Twee ton pachtvergoeding voor gedupeerde landbouwer Van Dijck Persleiding van stortplaats naar riolering De Wetteling AGENDA SCHOOLFOTO VAN VROEGER •y EIKENBOMEN ALS GRENSPALEN DRINGEND VERZOEK DANSMARIETJES CONCOURS HAZINNE-AOVEND Carnavalsconcerten Venrays Hofkoor Aid Prinse-Plak aan Joop Colsen DE KARKLINGELS PEEL EN MAAS Nieuw restaurant in Venray Na jarenlang een slepende affaire te ójn geweest, heeft de gemeenteraad deze vveek door pachtontbinding een einde gemaakt aan de gevolgen van de mysterieuse ziekte van de koeien van Van Dijck in het Venrays Broek. Hoewel de verschillende onderzoe kingen naar een mogelijke relatie tussen de voormalige vuilstortplaats en de ziekteverschijnselen bij de koeien tot op heden geen enkele juridische aan sprakelijkheid voor de gemeente heeft aangetoond, heeft men niettemin uit «n oogpunt van billijkheid en mense lijkheid gemeend door pachtontbinding op minnelijke basis de heer Van Dijck in zijn financiële problemen tegemoet te komen. Met de heer Van Dijck is over de beëindiging van het pachtcontract over eenstemming bereikt op basis van een door de gemeente te betalen pachters vergoeding van 202.826,— in totaal. Bij de beslissing om over te gaan tot pachtontbinding heeft de gemeente zich ook laten leiden door het besluit van het ministerie van landbouw (Stichting Be heer Landbouwgronden), dat van de heer Van Dijck de boerderij met direct aansluitende 2.77.95 ha grond heeft aangekocht. De boefderij komt vervol gens voor heruitgifte in de agrarische sector in aanmerking, terwijl de ge meente er over denkt om de vrijgeko men gemeentegronden een recreatieve bestemming te geven in het kader van de ruilverkaveling, als een uitbreiding van het op de stortplaats zelf uit te voeren beplantings- en inrichtingsplan. In het contract tot pachtbeëindiging is uitdrukkelijk verzekerd, dat vereffe ning plaatsvindt bij een eventuele wettelijke aansprakelijkheid van de gemeente voor schade die Van Dijck door de ziekteverschijnselen van zijn vee heeft geleden. Het zag er in eerste instantie naar uit, dat het een nek-aan-nek race zou worden tussen voor- en tegenstanders van deze vergoeding aan Van Dijck. Met name de fraktie Samenwerking vond de term billijkheid en menselijk heid te subjectief. Voor wie gelden die en voor wie niet. Zó wordt de schijn van schuld-aamvaarding op ons geladen, zei de heer Den Brok. Hij vond nergens aanleiding om tot pachtontbinding op deze voorwaarden over te gaan. In het jongste verleden is Van Dijck hulp aangeboden, ook in de vorm van een pachtontbinding, maar toen weigerde Van Dijck.... Ook de VVD was geen voorstander om de pacht op deze manier te beëindi gen. Volgens de heer Houba was er al een hete tijd geen sprake meer van een pachtverhouding. Er werd geen pacht betaald en de gronden werden niet gebruikt.... De Kerkdorpen fraktie vond. in eerste instantie de vergoeding van Van Dijck te ver gaan. De heer Reintjes legde er nog eens de nadruk op, dat er geen honderd koeien gestorven zijn, zoals steeds wordt gesuggereerd. Dp7/> hw»n zijn op verzoek van de veearts ter slachtbank geleid.... De PvdA, bij monde van de heer Kersten, stelde zich vanaf het begin achter het voorstel van b. en w. Juri disch zijn we tot niets verplicht, maar moreel toch wel.... aldus dit nieuwe raadslid. Zowel de wethouder als de voorzitter beklemtoonden nog eens het uitzonder lijke geval. Dat Van Dijck destijds hulp en pachtontbinding weigerde, had als achtergrond een spoedig verwachtte oplossing van de gehele kwestie... We moeten er in berusten, aldus de voorzitter, dat voor de ziekte geen oorzaak is aan te geven. Maar Van Dijck is getroffen en mag rekenen op hulp van de overheid.... Het was die hulp van de overheid (de gemeente) welke Den Brok dwars zat. Waar liggen de criteria van billijkheid en menselijkheid. Gelden die ook voor anderen? Hij bleef er bij dat men een schijn van schuld op de schouders laadt, waaruit handige advocaten