder zal een videoband worden afgedraaid, getiteld: „Vrouwen en Macht". De thema's zijn vrouwen in bestuurlijke funkties en 30 maart, Vrouwenstakingsdag. Ook zal er een dia-serie en fototen toonstelling te zien zijn over enkele aktiviteiten van vrouwen, door vrouwen in beeld gebracht. Om deze avond een feestelijke tint te geven, zijn er enkele ontspanningsakti- viteiten, zoals zang, judo^demonstratie, snuisterijenmarkt, kapsalon, stekken ruilen en de mogelijkheid in de toekomst te kijken bij de waarzegster. Het Vrouwenkafee hoopt op deze manier nog meer belangstelling te krijgen en bekendheid te geven aan haar aktiviteiten. Het programma geeft een beeld van de gang van zaken in het Vrouwen kafee, een mengsel van gezelligheid en informatie. In het kader van dat laatste zijn het afgelopen jaar verschillende thema-avonden gehouden over speci fieke vrouwenzaken. B.v. Vrouwen bellen vrouwen, Vrouwen voor vrede," Vrouwen en sexueel geweld, F.N.V.- vrouwenbond, Vrouwen en Politiek. Alle vrouwen zijn van héfrte welkom vanaf 20.00 uur in het Vrouwenkafee Venray, Hoenderstraat 10. Uit 't Peppelhuus Dit is zowat de laatste scoutingweek van dit jaar, want de zomerkampen sluiten ons jaar af. Zo'n kamp is het hoogtepunt van een scoutingjaar kamperen in een schuur, blokhut of tent, eigen potje koken, op.trektocht, kampvuur onze scoutjes genieten er telkens weer van. En dat kan, want we hebben nu nog leiding om de welpen, kabouters, gidsen en verkenners een fijn kamp te bezor gen. Maar na onze vakantie kunnen we toch echt nog leiding erbij gebruiken voor diverse speltakken. Wie meldt zich aan? Graag boven de 17 jaar, bel of schrijf even naar het sekretariaat van de Stichting Samenwer kende Scoutinggroepen: Mw. G.Truijen Tuinstraat 18, Venray tel. 83193 Vrijdagavond is JUM voor de jeugd van 12 - 15 jr. geopend van 7-10 uur. Op deze avond zullen er een aantal dia's gedraaid worden van het kamp. Opgave voor 't kamp kan dit week end nog. Verder zullen we 'n disco avond hebben. Zaterdag 26 juni is JUM van 8 tot half 1 geopend voor jeugd van 15 jaar en ouder. Zondag 27 juni is JUM vanaf 13.00 uur geopend. Er zal een matinee zijn met goede muziek en er zal een Engelse zanger optreden. Entree is 2.50. Verder is JUM de hele avond ge opend tot half 1 Maandag en dinsdag zal JUM i.v.m. de kermis van 20.00 tot 0.30 uur geopend zijn voor de jeugd vanaf 15 jaar. Wij wensen iedereen fijne kermis dagen toe en tot ziens in JUM. HONINGSLINGER- DEMONSTRATIE Ook dit jaar zullen de Venrayse Imkers U allen hartelijk welkom heten bij Tuincentrum Thuylshof op zaterdag 26 juni a.s. De Imkers laten u kennis nemen over het leven van de honingbij en haar pro- dukten. Er zijn diverse stands ingericht om u uitgebreid te kunnen informeren, waar bij imkers aan het werk zijn met o.a. het inzetten van kunstraat, het inrichten van een bijenwoning, het ontzegelen van honing en het slingeren van honing. Er is een observatiekast opgesteld, waar u een bijenvolk van nabij kunt be kijken. Ook is er eén stand te vinden voor de verkoop van produkten uit de bijenhóu- derij zoals: honing, honingzeep, ho ningkoek, mede, honingbonbons, kaar sen en boenwas. Nellie Janssen en Nellie van Ass uit Ysselsteyn zullen een demonstratie geven in het kaarsen trekken uit zuivere bijen was. De heren Jan Vogels en Martien Wagemans hebben veelsoortig vlecht werk uitgestald, waarbij het maken van een bijenkorf bij deze twee mensen in goede handen is, terwijl Henk Hoede- makers houtsnijwerk tentoonstelt. De Venrayse Imkers nodigen alle belangstellenden uit op zaterdag 26 juni a.s. tussen 10.00 en 16.00 uur bij Thuylshof, Langstraat Venray. WIJKCENTRUM VELTUM Maandag j.l. heeft de Wijkvereniging Veltum een gesprek gehad met de gemeente over hét Wijkcentrum. Op tafel lag het voorstel van de Wijkvereni ging óver de indeling van het gebouw. Spoedig bleek dat de gesprekspartners het eens waren over de tekeningen. En op een aantal kleine onderdelen na' is het plan dan ook afgerond. Ook de financiering van het gebouw is zo goed als rond, dus ook daar zijn geen strubbelingen van betekenis te ver wachten. Dit laatste geldt ook voor de behandeling door de gemeenteraad. Overigens wijst de Wijkvereniging er met klem op dat deze behandeling pas op 10 augustus plaats zal vinden, en niet in juni zoals in het wijkblad stond aangekondigd. Er wordt nu de laatste hand gelegd aan de uitwerking van de plannen. Zo snel als het geheel klaar is zal er uitgebreid aandacht besteed worden aan het Wijkcentrum. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Het jaarlijks open BCD toernooi in Venray heeft een groots einde gehad. Dit ondanks het regenen op de zater dagmiddag waardoor diverse kwart- en halve finales verplaatst moesten worden naar de zondagmorgen. In de finale van de heren-enkel stonden Theelen en van de Donk tegen over elkaar. In twee sets won Theelen. Door het terugtrekken van Pynen- burg (Deume), kwam een onverwachte finale tot stand bij de dames-enkel B. Isabelle Kalkman (Asten) versloeg in een mooie wedstrijd op hoog niveau Josette Dielen (Venlo). In de heren C was Friederichs onver wacht ver gekomen. Hij versloeg o.a. Bovee, die al eerder de als tweede geplaatste Koopal uit het toernooi sloeg. Hij ontmoette in de finale Schreurs, die zijn plaatsing als eerste waar maakte door in 2 sets te winnen. In het dames-enkel C versloeg mej. Venneker als eerst geplaatste mej. Ver maten uit Grubbenvorst. In de finale van de heren-enkel D werd bestreden door Brekelmans en S. Ebus uit Wanssum. De uitslagen: HDB: B. Theelen/Op 't Root Bertjens/Hoch 6-2 en opgave DDB: duo Dielen-Dentjes/Hock 6-1 7-5 HDC: Booier/van Leek Hendriks/Vercoulen 4-6 7-6 7-6 HDD: van Schijndel/Litjens— duo Swart 7-6 6-3 HDD: duo van Leeuwen van Daal/van Elzen 6-4 6-1 DDD: Smart/Wismans Koch/Boekelman 6-1 3-6 6-4 HEB: Theelen-v, Donck 6-4 6-7 DEB: Kalkman-Dielen 6-4 7-6 HEC: Schreurs-Friederichs 6-1 6-3 DEC: Venneker-Vermaten 6-4 6-2 HED: Brekelmans-Ebus 7-6 6-2

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7