BRUKSKE groente en fruit speciaalzaak in het winkelcentrum SPECIALE AANBIEDINGEN VOOR DIT WEEKEND: ZIEKENOMROEP SCHOUWBURG- NIEUWS Hockey-heren-veteranen-toernooi INGEZONDEN Programma van de Venrayse Omroep Stichting STEMMEN BIJ VOLMACHT OF IN EEN ANDER STEMBUREAU GEVONDEN VOORWERPEN HEDEN VRIJDAG 7 MEI OPENING VAN 1 kg SPINAZIE 0,75 1 kg ANDIJVIE ;2 0,95 2 grote KOMKOMMERS 1,25 2 grote bossen RADIJS 1,25 15 SALUSTIANAS sinaas 1,95 1 hele kg BANANEN 1,95 1 kg GRANNY'S 2,95 SCHUTTERS FEEST Het komende weekeinde wordt bij de Mixed Hockey Club Venray een groots opgezet Heren Veteranen Toernooi ge houden, waaraan gerenommeerde teams uit het hele land zullen deelne men. IJet is de eerste maal dat de Venrayse Hockeyclub een dergelijk Veteranen- toernooi met zo'n sterke bezetting organiseert. Het initiatief werd hiertoe genomen nadat Heren Veteranen A van de M.H.C.V. vorig jaar beslag wisten te leggen, na vele succesvolle voorrondes, op de landelijke Karei van Leuven Veteranen beker. Zij waren hiermee het laatste team U deze beker kon winnen, omdat de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond met ingang van het huidige seizoen de bckercompetitips van haar programma schrapte. De bekerwinnaars van de afgelopen jaren en teams, waarmee tijdens de bekercompetitie sportieve relaties zijn ontstaan, zullen het aanstaande week einde bij Venray te gast zijn. Zo zullen onder meer naar Venray komen de veteranenteams van Amster dam, Bloemendaal, Breda, Doetin- chem, Den Haag, Groningen, Laren, Vcnlo, Vught en Wassenaar, terwijl de gastheren en bekerverdedigers zelf ook aan het toernooi deelnemen. Gezien het deelnameveld kan er zeker top veteranenhockey in Venray ver wacht worden. De wedstrijden beginnen op zaterdag 7 mei om 13.00 uur en op zondag 9 mei om 11.30 uur. DEMONSTRATIEWEDSTRIJD Zaterdag zal er een demonstratiewed strijd worden gespeeld tussen het Vcteranenteam van de Batavieren en het Venrayse veteranenteam. Het is een traditie dat het Batavierenteam een wedstrijd speelt tegen de winnar van de Karei Leuven beker. De Batavieren zijn een vereniging die bestaat uit louter internationals en ex- internationals. In de ruim veertig jaren dat zij beslaan houden zij zich aktief bezig met het promoten van hockey in Nederland, maar ook ver buiten de grenzen hebben zij een niet meer weg te denken faam opgebbouwd. De samenstelling van het team dat zaterdag in en tegen Venray zal uitkomen is nog niet helemaal bekend. Vast staat echter dal klinkende hockey- namen van weleer in Venray van de partij zullen zijn. Deze wedstrijd begint zaterdag om 15.20 uur. Met de organisatie van dit unieke Veteranentoernooi hoopt de Venrayse hockeyclub een dusdanig enthousiasme op te roepen, dat het jaarlijks voor her haling in aanmerking komt. Een goed initiatief waarbij het gehele Noord Limburgse hockey gebaat is. Het toernooi wordt gespeeld op het complex van de M.H.C.V. Venray in het sportpark ,,de Wieën" en is voor iedere belangstellende gratis toeganke lijk. OP DE FOTO: Hel veteranen A-team van Venray, vorig jaar bekerwinnaar, nu organisator van een gioots opgezet veteranentoer nooi. MATERIËLE SCHADE Een autobestuurder uit Kevelaer lette bij het wegrijden op het Henseniusplein onvoldoende op het verkeer dat over de Schoolstraat reed. Daardoor ontstond ten botsing met een personenauto uit Vicrlingsbeek. Het bleef bij materiële schade. VERNIELING RUITEN Namens deStuwgroep werd aangifte gedaan van vernieling van 5 ruiten van hun clubgebouw aan de St. Antonius- slraat. Sl. Elisabethziekenhuis, Venray: (c beluisteren via kanaal 4; Dinsdag, van 10.15 tot 11.00 uur: het progranna „Fijne luistermuziek". Woensdag, van 10.15 tot 11.15 uur: Het programma „Onder Ons", een programma over mensen en dingen die de aandacht verdienen. Deze keer het 75-jarig bestaan van de Fanfare „Vrien denkring" uit