88000 INFO VOOR OUDEREN STREEKSCH011WBIRG f17,90 VOOR ALLE TAXI VERVOER Bedrijfsvervoer Bruidswagens Voor grote en kleine kantoormachines kantoormeubels kantoorinstallatie Kantoorboekhandel v.d. Munckhof b.v. TAXI M.M.C. KEUKENS FRANSSEN Cor Uruijti Omnibus PRIJSBOEK boekhandel van den munckhof Peuterspeelzalen Zelfwerkzaamheid WAT TE DOEN MET VOORJAARS BLOEMEN Wij zouden graag weer een viertal in formaties aan U door willen geven. In het najaar van 1980 werd een onderzoek gehouden onder de Venrayse bevolkong van 60 jaar en ouder. De gestelde vragen hadden betrekking op de huisvesting, de verzorging en de (vrije)tijdsbesteding. Dit onderzoek werd uitgevoerd door ouderen, onder leiding van de gemeentelijke afdeling Onderzoek en Statistiek. Ten behoeve van haar beleid voor de toekomst wil het gemeentebestuur meer inzicht krijgen in de wensen en behoef ten van de ouderen. Omstandigheden die er toe kunnen leiden dat de behoefte aan voorzieningen van 60 sers toe neemt zijn o.a. het vrij snel toenemen van het aantal 60-plussers in deze ge meente, de vraag naar passende bejaar denhuisvesting, dienstverlening en ruimten voor ontspanning en andere aktiviteiten, de veranderde rol en positie van de ouderen in onze samenleving en de wens van de ouderen om meer betrokken te blijven bij het gehele maat schappelijke gebeuren. De resultaten van dit onderzoek zijn m concept klaar gekomen. Een kleine werkgroep is momenteel bezig met de definitieve afronding van het geheel, zodat binnen niet al te lange tijd het verslag aan het gemeentebestuur kan worden aangeboden. LEZEN GOED VOOR IJ: Wij zouden U de volgende boeken willen aanbevelen: „De Koningin in Londen", van M. H. Brave-Maks. Het zijn persoonlijke herinneringen aan het reilen en zeilen op het particulier secretariaat van koningin Wilhelmina. Hier was de schrijfster tot 1944 steno-typiste. „Waar ben je? Gedachten in kleur over leven en beleven", van Toon Hermans. Het betreft hier een bundel tekeningen met teksten van de cabare tier over de zin van het leven. „Carnaval ontmaskerd", door drs. Theo Franssen. Het carnaval is weer door iedereen ondergaan. Velen waren in dit feest ondergedompeld. Nu het feestgedruis plaats gemaakt heeft voor een stemmige vastentijd wil men zich wel eens afvragen waar dit alles toch vandaan komt en wat dat allemaal te betekenen kan hebben. Dc heer Franssen geeft in zijn vlot leesbaar boek een goed beeld van hel al 2000 jaar bekend zijnde jaarlijks terug kerend feest voor jong en oud. Tevens geeft hij een uitleg van de verschillende kanten van dit vrolijke volksfeest dat inderdaad maar eens in het jaar gedu rende drie dagen te vieren is. „Verleden Land", een drietal archeo logen stelden dit bock (met vele afbeel dingen) samen, waarin zij de voornaam ste resultaten verzamelden van 30 jaar graven in de Nederlandse bodem. Dit boek werd uitgeroepen als het boek van de maand. Wij hopen dat dit prachtige boek voor U de aanleiding mag zijn tot het bezoeken van dc tentoonstelling „Verleden Land", welke gehouden wordt in Rijksmuseum Kam te Nijme gen van 12 maart tot 20 juni 1982. Deze tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen tussen -lO-OO en 17.00 uur. Zondags van 13.00 tot 17.00 uur. Als U in het bezit bent van een geldige Museumkaart is de toegang gratis, anders betaalt U 2.50 per persoon en tree. Dc vele Venrayse (amaieur)archco- logcn kunnen hier beslist hun hart op halen. MAATSCHAPPELIJK WERK: altijd