VERENIGINGSNIEUWS nmi IE SI rv ebberink i EITEHPENIEUWS SPRINGPLANK EN WIJK ZUID I.V.N. cav2Tmc oostrum ZONDAG fl.S. WIELERRONDE VAN OOSTRUM ONDERLINGE KEGEL COMPETITIE VENRAY WERKKLEDING»", KOMT VAN fY. Ven rays Mannenkoor jeugdnatuurwacht Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan PEEL EN MAAS K.V.V. Venray DERDE ORDE „TUSSEN MAAS EN PEEL" WIJKRAAD SMAKTERHEIDE UNICEF inTERnflllOnHL WERKGROEP 'EX' PEEL EN MAAS Op zondag 6 juni 1982 wordt door nze vereniging weer de Wielerronde Oostrum, georganiseerd, onder ispiciën van de N.W.B. gev. te Echt. Aan de start zullen verschijnen de _fctegorieën: Jeugd, Adspiranten B; dspiranten A; Gentlemen en de tnioren. de wedstrijden zullen aanvangen om J.OO uur met de jeugd. In die groep etst Maurice Engbersen, die we een jede kans geven in de prijzen te fiet- Bij de daarna aan de start verschij- ende adsp. B rijden voor onze sreniging, Michel Willemssen uit Oirlo n Mare Lemmen uit Horst. Beide jtentiële winnaars. Dij de adsp. A die vervolgens van art gaan, zien we John Driessen, Rob duiders en Twan Emonts; alle drie mners van hetzelfde kaliber en zeker jor eigen publiek kanshebbers voor en ereplaats. In de groep Gentemen vinden we dan ïeeske Willemssen uit Oirlo, die altijd oor vuurwerk zorgt, Pieter Thielen uit Hrlo, Herman Philipsen en Piet Muysers uit Merselo, deze laatste is irstejaars licentiehouder en draait al eel goed mee. Als klap op de vuurpijl gaan om ngeveer 16.00 uur de senioren weg oor een moeilijke wedstrijd. Onze lubgenoten zullen het moeilijk krijgen gen de ex-profs, die in die groep de ienst uitmaken. Piet Engbersen, Gerard Keijsers, heo Raymakers, Nick Reijnen, Piet lack en Gerrit Ugen zullen er alles aan aan doen om de overwinning, net als orig jaar, .toen Piet Engbersen met oorsprong won, "in de verenging te ouden. Het parcours is zoals vanouds: start a finish in de Van Broekhuizenstraat, an via Ooster Thienweg, Watermolen raat en Randenrade naar Vlasakker en ieysterseweg, om zo weer in de Van ïoek huizen straat te belanden. De wielerclub weet zich gesteund oor de plaatselijke middenstand en liddenstand uit Venray. Zonder hun fi- anciële bijdrage zou dit evenement niet laats kunnen vinden. We verwachten, zoals meestal in tost rum, fraaie wedstrijden en hopen at de weergoden ook meewerken, odat vele wiclerliefhebbers kunnen enieten van mooie sport. De Venrayse kegelcompetitie loopt ïiciecl zaterdag 5 juni af. Vandaar dat de teamresultaten gepubliceerd torden, alhoewel deze intftrn natuurlijk lang bekend zijn. camklassement: hout Rower Power 18817 De Burggraaf 18376 DeHazinnekes 17951 De Treffers 17562 't Kegeltje 17461 Alle Negen 16851 fcrsoonlijk klassement: -kategorie. F. v. Stokkum, Flower Power W. Duikers, Flower Power C. Janssen De Burggraaf 334 324 316 M. Schoenmakers, Flower Power 316 311 308 308 302 296 294 G. Leenders, De Hazinnekes ■H. Janssen, Dc Hazinnekes HM Duyf, Treffers W J. Koenen, Flower Power D. Martens, Alle Negen 10 T. Tielens, Flower Power )-kategorie: A. v. Bruggen, De Burggraaf 311 A. v. Nisselroy, De Hazinnekes 307 f(X L. Halmans, De Burfmraaf 302 W. Rommen, Flower Power 302 L. Claessens, De Burggraaf 301 l. Jahssen, De Burrgraaf 301 rj.Michels,'t Kegeltje 297 IJ. Derksen, De Hazinnekes 297 'D. Janssen, Alle Negen 296 OG. Heinecke, De burggraad 295 In de C-kategorie is uiteraard niet iedereen genoemd, dan zou de lijst te lang geweest zijn. De plaatsen hierbo ven zijn gebaseerd op de persoonlijke esultaten, waarbij afrondingsverschil- en de doorslag gaven voor die plaats. Op het publikatiebord staan alleen diegenen vermeld, die een bepaald aan tal wedstrijden gespeeld hebben. Een speciaal woord van dank vanaf fle2e plaats is voor de Hr. van Bruggen, lie tijd noch moeite gespaard heeft om de kompetitie glad te doen verlopen. Aanmeldingen van clubs