VERENIGINGSNIEUWS >NJ EUTERPENIEUWS LV.B. VENRAY Venray IN SPRINGPLANK EN WOK ZUID Ml IM IE51 IV HVK I.V.N. WEST1 E.K.V. Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS uw weekblad St. Pe\^S WIJK NOORD-WEST WIJKCOMITE ..TUSSEN MAAS EN PEEL" jeugdnatuurwacht REISVERENIGING Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan cav^Jmc OUD PAPIER iniERimTioniu MUZIEK- COLLECTIEF PEEL EN MAAS Nieuws uit Overloon A.s. donderdag 14 jan. om 19.30 extra repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Na de pauze wordt de repetitie voortgezet in de schouwburg, alwaar samen met de Hofkapel nog wordt gerepeteerd voor de Prinsenproklamatie. Zaterdag 16 jan. optreden tijdens Prinsenproklamatie. Verzamelen in uni form om 19.00 in de Burggraaf voor 't inzingen. Het optreden is om 20.36 uur. Vanwege 'n taakverwisseling in 't be stuur, is 't nieuwe afmeldadres vanaf heden bij bestuurslid R. van Mil, Ravel- straat 28, tel. 86917. Na donderdag 21 jan. gaan we beginnen met enkele nieuwe nummers o.a. voor de Gerits-korenavond in april en de deelname aan de komende zan- gersdageninokt. Diegenen, die zich nog aan willen melden als lid van Venrays Mannen koor, zijn van harte welkom op de wekelijkse repetitieavond in de Burg graaf, zodat men dan tevens aan de nieuw in te studeren nummers mee kan gaan werken. Afmelden: Dus niet meer bij F. v.d. Kruif, maar bij R. van Mil, tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 14 januari: 19.30 generale repetitie in schouw burg i.v.m. optreden Prinsenprokla matie. Kleding: wit hemd en zwarte vlinder etc. 21.30 idem hofkapel met Mannen koor. Zaterdag 16 januari: optreden tijdens Prinsenproklama tie in schouwburg. Bijeenkomst uiterlijk 21.00 uur in foyer schouw burg. Kleding zoals afgesproken. Dinsdag 19januari: I 20.00 uur bestuursvergadering. Donderdag 21 januari: 19.30 repetitie harmonieorkest AGENDA: 16 januari 1982: Prinsenproklamatie. 20 maart 1982: Gemeentelijk muziek- toernooi in schouwburg. Organisatie Euterpe. 17/18 april 1982: Federatief solisten concours, organisatie Leunen. 11, 12, 13 juni 1982: Concertreis naar Dipperz (West-Duitsland). LEERL1NGENOPLEIDING: Donderdag 14 januari: 18.30 repetitie jeugdharmonie Donderdag 21 januari: idem Individuele repetities volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Donderdag 14 januari: zie harmonieorkest Zaterdag 16 januari: idem Zondag 17 januari: géén repetitie. Afmelden harmonieorkest bij de se cretaris, tel. 80225; jeugdleden bij de hr. Raedts, tel. 82803, en drumband leden bij de hr. van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Agenda: Vrijdag 15januari: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Maandag 18januari: om 18.30 alleen voor de alten Dindag 19 januari: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 20 januari: om 18.30 alleen voor de aspiranten met aansluitend om 19.15 spelavond voor allen. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, lel. 81690. Algemeen: De ouderavond is niet op woensdag, maar op donderdag 28 januari a.s. DAMESKOOR Woensdag 20 jan. om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-sopra nen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de alten erbij. In ons nieuwe repetitielokaal: zaal Sijbers aan de Merseloseweg. Woensdag 27 jan. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om 20.15 uur voor de overigen. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Bekerom. tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden. tel. 83659. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 19 januari repetitie voor de alten; om 20.oo uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 26 januari 19.30 uur repetitie voor de tenoren. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Zondagmorgen 17 januari: 11.00 gSfeamenlij ke repetitie. Maandagavond I8januari: 19.00 Sopranen 19.45 Alten JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 15januiari; 18/45 gezamenlijke repetitie Vrijdagavond 22 januari: 18.45 gezamenlijke repetitie Zondagmorgen 24 januari: 11.00 Zondagochtendconcert op St. Anna. