GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Klassieke vloerkleden TIJDENS DE CARNAVALSDAGEN Vergadering comm. voor Sociale Zaken Maandelijks ver- keersspreekuur Routes en verkeersmaatregelen voor de carnavalsoptochten in de kom en in de kerkdorpen Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunningen verleend Verzoek tot ontgronding STEMMEN BIJ VOLMACHT OF IN EEN ANDER STEMBUREAU Maximum snelheid 50 km in de Albionstraat Oudercommissies en schoolraad openbaar ondewijs ijhomassenE Geen spreekuur van b. en w. Omdat het raadhuis op Carnavals maandag en -dinsdag gesloten is, zullen burgemeester en wethouders op deze dagen geen spreekuur houden. Openstelling van het raadhuis BURGERLIJKE STAND Op maandag en dinsdag tijdens Carnaval (22 en 23 februari) zijn alle gemeentélijke diensten en afdelingen gesloten. Alleen voor het doen van geboorte- en overlijdensaangiften zal de burgerlijke stand op beide dagen geopend zijn van 11.00 tot 12.00 uur. KADAVERMELDINGEN Tijdens Carnaval kunnen cadavers gemeld worden via het telefonisch registratie-apparaat (04780 - 88899). Het is van belang, dat u de meldingen vóór 11.30 uur doorgeeft. Het destructiemateriaal wordt op beide dagen wel aan de Destructor doorgegeven, doch pas vanaf woensdag 24 februari worden opgehaald. Ophalen huisvuil Op carnavalsmaandag en -dinsdag (22 en 23 februari) zal in de gemeente Venray geen huisvuil worden opge haald. Er wordt geen aparte route ingelast, zodat men de huisvuilzakken één week langer bij huis moet houden. Houdt u Venray ook schoon! Zwembad en sporthal Het gemeentelijk zwembad zal op maandag 22 en dinsdag 23 februari a.s. gesloten zijn. Op woensdag 24 februari is het vrij zwemmen van 9-12 uur en van 13.30 - 15.30 uur. Op donderdag 25 februari kan er vrij gezwommen worden van 9-12 uur en 13 -16 uur. Hel vrij zwemmen blijft op woensdag en donderdag ongewijzigd. De sporthal „de Wetteling" is op zondag, maandag en dinsdag gesloten. Taxi-standplaatsen Al enkele jaren is het gebrukelijk om tijdens de carnaval een aantal stand plaatsen voor taxi's in te richten. De praktijk heeft uitgewezen, dat deze vorm van serviceverlening is aangesla gen om tijdens de dolle dagen het taxivervoer goed te regelen, zijn de volgende plaatsen als taxistandplaats aangewezen: Poststraat Grote Markt Henseniusplein, bij café Hulsman Leeuwstraat, bij café van Rossum. Uiteraard blijft het mogelijk telefo nisch taxi's te bestellen. Parkeren voor invaliden tijdens carnavalsoptocht Dit jaar zal tijdens de carnavalsop tocht van maandag 22 februari weder om parkeerplaatsen voor invaliden ge reserveerd worden. De parkeerstrook aan de Julianasin- gel voor Hotel Almonda zal voor invaliden worden vrijgehouden. Op donderdag 25 februari begint om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis de openbare vergadering van de Com missie voor Sociale Zaken c.a. Naast de gebruikelijke punten staat op de agenda vermeld, de bespreking van enkele notities m.b.t. de eerste lijnsgezondheidszorg, zowel wat plan ning als uitvoering betreft op gemeente lijk niveau. De agenda en de notulen liggen zoals gebruikelijk ter inzage in de infotiek in de hal van het Raadhuis. Op donderdag 25 februari wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuur ge houden in het raadhuis. Iedereen die opmerkingen heeft over een bepaalde verkeerssituatie kan een afspraak maken om dit verkeerspro bleem mondeling in het verkeersspreek uur ter sprake te brengen bij ambtena ren van de afdelingen Openbare Orde en Veiligheid, Onderhoud, Civieltech nische Werken en Verkeer en aan de Po litie. Voor het, maken van een afspraak kan men contact opnemen met de heer W. Gossens (1st. 159) of de heer G. Rutten (tst. 320). De