weieens een vermeend recht konden putten voor schadeloosstelling aan de voormalige beheerder. Den Brok vroeg nogmaals: als elders in de gemeente een landbou wer getroffen wordt met de ziekte onder zijn vee, krijgt hij dan ook een derge lijke pachtontbinding....? Ook Reintjes (Kerkdorpen) stelde die vraag. Hij wees naar een soortgelijk geval, jaren geleden in de Vredepeel. Er zouden zich in de toekomst ook nog wel eens dergelijke gevallen kunnen voor doen. Hetzelfde probleem speelde feitelijk ook bij de VVD. „Is het billijk wat we doen ten opzichte van de andere inwoners" zo vroeg de heer Houba zich af. De heer Kersten (PvdA) vatte de kwestie als volgt samen': Het is aan ons om deze zaak nu op een menselijke manier op te lossen óf op ze een zakelijke manier te benaderen en nog jaren slepende te houden. Feitelijk zat er aan deze kwestie nog een tweede zaak: wat te doen met de vrijkomende gronden? B. en w. praat ten over een recreatieve bestemming. Daar was de PvdA tegen. De Kerkdor- penfraktie meende dat men alles maar moest zien te verkopen. Mogelijk dat uit de opbrengst Van Dijck schadeloos gesteld kan worden. Deze fraktie, wilde in de vorm van een amendement de gemeente verplichten met spoed de gronden te verkopen of te verpachten. Daar hadden b. en w. geen problemen mee. Dergelijke toezeggingen had men immers al gedaan. Tot slot moest dan deze hele zaak in stemming komen. De Kerkdorpenfrak- tie kon nu niet meer tegen zijn.... De PvdA was van 't begin af voorstander, terwijl de VVD duidelijk neen had gezegd. In de fraktie Samenwerking was het alleen de heer J. de Bruijn die achter het voorstel ging staan. En zo kreeg Van Dijck met dertien stemmen voor en negen tegen, de toezegging dat hem ruim 200.000,zal worden uitbe taald.... In de 18e eeuw, toen Oirlo nog een zelfstandige gemeente was, werd de grens met Meerlo en Horst gemarkeerd met vele grensstenen. Deskundigen zeggen dat er wel 20 stenen gelegen moeten hebben. Verschillende grens stenen zijn bewaard gebleven, anderen liggen ver onder het maaiveld. Zo nu en dan wil er bij het diepploegen nog wel eens een naar boven komen veelal met schade aan de ploegscharen. De heer Martens, medewerker van Rijkswaterstaat, en verwoed amateur geoloog wat betreft het Oitlose verle den, is in overleg met de gemeentelijke plantsoenendienst op 'n uniek idee gekomen. Hij heeft de inlandse eiken bomen die op of nabij de grens met Meerlo-Wanssum en Horst staan,, ge merkt en in kaart gebracht. In totaal ongeveer 17 bomen. Drie bomen worden nog geplant. Op de kaart staat duidelijk omschreven op welke afstand van de boom de feitelijke grens loopt. Alle bomen op één nastaan op het Venrayse gebied, Inlandse eikenbomen kunnen, mits goed verzorgd, 500 jaren of meer, oud worden. Betere grensbomen zullen er dus wel niet te vinden zijn. Het is de bedoeling dat deze grensbomen zoveel mogelijk vrij komen te staan en eveneens indien mogelijk als duidelijk herkenbaar worden gemerkt. In Castenray (zie foto) werd een inlandse eikenboom welke ook al zo'n 200 jaar oud is tot grensboom bevor derd. De boom staat bij de familie Dinghs aan de Tunnelweg. ZIEKENOMROEP Komende week wordt via de Ziekenom roep een 1 uur durende uitzending van Circus Mök verzorgd. Dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur St. Anna en St. Servaas. Dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur in de Kruuze. Woensdag van 10.15 tot 11.15 uur in 't ziekenhuis. De gemeenteraad heeft zich deze week uitgesproken voor de aanleg van een pompinstallatie en persleiding ten behoeve van de ontwatering van de voormalige stortplaats Venrays Broek. Het percolatiewater in de ringsloot van de stortplaats Venrays Broek dient aan bepaalde normen van het Water schap Zuiveringschap Limburg te vol doen voordal men het via de beken mag laten afvloeien. Aangezien het door het W.Z.L. regelmatig bemonsterde water naar het zich laat aanzien vooralsnog zeker niet aan de gestelde