VERENIGINGSMEUWS >NJ nmi rv UTERPEMEUWS lebber ink JUM MERSELO SPRINGPLANK EN WIJK ZUID cav27mc I.Y.N. LV.B. VENRAY Venray li nESi inTERnnTioniH Ven rays Mannenkoor PEEL EN MAAS MUZIEK- COLLECTIEF „TUSSEN MAAS EN PEEL" K.V.V. Venray Postzegelen AQUARIUM VERENIGING REISVERENIGING Verenijjingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. JEUGD- WIELERRONDE NOORD LIMBURG Inuis Viiii ilc Kaniji liiiiHirieriiijji'ii Donderdag 11 teör. om ïy.iu repe- voor de tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 11 febr. pm 19.30 repe titie voor de bassen en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 25 febr. wordt na de pauze door de heer Moser uit Ahrweiler een film gedraaid over het onlangs gehouden Internationale Zangfestival, alwaar ons koor enkele suksesvolle dagen beleefde. Tevens na de pauze Herringschelle. Zaterdag 13 maart deelname aan de Gerits Korenavond in Margraten. Op deze avond zingt ons koor een viertal nummers w.o. Serenade d'Hiver en 't nieuwe Joegoslavische nummer Vèno. Dit wordt nog hard repeteren, daarom mrs vooral de extra repetitie om 19.30 uur niet. Dit concert besluit om 22.00 uur, waarna gezellig samenzijn met 'n dansje etc. Alle dames van onze leden worden uitgenodigd mee te gaan naar Margraten. Vertrek per bus om 18.00 uur. Het geplande optreden in 't Grugar- park in Essen kan dit jaar geen doorgang vinden. Op 25 maart is de algemene jaarver gadering met o.a. bestuursverkiezing. Eerste Pinksterdag opluistering Früh- schoppen te Merselo, tijdens de muziek feesten aldaar. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 4 februari: Serenade b.g.v. opening tentoonstel ling Provinciale Staten in gemeente huis. Bijeenkomst om 19.00 uur in de Burggraaf. Wit hemd zwarte vlin derdas. Limburgs Volkslied. Aansluitend repetitie in clublokaal. Zondag 7 februari: organisatie Joekskapellenfestival in schouwburg. Conform afspraak zijn alle leden om 11.00 uur aanwezig j voor bemanning entree, toezicht op slag instrumenten, verkoop broodjes, 1 loterij etc. Donderdag 11 februari: j 19.30 repetitie harmonieorkest, i Voor de reis naar Dipperz in het weekend van 11-12-13 juni a.s. zullen enquêteformulieren worden uitgereikt met het dringende verzoek deze zo spoe dig mogelijk ingevuld weer bij de secretaris in te leveren. Vooral ook belangrijk voor ouders van jeugdleden. AGENDA: 20 maart 1982: Gemeentelijk muziek- toernooi in schouwburg. Organisatie Euterpe. 17/18 april 1982: Federatief solisten concours, organisatie Leunen. 11, 12, 13 juni 1982: Concertreis naar Dipperz (West'-Duitsland). LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 4 februari: 18.30 repetitie jeugdharmonie o.l.v. hr. Steyvers. Donderedag 11 februari: idem. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND Zondag 7 februari: géén repetitie l.v.m. organisatie joekskapellenfestival. Zie verder harmonieorkest: donder dag 4 februari en reis naar Dipperz. Afmelden harmonieorkest bij de se cretaris, tel. 80225; jeugdleden bij de hr. Raets, tel. 82803, en drumbandleden bij de hr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 5 februari: om 18.30 voor de alten en sopranen; om 19.15 voor de tenoren en bassen. Zondag 7 februari: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 8 februari: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 9 februari: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 10 februari: om 18.30 alleen voor de aspiranten met aansluitend om 19.15 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secetariaat Langstraat 104, tel. 81690. Alegemeen: Het optreden in Loon op Zand is zeer suksesvol geweest. Bedankt jongens en mannen voor de opkomst