De verdwenen Venrayse kapellen ebberink VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap >1 Parochie Oostrum Parochie Oirlo PEEL EN MAAS Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselslevn Parochie Mersele Rectoraat Vrede peel Rectorut Heide PEEL EN MAAS Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen mee-leven mee-lijden cr\j GIR01045000 Gevraagd f 6210,-- voor een irrigatiewerk in Honduras VAN 6 TOT EN MET 13 MAART Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Ben Franssen en Door Graat Sjef Creemers en overl. ouders Piet Vermeulen. Zondag: Tweede zondag in de veer tigdagentijd. 8.00 leesmis, int. Maria Bornebrock; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Wilhelus Janssen Herman Ebberink Johanna Janssen-Huijbers (buurtver. St. Jozef) Christina van Mil-Rutten; 11.00 nederlandse hoog mis, int. Pauline Corzilius Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk (KK) Chris Thijssen voor 95-jarige. Maandag: 9.00 oude stichtingen bij zondere intentie; 19.00 fam. Muis-Bek kers Johan Verhoeven en zoon Willy. Dinsdag: 9.00 Frans Cornelissen- Franssen Hendrik Keijsers overl. ouders Jacobs-Arts; 19.00 Johan de Bruyn en zoon Piet overl. ouders Laurensse-Maessen overl. fam. Sij- bers-Coppen. Woensdag: 9.00 Ma- thieu Arts Christina van Mil-Rutten; 19.00 Gertruda van Meijel-Truyen Jo hanna Janssen-Huijbers. Donderdag: 9.00 Jan Tillemans bijzondere intentie. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie (S.) bijzondere intentie (C.); 19.00 Maria van Dijck-Duykers en Wim. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters levende en overleden leden van de Stille Omgang; 19.00 Karei Jeuken en zoon Wim Hein en Judith Bloemen- Verhaegen Jozef Peelers ouders Philipsen-Pirlo. Mededelingen: Zondag onder de mis 'van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: Annemie van Meijel en Kitty eleven. - ,.Om het recht van de zwaksten" is het motto van de 22ste landelijke vastenaktie. Zij steunt jaarlijks een 400 tal projekten met financiële hulp. Aan Noord-Limburg zijn een aantal projekten in Brazilië toege wezen. Uw offer kunt u storten in de bus die achjer in de kerk staat. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Berti Bouten en Tom Kengen, lezer: T. de Bruyn. Zondag: 8.00 Leon Stoffels en Erik Wekking, lezer: J. Wekking; 9.30 Mare Linskens en Bernadette Corzilius; 11.00 Manon Vullings en Lisette Jacobs, lezer: br. Th. Thijssen. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Sandra Gerrits en Peggy Janssen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Juliëtte Willem's en Jacqueline Classens. Zaterdag 6 maart: 18.30 Avondmis (volkszang), int. voor een moeder. Misdienaars: Harm v. d. Bosch en Bas Dirkx. Zondag 7 maart: 2e zondag van de 40-dagentijd. 9.30 Hoogmis (koor en volkszang), int. Mevr. Pouwels. Mis dienaars: Hans Hebben en Gert-Jan Wismans. 15.00 Doopviering van Nan cy Janssen (Landweert). De kolleklte is voor de Landelijke Vastenaktie. In de weekenddiensten gaat voor p. B. van Bronkhorst, pastor van de Landweert. Door de week iedere dag avondmis om 18.30 uur, behalve woensdag. Zondag 7 maart: Tweede zondag in de Veertigdagentijd. H. Missen: 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Dit weekend 6 en 7 maart eerste inzameling voor de.vastenaktie. Vorig jaar werd de opbrengst be stemd voor een projekt in Zaïre. Een dankbare zuster Jenneskens schreef ons dat de huisjes voor de bejaarde gehandicapte zwervers bijna klaar zijn. De eerste bewoonsters hebben al onderdak. Goed nieuws voor hen en ons. Dit jaar vraagt een missiezuster uit Kenya-Afrika onze hulp. Zuster Buys- man heeft de leiding over een kleine kliniek in het dorp Lemek. Het ligt in een van de droogste gebieden van Kenya en behoort tot het stamgebied van de Massai. In dit kliniekje is geen goede waterleiding. Ze zijn aangewezen op het zeer schaarse