kunnen «chieden voor 1 augustus 1982. tieuwe clubs zijn van harte welkom. nlichtingen en/of opgave kunnen erkregen worden bij: De Burggraaf, 81244; A. van Bruggen, tel. 82101 of P. Bouwmans, tel. 81653. Ter afsluiting vindt zaterdag 5 juni s. een feestavond plaats in ,,De Burg- traaf". Aanvang 20.30 uur. Hierop zal Ie prijsuitreiking gedaan worden en de ivond zal opgeluisterd worden met levende muziek. Marktstraat 5. Venray. telefoon 04780-81294^ Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 3 juni om 19.30 repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Maandag 7 juni bestuursvergadering Burggraaf. Donderdag 10 juni om 19.30 repetitie baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Zondag 13 juni deelname aan de slotdag van de avondvierdaagse. Ver zamelen om 12.15 uur bij sporthal „de Wetteling". Tijdens défilé zullen de Toetzengers ons begeleiden. Verzame len Toetzengers in de Galmhut van de Zangers van St. Frans om 16.15 uur. Grote deelname aan deze gezellige en sportieve middag van onze leden verwacht. Willen de leden die niet aan deze wandeltocht deelnemen, de in hun bezit zijnde mannenkoor sweater a.s. don derdag op de repetitie inleveren. (Kooreigendom!). Opgave voor de wandeltocht bij Jac. Nooyen. Zondag 27 juni bijeenkomst Hofkoor in de Burggraaf om 11 uur. Zaterdag 10 juli opluistering 25-jarig huwelijk L. Seuren, om 14.00 H. Mis in de Grote Kerk en om 19.00 receptie Res taurant Vlakwater. Geen repetitie wegens vakantie op 15, 22 en 29 juli. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of De Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 3 juni: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 10 juni: idem Zaterdag 5 juni: Hofkapel 17.00 repetitie. In verband met de concertreis naar Dipperz wordt iedereen dringend ver zocht deze repetities bij te wonen. Vrijdag, zaterdag, zondag, 11-12-13 juni: Concertreis Dipperz. Nadere medede lingen via extra uitgave Harmonieus. LEERL1NGENOPLEIDING: Donderdag 3 juni: 18.30 repetitie jeugdorkest Donderdag 10 juni: idem Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 6 juni: 10.00 uur leerlingen 10.30 drumband Bardienst: hr. van Kessel Afmelden harmonieorkest bij secre taris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803; drumband bij dc heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Korfbal is een teamsport die door jongens en meisjes, mannen en vrouwen samen wordt gespeeld. Op zich is dit reeds uniek, want geen enkele andere teamsport in binnen- of buitenland kan zich hierop beroepen. Op het moment is korfbal na voetbal de meest beoefende veldsport. Ook zaalkorfbal is de laatste tijd enorm in populariteit toegenomen. Niet alleen in Nederland wordt korfbal eesoeeld. fomented wordt er gekorfbald in België, Duitsland, Engeland, Spanje, Luxemburg en Papoea Nieuw Guinea. Waarom nu juist korfbal? Korfbal speel je met jongens en meisjes in een team; korfbal kun je ook al spelen vanaf 8 jaar, maar ook nog als je al 40 bent; korfbal spelen is eezellie omdat ze per defenitie gemengd zijn. Wat gaat er nu in Venray gebeuren? Op 9 juni wordt er een demonstratie wedstrijd gehouden. We hopen natuur lijk dat er zoveel mogelijk mensen komen kijken. De tijd en plaats wordt nog bekend gemaakt in het Dagblad voor Noord-Limburg van 9 juni. Na de wedstrijd kan dan iedereen die interesse heeft informatie verkrijgen. Wil je nu vast iets meer weten dan kun je je wenden tot: Mevr. van Houdt-Stevens, Helfrichstraat 63 Venray, of Mevr. Pijpers-Stevens, Merseloseweg 89 Venray Tel. 04780 - 80218 JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 6 juni: 11.00 Gezamenlijke repetitie. Zondagmorgen 20 juni: 10.00 Uitvoering op „Pascalis". Zorg dat je daar om 9.30 aanwezig bent. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 4 juni: Geen orkest i.v.m. diploma-uitrei king. Vrijdagavond 11 juni: Orkestrepetitie om 18.45. Dit zal wel de laatste repetitie worden. Als je niet meer kunt komen lever dan wel je map in via een van de bestuursleden. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 5 juni: 16.00 Gezamenlijke repetitie Zaterdagmiddag 12 juni: 16.00 Gezamenlijke repetitie, ook met het koor uit Helmond. Zondagmorgen 13 juni: 11.30 Ochtendconcert Boschveldcol- lege. 11.00 aanwezig zijn. „AGÉVOLÉ" Zondagavond 6 juni kunnen we best VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 8 juni, 19.30 uur repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij: Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Ten alle tijde kunt U oud papier deponeren in de loods achter het Tuincentrum van Henk Smits. Alleen gedurende de openingstijden van de winkel. Partij repetities: 15 juni 19.30 uur de bassen 22 juni 19.30 uur de tenoren 29 juni 19.30 uur de sopranen, na de pauze gezellig samenzijn; plaats nog af te spreken. pi DAMESKOOR Zaterdag 5 juni zingen we in de Vredcskerk tijdens de avondmis van 19.00 uur; boven bij het orgel. Woensdag 9 juni om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 26 juni zingen we nogmaals in de Vredeskerk om 19.00 uur. Woensdag 7 juli is onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Als U verhinderd bent. graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. AGENDA: Agenda: Vrijdag 4 juni: om 18.30 voor de alten en sopranen om 19.15 voor de tenoren en bassen Maandag 7 juni: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 8 juni: om 18.30 alleen voor de sopranen om 19.30 voor de jonge tenoren Woensdag 9 juni: om 18.30 voor de aspiranten met aan sluitend om 19.15 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. algemeen: Algemeen: Een compliment aan alle jongens en mannen die de Hoogmis op Pinkster zondag gezongen hebben. Het was uitstekend. Opnieuw is bewezen waar toe het koor en zijn dirigent in staat zijn als alle partijen goed bezet zijn en de aandacht er is. A.s. zondag 6 juni wordt de derde puzzel wandeltocht gehouden. Dit keer door de Geysterse bossen. Als vanouds wordt gestart van 9.30 - 10.00 uur en wel vanaf „De Rosmolen" aldaar. Vergeet beslist niet het groene boekje bij je te hebben. Aangezien bij de vragen ook de hoog te van een boom gemeten moeten worden, raad ik jullie aan hiervoor liet laatste nummer van 'De Natuurvriend' na te slaan. Hier staat duidelijk in hoe je eenvoudig een boomhoogte kunt meten. Tot zondag! De Jeugdnatuurwachters 6e klas schoolverlaters gaan 9 juni en/of 16 juni naar het Peelmuseum te Asten. De preciese tijd van vertrek en vanaf waar, krijgen jullie mondeling op school te horen. Honoraire Koningschietwedstrijden 1982 Schutterij 't Zandakker gilde St. Jan gaat a.s. zondag 6 juni weer zijn honoraire leden laten schieten voor de jaarlijks te behalen koningstitel, ook zal de huidige koning(in) Mevr. Smits haar titel verdedigen. De wedstrijd is dit jaar uitgebreid voor de huisgenoten want er kan al vanaf 14 jaar meegeschoten. Voor hen die deze leeftijd nog niet hebben bereikt, kan er met de windbuks worden geschoten. Deze uitbreiding is op veler verzoek van de leden zelf. De wedstrijd heeft nog een nieuw gezicht, want er wordt dit jaar ook voor het eerst een persoonlijk kampioen ge schoten. Wij als schutterij is niets te veel, zoals u ziet. Hiermede hopen wij een leuke traditie voort te zetten. Komt u dus allemaal. De strijd zal om 15.00 uur een aanvang nemen. Tot zondag. Het bestuur. EEN ABONNEMENT WAARD Hallo luitjes. A.s. vrijdagavond zijn Hanny, Peter en Michael weer van de partij. Wat deze avond gedaan wordt blijft nog een verrassing. Zaterdagavond gaan we fietsen, breng voor het gemak pen fiets mee, dit geldt ook voor de leiding. Zorg dat je uiterlijk 19.45 uur bij ons clubgebouw bent. Zondag