Overloon. Donderdag, van 10.15 uur tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa tie", daarna het verzoekplatenprogram- ma. Donderdag, van 14.00 tot 14.45 uur: het speciale programma voor de [jeugdige luisteraar. Sl. Anna, Psychiatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 15.00 tot 16.30 uur: het programma „Non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Dinsdag, van 14.00 tot 15.00 uur: Het programma „Onder Ons" een pro gramma over mensen en dingen die de aandacht verdienen. Deze keer het 75-jarig bestaan van de Fanfare „Vrien denkring" uit Overloon. Woensdag, van 10.00 tot 10.45 uur: het programma „Fijne luistermuziek". Vrijdag, van 10.00 tot 11.30 uur: het programma „Nieuws en informa tie", waarin het verzoekpiatenprogram- De Kruuze, Geriatrisch Centrum Ven ray: Maandag, van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Houen Zo". Vrijdag, van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Nieuws en Informa tie", waarna het verzockplatenpro- gramma. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande instellingen een muzikale groet bren gen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvrage tijdig naar dc Venrayse Omroep Stichting, postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING Aanvraagformulier voor het Verzoekplatenprogramma. De plaat is bestemd voor: Dhr./Mevr./Mej.: DIEFSTAL BROMFIETS Ten nadele van een 18-jarige Over- loonse dame werd vanaf de Vivaldi- straat een zilvergrijze Puch-Maxi brom fiets ontvreemd. VERKEERSONGEVALLEN Vopr, gesloten spoorwegovergang te Oostrum stonden twee personenauto's te wachten. Waarschijnlijk door de enigszins hellende weg reed de tweede auto iets door, wat te laat werd opgemerkt. Er ontstond een botsing met alleen materiële schade. GEEN VOORRANG Een autobestuurder lette, toen hij vanaf een benzinetankstation de Raad huisstraat opreed, onvoldoende op het verkeer. Daardoor ontstond een botsing met een andere personenauto. Het gevolg was materiële schade. DRANK IN BES1LLKDER Terzake het onder invloed van alcohol besturen van een personenauto werd, na de bekende proeven te hebben onder gaan, aan een 23-jarige chauffeur uit Overloon procesverbaal aangezegd. Instelling:- Afdeling:-- Kamer: Deze plaat wordt aangeboden door: Dhr./Mevr./Mej.- 2 juni is het weer zover Op dinsdag 2 juni a.s. worden de verkiezingen gehouden voor de gemeenteraad- De meeste kiezers zullen op die dag persoonlijk hun stem gaan uitbrengen. En wel in het stembureau dat op hun oproe- pingskaart is vermeld. Er zullen echter ook kiezers zijn die niet per soonlijk kunnen komen, b.v. door ziekte. Verder kan het voorkomen dat men op 2 juni niet in de gemeente Is waar men voor de stem ming wordt opgeroepen. In zo'n geval is het toch mogelijk om te stemmen. Men kan namelijk zijn stem laten uitbrengen door een andere kiezer, dat wil zeggen bij volmacht stemmen. MOGELIJKHEDEN OM TE STEMMEN: ■fr in uw eigen stembureau met uw oproepingskaart; -W- machtiging geven aan iemand uit uw eigen stemdistrict; dat kan ge schieden door invullen van de voorkant van uw oproepingskaart (daarvoor is geen toestemming van de gemeente nodig); £- (volmacht)machtiging geven aan iemand die niet in uw stemdistrict woont, via een volmacht-legitimatiekaart (hiervoor zijn formulieren verkrijgbaar bij de afdeling verkiezingen); stemmen in een ander stembureau via een kiezerslegitimatiekaart (ook met medewerking van de afdeling verkiezingen verkrijgbaar). KIEZERSLEGITIMATIEKAART De inwilliging van het verzoek wordt aangetekend op de oproepingskaart. Daarom moet die ook worden meege bracht. De oproepingskaart wordt door die aantekening omgezet in een kie zerslegitimatiekaart. Met deze kaart kan men op c. dag van de stemming als kiezer terecht bij iedere willekeu rig stembureau in de eigen gemeente. STEMMEN BIJ VOLMACHT Wie verhinderd is om persoonlijk te komen stemmen, kan zijn haar stem laten uitbrengen door een ande re kiezer. Hij of zij moet die andere kiezer dan als gemachtigde aanwijzen Hiervoor zijn 3 mogelijkheden. In alle gevallen gelden daarbij de volgende regels: de eenmaal gegeven volmacht kan niet worden ingetrokken; als men een ander gemachtigd heeft, mag men natuurlijk niet ook nog eens zelf gaan stemmen. Op drie manieren kan men ervoor zorgen dat men zijn/haar stem door een andere kiezer bij volmacht mag laten uitbrengen: 1. Men kan dit schriftelijk aanvragen. 