in dc buurt. Maatschappelijk werk is er voor mensen, die eens over hun zorgen en problemen willen praten met de bedoe ling om tot een oplossing te komen. U kunt rekenen op tijd en aandacht bij dc maatschappelijk werkenden wan neer het gaat over: Uw kontakt met Uw vaste partner. Uw buren, familie ot diegenen die voor U zorgen en anderen; als U geplaagd wordt met moede loosheid om nog verder te leven; eenzaamheid; (vrije)tijdsbesteding; inwonings- of huisvestingsproble men; informaties over uitkeringen; het invullen van formulieren en der gelijke. Uiteraard is het vorenstaande geen uitputtende opsomming van dienstver lening. Wanneer U een probleem hebt dat hierboven niet genoemd is, bent U ook daarvoor zeker welkom om eens te komen praten. Aan deze gesprekken zijn geen kosten verbonden. Ook voor tejiuisbewoners is het maat schappelijk werk in de buurt. U kunt kontakt opnemen met het Maatschap pelijk Werk door zelf naar het bureau te komen. U kunt ook even opbellen of schrijven voor het maken van een afspraak. De gevraagde gesprekken kunnen op het bureau van het Maat schappelijk Werk plaatsvinden, maar ook bij U aan huis. Misschien is het overbodig te zeggen dat ook diegenen die in verzorgings tehuizen wonen of in een verpleeghuis verblijven, ook op deze wijze van het maatschappelijk werk gebruik kunnen maken. Het bureau is dagelijks telefonisch te bereiken onder nummer 04780 - 83100 en is gevestigd in „De Clockert", Bergweg 4 te Venray. De ontspanningsavonden voor 50 plussers verzorgd door Discotheek Hollands Glorie worden weer gehouden op woensdag 3, 10, 17 en 31 maart a.s. in zaal „De Klomp", alhier en op 24 maart a.s. in zaal „Het Anker" in Merselo. Op woensdag 10 maart organiseert de Wijkraad van Noord-West in haar wijkcentrum „Den Hoender" aan de St. Ursulastraat 2 een dergelijke ontspanningsavond. Aan vangstijd is 20.00 uur. STIJLDANSEN VOOR OUDEREN In samenwerking met Dansschool Janssen wil het bejaardenwerk starten met een cursus stijldansen voor oude ren. Deze zal starten op wonsdag 24 maart a.s. van 18.30 - 20.00 uur in de Wieënhof. De cursus duurt 10 lessen en kost 65,per persoon. Normaal gesproken bestaat een dans paar uit een dame en een heer. Maar als er twee dames of twee heren een paar willen vormen, kan dat, mits één dame of heer permanent dc andere rol danst. Opgave dient evenwel per paar te geschieden. Dit om te voorkomen dat mensen langs de kant komen te zitten. Betaling dient bij de eerste les te geschieden. Voor nadere inlichtingen kunt U terecht bij het bejaardenwerk in De Wiekslag, Mozartstraat 20a, 5802 HP Venray, tel. 86706. N.B. De cursus start alleen bij vol doendedeelname! .WIJKBEJ AARDENVERZORGING Binnen de Gezinszorg heeft men zich al enige tijd beziggehouden met de vraag hoe men zo goed mogelijk kan inspelen op de vele hulpaanvragen van bejaarden. Dit tegen de achtergrond van het toenemend aantal bejaarden (de stijging zal in de nabije toekomst groot zijn), de veranderde hulpvraag, het aannamebeleid in bejaarden- en zieken huizen en de bezuinigingen. Kortom is het de vraag naar een zo doelmatig mogelijke hulpverlening. Voor de Stichting Katholieke Gezins zorg Noordelijk Limburg heeft dit geleid tot het besluit de wijk bejaarden verzorging als hulpverleningsvorm in haar pakket op te nemen. Wijkbejaardenverzorging wil zeggen, dat aan bejaarden gedurende een korte tijd per dag (b.v. 1 of 2 uur), eventueel meerdere malen per week, hulp gegeven