gaat de leiding een bezoek brengen aan Reusel, onze kampplaats. We gaan daar voorbereidingen treffen voor het kamp. Vorige week hebben jullie een deelnameformulier mee gekregen, breng zo vlug mogelijk het onderstaan de strookje ingevuld mee terug of breng het even naar Henk (Eikenlaan 28). Onze rommelmarkt was een gran dioos succes. Iedereen die geholpen heeft, hetzij met geven, hetzij met kopen, maar vooral de mensen die verkocht hebben, hartelijk dank. Groetjes leiding. A.s. zaterdag: VANE, supp. act: Qotz, Qotz The Znotz. Op zaterdag 5 juni a.s. zal in Free Wheelin's Achterkant de Arnhemse band VANE optreden. Deze driemans formatie maakt swingende ska-rock- new wave muziek. VANE maakte eind vorig jaar een toernee door Zwitser land. VANE bestaat uit: Ruud Broe ders: gitaar vocals Bill Super: bass vocals Hans Tieme: drums vo cals. Aan het begin van deze avond zal de Venrayse punkband QOTZ, QOTZ THE ZNOTZ wederom een eenmalig optreden geven. Komt dus op tijd! Aanvang: 21.00 uur, entree 3,50. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdagmiddag 8 juni houden wij 'n fietstocht voor de liefhebsters. We starten om 13.30 uur op het Schouw burgplein. Woensdag 9 juni maandvergadering. Half 8 Eucharistieviering. Deze avond zal in het teken staan van het 25-jarig priesterfeest van onze Dir. P. Bam- hoorn onlangs vierde, Een bescheiden na-viering voor onze leden waar echter ook niet-leden welkom zijn. Op maandag 7 juni volgt les X van de Groenkursus. Hierbij zullen o.l.v. C. Cornelissen en M. Jacobs de beekdalen, vennen en moerassen aan de orde komen. Plaats van handeling in café Lenssen te Geysteren, aanvang 20.00 uur. 5 en 6 jni groot evenementen weekend op het sportveld Odastraat Eindelijk is het dan zover. Het weekend staat voor de deur. Alle bestellingen, ook die voor 't goede weer zijn verstuurd. Het programma van deze 2 dagen zal U allemaal alwel bekend zijn. Toch willen wij U door dit extra bericht nog de zaterdagavond onder uw aandacht brengen. De dansmuziek zal worden verzorgd door de joekskapel „Blaos um op", zodat jong en oud de benen de lucht in kunnen gooien. De dansmuziel zal aangevuld worden door 2 disc-jockeys uit onze wijk. Mocht U behoefte hebben om de winwendige mens te versterken door een drankje of hartige hapje, dan kan dit ook, zolang de voorraad strekt. We dachten wel dat we van alles voldoende voorhanden hadden. Alle bewoners, jong en oud, heten wij van harte welkom, evenals hun familie leden, kennissen, vrienden en beken den. Deze uitnodiging is natuurlijk niet allen voor zaterdagavond, maar ook voor 't gezellig samenzijn zondagmor gen, met muzikale omlijsting door onze 2 discjockeys. Indien er nog mensen zijn die ons zaterdagmorgen willen helpen, kunnen vanaf 8 uur terecht op ons sportveldje. Tot ziens in de feesttent. wijkraad Smakterheide Lourdescomité afd. Venray GOEDE REIS EEN VEEL DEVOTIE A.s. dinsdag 8 juni is het dan eindelijk zo ver. Dan is de dag van vertrek naar Lourdes aangebroken. Voor vele zieken is dit een erg lang uitkijken geweest, maar hun geduld is beloond. Vanuit onze Venrayse afdeling zullen 85 pelgrims (waaronder 35 zieken) deze bedevaart meemakem. Zorg op tijd in Venlo aanwezig tezijn. Diegenen die gebruik maken van de diensttrein VenrayVenlo kunnen reizen op het aan hen toegezonden treinkaartje, dus zonder extra kosten. De Lourdestrein komt om 19.09 uur in Venlo aan en vertrekt aldaar om 19.37 uur. Er is nog een oponthoud in Maastricht, vanwaar de trein om 21.40 uur richting Lourdes rijdt. Men komt in Lourdes aan op woensdag 9 juni om 13.48 uur. Er staan dan bussen klaar om U naar Uw hotel te brengen. Ook hier geldt: ga niet te haastig te werk, de bussen rijden af en aan tot iedereen op de plaats van bestemming is. U hebt deze week een stel papieren thuis gekregen, die U allemaal