PEEL EN MAAS Avond-vierdaagse weer succesvol cor De Wetteling MUZIEKSCHOOL VENRAY Waarom werden drie restzetels verdeeld tussen CDA en WD Ondanks slechte weersomstandigheden ORGEL COMITÉ VENRAY Verkoop weg gedeelten in land goed Geysteren Staken bij de NOS GEVONDEN ■hhhhmi DRANKEN-NIEUWS Zondag 13 juni werd wederom een geslaagde Avondvierdaagse afgesloten waaraan ruim 3000 wandelaars hebben deelgenomen." Ook deze Avondvierdaagse is een succes geworden door het enthousiasme van de veelal jeugdige deelnemers, de prettige medewerking van scholen, ver enigingen, oudercomité en vele ande ren. Helaas was het weer niet elke dag, zoals we gehoopt hadden. Door de inzet van het Venrayse poli tiekorps, de afdeling openbare orde en veiligheid, had het hele gebeuren een veilig en rustig karakter. Wij danken allen die hieraan meegewerkt hebben dan ook speciaal daarvoor. Een speciaal woord van dank voor de afdeling V«nray van het Rode Kruis, die 4 dagen lang met een 15-tal vrijwilligers klaar stonden voor de verzorging van de wandelaars. Dank ook aan de vereniging C.A.V. 27 mc afdeling Venray die met hun middelen voor een optimale communi catie tussen start, rust en finish hebben torgd. Een verbinding die wij inmid- :ls als onmisbaar hebben ervaren. Dank aan Muziek- en Marionetten- torps St. Petrus Banden, Fanfare Con- irdia uit Wanssum, Harmonie Sub latris Tutela uit Oostrum, Fanfare St. lit Merselo en Fanfare St. ICatharina uit Leunen voor hun eigen [luisterrijke bijdrage tijdens de feeste- ike intocht van de wandelaars op indag 13 juni. Dank aan de 3000 deelnemers en hun leleiders. Hun enthousiasme heeft (ons ervan overtuigd dat we nog vaker op hun kunnen rekenen. En zij op ons, want op 9,10,11,12 juni 1983 wordt de 25e Avondvierdaagse georganiseerd en dat belooft een heel bijzondere te worden. Voor voorwerpen, verloren tijdens deze Avondvierdaagse kan men kontakt opnemen rpet G. van Ham, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765. Voor de groepen, die gejureerd zijn, is de uitslag als volgt: Jeugdgroepen: 5km.: Schoolgroepen: 1.Coninxhof klas2c 2. Mariaschool 3. Antoniusschool 4. Mariaschool José 5. St. Williebrordusschool kleuters kl. 1 7. De Kemp klas 2 8 Mariaschool Margreet 9 Mariaschool Monique 10 Franciscusschool 11 Claraschool 12 De Kemp klas 1 13 Mariaschool klas 2 1. Kabouters Jeanne d'Arc 2. Kabouters St. Oda meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Donderdag 24 juni zal de organist Rudolf Koppers uit Goch (Did.) weer een orgelconcert verzorgen. Koppers, die nu Kantor is aan de Maria Magdalenakerk in Goch, stu deerde in Münster en Düsseldorf. In 1976 behaalde hij het kantordiploma aan de Staatliche Hochschule filr Musik in Düsseldorf. Momenteel studeert hij nog bij Prof. Orlinski in Düsseldorf, van welke bekende organist hij de Pas- sacaglia als slot zal spelen. het te spelen programma ziet er als volgt uit: 1 Magnificat Fuge: Quinti toni Johann Pachelbel (1653-1706) 2 Praeludium d moll Georg Böhm (1661-1733) 3 Nun bitten wir den heiligen Geist Johann-Gottfried Walther (1684-1748) 4 Trio no 1 aus opus 49 Josef Rheinberger (1839-1901) 5 Fuge no 4 aus opus 60 Robert Schumann (1810-1856) 6 Intermezzo aus opus 9 Herman Schroeder (1904) 7 Passacaglia für Orgel Heinz-Bernhard Orlinski (1928) Het concert, dat plaats vindt in de St. Petrus bandenkerk, begint om 20.15 uur en is voor iedereen vrij toeganke lijk. Gelegenheidsgroepen 1. Hulst 3/4 Spraeland 2. Sint Vincentiushuis 3. De