NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Stemmen voor de Provinciale Staten Kiesrecht en werknemers Raadhuis en museum woensdag gesloten Kiesregister gemeente Venray Verkiezing gemeenteraad Autosportevenement op het Veulen Bouwvergunningen verleend Verkeer in de Schoolstraat Rijdend A.N.W.B.-kantoor Verkeersspreekuur Verklaring van geen bezwaar Tarieven o.g.-belasting Commissie Sociale Zaken c.a. Hinderwet Schoolraad openbaar onderwijs Energiebeleid Venray, 15 maart 1982 De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat op woensdag, 24 maart 1982 de stemming zal plaatsvinden ter ver kiezing van de leden van Provinciale Staten van Limburg. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7 uur n.m. Hij maakt tevens de inhoud van artikel 128 van het wetboek van straf recht bekend: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. De burgemeester, mr. H. J. M. Defesche Venray, 15 maart 1982 De burgemeester herinnert eraan, dat iedere werkgever VERPLICHT is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gele genheid te stellen aan de verkiezing deel te nemen wanneer zij niet buiten dienst tijd kunnen stemmen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achtereenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de verplichting is strafbaar. De burgemeester, mr. H. J. M. Defesche In verband met de verkiezingen voor de provinciale staten is het raadhuis op woensdag 24 maart a.s. de gehele da^ gesloten. Alleen voor het doen van geboorte aangiften kan men bij de burgerlijke stand terecht van 11 tot 12 uur. Ok het museum aan de Eindstraat is op woensdag 24 maart 's middags ge sloten. De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat een ieder ter gemeentesecre tarie, afd. Bevolkingszaken, loket 2, kosteloos de inlichtingen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij zelf of een ander al dan niet of niet behobrlijk in het kiezersregister is op genomen. In het kiezersregister zijn opgenomen alle personen die: 1. ingezetene van de gemeente zijn, 2. de Nederlandse nationaliteit bezit ten, 3. op de dag der stemming de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, 4. niet van de uitoefening van het kies recht zijn uitgesloten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling (20 april) in het kiezersregister zijn opgenomen, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van de gemeenteraad waar voor de stemming plaats heeft op 2 juni 1982. De burgemeester, mr. H. J. M. Defesche Registratie naam/aanduiding politieke groeperingen De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Venray brengt het volgende ter openbare kennis. Het centraal stembureau heeft op 12 maart 1982 een beslissing genomen op verzoeken tot registratie vap de namen van politieke groeperingen en/of de aanduidingen daarvan. In het register, dat voor de komende verkiezing van de leden van de gemeen teraad wordt aangelegd, worden de namen van de politieke groeperingen en/of de aanduidingen daarvan als volgt ingeschreven: 1 Partij van de Arbeid (P.v.d. A.) 2 Christen Democratisch Appèl (CDA) 3 Communistische Partij van Neder land (C.P.N.) 4 Democraten '66 (D'66) 5 Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie (V.V.D.) 6 Samenwerking Venray 7 Kleine Arbeiders Partij (K.A.P.) 8 P.S.P.-P.P.R,-C.P.N. (P.S.P.- P.P.R.-C.P.N.) De aandacht wordt erop gevestigd, dat een ieder binnen zeven dagen na de dagtekening van deze kennisgeving van de beslissing van het centraal stem bureau schriftelijk bij de Afdeling Rechtspraak van State in beroep kan komen. Venray, 12 maart 1982 De voorzitter van het centraal stem bureau, G. H. Schols, plv Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 17 maart 1982, waarbij in verband met een autosportevenement in Veulen op 12 april 1982 voor de vrijheid van het verkeer en de verkeersveilig heid, tot de volgende tijdelijke verkeers maatregelen is besloten: Op 12 april 1982 van 12.00 - 18.00 uur of zoveel korter of langer als in verband met genoemd evenement mo gelijk dan wel noodzakelijk is. I.a. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het ge deelte van de Breevennenweg gelegen tussen de Breehei en de Veulensewatèr- weg/Lollèbeekweg gesloten te verklaren voor alle verkeer in beide richtingen. b. door het plaatsen van borden 51 van bijlage II van genoemd reglement het stilstaan te verbieden aan beide zijden van: 1het gedeelte van de Breevennenweg gelegen tussen de Lollebeekweg/Veu- lensewaterweg en de gemeentegrens; 2. de Veulensewaterweg over een af stand van circa 800 m. vanaf de Breevennenweg; 3. de Lollebeekweg over een afstand van circa 1.000 m vanaf de Breevennen weg; 4. het gedeelte van de Drabbelsweg gelegen tussen de Breehei en de Veulensewaterweg; II. voor zover de omstandigheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing te verlenen van de onder I.a. genoemde verkeersmaat regelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I. ver melde weg en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig be sturen in opdracht of met toestemming van de onder a. vermelde personen en onder aan die personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I.a. ge noemde verkeersmaatregel geldt, ge bruik moeten maken van de onder I.a. vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebben kunnen tegen dit be sluit binnen dertig dagen na dagteke ning beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 19 maart 1982 Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 maart 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van de woning aan de Allegrostraat 36, t.n.v. J. H. W. Geurts; het bouwen van een volière aan de Wagnerstraat 3, t.n.v. J. H. M. van Rijt; het bouwen van een zwembad aan de Rouwkuilenweg 25, t.n.v. J. P. M. Willems; het wijzigen van een zijgevel aan de Pr. Irenestraat 13, t.n.v. W. F. M. van Zwamen; het renoveren van het dak en het uitbreiden van de bijkeuken aan de Overloonseweg 16, t.n.v. P. J. Collin; het maken van een tussenruimte bij een kippenhok aan de Meerloseweg 7, t.n.v. W. P. J. Zanders; het bouwen van een tuinhuisje aan de Boodenstraat 11, t.n.v. F. Th. J. Vogelsangs; het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Horsterweg, t.n.v. H. M. Hendrikx; het intern verbouwen van de schouwburg aan het Henseniusplein, t.n.v. Stichting Cultureel Centrum ,,Dé Beejekurf"; het bouwen van een berging aan de Leikeswei 9, t.n.v. L. Willemssen; het wijzigen van de voorgevel aan de Vullingsstraat 2. t.n.v. A. P. M. Pij pers; het wijzigen van de voorgevel aan de Stationsweg 37, t.n.v. Fam. van Soest; het plaatsen van een antennemast bij de Hoge Beek, t.n.v. Regionale Brandweer Noord-Limburg; het-maken van een overkapping en uitbreiden van een hobbyruimte aan de Helfrichstraat 20, t.n.v. G. P. Engelen; het maken van een overkapping aan de Helfrichstraat 22, t.n.v. M. H. R. Versteegen; het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Wusterweg, t.n.v. M. A. M. Marcellis. Venray, 19 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr.H. J. M. Defesche Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 17 maart 1982 waarbij in verband met de bouw van een winkel pand in de Schoolstraat tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten: Mei ingang van 10 maart tot 10 sep tember 1982 of zoveel korter of langer als in verband met de bouwwerkzaam heden mogelijk dan wel noodzakelijk is, door het plaatsen van borden 51 (stop verbod) van bijlage 11 van het Regle ment verkeersregels en verkeerstekens het stilstaan te verbieden aan de west zijde van het gedeelte van de School straat gelegen tussen de panden genum-. merd 20 en 26. Belanghebbenden kunnen legen dit besluit binnen dertig dagen na dagteke ning van deze bekendmaking beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin te Maastricht. Nadere inlichtingen kunnen verkre gen worden op de'afdeling openbare orde en veiligheid, raadhuis, kamer 119. Venray, 19 maart 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H. J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels,secretaris Evenals in de twee voorgaande jaren zal ook dit jaar eens per week het rijdend A.N.W.B.-kantoor naar Ven ray komen. Elke dinsdag tussen 9.00 en 16.30 uur zal de A.N.W.B.-wagen staan aan de Schoolstraat, nabij de schouwburg. Om het overige verkeer niet te hinderen staat deze wagen geparkeerd, dwars over 4 parkeervakken. Een en ander is ter plaatse met borden aangegeven. Wij verzoeken iedereen hiermee rekening te willen houden en de par keerplaatsen dinsdags vrij te laten. Op donderdag 25 maart a.s. wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuur ge houden in het raadhuis. Iedereen, die opmerkingen over een bepaalde verkeerssituatie heeft, kan een afspraak maken om dit verkeers probleem persoonlijk in het verkeers spreekuur ter sprake te brengen bij ambtenaren van de afdelingen Open bare Orde en Veiligheid, Civieltech nische Werken en Verkeer en aan de politie. Voor het maken van een afspraak kan men contact opnemen met de heer W. Gossens (tst. 159) of de heer G. Rutten (tst. 320). Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 9 maart 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaring van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een mestvarkens- stal op het perceel sectie P, no. 185, aan de Wusterweg, t.n.v. M. Marcellis, Wusterweg 1 teCastenray. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van' de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeer de Staten van Limburg te Maastricht. De termijn waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoende verzenddatum. Venray, 19 maart 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Bij Koninklijk besluit van 9 maart 1982 No. 2, is voor 1983 goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 15 december 1981, Nr. R 1002. Bij dat laatste besluit zijn de tarieven van de onroerend-goedbelastirigen voor 1983 vastgesteld. De belasting voor de gebruikers bedraagt 3,85 per 3.000,van de economische waarde en voor eigenaren ƒ6,09 per/3.000,—. De vastgestelde economische waarde, die voor 1983 als basis dient voor de berekening der aanslagen, is gelijk aan die voor 1982. Dit geldt niet als een pand verbouwd of gesplitst is e.d. Het goedgekeurde