2. Men kan zijn oproepingskaart aan een ander overdragen en zodoende die ander machtigen. Voorwaarde is dat die ander tot hetzelfde stemdistrict behoort,' dat wil zeg gen naar hezelfde stembureau moet. 3. Als het nodig blijkt, kan men ook een al gekregen kiezerslegitimatie kaart (waarmee men zelf elders mag stemmen) overdragen en als nog een ander (ook weer uit het zelfde stemdistrict) machtigen. SCHRIFTELIJK AANVRAGEN Een schriftelijke aanvraag om bij volmacht te mogen stemmen moet worden ingediend voor 19 mei a.s. en wel bij de burgemeester van de gemeente waar men voor de stemming wordt opgeroepen. Voor het aanvra gen moet het voorgeschreven formu lier worden gebruikt. Dit is kosteloos verkrijgbaar. De aanvraag moet zowel door de volmachtgever als door de gemachtigde zijn ondertekend. Als ge machtigde kan in dit gevai optreden iedereen die stemgerechtigd is. De gemachtigde moet in dezelfde ge meente ingeschreven te zijn. De volmachtstem moet worden uit gebracht in de gemeente waar de vol machtgever is ingeschreven. Voldoet de aanvraag aan alle re gels. dan krijgt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart. Die moet hij/ zij Inleveren bij het stembureau om de volmachtstem te mogen uitbrengen. STEMBUREAUS TOEGANKELIJK VOOR GEHANDICAPTEN Moet u volgens uw oproepings kaart stemmen in een bureau dat voor u niet of moeilijk toegankelijk is, dan kunt u een kiezerslegitimatiekaart aanvragen Daarmae kunt u dan in één van de twee hierna genoemde stembureaus die toegankelijk zijn voor gehandicapten, terecht. Deze 2 stem bureaus zijn: 1. Het Schuttersveld, ingang Bergweg; 2, Café-zaak Thielen, Kennedyplein. De aanvrage voor een volmacht of kiezerslegitimatiekaart moet ge schieden vóór 19 mei a.s. 83838. toestel 134 of 131. INLICHTINGEN Verdere inlichtingen over het stem men bij volmacht of elders en natuur lijk ook over andere verkiezingsaan gelegenheden kan men krijgen bij de afdeling bevolkingszaken, telefoon 83838. toestel 134/131. Men kan terecht bij de afdeling be volkingszaken. geopend dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 16.00 tot 17 30 uur. Geachte redaktie. Wij verzoeken u vriendelijk onder staande oproep in uw blad te plaatsen. Bij voorbaat onze hartelijke dank. „De Peel bestaat niet meer; schrijfsels over boeren, ontginnen en turfgraven in Deurne, Horst en Venray tussen 1870 en 1940". Over enkele wekep-willen wij als er voldoende belangstelling voor is, over gaan tot een herdruk van onze skriptie „De Peel bestaal niet meer". In 1980 hebben we voor onze studie geschiede nis aan de Katholieke Universiteit Nij megen deze afstudeerskriptie geschre ven. Nu, twee jaar later, bereiken ons vaker vragen om een exemplaar van deze skriptie, maar er zijn geen skripties meer. En daarom denken wij aan een herdruk van de skriptie bij voldoende belangstelling, zodat de kosten niet dé pan uitrijzen. Die Peel bestaat niet meer is een vrij dik boekwerk; zo'n 500 pagina's tekst, af en toe verluchj met foto's uit die tijd. De inhoud bestaat uit een beschrijving van de geschiedenis tus sen 1870 en 1940 van Deurne, Horst en Venray; we hebben de ontwikkeling van de landbouw, de veenderijen en ontgin ningen in deze drie dorpen onderzocht en uitgebreid beschreven. En niet alleen de „feitelijke" ontwikkeling, maar ook