Boefjes.Overloon Sportverenigingen: 1. Natuurbrienden I 2. Natuurvrienden II 3. De Belhamels 4. Judovereniging Eervolle vermelding: De Bejaarden Venray Uitslag 10 km.: Jeugdgroepen: 1. Castlo 2. Jeanne d'Arc groep II 3. Kabouters St. Machutus 4. Machutisgroep Oirlo 5. Jeanne d'Arc groep I 6. De Welpen Venray Schoolgroepen: 1Mariaschool klas 4 2. De Kemp klas 5 en 6 3. Mariaschool klas 3 4. Antoniusschool Veulen 5. De Kemp klas 3 6. Claraschool 7. St. Willibrordusschool 8. Coninxhof klas 4a 9. De Kemp klas 4 Gelegenheidsgroepen 1. De Vrolijke Meiden 2. C.A.V. Venray 3. De Boefjes Overloon 4. Prinsessebuurl, Meerlo 5. De Boefjes, Overloon Sportgroepen:' 1. Gymnastiekver. Wanssum 2. Korfbal DIS Oirlo 3. Gymnastiekver. Wanssum 4. Natuurvrienden Merselo 5. Judovereniging Venray 6. Gymnastiever. Wanssum Uitslag 15 km.: Jeugdgroepen: 1Jongerenkoor Wanssum 2. Gidsen Jeanne d'Arc 3. Gidsen St. Oda Schoolgroepen: 1Mariaschool klas 5 en 6 2. Petrus Bandenschool klas 5/6 3. De Flierefluit klas 5/6 4. Clara/Franciscus 5/6 Sportgroepen: 1Natuurvrienden, Merselo 2. Judovereniging Venray Uitslag 20 km.: 1Karklingels, Oostrum 2. La Paloma 3. Mannenkoor 4. Klompjes 5. Cenlientje 6. H.B.S. Jeuken 7. Simplistische zool 8. Parren 9. Slomosie 10. A.V.V. NAGEKOMEN CORRECTIES In de afwerking van de jurylijsten van de 5 km zijn enkele fouten geslopen. De uitslag had moeten zijn: Gelegenheidsgroepen Categorie I: Hulst 3/4 Spraeland groep 47 le prijs St. Vincentiushuis groep 19 2e prijs Categorie II: Lekkerbekjes groep 67 t le prijs de Boefjes Overloon groep 55 2e prijs Sportverenigingen: Bij vergissing is de beker aan de Natuur vrienden groep II nr. 62 niet uitgereikt. Dit zal alsnog gebeuren. INSTRUMENTENPARADE Op zaterdag 19 juni a.s. zal in de aula van hel Boschveldcollege de eerste instrumentenparade voor de I.V.M.- leerlingen worden georganiseerd. Deze parade is vooral bedoeld om de kinderen met de verschillende muziek instrumenten in aanraking te brengen. De instrumenten* worden door leerlin gen en ensembles van de muziekschool Venray gedemonsteerd en kunnen na afloop van de parade door de I.V.M.- leerlingen bespeeld worden. De parade begint om 16.00 uur precies en is voor eenieder toegankelijk. PROEFTUINTJES I.V.M.-leerlingen die eind van de cursus 1982 de I.V. M.-afdeling verla ten, kunnen desgewenst gebruik maken van de zogenaamde proeftuintjes. Dit zijn kortlopende cursussen van drie maanden. Tijdens deze periode kunnen de kinderen op hel instrument van hun keuze een en ander uitproberen zonder direct een instrument te hoeven kopen. De instrumenten zijn in de school aan wezig. Uiteraard is de keuze van proeftuin tjes ertigszins beperkt, omdat het finan cieel niet haalbaar is voor alle instru menten zulke cursussen te organiseren. Toch zullen ook ditmaal de keuze mogelijkheden weer ruim genoeg zijn om ook van deze proeftuintjes hoge ver wachtingen te mogen hebben. In 1981 meldden ongeveer 100 leerlingen zich voor zo'n cursus. Verdere informatie wordt tijdens de parade verstrekt. Voorbereidingsklas conservatorium. Een conservatoriumstudie valt onder de HBO (hoger beroeps onderwijs) op leidingen. Minimaal komt dit neer op een vijfjarige dagstudie. Toekomstige muziekstudenten kun nen verkeerde verwachtingen gaan koe steren als ze onvoldoende rekening houden met de toelatingsnormen van de conservatoria. Immers, behalve een mi nimaal Havo-diploma is een gedegen muzikale vooropleiding noodzakelijk. Enige bekendheid met toekomstmoge