en de goede inzet. Aanstaande zondag na ae Hoogmis géén koffiedrinken in De Galmhut. Mocht hierin verandering komen, dan wordt dit direct voor de hoogmis bekend gemaakt. EEN KRANT OM TE LEZEN JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondag 7 februari: 11.00 gezamenlijke repetitie. Maandag 8 februari: LET OP! 19.00 Alten 19.45 Sopranen JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdag 5 februari: 18.45 gezamenlijke repetitie 20.15 vergadering in lokaal 216. „SALTARELLO" Zaterdag 6 februari: 16.00 gezamenlijke repetitie. „AGÉVOLÉ" Repetitie volgens afspraak. DAMESKOOR Woensdag 10 febr. a.s. repetitie om 20.00 uur voor het hele koor in zaal Sijbers aan de Merseloseweg. Als U verhinderd bent graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 9 februari, 19.30 uur repetitie voor de sopranen, om 20,00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 16 februari, 19.30 uur repetitie voor de tenoren. Dinsdag 23 februari, geen repetitie. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81121 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat t, tel. 86159. '"GOED ONDERGOED UQS I komt van 1 Marktstraat S, Venray. telefoon 0478041294 Vrijdag 5 februari komt drive-in show DREAMWEAVER naar Free Wheelin. Een prima discotheek, met swingende muziek, veellicht en goeded.j.'s. Zoals gewoonlijk beginnen we om 8 uur. Zondag 14 februari gaan we 's middags weer met z'n allen Disco Rollerskaten. De muziek zal die middag gedraaid worden door drive-in Art en Show, Venrays nieuwste drive-in die het wel eens zou kunnen gaan maken. WERKGROEP VENRAY Werkgroep Muziekcollectief Venray organiseert op woensdag 10 febr. a.s. in Free Wheelin een groepenpresentatie m.m.v.: „Quvl": een hardrock formatie, be staande uit drie personen n.L: René Janssen - bas gitaar/zang Eddy Franeken - gitaar/zang Ben Klassen - drums De groep bestaat één jaar. „Groep X": Knoepmuziek in de trant van blues-rock. Vijf nltizikanten, n.L: Jos Vaessen - drums Mart Vaessen - gitaar Leo Vaessen - gitaar Sjef Asselberghs - basgitaar Hay Jansen - mondharm./zang „Supporting Act": voorheen „Kut- stoont en de Zatladders". Zesmans formatie die o.a. new wave en reggae speelt. De groepsleden zijn: Cor Ceur - zang Eut van Berkim - basgitaar Leo Michiels - gitaar/zang Nico van Eyden - gitaar/zang Peter Schreurs - drums Geert Wolvers - saxofoon De groepspresentatie begint om 20.00 uur in Free Wheelin. Elke groep speelt ongeveer een uur, waardoor er na afloop nog rijd over blijft om een session te houden. De entree is 2.50 P-P- Bij welslagen van deze avond is het de bedoeling om na carnaval nog een groepenpresentatie/session te organi seren. Hiervoor hebben zich al groepen aangemeld. Heb je ook interesse om mee te doen (met een groep of individueel) kom dan kijken op 10 februari. Op deze avond kun je ook informatie krijgen over het muziekcollectief en de nog te organi seren groepenpresentatie(s). Tot de tiende februari. Vrijdag 5 februari: Vanavond is dan het grote moment. Vanavond wordt de jeugdprins 1982 bekend gemaakt. Prins Theo I zal z'n varkensscepter dan overdragen aan z'n opvolger. Ook zal de joekskapel „de Platvuut" natuurlijk weer aanwezig zijn. Trek dus allemaal je gekste pakje aan en kom naar het Baggenhuus. Zaterdag 6 februari: Vanaf 8 uur zijn wij geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Tevens laatste gelegenheid om in te schrijven voor het tafelvoetbaltoernooi. Zondag 7 februari: Vanaf 4 uur 's middags een groot tafelvoetbaltoernooi met de sterkste teams uit de streek. Komt dat zieri, komt dat zien. Wij zijn geopend tot 's avonds 12 uur. Beste jongelui, A.s. vrijdagavond wordt het pro