Wandelvierdaagse ebberink 20 juni Wijkfeest Veltum VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk 'GEBLEEKTE liG6 'SPIJKERBROEKEN Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Castenray Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Leunen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen 3e MINI-VELDVOETBALTOERNOOI van 12 tot en met 19 juni Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Hein en Judith Bloemen-Ver- haegen Roeland van Geenen en zoon Jo Petronella Barents£Flinsenberg. Zondag: Sacramentsdag Heilig Sacrament van het Lichaam en Bloed van Christus. 8.00 leesmis, int. Toon Thijssen, echtgenote en overl. kinderen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. oude stichtingen zuster Sylviani en zuster Prudentia Ewals Jac Fonck; GEZINS MIS 11.00 nederlandse hoogmis, int. Comelis Barents Marijke Seijkens- Cuppen Jan Huisman (buurtver. St. Jozef). Maandag: H. Lidwina, maagd. 9.00 oude stichtingen; 19.00 Pierre en Grada Gooren. Dinsdag: 9.00 Pieter Verblakt; 19.00 Johanna Janssen-Huijbers (buurtver. St. Jozef) Christina van Mil-Rutten flrb.B.) Johan Verhaegen. Woensdag: 9.00 Mathieu Arts Dora Greefkens; 19.00 Annemarie Saes. Donderdag: 9.00 bijzondere intentie. Vrijdag: H. Hart van Jezus, hoog feest. 9.00 Sra Spee Piet Janssen en overl. fam.; 14.30 (kapel St. Jozef klooster) huwelijkssluiting Jos Verhoe ven en Theo van Gend; 19.00 Martinus van Vegchel (buurtver. St. Jozef) Fun Odenhoven en zoon Jan uit dankbaar heid. Zaterdag: 9.00 Maria V oer mans- Janssen ouders Jacobs-Arts, Martin en Piet; 19.00 Johan Moorrees en overl. fam. Wim van den Munckhof en overl. fam. GertrudaZweden-Oymans Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: Mariëtte van Aaarssen en Karin Weyers. Huwelijksafkondiging: Jos Verhoe ven en Theo van Gend. Zondag is de mis van 11.00 uur een GEZINSVIERING met als thema „vrij-uit". Deze viering is verzorgd door de werkgroep gezinsmissen. Vooral ouders met kinderen worden voor deze viering uitgenodigd. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Pieter Hermus en Henri Willems. Zondag: 8..00 Geert en Paul Flinsen- berg; 9.30 Mare Linskens en Bernadette Corzilius; 11.00 Manon Vullings en Liset Jacobs. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Peggy Janssen en Sandra Gerrits. Woensdag en vrijdag: 19.00 Juliette Willems en Jacqueline Classens. Vrijdag: 14.30 (kapel St. Jozefkloos ter) huwelijksviering: Inge Truyen en Maartje Huibers. Zaterdag 12 juni: 18.30 Avondmis (volkszang), int. G. Peters. Misdienaars Hans Hebben en Gert-Jan Wismans. Zondag 13 juni: Sacramentsdag. 09.30 Hoogmis (gregoriaans en neder landse gezangen), int. uit dankbaar heid. Misdienaars: Wilbert Valkx en Peter Janssen. Koliek te bestemd voor de Venrayse Missionarissen (COMEO). Door de week iedere dag avondmis om 18.30 behalve woensdag. Zondag 13 juni: Viering van Sacra mentsdag en van het feest van St. Antonius van Padua. H. Missen: 9.00; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: Feest van het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Mi- chiels-Wijnen overl. ouders Ouden hoven-Evers Teng Arts. Zondag: 9.00 Anna Philipsen-Kleus- kens; 10.15 overl. fam. Spee-Arts tot zekere intentie; 11.45 voor de parochie; 18.00t.e.v. St. Antonius. Maandag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Johanna Hu- berta Lam er s. x Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. overl. ouders en zoon Jim Jan, An- toon Peters. Woensdag: 8.00 fam. Peters-Arts; 19.00 overl. ouders Lucassen-Maassen en Pater Florentius. Donderdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 Antoon Luijpers. Vrijdag: 8.00 tot zekere intentie; 19.00 gezinsmis; overl. ouders Cleven- Maassen voor overl. familie Piet Stoks. Zaterdag: 8.00 voor levende en overl. familie. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Hans van Geenen. Zondag: 9.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers; 10.15 Leo en Johan Pouwels; 11.45 Eric. Arts; 18.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Claes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Twannie Pee- ters. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Ronnue Windrath. Dinsdag en donderdag: 19.00 Leo en Johan Pouwels. Marktstraat S. Venray. telefoon 04760-81294^ Zaterdag 12 juni: Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen crèche. Misintentie: overl. ouders en fam. de Lange-Groart en van Treeck-Stoffels overl. hr. Milhlenweg. Zondag 13 juni: Gezongen Euch. vie ring om 10.00 uur m.m.v. Gemengd Koor. Kindercrèche wordt verzorgd door Margo Franssen en Miriam Claes- sens. Misintentie: overl. fam. Arts. Woensdag 16 juni: Euch. viering om 19.00 uur. Donderdag 17 juni: 15.00 Huwelijks viering van Philomene Rietjens en Albert Bongers in de Veltumde kapel. Hoogfeest van het Heilig Sacrament. [Sacramentsdag]. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Petronella v. d. Heuvel voor overl. Jaap Min en zoon George. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Dina Linders; 9.00 leesmis voor overl. familie v. d. Weegh-v. d. Pasch voor overl. Anna Hoedemaekers-Madou (oude buurt); 10.00 hoogmis voor overl. ouders Lenssen-Peeters, Sjang Lenssen en Anna Jacobs-Janssen voor overl. familie van Rossum-Janssen. Latijn- Gregoriaanse gezangen van het feest met volkszang. 11.30 leesmis voor overl. Karei Groenen (kinderen en kleinkinderen) jaardiènst voor overl. Ben Geurts; 18.30 avondmis voor overl. Antoon Cremers voor overl. Martinus de Lauw. Maandag: H. Lidwina, maagd. 8.00 leesmis tot sterkte van een zieke (familie A.); 19.00 avondmis voor overl. Martinus Jacobs. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Anna Hoedemaekers-Madou (v. d. familie); 19.00 avondmis voor overl. familie Pas-Manders. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Theodorus Claassen (mevr. de H.); 19.00 avondmis voor overl. André Hoppenbrouwer. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. familie v. d. Berg-v. d. Schaal; 15.00 plechtige huwelijksinzegening en eucha ristieviering voor het bruidspaar Bon- gers-Rietjens, in de kapel van Veltum; j 19.00 avondmis voor overl. Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer. Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 8.oo leesmis voor overl. ouders Willemse-v. Koutrik en overl. ouders Vermeulen-Dijkmans; 14.00 pl. huwelijksinzegening en eucharistievie ring voor het bruidspaar Muijsers-Zan- ders; 16.00 plechtige huwelijksinzege ning en eucharistieviering voor het bruidspaar Beekers-Jacobs. Beide hu welijken in de kapel van Veltum; 19.00 avondmis voor overl. Karei Groenen (fam. C.J. Zaterdag: 8.00 leesmis t.e.v. H. Jozef (fam. v. d. V.); 19.00 avondmis voor overl. Piet Winnen voor overl. Wilhelmis v. d. Ven en Martien Poels voor overl. Frans Stevens en zoon Leo voor overl. Annelies Beterams. (Vaderdag - Jongerenkoor). Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster mej. Christel Ver slei jen. Akolieten en Misdienaars: Zondag: 8.00 M. Fijneman, G. Krij- nen; 9.00 B. Verstegen, S. Rongen; 10.00 S. Fijneman, F. Vercauteren, O. Geurts; 11.30 P. Arts, P. v. Dinter; 18.30Th. Houwen, M. Janssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Linskens, J. Verstegen; 19.00 M. Cornejo, U. v. Weert Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Broens, J. Rongen; 19.00 J. Cornejo, E. Smits. Zondag 13 juni a.s. om half tien viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoebert en om elf uur dienst in de Hervormde Kerk aan de maasweg te Blitterswijck. Predikant op beide plaatsen is Ds. J. Heine. Koliekten voor het onderhoudsfonds van de kerk te Blitterswijck en de dia- konie. In Venray tijdens de dienst kinder- kerk en-oppas. Sacramentsdag. Misdienaars: Marcel Duykers en Urban Volleberg; Pepijn Houwen en René Linders; Eddy Philipsen en Marcel Classens. Na de Hoogmis is er Sacramentsprocessie in de kerk. Van zelfsprekend zouden wij dan graag zien dat alle misdienaars deze korte pro cessie mee komen opluisteren. We hebben de jongens er intussen persoon lijk om gevraagd. Diegenen die niet in de Hoogmis hoeyen te dienen worden daarom a.s. zondag om half elf in de sacristie verwacht. Zaterdag: 19.00 Martinus Kuypers (besteld door het dameskoor dat deze H. Mis door hun zang mede opluistert). Zondag: 8.00 voor Jozef Klinken berg; 10.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Dinsdag: 19.00 Comelis Kemmelings- Friesert. Woensdag: 8.00 Geert Classens. Tevens tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 overleden ouders en familie Strijbos-Cleven. Vrijdag: 8.00 Martinus Kuypers (koll.). Zaterdag: 19.00 Gerard van Kuyck (koll.). Zaterdag: 19.00 jaardiènst Math. Basten Toon Janssen (v.w. de buurt) Gertruda Janssen-Peeters. Zondag: 8.30 voor de genezing van een zieke t.e.v. O.L. Vrouw; 10.00 Pro cessie naar Trans-Cedron, waar 'n open-luchtmis zal plaatsvinden. Lena Camps-Driessen Peter Derks en Theodora Janssen Hendrina Maria Houwen-Jacobs (v.w. de buurt) Gertrudis Derks (Gem. Koor en Har monie). Maandag: 9.00 uit dankbaarheid voor het welslagen van een examen. Dinsdag: 9.00 tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 Leo Hulsman. Vrijdag: 9.00 Frans van Opbergen en overl. familie; 14.00 uit dankbaarheid bij 40-jarig huwelijk Camps-Wolters. Zaterdag: 19.00 overl. familie Sikes- Rutten Uit dankbaarheid T overl. familie Kleuskens-Verstegen-Reijnders Hendrina Maria Houwen-Jacobs Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen Maria Maas-Mariens (Jongerenkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Bas Künen, Robin Oudenhoven, Michel Ghielen, Ronald Hoex. Zondag: 8.30 Willem Vollenberg, Coen Litjens, Sjonnie v. Cuijck, Ron Versleijen; 10.00 Ronny Pelzer, Hans Holtackers, Jan Rutten, Bram Lins- kens, Sjackie Wilmsen, Ronny Reijn- ders, Sander Mariens, Wilbert Kusters. Sacraments-zondag. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (kinder koor) /Gerrit ten Haaf. Zondag: 8.30 H. Mis overleden familie van Dijck-Strik; 10.00 Hoog mis, uit dankbaarheid tot intentie familie Wolters-Janssen. Na de Hoogmis Sacraments-processie gaande Hoofdstraat - Gertrudisstraat - Pastoor Gerardsstraat - Kerk. De bewoners van deze straten worden beleefd verzocht geen wagens te parke ren langs de route. Het rustaltaar staaj bij de familie Joosten. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Woensdag: 8.00 H. Mis tot bijzon dere intentie (O.). Donderdag: 8.00 H. Mis t.i.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Vrijdag: 8.00 H. Mjs intentie(I Zaterdag: 19.00 Gezinsmis (Dames koor). Leonie Philipsen-Verdellen (maandd.) Frans Baten (koll.) Truus Guffens-Swinkels Sacramentszondag Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bou ten Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx weekd. v. Grad de Mulder. Zondag: 8.00 gest. jrd. v. Frans Janssen en echtg. maandd. v. Herman van Leipsig; 10.00 hgm. gest. jrd. v. Johanna van Meijel Martin Jennis- kens (vanw. K) Maria Loonen-Schef- fers; 11.15 Ism. v. Mia Langenkamp- Litjens Sjang Heesen Gerard Thijs sen. Maandag: 7.30 lsm. v. Mathijs Litjens lsm. tot bijz. intentie (L.). Dinsdag: 19.00 maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijen-Loonen lsm. tot bijz. intentie (S.). Woensdag: 19.00 lsm. fam. Voer- mans-Rooijakkers uit dankbaarheid (W.) lsm. v. Martin Jenniskens. Donderdag: 19.00 lsm. v. Arnold Pij pers, echtg. en zoon Harry lsm. v. Henri Direks. Vrijdag: 7.30 voor Sef Linders en overl. fam. jrd. voor 'n overledene (H.). Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Gerrit Bouten en overl. fam. Martin Jenniskens (vanw. Gussenstr.) weekd. v. Grad de Mulder. Misdienaar: 19.00 Emiel Kanters. Akolieten: za 19.00 Th. v. Kempen en R. Duijkers: zo 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 hgm. R. v. d. Beele, Har Corne- lissen en Erw. Holtackers; 11.15 M. en T. Heesen. Huwelijksafk.: Harry Voermans en Fia Franssen (Ysselsteyn) Jan Houben en Nelly Poels (America). Overleden: Petronella Gerrits. Kapel aan de Schei: de kapel aan de Schei is hersteld en deze zal zondag 13 juni rond 12.15 uur worden ingezegend. De fanfare zal dit gebeuren opluisteren. Deze kapel heeft de beelden van de H. Antonius, H. Anna en Maria met Kind. Elders in dit blad kunt U er meer over lezen. Sacramentsdag, 13 juni 1982. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals; 9.30 Hoogmis voor Johannes en Hendricus van Kempen en voor Ger van Kempen-Friezen. Het koor uit Groenin gen zingt de Hoogmis. Misdienaars van de Hoogmis: Marco van Kempen, Geert Poels, Wilbert Claessens, Maurice Engbersen, Martien Jenniskens, John ny Wllems. Na de Hoogmis processie. Volgorde: misdienaars met kruis en kandelaars, schoolkinderen, vrouwen, mannen, kerkkoor, Allerheiligste bege leid door de kerkmeesters. Dragers van de hemel: Pieter Evers, Martien Spee, Jos Drabbels en Bert Janssen van de Groeneweg. Misdienaars van de week: Johnny Rongen en Aron Voermans. Maandag: H. Lidwina, maagd. 8 uur H. Mis voor Jan Janssen en overleden familieleden Janssen-Gielen. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Engelber- tus Poels v.w. de buurt. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Helm Claes v.w. de Bejaarden. Donderdeag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Loonen-Baltussen. Vrijdag: H. Gart van Jezus. 8 uur H. Mis voor overl. ouders Huisman-Pou- lus. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Willems en tevens voor Helm Claes. Zaterdag: 19.00 1. overl. fam. Wismans-v. Vegchel; 2. weekd. v. Anna Janssen-Spreeuwemb^rg; 3. maandd. v. Margriet v. d. Berg-Spreeuwenberg; 4. H. Mis voor IjVolko Camps. Zondag: Sacramentszondag. 8.30 uur overl. ouders Smits-Maessen; 10.00 H. Mis met Sacramentsprocessie. Dat de H. Mis in onze parochiegemeenschap een belangrijke plaats blijft houden. 11.30 overl. ouders Juffermans-Spruit. Maandag: 19.00 1. weekd. Mevr. de Weert-de Swart; 2. H. Mis voor Toon Marcellis. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Mathieu Arts namens N.N. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Dora Verheijen en overl. fam. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Martien Hendriks. Vrijdag: 13.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het huwelijk van Carla Gommers en Pieter Louwers; 19.00 1. H. Mis voor Mevr. de Weert-de Swart nms. oudervereniging; 2. H. Mis voor Theo Verheijen nms. kaart vrienden. Zaterdag: 19.00 1. Maandd. v. Anna Janssen-Spreeuwenberg; 2. jgt. voor Martinus Strijbos; 3.H. Mis voor Theo dorus Verheijen nms. de buurt; 4. maandd. v. Willem Janssen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Peter Michels en Noël Michels. Zondag: 8.30 Roel Emonts en Patrick Vergeldt, 10.00 Marc Sijbers, Ramon Jacobs; Jos Bovee, Tom Lemmens, Joan Lutters, Peter Michels, Noël Michels; 11.30 Bart Marcellis en Karei Dekkers. Weekdagen: Tom Lemmens en Jos Bovee. MEDEDELINGEN: Sacramentsprocessie. s 1 De kinderen die dit jaar de eerste H. Communie hebben gedaan mogen in de processie naast de priesters lopen. In de kerk zijn de eerste vijf banken aan elke kant voor hen gereserveerd. 