lijkheden strekt zeer zeker tot aanbeve ling. Bovendien is het van het aller grootste belang dat de toekomstige stu dent al in een vroeg stadium met moge lijkheden én onmogelijkheden rekening houdt De muziekschool Venray heeft in de afgelopen jaren met de voorbereidings klas conservatorium een uitmuntende reputatie opgebouwd. Jaarlijks worden enkele studenten aan de diverse conser vatoria toegelaten die hun vooroplei ding aan de muziekschool Venray heb ben genoten. Tot op heden is er in al die jaren nog nooit een leerling uit de Ven rayse vooropleidingsklas afgewezen. De nieuwe V.K. De nieuwe voorbereidingsklas start in september a.s. Gegadigden kunnen zich tot 19 juni a.s. voorlopig aanmel den bij de muziekschool. In de week van 21 juni worden de leerlingen en hun ouders voor een informatief gesprek uitgenodigd; om zodoende uitgebreid eventuele vragen te kunnen beantwoor den. Eerst daarna kunnen de leerlingen definitief intekenen. In aanmerking komen leerlingen vanaf 3 Havo of 4 Atheneum(per 1 september). ROTZOOI ZELF OPRUIMEN Een viertal jongens had het lef om in de Grotestraat een vuilnisemmer te le digen door de afval op straat te gooien. Het viertal werd door de politie in de kraag gegrepen en ten aanschouwe van kijklustigen moesten zij de rotzooi op ruimen. Met een vermaning werden zij huiswaarts eezonden. REE GEDOOD: Weer sneuvelde een ree aan het snel verkeer. Nu werd een ree aangereden op de Maashcseweg. Bij de botsing werd het dier gedood. Op de voorgeschreven manier is het dier afgeleverd bij de poelier. VERNIELING Maandagmorgen ontdekte een eige naar van een personenauto, dat aan die auto, welke op de Langstraat gepar keerd stond, de buitenspiegel en de antenne vernield waren. INBRAAK IN KANTOOR SLACHTERIJ Door vernieling van een raam op het platdak werd toegang verkregen tot het kantoor van de slachterij Verkoeyen aan de Albionstraat. Ontvreemd werd een bedrag van 275,— AUTO'S GESTOLEN Een inwoner deed aangifte van diefstal van zijn Volkswagen-Golf, ken teken DJ-33-HX. De auto stond afgesloten aan de Etudestraat. De dief stal moet hebben plaats gevonden vrijdagmorgen tussen 6.00 en 7.00 uur. T. deed aangifte van diefstal van zijn Ford Escort personenauto, kente ken 98-81-XH. De diefstal moet hebben plaats gevonden in de nacht van zater dag op zondag tussen half een en half zes. De auto stond geparkeerd op de verbindingsweg tussen de Leeuwstraat en het Gouden Leeuwterrein. DRONKEN BESTUURDERS Zondagavond werd een op de Langstraat geparkeerde personenauto door een andere personenauto geramd en beschadigd. De bestuurder reed door zonder zjn identiteit bekend te maken. Het gelukte de politie die wegpiraat te achterhalen. De politie stelde vast dat de bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. Hij moest de gebruikelijke proeven ondergaan. Hij kon vertrekken met een rijverbod en kreeg de aanzeg ging dat procesverbaal terzake het rijden onder invloed, én het doorrijden na een aanrijding te hebben veroorzaakt zal worden opgemaakt. Tevens werd zijn rijbewijs ingevorderd. De politie onderzoekt of deze be stuurder vrijdagavond ook bij een andere aanrijding betrokken is geweest, waar de dader ook zonder zijn identiteit bekend te maken is doorge reden. Zondagavond kreeg een 24-jarige bestuurder een rijverbod opgelegd omdat de politie alcoholgebruik bij die bestuurder konstateerde. Het was nog net te weinig voor het ondergaan van een bloedproef. DIEFSTAL Ten nadele van Huize Pascalis werd