regenwater. Voor 7.000 kan een aansluiting gemaakt worden op de ver weg gelegen hoofdleiding. Zij kunnen het niet betalen. Wij kunnen daar iets aan doen. En daty doen we met onze vastenaktie 1982 onder het motto: Mee-leven van mens tot mens doet leven. Geven wij water aan zieke medemensen om te overleven. Misintentie: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Kleus- kens-Achten Dorothea Hendriks- Vermeulen Hubertus Clevers. Zondag: 9.00 Leo Janssen voor de parochie; 10.15 Fam. v. Cuijck-Helle- gers overl. fam. Jansen-van Daal; 11.45 Konrad Thijssen en overl. fam.; 18.00 Pater Hein Nuyens. Maandag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Leo Janssen Jan Volleberg Piet Koenen Constant Pijls. Dinsdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest; 19.00 Jacques van Rhee. Woensdag: 8.00 levende en overl. leden van de Stille Omgang overl. fam. Slits; 19.00 Pater Nuyens Jo Janssen. Donderdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 overl. ouders Poels-van Dooren overl. ouders Lucassen-Maas- sen en Pater Florentius. Vrijdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest; 19.00 gezinsmis; Johan Janssen en zoon Martin. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Akker- mans£-Timmermans. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Geert Claes en Willy v. d. Bekeróm; 10.15 Leo en Johan Pouwels; 11.45 Hans van Geenen; 18.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Maurice Derks; 19.00 Twannie Peelers. Dinsdag,, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar. Dinsdag en donderdag: 19.00 Leo en Johan Pouwels. Zaterdag 6 maart: Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis intentie: Gerard de Bruyn overl. Giel Kusters overl. ouders Henkens-Stey- vers. Zondag 7 maart: gezongen Eucharis tieviering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Usha Sanichar en Mevr. Cybulski. Misintentie: voor de parochie. Woensdag 10 maart: Euch. viering om 19.00 uur. Tweede zondag in de veertigdagentijd Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. familie Huijbers-van Hoof voor overl. Frits Willems (v. d. buurt). Samen: ne derlandse vastenliederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Philipsen en voor Nout Creemers en Tiny Philipsen; 9.00 leesmis tot voor spoedige beterschap van een zieke; 10.00 hoogmis voor overl. ouders Willems-Jansen en kinderen voor overl. Rombout Appels voor overl. familie Verstegen-Janssen en dochter Anna. Nederlandse gezangen van de vastentijd met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. ouders Voermans-Leijssen voor overl. Jan Deenen en Sraar Deenen; 18.30avond- mis voor overl. Harry Swinkels en overl. familie voor overl. Pier Siebers en schoonzoon Martien de Bruyni. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts en overleden familie; 19.00 avondmis voor overl. Frans Stevens en zoon Leo. Dinsdag: 8.00 leesmis tot intentie van de bedevaartgangers naar de Stille Om gang. 19.00 avondmis voor overl. Thijs van de Waeter voor overl. Wilhelmus Tijssen. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 19.00 avondmis voor overl. familie Daniëls-Munsters. Donderdag: 8.00 leesmis ter ere van de H. Jozef (E.); 19.00 avondmis voor overl. Arts-Lenssen als jaargetijde voor overl. Martinus Martens. Vrijdag: 8.00 leesmis tot bijzondere intentie. 19.00 avondmis voor overl. moeder Agatha Theuvenet-Rosbak. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. August van Bergens voor overl. ouders van Ool- Lucassen voor overl. Nol Broers als jaargetijde voor overl. Frans Stevens. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 uur kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: Mientje Kusters. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken, J. Rongen; 9.00 S. Rongen, B. Verstegen; 10.00 S. Fijneman, F. Vercauteren, P. v. Weert; 11.30 Th. Houwen, M. Janssen; 18.30 G. Krijnen, M. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Michiel v, Genugten, A. Hermans; 19.00 P. Bodden, S. Achten. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 O. Geurts, M. v. Ampting; 19.00 U. v. Weert, E. Smits. Zondag 7 maart a.s., de tweede zondag van de veertigdagentijd, om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert, waarin voorgaat Prof. Dr. N. Bakker uit Roosendaal. Tijdens de dierist kinder kerk en -oppas. Koliekten voor het plaatselijk kerke- werk en de Vrije Universiteit. In Blitterswijck geen dienst. GOED ONDERGOED komt van I Marktstraat 5. Venray. telefoon 04780-81294 Zaterdag: 14.00 uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Rutten-Kessels; 17.00 uit dankbaarheid bij 'n 90ste verjaar dag; 19.00 Sjeng Potten overl. familie Direks-Hellegers Theo Deenen en Math Basten uit dankbaarheid Hendrina Maria Houwen-Jacobs. Zondag: 8.30 Jan v. d. Berg; 10.00 jaard. Maria Op 't Veld-Braun /jaard. ouders Pouwels-Minten Harry Valckx en familie (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 gest. jaard. Jacob v. d. Voort en echtgenote. Dinsdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Woensdag: 9.00 Maria Elisabeth Willemse-Kooyman Donderdag: tot zekere intentie. Vrijdag: 9.0Ó Pieter Hendrik Jans sen. Zaterdag: 19.00 Maria Joosten- Camps, Piet en Harry Hermans gest, jaard. Theodoor Camps en echtgenote Thei Camps (v.w. familie van Zijl). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 14.00 Coen Litjens, Sjon- nie van Cuijck; 17.00 Frits Dupont; 19.00 Harm van Huet, Clemens Weijs, Bram Linskens, Sander Maretens. Zondag: 8.30 Robin Oudenhoven, Ron Versleijen, Ronny Reijnders, Wil lem Vollenberg; 10.00 Michel Ghielen, Ronald Hoex, Bas Kunen; Ronny Pelzer. 2e zondag van de 40 dagentijd. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), Sef Claessens en zoon Simon Theodora de Mulder-Jeuken (namens buurt) tot bijzondere intentie (L.) tot bijzondere intentie (G.) en voor Frans Verstappen. Zondag: 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.00 uur Hoogmis, Antonet- ta Peters-Geurts (kol.) jaard. Anto- netta Teuws maandd. Theodora Wil- lemsen-Opheij Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 14.00 pl. huwelijksmis bruidspaar Claessens-Zegers. Vrijdag: 14.00 pl. huwelijksmis Bruidspaar Geerets-de Mulder. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor), maandd. Leonie Philipsen-Ver- dellen Johan Classens (namens vrienden) overl. fam. v. d. Berg- Schamminé Theodora de Mulder-Jeu ken (Familielid) Jos Driessen. EEN ABONNEMENT WAARD Misdienaars: Pepijn Houwen en René Linders; Eddy Philipsen en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens; 2.00 gez. Huwelijksmis tot int. van het bruidspaar Wim Weijers en Petra Stip hout. Zondag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand: voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen; 10.00 overleden fam. Philipsen-Jacobs (jrd.). Dinsdag: 19.00 overl. ouders Verhoe- ven-Houben. Woensdag: 8.00 jrd. voor Johannes Rambags en Johanna Kuypers. Tevens t.i.v. de offeraars. Donderdag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Vrijdag: 8.00 overl. fam. van Kuyck- Verrijdt. Zaterdag: 19.00 gezongen H. Mis voorde overl. fam. Seykens-Wismans. Tweede zondag van de veertigdagen tijd. Di weekend is het de eerste zondag van de maand. Bijzondere kollekte voor ONZE EIGEN KERK. Zonder uw steun, die wij zeer waarderen, kan de kerk onmogelijk rondkomen. Denk maar aan de stookkosten, electriciteit, onderhoud, herstel en andere zaken. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Ism. v. Nelly Claessens-Derikx en Marly Weys (vanw. ruiterclub). Zondag: 8.