wordt door een bejaardenhelpster van de Gezinszorg. Er kunnen huishoude lijke taken verricht worden en/of taken op het gebied van lichamelijke verzor ging en begeleiding. Dezelfde taken dus, die ook door de „gewone" beiaarden helpsters worden verricht, alleen gedu rende een kortere tijd per dag. Wijkbejaardenverzorging is van be lang om de volgende redenen: 1Het kan in het belang van de be jaarde zijn, dat deze meerdere keren per week een kortere tijd hulp krijgt op het gebied van huishoudelijke werkzaam heden, de verzorging en begeleiding. Een bejaarde is wellicht beter geholpen .met 3x per week één uur hulp, dan lx per week drie uren hulp. Of een bejaarde, die nu 3x per week een hele morgen heeft, kan beter geholpen zijn met 5x per week een kortere tijd. 2. Gezien de toename van de vraag om bejaardenhulp, kunnen op deze manier wellicht meerdere bejaarden toch voldoende geholpen worden. Om de werktijd van de bejaarden- helpster niet te veel in reistijd te laten opgaan, kan het alleen worden toege past als enige bejaarden, die hiervoor in aanmerking komen, ongeveer in dezelf de buurt wonen; vandaar ook wijkbe jaardenverzorging. Om ook voor wij kberjaardenverzor ging in aanmerking te komen, gelden dezelfde nonnen als voor de gewone bejaardenhulp, d.w.z. totaal minimaal 3 uren hulp per week, dezelfde eigen bijdrageregeling, enz. De aanvraag gebeurt op dezelfde wijze als voor de normale hulp. De leiding bekijkt, na overleg met de bejaarde(n), de mogelijkheid van toe passing van wijkbejaardenverzorging en het gewenste aantal uren. Het is voorlopig niet te verwachten, dat deze wijkbejaardenverzorging op grote schaal kan worden toegepast. De meeste bejaarden, die hulp krijgen van de Gezinszorg, hebben die uren ook hard nodig, maar voor een aantal kan deze vorm van hulp beter inspelen op hun behoeften en in andere gevallen is hulp voor een kortere tijd dan een hele morgen ook voldoende, en dat geeft de Gezinszorg dan de mogelijkheid om nog wachtende bejaarden ook de nodige hulp te verlenen. Onder onze bejaardenhelpenden zijn er een aantal die bereid zijn op deze manier te gaan werken. Zij zullen zich moeten instellen op een meer wisselend werk met de vóór- en nadelen daaraan verbonden. Dat heeft men er graag voor over vanuit de hoop de bejaarden zo nog beter te helpen. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend (DAG NACHT) (alle ziekenfondsen) Grotestraat 28 Venray Telefoon 04780-82727 >ALLE ROLSTOELENVERVOER Telefoon 04780 P. Stoks Zn. B.V. Venray UNIEKE STIJLVOLLE KEUKENS TEGEN ZEER SCHERPE PRIJZEN I KOOP DEZE KEUKEN NU BIJ ANVK Keukenspeciaftal Weetalngel 54 Venray 04780-82861 Gasthuisstr. 14 Tegelen 077-32774 CORCBRUUN De vogels van Mijnheer Dupont ''Simon en Mannes 442 bladzijden in band met stofomslag zolang de voorraad strekt in uw boekhandel voor slechts na 30 april '82 wonJI de prijs 124.50 Uitgeverij G.F.Callenboch bv „DE VRIJE SPELERS" UIT AMERICA BRENGT BLIJSPEL IN SCHUWBURG VENRAY Zondag a.s. speelt de toneelvereni ging „De Vrije Spelers" uit America in de Venrayse schouwburg het blijspel „Rare Chinezen". Onder regie van Jac. van der Sterren spelen 13 personen, t.w. 6 actrices en 7 acteurs. Hierbij een korte Samenvatting van de inhoud van het stuk. Hel is een vreemde heksenketel in een hotel-pension. Inbraak in eikaars kamer, chantage, twee chinezen doen iets te chineesachtig, het kamermeisje seint met haar stofdoek naar spionnen of naar haar verloofde, een