:or 9?»% PEEL EN MAAS 1» JL i A i .i A ii VENRAY Kabel-televisie toch niet so slecht G.S. BEANTWOORDEN VRAGEN OVER „HET VENRAYS BROEK" NU /iBimK Duitse jongeren komen ook dit jaar naar Ysselsteyn 30 jaar geleden MAASHEES IN DE RACE! EEL EN MAAS uw weekblad HYPOTHEEK RENTE OOK VOOR U BEJAARDEN PICK NICK IN TUIN VAN „HET SCHUTTERSVELD" PSP STELT VRAGEN AAN GEMEENTE FANCY-FAIR Stedelijke verzame ling moderne kunst Helmond drie weken te gast in Venray Pannekoekhuis DAT GE BEDANKT ZIET, DAT WETTE! iWEJ DOEN OS BEST VUR OW! „Iedere medaille heeft een goede kant een keerzijde", zo begon in Peel en aas van 14 mei j.l. een artikel dat een treksel bevatte van een artikel in deo Totaal. Ook dat artikel heeft een crzijde. De stichting CAI Venray en Adviesburo Intercai b.v. willen arom reageren op het artikel. Niet om hun gelijk te bewijzen om kabel-t.v. in Venray te realiseren iar om het artikel te nuanceren. Aan inwoners van Venray-kom, Leunen Oostrum willen wij de keus laten. Elke ontwikkeling kent zijn voor-en enstanders. De videowereld kan ist worden gerekend tot de tegen- nders van kabel-t.v. Immers, zij zien n markt verloren gaan als de burger i kijkplezier niet meer hoeft te jgen van videobanden maar van t.v.- tions. Kabel-t.v. is de grootste ïcurrent van de videoband en dus van de videoproducenten. Het bewuste artikel van Video Totaal eekt zichzelf herhaaldelijk tegen: srzijds luidt de klacht dat de kabel teeds meer van hetzelfde" biedt en de kijker nauwelijks behoefte heeft buitenlandse programma's (waar- dan toch op elke woning een grote lenne?), terwijl anderzijds wordt iteld dat de kabel-t.v. veel meer zou «ten bieden om te kunnen overleven (nog meer van hetzelfde?). Trouwens een net van 30 t.v.-kanalen is geen toe komst maar realiteit. De uitkomst van de in het bewuste artikel bedoelde enquête berust op on volledige en onjuiste gegevens. Iedereen die het gehele artikel in Video Totaal heeft kunnen lezen zal dit met ons eens zijn. Bovendien is voor deze enquête gewerkt met een steekproef in 10 gemeenten. Vier van deze gemeenten hebben echter helemaal geen kabel-t.v. (n.l. Maastricht, Hulst, 's Heerepberg en Hardenberg). Ook wordt ingespeeld op de begripsverwarring GAI/CAI en gemeentelijk kabel-t.v.-net. De meeste gemeentebesturen voeren kabel-t.v. in om een einde te maken aan de vele problemen; die zich al jaren voordoen met eigen antennes en de vaak primitief opgezette CAI/GAI-syste- men. Vooral nu de sateliet-t.v. voor de deur staat, is het nagenoeg een noodzaak om tot de aanleg van een goed opgezette gemeentelijke voorzie ning over te gaan. Satelliet-t.v. is een stimulans en geen bedreiging voor de kabel-t.v. Het zal inderdaad mogelijk zijn om met een kleine schotel vanaf een mogelijke satelliet (90 cm. in diameter) de programma's van Nederlandse, Duitse en Beigiscne t.v. op te pikken. Deze signalen zullen sterk genoeg zijn in de Venrayse omgeving. De signalen van de programma's van de B.B.C. de Italiaanse of de Franse televisie zijn niet op Nederland gericht. Simpele natuurkundige berekeningen laten zien dat, afhankelijk, van de zendrichting, toch minimaal met een schotel antenne van 1.80 m. (in dia meter) moet worden gewerkt. Deze antenne moet dan ook nog vrij zicht naar het zuiden hebben en een dergelijke windvanger vraagt meer dan een simpele bevestiging op het dak. Goedkoop zijn de schotel antennes nog steeds niet. In Amerika waar al jaren satelliet-t.v. is, is de goedkoopste (doe het zelf) antenne nog altijd 3000 dollar. Gesteld wordt verder dat