burgemeester heeft toestemming gegeven voor het houden van een [groot] aantal optochten tijdens [en voor] de carnavalsdagen. Het gaat niet alleen om de grote optochten, maar ook om de door de scholen te houden optochten en boerenbruilof ten. In enkele gevallen - met name in Ys- selsteyn - moet een aantal verkeers maatregelen worden genomen om de zaak gestroomlijnd te laten verlopen. VRIJDAG 19 FEBRUARI: Van 13.30 tot 14.30 uur houden de kinderen van de basisschool „De Foe- kepot" in Brukske een carnavalsop tocht langs de volgende route: Allegrostraat - Menuetstraat - An dantestraat - Chopinstraat - Luitstraat. Op deze dag houden ook de leerlin gen van de kleuterschool en basisschool van Coninxhof optochten van 13.30 tot 15.00 uur. Route van de kleuterschool, klas 1, 2 en 3: Eligiusweg - Paadje - Kulutweg - Veltumse Kleffen - Tinnegieterstraat. Route van klas 4, 5 en 6: Adelbertweg, Kulutweg, Weg in den Berg, Haammakerstraat, Veltumse Kleffen, Engelenstraat, Rochusstraat, Vollenbergstraat, Blauwververstraat, Veltumse Kleffen, Tinnegieterstraat. „DE ZAGEWETTERS". MERSELO In Merselo worden twee optochten gehouden: Route optocht 21 februari 1982 (van 14.11 uur tot 15.30 uur): Grootdorp - Past. Vercoulenstraat - Coppelenberg - Grootdorp - Coppelen- berg - Grootdorp. Route optocht 23 februari 1982 (van 14.11 uuttot 15.00 uur): Haag - Grootdorp - Past. Vercoulen straat - Coppelenberg - Grootdorp. DE HEDSBUULE" HEIDE Op zondag 21 februari trekt in Heide de optocht van 14.11 tot 15.00 uur langs de volgende route: Heidseweg vanaf het Volen tot aan de Groeneweg en terug. „DE HAZEKEUTEL" VENRAY De kinderoptocht, georganiseerd door „De Hazekeutel-' Venray trekt op zondag 21 februari van 14.30 tot 16.00 uur langs de volgende route: Dr. Poelsstraat - Hofstraat - Grote Markt - Marktstraat - Hoenderstraat - Bergweg - Merseloseweg - Hensenius plein. ,,'T KNÖLLEKE" LEUNEN In Leunen worden twee optochten ge houden, een op carnavalszondag en een op carnavals-dinsdag. Route optocht 21 februari 1982 (van 14.11 uur tot 15.30uur): Steegse Peelweg - Vullingsstraat - Boodenstraat - Trijnesstraat - St. Ca- tharinastraat - Gussenstraat - Albion- straat - St. Catharinastraat - Apollonia- straat - Kapelweg - Gemeenschapshuis. Route optocht 23 februari 1982 (van 13.00 uur tot 14.30 uur): Voetbalveld (opstellen) - Loenerveld - Rector Nabbenstraat - Pater Kusters- straat - Vullingsstraat - van Megenstraat - St. Catharinestraat - Boodenstraat - Vullingsstraat - St. Catharinastraat - Gussenstraat - Albionstraat - St. Catha rinastraat - Apolloniastraat - Kapelweg - Gemeenschapshuis. „DE SCHANSEKNUPPELS" CASTENRAY 7-" In Castenray trekt de optocht zondag 14.00 tot 15.00 uur langs de volgende route: Lollebeekweg, Mathiasstraat, Cam pagnestraat, CASTELOSTRAAT Castenrayseweg - Horsterweg - Lolle beekweg. „DE PIËLHAAS" VENRAY Ook in Venray worden twee optoch ten gehouden. De grote optocht op carnavalsmaandag, de tweede tijdens de boerenbruiloft op dinsdag. De routes zijn als volgt: Route optocht 22 februari 1982: Merseloseweg - Bergweg - Hoender straat - Marktstraat - Grote Markt - Hofstraat -Julianasingel - Poststraat - Patersstraat - Paterslaan - Langstraat. Route Boerebrulluft 23 februari 1982 Schouwburg - Schoolstraat - Markt straat - Grote Markt - Grotestraat - Henseniusplein - Henseniusstraat - Langstraat - Paterslaan - Patersstraat - Grotestraat - Grote Markt. „DE SPURRIEMÖKKE" OIRLO Op carnavalsdinsdag trekt in Oirlo van 13.00 tot 14.00 uur langs de volgende route: Oirloseweg - Hoofdstraat - Deputé Petersstraat - Haalakker - Dionisius- straat - Gerlrrudisstraat - Pastoor Ge- rardsstraat-Hoofdstraat. „DE PIËLREUZEN" YSSELSTEYN De provincie heeft toestemming gegeven om dit jaar