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam.; 10.00 hgm. als gest. jrd. v. overl. ouders Litjens-Keijsers en doch ter Mia weekd. v. Maria Loonen- Scheffers; 11.15 maandd. v. Jan van Meijel, echtgenote en overl. kinderen lsm. v. Joos Litjens lsm. v. Sjang Hee- sen. Maandag: 19.00 maandd. v. Harry Manders en overl. fam. Dinsdag: 19.00 maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijen-Loonen gest. jrd. v. Peter Joh. Rongen en echtg. Woensdag: 19.00 maandd. v. Frans van Bavel en overl. fam. gest. jrd. v. Hendrik Heesen en echtg. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. Peter Emons, echtg. en overl. kinderen. VrijdaG: 14.00 huwelijk Dupont- Keijsers. Zaterdag: Gezinsmis: 19.00 v. Anna Bouten Albert Beerkens Frans Ron gen en overl. fam. Rongen-van Cuijck lsm. v. Helm Claessens en Nelly Claes sens-Derikx. Misdienaar: 19.00 A. v. Vegchel. Akolieten: za 19.00 R. Kuenen en O. Terpstra; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm A. v. Vegchel, E. Holtackers en E. Kan- ters; 11.15 M. en T. Heesen. Parochievergadering: op maandag avond 8 maart om 20.00 uur de jaarlijk se parochievergadering. U wordt daar aangeboden een finan cieel overzicht van 1981verder wordt U medegedeeld welke onderhoudsbeurten en welk herstel gedaan wordt in 1982. Ook kunt U vragen stellen over het parochie-gebeuren. Natuurlijk een toe lichting op de inkonsten en uitgaven. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeenschapshuis. U allen bent hartelijk welkom!! Huwelijksafk.: Rein Dupont (Oos trum) en Annemie Keijsers; Paul Op 't Veld en Gerry Leenders (Venray). Vrijdag: Wereldgebedsdag. 19.00 1. H. Mis voor overl. fam. Arts-Theunis- sen en dochter Diny; 2. H. Mis tot intentie van de L. V.B. Zaterdag: 19.00 1. maandd. vb. Hendrikus Stiphpout en Catharina Jeu ken; 2. jgt. v. Petronella van Well- Thoonen. Zondag: 8.30 jgt. v. Leo Maessen en Anna Maessen-Mooren; 10.00 1. gest. jgt. v. Willem Spreeuwenberg; 2. weekd. v. Mathieu Arts; 11.30 H. Mis v. Willem Janssen, Geertje Janssen en overl. fam. Janssen-Jansen. Maandag: 19.00 1. H. Mis v. overl. fam. Wismans-Droesen-Gooren; 2. jgt. v. Willem Vollenberg. Dinsdag: 8.00 H. Mis v. Jan Hendrix. Woensdag: 8.00 jgt. v. Martien Hendriks. Donderdag: 8.00 jgt. v. Sjang Geurts. Vrijdag: 13.30 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het huwelijk van Peter Hubers en Elly van Kessel; 19.00 H. Mis overl. fam. Wismans-Droessen-Gooren Zaterdag: 19.00 maandd. v. Piet Janssen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Patrick Marcellis en Peter Michels. Zondag: 8.30 Joan Lutters en Bart Marcellis; 10.00 Roel Emonts en Pa trick Vergeldt; 11.30 Noël Michels en Mare Sijbers. Weekdagen: Karei Dekkers en Ra mon Jacobs. Vrij: Jos Bovee, Tom Lemmens en Rob Strijbos. VASTENAKTIE: Zaterdag en zondag a.s., 6 en 7 maart, is de eerste inzameling voor de vastenaktie. Achter in de kerk staat de bus waar U de zakjes in kunt doen. Mgr. Soudant uit Heer, bij Maastricht, die bisschop is op Sumatra, vraagt onze steun voor de opleiding van zijn katechisten. Broeder Gervatius Braks zal er wel meer over vertellen. Ik hoop dat wij allemaal samen ons best doen, evenals bij andere gelegenheden, om deze aktie te doen slagen en dat OUD en JONG eraan mee zullen doen. Maak er een echt vastenoffer van! Denk bij deze aktie ook niet aan bezuinigen, want ze moeten het daar al zo erg zuinig aanleggen om rond te komen. Smeedt een hechte band met Mgr. Soudant. Zaterdag 6 maart: Eerste zaterdag. Priesterzaterdag, ook eerste zondag van de maand. Speciale kollekte voor de kerk. 3 uur Huwelijksmis Weyer-Mi- chels; 7 uur voor Lamberdina b. Dijck- v. d. Burgt. Maandag 7 maart: 2e zondag van de vasten, speciale kollekte voor de kerk. 10.00 voor Jo van Dijck-Hoedemakers en To; 11.30 overleden fam. Verhoe ven-Hazen. Maandag: feest van H. Johannes de Deo. 8.30 jgt. Henricus van Meyel en Petronella van Rijswijck. Dinsdag: feest van H. Francisca Ro- mana. 8.30 jgt. Josef Emonts, Maria Poels en kinderen. Woensdag: 8.30 overleden fam. Bon- gers. Donderdag: 8.30 Antoon