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 16 januari: 16.00 gezamenlijke repetitie. Zaterdag 16 januari zal het korps medewerking verlenen aan de Prinsen proklamatie. Verzamelen om 20.30 uur in de schouwburg. Abusievelijk werd verleden week 5 september vermeld als datum voor de Taptoe Venray 1982. Dit moet echter zijn zaterdag 4 september 1982. Drumen Showband Venray en omgeving In 1981 heeft onze vereniging weer aan verschillende evenementen en wed strijden deelgenomen. Op woensdag 27 januari hebben wij onze jaarlijkse jaarvergadering, hier komen wij nader op terug. Op deze vergadering verwachten wij zowel alle leden als hun ouders. A.s. zaterdagavond optreden in Hout Blerick, vertrek bij 'tTrumke om 19.00 uur. Iedereen op tijd aanwezig. 27 januari jaarvergadering. katholiek vrouwengilde venray De eerstvolgende ledenavond zal gehouden worden op maandag 18 ja nuari a.s. om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. „EEN JUWELIER VERTELT...." De heer en mevrouw Frencken uit Venray zullen deze avond verzorgen. Zij zullen een lezing houden en een demonstratie geven over ontwerpen van sieraden, goud- en zilverbewerking, diamantbewerking etc. Het bestuur hoopt vele leden op de avond te mogen begroeten. huisvrouwenkontakt' brukske Op dinsdagmorgen 19 januari, om kwart over negen houden we in het wijkcentrum een creatieve morgen. We gaan dan poppetjes maken van kleine bloempotjes. Als u het voorbeeld gezien neen, weet u hoe leuk ze worden, en echt niet moeilijk. Wilt U s.v.p. een kwastje of een groot paneel meebrengen? De kosten zijn 3voor mensen die geen seizoenkaart hebben. Het programma over homofilie is wegens omstandigheden verschoven naar 2 februari. Voor de leden van de Limburgse Vrouwen Beweging kring Venray wordt een thema-avond georganiseerd op woensdag 20 januari 1982 te 20.00 uur in zaal In den Engel te Venray. Het thema is: Mens en arbeid. Deken Theunissen zal hierover een korte inleiding houden, daarna discussie. d 0 Zaterdag 16 januari weer een gezel lige dansavond in wijkgebouw „Den Hoender". Iedereen is van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Zondag 17 januari: Kienen t.b.v. wandelvereniging „De Doorzetters". Aanvang 19.30 uur, „Den Hoender", Ursulastraat. Hiermede willen wij U uitnodigen voor de openbare vergadering van ons (of uw) Wijkkomité. Deze zal gehouden worden op maandag 18 januari a.s. om 8 uur in het Parochiezaaltje van de Vredeskerk in de Whistlerstraat 1 Graag willen wij samen met de bewoners van deze wijk werken voor een leefbare woonsituatie. Mocht U klachten hebben of wensen op dit gebied, dan bereikt U in Uw eentje niets, maar samen als wijkkomité kun nen we sterk staan en onze verlangens kenb--.af maken aan Gemeente en andere instanties. Door goede samenwerking in ons wijkkomité hebben wij al bereikt dat er parkeerruimte is gekomen in de Reek- graafstraat en dat de speelweide achter de Henseniusschool geheel naar onze wensen is vernieuwd. Het zijn toch de bewoners, de mensen zelf, die het komité vormen. Daarom zal voortaan elke vergadering openbaar zijn en wel iedere 3e maandag van de maand om 8 uur in het Parochiezaaltje van de Vredeskerk. De agenda voor 18 januari is als volgt: 1 Opening. 2 Ingekomen stukken. 3 Speelterrein Kruisstraat, aan de Ven del en achter de Franciscuslaan. 4 Bestrating de Wieën. 5 Organisatie Wijkkomité West I. 6 Rondvraag. 