exentrieke dame met gezelschapsjuffrouw die geheimzinnge telefoontjes voert, een vreemdsoortig diplomaat die een spits boef blijkt te zijn. Kortom, in dit spel is ieder een „rare chinees". Dit alles speelt zich af in een aangepast dekor. Voor liefhebbers van kolder, maar dan met een geweldig lachsukses, is deze voorstelling het neusje van de zalm. ROBERT LONG EN LEEN JONGEWAARD IN VENRAYS SCHOUWBURG MET HUN NIEUWE PROGRAMMA „TOT HIERTOE [HEEFT DE HEERE ONS GEHOLPEN]" Na het enorme sukses van het theaterprogramma „Duidelijk zo!?", zijn nu alle ogen gericht op het nieuwe programma van Robert Long en Leen Jongewaard, dat op dinsdag 9 maart a.s. in de Venrayse schouwburg te zien is. Kerk, relaties, onverdraagzaamheid en homofilie zijn de zaken waar het in dit programma ovèr'gaat, maar ook huichelarij, macht eh'jnachtsmisbruik, hoop, angst en eenzaamheid. Dit alles brengen zij met een blijmoedig fanatisme, aangelengd met een flinke scheut humor en zelfkritiek. De lach die zij oproepen in hun thea terprogramma kent tinten van huive ring, maar is op andere momenten bewogen, meeslepend, kritisch en niets ontziend. Een verrassend programma, dat ook dit keer niet onbesproken is gebleven. De pers was na de première overwe gend enthousiast. Enkele meningen uit de talloze recenties: „De openheid waarmee deze twee mannen elkaar behandelen, het relati veren, maakt „Tot Hiertoe" tot een belangrijk programma in de lichte sektor van show en amusement". „Een voldragen voorstelling, uiterst kritisch van toon en tegelijkertijd zeer muzikaal en poëtisch." „Tot Hiertoe" een indrukwekkend programma, dat het onmiskenbaar goed zal doen als theaterproduktie, maar hopelijk ook bijdraagt tot het bewustwordingsproces van velen." KONINKLIJK BALLET VAN VLAANDEREN IN VENRAYS SCHOUWBURG Op woensdag 10 maart a.s. brengt het in Venray niet onbekende Koninklijk. Ballet van Vlaanderen een voorstelling, bestaande uit een viertal verschillende dansen, t.w.: Allegro Brillante choreografie: George Balanchine componist: Peter Tcaikovsky Lente choreografie: André Leclair componist: Claude Debussy De wonderbare mandarijn choreografie: André Leclair componist: Bela Bartok Rossiniazata choreografie: Jeanne Brabants componist: Gioacchino Rossini Dit gevarieerde programma en de niet geringe technische capaciteiten van de Belgische dansers, zijn voldoende ga rantie voor een schitterende voorstel ling. A.s. zaterdag 6 maart wordt in Holt- hees, in de blokhut aan de Holthesedijk peuterspeelzaal „De Rakkertjes" offi cieel geopend. 's Middags om 13.30 uur zal burgemeester Van Heusden van Vierlingsbeek deze handeling verrich ten. Aansluitend van 14.00 tot 16.00 uur houdt men open huis. Gezien de verbondenheid Holthees-Smakt mag men ook van dc Venrayse kant de nodige belangstelling verwachten. In Oirlo bestaat volgende week zaterdag 13 maart de peuterspeelzaal „Robbedoes" al weer 5 jaar. Voor het bestuur een gerede aanleiding voor het houden van een receptie van 15.00 tot 17.30 uur. De peuterspeelzaal is gelegen aan de Dep. Petersstraat. Onder het genot van een kop koffie kunnen belangstellenden genieten van een kin derkennis, poppenkast en film. VERNIELING Aangifte werd gedaan van vernie ling aan een op de Pr. Margrietstraat geparkeerd staande personenauto. Door het ombuigen van de buitenspiegel was een deuk in het portier van de auto ont staan. Antiekbeurs Venlo Dit weekend wordt in het Concertge bouw De Prins te Venlo