hebben we geprobeerd een schets te geven van het leven van de mensen die werkzaam waren in een van deze drie takken. Aan bod komen dus ook: de heersende armoede, de strijd voor betere arbeidsomstandigheden en hoge re lonen in de veenderijen en op de ontginningen, de macht en het gezag van de pastoors en de notabelen, het geploeter van de kleine boeren en fragmentaries de verhouding tussen mannen en vrouwen toendertijd. We hebben geprobeerd er een lees baar verhaal van te maken, en we denken dat we hierin ook redelijk geslaagd zijn. We zullen proberen de prijs van de herdruk zo laag mogelijk te houden we verdienen er zelf niets aan maar we denken dat de kosten per skriptie on geveer 40,gaan bedragen, excl. verzendkosten. Helaas. Diegenen die belangstellingt hebben voor deze skriptie kunnen tot uiterlijk 20 mei 1982 schrijven naar: Leon Heuvelmans van Gootstraat 36 6512 EE Nijmegen Met vriendelijke groeten, Petra Roebroek, Jannie Mooren, Leon Heuvelmans Naar aanleiding van Uw artikel in Peel en Maas d.d. 26-3-'82 getiteld: „Bijzondere liedjes, in 'i Venrayse land", wilde ik graag in kontakt met iemand die opnames heeft gemaakt van het programma „Onder de groene linde" van 26-3-'82. Dit, omdat ik als amateur al enige tijd met deze materie bezig ben en zodoende belangstelling heb voor deze muziek. Als geboren en getogen Venrayn^ heb ik daarbij extra belangstelling voor 't Venrayse lied. Graag zou ik ook in kontakt komen met enkele (amateur)muzikanten die samen met mij een Venrayse volksmu ziekgroep willen oprichten. Ik probeer n.l. in mijn vrije tijd die melodieën uit mijn accordeon te toveren. Natuurlijk zou zo'n eventuele volksmuziekgroep door kunnen gaan met het zoeken naar volksmuziek (uit deze streek). In de hoop dat U mij verder kunt helpen, teken ik, met vriendelijke groet. Hans Derks Haammakerstraat 40 fil'J PROGRAMMA SPORTHAL DEWETTELING van 7 tot en met 13 mei 1982 Vrijdag 7 mei: 19.30 Dames ZVV De Wetteling, wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap. 21.00-± 03.00 VC Rooy onderling toernooi. Zaterdag 8 mei: 09.00-17.00 Rank Xerox volleybal toernooi 17.00-18.00 Batu Badaunzaalv. vr. 18.00-19.00 Koopmans zaalv. vr. 19.00-20.00 't Huukske zaalv. vr. Zondag 9 mei: 10.00-12.30 Badminton 14.00-20.00 Batu Badaun zaalvoet- baltoernooi. Deelnemende teams: Batu Badaun 1 Salawaku Venlo Magnificent Seven Bintang Hatert Batu Badaun 2 Jamaika Kickers Weert Gerakan Pattimura Maandag 10 mei: 18.00-22.00 VC Rooy tr. Dinsdag 11 mei: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 12 mei: 19.00-20.30 ZVV de Wetteling 20.30-22.30 Badminton Donderdag 13 mei: 19.30-21.00 VC Rooytr. 21.00-22*30 Badminton Een bankbiljet van 25,— Een klapportemonnaie, kleur zwart, inhoud pasfoto's en een bankbiljet/ Een blauw knipbeursje met inhoud Drie sleutels aan een aluminium label, opschrift Clublokaal, Leunseweg 2, Berging 1 2 3 Een bruine sleuteletui met 6 sleutels w.o. 1 huissleutel, 1 fietsensleutel, 1 geldkistsleutel en drie andere sleutels Een sleutelring met 5 sleutels w.o. 2 cilindersleutels en 2 sleutels met baard Drie sleutels aan een ring, mérk: Rabbit Taiwan en 1 Moon Globe nr. 102 Een autosleutel nr. 105 Een grijze regen cape (poncho) Een zilverkleurige herenbrii Een zwarte pennenetui merk Senator Vier autoradio antennes Drie gehaakte kleedjes. Een zonnebril Zwarte hond, bastaard, reu Dameshorloge, quartz, merk Okiwa met zilverkleurige schakel armband Een bankbiljet Blauw gebreid kinderhandschoentje, bovenop blauw leer Bruine portemonnee met inhoud Donkerblauw kinderporte- monneetje met inhoud Bruine porte monnee met aantal strippenkaarten en een stamkaart 4 sleutels aan haak, 1 sleutel nr. 57, 1 sleutel merk Cisa 3 sleutels in rood sleuteletui 1 sleutel nr. 105 Wieldop van Mercedes Zak met ongeveer 50 kg. kunstmest afspraken- kaart t.n.v. Leon van Dijk. •Voor