nodig hebt. Allereerst de labels. Vul deze in met uw coupénummer en naam van Uw hotel. Bevestig deze vervolgens stevig aan uw koffer of tas. Houdt uw treinkaartje binnen handbereik, bijv. in handtas of portefeuille. Zorg er in elk geval voor dat U het niet kwijtraakt! Lees de gele folder goed na, want daar vindt U nuttige tips in. Zorg voor Frans geld (ieder naar eigen behoefte), want dat is hier waar schijnlijk goedkoper, dan dat u in Frankrijk met Hollands geld betaalt. Tot slot wensen wij U allen een fijn verblij f in Lourdes en veel devotie. Mochten er in de periode van 8 t/m 15 juni vragen zijn omtrent terugkeer of wat dan ook, dan kunt U zich in verbinding stellen met H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83575. Ook nieuwe medewerkers/sters kun nen zich aldaar opgeven of informatie inwinnen. Aid Merselse dag Zoals voorheen heeft de C.A.V. ook dit jaar weer assistentie verleend tijdens de Als Merselse dag. We hebben prettig samengewerkt met politie en andere organisaties. Er was voldoende werk voor ons en het weer werkte prima mee. Wat ons betreft een geslaagde dag. Competitie fietsvossejacht A.s. zondag 6 juni, starten we weer met onze jaarlijkse competitie fietsvos sejacht. De competitie bestaat uit 5 vossejachten. Het hoogste aantal punt ten behaald tijdens 4 vossejachten bepalen het eindresultaat. Aan het eind van de competitie zijn er mooie prijzen te verdelen en iedereen die een fiets heeft met een goed werkende bak kan natuurlijk meedoen. De data van de andwere vossejachten zijn: 27 juni, 18 juli, 8 aug. en 29 aug. Het was niet mogelijk dit alles eerder te vermelden, daar wij de definiteieve vergunning nog niet ontvangen hadden. A.s. zondag kun je van 14.00 tot 14.30 uur inschrijven bij het gebouw aan de Anto- niusstraat 3a. Vanaf 14.30 uur wordt er dan gestart. Maakje fiets in orde en zorg dat je erbij bent. Oók C.A.V.!!!!!! U WEET TOCH, dat UNICEF het Kinderfonds van de Verenigde Naties is dat UNICEF werd opgericht in 1946 om hulp te bieden aan de kinderen in het chaotisch Europa van na de 2e wereldoorlog; dat UNICEF helpt ongeacht ras, ge loof, nationaliteit of politieke kleur; dat UNICEF mét de ontwikkelings landen sèmen projekten verwezen lijkt voor het welzijn van moeders en kinderen; dat door Uw bijdrage van 1,al 30 kinderen ingeënt kunnen worden tegen tuberculose; dat UNICEF met Uw 25,al 5 stethescopen kan kopen; dat er ook in Venray een UNICEF- comité is; dat U voor onze Kerstactie ruim 5.000,— bij elkaar bracht. NU MOET U OOK WETEN, dat UNICEF met een stand verte genwoordigd is op de Braderie in Venray op 4 en 5 juni a.s. dat we nog best wat méér vrijwilli gers en vrijwilligsters kunnen ge-» bruiken, ook in uw omgeving; dat U altijd terecht kunt bij omder- staande adressen voor informatie en voor aankoop van UNICEF artieke- len! Mevr. L. Grootjans,- Stationsweg 11, Venray, tel. 04780-88841 Mevr. I. de Vocht, Henseniusstraat 13a, Venray, tel. 04780-81878. Mevr. A. van Coeverden, Dr. Poels straat 12, Venray, tel. 04780-88687. A.s. vrijdag 4 juni, van 18.30 - 21.00 uur, houdt de werkgroep van Amnesty International van Venray een stand in de Grotestraat. U kunt hier dan weer terecht voor informatie over het werk van Amnesty. We hebben kaarten die U naar President Reagan kunt sturen. Middels deze kaarten kunt U een beroep doen op hem om iets te ondernemen waarvan kan worden aangenomen dat het bij draagt tot verdere schendingen van de mensenrechten tegen het volk van El Salvador, zoals b.v. het leveren van militaire wapens. Ook ligt bij de stand een petitielijst die U kunt ondertekenen en zo blijk geeft van Uw bezorgdheid over de gevangenneming van 11 Roemenen. Deze mensen zijn volgens Amnesty gevangen genomen omdat ze uit gewe tensovertuiging religieuze literatuur ver spreid hebben. Op dit moment is de