wederom een antiekbeurs gehouden, waaraan ca. 35 antiquairs, afkomstig uit geheel Neder land, deelnemen. Gezien het succes van de twee voor gaande beurzen, verwacht men ook dit maal duizenden bezoekers. bij buitensport- accommodaties In het kader van de bezuinigingen heeft het college van b. en w. enige tijd geleden besloten van de gebruikers van gemeentelijke sportaccommodaties een grotere mate van zelfwerkzaamheid te vragen. In plaats van de tarieven te verhogen heeft de gemeente nu o.m. het belijnen van de velden en het schoon houden van de kleedlokalen aan de verenigingen overgelaten. Omdat bij incidenteel verhuur van sportvelden zich problemen zouden kunnen voordoen bij belijnen en schoonhouden, heeft het college beslo ten voor gebruikers, die zelf geen werk zaamheden verrichten, een toeslag te heffen, welke voorlopig 25^o bedraagt van de te betalen gebruiksvergoeding. Manual wint verdiend 23-13 De laatste thuiswedstrijd werd win nend afgesloten. Werd de uitwedstrijd tegen MSV in de eerste helft van de competitie verloren, afgelopen zondag gingen de punten duidelijk naar Ma nual. Manual, dat aan moest treden zonder de nog steeds geblesseerde Hans Kersten, speelde een verdienstelijke partij handbal. Met de carnaval nog in de benen traden twee ploegen tegen elkaar aan, die eigenlijk niets meer te verliezen of te winnen hadden (geen kampioenschap noch degradatiegevaar voor beide ploegen). Zoals bij vele voorgaande wedstrijden kwam de ploeg uit Venray nu weer snel op een ruime voorsprong. Enkele goede treffers van John Arts uit de tweede linie droegen hiertoe bij. Na 6 minuten spelen was het 4-1. Wat pech bij het aanspelen van de cirkelloper, en het iets minder attent verdedigen in eigen gelederen deed MSV weer bijna op gelijke hoogte komen. Uiteindelijk werd er gerust met 9-6. Ook al was de aanvangsfase direct na rust (10-8) niet al te best, geleidelijk aan zette Manual de wedstrijd volledig naar haar hand. Enkele goed aange speelde breaks van doelman Theo Start en een paar maal goed doorgaan van Jos Smeets, die in goede vorm stak, leidden uiteindelijk tot een flinke voorsprong. Een goed uitgespeelde laatste aanval bracht de stand van 23-13 op het scorebord. Over 2 weken speelt Manual haar laatste wedstrijd in de zaalcompetitie. Wanneer de ploeg op dezelfde wijze speelt als afgelopen zondag moet ook dat duel in een overwinning kunnen resulteren. Uitslagen van 27 en 28 februari: Heren asp. Manual-Eksplosion 13-11 Dames jun. Manual 2-Popeye 3-6 Dames jun. Manual 1-Heel 7-20 Heren sen. Manual 2-Wittenhorst 19-19 Heren sen. Manual 1 -MSV 23-13 Programma voor zondag 7 maart: Dames pup. Manual-Blerick 12.00 Heren sen. Manual 2-Blerick 12.45 Dames sen. Manual 1-Hewldia 13.50 Deze wedstrijd van de dames senioren 1 tegen Heidia uit Helden is van ont zettend belang voor onze dames, want als deze wedstrijd gewonnen wordt, dan hebben zij nog steeds kans op het o zo belangrijke kampioenschap. Waarom dit kampioenschap zo belangrijk is, is voor iedereen wel duidelijk, het gaat namelijk om het zelfvertrouwen wat ze dan terugwinnen, en het volgend jaar een klasse hoger spelen wat ook zo z'n voordelen heeft. Deze dames verdienen dit kampioenschap alleen al als het gaat om de inzet, want daar is totaal geen gebrek aan, kijk op de trainingen altijd staan er wel een stuk of dertig dames klaar om er flink tegen aan te gaan om hun conditie en techniek op te bouwen. Dat deze trainingen hun