zowel de ontvangst van radio (F.M.) en de T.V. niet optimaal zijn. Bij een bestaande CAI of GAI kan dit het geval zijn. Maar kabel-t.v. moet tenminste vol doen aan PTT-voorschriften en deze garanderen een goede ontvangst voor alle abonnees. Eindigen we met het kosten-aspect. Als kabel-t.v. in Venray wordt aangelegd volgens het plan van de stich ting dan zal het abonnementsgeld inderdaad bij de start 14,— zijn. Het abonnementsgeld bestaat uit een deel vaste en een deel variabele lasten. De vaste lasten worden gebruikt voor de afbetaling van de lening die nodig is voor de investering. Als richtlijn mag men aanhouden dat zo'n 12,van het maandelijkse abonnement hiervoor bestemd is. Dit zal niet veranderen gedurende de afschrijvingsperiode van 20 jaar. Alleen als door de abonnees wordt besloten dat een extra antenne gewenst is voor de ontvangst van een extra programma, dan volgt een nieuwe investering en dus een nieuwe vaste last. Maar dat is centenwerk. Het variabele deel van het abonne mentsgeld wordt gebruikt voor kosten van onderhoud, BTW, administratie e.d. Dit deel is wel aan indexering on derhevig. Ook dat zal de spuigaten niet uitlopen. De mogelijkheid om het deel vastelasten af te kopen zal aanwezig zijn, dan rest nog een bedrag voor onderhoud e.d. per maand. Nogmaals iedere ontwikkeling kent zijn vooj- en tegenstanders. Aan de in woners van de 3 kernen wordt gevraagd een bewuste keus voor of tegen te maken en zich niet te laten (mis)leiden door kretologie van een tegenstander. Stichting CAI Venray e.o. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 )nder dit motto worden op 26 en 27 a.s. de skelterkampioenschappen Maashees verreden! Deze keer ooft een en ander een spektakel van eerste orde te worden; de organisatie ft namelijk beslag weten te leggen op welhaast professioneel geleide KAR IG BOXMEER, een skelterorganisa- met snel en modern materieel. )e kombinatie van snelheid, aktie en erdere skelters tegelijk in de baan, len bij iedere deelnemer(ster) tot een uwe, ongekende sensatie leiden! iek zal het steeds weer oplichten zijn de verreden tijden d.m.v. electro- fche tijdwaarneming, tot op de «derste van een seconde nauwkeurig; zal dan ook geen enkel misverstand lioeven te bestaan over de vraag, wie h na afloop van de race skelterkam- )en van Maashees kan noemen in de legorie heren, dames, jeugd, families j teams. Geweldig spektaculair wordt de voor lashees nieuwe strijd om het baan- cord, wordt dat de snelste, de slimste, behendigste of gewoonweg de beste tlnemer(ster)?? En alsof dat nog niet genoeg is, kan I :n zich ook meten in het klassement lor individuelen, waarvoor tijdens de *s inschrijving voortdurend mogelijk Mensen, die zonder wedstrijdelement sensatie van snelheid en behendig- willen proeven, kunnen óók echt: ..kreatief" rijden tegen betaling n enkele guldens behoort eveneens tot mogelijkheden. Om niets aan het toeval over telaten, eft de organisatie tevens kans gezien prachtige prijzen voor alle katego- «n beschikbaar te stellen! Ook de kinderen kunnen zich dit keer istekend vermaken: er is gezorgd voor erlei nevenaktiviteiten, waarvan de ganisatie in handen is van de bilerende stichting Jeugdservice aashees (Scouting). MAASHEES IN DE RACE.... door w deelname steunt U het Gilde van aashees! Inschrijvingen voor dit sensationele, annende en van aktiviteit bruisende enement, zijn vanaf heden mogelijk! Rijtijden: 26 juni: 14-21 uur; 27 juni: 17 uur; vanaf 18 uur finalewedstrij- 1. Wilt U meedoen aan de race? Bel dan aashees: 04782-227 