Verhaag. Vrijdag: 8.30 Lambert van Meyel, Laurentia Noyen. Zaterdag 13 maart; 7 uur Jan Willems. Misdienaars: zondag 10 uur en zater dagavond 7 uur: Sandra v. d. Akker en Margo Rongen; 11.30 Petri van Hoof en Chantal Wilms. Kollektanten: zaterdagavond 7 uur J. Arts; zondag 10.00 Fr. Hendriks; 11.30 G. Ewals. Kerk schoonmaken 11 maart: Mevr. Michels, Kleindorp 6b en Mevr. Hen driks-Ruiten, Wethouder Pubbenstr. U hebt nu meer informatie over de vastenaktie projekten. De nood is groot. Het is onze medewerking aan de wereldkerk. U kunt de enveloppen de poneren elke zaterdag en zondag in het mandje achter in de kerk, in de brieven bus op de pastorie. Zou het mogelijk zijn om op Witte Donderdag alles binnen te heen om het dan aan te bieden gedurende de H. Avondmaal Mis?? Er zijn altijd nog meer enveloppen te krij gen achter in de kerk. De medemens helpen is de „Vasten" die de Heer behaagt. Zo leven we in het „Woord Gods". Zaterdag: 19 uur v. Peter Muysers en Getr. v. d. Sterren. Zondag: 10 uur voor Frans Geven. Maandag: 8 uur voor bijz. intentie. Dinsdag: 8 uur uit dankbaarheid. Woensdag: 8 uur voor bijz. intentie. Donderdag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Huis. Tweede zondag van de Veertigdagen tijd, 7 maart 19*82. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10.00 Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Wilhelmus Jenneskens, Regina Rongen en zoon Leo. Akolieten: Jos Drabbels en Bert Janssen van de Groeneweg. Misdienaars van de week: Johnny Rongen en Aron Voermans. Eerste inzameling van de Vasten aktie. Maandag: 8 uur H. Mis t.b.i. (D. C.). Dinsdag: 8 uur H. Mis t.z.i. 'Woensdag: 8 uur H. Mis voor Johan nes Mommen en Maria Seijkens en Piet Lomme. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Geurts-Gellings. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Jan Janssen en overleden familieleden Jans- sen-Gielen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Sef Janssen van een vriend. EEN KRANT OM TE LEZEN DE ST. ISIDORUSKAPEL Deze kapel is van veel jongere datum en dankzij de medewerking van Ir. de Kroon, directeur van dë Melkfabriek „Venray" in Leunen kunnen we U over ontstaan en geschiedenis van de kapel veel vertellen. In een vergadering van de leden op 11 juni 1921 verklaarde de heer Jean Poels: „Nu kunnen wij wel veel te danken hebben aan ons bestuur en directeur, maar zonder de zegen van hierboven helpt dat niet veel, wij zijn ons verplicht ook daarvoor onze dank te brengen". Hij geeft daarop de vergadering in overweging in de tuin nabij de fabriek een kapelletje te bouwen dat toegewijd is aan St. Isidorus, de patroon der boeren, opdat hij onze voorspreker blijve en „om tevens aan te tonen dat onze fabriek, alhoewel geen heilige naam dragende, toch is eene Roomsche fabriek". Nu, dit voorstel werd door de leden met luid applaus begroet en het voorstel om een kapelletje te bouwen werd dan ook met algemene stemmen aangeno men. Het duurde overigens nog wel even eer de kapel er stond. Er was allereerst een geharrewar over de prijs, want een kapel bouwen was mooi, maar er erg veel geld aan spenderen beviel minder! De aannemer Martens maakte een tekening en een begroting waarbij berekend was dat de prijs op ongeveer 1500,2000,zou komen. Dat was veel te veel en men besloot aan de aannemer te zeggen dat er een eenvou diger kapelletje moest komen voor ongeveer 675,tot 700,Later in dat jaar (1921 nog altijd) blijkt er een nieuwe tekening en begroting te zijn gemaakt en voor de prijs van 600, komt men tot overeenstemming, en de uitvoering van de bouw wordt aan Martens opgedragen. De kapel was daarmede echter nog steeds niet gebouwd en in november 1922 komt ter sprake dat met een vertraging van anderhalf jaar nu pas de kapel gebouwd was geworden. Dan komt de vraag naar voren welk soort beeld er in het St. Isidoruskapelletje moet komen. Een houten beeld, al is dat duur, is natuurlijk wel mooi en men zou Zondag 7 maart, 2e zondag van de veertigdagentijd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Jan Willems. Zondag: 9.45 Hgm. voor zal. Marly Weys; 11.15 Hgm. voor zal. Jan Fleur- kens v.w. de buurt. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Kunen-van Rens. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Jan v. d. Aker. Woensdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. fam. Spreeuwenberg v. V. Donderdag: 8 uur 4e zeswekendienst zal. Antonia Willems. Vrijdag: 8 uur zal. Sef Linders en overl. ouders. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Marlie Weys v.w. vrienden. Akolieten voor 7 maart: H. Geurts, J. Thissen, G. Timmermans. Misdienaars: R. en H. Spreeuwen berg. Zaterdag 6 maart; 19.00 Avondmis t.e.v. de H. Jozef, intenties voor Gerrit Koopmans, fam. v. d. Munckhof, overl. ouders Noyen en Weerdenburg. Het dameskoor uit Arcen komt deze viering mee opluisteren. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees t.z.i.; 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle bedevaartgangers en voor Th. Gooren; 10.00 Plechtige Hoogmis, op geluisterd door het Carmelkoor uit Nijmegen intenties voor fam. Philipsen- van Dijck, B, Geurts en echtgenote en kinderen en René Buyzen; 11.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de bedevaart gangers en fam. v. d. Bosch. 15.00 Gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en fam. Clabbers, fam. Meurs en fam. Rijken van Hees. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer, fam. Verheyen en mevr. Thoen-v. d. Stap. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor Carolien Brands-Michiels en uit dankbaarheid; 15.00 H. Mis voor bedevaart Wijchen, Niftrik en Meyel. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Verheyen en fam. v. d. Munckhof; 15.00 H. Mis voor bedevaart Wychen en Niftrik. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor Zr. Graumans, fam. Kort Esser en fam. de Bruyn. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Hoe men het gezinsleven tot een succes kan maken", in de koninkrijkszaal van de Jehovah's Ge tuigen. Tijd: 10.00 uur v.m. 7 maart. Plaats: Henri Dunantstraat 11, Venray. Geen kollekte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el segundo domingo de la Cuaresma. A las once y cuarto en uestra capilla, Overloonseweg 2, Misa en Castellano can cantos y meditación sobre la Passion de Nuestro Sefior. Después de la Misa reunión con un cafelito en la salita del convento. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES No se olviden de los cursos en el Centro ni de las oportunidades para nosotros Espafioles en la piscina. Cunsulten el programa detallado del Centro. Hasta la vista! aan Jan de Koster willen opdragen het te maken, maar dan zegt het lid Ver- straeten dat hij meent dat er in Wanroy nog een oud houten Isidorusbeeld is uit de oude kerk, wat niet meer in gebruik is. Het ligt hier of daar op zolder want in de nieuwe kerk was het niet geplaatst. Lid Poels zegt dat daar direct werk van gemaakt moet worden! Een oud beeld is wellicht nog mooier als een nieuw en.... veel goedkoper! We horen hier echter niets meer over en waarschijnlijk is het de heren niet gelukt het oude St. Isidorusbeeld te be machtigen, want in 1923 wordt aan de heer Karei Lücker uit Roermond opgedragen om voor de prijs van 150,- een St. Isidorusbeeld te maken. In de herfst van dat jaar was het beeld nog steeds niet klaar en dat terwijl, op advies van rector Nabben uit Leunen, de beeldhouwer al wel zijn geld had ont vangen. De afwerking van het beeld heeft men toen op eigen kosten laten verzorgen door een ander en in 1924 werden dan kapel en beeld ingezegend door rector Nabben. Die rector heeft zelfs aan bestuur en leden „eene keurige en leerrijke beschrijving van den H. Isidorus onze schutspatroon