normen zal voldoen, kan hieruit worden afgeleid dat de eerst komende jaren geen lozingsvergunning zal worden verleend. Omdat de provisorische oplossing van dit probleem, bestaande uit het door tankwagens wegvoeren van het percolatiewater, een kostbare zaak is (bijvoorbeeld 65.000,in 1981), zijn vrijwel alle denkbare oplossingen voor deze problematiek nader onderzocht. Uiteindelijk menen b. en w. een meer permanente oplossing gevonden te hebben in de vorm van een pompinstai- laue met een zellstartend diesel-elek trisch draaistroom-aggregaat. Ook door Provinciale Waterstaat en het W.Z.L. wordt een pompinstallatie als de beste voorziening beschouwd. De pompinstallatie zal worden onder gebracht in een prefab betonnen compactcabine. De persleiding met een doorsnede van 90 mm zal vanaf het Venray Broek langs de Broekweg worden gesitueerd waar de leiding uitmondt in de riolering. De voordelen van deze permanente oplossing zijn: a. een betere waterbeheersing waar door het overlopen van de ringsloot in de toekomst is uitgesloten b. een constant waterpeil zodat de bermen en het weglichaam niet lan ger te lijden hebben van waterover last. Een en ander bevordert de ver - keersveiligheid ter plaatse en voor komt het stuk rijden van de wegverharding: c. vanaf 1983 minder hoge jaarlijkse lasten dan bij het wegvoeren van het percolatiewater met tankwagens. De aanlegkosten van deze pompin stallatie met persleiding zijn begroot op 117.000,—. Tot het tijdstip van het in gebruik nemen van de installatie zal maandelijks nog een bedrag van gemiddeld 3500,- nodig zijn voor het regelmatig leegpom pen van de ringsloot. De jaarlijkse exploitatiekosten van de pompputin stallatie bedragen/9.300,—. De heer Reintjes (Kerkdorpen) was er van overtuigd, dat het water van de stortplaats zich zelf zou reinigen wanneer het mocht wegstromen. Nu blijft de vuiligheid ter plekke liggen. Men had bij de aanleg van de stortplaats moeten zorgen voor een goede ringsloot.... De heer Janssen (WD) herinnerde aan een eerder door hem gelanceerd voorstel, het water opnieuw over de belt te verspreiden (sproeien of spuiten). De verdamping wordt bevorderd, terwijl het water ook telkens weer gefilterd wordt.... Als men de pompinstallatie aanschaft kan men deze methode toch wel eens uitproberen. Het leggen van de buis kan dan gerust even wachten. Dit voorstel moet men niet bekijken, maar ter hand nemen; er wat mee doen! Wethouder Loonen bezweek onder die aandrang. Hij zegde toe om het eens te proberen. Maar de voorzitter kwam hier even later gauw op terug. Hij ziet er geen heil in. Het water komt net zo vlug terug als men het er op brengt. En bij zware regenval zal men even goed moeten transporteren per tank. De heer v. d. Boogaart (PvdA) was er van overtuigd, dat er vergiften liggen op de stortplaats. Met name arseen en seleen. Transporteren en wegpompen van het water is verplaatsen van de problemen. Via de waterzuivering (die het vergif er niet uithaalt) komt het water in de Maas terecht. Volgens spreker ligt het vergif in vaten opgeslagen. Die kunnen door roesten of breken en dan het water vergiftigen. Het zal een eerste zorg moeten zijn het percolatiewater te blijven controleren en onderzoeken, zodat direct kan worden ingegrepen. Uiteraard deed het college deze toezegging. Men kwam er zelfs uitvoe rig op terug bij het volgende punt op de agenda: het verzoek van de Chemiewin kel Utrecht om boringen te mogen verrichten op de voormalige stortplaats. Maar daar leest U elders in dit blad over. PROGRAMMA SPORTHAL DEWETTELING van 12 t.m. 18 februari 1982 Vrijdag 12 febr.; Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 de Wetteling 1-Siebers Fruithal 20.30 Gem. Venray-Quatre Bras 21.30 E.J.P. 3-Prinsenhof 22.30 de Wetteling 4-de Klomp 1 Zaterdag 13 febr.: 08.00-13.00 MHCV zaalhockey 08.00-10.00 tr. 10.00 Meisjes C Venray-Venlo 10.45 Venlo-Gro^n Wit 11.30 Venray-Groen Wit 13.00-17.00 Manual comp. 13,00 Dames. pup.