tijdens de optocht weer gebruik te maken van de Putten- weg, waardoor de optocht op carnavals- dinsdag weer de woonwijken aan beide zijden van die weg kan aandoen. De optocht zal de volgende route vol gen: Peter Janssenweg - Heidsepeelweg - Jan Poelsweg - Lovinckplein - Timmer- mannsweg - Pioniersstraat - Moerslag - Pioniersstraat - Puttenweg - Pater Tulp straat - Litsenbergweg - van Beurden- weg - Lovinckplein - Timmermannsweg - Pioniersstraat. VERKEERSMAATREGELEN IN VENRAY: Op zondag (kinderop tocht) en maandag (grote optocht) rijdt de bus tussen ca. 12.30 en 16.00 uur via de Westsingel en de Noordsingel. De haltes bij Het Schuttersveld en de Hoge Beek komen dan te vervallen. De bus van maandag 16.00 uur naar Well rijdt via de Oude Oostrumseweg en Oostsingel. De haltes aan de Stationsweg bij de Burggraaf en Jan Linders komen te vervallen. IN HEIDE: Op carnavalszondag rijdt de bus tussen 14.00 en 15.00 uur niet door Heide, maar om het dorp heen via Groeneweg. In Castenray, Leunen, Oostrum, Oir lo en Ysselsteyn zijn er geen omleidin gen voor de bus nodig. IN YSSELSTEYN: Op carnavals dinsdag is een verkeersomleiding in Ysselsteyn noodzakelijk omdat de optocht weer over de Puttenweg trekt. Het verkeer vanuit het zuiden wordt via de Steegse Peelweg over de Rouwkui- lenweg naar de Deurneseweg geleid. Het verkeer vanuit het noorden wordt vanaf de Jan Poelsweg over de Ysselsteynseweg en de Ringweg naar de Midden Peelweg geleid. Voor al die wegen zal dan een eenrichtingsverkeer van kracht zijn. RESERVERING VOOR INVALIDEN Voor invaliden wordt op maandag, tijdens de grote optocht, ruimte gereser veerd in de parkeerstrook bij Hotel Almonda aan de Julianasingel. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 17 februari 1982, waarbij in verband met de carnavalsoptocht in Ys selsteyn tot de volgende tijdelijke ver keersmaatregel is besloten: Op 23 februari 1982 van 14.00-16.00 uur of zoveel korter of langer als in verband met de omstandigheden moge lijk dan wel noodzakelijk is: I a. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens in beide richtingen gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers: de Peter Janssenweg, het gedeelte van de Heidse Peelweg gelegen tussen de Peter Janssenweg en de Jan Poelsweg, hel gedeelte van de Timmermannsweg gele gen tussen het Lovinckplein en de Ringweg, de Pionierstraat, de Pater Tulpstraat, de Litsenbergweg, de Van Beurdenweg en Moerslag; b. door het plaatsen van borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd regle ment gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers: de Rouw- kuilenweg in zuidelijke richting en het gedeelte van de Ringweg gelegen tussen de Ysselsteynseweg en de Puttenweg in noordelijke richting; II. voor zover genoemde omstandig heden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaat regelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: A. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestem ming van de onder a vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer kan worden aangetoond of aannemelijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, ge bruik moeten maken van de onder 1 vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en inge diend bij de Commissaris van de Koningin. Venray, 17 februari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, ondert c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: L. W. M. Nelissen, Rotven 8 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor hel oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Iegkippenhou- derij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan het Rotven (ongenummerd) te Oirlo, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. C. Kuistermans, Kempkensberg 3 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolgde Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Kempkensberg 3 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijrtde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 5 maart 1982, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 10.