uit een der tuintjes een weidepomp ont vreemd. INBRAAK IN TUINCENTRUM Zondagmorgen werd ontdekt dat in de voorgaande nacht was ingebroken in het tuincentrum Thuylshof aan de Langstraat. Door een ruit uit de sponning te nemen was toegang verkre gen. Uit het kantoor werd een brand kast ontvreemd. In die brandkast zaten bankbiljetten, kleingeld, cheques en bankopdrachten, voor een totaalbedrag van 9.000,Verder nog verzeke ringspapieren, loonstrroken en een bankboek met dagstaten. Het is niet onmogelijk dat er getuigen zijn geweest, want die brandkast zal wel vervoerd zijn geworden. De politie hoopt in ieder geval dat die getuigen zich in verbinding zullen stellen met de politie. BRANDKAST TERUGGEVONDEN De bij het tuincentrum Thuylshof ge stolen brandkast is teruggevonden in de bossen van de Rouwkuilen. Geld en geldswaardige papieren waren verdwe nen. Andere papieren bleken in de opengebroken brandkast nog aanwezig té zijn. ONTVREEMDE BROMFIETS ACHTERHAALD Maandag zagen 2 personen een jongeman rijden op een Hondabrom- fiets welke ten nadele van eenvanhenop 27 mei ontvreemd was, bij het station van de NS te Oostrum. Ze hielden de bromfietser aan en vroegen hoe hij aan die bromfiets kwam. Het gegeven antwoord beviel de eigenaar van die bromfiets niet. De politie werd er bij gehaald en toen verklaarde de berijder, een 16-jarige Venrayse knaap, dat hij die bromfiets gevonden had, maar die vondst werd niet gemeld. De bromfiets werd aan de rechtmatige eigenaar ter hand gesteld en de z.g. „vinder" kreeg de aanzegging dat procesverbaal tegen hem zal worden opgemaakt. "VERKEERSCONTROLE Tijdens een 5 uur durende verkeers controle op maandag j.I. werden 7 automobilisten bekeurd terzake een zeer slechte uitlaat; 1 procesverbaal terzake een gladde band, terwijl er drie auto's waren die in een dergelijk slechte staat verkeerden, dat ze in beslag werden genomen. Naast de bekeuringen kregen nog 10 bestuurders de gelegen heid hun auto te laten repareren en voor een hercontrole aan te bieden. In de laatste raadsvergadering werd besloten enkele weggedeelten in het Landgoed Geysteren aan het openbaar vervoer te onttrekken en alleen te bestemmen voor de z.g,. „stille recrea tie". In een eerder stadium was al een aantal weggedeelten in dit landgoed ver vallen verklaard. Omdat hel de bedoe ling is deze gedeelten bij het boscomplex te betrekken, zal in totaal 1.92.95 ha aan C. W. J. Baron de Weichs de Wen- ne voor een bedrag van rond 14.000,- worden verkocht. PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING van 18 tot en met 24 juni 1982 Vrijdag 18 juni: 19.30 FC Hento zaalv. vr. 20.30 FC Hento zaalv. vr. Zaterdag 19 juni: 13.00-18.00 Red Stars 18.00-19.00 't Huukske zaalv. vr. Zondag 20 juni: 10.00-12.00 Badminton 12.00-15.00 Emons zaalv. vr. Maandag 21 juni: Geen programma. Dinsdag 22 juni: 21.00-23.00 Badminton Woensdag 23 juni: 19.00-20.30 ZVV de Wetteling onder ling toernooi 20.30-22.30 Badminton Donderdag 24 juni: 21.00-22.30 Badminton. NOS WERD IN VENRAY V.O.S. De aktieve leden van de Venrayse Omroep Stichting besloten dinsdag spontaan, toen zij hoorden dat het personeel van de Nederlandse Omroep Stichting de NOS in staking ging, dat zij in een speciale life-uitzending voor de Venrayse zieken van het ziekenhuis en de verpleegden van het psychiatrisch ziekenhuis St. Anna zouden verzorgen. Elf leden van de Venrayse omroep- stichting hebben zich ingezet om een perfect programma te verzorgen, al was de tijd van voorbereiding