of 04782-482. oor Venray e.o.: 04780-80057. Steun het gilde van Maashees, doe aan die race!! De provinciale statenleden J.S. Huys en A. M. G. Verdonck hebben het col lege van gedeputeerde staten van Lim burg vragen gesteld over de stortplaats Venrays Broek. Dit naar aanleiding van de door het college opgestelde inventa risatie waardoor de voormalige stort plaats in Venray behoort tot de categorie „in toestand berusten, maar wel onder controle houden". De twee statenleden willen graag van het college van g.s. vernemen wat er verder gaat gebeuren nu overleg is gevoerd tussen het provinciaaal bestuur en de gemeente Venray. Gedeputeerde staten antwoorden, dat de voormalige Venrayse stortplaats is opgenomen in het z.g. bodemsanerings programma 1982 als lokatie waar nader onderzoek moet worden verricht. Dat nader onderzoek zal moeten omvatten: een elektromagnetisch onderzoek rondom de stort om na te gaan of de kwaliteit van het grondwater is beïn vloed en zo ja in welk gebied; het opzetten van een bcwakingsnet door middel van het slaan van een aantal monster- c.q. peilpuiten rondom" en op de grens van het stort, zowel boven- als benedenstrooms ervan; het vaststellen van de exacte grondwaterstroomrichting door twee maal per maand te peilen; het vaststellen van de moge?ijke beïnvloeding van het grondwater door dit regelmatig te bemonsteren en te analyseren op de gebruikelijke para meters en bovendien op arseen en seleen. Gesteld wordt dat de bemonstering en analysering worden uitgevoerd door provinciale waterstaat, die ook het toe zicht heeft op het verrichten van het onderzoek c.q. de boringen. De verant woordelijkheid voor de uitvoering van het onderzoek ligt bij gedeputeerde sta ten. Als de staatssecretaris van Volksge zondheid en Milieuhygiëne akkoord gaat met het provinciaal verzoek tot het verrichten van het nadere onderzoek in het kader van programma '82, zullen de kosten voor 90*70 door het Rijk en voor 10*70 door de gemeente Venray moeten worden betaald. f £*C/u„w Stienstra kan u momenteel een hypotheekrente van 9,25% (3 jaar vast) op nieuwbouwwoningen met subsidie aanbieden Voor bestaande woningen en andere nieuwbouwhuizen is die rente 95% (3 ;aar vast) Als u een hypotneek nodig hebt informeert u dus eerst bij St lenstra' Bel voor vri|bli|vende informatie '-> en/of offerte. Wi| zijn tol 21 uur j bereikbaar. 04780-84438 stienstra venray Na bevestigend te hebben geant woord op de vraag of g.s. bekend zijn met de brief van het agrarisch expertise bureau Cnossen uit Wolvega wordt nader ingegaan op de vraag of de uit breiding van de vergiftiging een poten tiële bedreiging vormt van het water wingebied, dat volgens de vragenstellers binnen de chemische beschermingszone ligt. Volgens g.s. kan de vraag over een eventuele vergiftiging pas beantwoord worden nè het onderzoek. Het college is van mening, dat over de drinkwatervoorziening geen veront rusting behoeft te bestaan omdat de stortplaats NIET in de beschermings zone van een waterwingebied, maar benedenstrooms van de potentiële win ning Merselo ligt. Deze lokatie is in het z.g. waterbe- hoeftedekkingsplan tot 1985 slechts als alternatief voor eventueel niet door gaande waterwinningen opgenomen. Naar het inzien van g.s. heeft de raad van Venray op verdedigbare motieven besloten aan de Chemiewinkel Utrecht gaan toestemming te geven om boringen op de voormalige stortplaats te verrich ten. Het uitvoeren van Boringen op de stortplaats wordt door g.s. weinig zinvol geacht, zolang geen zekerheid bestaat over de