gramma verzorgd door Willy, Twan, Paul, Henk. Naast een spel wordt er ook geknutseld voor de karnavals- avond. Laat jullie gedachten er eens over gaan. Ideeën zijn altijd welkom. A.s. zaterdagavond gewone club avond. Wie heeft er een idee wat we zouden kunnen doen? DISCO DISCO DISCO Ondanks de toezegging van afgelopen zondag is het a.s. zondag geen disco! Groetjes Leiding De laatste paar maanden was het de gewoonte de hobbymiddag om 13.00 uur te beginnen. Na overleg is besloten weer om 14.00 uur te beginnen. Vergeet het niet, want om 13.00 uur sta je voor een gesloten deur. Gedurende enige weken wordt door ons al gevraagd naar allerlei materialen voor de hobbymiddag. Glazen potten en flessen hebben we voorlopig voldoende. Ook closetrollen zijn er genoeg. Hiervoor onze hartelijke dank aan degenen die ons dit materiaal bezorgd hebben. Resten wol, stof, afgebrande lucifers en oud speelgoed zijn nog steeds welkom. Bel even 88546 en wij zorgen dat het afgehaald wordt. Bij voorbaat dank. Bye, bye en zwaai zwaai. De Q.S.L.-meeting afgelopen zondag is prima verlopen. De 27 mc-ers die er waren konden volop kaartjes ruilen, gezellig samenzijn en luisteren naar de muziek van de Venrayse piraat „De Zwerver". De volgende Q.S.L. meeting is eind maart en wij rekenen dan op een nog grotere opkomst. Komende maandagavond is er weer gezellig kaarten bij bar „Taverne" in het Brukske, aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Houdt zaterdagavond 13 februari vrij voor de grote carnavalsavond van Fox Hunter. Op deze avond wordt ook de prins of prinses van 1982 gekozen. Ook op deze avond is iedereen van harte welkom. Carnavalsmuziek komt van de piraat „de Zwerver". Hoppa, Hoppa. Zondag 7 februari a.s. wandelen de leden van I.V.N. Geysteren-Venray in de Boshuizerbergen te Venray. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf de parkeerplaats van de begraafplaats „Boschhuizen" te Venray. Niet-leden belangstellenden zijn hier bij eveneens welkom. In dit natuurreservaat, bekend om zijn zandverstuivingen, gaat onze aan dacht heel speciaal uit naar de typische vegetatie van o.a. mossen, buntgras en jeneverbes. Het geheel staat onder leiding van Lies Oudenhoven en Marianne Jacobs. Wij hopen op veler belangstelling. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 9 febr. gaan we naar het Trefcentrum te Venlo. We vertrekken om 19.00 uur bij het Gemeentehuis (Raadhuisstraat 1). Dit is alleen voorde dames die zich hiervoor aanmelden. Er is een rondleiding door het bedrijf met vooraf een diaserie en als slot een aperitief in het restaurant. Het duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Donderdag, 11 februari, is er een gourmetavond. Deze avond zal ver zorgd worden door de heer Drabbels. Aanvang 20.00 uur in de M.L.K.- school in de Ursulastraat (bij de Hoge Beek). Hoi, De afgelopen week was er een excur sie o.l.v. Ton naar de Hamert. Hier weet ik niets over te vertellen omdat ik er niet heen ben geweest. Zaterdag is het dan zover. We gaan op excursie naar de Flevopolders. Er zullen dan waarschijnlijk erg veel leuke en zeldzame vogels zitten. Mensen die mee wilien en nog niet de spotprijs van 10,— hebben betaald, (in deze prijs is onbegrepen treinkosten en huur van fietsen), kunnen dit nog doen, maar dan wel héél snel bij mij. We vertrekken om 6.30 uur met de trein vanaf het N.S.-station. Daarom wordt iedereen om 6.00 uur op het Schouwburgplein verwacht. Afd. Grub- benvorst komt met dezelfde trein ook naar Venray. Tot dan! Informatie: tel. 04780-82413. Houdoe, Stefan De eerstvolgende clubavond, na de sfeervol verlopen jaarvergadering, wordt gehouden op donderdag 11. februari. Er is dan een diapresentatie, door Cor van Deursen, over zijn Amerikareis. Na de pauze is er een bespreking over de meegebrachte foto's en/of dia's. Aanvang van de avond om 20.00 uur. Plaats: St. Antoniusstraat 1 te Venray. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Informatie voor clubleden: Op vrijdag 5 februari is de presentatie van de Limburgse inzending voor de bondsdiawedstrijd. Aanvang 20.00 uur in de Oranjerie te Roermond. Op maandag 8 februari a.s is er in de zaal van café C. Veerhuis, Hensenius- straat 13 te Venray gelegenheid tot post- zegelruilen. De Internationale Vereni ging Philatelica „Afd. Venray e.o." wil alle filatelisten op deze ruilavond uitnodigen. Vanaf 20.00 uur bent U van harte welkom. Toegang gratis. VENRAY E.O. Op 6 februari bezoek aan de Claus- centrale PLEM te Maasbracht, vertrek om 12.00 uur af clubhuis Vermeulen 12.15 uur af Politiebureau te Horst. Dit belooft een zeer interessante rondlei ding te worden. Er wordt op tijd vertrokken. Gastheer van de maand. Op 14 februari wordt het aquarium bezichtigd van de heer Stiene, Mambo- straat 16 te Venray. Vanf 10 uur bent U van harte welkom. Op 16 febr. kontaktavond met een zeer interessante dialezing door de heren v. d. Kroon en Doreleiers. Titel van deze lezing: DWARS door SURI NAME. Leden en ook niet-leden zijn van harte welkom in café Vermeulen te Oos trum. We hopen er vele te mogen begroeten. Het bestuur A. V.E.O. Wij gaan weer eens gezellig kienen, maar wel anders als de vorige keer, toen was er een misverstand over de prijzen. Nu zijn het weer de bekende prijzen, zoals vleesschalen en levensmiddelen. De kienavond is 5 februari a.s., aanvang 20.00 uur. Tot ziens bij café Sijbers, Merselose weg 36, Venray. Iedereen is welkom. De kaarten kosten: Losse kaarten: 2.50; Serie van 4 10,—; Serie van 6 12.50. Het bestuur. Lourdescomité afd. Venray MET DE LIMBURGSE BEDEVAART NAAR LOURDES Van 8 t/m 15 juni gaat de 94e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. er kunnen voor deze bedevaart 35 gratis reizen worden uitgegeven. Binnen af zienbare tijd zullen de zieken worden bezocht en ingeschreven. Trouwens de eerste inschrijvingen van deelnemers aan deze juni-bedevaart zijn al geregis treerd. Men kan zich hiervoor opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575, alwaar men ook alle gewenste inlichtingen kan verkrijgen. Verder zijn er in 1982 nog twee Limburgse Bedevaarten en wel van 4 t/m 11 september en van 11 t/m 16 ok tober. Deze laatste met bezoek aan Nevers waar de H. Bernadette is begraven. °van 3 tot en met 7 mei naar FATIMA Ook voor deze vliegreis is belangstel ling. Deze week zijn de eerste deelne mers ingeschreven. Hebt U graag wat meer inlichtingen of wilt U zich laten in schrijven, neem dan kontakt op met G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575*. JAARVERGADERING Op maandag 1 maart houden wij onze jaarlijkse bijeenkomst in het pa rochiezaaltje van de Vredeskerk. Wij hopen al onze medewerkers/sters op deze avond te mogen begroeten. Het bestuur zal met twee personen worden uitgebreid. Wilt U hierover reeds inlichtingen, neem dan kontakt op met sekretaris H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. Prinsenbal in Den Hoender met Jeugdklup Den Dissel Het was weer een onvergetelijke avond. Met grote getalen waren jullie opgekomen om het eerste karnavalsbal weer mee te mogen maken. Iedereen was verkleed, wat de stemming ten goede kwam. Ook de aftredende raad was goed present, met een dankwoord aan allen die hebben meegeholpen alles te doen slagen. Niet te vergeten de raad van de Schutteraars met Prinses Trees; verder de 2 joekskapellen Efkes Waachte