vruchten afwerpen kunnen we zien als we ze zien spelen, want met doelgerichte aanval len, snelle combinaties en vlammende schoten wordt het vijandelijk doel bestookt alwaar steeds weer een stuk kijkgenot waar je u tegen zegt. Zo ook zijn de dames dat komende zondag van plan als zij hun kampioenswedstrijd spelen tegen de dames van Heidia. Aangezien veel toeschouwers altijd wonderen doen wordt ook deze keer weer een beroep op u gedaan om de dames aan te moedigen. Het is geen schande hoor naar het handballen kijken en de dames van Venray aan te moedigen, het is tenslotte nog steeds een kampioenschap wat op het spel staat. Ik zie dus alle lezers van harte terug a.s. zondag om 13.50 uur wanneer de dames aantreden voor hun wedstrijd: Dus tot zondag en veel plezier. ENRAY Gezondheid en sport, onder het motto: „Loop met ons mee". Enige richtlijnen voor de aanvangen de en ervaren trimmer, die zijn gezond heid van dienst heid van dienst wil zijn. Je bent op zoek of je hebt een vorm van sport, ontspanning gevonden, die leuk is en aanspreekt, bijv. trimmen, dan is de kans om te blijven „sporten" het grootst. Beter een leuke aktiviteit jarenlang volhouden dan een zeer effectief programma dat na enkele weken uit verveling weer wordt gestaakt of abrupt gestopt moet worden door een blessure, Begin ieder trimuurtie met een zeer lichte aktiviteit voordat er aan zwaar dere oefeningen wordt begonnen, dit geeft het lichaam tijd om op adem te komen, koude spieren kunnen oorzaak zijn van een plotselinge blessure; bouw geleidelijk op naar een grotere inspan ning. Zorg voor goed schoeisel de huidige kwaliteit van de schoenen is zo goed, dat problemen haast zijn uitgesloten. Vraag advies aan uw sportartikelen- leverancier, deze heeft meestal een assortiement van bekende merken, waar beslist iets voor U bij is. Zorg voor kleding, die voldoende vocht kan opnemen, maar niet lucht dicht afsluit. Eet niet vlak voor het trimmen, drink ook met mate; beter is bijv. 's morgens nuchter gaan lopen, heus het helpt! helpt! Tussen januari en april groeit het aanbod typische voorjaarsbloemen. Al leen al van de tulpen worden er zo'n 50 verschillende „kleurtjes" te koop aan geboden. De eerste tulpen verschijnen al voor de winter goed en wel is begonnen, maar het ruimere aanbod zien we pas naarmate het voorjaar in aantocht is. Van de voorjaarsbloemen is de tulp onbetwist lijstaanvoerder met zo'n 500 miljoen stuks in het seizoen 1980-'81. Over het gehele jaar gezien weten de tulpen in omzet zelfs beslag te leggen op de vijfde plaats van de bloementop-10. Een hoge score voor een typische seizoenbloem. De narcis komt op de dertiende plaats en daarnaast zijn er natuurlijk nog heel wat andere voor jaarsbloemen. De cijfers zijn bedoeld om een indruk te geven van de veiling- aanvoer en het belang van deze bloemen. KOOPTIPS Tulpen en narcissen koopt u als ze flink kleur hebben. Kleurloze groene knoppen zouden het idee kunnen wekken dat zulke bloemen lang plezier geven, maar niets is minder waar. Het is een hele toer ze mooi op kleur te krijgen. Gelukkig zien we steeds minder te groene (de vakman spreekt van „rauwe") bloemen aangeboden. In de wintermaanden staan al die fleurige bloemen uitgestald in een koele tot koude omgeving. In dat geval is het heel belangrijk ze niet direct in de behaaglijk warme kamer te zetten. We laten ze een poosje acclamatiseren. Trouwens.... zorgt u er bij koud weer voor, dat de bloemen helemaal