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staal is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 19 februari 1982 Burgemeester en wethouders voor noem H Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 10 februari 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: W. H. Philipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn-Venray, voor het oprichten, in werkih brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Pottevenweg (ongenum merd) te Ysselsteyn. A. J. M. Classens, Veulensewater- weg 23 te Veulen-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij en -mesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Veulensewaterweg 23 te Veulen. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 19 februari 1982 tot 19 maart 1982 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolgde artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot_ 19 maart 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen miiieyhygiëne bezwaren hebben ingebracht: d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig art. 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. de beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tót schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dal verzoek is beslist. Venray, 19 februari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. bouwen op de kerkdorpen Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan cq. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van 151 woningen in de Venrayse kerkdorpen door de Wo-, ningbouwvereniging „Noord-Lim burg", Plataanstraat 15 te Venray, waarvan: 15 woningen in Castenray 5 woningen in Heide 30 woningen in Leunen 20 woningen in Merselo 12 woningen in Oirlo 24 woningen in Oostrum 3 woningen in Smakt 13 woningen in Veulen 6 woningen iii Vredepeel 23 woningen in Ysselsteyn Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 19 februari 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 19 februari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 februari 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. - het verbouwen van de woning aan de Brienshoekweg 11, t.n.v. A. J. van Meurs; - het bouwen van een volière aan de Fagotstraat 33, t.n.v. M. K. M. Driesscn; - het bouwen van een hobby-kas aan de Asselberghsstraat 29, t.n.v. M. C. M. Cuppen; - het bouwen van een carport aan de Etnalaan 21t.n.v. A. P. Miiller; - het verbouwen van de berging en aanbouw van een garage aan de Pastoor Vercoulenstraat 14, t.n.v. W. v. Til burg; - het verbouwen van de berging en aanbouw van een garage aan de Pastoor Vercoulenstraat 12, t.n.v. Th. A. A. v. d. Hurk; - het verbouwen van de woning aan de Athoslaan 6, t.n.v. K. Peetjens. Venray, 19 februari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij gedeputeerde staten van Limburg is ingediend een verzoek om verlening van een ontgrondingsvergunning voor: H. Maessen, tot het ontgronden van de percelen sectie P, nummers 304, 305, 306, 307 en 308, gelegen te Castenray, Oosterbosweg, groot 12,5 ha en eigen dom van H. Maessen, Peelweg 12 te Ysselsteyn. Het verzoek ligt ingaande 19 februari 1982 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ontgron dingen in Limburg kan een ieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 19 februari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. 