en Rats d'r Nève. Het was geweldig wat jullie deden. Onder de tonen van de joekskapellen werd de nieuwe raad geïnstalleerd met als hoogtepunt natuurlijk de verrassing wie is de nieuwe Prins(es)? Wat niemand verwachtte, wie kwam er uit de grote doos tevoorschijn??? Prinses An- gelique de Eerste. Na deze installatie bleven de Schutte raars en de joekskapellen nog tot het ongeveer afgelopen was en brachten de raad van Het Schuttersveld netjes onder muzikale begeleiding weer naar huis terug. Al met al eer zeer gezellige avond die we volgend jaar weer mogen beleven. Iedereen bedankt die meegeholpen heeft om deze avond te doen slagen. Voor zaterdag hebben we weer een gezellige disco op het programma staan. Deze is toegankelijk voor iedereen van 9 jaar en ouder. De entree bedraagt 1,V* beginnen om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. ZVan de leiding zullen de volgende mensen aanwezig zijn: Bram, Anja, Elly, Peter-Paul, Mieke. De Stichting Jeugdwielerronde van Noord-Limburg organiseert dit jaar al weer voor de achtste keer de jeugdwie lerronde en wel van dinsdag 6 tot en met zaterdag 10 juli 1982. De jeugdwielerronde is op de eerste plaats een rekreatief gebeuren. Per dag wordt ongeveer 45 km fietsend afgelegd in een rustig tempo, daarbij genietend van de mooie natuur in Noord-Lim burg. Om er toch een wedstrijdelemen- tje in te brengen is er in de middagpauzes een klassementsproef, waaruit de gele-truidrager naar voren komt. Deelname is mogelijk voor jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar. in groepsverband. De ploegen moeten minimaal uit 6 en maximaal uit 10 kinderen bestaan. Er kunnen maximaal 250 kinderen deelnemen. De kosten worden gedragen door sponsors en begunstigers. De organisa tie berust geheel op vrijwillige medewer kers. Het is de bedoeling, dat de ploeglei ders in de respektievelijke plaatsen, via de plaatselijke kanalen, hun ploegen bij elkaar proberen te krijgen. Deelname met een ploeg dient voor 1 mei a.s. bekend te zijn bij de organisatie. Mochten er mensen zijn, die met een .ploeg mee willen doen en U weet niet hoe een en ander in zijn werk gaat, dan kunt U informatie krijgen bij Linda Hazeu, 04780-80373 of bij Jack Schuur- mans, 04780-86286. „VERDWENEN" MAAR NIET VERGETEN Juan Chavez Hoyos werd geboren in 1958 in Mexico. Hij werkte in de HYLSA staalfabriek, waar hij vak bondsvertegenwoordiger was. Op 7 of 8 september 1978 werd hij in Mexico City ontvoerd. Naar verluidt is hij gezien in Campo Militair no. 1 in Mexico City. Drie gevangenen die in december 1979 uit illegale gevangenschap in Mexico City werden vrijgelaten, zeggen dat hij op 5 juli 1979 nog leefde. Hij werd toen vanuit de geheime gevangenis naar een onbekende bestemming over gebracht. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. Hij is „verdwenen". Amnesty International heeft een lijst van meer dan vierhonderd personen, die sinds 1972 in Mexico „verdwenen" zijn. Er zijn verklaringen van mensen die vrijgelaten zijn na maandenlange eenzame opsluiting, vaak zijn deze mensen gemarteld. Vele arrestaties die onder de aandacht van A.I. zijn gebracht, betreffen personen die bij vakbonds- of studenten aktiviteiten of bij grondgeschillen be trokken waren. Amnesty heeft meer dan eens tegenover de autoriteiten haar bezorgdheid uitgesproken omtrent deze „verdwijningen". Mexico is niet het enige land waar „verdwijningen" plaats vinden. Vol gens Amnesty maken zeker 25 landen zich hier schuldig aan, en zijn minstens 1 miljoen mensen het slachtoffer van zulke „verdwijningen". Amnesty is nog steeds bezig met de campagne tegen „verdwijningen". Om deze aktie zo succesvol mogelijk te