in papier gepakt over straat worden vervoerd? Thuis gekomen wordt een klein stukje van de stelen afgesneden, nog met het touwtje om de bos heen. Daarna worden ze opnieuw in hun papier gerold en diep in handwarm water gezet. Een oplossing met snijbloe- menvoedsel is nog beter, die gebruikt u daarna in de vaas. Een niet te warme kamer of keuken is voor het acclama tiseren het beste. Na een uurtje zijn ze vol water gezogen en kunnen ze worden geschikt. HOE TE SCHIKKEN Vrijwel alle voorjaarsbloemen heb ben dikke, sappige stelen. Tulpen, nar cissen, hyacinten en vooral Hippea- strum. Ze lenen zich er goed voor om in een vaas te worden geschikt. Heel fijntjes is een vaas in één kleur, bijvoor beeld roze (zoals de tulp „Christmas Marvel" met sierkerstakken (Prunus), Zeer fleurig is een gemengde vaas. Takken van els of Forsythia versterken het voorjaarssfeertje. Voorjaarsbloe men en allerlei bloeiende takken kunnen ook heel goed op een prikker worden gestoken. Dikke stengels wiebelen niet zo gauw. Kléine bloemen zoals blauwe druifjes of anemonen kunnen we tot een toefje bij elkaar binden en in z'n geheel op de prikker steken. VERZORGINGSTIPS Tulpen - wit gedeelte aan de onder kant altijd afsnijden, liefst tulpen-snij- bloemenvoedsel gebruiken; acclimati seren heel belangrijk. Narcissen - in combinatie met andere bloemen: altijd 24 uur apart in een.vaas zetten; stelen afspoelen en niet opnieuw aansnijden bij het schikken met andere bloemen. Bloeitakken - zijn gebaat bij speciaal snijbloemenvoedsel (voor heesters), echter niet in combinatie met zachtste- lige bloemen (dan gewoon snijbloemen voedsel gebruiken): sering, minosa, Forsythia, sierkers (Prunus), amandel bloesem, e.d. Anemonen - behaarde steeltjes nooit zo maar in steeksChuim steken, vooraf een gaatje prikken is véél beter. TULPEN TOP-10 1 Apeldoorn, vermiljoenrood (142 miljoen stuks in het seizoen '80-'81) 2 Golden Apeldoorn, geel (62 miljoen stuks) 3 Lustige Witwe, rood met witte rand (54 miljoen stuks) 4 Prominence, donkerrood (45 mil joen stuks) 5 Aladdin, leliebloemig-rood met geel randje (37 miljoen stuks) 6 Christmas Marvel, rozerood (17 mil joen sruks) 7 Kees Nelis, rood met gele rand (13 miljoen stuks) 8 Attilla, purper (13 miljoen stuks) 9 Cassini, donkerrood (9 miljoen stuks) 10 Paul Richter, rood (4 miljoen stuks) Vermijd plotselinge overgangen, zo als van rust naar zware inspanning. Ver mijd ook het plotselinge stoppen. Loop steeds rustig uit. Denk niet alleen aan het trimmen als de enige mogeliikheid om iets aan de gezondheid te doen. Ook om het dagelijkse leven is veel te doen ter verbetering van het uithoudingsvermo gen en ter verkleining van het vetweef- sel. Traplopen in plaaLs gebruiken van liften, fietsen of lopen in plaats van vervoer per auto is ook heel effectief. Eet smakelijk maar bedenk tegelijk eens hoeveel uur er getrimd moet worden om die maaltijd te verbruiken. Niet iedereen begint zo gemakkelijk met trimmen, ook al ziet hij of zij de noodzaak ervan in. Is het daarvoor dan nu de tijd? Onze aktiviteiten: Zaterdagmorgen 6 maart duurloop 6 of 10 km. op het Ballonzuilcircuit. Vertrek om 8.00 uur vanaf Cooper- baan. Zondagmorgen 7 maart: loop-, trim- en speloefeningen, vertrek om 9.00 uur vanaf Cooperbaan Ballonzuil. Woensdagavond 10 maart om 18.30 uur gymzaal Langeweg voor loop-, trim- en speloefeningen. Verzamelen 5 min. voor aangegeven tijden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13