raadsbesluit ligt gedurende drie maanden vanaf heden ter inzage op de afdeling belastingen van het raadhuis, Raadhuisstraat 1tus sen 9 en 12 uur van elke werkdag op kamer 132. Venray, 16 maart 1982. Commissie voor de werkgelegenheid1 De commissie voor de werkgelegen heid zal niet zoals eerder de bedoeling was op woensdag 28 april maar op woensdag 21 april in het openbaar vergaderen in kamer 126 van het raadhuis. Op donderdag 2'6 maart begint om 17.00 uur de eerstvolgende vergadering van de comissie Sociale Zaken c.a. Deze vergadering is openbaar en wordt gehouden op kamer 1.27 in het raadhuis. Op de agenda staan de volgende punten: Bespreking van het verzoek om subsidie van de werkgroep EX (een werkgroep van ex-patiënten van psy chiatrische inrichtingen). Behandeling van de nota Gehandicaptenbeleid. Deze nota is vorig jaar gepresenteerd ter gelegenheid van de tentoonstelling over gehandi capten (in het jaar van de gehandicap ten). Een, als gevolg van inspraak, gewijzigde uitgave zal opnieuw worden besproken. De nota's van het Gewest Venlo over de Gezondheidszorg. De evaluatie van de commissie. Een overzicht subsidieverordening bejaardenverenigingen. De agenda en de notulen van deze commissie liggen zoals gebruikelijk in de Infotiek ter inzage. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op. artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhyfiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 10 maart 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: J. Th. Jacobs, Handrik 1 te Merse- lo-Venray, voor het oprichten, in werkin brengen en in werking houden van een tuinderij, waarbij bestrijdings middelen worden opgeslagen en elect ro- motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Handrik 1 te Mer- selo-Venray. H. van Harskamp, Fagotstraat 1 te Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een tennispark, waar propaan wordt opgeslagen, gelegen aan de Smakterveldweg (ongenummerd)te Ven ray. A. N. Veldhuizen, Lollebeekweg 26a, te Castenray-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een leg- kippenbedrijf, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lollebeekweg 26a te Castenray-Ven ray. Gebr. Litjens, Teeuwenhofweg 4 te Leunen-Venray, voor het oprichten,, in werking brengen en in werking houden van een loonwerkersbedrijf, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Teeuwenhofweg 4 te Leunen-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 19 maart 1982 tot 19 april 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat rot 19 april 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aanttont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig ar tikel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden' gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 19 maart 1982 Op dinsdag 23 maart wordt een ver gadering gehouden van de schoolraad voor openbaar kleuter- en lager onder wijs in Venray. Tijdens deze vergadering, die om 19.00 uur in kamer 127 van het raadhuis begint, zal de heer M. Narciso, consu lent anderstaligen, spreken over de af vloeiingsregeling en de rechtspositie; nader toelichten. Zoals bekend wordt dc Brede Maat schappelijke Discussie over het energie beleid van de regering geleid door een Stuurgroep onder leiding van Jhr. Mr. Dc Brauw. Sinds januari 1982 geeft deze Stuur groep een Nieuwsbrief uit met daarin achtergrondinformatie rond de discus sie en een besluitenlijst van de Stuur groep. Deze Nieuwsbrief ligt in de Infotiek in de hal van het raadhuis ter inzage. Opgave vart leerlingen voor kleuter- en lagere scholen Op maandag, 22 maart a.s kunnen leerlingen voor de in Venray gevestigde kleuter- en lagere scholen voor het schooljaar 1982/1983 worden opge geven. Op al deze scholen katholie ke, prot. christelijke en openbare kan men op die dag terecht van 16.00 tot 17.00 uur. De drie R.K. schoolbesturen in de kom van Venray hebben, om de leerlin gen zo optimaal mogelijk over hun scholen te verdelen, besloten een voedingsgebied te definiëren. Op bij gaande kaart staan de scholen vermeld met de daarbij behorende grenzen. Voor het opgeven, van de leerlingen dienen de ouders het trouwboekje mee te brengen. De kleuters, die in de loop van het schooljaar 1982/1983 vier jaar worden, kunnen voor hel kleuteronderwijs wor den opgegeven. Voor de lagere scholen behoeft men alleen de leerlingen op te geven die van school veranderen. Het bovenstaande betekent dus, dat de leerlingen die 'n R.K. school gaan bezoeken zich dienen te melden bij de school van hun wijk (voedingsgebied). Voor de Prot. Christelijke School ,,De Hommel" en de Openbare Scholen in Land weert, ,,De Keg" in Vellum en ,,De Flierefluit" in Brukske, gelden geen voedingsgebieden. Daar kan men dus gewoon een keus maken naar welke school men zijn kind(eren) wilt laten gaan. Op bijgaande kaart zijn nu terwille van de duidelijkheid ook de Prot. Chr. School ,,de Hommel" en de openbare scholen ,,de Keg", ,,de Flierefluit" en „de Land weert" aangegeven. Z Wel ken d. Mai L.1 M Sdv W Wel V Pd Z [vol naa Bos Z dag im. Diei h Ur C Lui C sti dag V m heei

Peel en Maas | 1982 | | pagina 14