doen verlopen probeert ze ook andere organisaties, b.v. kerken - vrouwen organisaties en vakbonden bij deze aktie te betrekken. De Industriebond F.N.V. b.v. doet ook mee aan de aktie. Ze zal zich met name inzetten voor vier „verdwenen" vakbondsvertegenwoordigers uit onder meer de Filippijnen en Mexico. De hierboven genoemde Juan Chaves Hoyos wordt door het district Den Haag „geadopteerd". Dit houdt in dat de leden regelmatig brieven naar de regering en naar de familie van de vermiste sturen. De werkgroep Venray zal in het kader van deze campagnme o.a. een aantal vrouwenorganisaties en scholen bena deren. Ook kunt U nog meedoen aan deze campagne. Voor informatie hierover kunt U de vetdwijnlijn bellen (020 - 865991) of U kunt terecht bij de kontaktpersoon van de werkgroep Han van Weers, Aan de Dril 11Venray, tel. 04780-84136. BZL 87575 SERIE INBRAKEN In de avond van 27 januari werd in een vijftal woningen, gelegen aan de Langeweg, Kempweg en Eisenhower- straat ingebroken. Uit de woning van een 63-jarige werd 4500,en nog eens 450 DM ont vreemd. Toegang werd verkregen door het inslaan van een ruit in de tuindeur. Uit de woning van een 75-jarige werd een geldbedrag van 175,ontvreemd. Toegang was hier verkregen door ver breking van het deurslot van de balcon- deur. Uit de woning van een 74-jarige wer den diverse nog niet met name bekende goederen ontvreemd. "Degang was hier verkregen door het inslaan van het raam van de slaapkamer. Uit de woning van een 67-jarige, die op vakantie is, werden sieraden, geld en munten ontvreemd. De juiste waarde kan nog niet worden medegedeeld. Toe gang werd verkregen door verbreking van de achterdeur. Ook een 30-jarige bewoner kreeg ongewenst bezoek. Door verbreking van het slot van de achterdeur werd toe gang verkregen. Maar daar was men thuis. De bewoners missen niets. De dader is gewoon via de voordeur weer vertrokken zonder wat mee te nemen. Bij de thuiskomst ontdekte een bewoner aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn dat hij ongewenst bezoek had gehad. De gehele woning bleek doorzocht te zijn. Hij miste geld en sie raden. Het juiste bedrag wilde hij niet mededelen. Toegang was verkregen door forcering van de voordeur. MOTORRIJDER GEWOND Op de kruising Hoenderstraat-Ursu- lastraat-Bergweg verleende een 76-jari- ge autobestuurder geen voorrang aan een 24-jarige motorbestuurder. Bij de daardoor ontstane botsing kwam de motorrijder ten val en moest met diverse verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Zowel de auto als motor werden zwaar beschadigd, terwijl een ter plaatse staande zitbank vernield werd. BESTUURDER GING ER VANDOOR Een nog onbekend gebleven be stuurder van een oranjekleurige perso nenauto reed vrijdag j.l. om kwart voor een vanaf de Heidseschoolweg, zonder op het verkeer te letten, dwars over de Deurneseweg, imde richting Weverslo. Op dat moment naderde uit de richting Venray een personenauto uit het Duitse Goch. De bestuurster moest veel stuurmanskunst aanwenden om een botsing te voorkomen. Dat lukte wel met de overstekende auto, maar haar eigen auto geraakte in een slip en boete tegen een verkeersbord. De auto werd zwaar beschadigd. Mochten er getuigen van dit ongeval zijn dan worden deze verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. ONVOLDOENDE OPLETTEN Een Venrayse autobestuurster lette bij het achteruitzetten in de School straat onvoldoende op. Haar auto botste tegen een geparkeerde personen auto. Een autobestuurder uit Bergen lette op de Stationsweg onvoldoende op en zag te laat een stilstaande auto welke stond voorgesorteerd om de Servatius- weg op te rijden. Beide botsingen kregen