vraag of er sprake is van een verontreiniging. Dit kan worden aangetoond door het onderzoek rond om de stortplaats uit te voeren. Tenslotte antwoordt het college, dat een gedetailleerd bodemsaneringsplan 1982 is opgesteld met een opgave van die gevallen, die naar de mening van g.s. reeds in 1982 moeten worden aangepakt. Hierbij staat de voormalige stortplaats Venray Broek. Op donderdag 17 juni a.s. Op donderdag 17 juni a.s. zal in de tuin van hei bejaardencentrum „Het Schuttersveld" voor de derde maal een pick-nick voor alle bejaarden uit de gemeente Venray worden georgani seerd. De eerste keer, in 1980, moest in verband met het slechte weer de pick nick diverse keren worden uitgesteld. Om deze „ellende" te voorkomen heeft Stationsweg 7b Venray Tel. 04780-85958 KUNSTKRING „AMBER" Het was al weer 11 mei, toen de laatste deelnemersvergadering gehou den werd. Dit verslag is nogal laat, omdat we besloten te wachten tot er een paar besproken punten uitgewerkt waren. Inmiddels is het verheugend te mogen mededelen dat de kinstkring alweer 6 deelnemers rijker is. Het meest noemenswaardige is wel dat uit deze laatste vergadering naar voren kwam, dat er een grote behoefte bestond om zo snel mogelijk ons werk naar buiten" te brengen, Dit wordt inmiddels gerealiseerd door middel van een expositie in het Venrayse culrurele centrum „De Beejekurf". Deze ten toonstelling zal op 2 juli geopend worden en verder de hele maan duren. Verdere informatie over deze manifes tatie zal via dit blad tijdig aan het publiek worden verstrekt. De organisatie en realisering van deze expositie is inmiddels In volle gang en we hopen dan ook, in de maad juli, te mogen tonen waar de verschillende deelnemers van „Amber" toe in staat zijn. Voor geïnteresseerden en deelnemers is de volgende vergadering op 7 juni a.s. in hotel „De Zwaan", Grote Markt te Venray. De vergadering zal om 20.00 uur beginnen. Vanzelfsprekend zal het belangrijkste punt, de expositie, zijn. Het bestuur hoopt, dat de opkomst, evenals alle voorgaande keren, weder om maasaal zal zijn. men vorig jaar een tent geplaatst, zodat men bij slecht weer de happening ook door kan gaan. Daarom zal men ook dit jaar het zekere voor het onzekere nemen door het plaatsen van een tent met dans vloer. De pick-nick begint om half drie en duurt tot half zes. Maar dan is het feest nog niet afgelopen omdat om 6 uur de konink lijke harmonie „Euterpe* een concert zal geven. De deelnemers aan de pick-nick kunnen tussendoor een kop soep en belegde broodjes consumeren. De organisatoren zullen er voor zorgen, dat de deelnemers zich uitste kend zullen kunnen amuseren en van een natje en een droogje kunnen genieten. Voor de danslustigen wordt de muziek in de tent verzorgd door Cor Reijnders. Was de entree vorige jaren gratis, thans zal men voor de deelnemerskaart 1,moeten betalen. Gelijk met de deelnemerskaart krijgt men dan een consumptiebon. zodat de toegang eigenlijk tóch gratis is. Tevoren moet men de deelnemers kaart met consumptiebon afhalen bij de contactpersoon in Venray en de kerk dorpen. Dat zijn: Castenray: Mevr. G. Rambags-Cle- ven, Horsterweg 39. 