-Loreal 1 13.45 Dames asp.-Loreal 4 14.30 Jongens asp.-Popey 1 17.00-19.30 MHCV zaalhockey 17,00 Venray jongens C-Blerick 17.45 Blerick-Tegelen 18.30 Venray-Tegelen 19.39-21.30 Jumpers Basketbal comp 21.30-22.30 FC 't Plein zaalv. vr. Zondag 14 febr.: 07.30-09.30 Castenray zaalv. vr. 09.30-12.00 Badminton 12.00-18.00 Korfbalcomp. 18.00.2T.00 MHCV zaa?hckeycomp. 21.00-22.00 Batu-Badaun Maandag 15 febr.: 18.00-22.00 VC Rooy tr. zaalvoetbal: 22.00 de Wetteling 3-EJP 4 comp. 23.00 Stappers 2-Koetshuus vr. Dinsdag 16 febr.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 16 febr.: 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZVV de Wetteling zaalv. Donderdag 18 febr.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Ten behoeve van onze carnavals- pagina in Peel en Maas van volgende week, verzoeken wij de secretarissen van de diverse carnavalsverenigingen ons nog dit weekend te voorzien van de programma's der komende feestelijk heden. Voor zover wij die nog niet in ons bezit hebben, ook graag de foto's van Prinsen en eventuaal boerenbruids paren. Wij rekenen graag op aller medewer king. Lisette Giesen uit Oostrum, net 16 jaar geworden, is vorig weekend 5e geworden bij de Nederlandse kam pioenschappen Dansmarietjes, in de categorie „solisten senioren 15 jaar en ouder". Deze categorie wordt wel eens aangeduid als het „neusje van de zalm". Lisette doet al vanaf haar 7e jaar aan ballet. Toen men vanuit Eindhoven in Vierlingsbeek kwam wonen, kwam ze daar bij de „Békse Klinkertjes", een groep Dansmarietjes die op concoursen steeds hoge ogen gooit. Na de verhui zing naar Venray werd ze opgenomen bij de „Pierotten", om later toch weer bij de Vierlingsbeekse groep terug te komen. Sedert 'n jaar is ze lid van de Dansmarietjes „Les Gardes" uit Til burg. Elke week rijden vader of moeder haar naar de training. En als er een groot concours op til is, wordt er meer malen per week getraind. En er worden nogal wat concoursen' gehouden. In hel seizoen van oktober lot april zit men praktische elke week „ergens"; van Groningen tot Miinchen. Zo gaat Lisette op 21 maart ook deelnemen aan de Europese kampioen schappen in Gent (België). Zij is er zelf van overtuigd daar bij de eerste tien te horen. En het volgend jaar op de Nederlandse kampioenschappen zal ze zeker enkele plaatsen naar voren schui- „Is dat allemaal geen ontzettend zware belasting voor zo'n meiske?" „Natuurlijk wel, maar ze is zelf dol enthousiast. En zo lang dat zó gaat mag ze blijven meedoen Jammer, zo verzekert men ons, dat Venray geen echte Dansmarietjes-groep meer heeft. Lisette zou daarbij geen gek figuur slaan. En dan zou het Venrayse publiek ook eens haar prestaties kunnen bewonderen. Nu blijft dat alleen maar voorbehouden aan het publiek dat de concoursen bezoekt; en aan de jury leden die wekelijks met tienden van 'n punt over het succes van Lisette oor delen.... In café's worden de mooiste dingen geboren maar van uitvoering komt dikwijls weinig terecht. Dat was echter niet het geval bij 'n stel dames, die zich de vraag stelden, waarom wordt er nooit wat voor ons georganiseerd?" Daar werd later wél over doorgepraat... En nu is het dan zover. Venray zal op donderdag 18 februari, van acht tot twaalf uur, z'n eerste „Hazinne- aovend" beleven. Alleen voor vrouwen dus, en ouderwets gekleed. De mannen kunnen wel begrijpen wat zij te doen hebben. De vrouwenjoekskapel „Jats Marie" heeft haar repetitie- en stamlokaal bij Pims Place aan de Stationsweg. Van daaruit trekken de vrouwen naar 't centrum, met de muziek voorop, en verspreiden zich over de diverse „Hazinne-kefees" die als zodanig met 'n naambord zijn aangeduid. Elke drie kwartier verplaatst elke groep vrouwen zich naar 'n ander café, onder de vrolijke tonen van een viertal blaas kapellen, t.w, Jats Merie, Rats d'r Naeve, Efkes Waachte en Naovenant. De muziek zal zich dus niet alleen be perken tot de café's. De volgende café's zijn voor die avond „Hazinne-kefee": Truus Huls man, 't Koetshuus, 't Zwaantje, 't Upke, en Pims Place. Voor deze Hazinne-avond blazen de diverse kapellen 'n oud Venrays carna valsliedje uit 1947, op de wijze van: „Louise zit niet op je nagels te bijten". De (nieuwe) woorden zijn: Zeg Rooyse Hazinne, blief now toch me binne 't is wer Vastelaovend. Nie werke, nie poetse, laot dat mow mar roeste 't is w;er Vastelaovend. 