erg kort. Ieder uur werd het ANP nieuws, dat wel op de radio kwam, ook uitgezon den, maar om zes uur werd een extra bulletin van streeknieuws uitgezonden, aangeboden door' het Dagblad voor Noord Limburg, terwijl om 7 uur een onzer medewerkers heet van de naald, het Venrayse nieuws life naar de luisteraars bracht. Dat nieuws werd op een band opgenomen en om 8 uur weer uitgezonden. Een verzoekplatenprogramma, jeugdprogramma, luistermuziek en mu ziek uit de 40-er jaren werd ten gehore gebracht. Een kinderbril met metalen montuur Een bril met een metalen montuur in zwarte map met opschrift Hermans Optiek Een bruine Cocker Spaniel Een huissleutel, Kis, blauw bovenstukje in zwart etuitje Een autosleutel van een Toyota nr. K 2233 met een opener Een zilverkleurig kettinkje met goud kleurig blaadje en pareltje Een lichtblauwe jas, inh. consumptiepennin gen Calimerobar Een bos sleutels Een fietsensleuteltje Een muziekstan daard Een bril Een huissleutel Een oorknop kleur wit Twee hoesjes van muziekinstrumenten Een geel/zwart tennisraket. Voor informatie kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeente politie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888. toestel 227. VRIJDAG 18 JUNI 1982 Nr. 24 HONDERDENDERDE JAARGANG Burgemeester Defesche heeft zaterdagmiddag de nieuwe openbare kleuter- en lagere school „De Landweert" in de woonwijk Landweert, officieel geopend. Al telt deze school nog maar een 20-tal leerlingen, de burgemeester zei dat deze openbare school in Venray in 'n behoefte voor ziet. De schoolkinderen luisterden de openingsceremonie op met liedjes en spelletjes uit de oude tijd. Veertien dagen na de gemeenteraads verkiezingen ha"ngt er nog steeds kruit damp boven het „slagveld" waarop zich de strijd rond de drie-entwintig raadszetels heeft afgespeeld. Velen, zelfs gekozen raadsleden, vragen zich af waarom het C.D.A. dat so wie so bij de eerste zetelverdeling al 12 plaatsen rond de raadstafel kreeg toe bedeeld, er nog eens 2 restzetels bij kreeg. Waarom, zo vraagt men zich af, ging de derde restzetel naar de V.V.D. en kreeg D'66, die toch 544 stemmen kreeg, helemaal niets. „Hoe is het mogelijk,dat in andere gemeenten men bij de stoelendans minstens driekwart van de kiesdeler moest halen, terwijl dit niet in Venray gold?" is een vraag, die actueel is geworden na publicaties over stern-spektakels o.a. in het Brabantse Heeze. Ook wanneer men met raadsle den uit ander gemeenten over de ver kiezingsuitslag spreekt, blijken er on derlinge verschillen lussen de telme- thoden le bestaan. Dat werkt verwar rend! Vandaar, dat wij bij het Bureau Voorlichting van de gemeente ons licht eens hebben opgestoken over de toege paste methode bij het toewijzen van de raadszetels. Eerst wat cijfers om het geheugen op te frissen. Opgroepen werden 22.796 kiesgerechtigden waarvan er 14.605 zijn opgekomen. Dat is 64,06%. Uitge bracht werden 14.508 geldige stemmen die als volgt op de deelnemende lijsten terecht kwamen:C.D.A.: 8081 stem men; V.V.D.: 1656 stemmen; Samen werking Venray: 1287 stemmen; P.v.d.A. 1983 stemmen; K.A.P.: 65 stemmen; PSP/PPR/CPN: 892 stem men en D'66: 544 stemmen. EERSTE ZETELVERDELING: Om tot een eerste zetelverdeling te komen moet de kiesdeler worden vast gesteld. Deze wordt verkregen door het aantal geldig uitgebrachte stemmen (14.508) te delen dor het aantal te ver delen raadszetels (23). Dat geeft een uitkomst van 630 18/23. De parij, die in eerste instantfe geen 630 18/23 