7 Sluiting. Wij rekenen op uw komst bij uw eigen Wijkkomité. Datum: maandag 18 januari a.s. 8 uur. Adres: Whistlerstraat 1 (parochie zaaltje). Ondanks allerlei berichten zit Free Wheelin's „ballentent" boordevol mu ziek. Kijk maar eens even: Vrijdag 15 januari: drive-in Fashion. Vrijdag 22 januari: drive-in Fantic (met grootbeeld video). Zondag 24 januari: Roller-Skate-Dis- co-middag. Vrijdag 29 januari: drive-in Art Show, met medewerking van live gitarist Juul (swingen la level 42). Zaterdag 30 januari: T.T.L. band in Achterkant (swingender kan het bijna niet). Verder zijn we dan nog de vaste uren geopend. Kortom voor januari weer zeer de moeite waard. Hoi, Afgelopen week was er een dolle Boena-avond. Het was hier redelijk druk, zo'n 20 man uit Venray, Grub- benvorst en Maastricht waren er. De zondag er op was er een afscheidsexcur- sie o.l.v. Boena. Het was gruwelijk koud en er werd niet veel gezien, o.a. Kuifeend, Buizerd en een dampende Maas. Deze week, n.l. zondag is er om 8 uur een excursie o.l.v. Marion naar de bult, ze kijkt daar naar alles wat langs komt. Zaterdag is er om 8 uur een dia-avond in ons hol: De Essel. Hier worden allemaal geslaagde dia's van mensen in onze afdeling vertoond. De onderwerpen zullen zeer gevarieerd zijn. Kom eens kijken, want het zou wel eens leuk kunnen worden. Maandag 18 januari is er voor de be stuursleden een A.B.V. bij Ron thuis, aanvang 19.30 uur. ALLE bestuursle den worden verwacht. Verder is er nog in het weekend van 23 en 24 januari een mossenweekend, samen met de sjokgroep in Well. Hierover volgende week meer. We Fietsen er gezamenlijk naar toe. Houdoe, Stefan Inlichtingen: te. (04780)-82413. Maandag 18 januari 1982 start de afdeling Geijsteren-Venray van het In stituut voor Natuurbeschermingseduca tie met haar GROENKURSUS voor eigen leden. Deze eerste les wordt gehouden in café Lensen te Geijsteren, aanvang 20.00 uur. Wij verzoeken de leden-deel nemers tijdig aanwezig te zijn. De les behandelt de BOUW EN FUNKTIE VAN DE PLANT en wordt gegeven door Bernadette Rutten (Affer- den) en Sra Bruijsten (Meerlo). Het kursusboek met lesinhoud over dit onderwerp zal vooraf aan de deel nemers worden uitgereikt. Het bestuur van I.V.N. wenst alle deelnemers een leerzame start en veel sukses in het verdere verloop van de kursus. Nu dan even over de beloofde film! Zaterdag 23 januari 1982 zal een mooie film voor jullie allen worden ver toond. Omdat we twee voorstellingen moeten houden, spreken we af dat de Kerkdorpen de film kunnen zien om 13.30 uur en Venray-centrum om 15.30 uur. Bij eventueel verhinderd zijn, op ons afgesproken uur, kun je mogelijk toch de andere voorstelling komen be kijken. De tekenfilm, die wat inhoud betreft zeker zo mooi is als die bij de laatste in stallatie, is zeer bekend en de moeite waard om te zien! De voorstellingen worden gehouden in de schouwburg van St. Anna. Ben op tijd en. gedraag je zowel bij het komen en gaan als een Jeugdnatuurwachter! Komende week zal in dit blad de uitslag worden bekend gemaakt van de LETTER—DIAGRAM uit „De Na tuurvriend". Er zijn ruim 50 oplossin gen binnengekomen, met bijna allemaal goede spreuken. Hieruit zullen 5 prijs winnaars worden geloot. Tot komende week! A.s. vrijdagavond is er weer van alles te beleven. Net als vorige week is wijk Zuid weer welkom. Deze avond wordt verzorgd door Michael, Hanny en Peter. GRATIS DISCO - GRATIS DISCO Zaterdagavond is er gratis disco. We beginnen om 19.00 uur en we stoppen om 22.00 uur. Zondagmiddag beginnen we om 14.00 uur tot 17.00 uur. Onze discotheek is als gewoonlijk Pearly. Groetjes leiding. Geachte leden en niet-leden. Wij gaan weer een gezellige kien- avond organiseren. Het bestuur hoopt u allemaal op die avond te mogen begroe ten. Heeft u in de familie of buurt mensen die graag kienen, dan zijn ze van harte welkom. De avond is op 15 januari a.s., aanvang 20.00 uur en zal worden gehouden in café Sijbers, Merseloseweg 36, Venray. De prijzen bestaan hoofdzakelijk uit vers vlees en levensmiddelen, dus wat wilt u nog meer?! Voor 100% te gebrui ken. De kaarten kosten: losse kaarten 2,50; serie van 10,serie van 6 12,50. Tot vrijdag 15 januari. Lourdescomlté afd. Venray Als we terugkijken op het jaar 1981, dan vallen