5811 AA Casten ray, tel. 047878-523. Heide: Dhr. J. Janssen, Heidseweg 35, 5812 AA Heide, tel. 81708. Leunen: Dhr. A. Hellegers, Laagrie- broekseweg 18, 5809 ET Leunen, tel. 82503. Merselo: Mevr. Hoedemakers, Ende poel 1, 5815 CR Merselo, tel. 04786-330 Oirlo: Dhr. A. Maessen, Bodden- broek 7, 5808 AK Oirlo, tel. 04787-303. Oostrum: Mevr. Maessen-van der Voort, Stationsweg 118, 5807 AC Oostrum, tel. 82837. Smakt: Mevr. I. Weijers, Broek 2, 5824 AC Holthees, tel. 04782-534. Venray: Bejaardencentrum „Het Schuttersveld", Bergweg 2, 5801 EG Venray, tel. 83131. V. Brukske: Bejaardensoos „De Wiekslag", Mozartstraat 20a, 5802 HP Venray, tel. 86706. Veulen: Dhr. P. Cox.'Brugpas 34, 5814 AN Veulen, tel. 82387. Ysselsteyn: Dhr. A. Winnen, Jan Poelsweg 2a, 5813 BN Ysselsteyn, tel. 04785-387. VRIJDAG 4 JUNI 1982 Nr. 22 HONDERDENDERDE JAARGANG De traditie dat Duitse jongeren in het kader van de aktie „Verzoening over de graven" op het Duits soldatenkerkhof te Ysselsteyn hun vakantie opofferen om daar te werken zal ook dit jaar worden voortgezet. Ook dit jaar zullen zij, onder leiding van Peter Müller uit Plochingen, 14 dagen aktief bezig zijn om het kerkhof te verfraaien. De eerste groep bestaat uit jongeren, jongens en meisjes uit de omgeving van Möhringen en komt op 14 juli aan en vertrekt weer op 28 juli. In die groep zit ook een aantal jongeren uit Italië. Dat komt omdat de jeugd uit Möhringen vriendschappelijke betrekkingen heeft met de jeugd van hun Italiaanse part- nerstad. Deze groep zal op 22 juli door burgemeester mr. H. Defesche van Venray officieel op het raadhuis worden' ontvangen. Vooraf zullen zij een krans leggen bij het Venrayse gedenkteken van de gevallenen achter de St. Petrus Bandenkerk, Naar verwacht wordt, zal daarbij de Duiste ambassadeur uit Den Haag dr. Fischer en de Generaal konsul te Rotterdam Dr. Waiblinger, en' vertegenwoordigers van de legerplaats Budel en van het Nederlandse leger aanwezig zijn. Het spreekt vanzelf dat kapt. L. Timmermans en de pastores Janssen en van Uden ook tot de gasten behoren. De president van de Volksbund Duitse Kriegsgraberfürsorge uit Baden-Wurt- temberg dr. Göbel heeft in principe toegezegd aanwezig te willen zijn om de dank van de bevolking van die Duitse deelstaat uit te spreken. Dankzij de medewerking van de koks van de legerplaats Budel zal ook dit jaar weer een koud buffet worden aangebo den. De groep vertrekt op 28 juli en wordt afgelost door een groep welke is samengesteld uit jeugd uit de kring Rems-Murr. Die zal tot 11 augustus blijven. Deze jongeren zullen traditie getrouw door burgemeester drs. Dit- trich van Meerlo-Wanssum worden ontvangen. Met de gasten zullen de jongeren daar een koud buffet krijgen aangeboden door het gemeentebestuur. Vooraf zullen zij een krans leggen bij het monument van Hanna v. d. Voort te Tienray. Niet alleen Duitse jongeren maken zich verdienstelijk op het Duits kerk hof, dat doen ook dienstplichtige militairen die nu bezig zijn om het kerkhof te verfraaien. Het centrale kruis is verplaatst en de toegangswegen tot dat kruis hebben een nieuw wegdek gekregen, Ook her carrillon het initiatief van Frau Van Zitzewits uit Berlijn zal een andere opstelling krijgen. Omdat een groep militairen is uitgevallen en men dacht het werk niet klaar te krijgen, zal nu een groep jongeren uit Nordrhein-Westfalen in vallen. Zoals bekend staat het kerkhof nu onder de zorg van de Volksbund Nordrhein-Westfalen. Belangrijk is, dat de Duitse jeugd niet alleen op het kerkhof zijn vakantie opoffert, maar vooral dat die jeugd ons land en ons volk leert kennen. Dat doet de jeugd van de eerste groep middels een familiedag met de bevolking van Ysselsteyn, de tweede groep doet dit met de jongeren van de Soos JUM te Merselo. P.S.P.