24 maart is het weer zover Op woensdag 24 mrt. a.s. worden de verkiezingen gehouden voor de Prov. Staten. De meeste kiezers zullen op die dag persoonlijk hun stem gaan uitbrengen. En wel in het stembureau dat op hun oproe- pingskaart is vermeld. Er zullen echter ook kiezers zijn die piet per soonlijk kunnen komen, b.v. door ziekte. Verder kan het voorkomen dat men op 24 maart niet in de gemeente is waar men voor de stem. ming wordt opgeroepen. In zo'n geval is het toch mogelijk om te stemmen. Men kan namelijk zijn stem laten uitbrengen door een andere kiezer, dat wil zeggen bij volmacht stemmen. Verder bestaai de mogelijkheid om van te voren te regelen dat men zijn stem in een andere plaats kan gaan uitbrengen. STEMMEN IN EEN ANDERE PLAATS (EEN ANDER STEMBUREAU) Deze mogelijkheid is bijvoorbeeld van belang voor mensen die in een andere gemeente werken en 's avonds pas laat thuiskomen of alleen voor het weekeinde naar huis gaan. En voor degenen die na 9 februari 1982 naar een andere gemeente (in Ne derland) zijn vertrokken en (dus) nog in hun oude gemeente voor de stem ming worden opgeroepen. De regeling voor het stemmen in 'n andere gemeente en/of een ander stembureau is als volgt: 1. VERZOEK Men moet een aanvraag doen om een zogenaamde kiezerslegitimatie- kaar' te krijgen. Deze aanvraag kan schriftelijk of mondeling gebeuren. SCHRIFTELIJK AANVRAGEN Wie elders wil stemmen, kan dit schriftelijk aanvragen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op 9 februari (de dag van de kandi daatstelling) in het kiezersregister is opgenomen. Voor de, aanvraag moet gebruik worden gemaakt van een voorgeschreven formulier. Dit is kos teloos bij iedere gemeente verkrijg baar. In Venray kan men voor zo'n formulier terecht bij het bureau be volkingszaken. geopend dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 16.00 tot 17.30 uur. De aanvraag moet voor 10 maart a.s. worden ingestuurd, zo mogelijk met de oproepingskaart erbij. MONDELING AANVRAGEN Zodra men de oproepingskaart heeft ontvangen, kan men ook mondeling verzoeken om elders te mogen stem men. Dat moet mén wel persoonlijk doen en wel voor 19 maart a s. Hier voor kan men alleen terecht bij de secretarie (bureau verkiezingen) en de gemeente waar men op 9 februari stond ingeschreven als kiezer. Daar moet men zijn oproepingskaart over leggen. 2. KIEZERSLEGITIMATIEKAART De inwilliging van het verzoek wordt aangetekend op de oproepingskaart. Daarom moet die ook worden meege bracht. De oproepingskaart wordt door die aantekening omgezet in een kie- zerslegitimatiekaart Met deze kaart kan men op de dag van de stemming als kiezer terecht bij iedere willekeu rig stembureau, In en buiten de eigen gemeente, doch gelegen in de pro vincie Limburg. STEMMEN BIJ VOLMACHT Wie verhinderd is om persoonlijk te komen stemmen, kan zijn haar stem laten uitbrengen door een ande re kiezer. Hij of zij moet die andere kiezer dan als gemachtigde aanwijzen. Hiervoor zijn 3 mogelijkheden. In alle gevallen gelden daarbij de volgende regels: de eenmaal gegeven volmacht kan niet worden ingetrokken; als men een ander gemachtigd heeft, mag men natuurlijk niet ook nog eens zelf gaan stemmen. Op drie manieren kan men ervoor zorgen dat men zijn/haar stem door een andere kiezer bij volmacht mag laten uitbrengen: 1. Men kan dit schriftelijk aanvragen. 