twee dingen in het bijzonder op. Op de eerste plaats is dat het finan ciële gedeelte, dat zeer gunstig genoemd kan worden. Veel zieken zullen dit jaar een Lourdesbedevaart kunnen maken. We denken zelfs al aan een record aan tal. Organisatorisch ging het niet altijd voor de wind, want er zaten af en toe lastige addertjes onder het gras. Over het geheel genomen zijn we toch tevreden 1982 ingestapt. De dia-vertoningen waren erg in trek, want er stonden niet minder dan 25 dia/ filmavonden geprogrammeerd, wat ook een aardige duit in het zakje bracht. Ook alle andere gevoerde akties stem den tot grote tevredenheid. Hoewel het nog een aantal maanden duurt voordat de eerste Limburgse Bedevaart van 1982 naar Lourdes gaat (5 juni), worden er nu al voorbereidin gen getroffen. Volgende week hopen we de kosten van de bedevaarten in 1982 bekend te kunnen maken, evenals de data en de verdere nieuwe aktiviteiten van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Tot slot dank aan iedereen die ons zo wel financieel als organisatorisch de helpende hand heeft toegestoken. Hopenlijk mogen we ook dit jaar weer op vele medewerkers rekenen, want er staan weer diverse akties op het pro gramma. BRIDGECLUB Na een geruime periode van rust van wege vakanties van vele leden gaat a.s. donderdag (14 januari) de Clubparen- competitie van start. Er zal gespeeld worden in twee groepen. Per groep is een clubwisselbeker beschikbaar en verder zijn er vier bekers voor de beide clubkampioensparen Gestreefd wordt om vier perioden van telkens vier zittingen te organiseren. Na elke periode vindt promotie plaats van drie paren. 30 JAARB.C, VENRAY Op donderdag 21 januari wordt het 30-jarig bestaan luisterrijk gevierd. Deze viering zal 'n geheel intern karak ter dragen. Er zal prettig „geknokt" worden om een eervolle plaats te beha len. Het zal een geweldige FEEST- DRIVE worden met mooie prijzen; voor elke deelnemer één. Dat de inwen dige mens ook enige versterking zal krijgen, ligt uiteraard voor de hand. Hoe het allemaal gaan zal???? KOMTen U zult het zien. Het bestuur verwacht alle leden, zon der uitzondering, op de startdatum a.s donderdag en wenst allen prettige wed strijden in de clubcompetitie toe. Zaterdag 16 januari a.s. om 13.30 uur oefent de schutterij met tamboerkorps in de schouwburg, alhier. Dit wordt de generale repetitie. Wij oefenen in burgerkleding. Zaterdag 16 januari a.s. om 19.30 uur treedt de schutterij aan in uniform in de foyer van de schouwburg. Daarna treden wij op ter opluistering van de Prinsenproklamatie. Ouders en jeugd opgelet! Ons tamboer- en fluiterkorps kan weer nieuwe leden plaatsen. Voor een goede opleiding wordt door onze bekwame instructeur zorg gedragen. .Komt U gerust eens kijken en luisteren in school „De Keg" waar elke maan dagavond van zes tot acht uur wordt ge oefend. Elke woensdagavond van half zeven tot acht uur oefent het muziekkorps eveneens in school „De Keg". Op beide avonden kunnen u nadere inlichtingen worden verstrekt. Ook kunt u nadere gegevens bekomen via tel. 84956. Hobby-middag Iedere zaterdagmiddag zijn we weer in het gebouw aan de St. Antoniusstraat 3a. Vanaf 13.00 uur kun je daar terecht om te knutselen of gewoon gezellig wat te praten. We zijn voor deze middagen op zoek naar allerlei mate rialen zoals b.v. resten wol, lapjes stof en oude nylon kousen, waarmee dan b.v. patchwork en poppen gemaakt kunnen worden. Heeft u dus nog wat van dit materiaal, bel dan 88546 en we komen het halen. Anderen kunnen bijv. lampen en asbakken maken van koud smeedwerk of een kapotte mike e.d. repareren. Er is altijd wel iemand die je hierbij kan helpen. Kom zaterdag eens kijken. Adres secretariaat: Harpstraat 6, tel. 88546. Bye bye, en zwaai, zwaai. A.s. maandag 18 januari om 20.00 uur is onze jaarvergadering in „Den Hoender", Ursulastraat. 1 Opening. 2 Notulen en jaarverslag secretaris. 3 Jaarverslag penningmeester. 