't Is enne gekke lied, de kniezer jao ten spiet, weej make jool en lol en de Hazinne zien dan dol. Zeg Rooyse Hazinne, blief now toch nie binne. 't is wer Vastelaovend! Bijeenkomst bij Pims Place om 7 uur. Vertrek naar het centrum om half acht. Zoals intussen een schone traditie is geworden, zal het Venrayse Hofkoor op carnavalszondag en de zondag daarvoor (14 februari) een zondagochtendconcert verzorgen in de foyer van de schouw burg. Dit jaar heeft men het programma van a.s. zondag 14 februari iets willen wijzigen. Men heeft namelijk twee andere Hofkoren uitgenodigd om op die zondag mee te komen musiceren. Dat zijn dan achtereenvolgens „Liede- rentafel Geldropse Hofzangers" en „Oëre Toe" uit Oostrum. Men hoopt door het aantrekken van deze hofkoren, het programma zo af wisselend en verschillend te maken, dat op beide zondagen 'n geheel ander pro gramma ten gehore wordt gebracht. Tijdens het programma van a.s. zondag wordt de A.P.K.-plak uitgereikt aan de heer J. Colsen. Ook zullen 8 zangers die al tien jaar lid zijn van het Venrayse Hofkoor worden gehuldigd. Overigens zijn die heren al vele jaren langer lid van Venrays Mannenkoor. Zoals bekend staat het Venrayse Hof koor sinds enkele maanden onder leiding van de heer W. Swaghoven. De muzikale omlijsting van beide zondagochtendconcerten wordt ver zorgd door de Hofkapel o.l.v. Herman Stevens. Zondag uitreiking Te veel om op te noemen zijn alle funkties en werkzaamheden, waaTmee Joop Colsen zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de gemeenschap, in het bijzonder in Venray. Terecht heeft de Aid Prinse Kompe- neej van Venray aan hem de Aid Prinse Plak 1982 toegekend, welke hem zal worden uitgereikt tijdens het zondag- ochtend-karnavalsconcert van het Ven- rodse Hofkoor en de Hofkapel op 14 fe bruari a.s. Joop Colsen heeft vanaf 1935, toen hij zich in Venray vestigde als architect, op bedachtzame, rustige en integere wijze, leiding gegeven aan talloze akti- viteiten. In 1938 was hij mede-oprichter van de vastelaovesvereniging de Piëlhaas, waarin hij jarenlang geijverd heeft als voorzitter van de optochtjury om de kwaliteit en inhoud van de optocht op een hoog peil te brengen. Nu nog is hij senator van deze bloeiende vastelaoves vereniging. Er zou hem tekort worden gedaan, alleen deze verdiensten te vermelden. Een greep uit de vele aktiviteiten, welke hij naast funkties, verbonden aan zijn beroep volbracht, kunnen in één adem genoemd worden: Mede-oprichter van de afdeling Ven ray van het Nederlandse Rode Kruis, bestuurslid streek V.V.V.. oprichter en voorzitter van de Vrije Akademie, be middelaar in de overgang van voetbal vereniging De Valk naar SVV, oprichter van de Verkennerij en daarna 27 jaar leider en commissaris, bestuurslid van het Boschveldcollege en als wethouder der Gemeente Venray had hij zitting in vele commissies op het terrein van de cultuur, evenementen en de jeugd. De vitale Colsen, nu 71 jaar, werd reeds eerder enkele malen onderschei den. Het Nederlandse Rode Kruis begif tigde hem met de medaille van verdiensten in zilver. SW maakte hem ere-voorzitter; Scouting Nederland ver leende hem de gouden Jacobsstaf. Joop Colsen is geen drukke prater, zijn kracht is de zaken te relativeren en rustig op een rijtje te zetten. Wanneer hij spreekt, luistert iedereen. Lang durige discussies weet hij met enkele woorden kernachtig samen te vatten. Kortom een vertrouwenswekkende man, die veel respect afdwingt en daarom op 14 februari a.s. het middel punt zal zijn bij het A.P.K. plakcere- monieel in de Venrayse