2 Voor de fanfare en de drumband zijn de zijbeuken gereserveerd. 3 Voorop in de processie gaat de kruis drager met twee misdienaars. Dan volgt de fanfare en de drumband. Daarachter de deelnemers aan de pro cessie en dan het Gemengd Koor Vi vace. Daarna de priesters met Ons Heer, begeleid door de eerste commu nicanten. 4 Evenals vorig jaar vieren we de open luchtmis bij van Gassel op het plein. We zullen zorgen dat er voor de eer ste communicanten en de bejaarden bankjes en stoelen staan. 5 De route is: Lovinckplein, Putten- weg; Dillingstraat, Pioniersstraat, Timmermannsweg, Immenhof. Wil len de bewoners langs de route zoveel mogelijk de vlag uitsteken en ervoor zorgen dat er zo weinig mogelijk auto's langs de weg staan. Daarvoor hartelijk dank. 6 Als de H. Mis uit is gaan de priesters alleen met de fanfare en het zangkoor terug naar de kerk. Willen alle aan wezigen dan even wachten tot die stoet vertrokken is. 7 Wij hopen dat er zoveel mogelijk pa rochianen deelnemen aan deze pro cessie. Het is een duidelijke manifes tatie van ons geloof in God, die in onze gemeenschap voor jong en oud zo'n belangrijke plaats inneemt. Zaterdag 12 juqi, feest van H. Odul- phus (Oirschot). 2 uur gouden jubileum Janssen-Franssen; 7 uur voor Jan Wilms. Zondag 13 juni, Sacramentsdag, Pro cessie met het H. Sacrament door het dorp. 8.30 fam. Poels-Jacobs; 10.00 overleden fam. Mjchels-van Rijswijck. Na de H. Mis processie. Maandag: feest H. Lidwina (Schie dam). &.30 voor Jsn Bardoel. Dinsdag: feest van H. Vitus. 8.30 Henricus Michels en Gertrudis Friezen. Woensdag: feest van H. Lutgardis. 8.30 Martinus Arts Henrica van Vegchel en Eerw. Zuster Josephina Wismans. Donderdag: 8.30 Petrus Gerardus van Enckevort en overleden ouders. Vrijdag: feest van het H. Hart. 8.30 Grada Arts-Janssen. Zaterdag 19 juni: feest van Onbevlekt Hart van Maria. 7 uur uit dankbaarheid (v. d. L.). Misdienaars: zondag 10.00 en zater dagavond Jolanda Kousemaker en Natasja Arts; 11.30 Sandra v. d. Akker en Margo Rongen. Kollektanten: zaterdagavond 7 uur G. Ewals; zondag 10.00 J. Verhaag. Kerk schoonmaken 17 juni: Mevr. Broers, Past. Vercoulenstraat; Mevr. van Tilburg, Past. Vercoulenstraat. MEDEDELINGEN: Zondag 13 junj: Sacramentsproces sie. Mag ik vrienbrfelijk vragen: vlaggen uit in'de straten langs de processie. Zo mogelijk een brandend kaarsje voor het raam. Tracht er aan deel te nemen als teken dat ge waardeert dat Christus in uw midden woont en uw dorp ze gent. Dank aan iedereen die geholpen heeft aan de tentoonstelling in de kerk en ook aan de mensen die ge bedenboeken en andere documenten hebben geleend voor de tentoon stelling. Noodgedwongen zullen we soms stichtingen bij elkaar moeten voegen wegens H. Missen die besteld wor den. Ik hoop dat u er mee akkoord gaat. Anders verwittig me. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Huys. Zondag: 10 uur voor Mevr. Cornelis- sen. Maandag: 9 uur t.i.v. fam. Weerts. Dinsdag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Woensdag: 8 uur voor Tony Botden. Donderdag: 8 uur t.i.v. fam. van Hel- voirt. Vrijdag: 8 uur t.i.v. Hr. Peelers. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Lenkens. Regelmatig organiseert de Wijkver- eniging Veltum diverse aktiviteiten voor jong en oud. Reeds tweemaal is er een wijkfeest georganiseerd. Deze wa ren weliswaar succesvol, maar in hun opzet waren ze gelijk. Vandaar dat de Wijk vereniging Veltum dit jaar een wijkfeest brengt wat geheel anders is dan de vorigen. Groter, met meer verschillende aktiviteiten, maar het kenmerkende van het Wijkfeest 1982 zal zijn dat het gericht is op het aktief bezig zijn voor de hele familie. Het zal dus een andere vaderdag worden dan andere jaren. Maar het lijkt de Wijkver- eniging juist op zo'n dag gezellig met het hele gezin aktief te kunnen zijn, en toch op tijd je natje en droogje te kunnen krijgen. KINDERAKTIVITEITEN Er zijn aktiviteiten voor jong en oud, individueel of in groepsverband. Al Vanaf 10 uur kan men terecht op het speelterrein nabij de Tinnegieter straat. Parkeergelegenheid is er vol doende op het parkeerterrein van bloemenhandel Poels. Vandaar is het maar een klein stukje lopen. Voor de middag is 't programma met name gericht op de kinderen. Maar ook voor volwassenen is er dan al genoeg te zien en te doen. Voor de kinderen tot 12 jaar is er dan straattekenen. Tot 13.00 uur kan hieraan deelgenomen worden. Voor de mooiste tekeningen is er een prijsje beschikbaar. Deelname is gratis. Verder is er een kindermarkt, waar kinderen hun overtollige spulletjes kunnen verkopen. Het maximale ver koopbedrag is 2,50. Ook hiervoor is de deelname gratis. De kindermarkt duurt tot 15.00 uur. Erg leuk is het om met paard en wagen een tochtje te maken door een deel van veltum. Ook dat kan voor kinderen tot 13 jaar. Zij kunnen voor 0.25 een,tochtje maken. Er zijn diverse spellen opgesteld en om daar aan mee te kunnen doen moet men een ..zes-rittenkaart" kopen. Voor kinderen tot 16 jaar kost zo'n kaart 1,—, voor volwassenen kost deze 2,50. Voor de fietsakrobaten is er ook een specialiteit en wel een fietshandicap- „race". Voor de kinderen van 8 tot 16 jaar is deelname hieraan mogelijk, als zij tenminste hun eigen fiets meebren gen en twee kwartjes, want dat kost het. Verder zullen er een aantal poppen kastvoorstellingen gegeven worden voor de allerkleinsten. Zoals uit het programma tot hier toe blijkt heeft de Wijkvereniging er naar gestreefd om alles zo goedkoop moge lijk te houden, met name voor de kinde ren, zodat zij zonder het probleem van Zondag 13 juni: Sacramentsdag. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. Jacobs-van Dijck. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. zal. Cor Creemers en echtg.; 11.15 Hgm. voor zal. Marlie Weys (Cl.). Maandag: 8 uur lsm. zal. Joh. Geurts. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. fam. Heldens-Creemers. Woensdag: 8 uur zal. Sef Linders en overl. ouders. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Tónna Willems. Vrijdag: 8 uur lsm. tot bijz. intentie uit dank Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. Louvet-van Rijs wijck. Akolieten voor 13 juni: Chr. v. Don gen, G. Timmermans en J. Thissen. Misdienaars: H. Spreeuwen berg en J. Geurts. Zaterdag 12 juni: 19.00 Avondmis voor vader en moeder Mulder, Gerrit Koopmans, fam. Weerdenburg, fam. Rijken-van Hees. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Maria Stoffelen; 10.00 Hoogmis van Sacramentsdag, opgeluisterd door onze fanfare, intentie voor Josephina en Henricus Janssen, fam. Janssen, fam. Boots. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel, pastoor Roos, mevr. Wahle, voor onze zieken. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Vossen-Verrijdt, ouders van Es, Toos en Dick. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef, fam. Goossens, fam. Huiten, fam. Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis t.z.i. t.e.v. St. Jozef voor persoonlijke intentie. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. H. Hart, fam. van Hoek-van Loon, fam. Alink. Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwonen van een openbare bijbeltoe spraak met als thema: Volg de weg ten leven, in de koninkrijkszaal van Jeho vah's Getuigen. Tijd: zondag 13 juni om 10.00 uur v.m. Henri Dunantstraat 11. Geen collecte. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo no hay Misa espafiola en Venray; el Padre Juan debe presidir la Procesión del Corpus en Geysteren; todos los EapaAoles que quieren participar en esta Procesión del Corpus en Geysteren son bienvenidos. Hasta la vista! El domingo el dia 20 de Junio, dia del Padre, SI habrè Misa en nuestra capilla! NOTICIAS CULTURALES Las Margarithas han hecho el domingo pasado una excursión a De Efteling; un dia exceptional que 'baila- rinas' sin duda han merecido. Hasta otro acto! de centen toch een leuke dag kunnen hebben. Het hoogtepunt van dit wijkfeest is zonder enige twijfel een grandioze zes kamp. ZESKAMP Dit sportieve gebeuren is bedoeld als een gezellige familie-aangelegenheid. Dit wil zeggen dat ploegen die deelne men moeten bestaan uit jonge en oudere ploegleden, maar ook gemengd moeten zijn. Een ploeg bestaat uit 8 tot 12 per sonen, deze hoeven echt geen familie van elkaar te zijn; een buurt, straat, ver eniging o.i.d. mag uiteraard ook. Voor de goede gang van zaken tijdens het spel is het wel belangrijk dat ploegen onderling herkenbaar zijn. Vandaar dat de organisatoren vragen er ongeveer hetzelfde uit te zien als ploeg. Er moet wel vermeld worden dat er slechts zeer beperkte kleedruimte aanwezig zal zijn. Het is maar dat u het vast weet. Om het spel zo eerlijk mogelijk te laten verlopen zal de spelleiding per on derdeel bepalen welke ploegleden dit be paalde onderdeel zullen spelen. Dit om te voorkomen dat een jongetje van 8 het op moet nemen tegen een volwassen kerel. fcledere ploeg brengt ook een „joker" mee die tijdens het spel ingezet kan worden. De mooiste joker is overigens ook goed voor een prijs. Ook voor de eerlijkheid zullen ploegen beurtelings als eersten worden ingezet. Dan kunnen anderen nog even afkijken. De zeskamp begint om 13.00 uur. De prijsuitreiking zal omstreeks 18.30 uur plaatsvinden. De beste drie ploegen krijgen een beker, plus dat er voor ieder ploeglid ook een prijs zal zijn. Deelname aan de zeskamp kost 25,- per ploeg. Men kan zich hiervoor tot en met 16 juni op een van de onderstaande adressen opgeven: Th. Stuart, Haammakerstraat 272; Chr. Munten, Tinnegieterstraat 8; G. Boonhof, Eligiusweg 13; M. Mantel, Adelbertweg 36. Het is wellicht leuk om hier te v« melden dat Merselo nadrukkelijk uitgi nodigd is om aan deze zeskamp deel nemen. Dit als reaktie op de kalender die men onlangs in Veltum gekregen heeft. Een van de woordvoerders heeft reeds laten weten dat er wel een ploeg uit Merselo aanwezig zal zijn. Dit moet voor Veltum toch een extra uitdaging zijn. TOMBOLA Een ander onderdeel van dit Wijk feest is een tombola. De Wijkvereniging is bijzonder blij met royale medewer king van de Venrayse middenstand. Dank zij de vele waardevolle giften die de Wijkvereniging gekregen heeft kan er gesteld worden dat het prijzen be stand voor de tombola zeker de moeite waard is. De enveloppen kosten 1,50 per stuk en er zullen slechts 500 enveloppen verkocht worden. De opbrengst van deze tombola, maar ook van andere aktiviteiten, zullen, na aftrek van kosten, besteed worden aan het wijkcentrum wat er dit jaar gaat komen. Dus ook al grijpt u naast de hoofdprijs, uw geld is goed be steed. Dit is misschien een troost. INWENDIGE MENS Het is per slot van rekening vaderdag, dus de inwendige mens mag zeker niet vergeten worden. Er zar dan ook koffie, broodjes, ranja, frisdranken, bier, snoep en ijs te koop zijn. Dan is het goed toeven daar, u kunt dan uitrusten van de inspanning tijdens de zeskamp, om vervolgens door te stpmen naar de hoofdprijs. Om het geheel nog wat vrolijker te maken zullen er joekskapellen zijn