materiële scha de. INBRAKEN Door forcering van een buitendeur hebben onbekenden toegang verkregen tot het kantoor van slagersbedrijf van V. aan de Horsterweg te Leunen. Het gehele kantoor werd overhoop gehaald en een geldbedrag van 30.000 gulden en cheques ter waarde van 3000 gulden werden gestolen. Ook werd door verbreking van de toegangsdeur aan de achterzijde van het garagebedrijf van G. te Leunen toegang verkregen. Ook hier bleek alles door - zocht te zijn. Maar de buit was heel wat geringer. Een bedrag aan kleingeld t.w.v. 50 gulden wordt vermist. VERNIELING Zaterdag kwam hier bij de politie een inwoner uit Bergen aangifte doen van vernieling aan zijn personenauto, een week geleden. In de achterzijde van de auto (boven het linker wiel) was een flinke deuk getrapt. Schade bedraagt 1000 gulden. DRANKGEBRUIK Naar aanleiding van het foute rij gedrag van een autobestuurder uit Venlo, werd deze door de poütie alhier tot stoppen gedwongen. Omdat de politie drankgebruik bij de bestuurder vermoedde werd hij verzocht in het bekende pijpje te blazen. Dat weigerde de bestuurder. Later weigerde hij ook de bloedproef te ondergaan. Voor die weigering werd hem procesverbaal aangezegd. Twee inzittenden van die auto bemoeiden zich met de aanhouding en werden daarom ook aangehouden. Dat tweetal kreeg procesverbaal aangezegd wegens het niet voldoen aan een ambte lijk gegeven bevel. Na onderzoek en verhoor werd het drietal huiswaarts gezonden met een rijverbod voor de bestuurder. Ook een Venrayse autobestuurder, die eveneens te veel aan „Bacchus., had geofferd, werd verzocht in het pijpje te blazen. Ook deze bestuurder weigerde dat, evenals de bloedproef. Ook tegen deze bestuurder werden de gebruikelijke processenverbaal opgemaakt. Met een rijverbod werd hij huiswaarts gezon den. GEEN VOORRANG Een 19-jarige Venrayse bestuurder van een personenauto verleende, ko mende vanaf de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum, geen voorrang aan de op de Wanssumseweg rijdende personenauto, bestuurd door de 75-jarige Pater Rector Arts uit Horst. Bij de botsing kreeg de bejaarde geestelijke het stuur van zijn auto tegen zijn borst. Uit voorzorg werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon later naar huis worden overge bracht. De andere bestuurder liep geen noemenswaardige verwondingen op. Beide auto's werden zeer zwaar bescha digd. DODELIJK ONGEVAL OP HOLTHESEDIJK Ontrent de juiste toedracht van het dodelijk ongeval, dat donderdagavond op de Holthesedijk, tussen Holthees en Overloon, plaatsvond, is nog geen duidelijkheid. Er ontstond een frontale botsing tussen een vrachtauto en een personenauto. De naast de bestuurder van de personauto zittende M. Lïchte- veld uit Overloon werd zo ernstig ge wond dat zij kort na het ongeluk aan de bekomen verwondingen overleed. De bestuurder van de personenauto werd bij de botsing licht gewond, maar moest wel naar het ziekenhuis worden overge bracht. DIEFSTAL In een bureaukamer van het zieken huis \verd ten nadele van een bewoon ster, uit een portemonnaie, welke in een boodschappenmandje lag, een geldbe drag gestolen van 150 gulden. GEEN GROTE VONDST Onder een struik van een tuin in de Engelenstraat werd een bivakmuts ge vonden met diverse munten. Alle verhalen over een grote geldvondst, welke afkomstig zou zijn van een bank roof en dergelijke, blijken uit de lucht gegrepen te zijn. Het geldbedrag be stond uit Nederlandse munten tot een waarde van ƒ45,—De recherche houdt er wel rekening mee dat dit geld van diefstal afkomstig is, en het daar is neergelegd voor ot tijdens de sneeuw en ijsperiode.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11