werkgroep bezig met het maken van een planning van aktiviteiten voor het volgend jaar. Volgend jaar start Amnesty een wereldwijde campagne tegen politieke moorden. Dit zijn moorden gepleegd door de overheid of met goedkeuring van die overheid. Deze moorden komen voor in een lange reeks landen met verschillende politieke systemen, onder de slachtoffers zijn mensen van zeer verschillende beroepen, religieuze of politieke overtuiging en achtergrond. Amnesty schat het aantal slachtoffers van politieke moorden op een miljoen, verdeeld over meer dan veertig landen. Dat is gemiddeld honderden per dag! Zoals U in de dagbladen hebt kunnen lezen is er begin mei een internationale conferentie over politieke moorden geweest in Noordwij kerhout. Aan de conferentie, die georganiseerd was door de Nederlandse afdeling van A.I., namen ongever 120 deskundigen deel, afkomstig uit Azië, Afrika, Noord- Amerika, Latijns-Amerika en Europa. De slotverklaringen van deze conferen tie zijn naar alle staatshoofden van de wereld gestuurd. De conferentie werd besloten met een manifestatie in Amsterdam, vele leden van de verschil lende werkgroepen van A.I. uit het hele land waren aanwezig. Ook van onze werkgroep waren een aantal leden aanwezig. Sprekers toen waren o.a. Piet Dankert, Theo van Boven en de Salva- doriaan Roberto Cuellar. Wilt U meer informatie over politieke moorden dan kunt U bij ons terecht voor de brochure „Tegen politieke moorden". De werkgroep contactadres Han van Weers Aan de Dril 11 Venray tel. 04780-84136 A.s. donderdag 3 juni 1982 start in Venray de zelfhulpgroep A.A. (Anonie me Alkoholisten). Dit is een zelfhulpgroep bestaande uit mannen en vrouwen, die gezamenlijk hun ervaring, kracht en hoop delen, om hun gezamenlijk probleem het alkoho- lisme, tot een oplossing te brengen. Verder is het hun doel, anderen te helpen herstel te vinden voor het alkoholisme. Het enige vereiste voor het A.A. lidmaatschap, is het verlangen om op te houden met drinken. De groepbijeenkomsten worden ge houden: Elke donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in het gebouw van „de Clockert", Bergweg 4 te Venray. Mensen, welke geïnteresseerd zijn in deze bijeenkomsten kunnen bellen: 04780-86312 of a.s. donderdag om 20.00 uur komen naar „de Clockert". uw Venrays weekblad INBRAKEN OPGELOST 10 daders aangehouden Gedurende de laatste drie weken heeft de Venrayse politie tien personen aangehouden op verdenking van dief stallen en inbraken. Uit het ingestelde onderzoek en aan de hand van hun ver klaringen is gebleken dat de volgende zaken nu zijn opgelost: Inbraak in MAVO school, buit T.V. en video-recorder. - Tweemaal inbraak in de sportkantine aan de Sparrendreef te Oostrum. - Inbraken in de kantine van het tennispark. - Kantine van de sportvereniging Leunen. - In het gebouw van de Kon. Harmonie Euterpe „De Perdstal" - Diefstallen van goede ren uit geparkeerde personenauto's. - Diefstal van benzine uit geparkeerde auto's (niet alleen in Venray, ook in andere gemeenten). De diefstallen heb ben plaatsgevonden in de maanden maart en april. De leeftijd van de daders varieert van 18 tot 20 jaar. Het onderzoek is nog in volle gang. Vooral om het gestolene bij de helers terug te halen, dan wel om daar procesverbaal op te maken, zal de afwikkeling nog wel geruime tijd duren. BROMFIETS GESTOLEN Een 18-jarige jongeman uit Overloori deed hier aangifte van diefstal van zijn bromfiets, merk Puch-Maxi groen van kleur. Die bromfiets had hij in de Vilvaldistraat geplaatst. CLAXONEREN HIELP NIET Op de Past. van der Gaetstraat stond een personenauto, bestuurd door een 19-jarige Venraynaar, stil. De bestuur der was van plan achteruit te rijden. Een bromfietser welke de auto tegemoet kwam, reageerde niet op het claxoneren van de bestuurder; mogelijk omdat die 15-jarige jongeman