4 Ingekomen stukken en mededelin gen. 5 Bestuursverkiezing en uitbreiding. 6 Pauze. 7 Uitslag bestuursverkiezing. 8 Meeting. 9 Carnaval. 10 Rondvraag. Gezien de belangrijklheid van deze jaarvergadering rekenen wij er op dat alle leden deze vergadering bezoeken. Op zondag 31 januari houden wij weer een meeting in „Den Hoender" van 11.00 tot 17.00 uur met medewer king van buitenlandse swapclubs. Hier over volgende week meer. Opgave nieuwe leden bij Lady Donderslag, Eikenlaan 26. Het Bestuur. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Bij het gesprek tussen de ambtelijke werkgroep verkeer van de gemeente Venray en de Echte Nederlandse Fiet sersbond afd. Venray werden nog de volgende punten door ons aan de orde gesteld: Het invoeren van tweerichtingen- fietsverkeer in de Schoolstraat, Marktstraat en op de Kempweg van af de bioskoop. Het aanbrengen van een zgn. opge blazen fietsstrook op de Westsingel voor de kruising met de Merselose weg. Het goed bewegwijzeren van de weg naar de fietsenstalling bij het auto busstation. Ook werden er door ons vragen gesteld naar aanleiding van het fiets padenplan van oktober 1980: Het beborden van het centrale groenpad door het Brukske, zodat er niet meer door bromfietsen gere den kan worden, is om financiële redenen uitgesteld tot 1983. De start van de aanleg van een fiets pad aan de zuidzijde van de Noordsingd volgt zeer spoedig. De aanleg van een fietspad over het terrein van St. Anna gaat om privacy-redenen niet door. De aanleg van vrijliggende fiets paden langs de Oirloseweg is afhan kelijk van het binnenkomen van de aangevraagde subsidie. Het afstrepen van een suggestie - strook op de Langstraat is gepland voor 1983. Tenslotte werd er door de gemeente gezegd dat er in 1982 als uitvoering van de telnota een bijstelling van de fiets- teliingen zal plaatsvinden. Voor meer informatie: Echte Neder landse Fietsersbond afd. Venray, Mam- bostraat 148, tel. 87494. Werkgroep Homosexualiteit Venray Op dinsdag 19 januari a.s. houdt de Werkgroep Homosexualiteit Venray weer haar maandelijkse thema-avond. Deze avond zullen we proberen een diskussie op gang te brengen over homosexualiteit en hoe je er mee om gaat in diverse situaties. (Thuis, op school, op je werk, bij sollicitaties en naar de buitenwereld in het algemeen). Heb je dus zin om op deze avond jouw ervaringen hierover te vertellen of te luisteren naar die van anderen, dan ben je van harte welkom. Onze COC-ruimte vind je op de St. Antoniusstraat 3a (achteringang). Ook houden wij iedere laatste vrij dagavond van de maand een sos-avond. Informatie over deze avonden en over het COC in het algemeen kun je krijgen: voor vrouwen: 04780 - 80107 voor mannen: 04780 - 88809 Tot ziens. Het E.K.V. wenst iedereen een energiek en vredig nieuwjaar. Gedurende een aantal maanden zijn wij bezig met het opzetten van voor lichtingsavonden over kernenergie, waaronder: Wat is energie? Wat is kernenergie? Voor- en nadelen van kernenergie. Kernenergie/werkgelegenheid. Alternatieve energie. Energiebesparing. We willen hiermee aan bijv. wijk centra, vrouwengroeperingen, scholen, jongerencentra, vakbonden enz. één of meerdere voorlichtingsavonden geven. Groepen of andere geïnteresseerden kunnen hierover inlichtingen verkrijgen bij 't E.K.V., telefoon nr. 80025 te Ven ray, of bij de Wereldwinkel, Markt straat 8, geopend vrijdagavond tussen 19.00-21.00 uur. VENRAY Op zondag 17 januari Bakkenbezoek bij Emanuels, Verdistraat 11, Venray. Ook u bent welkom vanaf 10.00 uur. Dinsdag 19 jan. kontaktavond/jaar- vergadering. Op de agenda staan de volgende punten: Verslag penningmeester. Verslag sekretaris. Begroting 1982. Bestuursverkiezing. Ook u bent welkom vanaf 20.00 uur bij ons clubhuis A. Vermeulen, Oostrum. Het Bestuur. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG WERKGROEP VENRAY BESTAAT 5 JAAR 18 januari a.s is het vijf jaar geleden dat in Venray een werkgroep van Amnesty International werd opgericht. Amnesty International tracht de naleving van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens te bewerk stelligen door: te werken voor de vrijlating van politieke gevangenen overal ter we reld, die vanwege hun overtuiging, geloof, huidskleur, sexe, ras of taal worden gevangen gehouden, mits zij geen geweld hebben gebruikt of gepropageerd. te pleiten voor een eerlijk en snel proces voor alle politieke gevange nen. op te treden tegen het uitvoeren van de doodstraf, marteling of andere wrede onmenselijke of vernederende behandeling of bestraffing. Wat doet de werkgroep Venray? In haar vijfjarig bestaan heeft de werkgroep meegedaan aan een aantal landenakties zoals: Marokko en de Philippijnen (1977), Zuid-Afrika en Oeganda (1978), Roemenië, Argentinië en Rusland (1979) en Tsjecho-Slowakije (1981). Ook deed ze mee aan de vakbondsaktie (1980/1981), en de aktie voor gewetens gevangenen (1981). Op dit moment houdt de werkgroep zich bezig met de campagne tegen „verdwijningen". Wanneer we met een aktie meedoen maken we dit bekend via de plaatselijke pers, het ophangen van affiches en het houden van stands met allerlei infor matie en verkoopmateriaal. Soms houden we een informatie avond bijv. met film, video of een spre ker. Ook organiseren we in het kader van een aktie soms een schrijfavond. Helaas werden deze de laatste keren slecht bezocht. We verzorgen ook regelmatig lezin gen op bijeenkomsten van bijv. vrou wenverenigingen of jeugdclubs. In het kader van de campagne tegen „verdwij ningen" gaan we de komende maanden nog een aantal scholen benaderen. De werkgroep Venray telt momenteel 10 leden. Hebt U ook interesse in het werk van Amnesty dan kunt U donateur of lid worden. U kunt ook lid worden van de plaatselijke werkgroep. Wilt U wel iets doen maar geen lid worden, dan kunt U zich opgeven voor de Maande lijkse Aktie. Informatie hierover kunt U krijgen bij de kontaktpersoon of bij de bibliotheek waar we een standje over de campagne tegen „verdwijningen" heb ben ingericht. Giften ter ondersteuning van het werk van Amnesty zijn welkom op giro nr. 3875939. De werkgroep Venray Kontaktadres: Hans van Weers, Aan de Dril 11Venray tel. 04780-84136. WERKGROEP VENRAY De werkgroep Muziekcollectief is van plan om in samenwerking met O.J.C. Free Wheelin een aantal concerten te or ganiseren waarin plaatselijke groepen kunnen optreden en zich presenteren. Zijn er groepen in Venray en omstre ken die interesse hebben om hieraan deel te nemen, dan kunnen zij kontakt opnemen met: Han. v. Dijk. Mambostraat 5, tel. 81143 of Jacky Gaal, Mozartstraat 30, tel. 88113. (Beiden na 6 uur bereikbaar). De bedoeling is om op 10 en 17 februari deze concerten te laten plaats vinden in Free Wheelin (van 20.00 - 24.00 uur). Het slagen van deze avond is afhan kelijk van jullie medewerking. 'n leesbare krant MUZIEKONDERWIJS Op zondag 17 januari om 11.30 uur wordt in zaal CONCORDIA, Spoor straat 15 te Vierlingsbeek een bijeen komst gehouden die gewijd is aan het muziekonderwijs in de gemeente Vier lingsbeek. Die bijeenkomst wordt geor ganiseerd door de oudercommissies van de basisscholen te Holthees, Vortum- Mullem, Vierlingsbeek en Overloon, in samenwerking met docenten van de' muziekschool te Boxmeer. Alle vormen van muziekonderwijs, via fanfare, harmonie of direct aan de muziekschool, zullen vertegenwoordigd zijn. Kinderen uit alle kerkdorpen zul len een groot aantal verschillende in strumenten bespelen (piano, hoorn, kla rinet, blokfluit, bugel, accordeon, slag werk, strijkinstrumenten). Iedereen die geïnteresseerd is, is van harte welkom. K.V.O. De K.V.O. afd. Overloon houdt op 20 januari een algemene ledenvergade ring met als spreker dr. v. d. Meulen, gynaecoloog in het St. Elisabeth-zieken- huis te Venray. Deze vergadering begint om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9