stemmen heeft behaald, valt al direct uit de boot. Op 2 juni j.I. waren dat: K.A.P. en D'66. De kiesdeler paste 12 keer op het aantal van 8083 stemmen dat het C.D.A. behaalde. De op de V.V.D. uitgebrachte 1657 stemmen gedeeld door de kiesdeler bracht deze partij op 2 zetels. Samenwerking Venray vergaarde met haar 1285 stemmen twee maal de kiesdeler. Op de 1978 op de P.v.d.A. uitgebrachte stemmen paste- driemaal de kiesdeler. De gecombineerde lijst PSP PPR CPN, waarop 891 stemmen waren uitge bracht, haalde eenmaal de kiesdeler. EERSTE RESTZETEL. Na de eerste ronde, waarbij dus gewoon KORTE VLIEGOEFF.NING BOVEN „DE PEEL" Vandaag vrijdag 18 juni zal een korte vliegoefening boven het slapend vlieg veld „De Peel" worden gehouden. Tussen half elf en elf uur zal in verband met het uiüesten van radarapparatuur gedurende 'tien minuten een aantal Startfighters over het vliegveld vliegen. Er zal niet gestart en geland worden. DIEFSTAL Een bewoner van de Vivaldistraat deed aangifte van diefstal van te drogen hangend wasgoed uit zijn tuin. Voor de achtste maal moest een be woner van de Hoenderstraat konstateren dat uit zijn tuin heidestruiken waren gestolen. De politie vraagt zich af of de dater op een dergelijke goedkope manier zijn eigen tuin wil verfraaien. de kiesdeler gedeeld wordt op het totaal per lijst uitgebrachte stemmen, zag de stand er als volgt uit: C.D.A. 12 zetels V.V.D. 2 zetels Samenwerking Venray 2 zetels P.v.d.A. 3 zetels K.A.P. 0 zetels PSP PPR CPN 1 zetel D'66 0 zetels Totaal verdeeld 20 zetels Om tot een totaal van 23 zetels te ko men moeten er dus nog drie (z.g. rest zetels) worden verdeeld. De eerst$ restzetel gaat als volgt in haar werk: Iedere partij krijgt een denkbeeldige (fictieve) zetel bij, waarna het totaal op de partij uitgebrachte stemmen wordt gedeeld door het aantal in eerste instantie verkregen zetels plus één. Het resultaat van die deling geeft het gemiddelde aantal stemmen weer. De partij met het hoogste gemiddelde krijgt dan de eerste restzetel, dus: stemcijfer gemiddeld C.D.A. 13 8081 6218/13 V.V.D. 3 1656 552 Samenw. 3 1287 429 P.v.d.A. 4 1983 485 K.A.P. 1 65 65 PSP etc. 2 892 446 D'66 1 544 544 Met een gemiddelde van 621 8/13 kwam het C.D.A. het hoogste uit de bus en kreeg dus de eerste restzetel, aldus ontstond de volgende verdeling; 13 2 2 3 0 1 0 zetels =21 zetels. TWEEDE RESTZETEL. Voor het toekennen van de tweede restzetel werd dezelfde berekening toe gepast als bij de eerste restzetel. Iedere partij kreeg er dus wèèr een fictieve zetel bij, waarna weer de deling werd toege past om te zien wie het hooste gemid delde kreeg. Dus: stemcijfer gemiddeld C.D.A. 14 8081 577 3/14 V.V.D. 3 1656 552 Samenw. 3 1287 429 P.v.d.A. 4 1983 429 K.A.P. 1 65 65 PSP etc. 2 892 446 D'66 544 544 En wèèr haalde het C.D.A. met 577 3/14 het hoogste gemiddelde en kreeg dus ook de tweede restzetel. De verdeling werd: 14 2 2 3 0 1 0 =22 zetels. DERDE RESTZETEL. Voor het toekennen van de derde en laatste restzetel ging men weer hetzelfde tewerk. Weer kreeg iedere partij en fic tieve zetel en werd hel stemcijfer weer verdeeld over het aantal verkregen zetels plus een. Dus: stemcijfer gemiddeld C.D.A. 15 8081 538 11/15 V.V.D. 3 1656 552 Samenw. 3 1287 429 P.v.d.A. 4 1983 495 K.A.P. 1 65 65 PSP etc. 2 892 446 D'66 1 544 544 Deze keer haalde de V.V.D. met 552 gemiddeld de restzetèl. Zou D'66 9 stemmen meer hebben gehad, dan zou zij in aanmerking zijn gekomen voor deze restzetel. Overigens zat het C.D.A. slechts 15 stemmen van zijn 15e raadszetel vandaan........ De uiteindelijke verdeling werd: C.D.A. 14, V.V.D. 3, Samenwerking 2, P.v.d.A. 3, K.A.P. 0, PSP PPR CPN l.D'66 0. VERSCHILLENDE TELMETHODEN Rest het antwoord op de vraag waar om er onderlinge verschillen tussen de telmethoden bestaan en waarom in an dere gemeenten, met name dan ook in het Brabantse Heeze, driekwart van de kiesdeler voldoende was om een zetel te krijgen. Het antwoord staan duidelijk in de Kieswet (art.N5 en N7). Er wordt ti.l. een onderscheid gemaakt tussen gemeenten met minder en gemeenten met meer dan 19 raadsleden. Voor beide geldt een ander stelsel. Bij gemeenten met minder dan 19 raads leden telt het grootste overschot, waarbij het behalen van de kiesdeler een voorwaarde is. Bij gemeenten met meer dan 19 raadsleden-geldt heb grootste ge middelde, waarbij dus bij de eerste ze telverdeling de volle ..kiesdeler moet worden gehaald, in Noord-Limburg hebben alleen de gemeenten Venlo en Venray meer dan 19 raadsleden. De an dere hebben er 19 of minder. (adverfehtie) Met het stijgen Van Üe temperatuur, stijgt ook de belangstelling voor Elzas- ser wijnen. Er wordt bijna uitsluitend witte wijn geproduceerd die in de handel wordt gebracht met vermelding van de gebruikte druivensoort: Edet- zwicker 7.95 - Sylvaner 7,95 - Riesling 8.95 - Gewurtztraminer 11.95, dit zijn echte, eerlijke, droge wijnen. Fris Frans Pastis, dit is een nieuwe drank - anijsdrank -; zonder alcohol - zonder suiker - zonder kleurstoffen. Goed voor automobilist, sportmensen en zij die bij hun werk geen alcohol willen of kunnen gebruiken. Het is, evenals de ware Pastis,, met water te vermengen - als apéritief 1 deel op 4 a 5 delen ijswater - als longdrink 1 op 7 - als „Jungle Juice" een scheut in Jus d'Orange of puur on the rocks. Ook geschikt voor Diabétici. Per fles 11.50. 20 geheel verzorgde cruises voor twee personen op de Black Prince van de Fred Olsen Lines, zijn er te winnen bij de Coca-Cola. Vraag wedstrijdformu lier bij uw. drank. Kleurige Rarija-aktie, gratis reuze poster bij C.P. siropen. Speciaal voor sportclubs kans 9P 1Ó00,.500,— en 250,of één van de 25 fraaie wedstrijdballen. Verdien een Ford Escort XR 3, met de Black White Aktie. De vraag naar halve flesen wijn wordt steeds groter, daar zijn duidelijke redenen voor aan te wijzen v. 'n hele fles witte wijn bij het voorgerecht is te veel voor 2 personen bij 'n tafel voor twee, drinkt de één graag rood en de ander graag wit naarmate de wijnlief hebber grijzer wordt, drinkt hij minder, maar wel beter wegverkeer en matig alcoholverbruik gaan beter samen sommige beurzen worden wat krapper en 'n halve fles wijn past daar beter bij steeds meer mensen drinken 'n glaasje wijn als apéritief, 'n halve fles is dan vaak precies genoeg. Wij hebben nu in voorraad halve Cotes du Roussillon - Villages en 'n Blanc de Blancs, voor de prijs hoeft U 't niet te laten 3.95 en bij 12 flessen 1 gratis. Door de grote vraag hebben wij nu ook blikafsluiters, makkelijk voor in de auto, 100% dicht, transportzeker, aroma blijft behouden, géén insecten in het blik. Speciaal voor Vaderdag hebben wij in de aanbieding t/m 26 juni, zo lang de voorraad strekt: Bokma jonge jenever 15.50, Bacardi Rhum 18.95, Campari bitter 14.95, Whisky Johny Walker 20.75, Four Roses 19.50 en Chivas Rega (12 jaar oud) 35.95. Leenen's drankéh Venray B.V. tel. 81801 Voor al uw dranken guldens voordeliger

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9