voorovergebogen op zijn bromfiets zat. Hij hoorde niets, maar kwam bij de daardoor ontstane botsing wel tot het besef dat voorover gebogen om de bromfiets geen houding is. Het bleet bij de botsing bij materiële schade. De bromfietser kreeg wel een procesverbaal, gezien zijn leeftijd. Want met 15 jaar mag men ook in Venray niet op een bromfiets rijden. CROSSENDE JEUGD De vele klachten welke vanuit de nieuwe wijk Landweert kwamen over crossende jeugd, was voor de politie aanleiding een onderzoek in te stellen. Met succes! De jeugd werd erop gewezen dat er in Venray een crosster rein bestaat en dat het afgelopen moet zijn in de woonwijken te jakkeren. Voor deze keer trad de politie nog vermanend op, maar een volgende keer zullen de crossbromfietsen in beslag worden genomen. 9-jarig meisje zat ruim 5 UUR OPGESLOTEN IN W.C. Een 9-jarig meisje ging naar de w.c. op het tennispark. Daarbij sloot ze zichzelf op, want wat ze ook probeerde, de deur kreeg ze niet meer open. Haar huilen en schreeuwen werd door niemand gehoord. Haar vader, niet wetende waar zijn dochter was, begon met een zoekaktie, zonder resultaat. De politie werd ingeschakeld en ook deze gelukte het niet het meisje op te sporen. Een dame welke toevallig, maar dan wel 5 uur later, van de w.c. gebruik wilde maken werd op de aanwezigheid opmerkzaam gemaakt. Toen het ook haar niet gelukte die deur open te krijgen, maar wel het huilende meisje hoorde. Het leed was nu snel geleden en kon het meisje uit de kleine gevangenis cel bevrijd worden. BOTSING Een 24-jarige Venrayse autobestuur der reed over het Lovinckplein te Yssel- steyn te Ysselsteyn, en wilde rechtdoor over de Puttenweg. De verkeerslichten stonden op „oranje" te knipperen. In de Pater Tulpstraat stond op dat moment een auto te wachten voor het rode licht. Op het moment dat dat ver keerslicht op groen sprong, reed de stilstaande auto aan en kwam toen in botsing met de Venrayse autobestuur der. Het bleef bij materiële schade. GETUIGEN GEVRAAGD Op vrijdag 14 mei heeft na eerst thans is bekend geworden op het terrein van het psychiatrisch centrum St. Servatius een aanrijding plaats gehad tussen een onbekend gebleven bromfietsbestuurder en een 10-jarig- meisje met een fiets. Beiden zijn toen komen te vallen. Van letsel was niet direkt sprake en er is toen geen politie bijgehaald. Persoonlijke gegevens wer den niet uitgewisseld. Het meisje is naar huis gegaan, zonder fiets. Later bleek die fiets verdwenen te zijn. Daags na het ongeval bleek, na klachten en na onderzoek in het ziekenhuis, dat het meisje 3 gescheurde enkelbanden had opgelopen en voor een week in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Het algehele herstel zal nog wel enkele weken duren. De onbekend gebleven bromfietser, die kennelijk geen schuld heeft gehad aan dat ongeval, alsmede eventuele getuigen, worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. DIEFSTAL BROMFIETSHELM Een bromfietser uit Venray heeft alhier aangifte gedaan van diefstal van zijn bromfietshelm in een dancing te Meerlo. BRAND IN YSSELSTEYN Venrays brandweer moest enkele uren in aktie komen voor een brand aan de Paardekopweg te Ysselsteyn. Ver moedelijk is door vonken uit een tractor het droge buntgras in brand geraakt. Men was bezig met een tractor graaf werkzaamheden te verrichten aan een put. De tractorbestuurder heeft nog getracht het vuur te doven maar dat gelukte niet. Mede door de droogte en de wind was er gevaar voor uitbreiding naar het nabij gelegen mobilisatiecom plex en het Duitse kerkhof. Door inzet van groot materieel en manschappen, o.a. ook de brandweer van het MOB- complex, wist men toch het vuur tot stilstand te brengen. Tussen de 10 en 15 ha, veelal met buntgras en heide begroeit, was nu een zwart geblakerde vlakte.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7