2. Men kan zijn oproepingskaart aan een ander overdragen en zodoende die ander machtigen. Voorwaarde is dat die ander tot hetzelfde stemdistrict behoort, da wil zeg gen naar hezelfde stembureau moet. 3. Als het nodig blijkt, kan men ook een al gekregen kiezerslegitimatie- kaart (waarmee men zelf elders mag stemmen) overdragen en als nog een ander (ook weer uit het zelfde stemdistrict) machtigen. SCHRIFTELIJK AANVRAGEN Een schriftelijke aanvraag om bij volmacht te mogen stemmen moet worden ingediend voor 10 maart a.s. en wel bij de burgemeester van de gemeente waar men voor de stemming wordt opgeroepen. Voor het aanvra gen moet het voorgeschreven formu lier worden gebruikt. Dit is kosteloos verkrijgbaar. De aanvraag moet zowel door de volmachtgever als door de gemachtigde zijn ondertekend Als ge machtigde kan in dit geval optreden iedereen die stemgerechtigd is. De gemachtigde hoeft niet in dezelfde ge meente ingeschreven te zijn. De volmachtstem hoeft ook niet te worden uitgebracht in de gemeente waar de volmachtgever is ingeschre ven. Dat kan bij deze verkiezingen in iedere andere gemeente, gelegen in de provincie Limburg. De aanvraag is wél iets minder een voudig, wanneer de gemachtigde niet in hetzelfde kiezersregister is opgeno men als volmachtgever. Dan moet na melijk het ingevulde aanvraagformu lier nog worden voorzien van een verklaring door de burgemeester van de gemeente waar de gemachtigde als kiezer is ingeschreven. Voldoet de aanvraag aan alle re gels. dan krijgt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart. Die moet hij/ zij inleveren bij het stembureau qr de volmachtstem te mogen uitbrengen OVERDRACHT VAN DE KIEZERS- LEGITIMATIEKAART AAN EEN ooi ANDERE KIEZER -.v Ook wanneer men al een kiezer*^ legitimatiekaart heeft gekregen zelf elders te kunnen stemmen. b& staat de mogelijkheid om alsnog aai een andere kiezer volmacht te gev« Bijvoorbeeld in geval van ziekte. Me: qj, kan de kiezerslegitimatiekaart weer o; dezelfde wijze als de ongewijzigde oproepingskaart (zie hiervoor) aan 'o ander overdragen. Dat kan dus even eens tot en met de dag van de stem ming. Ook hier geldt dat men we iemand moet machtigen die zijn stetr moet uitbrengen in hetzelfde stemdis trict. INLICHTINGEN >0 Verdere inlichtingen over het stem- po men bij volmacht of elders en natuur lijk ook over andere verkiezingsaan gelegenheden kan men krijgen bij dl afdeling bevolkingszaken. telefoon Na 83838. toestel 134/131. cot - set Ge Mede op verzoek van de dorpsraad 14.' Leunen heeft de gemeente in mei de provincie verzocht de maximumjbel snelheid op de Albionstraat in Leunenpoi terug te brengen van 70 naar 50 km/u. Het college van Ged. Staten hecfl hiertoe besloten bij besluit van 19. januari j.l. Na afloop van de beroepstermijn begin maart zullen de 70 km.-borda door Provinciale Waterstaat wordet verwijderd. Bij de jaarlijkse verkiezingen zijn oudercommissies voor de openbaf kleuter- en basisscholen als vol) samengesteld: „DE KEG": Voorzitter: dhr. P. Halmans, Adelbertweg 25; Secretaresse: mevr. G. d. Ruijt, Dagobertweg 17; Vice-secretaresse: mevr. V. Fessl, Dagoberthof 7; Penningmeestersse: mevr. T. Verschuur Laurahof 10; Overige leden: mevr. W. Conjaerts, Mevr. T. Bool hof, dhr. H. Cataloglu, dhr. M Hanssen en dhr. H. v. d. Locht. „DE FLIEREFLUIT": Voorzitter: dhr. P. Sonnemans, Gitaarstraat 3; Vice-voorzitter: dhr. Th. Kalwij, Bazuinstraat 42; Penningmeester: dhr. T. Koens, Vivaldistraat 27; Vice-penningmeester: dhr. B. v. Goor, Sarabandastraat 2; Secetaresse: mevr. A. Bouten, Handelstraat 31; Vice-secretaresse: mevr. L. de Wit, 1 Vivaldistraat 22. De schoolraad voor het openbaar k kleuter- en basisonderwijs ziet er nu als volgt uit: Voorzitster: mevr. W. Conjaerts, Eligiusweg 5; Secretaresse-penningmeesteresse: mevr. T. Boonhof, Eligiusweg 13; Overige leden: mevr. J. Sheldon, dhr. Th. Kalwij, dhr. B. v. d. Goor, mej. T. van Zwol, mej. G. Smits, dhr. H. Dierdorp, dhr. A. den Brok, dhr. J. van Oers, en dhr. H. Flapper. Door het vertrek van de heer Koens heeft de oudercommissie van de Flierc- fluit intussen weer een vakature te ver vullen. 0

Peel en Maas | 1982 | | pagina 8