-Venray e.o. heeft in een drie tal brieven aan b. en w. en de leden van de gemeenteraad enige zaken, die naar de mening van deze politieke partij verbetering c.q. verandering behoeven, voorgelegd. Op de eerste plaats wordt verzocht de periode, waarin het buitenbad van het gemeentelijk combibad te herzien. De P.S.P. pleit voor openstelling van het bad tot 21 september in plaats van eind augustus omdat de temperaturen in die maand tussen 21 en 29 °C liggen. De P.S.P. zegt deze suggestie op veler verzoek te doen. Als tweede punt wordt er op gewezen, dat de accepsgirokaarten afvalstoffen heffing en de onroerendgoedbelasting ongeveer gelijktijdig bij de mensen in de bus vallen, even later gevolgd door de aanslag van het Water-Zuiveringschap. Daarbij zijn er al mensen; die hun inkomstenbelasting al moeten betalen of afbeuflen. Er wordt bij de gemeente op aangedrongen er voor te zorgen, dat de plaatstelijke c.q. provinciale heffingen omlaag of afgeschaft worden. Tevens wordt gevraagd voor een beter sprei- dingsbeleid te zorgen zodat de mensen in Venray niet geconfronteerd worden met het moeten betalen van honderden of duizendenguldens in nog twee maanden tijd. Het derde punt heeft betrekking op de bezuiniging van de straatverlichting in Veltum, dat door de P.S.P. „mallotige beslissing" wordt genoemd. Voorgesteld wordt om b.v. om de andere lantaarnpaal er een te verwijde ren, behalve op de hoeken. Tenslotte wordt gepleit voor een paar lichtpunten voor de bewoners aan de Vlak waterweg en de weg Aan den Dril. Zaterdag 5 en zondag 6 juni a.s. houdt Comeo weer de jaarlijkse fancy- fair, op het sportterrein van „St. Servatius", te Venray. Geopend beide dagen van 13.00- 23.30 uur. Er zijn weer vele attrakties en het Rad van Avontuur. De opbrengst komt ten goede aan de Venrayse missionarissen en ontwikke lingshelpers. Traditiegetrouw organiseert de Ven rayse Kunstkring ook dit jaar een belangrijke zomertentoonstelling in de schouwburg. Vijftig belangrijke schil derijen uit de verzameling hedendaagse kunst van de gemeente Helmond zullen drie weken te gast zijn in de foyer van het theater. Omdat Helmond niet over een grote tentoonstellingsruimte be schikt, kon nog immer een zo omvang rijk deel van de verzameling worden ge- exposeerd. De werken die naar Venray komen, behoren tot de belangrijkste richtingen in de moderne schilderkunst. Vooral de zogenaamde „nieuwe figuratie" is rijkelijk vertegenwoordigd. Van inter nationale allure zijn de werken van kunstenaars als Alphons Freymuth, Gerhard Naschberger, Peter Wehrens en Roger Raveel. Imponerende grote doeken zullen er voorts te zien zijn van Ivan Theys, René Daniels en Jan Sier huis. Tot de sterfelijke verzameling van Helmond behoren ook werken van belangrijke Noordbrabantse schilders zoals Gerard Princée, Jan van Eyck en Bert Loerakker. De grote zomerten toonstelling is, zoals bij de Venrayse Kunstkring gebruikelijk is, gratis toe gankelijk. Zij is geopend van 4 tot en met 24 juni, dagelijks van 2 tot 5 uur. Vrijdag 11 juni i.v.m. receptie SVV gesloten. openbare bibliotheek LQ venray OPENBARE BIBLIOTHEEK afd. voor volwassenen Julianasingel 33, afd, voorde jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenafdeling: 323. Pizzey, E. Een onmogelijk kind. De auteur, voorvechtster van de rechten van mishandelde vrouwen, beschrijft hoe ze als onhandelbaar kind en meisje door een gebrek aan ouderlijke liefde opgroeide. 433. Bisschop, M., en Th. Com- pernolle. Je kind kan het zelf; een vlotte en plezierige methode voor het aanleren van zelfredzaamheid. 626.1Borduren. Overzicht van de verschillende steken en technieken. 628.4. Boen, C. A-B-C van de ge zonde voeding; voedingswaarde, houd baarheid en kookinstructies. 