meer informatie kunt U zich wenden lot de administratie van de gemeenteplitie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. ALCOHOLGEBRUIK Op de Handrik werd een auto in een sloot aangetroffen. In de auto waren bloedsporen maar niemand was aanwe zig. De bestuurder bleek voor onder zoek en behandeling in het ziekenhuis te zijn. Hij was onder invloed van alcohol. Terzake het rijden onder invloed werd deze bestuurder, een 22-jarige Venray- naar, procesverbaal aangezegd. Werkgroep „EX" is een groep mensen, die allen van mening zijn, dat er meer aandacht geschonken moet worden aan personen, welke in aanraking zijn geweest met de psychia trie of dreigen hiermee in aanraking te komen. Deze aandacht heeft betrekking op de problemen welke zich voordoen bij het weer terugkeren in de maatschappij. Ieder mens moet ervaren, dat het zijn recht is hulp te krijgen bij het oplossen van deze problemen. Deze hulp c.q. aandacht moet in nauwe samenwerking gebeuren met de professionele hulpver lening, maar wel los staan. Verder moet deze werkgroep een dusdanige lage drempel hebben, dat iedereen die in een maatschappelijk isolement terecht is ty:komen of dreigt te komen, van de diejisten der werkgroep gebruik kan ipaken. In deze werkgroep zitten mensen die allen, vanuit hun .beroep c.q. studie, of vanuit het feit dat ze zelf ex-psychiatri sche patiënt zijn, iets te maken hebben of hadden met de psychiatrie. VOOR WIE Iedereen, die moeite heeft, om zich te handhaven in de maatschappij door zijn psychische problemen, en dreigt in een maatschappelijk isolement te geraken, kan gebruik maken van de diensten der werkgroep. WAT DOET DE WERKGROEP Werkgroep „EX" verwezenlijkt zijn doelstelling door: a. Inloopavonden Het doel van deze inloopavonden is, ex-psychiatrische patiënten, psychia trische patiënten en mensen die door hun psychische problemen in een maat schappelijk isolement zijn gekomen of te dreigen te komen, met elkaar in kontakt te brengen en door dit kontakt het maatschappelijk isolement trachten te doorbreken c.q. voorkomen. De inloopavonden worden gehouden: Elke maandagavond van 20.00 uur tot 22.30 uur in het gebouw van M.A.S.J. Hoenderstraat 33, Venray. b. Telefonische Hulpdienst. Dagelijks van 18.00 uur tot 22.00 uur is de telefonische hulpdienst bereikbaar, voor die mensen welke op dat ogenblik behoefte hebben om met iemand te praten of om over hun problemen te spreken. De mensen aan de andere kant van de telefoon, hebben de taak te luisteren en proberen te verwijzen c.q. motiveren on zodoende een eventuele oplossing te vinden. - De telefonische hulpdienst is tiéféik- baar onder nr. 86312 te Venray. c. A[nonieme] A[lkoholisten]. Dit is een zelfhulpgroep, bestaande uit mannen en vrouwen, die gezamen lijk hun ervaring, hun kracht en hoop delen, om hun gezamenlijk probleem het alkohoiisme, tot een oplossing te brengen en anderen te helpen, herstel te vinden voor het alkohoiisme. Het enige vereiste voor het A.A. lidmaatschap, is hét verlangen om op te houden met drinken. Het hoofddoel is nuchter te blijven en andere alkoholisten te helpen dit te worden. Opgave tot lid van deze zelfhulp groep: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur onder telefoonnum mer 86312 teVenray. Voor meer inlichtingen omtrent'^het werk van de werkgroep kan men^zich wenden tot Werkgroep „EX" telefoon nummer 86312 te Venray. Ook opgaven voor vrijwilligers kun nen geschieden onder dat nummer. Schutterij 'T ZANDAKKER ontvangt zijn gasten Jaarlijks ontmoeten de schutterijen St. Sebastiaans Sevenum, St. Jan Grubbenvorst, Wilhelmina Horst, St. Thomas van Ageriud Blerick, Ons Genoegen Siebengewald en schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan elkaar op een groot dekenaal schuttersfeest in een van de zes plaatsen. Dit jaar is Venray aan de beurt. Het is de tweede keer dat „ös