schouwburg. te Oostrum Vanaf donderdag zullen de toegangs kaarten voor de boerenbruiloft ver krijgbaar zijn bij Sjef Arts, Randenrade 50. De léden hebben voor alle bals gratis toegang men dient echter het bewijs van lidmaatschap bij zich te hebben. Zaterdag zal huis-aan-huis de nieuwe karnavalskrant te koop aangeboden worden. Tevens bent u dan in de gele genheid de kaartjes te kopen voor de diverse bals van de jeugdigen. Prins Jan met zijn gevolg kunt U zaterdag feliciteren en wel vanaf 20.11 uur tot 22.00 uur in zaal van Dijk, Mgr. Hanssenstraat 29. Als nieuwe jeugdprins is gekozen Pieter Verhaegen met als vorst Davy Moorees en nar Marcel Janssen. EEN KRANT OM TE LEZEN ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: 6OHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. VAN LOON Paterstraat 60 telefoon 81887 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America tel. 04764 - 707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. GEZONDHEIDSCENTRUM LANDWEERT Aronskelk 76 tel. 85900 of 88273 Bereikbaar van 8-12 uur en van 13.30 - 17.30 uur Hier zijn werkzaam: huisarts, maatsch. werkster, wijkverpleegkundige, gezins- en bejaardenzorg, centrum-assistente. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar G. VALLEN, telefoon 86605 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. REINILDE telefoon 04780-81269 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 Tot voor kort was Venray niet ruim bedeeld met buitenlandse eet-gelegen- heden. Voor de liefhebbers van een exotische hap stonden weliswaar drie Chinezen klaar, maar chinees eten is langzamerhand voor de Nederlander even gewoon als boerenkool met worst. Zeer snel na elkaar zijn er nu een Grieks en een Yoegoslavisch restaurant gekomen. Uiteraard juichen alle Ven- rayers die wel eens wat anders willen dan wat „os moe" op de tafel zet, dit toe. Enkele Venrayers echter zijn veront rust en bang, dat de eigen pot, de traditionele gerechten uit de eigen streek, in de verdrukking raken. Zij hebben besloten een alternatief te bieden voor alle bestaande en nog komende buitenlandse restaurants. Te dien einde hebben deze Venrayers een kookcollectief opgericht het B.V.P. (Bescherm de Venrayse Pot). Dit collectief, dat een aantal zeer goede amateurkoks onder haar gelederen telt, heeft beslag kunnen leggen op een pand halverwege Akropolis en Macedonië. In dit pand, Julianasingel 11 (twee.hoog) zal binnenkort geopend worden het oerVenrayse restaurant „de Hazehap". In dit restaurant zullen vooral en misschien wel uitsluitend diverse hazen- gerechten geserveerd worden. Er heeft al een voorproeverij plaats gevonden door een aantal notabelen van Venray (het senatorenconvent van de Piëlhaas) met hun dames. Zij hebben geadviseerd haas, nog eens haas en haas toe, dus uit sluitend haas te serveren. Het B.V.P. yiescherm de Venrayse Pot) prijst zich gelukkig reeds op maandag 22 februari de gehele Venray se bevolking een zogenaamd lopend koud buffet van diverse hazenhapjes aan te bieden als een eerstye kennis making met dit nieuwe restaurant. -SCHOOLFOTO VAN VROEGER Deze week 'n oude schoolfoto van meisjes in de 2e klas in 1912. Bovenste rij v.l.n.r.: Marie Kemps, Marie Swinkels, Jet van Baar, Zus Aerts, Marie Ambrosius, Noor Wub- ben, Wies Eibers, Jans v. Blerk, Berth Oudenhoven, v.n. Swaghoven (juffr- 2e rij: Stien Goumans, Nel Custers, Mien Pouwels, v.n. Maes, Door Ver stegen, Marie Manders, Nel Giezen, Mien Poels, Betje Nooyen, An Litjens. 3e rij: Stein Albers, An van Opber gen, Til Clephas, v.n. Swinkels, An Strijbosch, Tonie Strijbosch, An Lin- ders, v.n. v. d. Boogaart, v.n. Bis- tervelds, v.n. Pelzer. 4e rij: Marie Raedts, Drika Michels, Door Pouwels, Jet Dechnar, Wieske Maessen, v.n. Flinsenberg, Carlien Maessen, Mientje Dillen, Mien van Kessel, Netje Janssen, v.n. Swinkels. Nabestelling is mogelijk bij J. v. d. Putten, Westsingel 18, Venray.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3