638.4. Stamgl, M. Tuinieren op de juiste wijze. Gids voor alle voorkomen de werkzaamheden in boomgaard, sier en groentetuin. 791.42. Dekker, K. Hans van Manen en modern ballet in Nederland. Fotoboek over geschiedenis van de Nederlandse theaterdans in de 20e eeuw, aangevuld met een biografie van de Nederlandse choreograaf (gebr. 1932). 794.31. Balmer, U. Het poppen theater; het vervaardigen van stok- en handpoppen, marionetten en schaduw- poppen; de opbouw van de poppenkast en het marionettentheater; het poppen spel. 856.6. Hubregtes, S. Tussen chaos en orde; essays over het werk van Ge rard Reve. Bundeling van eerder verspreid gepubliceerde artikelen over de Nederlandse auteur, (geb. 1923). 928.5. Claes, W. De kat met negen levens. "Oorlogsdagboek van een jeugdige matroos die tijdens de Tweede Wereldoorlog op een onderzeeboot alle zeeën bevaart. 934.1Oude beschavingen van de Lage Landen. De geschiedenis van Nederland van 8000 voor Chr. tot de 5e eeuw na Chr. LANDELIJKE BEDEVAART ST. LIDUINA Zaterdag 12 juni vertrekt er 'n bus voor Nrd. Limburg naar het heiligdom van St. Liduina te Schiedam. Intentie van deze bedevaart: Verlich ting en kracht voor onze Zieke en Lij dende mensen. En voor de jeugd: om inzicht van Gods leiding in hun leven. De H. Lduina was hiervan ook een zichtbaar voorbeeld. Hoofdcelebrant deze dag in Schie dam is Mgr. Dr. Ph. Bar, hulpbisschop van het bisdom Rotterdam. Op gave en inlichtingen: Dhr. J. de Hommel. De Berckt 1, 5991 PD Baarlo, tel. 04707-2264 (Het beste 's avonds bel len). RESTAURANT DE HERBERG Albionstraat 61, LEUNEN, tel. 81489 UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 31 mei 1952, no. 22 In de gemeenteraad kwam o.m. een voorstel aan de orde om de gemeente ambtenaren een vakantieuitkering te verstrekken, groot 2*7o van de jaarwed-- de. Dochvoor gehuwden maximaal 75,— en voor ongehuwden 50,—. De 50 leden van Venrays Mannen koor o.I.v. Jac. Janssen, slaagden er niet in, op het concours te Vierlings beek, de eerste prijs in de superieure af deling te halen. Men kwam 8 punten tekort. In de jongensschool aan de Dr. Poelsstraat werd een tentoonstelling ge houden van werken van Henri Jonas. Speciaal werden doeken tentoongesteld welke hier in Venray gemaakt zijn. Vanwege de langdurige droogte ver zoekt de gemeente aan de inwoners, de bomen in de trottoirs voor hun huizen, ook eens 'n emmertje water te geven. Het Bad Well-Wellerlooi adverteerde in Peel en Maas om zwemlustigen aan te sporen in Well te komen zwemmen. Maar: dames ep heren moeten wel afzonderlijk zwemmen! Er zijn zelfs aparte zwemtijden voor Heren Geeste lijken. In de Parochiekerk werd een tridüum gehouden voor jongens van 13 tot 17 jaar. Pater Woestenburg uit Weert zou de jongens op boeiende wijze toespre ken. In Castenray vestigde zich J. Houwen en Zonen als pruimvee- en wildhandel. Jan Houba (39 |r.) Leo Janstan (39 ]r.) Piet Kienhuls (45 jr.) Leonie Calt (33 |r.) Plater v. d. Putt (54 ]r.) Ruud Poels (21 |r.) Toos van Haran- Rob Robbaragt (42 jr.) Antoon Schallens (41 jr.) Rlxt Breeuwsma- Piet Jacobs (34 jr.) Jurist Ondernemer Automatiseringsdesk. Direktiesecretaresse Zelfst. Ondernemer Student rechten Hendriks (44 jr.) Project engineer Musicus/dirigent Rijpkema (39 jr.) Zelfst. Ondernemer Fraktlevoorzitter Raadslid Voorz. St. Samenl. Opb. Commissielid cultuur Oud marinier (o.v.w.) Huisvrouw Huisvrouw/lerares Pleter v. d. Putt (54 jr.) Zelfst. Ondernemer Oud marinier (o.v.w.)

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9