die voor de muzikale ondersteuning zorgen. Een Wijkfeest van zo'n omvang is geheel nieuw voor Veltum. Er is zoveel te doen voor iedereen dat het wel een sukses moet worden. Mochten er naar aanleiding van dit artikel bij u vragen opkomen dan belt u 82020 en daar krijgt u zeker antwoord. Vanavond om half zes is de 24e Avondwandelvierdaagse begonnen van uit sporthal „De Wetteling". Morgen vrijdag II juni en zaterdag 12 juni vertrekken we ook vanaf 17.30 uur. De afstanden zijn 5, 10, 15 km. en op zondag 13 juni is er ook een 20 km route. Alle deelnemers ontvangen elke dag een versnapering en na afloop een medaille en een sticker. Op zondag 13 juni zijn de starttijden als volgt: 20 km om 13.00 uur 15 km om 14.00 uur lOkmom 14.30 uur 5 km om 15.00 uur Om half vijf stellen de deelnemers zich op voor het défilé in de Helfrich- straat alwaar men om 16.45 uur vertrekt. Via de Merseloseweg gaat men naar de Schouwburg, waar het défilé wordt afgenomen door de autoriteiten. Daarna gaat men via de Leeuwstraat, Henseniusstraat en Kruisstraat naar de sporthal, waar door burgemeester Defe- sche de prijzen worden uitgereikt aan de groepen die gejureerd zijn. Alle andere groepen ontvangen daar hun groepsherineering en alle deelne mers hun welverdiende medaille. Om de veiligheid van de kinderen beter te kunnen waarborgen is er een eenrichtingsroute rondom de sporthal, Ook de parkeerplaatsen rondom de Wetteling zijn bijna geheel afgesloten. Ouders, die kinderen naar de Wetteling brengen kunnen dat het beste met de fiets doen. Is dat niet mogelijk dan moet men er rekening mee houden dat men in de omgeving van de sporthal alleen maar mag stoppen, maar niet parkeren. Men zal moeten uitwijken naar een andere plaats voor de auto b.v. in het Brukske, het Zandakker of in het Centrum. Hopelijk blijft het de komende week mooi wandelweer. Verder hopen wt ook op een grote belangstelling van dt Venrayse bevolking. Wanneer U niet in de gelegenheid bent om vier dagen te wandelen, kunt U voor één dag, b.v. zondag inschrijven. De kosten bedragen dan 2.50. Mocht U nog meer willen weten over deze Avondvierdaagse, dan kunt l terecht in de sporthal de Wetteling, tel- 85333. ZATERDAG A.S. Zaterdag 12 juni zullen zo'n 60 teams deelnemen aan het 3e miniveldvoetbal- toernooi, dat wordt gehouden op de terreinen van St. Servatius, aan de Oostsingel te Venray. U wilt iets ondernemen? geeft u een gratis eerste advies zitting iedere eerste maandag van de maand van 9.00 tot 13.00 uur venray, stationsweg 7 tel. 04780-89189 Opvallend is, dat vooral net aantal teams in de recreantenklasse zich aan merkelijk heeft uitgebreid. Naast de vele „oude-bekenden", die wederom hebben ingeschreven, kunnen we ook een groot aantal nieuwe teams begroe ten. Daarmee blijkt het toernooi ook in haar opzet succesvol, want de deelne mende teams werken, ongeacht de re sultaten, de gehele toemooidag hun wedstrijden af. Daardoor wordt in dit recreatieve gebeuren voorkomen, dat teams, op grond van de resultaten, slechts enkele wedstrijden kunnen spe len. Met deze opzet eenter zijn ae organi serende verenigingen Servio en Z.V.V. wc De Wetteling voor deze mini-veldvoet- baldag ongeveer aan het maximum aantal deelnemende teams beland. De ruim 500 deelnemers van zaterdag a.s. kunnen desondanks rekenen op een voldoende aantal wedstrijden en een uitstekende verzorging. De eerste wedstrijden beginnen deze dag om 10.00 uur, terwijl rond 17.00^ uur de laatste wedstrijden worden gespeeld. De 10 speelvelden op de terreinen van St. Servatius zijn, óók voor het publiek te bereiken via de 01 ingang aan de Oostsingel, tegenover delr Pr. Bernhardstraat (ingang nabij sport hal St. Servatius). gu ld

Peel en Maas | 1982 | | pagina 12