gegeven, met den wensch dat onder diens zegen de fabriek nog verder moogt groeien en bloeien". Men besloot daarop als dank voor inzegening en levensbeschrijving van St. Isidorus aan de rector, die inmiddels pastoor in Stevensweert was gewordea een meikaasje te zenden voor welke at tentie pastoor Nabben het bestuur late per brief hartelijk bedankte. Eigenaar was dus de Zuivelfabriek „Venray" in Leunen en de kapel stond in de tuin van de directeurswoning. Hij ressorteerde onder de parochie van dt H. Catharina te Leunen. Dit lezen wei: een rapport uit 1962. Daar staat ook i: dat eigenaresse de kapel verzorgde e dat de toestand van de kapel goed was te noemen. Er in stond een beeld van Si. Isidorus met ploeg en spade, zo lezen we. In 1968 wordt de Leunseweg gerecon strueerd en tegelijk wordt de aansluiting van de Wieënweg op de Leunsewq veranderd. Provinciale Waterstaai meent dat de kapel hinderlijk is voor he verkeer en men wil de kapel opruimen, zoals dat heet. De melkfabriek wilde dal uiteraard liever niet, ook gezien de lagt vergoeding die de Prov. Waterstaat wilde geven, maar 1250,terwijl dt 'melkfabriek had berekend dat aan schaffingswaarde kapitaalsvermctr- dering de waarde van de kapel minstem op 3644,98 hadden gebracht! Hoe hei ook zij, de kapel werd gesloopt en alleen het mooie St. Isidorusbeeld kot nog worden gered en dat is heden iet dage nog te bewonderen in de hal vandt melkfabriek aan de Leunseweg. van mens tot mens VASTENACTIE LIMBURG Overal op aarde is er honger, uitbuiting en onderdrukking. Overal verdriet, menselijke pijn. teleurstelling en ontrouw. Het lijden in zijn vele gestalten trekt een diep spoor door het mensenleven. Wie peilt het leed in de ogen van mensenkinderen in Polen, de hoorn van Afrika, in Brazilië of Nicaragua. Wie voelt de honger en ellende? Vastenactie-Limburg probeert mee te leven met hen die lijden in meer dan 100 veilige kerkelijke projekten die dicht bij de mens staan. Lang geleden stond Veronica langs de kruisweg van Jezus. Troostvol wiste zij zijn geschonden en bebloede gelaat schoon. Wij kunnen vandaag nog hetzelfde doen en óm Christus mee-leven en mee-lijden. van mens tot mens. van hart tot hart. 11 |tnissitimm fxixr/mnd ACTIVITEITEN CENTRUM VAN HET BISDOM VASTENAKTIE NOORD-LIMBURG (II) In Texiguat, in het zuiden van de Latijnsamerikaanse staat Honduras, werkt sinds 5 jaar de Belgische pater Antonio Lootens onder de arme Indiaanse bevolking. In eerste instantie heeft hij zich gericht op de verbetering van de gezondheidszorg. Nu er een klein hospitaaltje is gekomen (5 bedden, voor een bevolking van 40.000 mensen), is hij zich gaan toeleggen op het organiseren van de kleine boeren. Hij heeft 40 hectaren grond aange kocht (o.a. met steun van de Neder landse Vastenaktie), waarop een aantal boeren in coöperatief verband kunnen werken. Een deel van de opbrengst wordt gebruikt voor de exploitatie van het ziekenhuisje. De Nederlandse Vastenaktie heeft hem ook geholpen om een dieselpomp aan te schaffen voor het oppompen van water ter bevloeiïng van de velden. Nu vraagt pater Lootens aan Noord- Limburg een bedrag van 6210,— voor het opzetten van eenvoudig irrigatie systeem. Hij heeft inmiddels ook hulp gekre gen van een student van de Tropische Landbouwschool in Deventer. Het is de bedoeling dat binnen het project in coöperatief verband groenten- en vis- teelt van de grond zullen komen. Voorlopig worden op die manier families geholpen. Zo kan er een nieuwe tijd beginnen in het Indianendorp Texi guat, waar nog 15 procent van de kinderen in het eerste levensjaar sterft en de mensen gemiddeld niel ouder worden dan 35 tot 40 jaar. Noord-Limburg wil hier helpen, via de landelijke Vastenaktie. Het is een van onze 14 projecten in Latijns-Ame rika voor de aktie 1982. Vastenaktie Noord-Limburg, giro 225.79.19, Venlo.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 12