schon schuttereej" een groot schuttersevene- ment in Venray gaat organiseren. Met alles wat daarbij hoort. Dus op zondag 9 mei feestelijke optocht door het dorp. Aanvang 14.00 uur en daarna schieten om de hoogste eer op schietterrein Endepoel. Omdat 't Gilde nu eens een andere groep mensen met het schutiersgebeu- ren wil confronteren, wordt er een geheel andere route gelopen dan de gebruikelijke. Dwars door de woonwijken van de Langeweg via de Kempweg, de Hel- frichstraat, Whistlerstraat, Kennedy plein, terug naar de Langeweg, waar de optocht zich oplost. Tijdens deze optocht worden de schutterijen gejureerd op mooiste ge heel, mooiste koningspaar, beste com mandant en beste muziek. SCHIETWEDSTRIJDEN Zoals gebruikelijk bij de Limburgse federatie wordt er met de grote buks op de hark geschoten in zestallen; een spannende bezigheid die de schutters bezighoudt tot het vallen van de avond. Daarbij zal het hem en ook de schuttersvriendelijke bezoeker aan niets ontbreken aan de Endepoel. Daarvoor zorgen de gastheren van schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. Tot slot van het feest zullen de prijs winnaars zoals gebruikelijk in het zilver gestoken worden. Al met al een waar schuttersfeest, waar alle kleur en fleur aanwezig is in een schitterende omgeving van de Merselose bossen. Indien de weergoden het Gildt welgevallig zijn, verwachten wij vele Venrayers op hun schuttersfeest. „TIEPIES KERKDIJKERS" Op zóndag 9 mei a.s. kan het publiek weer genieten van 'n kostelijke platte- landsklucht in de Schouwburg van Ven ray. Bij gelegenheid van drie zilveren jubilarissen bij de „Kerkdijkers", t.w. Bets Linskens, Piet Roelofs en Cor Linskens, brengt deze Venrayse toneel club 'n jubileumstuk op de planken met als titel: „Het minnespel der maagden" De drie jubilerende artiesten, die o.a. ook bekend zijn van Circus Mök optredens, willen met hun medespelers de toeschouwers 'n avondje lachpiezier voorschotelen in het Venrays dialekt. De meest dwaze en kolderieke situaties rondom drie „overgebleven" dames, die ook wel 'ns „aan de man" willen komen, staan borg voor twee uur uitbundig plezier in „Het Minnespel der Maagden". En dat op Moederdag. Dat is weer „Tiepies Kerkdijkers"! openbare bibliotheek venray m afd. voor volv.üuerien, Julianasingel 33, afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de vqlwassenafdeling: 070. Boom, A. L. Mijnheer en mevrouw Aluin; en andere tussenteks ten. Mijmerend gestelde literaire en cultuurhistorische columns, waarin al lerlei aspecten van het begrip tijd een rol spelen. 075. Cooke, G. De feestelijke finale; „het handboek voor de decem bermaand". Bundel verhalen, gedich ten, liedjes, recepten en tips voor het zelf maken van versieringen. 315. Houten, M. van en G. Spaander. Beroep: huisvrouw; een inventariserende studie van het dage lijks werk van huisvrouwen, hun beleving ervan en hun behoefte aan verandering. 323. Kempe, R. S. en C. H. Kempe. Kindermishandeling.. Ameri kaans onderzoek naar de opvang van mishandelde kinderen en de begeleiding van hun ouders. 621.7. Carroll, Lewis. Wakker liggen; ontspanning voor slapeloze uren. Spelletjes, raadsels en tips voor mensen die moeilijk kunnen slapen. 637.4. Margriet moestuinboek voor tuin en balkon. Handboek, van maand tot maand, voor milieuvriende lijk tuinieren. 791.6. Muller, W. Pantomime; een introduktie voor toneelspelers, lekespe- lers en jeugdgroepen. 857.6. Diepstraten, J. Het verlan gen om er niet te zijn; beschouwingen over het werk van Willem Brakman. Bundel dag- en weekbladartikelen over de Nederlandse auteur. 857.6. Willem Brakman. Opstellen over de Nederlandse auteur. 904. Lis, C.'en H. Soly. Armoede en kapitalisme in pre-industrieel Euro pa. Beschrijving en analysering van het verschijnsel in de periode 1000-1850.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 17